Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 19:46   #4111
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez enwina Pokaż wiadomość
witam,
generalnie to ja już nie wiem sama co się ze mną dzieję. Od zawsze miałam nieregularne miesiączki,zresztą pierwszą też dostałam dośc późno(w wieku chyba 17 lat), poszłam do lekarza, dostałam tabletki anty na uregulowanie, po których o mało co nie umarłam, potem zmieniłam lekarza, który kazał czekać na uregulowanie, poznałam faceta, dostałam inne tabletki anty, po których było ciut lepiej. Ale po odstawieniu ich znowu miesiączki były nieregularne, zanikały nawet na 4-5 miesięcy. Więc znowu zmiana lekarza, który zrobił mi oprócz regularnych cytologii ("leczę" się u niego 2 lata) badania krwi na poziom hormonów i cukru i przez 1,5 roku przepisywał mi yasmine mówiąc, że to się ureguluje po dłuższej kuracji. A teraz po odstawieniu ich 2 kwietnia pojawił się okres, potem, 10 maja i od tamtej pory nic... Nie jestem w ciązy, bo robiłam test, nie odchudzam się zbytnio, zresztą zawsze trzymałam sensowną wagę, ostatnio zaczęłam codziennie ćwiczyć, takie ogólnorozwojówki po 3o minut dziennie. Dodam, że mam praiwe 23 lata, 180 cm i 66 kg. I jestem już załamana, bo chyba nigdy nie będzie normalnie z moim ogranizmem.
nie napisze Ci nic więcej niż możesz dowiedzieć się z kilku postów wyżej:
naprawdę na forum nie dostaniesz recepty na to co może Ci pomóc.
Musisz zmienić lekarza, który wykona Ci badania i zastosuje odpowiednie leczenie. Dziewczyny też prowadzą metodę obserwacji cyklu- Simonee opisała kilka postów wyżej jak to robi.
Trah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 07:31   #4112
Tosiaczek_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Witajcie!
Simone dzięki za odzew
nowy cykl rozpoczął się wczoraj (po 41 dniach poprzedniego!) - chyba znów wybiorę się na monitorowanie - mam nadzieję, że mój organizm przestanie szaleć i z powrotem unormuje cykle oby!! w przeciwnym razie ja chyba oszaleję
pozdrawiam i życzę udanego weekendu
__________________
Tosiaczek_1
Tosiaczek_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 12:45   #4113
Claire Deudone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny, prosze was o rade. Spoznia mi sie okres. Moje miesiączki nigdy nie były zbyt regularne, ale powiedzmy, ze było to co 28-32 dni. W zeszłym miesiacu pierwszy raz zapisałam kiedy dostalam okres( wiem bardzo madre zwłaszcza, ze mam 27 lat), wiec wiem, ze zaczał sie 15 czerwca. Jest juz 21 lipca a okresu ciagle nie mam. Powinnam go była dostac gdzies w dniach 13-16, czyli spoznia sie juz ok 5-8 dni.

Zrobiłam dwa testy ciazowe ( wczoraj i przedwczoraj) no i wyszły negatywne.Troche kłuje mnie w podbrzuszu czasem czuje sie jakbym miała dostac okres, a tu nic. Miałam w tym miesiacu duzo stresów ( obrona magisterki, loty do Londynu w sprawie pracy, wiadomosc, ze sie tam przenosimy co jest moim marzeniem a moze sie nie spełniec jesl bede w ciazy(, ), do stycznia brałam tabletki( w sumie 5 lat), a potem przestałam ale miałam w miare regularne cykle.

Zabezpieczamy sie prezerwatywa, ale raz miałam taka sytuacje ktora mnie niepokoi, mianowicie raz moj facet skonczył na moim biuscie pod prysznicem( po pieszczotach a nie seksie), no i zastanawia mnie, czy jesli to wszystko spłukałam potem woda to czy jakims cudem odrobina mogła sie dostac do srodka i spowodowac zajscie w ciaze( brzmi dla mnie mało prawdopodobnie, ale to jedyna okazja ktora przychodzi mi do głowy). Wizyte u ginekologa mam 24 lipca, a to najwczesniejszy termin. I co mam o tej całej sytuacji myslec?
__________________
We are just a moment in time, a blink of an eye, a dream for the blind....
Claire Deudone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 15:02   #4114
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Claire Deudone Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, prosze was o rade. Spoznia mi sie okres. Moje miesiączki nigdy nie były zbyt regularne, ale powiedzmy, ze było to co 28-32 dni. W zeszłym miesiacu pierwszy raz zapisałam kiedy dostalam okres( wiem bardzo madre zwłaszcza, ze mam 27 lat), wiec wiem, ze zaczał sie 15 czerwca. Jest juz 21 lipca a okresu ciagle nie mam. Powinnam go była dostac gdzies w dniach 13-16, czyli spoznia sie juz ok 5-8 dni.

