Mama oszczędza na mnie na każdym kroku - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 11:05   #241
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Dobrze, tylko jeszcze zauważmy, że świat się zmienia. Ważni panowie z włoskiego Parmalatu się kiedyś na spotkaniu śmiali, że Danone wrzuca do swoich jogurcików byle co, bo największa kasa musi iść na reklamę, że w Polsce produkty takiego Danona to najwiekszy badziew. I tak jest nie tylko w tym przypadku. To tylko jeden z przykładów. Twoi rodzice nie musieli stawać twarzą w twarz z wszechobecnym wciskaniem wszystkiego. Ja muszę przygotować moje dziecko również na to, żeby potrafiło się w tym wszystkim poruszać, a nie było bezwolną marionetką. Do mnie dociera przekaz Hultaja i cavy. I nie, nie zamierzam poddawać się modzie na to, żeby brać udział w wyścigach o to, co kto i ile ma. A z biegiem czasu pewnie będzie presja na to, żeby mieć coraz więcej. Ktoś tu musi zachować rozsądek, inaczej sami kręcimy na siebie bat.

Pozdrawiam.
uważasz że rodzice którzy nie oszczędzają na swoich dzieciach są marionetkami? Tak zrozumiałam.

Popieram Bajderkową
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 11:13   #242
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Jak Was tak czytam, to zdaje się, że część z Was chodziła tylko w powyciąganych workach i od 7 roku życia zarabiała na siebie Ach i żadna z Was nie chciała wyglądać modnie bo miała idealnie poukładane w głowie.
Teraz tę zresztą nie kupujecie pasujących ciuchów tylko to co popadnie w SH, byle taniej.
Pomiędzy SH i modnie jest jeszcze gama innych możliwości. Wystarczy się rozejrzeć. A zresztą, co to znaczy modnie - bo ktoś tak twierdzi? Ja wolę własny styl. Jeżeli jest to coś z SH i mi się podoba, czemu nie. To samo sieciówki lub sklepy z odzieżą unikatową. Uzdolnieni, mało znani ludzie naprawdę szyją cudeńka.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 11:14   #243
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Najgorzej to jak się dziecko traktuje jak głupka albo przymuła, który nie rozumuje logicznie i nie umie wiązać ze sobą faktów.
Tak, oczywiście, młoda ma zrozumieć, że lepiej jest być niż mieć (tak jak chcięliby niektórzy na tym wątku) podczas gdy jej matka najwidoczniej hołduje innemu światopoglądowi. Sama wyglądać lubi, daje dzieciom jasny sygnał, że to ważne jak się wygląda. I kiedy one zgodnie z tą nauką same chciałyby dobrze powyglądać, to dostają figę z makiem.
To, że dziewczyna tak dobrze orientuje się za ile matka co i kiedy kupuje, to znak, że w tym domu lubi się liczyć pieniądze i wyliczać innym. No ktoś ją tego nauczył, nie ?
A więc skoro ważne jest mieć, to ważne powinno być też, żeby to mieć dotyczyło wszystkich chociaż mniej więcej po równo. W jednej rodzinie.
Pewnie, że i matka pięciorga dzieci może sobie zechcieć luksusowych okularów i "firmowych" ciuchów, czemu nie.
Z tym, że jak dzieci zaczynają się czuć niesprawiedliwie traktowane, to albo jej na te luksusy nie stać albo ma z dziećmi słaby kontakt albo wysyła im sprzeczne nauki z tym co sama robi. Albo wszystko to razem.
Generalnie żal tyłek ściska jak człowiek pomyśli jakie gupki się biorą za rozmnażanie.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-02-27 o 11:37
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 11:58   #244
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Najgorzej to jak się dziecko traktuje jak głupka albo przymuła, który nie rozumuje logicznie i nie umie wiązać ze sobą faktów.
Tak, oczywiście, młoda ma zrozumieć, że lepiej jest być niż mieć (tak jak chcięliby niektórzy na tym wątku) podczas gdy jej matka najwidoczniej hołduje innemu światopoglądowi. Sama wyglądać lubi, daje dzieciom jasny sygnał, że to ważne jak się wygląda. I kiedy one zgodnie z tą nauką same chciałyby dobrze powyglądać, to dostają figę z makiem.
To, że dziewczyna tak dobrze orientuje się za ile matka co i kiedy kupuje, to znak, że w tym domu lubi się liczyć pieniądze i wyliczać innym. No ktoś ją tego nauczył, nie ?
A więc skoro ważne jest mieć, to ważne powinno być też, żeby to mieć dotyczyło wszystkich chociaż mniej więcej po równo. W jednej rodzinie.
Pewnie, że i matka pięciorga dzieci może sobie zechcieć luksusowych okularów i "firmowych" ciuchów, czemu nie.
Z tym, że jak dzieci zaczynają się czuć niesprawiedliwie traktowane, to albo jej na te luksusy nie stać albo ma z dziećmi słaby kontakt albo wysyła im sprzeczne nauki z tym co sama robi. Albo wszystko to razem.
Generalnie żal tyłek ściska jak człowiek pomyśli jakie gupki się biorą za rozmnażanie.

