Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-10, 21:11   #1951
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
9-10tc jest najczulszy dla biochemii, a nie najmniejszy odstęp https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25138113/


Aleś dała z tymi ruchami czadu
U mnie ruchy jelit póki co
Być może 9-10 tydz jest najczulszy, u mnie byłam w 10+4, więc trafiłam nie znając tych badań tak czy inaczej w tej przychodni mają właśnie takie zasady, żeby wszystko poszło szybko i sprawnie. Jak chciałam przełożyć USG na 4 dni po pobraniu krwi, to nie byli do tego chętni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 22:16   #1952
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Być może 9-10 tydz jest najczulszy, u mnie byłam w 10+4, więc trafiłam nie znając tych badań tak czy inaczej w tej przychodni mają właśnie takie zasady, żeby wszystko poszło szybko i sprawnie. Jak chciałam przełożyć USG na 4 dni po pobraniu krwi, to nie byli do tego chętni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mnie trochę dziwi ze tak wcześnie ci robili to USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 06:58   #1953
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
To mnie trochę dziwi ze tak wcześnie ci robili to USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, pomyłka, krew pobierali mi w 11+4. I dwa dni potem USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 11:47   #1954
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
O rany, pomyłka, krew pobierali mi w 11+4. I dwa dni potem USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ma więcej sensu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 15:56   #1955
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

O jednak mam już dziś wyniki testu podwójnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 17:18   #1956
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej dziewczyny można dołączyć?

Jeśli wszystko pójdzie planowo to również zostanę styczniową mamą, 23.01
To moja pierwsza ciąża, dzisiaj właśnie równo 12 tydzien.. przyznam Wam szczerze ze konfrontacja ciążowych oczekiwań z rzeczywistością uderzyła mnie z taka siła ze do teraz jeszcze nie mogę się za bardzo pogodzić z faktem ze taki kapec się ze mnie zrobił..zero energii, godziny gdzieś uciekają i taki weekend
szukajac niewymagającego zajęcia na sobotnie popołudnie trafiłam na wizaż
Nie chcę brzmieć za bardzo depresyjnie... mówią ze w 4 miesiącu energia wróci?

W przyszłym tygodniu usg, badania prenatalne, dowiemy się o płci, już bym chciała czwartek i oby tylko dobre wiesci

Jak Wasze weekendowe samopoczucie?
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 18:14   #1957
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
O jednak mam już dziś wyniki testu podwójnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jednak szybko i jak tam?

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny można dołączyć?
mówią ze w 4 miesiącu energia wróci?
Witaj
Hah tak mówią, aczkolwiek u mnie w drugiej ciąży to się nie sprawdziło - 15 tydzień skończony i nadal walczę o przetrwanie choć jest nieco lepiej, to fakt.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 19:07   #1958
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
O jednak szybko i jak tam?


Witaj
Hah tak mówią, aczkolwiek u mnie w drugiej ciąży to się nie sprawdziło - 15 tydzień skończony i nadal walczę o przetrwanie choć jest nieco lepiej, to fakt.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie 14tc i to samo. Dwa dni na szkoleniu przeżyłam dzięki tabletkom przeciwwymiotnym, czułam się rewelacyjnie i myślałam ze może to jednak ten czas.. ale dziś już nie brałam i od rana 🤢🤮🥵
Psychicznie jestem wrakiem. W przyszłym tygodniu mam urlop i chyba będę całymi dniami leżeć w łóżku i beczeć 🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 19:21   #1959
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 17:38
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 19:24   #1960
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Agg To niewesoło.. współczuje Wam dziewczyny
U mnie na szczęście na nudnościach i odrzuceniu od niektórych potraw się kończy..gdzieś przeczytałam ze kobiety z większym niedoborem wit b6 maja więcej problemów z wymiotami ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z prawdą czy ot taki nieuws na miarę internetow

Zanim zaszłam w ciąże w głowie miałam obraz aktywnej zdrowo odżywiającej się fit mamy
Porobilam sobie plejlisty na yt z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży na każdy trymestr itd..
Coś poszło ewidentnie nie tak
Łudzę się jeszcze ze mi tej energii przybędzie bo trochę mi sportu brakuje nie powiem..

