Kilka pytań o maturę z WOSu. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-02, 14:46   #61
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Zdawałam wos rozszerzony 2 lata temu. Byłam w klasie o ścisłym profilu, więc godzin wosu - zwłaszcza w klasie maturalnej - nie miałam zbyt wiele. Dodatkowo, z mojej klasy wos zdawały razem ze mną 3 osoby i w teorii miało to wyglądać tak 'reszta klasy może się obijać, a my pracujemy' Skończyło się na tym, że nic nie robiliśmy, tylko wspólnie gadaliśmy o zupełnych pierdołach. Nauczycielka, mimo że fajna osoba, niezbyt dobrze radziła sobie z przekazywaniem wiedzy. Podobnie było na kołach poza lekcjami - nic, kompletnie nic wartego uwagi i czasu. Także nie pozostało nic innego jak samodzielne przygotowania, które w moim przypadku obejmowały:

- przeczytanie vademecum z operonu
- przejrzenie matur z poprzednich lat
- zrobienie części testów z operonu
- oglądanie wiadomości

Dodam, że NIGDY wcześniej przed maturą nie pisałam żadnego wypracowania z wos-u. Wynik - jakoś ponad 70% - bez rewelacji, ale biorąc pod uwagę niewielki nakład mojej pracy i brak umiejętności pisania prac, nie jest źle.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 09:11   #62
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
ja bardzo szybko nauczyłam się konstytucji, lepiej mi się ją czytało niż eseje w podręczniku linijka pod linijką cała strona. a tu podzielone na artykuły, rozdziały - czytelnie przede wszystkim. także ja polecam
Ok, chodziło mi tylko o to, ze w vademecum czy podręczniku masz wszystko usystematyzowane, dla przykładu ucząc się o referendum musisz skakać po tej konstytucji, bo ogólnokrajowe jest w art. 125, a lokalne już w 170. Więc chyba łatwiej jest tak uporządkować wiedzę. Ale juz się nie czepiam
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:46   #63
Honza
Raczkowanie
 
Avatar Honza
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 227
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Zdawałam wos rozszerzony 2 lata temu. Byłam w klasie o ścisłym profilu, więc godzin wosu - zwłaszcza w klasie maturalnej - nie miałam zbyt wiele. Dodatkowo, z mojej klasy wos zdawały razem ze mną 3 osoby i w teorii miało to wyglądać tak 'reszta klasy może się obijać, a my pracujemy' Skończyło się na tym, że nic nie robiliśmy, tylko wspólnie gadaliśmy o zupełnych pierdołach. Nauczycielka, mimo że fajna osoba, niezbyt dobrze radziła sobie z przekazywaniem wiedzy. Podobnie było na kołach poza lekcjami - nic, kompletnie nic wartego uwagi i czasu. Także nie pozostało nic innego jak samodzielne przygotowania, które w moim przypadku obejmowały:

- przeczytanie vademecum z operonu
- przejrzenie matur z poprzednich lat
- zrobienie części testów z operonu
- oglądanie wiadomości

Dodam, że NIGDY wcześniej przed maturą nie pisałam żadnego wypracowania z wos-u. Wynik - jakoś ponad 70% - bez rewelacji, ale biorąc pod uwagę niewielki nakład mojej pracy i brak umiejętności pisania prac, nie jest źle.
Mnie także czeka wos i zastanawiam się, jakie macie podejście do wyników na rozszerzeniu. Wiele osób, które nie przygotowują się do matury z wos-u uważają, że z kijem w oku wyciąga się 90%. Zastanawiam się, na ile % liczycie, tak realnie? No i jak poszła próbna z operonu? Ja miałam bez powtórek 76%, ale przez całą II kl ostro piłowaliśmy, więc sama nie wiem, czy mam być zadowolona. W każdym razie był to jeden z lepszych wyników w szkole, mimo wszystko trudno mi ocenić, czy faktycznie jest dobry, a bardzo mi na wosie zależy. Więc jak u was? ; )
__________________
Honza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:29   #64
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Wydaje mi się że ta granica zadowolenia umiejscowiona jest mniej więcej około 80%, dla tych bardzo ambitnych przy 90%. Mnie 80% by satysfakcjonowało, niestety miałam o kilkanaście procent mniej...
Powiem tak: jeżeli się uczysz, poświęcasz duzo czasu na wos, to 70% daje pewien niedosyt, no bo jak kto, nauczyłaś się chyba wszystkiego a "tylko" 70%. Często jest tak że ten kto sobie olewa ma lepszy wynik niż uczacy się non stop - u mnie w klasie najlepsza osoba "ocenowo" z wosu miała gorszy wynik ode mnie gdzie ja miałam zwykle czwórki. Ale nie traktuj tego jako przepis na sukces, to tylko szczęście
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:40   #65
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Ja niestety nie miałam okazji pisać próbnej matury z WOSU, bo u nas w szkole był do wyboru tylko 1 przedmiot rozszerzony i zdecydowałam się na j.polski...
W każdym razie liczę na przynajmniej 80%.
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 17:33   #66
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Wiadomo, ze im wiecej się uczysz i jeśli masz poczucie, że dużo umiesz i czujesz się pewnie , to oczekujesz sporo. Ja oczekiwałam tak 90 %, miałam 84. Jednak myślę, ze dużo zależy od tego,jaki test ułożą, bo dla przykładu, w mojej klasie było wielu miłośników tego przedmiotu, olimpijczyków, próbna matura z OPERONU wypadła bardzo dobrze, bo kilka osób miało ponad 95 %, ale już na tej prawdziwej maturze mój wynik był drugi w klasie. Na to nie ma reguły
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 19:23   #67
ella_ella
Przyczajenie
 