Zrobiłam dwa testy ciazowe ( wczoraj i przedwczoraj) no i wyszły negatywne.Troche kłuje mnie w podbrzuszu czasem czuje sie jakbym miała dostac okres, a tu nic. Miałam w tym miesiacu duzo stresów ( obrona magisterki, loty do Londynu w sprawie pracy, wiadomosc, ze sie tam przenosimy co jest moim marzeniem a moze sie nie spełniec jesl bede w ciazy(, ), do stycznia brałam tabletki( w sumie 5 lat), a potem przestałam ale miałam w miare regularne cykle.

Zabezpieczamy sie prezerwatywa, ale raz miałam taka sytuacje ktora mnie niepokoi, mianowicie raz moj facet skonczył na moim biuscie pod prysznicem( po pieszczotach a nie seksie), no i zastanawia mnie, czy jesli to wszystko spłukałam potem woda to czy jakims cudem odrobina mogła sie dostac do srodka i spowodowac zajscie w ciaze( brzmi dla mnie mało prawdopodobnie, ale to jedyna okazja ktora przychodzi mi do głowy). Wizyte u ginekologa mam 24 lipca, a to najwczesniejszy termin. I co mam o tej całej sytuacji myslec?
Jeśli chodzi o ciąże to ewentualnie mogły zawieść prezerwatywy, bo od wytrysku na biust nie zachodzi się w ciąże Ale wątpie że to ciąża, chociaż ginekolog nie zaszkodzi.

Jest wiele przyczyn opóźnień miesiączki - może stres, zmiana klimatu?

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - nie wiem czy dobrze zrozumiałam - piszesz że bierzesz tabletki od 5 lat i jednocześnie pierwszy raz byłaś u ginekologa miesiąc temu?
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 15:09   #4115
Claire Deudone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Nie, nie: Brałam 5 lat do stycznia, i chodziłam do ginekologa jakoś co 3-4 miesiące. Pierszy raz zapisałam miesiąc temu dokładnie co do dnia kiedy miałam okres, bo tak zazwyczaj pamietałam tylko kiedy go miałam jakoś miesiąc wcześniej a pozniej zapominałam, wiec chciałam zacząć zapisywać dokładnie kazdy , żeby zobaczyć czy nie ma jakis nieregularnosci, a to sie spoznia tyle dni....
__________________
We are just a moment in time, a blink of an eye, a dream for the blind....

Edytowane przez Claire Deudone
Czas edycji: 2010-07-21 o 15:11
Claire Deudone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 15:21   #4116
Evs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Święta Wieża
Wiadomości: 5
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Witam!!!

Mam podobny problem do Was wszystkich, mianowicie spóźnia mi się miesiączka... Ostatni @ miałam 12 czerwca, następnie w okolicach 3 lipca wystąpiło tygodniowe plamienie, z poczatku myślałam, że to okres, jednak nie przypominał on żadnych dotąd przebytych Zrobiłam już dwa testy ciążowe jeden po okołu 7 dniach od "dwuznacznej" sytuacji, a następny po około 2 tyg. Negatywne...
Dodam ze cykle mam w miare regularne, nigdy nie miałam podobnej sytuacji, więc zastanawiam się co to może być...
Evs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 14:50   #4117
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Raz na jakis czas zdazaja sie "anomalie" w kobiecym ciele i to normalne bo nie jestesmy szwajcarskimi zegarkami jesli problem bedzie sie powtarzac jest to juz sygnalem, ze cos jest nie tak...
Ja w tym cyklu mialam bardziej plamienia niz miesiaczke i nie przejmuje sie tym zbytnio.
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 15:19   #4118
Evs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Święta Wieża
Wiadomości: 5
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Dzięki Dziś byłam u gin, przepisała luteine i czekam na @
Evs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 15:59   #4119
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Niestety opóźnienia w miesiączce wywołane przez odchudzanie to normalna sprawa, okazuje się , że o anomalie nie trudno. Wszystko wynika chyba ze złego odżywiania w tym czasie - brak, potasu, magnezu a przede wszystkim żelaza. Mojej znajomej lekarz polecił suplement diety. Osobiście piłam plusssz żelazo. Nie miałam żadnych problemów z krwawieniem, a do tego w czasie miesiączki lepiej się czułam.
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 09:46   #4120
sylwiao931
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 275
Dot.: brak okresu