czytajac posty Hultaja czy szajajaby zastanawialam sie, czy to ze mna jest cos nie tak. czy tylko studentki maja takie podejscie jak ja? ale nie, okazuje sie, ze nie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:05   #245
Marzenka312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 53
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Moi rodzice zawsze mawiali i uczyli "dzieci są najważniejsze", "lepiej sobie nie kupić, a kupić dziecku".

I właśnie- bardzo się STARALI... mam wrażenie że dzisiejsi rodzice zapominają że trzeba się starać, właśnie dla dziecka.

Trzeba walczyć właśnie dla dzieci.
i dziwi mnie jak można nie dać dziecku 2zł albo nie kupić potrzebnej (nie mylić z 'kolejnej') na zimę kurtki

Popieram
Marzenka312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:10   #246
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
uważasz że rodzice którzy nie oszczędzają na swoich dzieciach są marionetkami? Tak zrozumiałam.

Popieram Bajderkową
Nie. Mnie chodziło o wybór własnej drogi, a nie o to, żeby oszczędzać za wszelką cenę.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:11   #247
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Szaja - to przejdź się po SH i poszukaj fajnych ciuchów w rozmiarze >44. Gwarantuję ci, że zmienisz zdanie, że w SH można się fajnie i tanio ubrać. No chyba, że są młode dziewczyny mojej postury (roz 46), które lubią chodzić w bezkształtnych workach.
Na wyprzedażach też się nie zdarza mi znaleźć takich rozmiarów. Pozostaje kupowanie po zwykłych (często wygórowanych, jak z odzieżą ciążową) cenach.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 12:17   #248
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Szaja - to przejdź się po SH i poszukaj fajnych ciuchów w rozmiarze >44. Gwarantuję ci, że zmienisz zdanie, że w SH można się fajnie i tanio ubrać. No chyba, że są młode dziewczyny mojej postury (roz 46), które lubią chodzić w bezkształtnych workach.
Na wyprzedażach też się nie zdarza mi znaleźć takich rozmiarów. Pozostaje kupowanie po zwykłych (często wygórowanych, jak z odzieżą ciążową) cenach.
Dokładnie wcześniej o tym wspominałam Jeszcze jak ja mam 180 cm wzrostu i rozmiar właśnie taki to naprawdę ciężko mi nawet znaleźć jakieś spodnie czy bluzkę żeby miała wystarczającą dlugość. Wiele razy widziałam fajne rzeczy w SH, ale niestety nic nie bylo na mnie
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:21   #249
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

A ja to bym się chciała nauczyć w końcu szyć. Żeby w końcu samemu móc wyczarować dla nas jakieś fajne rzeczy, takie ubrania w przyszłości według wskazówek mojego dziecka. No ale to na razie tylko plany, mam nadzieję je kiedyś urzeczywistnić.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:21   #250
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Dokładnie wcześniej o tym wspominałam Jeszcze jak ja mam 180 cm wzrostu i rozmiar właśnie taki to naprawdę ciężko mi nawet znaleźć jakieś spodnie czy bluzkę żeby miała wystarczającą dlugość. Wiele razy widziałam fajne rzeczy w SH, ale niestety nic nie bylo na mnie
W moim wypadku jedynie spodnie z 1 firmy pasują. Kosztują 100zł w.... promocji
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:26   #251
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
W moim wypadku jedynie spodnie z 1 firmy pasują. Kosztują 100zł w.... promocji
A ja Cię rozumiem bardzo dobrze Też MUSZĘ kupować spodnie w takich cenach. I nie jest to moja zachcianka-bo chyba każdy wolałby móc kupić tańsze spodnie i za pozostale pieniądze kupic bluzkę więcej
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 12:31   #252
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Pomiędzy SH i modnie jest jeszcze gama innych możliwości. Wystarczy się rozejrzeć. A zresztą, co to znaczy modnie - bo ktoś tak twierdzi? Ja wolę własny styl. Jeżeli jest to coś z SH i mi się podoba, czemu nie. To samo sieciówki lub sklepy z odzieżą unikatową. Uzdolnieni, mało znani ludzie naprawdę szyją cudeńka.
Noo... i Ci uzdolnieni, mało znani lubią się cenić, bo ich również kojarzę.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
A ja to bym się chciała nauczyć w końcu szyć. Żeby w końcu samemu móc wyczarować dla nas jakieś fajne rzeczy, takie ubrania w przyszłości według wskazówek mojego dziecka. No ale to na razie tylko plany, mam nadzieję je kiedyś urzeczywistnić.
No to Ty byś chciała, ale wiele osób nie ma talentu do szycia, wiele osób nie ma czasu na szycie, ponieważ pracują


Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
W moim wypadku jedynie spodnie z 1 firmy pasują. Kosztują 100zł w.... promocji
W moim również. Szukałam z własną matką innych i nic nie pasowało. Oj przepraszam, pasowały... spodnie dla pani +60


I sine.ira ma rację. Z dzieckiem można porozmawiać i wytłumaczyć, dlaczego nie kupujemy kolejnego ciucha, ale samemu też powinno się stosować do zasad, które próbujemy narzucać innym.
Przeraża mnie podejście niektórych z Was "ja zarabiam, to ja decyduję, czy kupię jej coś, czy nie. A jak gówniara podskakuje to niech idzie do roboty". Faktycznie, bardzo wychowawcze
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 13:10   #253
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Noo... i Ci uzdolnieni, mało znani lubią się cenić, bo ich również kojarzę.
Wybór jest dość szeroki. Czasem jest drożej, czasem taniej niż w sieciówkach.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość

No to Ty byś chciała, ale wiele osób nie ma talentu do szycia, wiele osób nie ma czasu na szycie, ponieważ pracują
Wiem.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 13:32   #254
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Dobrze, tylko jeszcze zauważmy, że świat się zmienia. Ważni panowie z włoskiego Parmalatu się kiedyś na spotkaniu śmiali, że Danone wrzuca do swoich jogurcików byle co, bo największa kasa musi iść na reklamę, że w Polsce produkty takiego Danona to najwiekszy badziew. I tak jest nie tylko w tym przypadku. To tylko jeden z przykładów.
Zdrowe odżywianie, a brak kasy na to by codziennie dać coś dziecku do szkoły to co innego...
Cytat:
Napisane przez Muszka Owocowka Pokaż wiadomość


Mi byłoby wstyd jakby moje dzieci chodziły do szkoły w wytartych, starych spodniach, wstyd byłoby mi jakby musiały zarabiać w weekendy na rzeczy niezbędne, które ja powinnam zapewnić. Zarabiać to sobie mogą ale jak chcą mieć kasę nadprogramową, a nie po to żeby normalnie żyć.
Jak nie macie warunków do wychowywania dziecka i żeby jego potrzeby były spełnione - to w normalnych krajach takie dzieci się rodzicom zabiera. W Polsce to jeszcze nie działa jak powinno, a warunki w domach dziecka są niewiele lepsze niż w domach rodzinnych...
Okrutne, ale prawdziwe. JA też bym się wstydziła.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 14:37   #255
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość

czytajac posty Hultaja czy szajajaby zastanawialam sie, czy to ze mna jest cos nie tak. czy tylko studentki maja takie podejscie jak ja? ale nie, okazuje sie, ze nie.
Wszystkie jesteśmy studentkami na uniwersytecie życia
Nie bardzo łapię co do tego ma bycie (lub nie) studentką.


