Waga niemowlęcia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-17, 16:39   #1
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159

Waga niemowlęcia.


Heh. Doradzcie prosze bo juz nie wiem co robic co myslec.



Synek ma dwa morsiace. Waga 6100, 61cm.

Od piczatku podnosi glowke, nie ma problemow zeby ha trzymac w gorze. Bardzo ciekawski. Trzeba bardzo uwazac bo jest bardzo silny, potrafi sie odbic i unieac lekko w gore, oraz stac na nozkach( rzecz jasna dzieje sie to jak go ktos zle chwyci i maly wyczuje grunt pod nogami, trwa to chwile bo zaraz reagujemy ze wzgledu na bioderka i kregoslup nie pozwalamy na takie cuda), ostatnio jak malec byl na brzuszku przeczolgal sie do przodu- do tego stopnia jest silny.



Jest karmiony mm i od poczatku ma BARDZO duzy apetyt. Dodatkowo dajemy mu wode lub herbatke. Staralam sie dawac mu mniej, zajac go czyms, mleko zastapic woda ale nic nie pomaga jak jest glodny to jest krzyk.



Nie przejmowalam sie jego wygladem tym bardziej ze lekarz go chwalil ze fajny duzy chlopak rosnie az do wczoraj. Bylismy na szczepieniu i jedna z pielegniarek miala bardzo zlosliwe uwagi co do wygladu synka. Do tej pory olewalam co mowia ludzie, przestalam sie przejmowac skoro lekarz jeden z drugim mowia ze jest ok.



Synek rozwija sie bardzo szybko. Wczesniej tez najpierw nabral mi masy i dopiero po czasie skoczyl w gore z centymetrami.



Spedzam duzo czasu z synkiem, tule, bawie, gadam itp itd. Wiec komentarze ze chce sie przytulic od razu mozna sobie odpuscic. Jest to robione ciagle. Malec jakos nie lubi bardzo dlugo spac w dzien.



Co o tym myslicie..? Czy synek rzeczywiscie jest gruby? Myslalam ze na tym etapie rozwoju nie musze sie tym przejmowac, dzis juz sama nie wiem.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 19:22   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Waga niemowlęcia.

Myślę, że takie silne napięcie mięśniowe powinnaś skonsultować z rehabilitantem.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 19:47   #3
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Waga niemowlęcia.

Cytat:
Napisane przez kikila123321 Pokaż wiadomość
Heh. Doradzcie prosze bo juz nie wiem co robic co myslec.



Synek ma dwa morsiace. Waga 6100, 61cm.

Od piczatku podnosi glowke, nie ma problemow zeby ha trzymac w gorze. Bardzo ciekawski. Trzeba bardzo uwazac bo jest bardzo silny, potrafi sie odbic i unieac lekko w gore, oraz stac na nozkach( rzecz jasna dzieje sie to jak go ktos zle chwyci i maly wyczuje grunt pod nogami, trwa to chwile bo zaraz reagujemy ze wzgledu na bioderka i kregoslup nie pozwalamy na takie cuda), ostatnio jak malec byl na brzuszku przeczolgal sie do przodu- do tego stopnia jest silny.



Jest karmiony mm i od poczatku ma BARDZO duzy apetyt. Dodatkowo dajemy mu wode lub herbatke. Staralam sie dawac mu mniej, zajac go czyms, mleko zastapic woda ale nic nie pomaga jak jest glodny to jest krzyk.



Nie przejmowalam sie jego wygladem tym bardziej ze lekarz go chwalil ze fajny duzy chlopak rosnie az do wczoraj. Bylismy na szczepieniu i jedna z pielegniarek miala bardzo zlosliwe uwagi co do wygladu synka. Do tej pory olewalam co mowia ludzie, przestalam sie przejmowac skoro lekarz jeden z drugim mowia ze jest ok.



Synek rozwija sie bardzo szybko. Wczesniej tez najpierw nabral mi masy i dopiero po czasie skoczyl w gore z centymetrami.



Spedzam duzo czasu z synkiem, tule, bawie, gadam itp itd. Wiec komentarze ze chce sie przytulic od razu mozna sobie odpuscic. Jest to robione ciagle. Malec jakos nie lubi bardzo dlugo spac w dzien.



Co o tym myslicie..? Czy synek rzeczywiscie jest gruby? Myslalam ze na tym etapie rozwoju nie musze sie tym przejmowac, dzis juz sama nie wiem.
Ja bym skonsultowała z fizjoterapeutą czy to co robi jest odpowiednie dla jego wieku. Jeśli lekarz twierdzi że waga ok to bym się nie przejmowała. Jestem przetażona tym że ktoś może tak małe dziecko stawiać na nóżki dobrze że jedt reakcja z waszej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 19:56   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Waga niemowlęcia.