DZIEWCZYNY POMOZCIE...
-nieodchudzam sie
-nie jestem chora
-nie mam nadwagi(chyba)
a okresu nie mam od 4 msc.... niewiem co z tym zrobic... dodam jeszcze ze pierwszy okres mialam w grudniu,potem normalnie w styczniu potem za dwa msc i potem znow za dwa a teraz to juz 4 msc bedzie... co ja mam zrobic... dodam ze nie wspolzylam i nie jestem w ciazy....no ale co do masturbacji nie moge zaprzeczyc....a wiec z jakiego powodu to mozee wszystko byc???
sylwiao931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 12:11   #4121
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: brak okresu

Cytat:
Napisane przez sylwiao931 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY POMOZCIE...
-nieodchudzam sie
-nie jestem chora
-nie mam nadwagi(chyba)
a okresu nie mam od 4 msc.... niewiem co z tym zrobic... dodam jeszcze ze pierwszy okres mialam w grudniu,potem normalnie w styczniu potem za dwa msc i potem znow za dwa a teraz to juz 4 msc bedzie... co ja mam zrobic... dodam ze nie wspolzylam i nie jestem w ciazy....no ale co do masturbacji nie moge zaprzeczyc....a wiec z jakiego powodu to mozee wszystko byc???
Dobrze rozumie, ze swoj pierwszy okres mialas w grudniu? jesli tak ,to nie panikuj masz jeszcze czas na wyregulowanie sie okresu
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 12:57   #4122
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: brak okresu

Cytat:
Napisane przez sylwiao931 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY POMOZCIE...
-nieodchudzam sie
-nie jestem chora
-nie mam nadwagi(chyba)
a okresu nie mam od 4 msc.... niewiem co z tym zrobic... dodam jeszcze ze pierwszy okres mialam w grudniu,potem normalnie w styczniu potem za dwa msc i potem znow za dwa a teraz to juz 4 msc bedzie... co ja mam zrobic... dodam ze nie wspolzylam i nie jestem w ciazy....no ale co do masturbacji nie moge zaprzeczyc....a wiec z jakiego powodu to mozee wszystko byc???
Tak ja Ci napisała Simonee, takie przerwy są normalne i mogą się zdarzać do ok. 2 lat po pojawieniu się pierwszej miesiączki Nie ma się czym martwić, po prostu to wszystko musi się samo uregulować
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 19:26   #4123
beti08041
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: brak okresu

cześć ja np 14 czerwca miałam @ przez 2 tyg a dziś mam 41 dzień cyklu i nic! robiłam test ale był negatywny bo często z mężem ryzykujemy ale nie tyle żebym była w ciąży chociaż od 20 lipca szalejemy na całego bo właśnie przestaliśmy się zabezpieczać i co będzie to będzie bo chcemy mieć dzidziusia a jesteśmy już rok po ślubietak więc @ nie ma więc zadzwoniłam do ginekologa a on stwierdził ze skoro miałam okres w tamtym miesiącu przez 2 tyg to teraz może się spóźnić ale umówiłam się na wizytę 9 sierpnia i mam czekać. jednak dziś podczas seksu zauważyłam że chyba już się zbliża. jednak ja ostatnio miałam dużo stresów bo własnie kupiliśmy mieszkanie więc cały nasz urlop poszedł na remont i przeprowadzkę jestem zmęczona no i ta pogoda. mam nadzieję że te anomalie nie przeszkodzą mi w zajściu w ciążępozdrawiam
beti08041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 15:14   #4124
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Dziewczyny!
Moja miesiączka jest tak nieregularna, że nie wiem, co się ze mną dzieje, mój cykl trwa od 29 nawet do 45 dni, nie biorę leków, nie odchudzam się, waga mojego ciała jest w normie, ponadto nie przeżywam żadnego stresu, a miesiączka, mimo, że z definicji powinna być unormowana, dalej się waha.