Cytat:
Napisane przez Muszka Owocowka Pokaż wiadomość
Mi byłoby wstyd jakby moje dzieci chodziły do szkoły w wytartych, starych spodniach, wstyd byłoby mi jakby musiały zarabiać w weekendy na rzeczy niezbędne, które ja powinnam zapewnić. Zarabiać to sobie mogą ale jak chcą mieć kasę nadprogramową, a nie po to żeby normalnie żyć.
No dokładnie.
Niektórzy traktują dzieci jak skutek uboczny uprawiania seksu. Zrobiłam, trudno, niech się teraz męczy jako i ja się męczę cały swój nędzny żywot Plus jeszcze słynna mentalność pt. ja zarabiam, ja rządzę, a ty morda w kubeł i nie plumkaj.
A potem się ludzie zastanawiają co tak mało rozsądnych i bezkompleksowych wśród nas, wiedzących gdzie horyzont. Dziecko to też człowiek, szkoda, że nie wszyscy rodzice to dostrzegają.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 14:52   #256
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Tak czytam wątek i mi się słabo po prostu robi...
Bo według niektórych to tylko ludzie bogaci powinni mieć dzieci, tylko raczej jest odwrotnie No mniejsza o większe...
Wypowiem się z punktu takiego jak autorka... Również mam 4 rodzeństwa, z kasą nie zawsze było różowo ale dało się przeżyć... Matko wszystkie tu baby jazgoczą bo mamusia zła i w ogóle, przecież wyżywienie kosztuje, rachunki za media,...
Dla mnie cała ta historia może tak wyglądać:
1) grudzień święta, każdemu dziecku coś się kupuje, wiadomo już jest wydatek, wyżywienie, opłaty za mieszkanie itp. Matka kupiła jej spodnie bo widziała że dziewczyna potrzebuje, później w styczniu dołożyła jej z 30 zł żeby sobie kupiła następne, ale jak widzi że dziewczyna chce kupić następne w lutym i już za 99 zł, to uznała że na razie jej wystarczy, może będzie jej chciała kupić na wiosnę, tego żadna z nas nie wie
2) wychodzi że na przełomie stycznia matka wydała kasę na aparat i okulary - hola aparat to nie jest sprawa rzędu 100 zł tylko koło 2000 plus co miesięczne wizyty też koło 100 zł minimum, narzekanie że siostrze czy tam bratu kupiła okulary za 1200 zł, może matka wyszła z założenia że jak już kupić dzieciakom taki sprzęt to lepiej zainwestować większe pieniądze i żeby miały bardzo dobry jakościowo i na dłużej
3) pracujące rodzeństwo, ja też mieszkam póki co jeszcze z rodzicami i mam dwoje pracujących rodzeństwa, ale dokładamy się bo niestety nie czarujmy się wszystko idzie w górę, a wyprowadzając się musielibyśmy płacić za wynajem i opłaty a tak to i my zaoszczędzimy ale też i oni mają lżej, płacimy bo tak nakazuje honor i szacunek, a nie że ja pracuje i mam w doopie starszych niech sobie płacą a ja mam kasę na swoje zachcianki
4) a kwestia rodzenia 5 dzieci bo żeby mnie utrzymywały to dla mnie jest poniżej poziomu, bo dla mnie to raczej wychodzi coś takiego że chcieli mieć te pięcioro dzieci, żeby każde z was było w przyszłości wsparciem dla tego drugiego, trzeciego i tak dalej... Trochę sobie dziewczyno ideologie za bardzo dorabiasz...
5) złośliwa siostra z 50 zl na imieniny - każdy kto ma rodzeństwo wie i pamięta jak czasami człowiek potrafi być złośliwym da drugiego
6) co o te nieszczęsne podpaski, które już żyją tu swoim życiem idź do mamy powiedz jej że te które masz są dla ciebie nie wygodne i już

Bo dla mnie z całego tego obrazu wyłania się taki o to problem: rodzice wypłukali się z kasy po świętach, opłacili okulary, aparat i po prostu może im trochę gotówki brakować, matka pewnie obiecała sobie że jak załatwi dzieciakom wszystkie sprawy to coś sobie kupi, może odkładała sobie jakiś czas pieniądze na ta sukienkę.... Przypomnij sobie kiedy matka była na ostatnich zakupach i kupiła sobie cokolwiek...
Czujesz się pokrzywdzona, zawsze ma się takie wrażenie gdy ma się rodzeństwo Albo gdy otaczają nas rówieśnicy, którzy mają kasę na co tylko chcą... Czasami jest tak że rodzice stoją przed dylematem kupienia rzeczy najważniejszych, ważniejszych i tych mniej potrzebnych, które przykładowo dla ciebie są istotne, ale w ich mniemaniu I CHCE TO PODKREŚLIĆ ICH WYŁĄCZNYM ZDANIU możesz się po prostu obejść. Przykład dla twoich rodziców fakt malowania się w twoim wieku może być dla nich nie istotny, bo uznają że bez tego możesz żyć, bo masz na to jeszcze czas

O matko baby czy fakt noszenia kanapek do szkoły jest obecnie aż tak uwłaczający i podchodzi pod łamanie praw dziecka i człowieka
Ja z własnego doświadczenia wiem, że co za dużo to nie zdrowo

Dziewczyna przechodzi okres buntu przeciwko rodzicom, uważa że jej nie szanują i nie kochają... Skąd ja to znam
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść

Edytowane przez katepew
Czas edycji: 2012-02-27 o 14:56
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:03   #257
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Tak czytam wątek i mi się słabo po prostu robi...
Bo według niektórych to tylko ludzie bogaci powinni mieć dzieci, tylko raczej jest odwrotnie No mniejsza o większe...
Wypowiem się z punktu takiego jak autorka... Również mam 4 rodzeństwa, z kasą nie zawsze było różowo ale dało się przeżyć... Matko wszystkie tu baby jazgoczą bo mamusia zła i w ogóle, przecież wyżywienie kosztuje, rachunki za media,...
Dla mnie cła ta historia może tak wyglądać:
1) grudzień święta, każdemu dziecku coś się kupuje, wiadomo już jest wydatek, wyżywienie, opłaty za mieszkanie itp. Matka kupiła jej spodnie bo widziała że dziewczyna potrzebuje, później w styczniu dołożyła jej z 30 zł żeby sobie kupiła następne, ale jak widzi że dziewczyna chce kupić następne w lutym i już za 99 zł, to uznała że na razie jej wystarczy, może będzie jej chciała kupić na wiosnę, tego żadna z nas nie wie
2) wychodzi że na przełomie stycznia matka wydała kasę na aparat i okulary - hola aparat to nie jest sprawa rzędu 100 zł tylko koło 2000 plus co miesięczne wizyty też koło 100 zł minimum, narzekanie że siostrze czy tam bratu kupiła okulary za 1200 zł, może matka wyszła z założenia że jak już kupić dzieciakom taki sprzęt to lepiej zainwestować większe pieniądze i żeby miały bardzo dobry jakościowo i na dłużej
3) pracujące rodzeństwo, ja też mieszkam póki co jeszcze z rodzicami i mam dwoje pracujących rodzeństwa, ale dokładamy się bo niestety nie czarujmy się wszystko idzie w górę, a wyprowadzając się musielibyśmy płacić za wynajem i opłaty a tak to i my zaoszczędzimy ale też i oni mają lżej, płacimy bo tak nakazuje honor i szacunek, a nie że ja pracuje i mam w doopie starszych niech sobie płacą a ja mam kasę na swoje zachcianki
4) a kwestia rodzenia 5 dzieci bo żeby mnie utrzymywały to dla mnie jest poniżej poziomu, bo dla mnie to raczej wychodzi coś takiego że chcieli mieć te pięcioro dzieci, żeby każde z was było w przyszłości wsparciem dla tego drugiego, trzeciego i tak dalej... Trochę sobie dziewczyno ideologie za bardzo dorabiasz...
5) złośliwa siostra z 50 zl na imieniny - każdy kto ma rodzeństwo wie i pamięta jak czasami człowiek potrafi dla siebie złośliwym
6) co o te nieszczęsne podpaski, które już żyją tu swoim życiem idź do mamy powiedz jej że te które masz są dla ciebie nie wygodne i już

Bo dla mnie z całego tego obrazu wyłania się taki o to problem: rodzice wypłukali się z kasy po świętach, opłacili okulary, aparat i po prostu może im trochę gotówki brakować, matka pewnie obiecała sobie że jak załatwi dzieciakom wszystkie sprawy to coś sobie kupi, może odkładała sobie jakiś czas pieniądze na ta sukienkę.... Przypomnij sobie kiedy matka była na ostatnich zakupach i kupiła sobie cokolwiek...
Czujesz się pokrzywdzona, zawsze ma się takie wrażenie gdy ma się rodzeństwo Albo gdy otaczają nas rówieśnicy, którzy mają kasę na co tylko chcą... Czasami jest tak że rodzice stoją przed dylematem kupienia rzeczy najważniejszych, ważniejszych i tych mniej potrzebnych, które przykładowo dla ciebie są istotne, ale w ich mniemaniu I CHCE TO PODKREŚLIĆ ICH WYŁĄCZNYM ZDANIU możesz się po prostu obejść. Przykład dla twoich rodziców fakt malowania się w twoim wieku może być dla nich nie istotny, bo uznają że bez tego możesz żyć, bo masz na to jeszcze czas

O matko baby czy fakt noszenia kanapek do szkoły jest obecnie aż tak uwłaczający i podchodzi pod łamanie praw dziecka i człowieka
Ja z własnego doświadczenia wiem, że co za dużo to nie zdrowo

