Żal do świadkowej - czy słusznie? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-04, 11:06   #151
annatp
Przyczajenie
 
Avatar annatp
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: LKR
Wiadomości: 27
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez anukr Pokaż wiadomość

Dla mnie przyjaźń to wyjście poza swoją strefę komfortu. A jeżeli podejmuję się czegoś to całą sobą. Jestem zainteresowana i zaangażowana, bo zwyczajnie lubię tych ludzi i pragnę dla nich szczęścia. Robię wszystko, co chciałabym, aby dla mnie uczyniono, a nawet i więcej. I niezależnie od natury, każdy z nas chciałby mieć przyjaciela wykazującego się na 200%.


Pozdrawiam
I tu może być pies pogrzebany. Bo co, jeśli ktoś nie chce, aby dla niego coś czyniono? Ja tam niczego nie oczekiwałam, w ogóle nie lubię jak ktoś koło mnie skacze, więc pytania o samopoczucie, czy mi w czymś nie pomóc, itp. doprowadzałyby mnie do szału. Panna młoda to nie stan chorobowy, więc chyba nie trzeba obejmować jej specjalną troską, a jeśli czegoś od kogoś oczekuje, to potrafi powiedzieć.

Oczywiście, autorka wątku potrafiła powiedzieć, że chce, aby jej zapiąć suknię, a świadkowa nie paliła się do pomocy. Absolutnie, nie usprawiedliwiam, bo zachowanie dziwne. W ogóle ta sytuacja nienormalna, bo wychodzi na to, że świadkowa przyszła do PM tylko po to, aby jej łazienkę zająć. A może to reakcja na stres? Bo skoro dziewczyna introwertyczna i stroni od imprez, to może stres ją zjadł? No ale to już musi autorka wyjaśnić z przyjaciółką, bo my możemy tylko zgadywać.
annatp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 11:15   #152
EdytkaEdytka71
Raczkowanie
 
Avatar EdytkaEdytka71
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 149
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Ja myślę że twoja świadkowa chyba nie bardzo wiedziała czego od niej oczekujesz .Myślała zapewne że świadkowanie to tylko podpis i tyle.U mnie świadkowa była tylko w USC podpisała i tyle.Pomagała mi w ubieraniu rodzina, mama, szwagierka .Może dziewczyna po prostu nie zdawała sobie sprawy z tego że ,oczekujesz że ci pomoże itd.Czuła się jak gośc i tak się zachowywałą.Co do ubierania nie mogłas się ubrać w pokoju tym bardzie ślubną suknie?To że sama od siebie nie czuła się w obowiązku pomagać ci organizować coś ,to świadczy tylko o tym że niezbyt była twoją przyjaciółką raczej znajomą.Przyjaciólki to raczej mówią sobie o wszystkim ,a tym bardziej jak ma wyglądać ślub i co ma się robić.Mi również na twoim miejscu może byłoby mi przykro trochę ,ale w sumie to znałąś ją wiedziałąś jak jest, a tym bardziej przed ślubem nie uzgodniłąs pewnych rzeczy.No nie ma co teraz się zadręczać po prostu się przekonałąs że nie jest jednak twoją przyjaciólką.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez annatp Pokaż wiadomość
I tu może być pies pogrzebany. Bo co, jeśli ktoś nie chce, aby dla niego coś czyniono? Ja tam niczego nie oczekiwałam, w ogóle nie lubię jak ktoś koło mnie skacze, więc pytania o samopoczucie, czy mi w czymś nie pomóc, itp. doprowadzałyby mnie do szału. Panna młoda to nie stan chorobowy, więc chyba nie trzeba obejmować jej specjalną troską, a jeśli czegoś od kogoś oczekuje, to potrafi powiedzieć.