Moja mama po rozmowie, stwierdziła, że ona przez całe życie w nierównomierny sposób miesiączkowała, że może to dziedziczne, co dla mnie wydaje się lekko absurdalne. Nie bardzo wiem, co mam robić. Do tego to bardzo niewygodne, uprawiam sport, nie wiem kiedy mogę się spodziewać okresu.
Będę wdzięczna za pomoc
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 12:54   #4125
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny!
Niestety moj okres sam nie wrocil, wywoływanie równiez nie pomogło. Miałam zrobione usg i wykazało ze nie narasta mi endometrium dlatego tez nie ma sie co złuszczać i dlatego luteina nie działala w moim przypadku.
Okres straciłam po odstawieniu tabletek, a teraz musze do nich wrocic zeby wyregulowac cykl, bo okresu jak nie było tak nie ma. Własnie koncze pierwsze opakowanie tabletek, mam nadzieje ze wystąpi krwawienie z odstawienia a pozniej bedziemy robić testy na poziom hormonow.
Wiadomo, nie mam miesiaczki wiec wziełam tabletkę po prostu, nie w pierwszym dniu krwawienia co jest oczywiste :P.
Rozwiejcie proszę moje wątpliwości, jestem przekonana że jestem zabezpieczona przed ciązą, na bank juz po 7 tabletce, mylę się ?
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 13:08   #4126
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

też miałam ten problem, regularny okres miałam może przez pierwsze dwa cykle, a potem było już tylko gorzej
po jakims czasie zaczęłam brać tabletki anty, wtedy oczywiście wszystko chodziło jak w zegarku, jednak po ponad 2 latach odstawiłam tabletki i zaczęło się, poszłam do lekarza i co za zaskoczenie... stwierdził że mogę być w ciąży (niepokalane poczęcie?) ale okazało się, że nie jestem więc (kolejne zaskoczenie) przepisał mi luteinę, sama też poprosiłam go o tabletki anty, żeby mieć święty spokój, mam zamiar iść do lekarza prywatnie, ale w tej chwili mnie na to nie stać
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 18:51   #4127
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Niestety moj okres sam nie wrocil, wywoływanie równiez nie pomogło. Miałam zrobione usg i wykazało ze nie narasta mi endometrium dlatego tez nie ma sie co złuszczać i dlatego luteina nie działala w moim przypadku.
Okres straciłam po odstawieniu tabletek, a teraz musze do nich wrocic zeby wyregulowac cykl, bo okresu jak nie było tak nie ma. Własnie koncze pierwsze opakowanie tabletek, mam nadzieje ze wystąpi krwawienie z odstawienia a pozniej bedziemy robić testy na poziom hormonow.
Wiadomo, nie mam miesiaczki wiec wziełam tabletkę po prostu, nie w pierwszym dniu krwawienia co jest oczywiste :P.
Rozwiejcie proszę moje wątpliwości, jestem przekonana że jestem zabezpieczona przed ciązą, na bank juz po 7 tabletce, mylę się ?
Upgirl, tylko pamietaj, ze rozne hormony robi sie w odpowiednich dniach cyklu i jak juz robisz to zrob sobie "komplet" badan hormonalnych... u ciebie moze, lecz nie musi byc problem z dojrzewaniem pecherzykow graffa, ktore zwiekszaja produkcje estrogenow odpowiedzialnych za narastanie endometrium. W tej calej sytuacji najwazniejsze jest to, zebys miala naprawde dobrego gin, ktory nie oleje problemu.
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 10:44   #4128
rastaaa
Raczkowanie
 
Avatar rastaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Ja ze swoim problemem poszlam w koncu do ginekologa. Co sie okazalo - hormony mam w normie, jedynie jednego z nich 'mogloby byc wiecej' . ginekolog przepisala mi Castagnus, po 90 dniach, jezeli nie dostane okresu mam sie zglosic i prawdopodobnie wtedy da mi hormony. Dowiedzialam sie ostatnio ze po hormonach nie bede miala SWOJEJ miesiaczki tylko wywolana. Czy wiec jezeli przestane brac hormony to miesiaczka tez zniknie?!
__________________
rastaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:00   #4129
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

rastaa, obyło się bez badania ginekologicznego?
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 15:04   #4130
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kr0pka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Moja miesiączka jest tak nieregularna, że nie wiem, co się ze mną dzieje, mój cykl trwa od 29 nawet do 45 dni, nie biorę leków, nie odchudzam się, waga mojego ciała jest w normie, ponadto nie przeżywam żadnego stresu, a miesiączka, mimo, że z definicji powinna być unormowana, dalej się waha.