Dziewczyna przechodzi okres buntu przeciwko rodzicom, uważa że jej nie szanują i nie kochają... Skąd ja to znam
1) Okulary za 1200 zł to chyba ze srebra..
2) a co do rodzenia 5 dzieci zeby sobie w przyszlosci pomagały-no to najpierw rodzice musza wychowac te dzieci. A wychowanie nie polega tylko na zapewnieniu jedzenia i mieszkania, ale także te głupie kosmetyki-jak podpaski, jakies perfumy, szampon, mydlo, ubrań-bo autorka pisała, że ma jedne spodnie jakieś stare, a tylko jeszcze jedne.
3)piszesz, że może mama uwazala, ze jak załatwi wszystkie sprawy dzieciom to sobie cos kupi-ale przepraszam, spodnie nie są potrzebne? To jak już dostała aparat, ktory byl potrzebny to ma chodzic z golym tyłkiem?
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:20   #258
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

koło mnie w optyku 1000 to jest średnia cena za oprawki, tańsze są za 700, ładne i eleganckie ponad 1400
w vison express też przecież nie ma tak tanio
jak się ma dużą wadę, to ceny szkieł też bardzo bolą
okulary to droga impreza
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-02-27 o 15:28
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:21   #259
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Tak czytam wątek i mi się słabo po prostu robi...
Bo według niektórych to tylko ludzie bogaci powinni mieć dzieci, tylko raczej jest odwrotnie No mniejsza o większe...
Wypowiem się z punktu takiego jak autorka... Również mam 4 rodzeństwa, z kasą nie zawsze było różowo ale dało się przeżyć... Matko wszystkie tu baby jazgoczą bo mamusia zła i w ogóle, przecież wyżywienie kosztuje, rachunki za media,...
Dla mnie cała ta historia może tak wyglądać:
1) grudzień święta, każdemu dziecku coś się kupuje, wiadomo już jest wydatek, wyżywienie, opłaty za mieszkanie itp. Matka kupiła jej spodnie bo widziała że dziewczyna potrzebuje, później w styczniu dołożyła jej z 30 zł żeby sobie kupiła następne, ale jak widzi że dziewczyna chce kupić następne w lutym i już za 99 zł, to uznała że na razie jej wystarczy, może będzie jej chciała kupić na wiosnę, tego żadna z nas nie wie
2) wychodzi że na przełomie stycznia matka wydała kasę na aparat i okulary - hola aparat to nie jest sprawa rzędu 100 zł tylko koło 2000 plus co miesięczne wizyty też koło 100 zł minimum, narzekanie że siostrze czy tam bratu kupiła okulary za 1200 zł, może matka wyszła z założenia że jak już kupić dzieciakom taki sprzęt to lepiej zainwestować większe pieniądze i żeby miały bardzo dobry jakościowo i na dłużej
3) pracujące rodzeństwo, ja też mieszkam póki co jeszcze z rodzicami i mam dwoje pracujących rodzeństwa, ale dokładamy się bo niestety nie czarujmy się wszystko idzie w górę, a wyprowadzając się musielibyśmy płacić za wynajem i opłaty a tak to i my zaoszczędzimy ale też i oni mają lżej, płacimy bo tak nakazuje honor i szacunek, a nie że ja pracuje i mam w doopie starszych niech sobie płacą a ja mam kasę na swoje zachcianki
4) a kwestia rodzenia 5 dzieci bo żeby mnie utrzymywały to dla mnie jest poniżej poziomu, bo dla mnie to raczej wychodzi coś takiego że chcieli mieć te pięcioro dzieci, żeby każde z was było w przyszłości wsparciem dla tego drugiego, trzeciego i tak dalej... Trochę sobie dziewczyno ideologie za bardzo dorabiasz...
5) złośliwa siostra z 50 zl na imieniny - każdy kto ma rodzeństwo wie i pamięta jak czasami człowiek potrafi być złośliwym da drugiego
6) co o te nieszczęsne podpaski, które już żyją tu swoim życiem idź do mamy powiedz jej że te które masz są dla ciebie nie wygodne i już

Bo dla mnie z całego tego obrazu wyłania się taki o to problem: rodzice wypłukali się z kasy po świętach, opłacili okulary, aparat i po prostu może im trochę gotówki brakować, matka pewnie obiecała sobie że jak załatwi dzieciakom wszystkie sprawy to coś sobie kupi, może odkładała sobie jakiś czas pieniądze na ta sukienkę.... Przypomnij sobie kiedy matka była na ostatnich zakupach i kupiła sobie cokolwiek...
Czujesz się pokrzywdzona, zawsze ma się takie wrażenie gdy ma się rodzeństwo Albo gdy otaczają nas rówieśnicy, którzy mają kasę na co tylko chcą... Czasami jest tak że rodzice stoją przed dylematem kupienia rzeczy najważniejszych, ważniejszych i tych mniej potrzebnych, które przykładowo dla ciebie są istotne, ale w ich mniemaniu I CHCE TO PODKREŚLIĆ ICH WYŁĄCZNYM ZDANIU możesz się po prostu obejść. Przykład dla twoich rodziców fakt malowania się w twoim wieku może być dla nich nie istotny, bo uznają że bez tego możesz żyć, bo masz na to jeszcze czas