Oczywiście, autorka wątku potrafiła powiedzieć, że chce, aby jej zapiąć suknię, a świadkowa nie paliła się do pomocy. Absolutnie, nie usprawiedliwiam, bo zachowanie dziwne. W ogóle ta sytuacja nienormalna, bo wychodzi na to, że świadkowa przyszła do PM tylko po to, aby jej łazienkę zająć. A może to reakcja na stres? Bo skoro dziewczyna introwertyczna i stroni od imprez, to może stres ją zjadł? No ale to już musi autorka wyjaśnić z przyjaciółką, bo my możemy tylko zgadywać.
Wydaje mi się jak napisałam wcześniej , że problem jest taki,że dziewczyna po prostu nie była przyjaciółką ,tylko raczej znajomą.A przynajmniej się nią nie czuła ,tak jak myślała autorka wątku.Nie czuła się przyjaciólką, a co za tym idzie nie czuła się zobowiązana do czynienia takich czy innych przygotowań .Czuła się jak każdy zwykły gośc od którego oczekuje się tylko podpisu.
EdytkaEdytka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 11:32   #153
mrslilly
Rozeznanie
 
Avatar mrslilly
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 802
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Myślę, że słusznie autorko masz żal. Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć jakie zadania ma świadkowa. Twoja koleżanka po prostu odwaliła lipę Począwszy od panieńskiego na samej uroczystości kończąc.

A do dziewczyn, które uważają, że nad panną młodą nie trzeba skakać - owszem w tym jednym jedynym dniu trzeba i wypada.
mrslilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 12:11   #154
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez mrslilly Pokaż wiadomość
Myślę, że słusznie autorko masz żal. Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć jakie zadania ma świadkowa. Twoja koleżanka po prostu odwaliła lipę Począwszy od panieńskiego na samej uroczystości kończąc.

A do dziewczyn, które uważają, że nad panną młodą nie trzeba skakać - owszem w tym jednym jedynym dniu trzeba i wypada.
Ja nie wiem. Nie chodzę na śluby, nie oglądam komedii romantycznych, serio nie wiem... Nawer nie wiem, jak wesele wygląda.

A z przyjaciółkami też nie rozmawiam o ewentualnych zadaniach ich świadków, jakoś mam ciekawsze tematy do rozmowy.

Zawsze udzielę pomocy, jak ktoś mnie poprosi, ale dla mnie komunikat "nie pomagaj mi" jest jasny i klarowny.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 12:42   #155
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez mrslilly Pokaż wiadomość
A do dziewczyn, które uważają, że nad panną młodą nie trzeba skakać - owszem w tym jednym jedynym dniu trzeba i wypada.
Brałam ślub, miałam wesele i nie chciałam, żeby ktokolwiek nade mną skakał; sama wszystko ogarnęłam, a od świadkowej wymagałam jedynie podpisu. Także może i trzeba skakać, ale naprawdę, nie nad każdą PM. Niektóre tego nie potrzebują do szczęścia, także podstawową zasadą powinna być komunikacja między panną młodą, a świadkową, a nie jakieś "domyślanie się". Ja tam jestem akurat niedomyślna i sądzę, że takich ludzi jest więcej.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 13:51   #156
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Brałam ślub, miałam wesele i nie chciałam, żeby ktokolwiek nade mną skakał; sama wszystko ogarnęłam, a od świadkowej wymagałam jedynie podpisu. Także może i trzeba skakać, ale naprawdę, nie nad każdą PM. Niektóre tego nie potrzebują do szczęścia, także podstawową zasadą powinna być komunikacja między panną młodą, a świadkową, a nie jakieś "domyślanie się". Ja tam jestem akurat niedomyślna i sądzę, że takich ludzi jest więcej.
Miałam identyczne podejście na własnym ślubie i weselu - poradziłam sobie sama ze wszystkim, nie obciążając sobą nikogo. Zapiąć suknię pomógł mi...nie pamiętam kto, pewnie ten, kto był w domu i był "pod ręką". Może mama? Znam też kilka dziewczyn postępujących w ten sposób. Znam nawet jedną, która umiała się wysłowić, że jednak chciałaby mieć panieński, myślała że nie ale jej facet ma kawalerski i jej przykro, że ona nie ma. Powiedziała i przyjaciółki dały radę zorganizować coś ekstra dla niej (akurat nie świadek). Można? Można, ale trzeba chcieć a nie jojczeć tylko.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 14:41   #157
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez mrslilly Pokaż wiadomość
Myślę, że słusznie autorko masz żal. Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć jakie zadania ma świadkowa. Twoja koleżanka po prostu odwaliła lipę Począwszy od panieńskiego na samej uroczystości kończąc.

