Marcowe Mamy 2024 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-16, 10:03   #871
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mam kundelka ze schroniska, ale ma kocie rozmiary, bo waży zaledwie 5 kg mały biało czarny z jakimiś genami terierów. A Ty jakie masz zwierzątka?
Ja mam berneńskiego psa pasterskiego i springer spaniela angielskiego Mieliśmy też kotkę maine coon, ale odeszła niestety Teraz bobas w drodze to nie jest najlepszy czas na kolejnego zwierzaka, ale jak już trochę podrośnie (tak chociaż 2-3 lata) to bardzo bym chciała jeszcze kota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 10:54   #872
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Ja mam berneńskiego psa pasterskiego i springer spaniela angielskiego Mieliśmy też kotkę maine coon, ale odeszła niestety Teraz bobas w drodze to nie jest najlepszy czas na kolejnego zwierzaka, ale jak już trochę podrośnie (tak chociaż 2-3 lata) to bardzo bym chciała jeszcze kota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie obawiasz się tego jak pieski przyjmą dziecko? Ja mam trochę obawy jak to będzie u nas
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 10:58   #873
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A nie obawiasz się tego jak pieski przyjmą dziecko? Ja mam trochę obawy jak to będzie u nas
Mam to samo.... Mam 16-letniego rozpuszczonego, niewidomego psiaka. Kiedyś bawił się fajnie z dziećmi, a teraz czasami ma takie zawiasy. No i od 2 lat tak zdziecinniał, że musi chodzić za mną, leżeć przy mnie itp.
Nie wiem, jak zareaguje na małego potwora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 11:27   #874
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A nie obawiasz się tego jak pieski przyjmą dziecko? Ja mam trochę obawy jak to będzie u nas
Springer spaniel miał 4 lata jak urodził się starszak. Najpierw pies trochę się go bał ale potem już spoko Także skoro ma doświadczenie to kompletnie się nie obawiam jak zareaguje na drugiego
Berneńczyk ma rok, wychowuje się z dzieckiem, więc też raczej się nie obawiam Tzn nie obawiam się jakiejś agresji itp. Gorzej pewnie będzie jak dziecko zacznie raczkować czy chodzić, bo pies waży 50 kg a mam wrażenie, że nie jest świadomy swojej siły, uważa się za małego pieseczka Trzeba będzie pilnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 12:14   #875
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja sesji nie robię i nie planuje w ogóle, jakoś mnie to zupełnie nie jara. Moja ciąża biegnie sobie trochę z boku mojego życi i mam nadzieję że już się bardziej w to moje życie włączy, dlatego też zaczęłam z Wami pisać

najbardziej martwi mnie to, że w pierwszym trymestrze robiłam duuuzo rzeczy zakazanych, po postu najpierw nie wiedząc że jestem w ciąży, a potem nie wiedząc że nie wolno... I nie mam tu na myśli używek, fajek nie pale, alkohol okazyjnie. Ale bardzo dużo podróżowałam, byłam w Azji przez miesiąc, jadłam wszystko co mi tam przyszło do głowy... piłam różne ziółka nie wiedząc nawet że to może szkodzić. Brałam te same leki co wcześniej, nie przyszło mi do głowy się konsultować z lekarzem... No generalnie masakra, teraz jak na to patrzę i widzę te wszystkie wyprawy do sauny i wspinaczki górskie to właśnie określenie wyrodna matka mi pasuje xD