I może przyjdzie tez dzień w którym obejdzie się bez słodkości
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 21:06   #1961
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Agg To niewesoło.. współczuje Wam dziewczyny
U mnie na szczęście na nudnościach i odrzuceniu od niektórych potraw się kończy..gdzieś przeczytałam ze kobiety z większym niedoborem wit b6 maja więcej problemów z wymiotami ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z prawdą czy ot taki nieuws na miarę internetow

Zanim zaszłam w ciąże w głowie miałam obraz aktywnej zdrowo odżywiającej się fit mamy
Porobilam sobie plejlisty na yt z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży na każdy trymestr itd..
Coś poszło ewidentnie nie tak
Łudzę się jeszcze ze mi tej energii przybędzie bo trochę mi sportu brakuje nie powiem..

I może przyjdzie tez dzień w którym obejdzie się bez słodkości
Hej! w 2 trymestrze powinno być lepiej, ale niestety nie musi. W pierwszej ciąży nudności towarzyszyły mi do końca + rwa kulszowa całą ciążę, w drugiej od 18 tygodnia ciąży czułam się dużo dużo lepiej, wymioty i nudności zniknęły z dnia na dzień. A teraz mam 12 tydzień jak Ty i jest... jak jest
Też myślałam, że sobie poćwiczę, pobiegam... Ale wyszło inaczej, siedzę całe dnie na tyłku 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 21:18   #1962
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dziewczyny,jak sobie radzicie z opryszczka w ciąży ? Jakieś antywirusowe maści wchodzą w grę,czy lepiej nie ? Dzisiaj zmarzłam i już mi bąbel na ustach wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 22:05   #1963
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez g0si4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,jak sobie radzicie z opryszczka w ciąży ? Jakieś antywirusowe maści wchodzą w grę,czy lepiej nie ? Dzisiaj zmarzłam i już mi bąbel na ustach wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja smaruje zoviraxem. Pytalam o to ostatnio lekarza bo tez mam z tym problem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 22:47   #1964
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy styczniowe 2021

A ten drugi trymestr to od 14+1 czy 13+1?

Ja jestem dzis 13+3 i jest super, mdlosci/wymioty prawie minely!

Mam straszny apetyt... O 18 zjadlam z corka kolacje, o 21 tez zjadlam kolacje i teraz tak myślę, ze mam ochote na kolacje

Dziecie bedzie jakims koksem chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 23:13   #1965
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
O jednak szybko i jak tam?


Witaj
Hah tak mówią, aczkolwiek u mnie w drugiej ciąży to się nie sprawdziło - 15 tydzień skończony i nadal walczę o przetrwanie choć jest nieco lepiej, to fakt.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
We wtorek mam USG więc wtedy będzie komplet informacji
Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Uff, też mnie to zdziwiło ale nie chciałam się czepiać Ekstra, oby do wtorku Pewnie, cześć
Mnie tak pierwsza ciąża zaskoczyła, spodziewałam się raczej czego innego, tyle się mówi że ciąża to nie choroba, no akurat
Oby bylo lepiej w 2gim trymestrze

Ja dzisiaj przed południem to już totalnie kapeć, jakieś bóle w okolicy mostka miałam, nażarłam się magnezu i czekałam czy przejdzie czy już całkiem się posypałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja wyszłam na czepialska

U mnie trochę lepiej z wymiotami, ale przypisuje to bardziej zmianie sposobu odżywiania, choć w sumie powoli się zbliża końcówka 1 trymestru to kto wie czego zasluga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 06:27   #1966
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej. Ja teraz mam chwilę aby się odezwać. W piątek wieczorem byłam na USG w Luxmed. Średnio miałam ochotę iść, bo we wtorek już miałam prenatalne ale stwierdziłam, że podejrze maluszka.
Na szczęście lekarz powiedział, że wszystkie parametry książkowe i dodatkowo, że dawno nie widział dziecka o tak ładnym profilu obstawia dziewczynke ale jeszcze się nie nastawiam, dopiero na połówkowych mogę przyjąć jako prawie pewniak.
Dzisiaj jedziemy do rodziców na obiad, mały się wyszaleje a my odpoczniemy a jutro powrót do rzeczywistości ale jeszcze 2 tyg i urlop

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 09:58   #1967
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Ja smaruje zoviraxem. Pytalam o to ostatnio lekarza bo tez mam z tym problem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki. Wczoraj ostro przyatakowałam olejkiem z drzewa herbacianego i chyba pierwszy raz w życiu udało mi się tego dziada zdusic w zarodku,ale przyda się ta informacja,bo to na pewnie nie moja ostatnia opryszczka w trakcie ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
A ten drugi trymestr to od 14+1 czy 13+1?