A do dziewczyn, które uważają, że nad panną młodą nie trzeba skakać - owszem w tym jednym jedynym dniu trzeba i wypada.
A ja jako panna młoda absolutnie nie chciałabym, żeby koło mnie skakano i szlag by mnie trafił, gdybym oznajmiła, że nie oczekuję żadnej pomocy, a ktoś chciałby (nawet w najlepszej wierze) latać za mną do kibla albo wkładać mi sukienkę, żeby pomóc.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 15:01   #158
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A ja jako panna młoda absolutnie nie chciałabym, żeby koło mnie skakano i szlag by mnie trafił, gdybym oznajmiła, że nie oczekuję żadnej pomocy, a ktoś chciałby (nawet w najlepszej wierze) latać za mną do kibla albo wkładać mi sukienkę, żeby pomóc.
Amen.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:15   #159
otoya
Zadomowienie
 
Avatar otoya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 503
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Amen.
Ja również się zgadzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć'

otoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:34   #160
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez mrslilly Pokaż wiadomość
Myślę, że słusznie autorko masz żal. Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć jakie zadania ma świadkowa. Twoja koleżanka po prostu odwaliła lipę Począwszy od panieńskiego na samej uroczystości kończąc.

A do dziewczyn, które uważają, że nad panną młodą nie trzeba skakać - owszem w tym jednym jedynym dniu trzeba i wypada.
Świadek jest od podpisu. Koniec kropka.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:50   #161
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Przeczytałam kawałek wątku - niezła dyskusja się zrobiła
W sumie to ja widzę w zachowaniu, które opisuje autorka, dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że autorka wymagała za dużo od świadkowej a druga że świadkowa zlała całą imprezę.
Świadkowałam na ślubie, miałam w domu pannę młodą. Sama się nie ubrała, jak większa część panien młodych, bo zamek z tyłu, dużo materiału. Ale nie wpadłabym na to, żeby świadkowa mi zapinała sukienkę czy buty wiązała. Ale z drugiej strony zamykanie się w kiblu i gadanie, że jest jeszcze czas, było megachamskie. Potraktowała wesele i ślub jak wieczorne spotkanie na piwko tylko odświętnie - pytanie czy z ignorancji, głupoty czy złośliwości?
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 15:53   #162
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Czytam i czytam, i do tej pory nie sądziłam, że świadek dla kogoś może być tylko od podpisu. Dla mnie prosi się o to jedną z najbliższych osób i rozumiem, że nie wszyscy są zainteresowani tematem weselnym i w porządku, ale każdy powinien mieć odrobinę empatii, zwłaszcza że autorka prosiła ją o pomoc, sygnalizowała pomoc w ubraniu itd.

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Hultaj ja się z tobą zgadzam we wszystkim co piszesz.
I serio się dziwię, jak można się nie domyśleć niektórych rzeczy

Z reguły świadkową zostaje ktoś bliski np. przyjaciołka. Mnie jako przyjaciółce zależałoby, by przyjaciółce całe wesele/ślub przebiegło po jej myśli. I też nie zastanawiam się, jak panny młode oddają mocz/kał ale umiem się domyślić, że w małej kabinie w takiej kiecce może być trudno i nie chciałabym, żeby młoda uwaliła kieckę w takim miejscu - proste.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------



Dla kogoś to służenie.
Ja jako świadkowa kogoś bliskiego traktowałabym raczej za pomoc i sprawianie radochy aniżeli służenie. Ale wiadomo, różni są ludzie i podejścia do różnych spraw.

Ps. Powrót z wesela o 2 to gańba!
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 16:11   #163
anukr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Czytam i czytam, i do tej pory nie sądziłam, że świadek dla kogoś może być tylko od podpisu. Dla mnie prosi się o to jedną z najbliższych osób i rozumiem, że nie wszyscy są zainteresowani tematem weselnym i w porządku, ale każdy powinien mieć odrobinę empatii, zwłaszcza że autorka prosiła ją o pomoc, sygnalizowała pomoc w ubraniu itd.





Mnie także dziwi brak empatii i zrozumienia. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Hmmm a tu traktuje się temat jak coś całkowicie albo zwyczajnego albo jak ufo - nie widziałam, nie istnieje.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Weź się ogarnij. Jak mi ktoś mówi, że NIE POTRZEBUJE, to nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą...
Moja droga - czytaj ze zrozumieniem. PM właśnie powiedziała, że potrzebuje.

Czy naprawdę to jest aż takie poświęcenie ze strony świadkowej?