Im bliżej porodu, tym bardziej się stresuję czy z malutkim wszystko ok

Piesków Wasz zazdroszczę całe życie z psami schroniskowymi, teraz nie mam, ale pewnie za jakiś czas znowu znajdę jakoś biedę do adopcji
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 12:54   #876
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
Ja sesji nie robię i nie planuje w ogóle, jakoś mnie to zupełnie nie jara. Moja ciąża biegnie sobie trochę z boku mojego życi i mam nadzieję że już się bardziej w to moje życie włączy, dlatego też zaczęłam z Wami pisać

najbardziej martwi mnie to, że w pierwszym trymestrze robiłam duuuzo rzeczy zakazanych, po postu najpierw nie wiedząc że jestem w ciąży, a potem nie wiedząc że nie wolno... I nie mam tu na myśli używek, fajek nie pale, alkohol okazyjnie. Ale bardzo dużo podróżowałam, byłam w Azji przez miesiąc, jadłam wszystko co mi tam przyszło do głowy... piłam różne ziółka nie wiedząc nawet że to może szkodzić. Brałam te same leki co wcześniej, nie przyszło mi do głowy się konsultować z lekarzem... No generalnie masakra, teraz jak na to patrzę i widzę te wszystkie wyprawy do sauny i wspinaczki górskie to właśnie określenie wyrodna matka mi pasuje xD

Im bliżej porodu, tym bardziej się stresuję czy z malutkim wszystko ok

Piesków Wasz zazdroszczę całe życie z psami schroniskowymi, teraz nie mam, ale pewnie za jakiś czas znowu znajdę jakoś biedę do adopcji
No to Ty już masz psiaki przyzwyczajone do dziecka. U nas problem jest taki, że nasz pies jest bardzo wrażliwy, źle znosi stres, źle znosi zmiany, więc mam obawy jak zareaguje i czy nie odbije się to na jego już i tak delikatnej psychice. No ale zobaczymy, staram się być dobrej myśli.
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Springer spaniel miał 4 lata jak urodził się starszak. Najpierw pies trochę się go bał ale potem już spoko Także skoro ma doświadczenie to kompletnie się nie obawiam jak zareaguje na drugiego
Berneńczyk ma rok, wychowuje się z dzieckiem, więc też raczej się nie obawiam Tzn nie obawiam się jakiejś agresji itp. Gorzej pewnie będzie jak dziecko zacznie raczkować czy chodzić, bo pies waży 50 kg a mam wrażenie, że nie jest świadomy swojej siły, uważa się za małego pieseczka Trzeba będzie pilnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słuchaj, jakby to było coś mocno szkodliwego to już byś nie była w ciąży. Organizm ludzki jest bardzo mądry i wbrew pozorom nie tak łatwo zaszkodzić dziecku. U nas w kraju panuje takie przekonanie żeby chuchać i dmuchać na ciężarne, najlepiej nas pozamykać w złotych klatkach. A w innych krajach nikt tak się z kobietami w ciąży nie cacka i jakoś rodzą zdrowe dzieci. Co do leków to większość po prostu nie ma badań nad kobietami w ciąży, więc z góry zakłada się, że mogą być szkodliwe, a niekoniecznie to prawda.

Myślę, że jeśli miałaś dobre wyniki badań prenatalnych 1 i 2 trymestru to nie masz się co obawiać.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 14:03   #877
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No to Ty już masz psiaki przyzwyczajone do dziecka. U nas problem jest taki, że nasz pies jest bardzo wrażliwy, źle znosi stres, źle znosi zmiany, więc mam obawy jak zareaguje i czy nie odbije się to na jego już i tak delikatnej psychice. No ale zobaczymy, staram się być dobrej myśli.
Słuchaj, jakby to było coś mocno szkodliwego to już byś nie była w ciąży. Organizm ludzki jest bardzo mądry i wbrew pozorom nie tak łatwo zaszkodzić dziecku. U nas w kraju panuje takie przekonanie żeby chuchać i dmuchać na ciężarne, najlepiej nas pozamykać w złotych klatkach. A w innych krajach nikt tak się z kobietami w ciąży nie cacka i jakoś rodzą zdrowe dzieci. Co do leków to większość po prostu nie ma badań nad kobietami w ciąży, więc z góry zakłada się, że mogą być szkodliwe, a niekoniecznie to prawda.

Myślę, że jeśli miałaś dobre wyniki badań prenatalnych 1 i 2 trymestru to nie masz się co obawiać.