O matko baby czy fakt noszenia kanapek do szkoły jest obecnie aż tak uwłaczający i podchodzi pod łamanie praw dziecka i człowieka
Ja z własnego doświadczenia wiem, że co za dużo to nie zdrowo

Dziewczyna przechodzi okres buntu przeciwko rodzicom, uważa że jej nie szanują i nie kochają... Skąd ja to znam
Po pierwsze nikt tu nie jazgocze, po drugie nie wiem skąd znasz odczucie, że rodzice Cię nie kochają i nie szanują. Ja byłam dość mocno zbuntowanym dzieciakiem i pamiętam, że myślałam, że mnie nie rozumieją. Ale że nie szanują i nie kochają
Po trzecie możesz mieć rację z tym, że dziewczyna przesadza i że matka myślała tak jak podajesz.
Aczkolwiek są też rodzice, którzy dzieci traktują jako kogoś gorszego od siebie jak i niesprawiedliwie traktują dzieciaki z rodzeństwa. Zresztą tutaj autorka wątku pisała, że to nierówne traktowanie jej i młodszego rodzeństwa zauważa też to starsze >> ale być może czują niechęć do matki za to, że ich "skubie" (w ich mniemaniu) z ich pieniędzy.
Różnie bywa.
Ja jednak jestem zdania, żeby z dziećmi rozmawiać, tłumaczyć, żeby to co się mówi i robi było spójne. Jak dziecko czuje się niesprawiedliwie traktowane to trzeba zrobić wszystko żeby się tego poczucia pozbyło, bo z tego tylko są potem rodzinne kłopoty, a rodzeństwo nie chce mieć ze sobą nic wspólnego (w ekstremalnych przypadkach), zamiast się wpierać i szanować. Co gorsza - nie chce też mieć nic wspólnego z rodzicami.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 15:28   #260
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
koło mnie w optyku 1000 to jest średnia cena za oprawki, tańsze są za 700, ładne i eleganckie ponad 1400
w vison express też przecież nie ma tak tanio
okulary to droga impreza
To ja płaciłam 300 zł za całe okulary Jeśli ktoś ma świadomość, że będzie miał inne wydatki to chyba mógł się wybrać do innego optyka
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:30   #261
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
To ja płaciłam 300 zł za całe okulary Jeśli ktoś ma świadomość, że będzie miał inne wydatki to chyba mógł się wybrać do innego optyka
może masz malutką wadę, bo ja naprawdę nie widziałam takich cen
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:30   #262
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
koło mnie w optyku 1000 to jest średnia cena za oprawki, tańsze są za 700, ładne i eleganckie ponad 1400
w vison express też przecież nie ma tak tanio
jak się ma dużą wadę, to ceny szkieł też bardzo bolą
okulary to droga impreza
Oprócz sieciówek typu VE są jeszcze małe optyki w kórych ładne i eleganckie oprawki można mieć za np 200 zł

Chociaż w VE też można kupić coś tańszego, ja za swoje okulary dałam 500 zł (oprawki plus szkła)
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2012-02-27 o 15:33
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:34   #263
Muszka Owocowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 477
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cena okularów zależy też od wady wzroku czy to tylko -/+ czy jakieś gorsze świństwo. Ja tam się nie znam na tych astygmatyzmach itd. bo sama nic nie mam, ale ostatnio koleżanka kupowała i dla niej najtańsze szkła kosztowały coś około tys zł. Więc tu nie ma co się zagłębiać w temat.
Muszka Owocowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:36   #264
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Po pierwsze nikt tu nie jazgocze, po drugie nie wiem skąd znasz odczucie, że rodzice Cię nie kochają i nie szanują. Ja byłam dość mocno zbuntowanym dzieciakiem i pamiętam, że myślałam, że mnie nie rozumieją. Ale że nie szanują i nie kochają
Po trzecie możesz mieć rację z tym, że dziewczyna przesadza i że matka myślała tak jak podajesz.
Aczkolwiek są też rodzice, którzy dzieci traktują jako kogoś gorszego od siebie jak i niesprawiedliwie traktują dzieciaki z rodzeństwa. Zresztą tutaj autorka wątku pisała, że to nierówne traktowanie jej i młodszego rodzeństwa zauważa też to starsze >> ale być może czują niechęć do matki za to, że ich "skubie" (w ich mniemaniu) z ich pieniędzy.
Różnie bywa.
Ja jednak jestem zdania, żeby z dziećmi rozmawiać, tłumaczyć, żeby to co się mówi i robi było spójne. Jak dziecko czuje się niesprawiedliwie traktowane to trzeba zrobić wszystko żeby się tego poczucia pozbyło, bo z tego tylko są potem rodzinne kłopoty, a rodzeństwo nie chce mieć ze sobą nic wspólnego (w ekstremalnych przypadkach), zamiast się wpierać i szanować. Co gorsza - nie chce też mieć nic wspólnego z rodzicami.
Co do pierwszego: no też mi chodzi o ten brak zrozumienia trochę źle się wyraziłam bo przechodzą takie myśli w pewnych sytuacjach gdy rodzice są cały czas na nie, i to nie są tylko moje odczucia Po prostu jest taki okres buntu w życiu człowieka i już
Zgadzam się z Tobą co do kwestii braku komunikacji między rodzicami a dziećmi... Czasami szczera rozmowa jest najlepszym lekarstwem na wszystko
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:36   #265
Muszka Owocowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 477
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Oprócz sieciówek typu VE są jeszcze małe optyki w kórych ładne i eleganckie oprawki można mieć za np 200 zł