Edytowane przez anukr
Czas edycji: 2016-08-04 o 16:22
anukr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 16:49   #164
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 17:04   #165
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez anukr Pokaż wiadomość


Mnie także dziwi brak empatii i zrozumienia. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Hmmm a tu traktuje się temat jak coś całkowicie albo zwyczajnego albo jak ufo - nie widziałam, nie istnieje.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------


Moja droga - czytaj ze zrozumieniem. PM właśnie powiedziała, że potrzebuje.

Czy naprawdę to jest aż takie poświęcenie ze strony świadkowej?
Potrzebuje pomocy przy zapięciu sukni. Tyle zakomunikowała i tyle dostała, proste.

Jakby mi świadkowa zorganizowała panieński-niespodziankę to bym po prostu wyszła. Jakby mnie więcej niż raz zapytała, czy potrzebuję pomocy, to by mnie irytowała.

Świadkowa zachowała się dokładnie tak, jak moim zdaniem powinna zachować się moja świadkowa.na moim weselu.

To tylko podpisanie papierka w białej sukience, a kobiety robią z tego najważniejszy dzień w życiu. Nie skończenie dobrych studiów, publikację w dobrym czasopiśmie tylko ubranie się jak beza i sponsorowanie rodzinie dobrej imprezy. Smutne to...

Nie twierdzę, że to nie powinno być ważne, ale bez przesady. Trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 17:09   #166
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie do mnie, ale odpowiem. Wszystko się zgadza, dlatego chodzi też o to, że autorka wybrała na świadka osobę sobie bliską, osobę, która jak mniemam zna charakter swojej kumpeli i na pewno nie raz rozmawiały nt. ślubu i jaki on jest dla niej ważny. dlatego ze wszystkim można się niejako dostosować.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 17:57   #167
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No, jestem. Jak mnie ktoś poprosi o opieke nad dzieckiem to wiem, ze nalezy zadbać by miało jedzenie picie sucho ciepło nie przegrzane itp, bez rocznych kursow przygotowawczych. Rozumiem krzywo i nieporadnie zaloży ć pieluchę, ale nie rozumiem nie wiedzieć, że trzeba ją założyć.
Jeśli tylko dla gościa przygotowanie się do imprezy to nie lada wysiłek (patrz nawet opisywana swiadkowa, która musiała zabunkrować się w łazience by się zrobić na bóstwo) to nie trzeba wielkiej wyobraźni by wiedzieć, ze przygotowanie i nadzorowanie takiej imprezy to jest robota, plus główna bohaterka co do wyglądu ma najgorzej bo jest ubrana najbardziej nietypowo
no cóż istnieją w życiu różne ciuchy do różnych okazji, dresem to jest tylko dres
Uwielbiam Cię normalnie!!

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Potrzebuje pomocy przy zapięciu sukni. Tyle zakomunikowała i tyle dostała, proste.

Jakby mi świadkowa zorganizowała panieński-niespodziankę to bym po prostu wyszła. Jakby mnie więcej niż raz zapytała, czy potrzebuję pomocy, to by mnie irytowała.

Świadkowa zachowała się dokładnie tak, jak moim zdaniem powinna zachować się moja świadkowa.na moim weselu.

To tylko podpisanie papierka w białej sukience, a kobiety robią z tego najważniejszy dzień w życiu. Nie skończenie dobrych studiów, publikację w dobrym czasopiśmie tylko ubranie się jak beza i sponsorowanie rodzinie dobrej imprezy. Smutne to...

Nie twierdzę, że to nie powinno być ważne, ale bez przesady. Trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego.
Dla mnie ślub to było coś wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju, połączylam się z moim mężem na całe życie.
Smutne to jest Twoje podejście... Ale każdy ma inne wartości w życiu. Współczuję Ci, że dla Ciebie to tylko podpisanie papierka no cóż....
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 18:38   #168
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Czytam i czytam, i do tej pory nie sądziłam, że świadek dla kogoś może być tylko od podpisu [2]. Dla mnie prosi się o to jedną z najbliższych osób i rozumiem, że nie wszyscy są zainteresowani tematem weselnym i w porządku, ale każdy powinien mieć odrobinę empatii, zwłaszcza że autorka prosiła ją o pomoc [1], sygnalizowała pomoc w ubraniu itd.
Cytat:
Napisane przez anukr Pokaż wiadomość
Moja droga - czytaj ze zrozumieniem. PM właśnie powiedziała, że potrzebuje. [1]Czy naprawdę to jest aż takie poświęcenie ze strony świadkowej?
1. Proponuję ponowne przeczytanie wypowiedzi Autorki. Świadkowej powiedziała, że niczego nie oczekuje, następnie by tylko zapięła sukienkę, a potem ma pretensje, że się "nie wykazała".