Tadcooper witaj! Potwierdzam ja ostatnio od mojego zaufanego gina usłyszałam ze w ciazy jak
Mnie złapie atak migreny to mogę sobie normalnie zażyć tryptany - to są leki na migreny, nawet neurolog mi tłukł do głowy że w ciazy nic poza paracetamolem brać nie wolno. A ginekolog powiedział ze lekarze się boja bo nie ma badan nad kobietami w ciazy przyjmującymi wieeeele preparatów i leków, ale ze one mi na pewno nie zaszkodzą wiec głowa do góry!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-16, 14:10   #878
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

No dokładnie. Mój gin też wyraził zgodę na trochę maści ze sterydem (mam AZS i tylko to mi pomaga na skazę białkową) używam jej tylko w zgięciu łokci ale przynajmniej nie swędzi i nie mam strupów. Jak to on powiedział, nie będę jej używać codziennie od stóp do głów tylko punktowo i to może 2-3 razy w całej ciąży (bo od razu pomaga)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 15:21   #879
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Najgorsze jest to, że lekarze też mają różną wiedzę na ten temat. Na przykład wielu lekarzy odradza NoSpę w ciąży, bo może powodować słabe napięcie mięśniowe u dziecka po porodzie. Jeszcze inni pozwalają normalnie brać nawet przez dłuższy czas, gdy są skurcze brzucha. To samo luteina - jedni mówią, że nic nie daje, drudzy zapisują jako niezbędny element podtrzymania ciąży czy zahamowania skracania szyjki macicy.

Kolejna rzecz, leczenie zębów w ciąży i robienie RTG to też komedia. Można leczyć, znieczulać, robić rentgen, a i tak znajdą się nawet stomatolodzy, którzy powiedzą absolutnie nie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 16:00   #880
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dokładnie i bądź tu mądry
I nie zwariuj🤡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 14:36   #881
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Też tak się szybko męczycie? Ja właśnie przeszłam 8 tys kroków z wózkiem ale po drodze musiałam zrobić 2 przystanki bo czułam jakby do nóg były przyczepione obciążniki, masakra 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-17, 14:39   #882
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Też tak się szybko męczycie? Ja właśnie przeszłam 8 tys kroków z wózkiem ale po drodze musiałam zrobić 2 przystanki bo czułam jakby do nóg były przyczepione obciążniki, masakra 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Długodystansowo u mnie jest spoko, gorzej jak łapie przyspieszenie, bo się spieszę rano z córkami, bo muszę się wrócić bo któraś czegoś zapomniała... zadyszkę mam momentalnie wtedy
Jak przestałam chodzić na siatkówkę to cała moja aktywność fizyczna się skończyła i ostatnio jak miałam sesje nieruchomości i trochę z kolanka porobiłam ujęć albo z podłogi, to miałam 3 dni zakwasy
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 14:51   #883
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Długodystansowo u mnie jest spoko, gorzej jak łapie przyspieszenie, bo się spieszę rano z córkami, bo muszę się wrócić bo któraś czegoś zapomniała... zadyszkę mam momentalnie wtedy
Jak przestałam chodzić na siatkówkę to cała moja aktywność fizyczna się skończyła i ostatnio jak miałam sesje nieruchomości i trochę z kolanka porobiłam ujęć albo z podłogi, to miałam 3 dni zakwasy
Jeju, ja zwykle lubiłam bardzo dużo chodzić i z małym robiliśmy po 20 tysi kroków przed ciążą a teraz to jakiś armagedon, ledwo przeszłam.