Wagę ma w normie (na siatce 75 centyl), więc nie rozumiem obaw. Napięcie mięśniowe koniecznie sprawdź u specjalisty (fizjoterapeuta albo neurolog, zresztą nawet pediatra powinien mniej więcej określić czy jest w normie).
Po co podajesz herbatkę? Dziecku wustarczy samo mleko (do ukończenia 6 miesiąca), ewentualnie możesz podawać wodę ale nie jako zastępstwo mleka. Jak się dziecko domaga to widocznie tyle potrzebuje, nie powinnaś mu ograniczać bo wydaje ci się że dużo je.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 22:26   #5
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

Maly juz w tym momencie potrafi wtrynic mi 150 ml. Nie przejmuje sie tym az tak bardzo bo jest to po 6/7 godzinach spania w nocy. W dzien roznie zjada czasem 30 czasem 120. Herbatke podaje jak mu czasem ciezko kupke zrobic(jest to zadkosc), a wode jak widze ze chce mu sie pic

Co do stawiania na nozku zle sie wyrazilam... Jak ktos siedzi i trzyma go w gorze na rekach to maly jak tylko poczuje ze stopy moze oprzec o cos to staje( jak mowilam reakcja jest sxybka bo nie chce mu zniszczyc kregoslupa).


Napiecia miesniowego podobno nie ma. Patrzyli pod tym kontem i twierdza ze wszystko jest w porzadu, ze jest po prostu silny. Moze sprawdze to na wlasny koszt po prostu.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 04:06   #6
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

A jezeli chodzi o zastapienie mleka woda to w takim stopniu ze patrze czy sie po prostu napije wody jezeli jadl mi godzine temu... Jak nia pluje i niczym sie nie chce zajac to zwyczajnie daje mu mleko. Choc wiem ze to krotki odstep czasu ale glodzic go tez nie chce
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 06:50   #7
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

Dziekuje dziewczyny za rade. Uspokoilyscie mnie troszke. Juz sama zaczelam watpic w to czy robie dobrze czy zle :/ zamiast sama sobie zaufac. Dziekuje bardzo
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 15:08   #8
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Waga niemowlęcia.

Cytat:
Napisane przez kikila123321 Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny za rade. Uspokoilyscie mnie troszke. Juz sama zaczelam watpic w to czy robie dobrze czy zle :/ zamiast sama sobie zaufac. Dziekuje bardzo
Załamuję się jak to czytam wszystko. Droga Mamusiu, więcej poważnej lektury, a mniej forum Ci zalecę.
-Nie podawaj tak małemu dziecku wody. Nie i już. Do 6 m.ż. tylko mleko, a dzieci na mm można ciut wcześniej, ale nie przed ukończeniem 4 m.ż.!
- Tak, można przekarmić dziecko mm. Na piersi nie, na mm tak. Jak Ty byś się czuła jakbyś wypiła na raz 150 ml mleka? Zmuliłoby Cię, co? Mnie muli na samą myśl. A żołądek ma wielkości swojej piąstki. Pomyśl, co mu robisz. Może mieć silną potrzebę ssania i zaspokaja ją podczas ssania butli. Jeśli jest głodny, dawaj mu jeść, nie wodę.
- Nie z fizjoterapeutą, a z neurologiem należy skonsultować napięcie mięśniowe. Z opisu wynika, ze dziecko ma wzmożone. Nie ma czegoś takiego, ze dziecko "nie ma napięcia mięśniowego" jak piszesz. Albo ma w normie, albo ma osłabione, albo wzmożone. Nie ma braku. I nie pediatra ocenia napięcie, a neurolog. Tylko neurolog.
- Fizjoterapeuta, a właściwie rehabilitacja tak, ale dopiero po skierowaniu od neurologa. Możesz pójść na własną rękę do rehabilitanta, ale ten Cię odeśle najpierw do neurologa. Nie żałuj kasy na spotkanie z neurologiem, toż to o zdrowie Twojego maluszka chodzi.

A herbatki... na litość boską. Na zaparcia jest wiele sposobów u dzieci, ale zaparcia a nie "problemy z kupką". Zaparcia są wtedy,gdy kupa jest sucha, zapieczona a dziecko płacze próbując się wypróżnić. Jeśli nie ma takiej kupy, to bez leków. Jeśli jest: zaczynasz od masażu brzuszka, ciepłych okładów, gimnastyki nóżkami, leżenie na brzuszku, ciepła kąpiel. Nie działa? Możesz podać małego czopka glicerolowego. Jeśli problem jest poważniejszy nawet lewatywa, ale to po uprzednim skonsultowaniem z lekarzem. Żadnego grzebania w tyłku termometrem i tym podobnych cudów się nie wykonuje (pisze to na zaś, bo na forum wizazu niejedna mamuśka to poleca).

Zdrówka dla maluszka, niech się dobrze chowa
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 18:58   #9
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

Nie nie ja nie z takich. Herbatke mam zalecona dlatego stosuje bo maly potrafil plakac i sie meczyl, a masaze itp nie pomagaly.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:23   #10
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

A jesli chodzi o potrzebe ssania to nie to... Maly ma juz kilka smoczkow rozne firmy i wszystkie trzy rodzaje. Pewnego dnia zaczal pluc smoczkiem i nie chce zadnego.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:29   #11
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Waga niemowlęcia.