Cytat:
Napisane przez Niezrownowazona Pokaż wiadomość
Spytał, czy nie potrzebuję pomocy dziewczyny świadka, która też tego dnia była u nas. Odpowiedziałam, że spróbuję suknię ubrać sama, a świadkową zawołam tylko do zapięcia. Tak też zrobiłam, po chwili przerwała malowanie ale jak tylko zapięła sukienkę to znowu tam zniknęła.
Cytat:
Napisane przez Niezrownowazona Pokaż wiadomość
Koniec końców, za drugim moim przywołaniem pomogła mi tylko zapiąć zamek, i to w asyście jeszcze dziewczyny świadka. Zapięła zamek i ulotniła się znów a całość trwała 5 minut. Można uznać, że pomogła, ale ja uważam, że tutaj mogła postarać się bardziej, bo wkładanie sukni od dołu (samej) było dla mnie dosyć skomplikowane.
2.
Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
świadek (sjp)
1. osoba obecna przy czymś i mogąca opowiedzieć o tym
2. osoba powołana przez sąd do złożenia zeznań dotyczących okoliczności rozpatrywanej sprawy
3. osoba obecna przy dokonaniu aktu prawnego i potwierdzająca podpisem ten akt

Zatem świadek na ślubie - osoba potwierdzająca swoim podpisem odbycie się ślubu. W definicji słowa świadek nie ma nic o zakładaniu sukienki i wszystko co wychodzi poza definicję nie jest oczywiste.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:30   #169
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość



Dla mnie ślub to było coś wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju, połączylam się z moim mężem na całe życie.
Smutne to jest Twoje podejście... Ale każdy ma inne wartości w życiu. Współczuję Ci, że dla Ciebie to tylko podpisanie papierka no cóż....
A ja ci współczuję, że do tego magicznego połączenia potrzebowałaś oficjalnego papierka i księdza. Chyba się nie dogadamy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 19:31   #170
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Uwielbiam Cię normalnie!!

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------



Dla mnie ślub to było coś wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju, połączylam się z moim mężem na całe życie.
Smutne to jest Twoje podejście... Ale każdy ma inne wartości w życiu. Współczuję Ci, że dla Ciebie to tylko podpisanie papierka no cóż....
Smutne to jest takie protekcjonalne traktowanie innych ludzi przez wartościowanie ich poglądów.

Twój ślub to Twoja broszka, przeżyłaś jak chciałaś. Inni ludzie przeżywają swój ślub inaczej. Nie lepiej, nie gorzej, tylko inaczej.
Uszanuj to, zamiast bawić się we "współczucie".
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:04   #171
anukr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Smutne to jest takie protekcjonalne traktowanie innych ludzi przez wartościowanie ich poglądów.

Twój ślub to Twoja broszka, przeżyłaś jak chciałaś. Inni ludzie przeżywają swój ślub inaczej. Nie lepiej, nie gorzej, tylko inaczej.
Uszanuj to, zamiast bawić się we "współczucie".
A protekcjonalizmem nie nazwiesz tego:

"To tylko podpisanie papierka w białej sukience, a kobiety robią z tego najważniejszy dzień w życiu. Nie skończenie dobrych studiów, publikację w dobrym czasopiśmie tylko ubranie się jak beza i sponsorowanie rodzinie dobrej imprezy. Smutne to..."?

Obie strony są wobec siebie protekcjonalne, co najmniej jakby jedna drugiej próbowała udowodnić co jest w życiu ważniejsze i co nas uczyni szczęśliwszymi.
anukr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:11   #172
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Smutne to jest takie protekcjonalne traktowanie innych ludzi przez wartościowanie ich poglądów.