No i chciałam założyć swoje spodnie dzisiaj to założyłam ale się nie zapielam, więc chyba zaczęłam w końcu rosnąć na końcówce 18 tygodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 15:15   #884
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Też tak się szybko męczycie? Ja właśnie przeszłam 8 tys kroków z wózkiem ale po drodze musiałam zrobić 2 przystanki bo czułam jakby do nóg były przyczepione obciążniki, masakra 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakoś do 18-19 tygodnia szybko się męczyłam, teraz już spoko Ale szczerze mówiąc nie robię 8 tysięcy kroków, raczej tak bliżej 5 tysięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 16:31   #885
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Też tak się szybko męczycie? Ja właśnie przeszłam 8 tys kroków z wózkiem ale po drodze musiałam zrobić 2 przystanki bo czułam jakby do nóg były przyczepione obciążniki, masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak czasami, że złapię zadyszkę, ale na szczęście nie cały czas. Za to po schodach ciężko mi się chodzi.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 16:56   #886
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Łapię zadyszkę jak coś szybko robię np. Podbiegne czy zbiegne ze schodów lub gdy tańczę. Ostatnio byłam na koncercie i trochę poskakałam i kurde to już nie to co wcześniej ale chodzić mogę

Dzisiaj zrobiłam stacjonarny szoping ciuchów dla siebie, bo był już kłopot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 17:10   #887
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Łapię zadyszkę jak coś szybko robię np. Podbiegne czy zbiegne ze schodów lub gdy tańczę. Ostatnio byłam na koncercie i trochę poskakałam i kurde to już nie to co wcześniej ale chodzić mogę

Dzisiaj zrobiłam stacjonarny szoping ciuchów dla siebie, bo był już kłopot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kupowałaś ciuchy ciążowe czy uniwersalne? U mnie w sklepach nie ma działów ciążowych i wszystko zamawiam online, obecnie czekam na kolejną paczkę spodni, bo co chwilę coś nie tak - za duże, za małe, za długie itp.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 17:41   #888
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dziewczyny, pokażcie brzuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 18:05   #889
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pokażcie brzuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam zdjęcie sprzed 5ciu tygodni, ale od tego czasu brzuch chyba stoi w miejscu ale jakoś się wstydzę dodawać, może później jak wytnę z niego głowę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-17, 19:14   #890
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A kupowałaś ciuchy ciążowe czy uniwersalne? U mnie w sklepach nie ma działów ciążowych i wszystko zamawiam online, obecnie czekam na kolejną paczkę spodni, bo co chwilę coś nie tak - za duże, za małe, za długie itp.
Udało mi się kupić dżinsy ciążowe w H&M ale na wieszaku z promocjami 40 zł zamiast 129 zł. Kupiłam też legginsy ale zależało mi, żeby je przymierzyć, wcześniej sobie zobaczyłam, gdzie stacjonarnie jest najwięcej serii MAMA. W ogóle zdziwiłam się, bo te ubrania dla ciężarnych są przy ciuszkach dla niemowląt.