No to może mu dawaj mniejsze porcje ale częściej? Może mu się chce pić? Teraz się chyba odchodzi od karmienia mm co 3h..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-17, 16:40   #12
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

Znajc zycie wiele osob mnie zaraz zjedzie bo oficjalnie glosno tego nikt nie powiedzial i zadna organizacja tego nie napisala... Karmiac SAMYM mm pojenie jest rowniez potrzebne (powiedzialo to juz kilku lekarzy) . pisze na wszelki gdyby ktos kiedys szukal informacji, bo wszedzie sa ale dla karmienia piersia i dla karmienia pol na pol. O karmieniu samym mm jest nadal starsznie cicho(a przeciez nie kazdy ma mozliwosc karmienia piersia)
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 09:40   #13
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Waga niemowlęcia.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86720553]Myślę, że takie silne napięcie mięśniowe powinnaś skonsultować z rehabilitantem.[/QUOTE]


ja ciekawa jestem czy naprawde podnosi glowe - z takich ciekawostek to ostatnio polozna na szkole rodzenia wlasnie nam tlumaczyla, ze jak sie dziecko chwyci jakostam w okolicach glowki/szyji albo nacisnie to miejsce to jest odruch bezwarunkowy, ze dziecko odchyla glowke. I mowila,ze czesto sie rodzicom wydaje,ze dziecko takie silne jest i juz od razu trzyma glowke a wcale tak nie jest,tylko przez takie chwytanie sie tak niektorym wydaje
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 07:33   #14
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

Odchylac glowke a podnosic glowke to dwa rozne pojecia. Jak dziecko odchyla glowke to zrobi to rowniez w innych pozycjach np jak go nosisz a on tego noe robi. Poza tym jak juz napisalam to mlodego ogladali rozni lekarze i polozne ostatnio nawet w szpitalu na badaniu kpntrolnym musialam byc i rowniez tam uslyszalam ze jest silny. Nie wiem jak inne mamy ale ja na sile problemu szukac nie bede - nie bede szukac lekarza ktory mi powie ze coa jest noe tak

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

... To tak jak by bylo cos z dziecina nie tak a ktos szuka lekarza ktory powie ze wszystkp jest dobrze. "Dziesieciu powiedzialo ze jest zle a jedwn powie ze szystko jest ok to jego bede sluchac" no nie ja z takich osob nie jestem. Obserwuje malego caly czas - jestem troche z tych ostroznych. Ale powtorze nie szukam prpblemu tam gdzie go nie ma. Tym bardziej ze kazdy lekarz mowi mi ze jest wszystko ok.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 12:40   #15
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Waga niemowlęcia.

Cytat:
Napisane przez kikila123321 Pokaż wiadomość
Odchylac glowke a podnosic glowke to dwa rozne pojecia. Jak dziecko odchyla glowke to zrobi to rowniez w innych pozycjach np jak go nosisz a on tego noe robi. Poza tym jak juz napisalam to mlodego ogladali rozni lekarze i polozne ostatnio nawet w szpitalu na badaniu kpntrolnym musialam byc i rowniez tam uslyszalam ze jest silny. Nie wiem jak inne mamy ale ja na sile problemu szukac nie bede - nie bede szukac lekarza ktory mi powie ze coa jest noe tak

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

... To tak jak by bylo cos z dziecina nie tak a ktos szuka lekarza ktory powie ze wszystkp jest dobrze. "Dziesieciu powiedzialo ze jest zle a jedwn powie ze szystko jest ok to jego bede sluchac" no nie ja z takich osob nie jestem. Obserwuje malego caly czas - jestem troche z tych ostroznych. Ale powtorze nie szukam prpblemu tam gdzie go nie ma. Tym bardziej ze kazdy lekarz mowi mi ze jest wszystko ok.



nikt nie mowi,ze masz problem, ludzie pisali rozne rzeczy bo nikt na zywo dziecka nie widzial, jesli lekarze stwierdzili ,ze jest ok to raczej jest. Ja dla bezpieczenstwa pewnie dalej bym podtrzymywala glowke i tyle. A ,ze silny i duzy to nic dziwnego, teraz wogole jest chyba wiecej duzych dzieci niz kiedys ( a i mlodziez przeciez wyzsza jest niz pokolenie ok 60-80 lat) i ciekawa jestem z czego to wynika ale wydaje mi sie ,ze teraz dzieciaki maja po rpostu 200% potrzebnych skladnikow odzywczych to i rosna szybciej/wieksze/silniejsze
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 07:56   #16
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Waga niemowlęcia.

Czlowiek jak kazda istota zywa przystosowuje sie do swiata. Genetycznie sie zmienia, bierze najlepsze cechy, przystosowujac sie. Eh brakuhe mi slow zeby wyjasnic, ciezkie nocki ostatnio mam. Ale mam nadzieje ze bedzie wiadomo o co chodzi.



A jezeli chodzi o mlodego to asekuracja jest. Musi byc tak czy siak jak jest zmeczony to nie panuje nad swoim cialem.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-23 08:56:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.