Twój ślub to Twoja broszka, przeżyłaś jak chciałaś. Inni ludzie przeżywają swój ślub inaczej. Nie lepiej, nie gorzej, tylko inaczej.
Uszanuj to, zamiast bawić się we "współczucie".
Dla koleżanki przykre jest to,że ktoś chce ubrać biała suknie i wyjść za mąż a dla mnie przykre jest to ze dla kogoś to przykre, czytaj do czego się odniosłam. Twoje słowa pasują również do cytowanego przeze mnie fragmentu.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez anukr Pokaż wiadomość
A protekcjonalizmem nie nazwiesz tego:

"To tylko podpisanie papierka w białej sukience, a kobiety robią z tego najważniejszy dzień w życiu. Nie skończenie dobrych studiów, publikację w dobrym czasopiśmie tylko ubranie się jak beza i sponsorowanie rodzinie dobrej imprezy. Smutne to..."?

Obie strony są wobec siebie protekcjonalne, co najmniej jakby jedna drugiej próbowała udowodnić co jest w życiu ważniejsze i co nas uczyni szczęśliwszymi.
Dlatego napisałam jak napisałam w odpowiedzi na to co przeczytałam.
Każdy ma swoje poglądy i jest to mega indywidualna sprawa, ja szanuje i nie rusza mnie,że ktoś nie chce brać ślubu, tylko po co takie docinki, o bezach i stawianiu gościom imprezy?
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:13   #173
anukr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Potrzebuje pomocy przy zapięciu sukni. Tyle zakomunikowała i tyle dostała, proste.

Jakby mi świadkowa zorganizowała panieński-niespodziankę to bym po prostu wyszła. Jakby mnie więcej niż raz zapytała, czy potrzebuję pomocy, to by mnie irytowała.

Świadkowa zachowała się dokładnie tak, jak moim zdaniem powinna zachować się moja świadkowa.na moim weselu.

To tylko podpisanie papierka w białej sukience, a kobiety robią z tego najważniejszy dzień w życiu. Nie skończenie dobrych studiów, publikację w dobrym czasopiśmie tylko ubranie się jak beza i sponsorowanie rodzinie dobrej imprezy. Smutne to...

Nie twierdzę, że to nie powinno być ważne, ale bez przesady. Trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego.
Dodam jeszcze - TAK!!! niektóre dziewczynki/dziewczyny/kobiety pragną wyjść za mąż i być żonami i matkami. Uważasz, że to je umniejsza?

A ślub jako ceremonia i akt przyrzeczenia przed Bogiem może być ważnym aspektem tego dnia i wielką potrzebą. Więc nie rozumiem braku zrozumienia i protekcjonalizmu - Twoje podejście jest jedynie słuszne?

Gratuluję artykułu i powodzenia w karierze ))))
anukr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:13   #174
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Nie wspomnę, jak można porównać dwie sfery życia, studia a związek małżeński..? To jakby, hm, co ma piernik do wiatraka?
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:14   #175
anukr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Dla koleżanki przykre jest to,że ktoś chce ubrać biała suknie i wyjść za mąż a dla mnie przykre jest to ze dla kogoś to przykre, czytaj do czego się odniosłam. Twoje słowa pasują również do cytowanego przeze mnie fragmentu.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------



Dlatego napisałam jak napisałam w odpowiedzi na to co przeczytałam.
Każdy ma swoje poglądy i jest to mega indywidualna sprawa, ja szanuje i nie rusza mnie,że ktoś nie chce brać ślubu, tylko po co takie docinki, o bezach i stawianiu gościom imprezy?
Zgadzam się w 100% - najwięcej o protekcjonalizmie mówią osoby najbardziej protekcjonalne.
anukr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:26   #176
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość

Dlatego napisałam jak napisałam w odpowiedzi na to co przeczytałam.
Każdy ma swoje poglądy i jest to mega indywidualna sprawa, ja szanuje i nie rusza mnie,że ktoś nie chce brać ślubu, tylko po co takie docinki, o bezach i stawianiu gościom imprezy?
Po to, żeby wam uświadomić, że świadkowa nie musiała rozumieć, że dla młodej to tak wielki dzień, jeśli młoda jej tego nie zakomunikowała.

Nigdy nie powiedziałam, że nie chcę. Nie mam pojęcia. Ale na pewno nie będzie to dla mnie najważniejszy dzień w życiu (ale będzie pewnie ważny w jakiś sposób), bo uważam, że jest we mnie więcej fajnych rzeczy niż wyjście za mąż.