To tyle z ciążowych kupiłam kilka normalnych swetrów takich luźnych, za pupę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 19:16   #891
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja tu coś wrzucę jak zacznie być coś więcej widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 19:52   #892
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Ja tu coś wrzucę jak zacznie być coś więcej widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jejku trochę zazdroszczę. Bo ja czuję się naprawdę źle, a mąż mnie pociesza, że chudsza do marca już nie będę ️ niby na plusie 3,5kg ale chyba wszystko poszło w bebzon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 19:57   #893
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Jejku trochę zazdroszczę. Bo ja czuję się naprawdę źle, a mąż mnie pociesza, że chudsza do marca już nie będę ️ niby na plusie 3,5kg ale chyba wszystko poszło w bebzon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Postaraj się myśleć jak niesamowity jest Twój organizm, który tworzy drugiego człowieka
Ten bebzon to tylko przejściowy etap, za kilka miesięcy na spokojnie będzie znikał. Taka kolej rzeczy w ciąży, każdy organizm jest inny, każda z nas będzie inaczej tyć, chudnąć, rosnąć w różnych miejscach, mieć większy lub mniejszy brzuch. Musimy to po prostu przetrwać.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 20:18   #894
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Postaraj się myśleć jak niesamowity jest Twój organizm, który tworzy drugiego człowieka
Ten bebzon to tylko przejściowy etap, za kilka miesięcy na spokojnie będzie znikał. Taka kolej rzeczy w ciąży, każdy organizm jest inny, każda z nas będzie inaczej tyć, chudnąć, rosnąć w różnych miejscach, mieć większy lub mniejszy brzuch. Musimy to po prostu przetrwać.
Bardzo mądrze napisane.
Loszka ja Cie rozumiem doskonale, tylko że ja przytyłam ponad 20 kg wcześniej i byłam naprawdę duża, na połówkowych już miałam +10 kg więcej, więc te 3.5 to nie jest dużo i po porodzie wszystko zleci, czasem w 2 miesiące czasem dłużej ale zleci. A teraz martwię się w drugą stronę że za mało rosne i dziecko będzie za małe. Z każdej strony coś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 20:57   #895
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Postaraj się myśleć jak niesamowity jest Twój organizm, który tworzy drugiego człowieka
Ten bebzon to tylko przejściowy etap, za kilka miesięcy na spokojnie będzie znikał. Taka kolej rzeczy w ciąży, każdy organizm jest inny, każda z nas będzie inaczej tyć, chudnąć, rosnąć w różnych miejscach, mieć większy lub mniejszy brzuch. Musimy to po prostu przetrwać.
Tak muszę myśleć, ale czuję się trochę jak brzydko mówiąc kaleka, bo jednak ten brzuch mi już zawadza. Np. Podczas depilacji, czy jak się schylan. Ale może to też będzie motywacja, żeby później postarać się zrzucić i wrócić do swojej wagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Bardzo mądrze napisane.
Loszka ja Cie rozumiem doskonale, tylko że ja przytyłam ponad 20 kg wcześniej i byłam naprawdę duża, na połówkowych już miałam +10 kg więcej, więc te 3.5 to nie jest dużo i po porodzie wszystko zleci, czasem w 2 miesiące czasem dłużej ale zleci. A teraz martwię się w drugą stronę że za mało rosne i dziecko będzie za małe. Z każdej strony coś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam na innym forum dziewczyny, które podawały swoją wagę w 17tc i mnie też zaskoczyły i podminowały, bo naprawdę dużo albo zleciało z kg albo nic nie przybrały mojej przyjaciółce brzuszek pojawił się koło 6 miesiąca, a urodziła prawie 4kg dżentelmena. Póki lekarz nie mówi, że coś jest nie tak, to nie ma co się martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 21:06   #896
_Melodia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Mój brzuszek 19tc
Mam już 5,5kg+
IMG_6406.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Melodia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 22:18   #897
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Marcowe Mamy 2024

O jaki ładny brzuszek już taka piłeczka jest, to u mnie za 2 dni 19 tydzień i mam takie małe wybrzuszenie na wysokości pęcherza, taki malusi jeszcze, ale spodni nie dopinam.

Loszka, o nie 4 kg nie chciałabym rodzić naturalnie. Ja coraz częściej jak przypominam sobie mój poród, myślę żeby załatwić cc (w sensie ja mam coś z kręgosłupem i nie wiem czy nie pójdę spróbować się dowiedzieć chociaż, czy to się kwalifikuje do skierowania na cc). Chyba nie chcę drugi raz przez to przechodzić, już wiem co mnie czeka i nagle mnie dopada taaaki lęk i zimne poty. Wiem, że jest jakaś szansa, że może drugi poród będzie krótszy, sprawniejszy ale co jeśli nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 07:33   #898
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Melodia piękny brzuszek

O mojej wadze to lepiej bie będę mówić.
Fakt nic w ciąży nie przytyłam jeszcze a już połowa ale startowałam z otyłością.
Plus bycia grubym człowiekiem jest taki, że nikt nie wie, że jestem w ciąży oprócz tych osób, którym powiedzieliśmy a
Tylko u mnie ta otyłość wynika oczywiście też że złych nawyków żywieniowych ale również z przyjmowania latami (również w poprzedniej ciąży) sterydów, chorób przewlekłych, zachorowania na depresję itp.
Za to mam ogromną nadzieję po ciąży wrócić chociaż do swojej wagi sprzed pierwszej ciąży. Gdzie nie była ona może jakaś imponująca dla większości z Was ale dla mnie było wtedy ok.