Moja mama po rozmowie, stwierdziła, że ona przez całe życie w nierównomierny sposób miesiączkowała, że może to dziedziczne, co dla mnie wydaje się lekko absurdalne. Nie bardzo wiem, co mam robić. Do tego to bardzo niewygodne, uprawiam sport, nie wiem kiedy mogę się spodziewać okresu.
Będę wdzięczna za pomoc
Od ilu lat miesiączkujesz? Konsultowałaś to z ginekologiem?
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:17   #4131
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Od ilu lat miesiączkujesz? Konsultowałaś to z ginekologiem?
Od czterech.

Jeszcze nie, ponieważ dopiero zaczął mnie ten problem (?) zastanawiać, a że zauważyłam wątek bliski temu, postanowiłam zapytać.
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:58   #4132
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

W takim razie powinnaś wybrać się do ginekologa, aby znaleźć ewentualną przyczynę nieregularnych miesiączek. Dobrze by było zrobić badania hormonalne i USG, al o tym zadecyduje lekarz.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 16:52   #4133
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Dziękuję za pomoc
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 19:55   #4134
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Question Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Hm moja ,,historia'' nie jest zbyt oryginalna ale od mniej więcej 2 lat wciąż nie wiem ,,co jest". Ogólnie okres dostałam w wieku 14 lat, wszystko chodziło jak w zegarku. Mniej więcej jak miałam 16lat to zaczął mi zanikać od wakacji. W listopadzie poszłam do ginekologa i dała mi środek wywołujący miesiączkę-no i była, z tym ,że w późniejszych miesiącach nic nie było. W listopadzie następnego roku zaczęłam brać Dianę i tutaj kompletna porażka ,bo dostałam częstych bólów głowy,utyłam i kiepsko się czułam.Wcześniej miałam badania na hormony i ogólnie większość miałam w porządku. Potem w marcu zmieniłam na Yasminelle i biorę je do dziś-nie mam przez nie takich skutków ubocznych na szczęście. Mam też zrobić badania krwi żeby zobaczyć czy coś się zmieniło. Jak znowu wyjdzie,że ,,w miarę ok'' to ma mnie skierować do szpitala na bardziej szczegółowe.No i przyznam ,że okres wywoływany tabletki jest o wiele cięższy-boli mnie strasznie brzuch,głowa ,chce mi się jeść słodyczy jak nie wiem co.Jak miałam te 14-15 to okres sam przychodził i nawet go nie czułam. A teraz to nie wiem ile będę brać tabletki,bo od plus minus roku nie mam okresu bez tabletek w ogóle.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 12:56   #4135
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Niestety moj okres sam nie wrocil, wywoływanie równiez nie pomogło. Miałam zrobione usg i wykazało ze nie narasta mi endometrium dlatego tez nie ma sie co złuszczać i dlatego luteina nie działala w moim przypadku.
Okres straciłam po odstawieniu tabletek, a teraz musze do nich wrocic zeby wyregulowac cykl, bo okresu jak nie było tak nie ma. Własnie koncze pierwsze opakowanie tabletek, mam nadzieje ze wystąpi krwawienie z odstawienia a pozniej bedziemy robić testy na poziom hormonow.
Wiadomo, nie mam miesiaczki wiec wziełam tabletkę po prostu, nie w pierwszym dniu krwawienia co jest oczywiste :P.
Rozwiejcie proszę moje wątpliwości, jestem przekonana że jestem zabezpieczona przed ciązą, na bank juz po 7 tabletce, mylę się ?
Podbijam

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Upgirl, tylko pamietaj, ze rozne hormony robi sie w odpowiednich dniach cyklu i jak juz robisz to zrob sobie "komplet" badan hormonalnych... u ciebie moze, lecz nie musi byc problem z dojrzewaniem pecherzykow graffa, ktore zwiekszaja produkcje estrogenow odpowiedzialnych za narastanie endometrium. W tej calej sytuacji najwazniejsze jest to, zebys miala naprawde dobrego gin, ktory nie oleje problemu.
Tak, wiem, zrobię cały komplet badań. Mam nadzieje ze wszystko sie unormuje.
Na usg wyszło też że jest wiele pęcherzyków bez dominującego- tak swoimi słowami. Ginekolog stwierdziła ze to typowe przy malej ilości estrogenów.
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 07:55   #4136
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Wiadomo, nie mam miesiaczki wiec wziełam tabletkę po prostu, nie w pierwszym dniu krwawienia co jest oczywiste :P.
Rozwiejcie proszę moje wątpliwości, jestem przekonana że jestem zabezpieczona przed ciązą, na bank juz po 7 tabletce, mylę się ?
Skąd to przekonanie? W ulotce, choćby uniwersalnej widocznej na forum, stoi jasno:
"Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)."