A smuci mnie, że to pogląd WIĘKSZOŚCI kobiet, bo to przykre, że faceci są pod tym względem zróżnicowani, a nam się narzuca, że ma nam łezka w oku się zakręcić jak przechodzimy obok salonu sukien ślubnych. Jesteśmy warte dużo więcej niż znalezienie partnera i przyjęcie pierścionka.

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez anukr Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze - TAK!!! niektóre dziewczynki/dziewczyny/kobiety pragną wyjść za mąż i być żonami i matkami. Uważasz, że to je umniejsza?

A ślub jako ceremonia i akt przyrzeczenia przed Bogiem może być ważnym aspektem tego dnia i wielką potrzebą. Więc nie rozumiem braku zrozumienia i protekcjonalizmu - Twoje podejście jest jedynie słuszne?

Gratuluję artykułu i powodzenia w karierze ))))
Nie mówię o sobie, z tym artykułem, taki ot przykład.

Tak, uważam, że to okropne, że społeczeństwo tak stłamsiło niektóre kobiety, że pragną TYLKO zostać żonami i matkami. Złapać faceta i zrobić dziecko każdy może, sztuka to żadna, a jeszcze przyjemnie...

Nie twierdzę, że powinno się nie brać ślubu, czy nie mieć dzieci. Ale jeśli to twoja jedyna ambicja i osiągnięcie, to cóż...

Nie mówię nawet o pracy zawodowej, ale chociaż o rozwoju osobistym, bez studiów, ale z jakąś pasją i czymś, co daje realizację samej siebie.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Nie wspomnę, jak można porównać dwie sfery życia, studia a związek małżeński..? To jakby, hm, co ma piernik do wiatraka?
To był przykład. Może być to też wydanie własnej książki, czy podróżowanie po świecie, upieczenie największej pizzy w Polsce, cokolwiek.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:27   #177
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Jesteśmy wartościowe same w sobie, dlatego szanujmy każdej wybór i cele. Nie porównuje się jabłek do gruszek miłego wieczoru dziewczyny!
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:35   #178
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Nie jechałabym po kobietach, które decydują sie na dziecko. Mam wiele koleżanek i naprawdę widzę, jak wiele wysiłku kosztuje je życie rodzinne, dziecko, praca (bo każda do pracy wróciła)i jeszcze znajdywanie czasu na inne rzeczy - bo większość moich koleżanek, które są matkami mają zainteresowania, zwłaszcza gdy mają wsparcie partnerów (on zajmuje się dzieckiem, ona idzie na fitness).

A że kobieta marzy o ślubie...to może być jedno z jej marzeń, obok doktoratu i hodowli szynszyli. Jednak zgodzę się, że za duża presja jest wywierana na kobiety, żeby znaleźć męskie gacie i znaleźć spełnienie w macierzyństwie.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:38   #179
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Powiem tak, dla mnie ślub był bardzo ważnym dniu w życiu i kolejnym takim dniem będą narodziny naszego dziecka. Myślę, że to w życiu się liczy najbardziej - zdrowa, kochająca się rodzina.
Zostałam wychowana w takiej i nie wyobrażam sobie inaczej.
Zaraz potem jest wykształcenie,samorealiza cja-w moim mniemaniu cholernie ważne trzeba przecież zapewnić byt rodzinie A za darmo niczego w życiu nie ma

Hobby, wyjście do pubu z koleżankami, podróż dookoła świata - czym są te wszystkie wygody bez kochającej się rodziny? Dla mnie na tym etapie życia niczym.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:40   #180
201610130935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 590
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Powiem tak, dla mnie ślub był bardzo ważnym dniu w życiu i kolejnym takim dniem będą narodziny naszego dziecka. Myślę, że to w życiu się liczy najbardziej - zdrowa, kochająca się rodzina.
Zostałam wychowana w takiej i nie wyobrażam sobie inaczej.
Zaraz potem jest wykształcenie,samorealiza cja-w moim mniemaniu cholernie ważne trzeba przecież zapewnić byt rodzinie A za darmo niczego w życiu nie ma

Hobby, wyjście do pubu z koleżankami, podróż dookoła świata - czym są te wszystkie wygody bez kochającej się rodziny? Dla mnie na tym etapie życia niczym.

Kwestia priorytetów - dla mnie ślub i własna rodzina, zawsze były na samym dole listy. Potrafię zrozumieć, że dla kogoś są istotne, zwłaszcza jeśli sie w takowej wychował.
201610130935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-31 00:41:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.