Avatar ella_ella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Ja przed maturą starałam się nie liczyc na bardzo dużo,żeby uniknąć niepotrzebnej presji i późniejszego rozczarowania. Mówiłam sobie" jeśli nie uda się to za rok spróbuję poprawić". Ale na szczęście udało mi się zdać na 84%

A co do tej konstytucji- uważam,że nie jest konieczne aby się jej uczyć.Tzn zasady trzeba znać,ale można się ich nauczyć z innych materiałów, jak vademecum. Często również na maturze podany jest fragment tekstu konstytucji i na podstawie tego trzeba odpowiedzieć na pytanie
__________________
There was music in the cafes at night
and revolution in the air
.
ella_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 19:31   #68
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Cytat:
Napisane przez ella_ella Pokaż wiadomość
Często również na maturze podany jest fragment tekstu konstytucji i na podstawie tego trzeba odpowiedzieć na pytanie
I własnie o takich pytaniach myślałam.
I ja nie napisałam że konstytucję trzeba UMIEĆ, ja napisałam że powinno się ją PRZECZYTAĆ.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 16:37   #69
shelbey
Raczkowanie
 
Avatar shelbey
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 324
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

UUUU, widzę, że ostre przygotowania do matury z wosu, też zdaję w tym roku i właściwie teraz zaczynam solidną naukę, ponieważ, miałam przez 3 lata wos w szkole, w kazdej klasie po 3 h więc mam nadzieję, że powtórki wystarczą (materiał przerobiliśmy do końca)

Jednak mam problem z orientowaniem się w polityce i tego się najbardziej boję:/
__________________
studentka





"Z możnymi tego świata
o wielkie stawki grasz!"


kanał
shelbey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 10:45   #70
Amargito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Chciałam Was prosić o pomoc, otoz w tym roku chce poprawac mature z Wosu, ktory pisalam 2 lata temu, wszystko fajnie, robię powtorki itp ale boje sie ze troche wypadlam z obiegu jesli chodzi o biezace informacje
pomozcie utworzyc cos w rodzaju kalendarium z ostatniego roku, poltora zawierajace informacje z zycia politycznego z kraju i ze swbiata plus jakies prolemy spoleczne. Na co zwrocic szczegolną uwagę.?
Amargito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 20:07   #71
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

A szczerze Ci powiem że wcale nie oglądałam jakoś specjalnie wiadomości i zdalam mature na luzie Uczyłam się właśnie z Vademecum Operon'a i naprawdę polecam bo tam masz wszystko w pigułce. Umiesz to mniej więcej z tej ksiażki mature masz w kieszeni. Wszytsko przejrzyście i jasno. Uczylam się tylko z niej w zasadzie i zdalam Z fakultetów co prawda też coś zapamiętalam bo nam babeczka przynosila testy ale to vademecum polecam
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-21, 16:50   #72
anja 12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kilka pytań o maturę z WOSu.

Ja jestem 2 klasie z rozszerzonym wosem .Chce go zdawać na poziomie rozszerzonym co mi poradzicie chce napisac go najlepiej. Miesiąc nauki i wakacje a potem 3 klasa to szybko zleci. A teraz wprowadzą nową maturę 2015. Dacie mi jakieś rady odnośnie matury ?
anja 12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-21 17:50:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.