Wczoraj przyszły wreszcie wyniki Harmony i ryzyko 1 do 10.000 więc raczej będzie dobrze

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Gumisiowa też bym chciała CC i zastanawiam się czy od mojej psychiatry nie załatwić zaświadczenia. Tylko nie wiem czy w szpitalu wezmą je w ogóle pod uwagę.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 10:20   #899
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Melodia piękny brzuszek

O mojej wadze to lepiej bie będę mówić.
Fakt nic w ciąży nie przytyłam jeszcze a już połowa ale startowałam z otyłością.
Plus bycia grubym człowiekiem jest taki, że nikt nie wie, że jestem w ciąży oprócz tych osób, którym powiedzieliśmy a
Tylko u mnie ta otyłość wynika oczywiście też że złych nawyków żywieniowych ale również z przyjmowania latami (również w poprzedniej ciąży) sterydów, chorób przewlekłych, zachorowania na depresję itp.
Za to mam ogromną nadzieję po ciąży wrócić chociaż do swojej wagi sprzed pierwszej ciąży. Gdzie nie była ona może jakaś imponująca dla większości z Was ale dla mnie było wtedy ok.

Wczoraj przyszły wreszcie wyniki Harmony i ryzyko 1 do 10.000 więc raczej będzie dobrze

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Gumisiowa też bym chciała CC i zastanawiam się czy od mojej psychiatry nie załatwić zaświadczenia. Tylko nie wiem czy w szpitalu wezmą je w ogóle pod uwagę.
Cieszę się, że wyniki są dobre

Ja jak myślę o cc czy sn to bym chciała zatrzymać czas... Ale dolegliwości nadal robią swoje i z drugiej strony chciałabym już być po. Może poszukaj opinii odnośnie szpitala, gdzie chcesz rodzić? Ja robiłam lekki rekonesans, gdzie u mnie w okolicy biorą na serio pod uwagę opinie psychiatry. Ale to kiedyś, kiedy byłam pewna, że chce cesarkę na 100%. Teraz niestety niczego nie jestem pewna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez _Melodia_ Pokaż wiadomość
Mój brzuszek 19tc
Mam już 5,5kg+
Załącznik 7794754


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Piękna piłeczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 10:42   #900
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Marcowe Mamy 2024

dziękuję za wsparcie dziewczyny, jesteście super

u mnie tak do 22 tyg praktycznie nic nie było widać, teraz 26 tydz jest taka piłka, w sumie przybrałam 3,8kg. Wcale mnie to jakoś szczególnie nie cieszy że brzuszek teraz mały, bo w końcu i tak musi urosnąć, a nagły zrost to większe szanse na rozstępy


gdzie kupujecie ubrania ciążowe? Mnie się praktycznie żadne nie podają i chyba w ogóle kupowanie ich odpuszczę, niestety w styczniu poród więc potrzebna mi będzie kurtka, planuje od brata pożyczyć taką starą, wielką zdaję sobie sprawę że wyglądam jak lump ale chcę tylko przeczekać ten dziwny stan ciążowy. Nie umiem w te piękne ciążowe outfity.

Jeśli chodzi o zmęczenie też męczę się łatwiej, ćwiczę sobie dalej na siłowni, jakoś to idzie... kondycja wiadomo nie taka jak wcześniej ale jest w miarę ok. Ćwiczycie coś?

Gumisiowy, u mnie w rodzinie wszystkie bąbelki ponad 4kg i też się boje że też takiego hoduję w brzuszku, a chciałabym rodzić naturalnie, kurczę jest stres
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-23 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.