Chociaż w VE też można kupić coś tańszego, ja za swoje okulary dałam 500 zł (oprawki plus szkła)
A ja nie wiem czy źle spojrzałam ale wydaje mi się, że w VE są już od 99zł oprawki ale brzydkie, takie byle jakie i tak lepiej iść do jakiegoś małego optyka
Muszka Owocowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:40   #266
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
może masz malutką wadę, bo ja naprawdę nie widziałam takich cen
ja też płaciłam podobną cenę za swoje okulary. A ceny 1000 i powyżej to chyba z kosmosu wzięte
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:44   #267
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
może masz malutką wadę, bo ja naprawdę nie widziałam takich cen
Cytat:
Napisane przez Muszka Owocowka Pokaż wiadomość
Cena okularów zależy też od wady wzroku czy to tylko -/+ czy jakieś gorsze świństwo. Ja tam się nie znam na tych astygmatyzmach itd. bo sama nic nie mam, ale ostatnio koleżanka kupowała i dla niej najtańsze szkła kosztowały coś około tys zł. Więc tu nie ma co się zagłębiać w temat.
Mam -4,5 i -4,0 dioptrie plus astygmatyzm (cylinder 1,75) i za okulary z oprawkami (nie jakimiś najgorszymi - normalnymi, bo do noszenia po domu wieczorem i rano, jak nie mam na sobie soczewek) wyszło około 500 zł, u normalnego, niereklamowanego optyka. To nie jest reguła, że okulary kosztują ponad tysiąc, bez przesady
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:47   #268
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ja też płaciłam podobną cenę za swoje okulary. A ceny 1000 i powyżej to chyba z kosmosu wzięte
Oprawki zaczynające się od 1000 zł w górę to zazwyczaj Versace, D&G itp Przynajmniej ja tak widziałam chodząc po optykach szukając dla siebie oprawek.

Moja wada to -3 i -3,5, mam także astygmatyzm, a za same szkła płaciłam 200 zł
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2012-02-27 o 15:48
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:48   #269
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;32556019]Nie wierzę, że rodzice nie kupują żadnych ubrań. Po prostu nie wierzę [/QUOTE]
No to czas nabrać trochę wiary
Żeby kupić sobie coś z pieniędzy rodziców do ubrania to muszę kłamać - na przykład codziennie mówię żeby mi dali na picie a tego picia nie kupuję i kasę odkładam - i jest na ciuchy
Niektórzy rodzice moją naprawdę mocno zakorzenioną postawę "lepiej być niż mieć" i nie potrafię zrozumieć co tu jest takiego niewiarygodnego Zawsze argumentacja jest taka: "no przecież dostałas 50 zł od babci, za to sobie kup"
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:53   #270
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

ja mam dużą wadę i samo "spłaszczenie szkieł" (nie wiem jak to się nazywa) kosztowało dobre kilkaset zł. a to było dobre kilka lat temu.
A Autorka pisze, że jej siostra ma dużą wadę, więc matka też mogła wziąć te cieńsze szkła, żeby się z niej nie wyśmiewali w szkole, że ma "denka od jabola", wtedy by może nawet nie chciała nosić tych okularów, wiadomo jak takie dzieci cierpią i wszystko przeżywają.

w każdym razie dla mnie ten 1200 to normalna cena, nie szukałabym akurat w tym rozrzutności
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-02-27 o 15:55
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 00:47:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.