Jeśli przyjęłaś pigułkę później, a skoro nie wiesz jaki miałaś dzień cyklu to jest to dosyć oczywiste, nie byłaś zabezpieczona przez cały blister, w związku z tym, jeśli współżyłaś bez dodatkowej ochrony, możliwa jest ciąża.

Druga sprawa- te badania hormonalne masz mieć robione podczas brania pigułek?
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 10:28   #4137
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość

Druga sprawa- te badania hormonalne masz mieć robione podczas brania pigułek?
Jelonek, też sie nad tym zastanawiałam ? Mam wziac 3 opakowania i sie pojawic, ale nie wiem czy wtedy bedzie kazała mi odstawic. Na logikę, powinnam być czysta od hormonów syntetycznych, ale nie mam pojecia jak to bedzie, nie spotkałam sie jeszcze z takim problemem w praktyce.
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 12:31   #4138
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Jelonek, też sie nad tym zastanawiałam ? Mam wziac 3 opakowania i sie pojawic, ale nie wiem czy wtedy bedzie kazała mi odstawic. Na logikę, powinnam być czysta od hormonów syntetycznych, ale nie mam pojecia jak to bedzie, nie spotkałam sie jeszcze z takim problemem w praktyce.
Badania powinna zlecić przed przepisaniem pigułek, żeby wiedzieć w czym konkretnie tkwi problem, ale rozumiem, że łatwiej było po prostu, po co się głowić
Jeśli po 3 miesiącach to najpewniej tak jak mówisz, będzie chciała żebyś odstawiła i wtedy obserwacja. Trzymam kciuki zatem
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 09:36   #4139
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Ja sadze, ze antyki maja pobudzic organizm do dzialania, czesto jest tak ze gin przepisuje antyki na 3 m-ce po to zeby wystapila hiperowulacja -ale to glownie dla tych co maja problemy z zajsciem. Moze w ten sposob chce sprawdzic czy w ogole cos sie dzieje u ciebie, czy tez to nie da zadnych rezultatow. Robienie badan hormonalnych podczas brania antykow nie ma zadnego sensu. Zreszta robienie badan hormonalnych, gdy od pewnego czasu nie ma sie miesiaczki i nie jest wiadomo w jakiej jest sie fazie cyklu tez nie wiele tak na dobra sprawe zmienia.
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 16:02   #4140
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 362
Question spóźniony i słabszy okres- co to może znaczyć?

Cześć wszystkim ;)
Mam nadzieje, że mi pomożecie. Miałam okres regularny cykl trwał 28dni z zegarkiem w ręku :) a teraz okres spóźnił się nie wiem czy liczyć, że trzy dni, bo niby tego trzeciego dnia to było tylko lekkie zabrudzenie brązowa krwią(?) wkładki, nad ranem ok 4-5 (następnego dnia czyli dzisiaj) dostałam bóli brzucha takie jakie przy okresie zawsze mam, z tym, że zawsze pierwsze dni były bardzo obfite, tampony super zmieniałam co 3 godz a czasem i częściej, a dzisiaj plamienie jest słabe, na początku była tylko brązowa krew i do południa przez jakieś 6 godzin można powiedzieć że ledwo mi się tampon zabrudził(byłam zdziwiona że nie musiałąm go wcześniej zmieniać) , potem założyłam tampon regular i ta sama praktycznie sytuacja, może troszkę więcej krwi, a teraz mam podpaskę, żeby lepiej się zorientować w ilości krwi i jest zadziwiająco mała w porównaniu z innymi okresami dlatego piszę do was. Starałam się coś znaleźć na forum i w Google ale tam praktycznie pisze o czymś w rodzaju plamienia lub o słabszym okresie związanym z tabletkami. Ja tabletek nie biorę. Zastanawiam się czy może mieć z tym związek mój ostatni wątek o długotrwałych kłuciach podbrzusza i bólem piersi wtedy odczuwanym. Jeżeli się powtarzam na forum to sorry, ale nie mogę znaleźć wątku z objawami takimi jak moje . Co do gina to mieszkam teraz u mojego chłopaka na wsi i tu jak pojdę do gina to zaraz wszyscy bedą gadać, a tego nie chcę tutaj, jeżeli zauważę jeszcze inne dziwne objawy to będę się musiała do niego wybrać, bo zdrowie ważniejsze ale najpierw wole mniej "drastyczne" metody dowiedzenia się czemu tak jest może któraś z was też tak miała?
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.