Ja jestem dzis 13+3 i jest super, mdlosci/wymioty prawie minely!

Mam straszny apetyt... O 18 zjadlam z corka kolacje, o 21 tez zjadlam kolacje i teraz tak myślę, ze mam ochote na kolacje

Dziecie bedzie jakims koksem chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama nie wiem. Wg niektórych informacji 1 trymestr trwa od 1 do końca 12 tygodnia,wg innych od 1 do końca 13.
Ja bazując na tej pierwszej informacji powiedziałam ostatnio dermatolożce że jestem na początku drugiego trymestru(miałam przepisywanie leki, dlatego wydaje sie ze ta informacja była wazna), a byłam na początku 13 tygodnia .
Co do mdłości,to u mnie też już raczej spokój. Chociaż czasami nadal mam to uczucie ,że jestem głodna,a na nic nie mam ochoty.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG

Edytowane przez g0si4
Czas edycji: 2020-07-12 o 10:00
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 10:35   #1968
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez g0si4 Pokaż wiadomość
Sama nie wiem. Wg niektórych informacji 1 trymestr trwa od 1 do końca 12 tygodnia,wg innych od 1 do końca 13.
Ja bazując na tej pierwszej informacji powiedziałam ostatnio dermatolożce że jestem na początku drugiego trymestru(miałam przepisywanie leki, dlatego wydaje sie ze ta informacja była wazna), a byłam na początku 13 tygodnia .
Co do mdłości,to u mnie też już raczej spokój. Chociaż czasami nadal mam to uczucie ,że jestem głodna,a na nic nie mam ochoty.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciążowa apka pokazuje u mnie początek 2go trymestru od 13 tygodnia, tak jak piszesz

U mnie dzisiaj tez to męczące uczucie- muszę coś zjeść ale nic nie wchodzi. Skończyło się ostatecznie na tym ze zjadłam obiad na śniadanie bo żadna śniadaniowa opcja nie podpasowała

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
Hej. Ja teraz mam chwilę aby się odezwać. W piątek wieczorem byłam na USG w Luxmed. Średnio miałam ochotę iść, bo we wtorek już miałam prenatalne ale stwierdziłam, że podejrze maluszka.
Na szczęście lekarz powiedział, że wszystkie parametry książkowe i dodatkowo, że dawno nie widział dziecka o tak ładnym profilu obstawia dziewczynke ale jeszcze się nie nastawiam, dopiero na połówkowych mogę przyjąć jako prawie pewniak.
Dzisiaj jedziemy do rodziców na obiad, mały się wyszaleje a my odpoczniemy a jutro powrót do rzeczywistości ale jeszcze 2 tyg i urlop

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To rośnie Ci w brzuchu mała modeleczka albo model
Super ze takie dobre wyniki

U mnie jeszcze tydzien pracy i mała życiowa rewolucja - nasz ślub, urlop podróż poślubna..
Będzie się działo mam nadzieję że to ogarnę

Dziewczyny podróżowałyscie może samolotem w ciąży? rozmawiałam z lekarzem niby nie widzi żadnych przeciwwskazań, ale w rodzinie panikują i sama już nie wiem


Miłej niedzieli
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 10:40   #1969
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Hej! w 2 trymestrze powinno być lepiej, ale niestety nie musi. W pierwszej ciąży nudności towarzyszyły mi do końca + rwa kulszowa całą ciążę, w drugiej od 18 tygodnia ciąży czułam się dużo dużo lepiej, wymioty i nudności zniknęły z dnia na dzień. A teraz mam 12 tydzień jak Ty i jest... jak jest
Też myślałam, że sobie poćwiczę, pobiegam... Ale wyszło inaczej, siedzę całe dnie na tyłku 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak funkcjonować z Mdłościami do końca ciąży? Jakaś rada? coś czuje ze to mój los. Jakbym pierwsza ciąże taka miała to chyba poważnie zastanowiłabym się nad druga 🤦🏻♀️ ja wiem, to minie, ciąża się skończy itp itd ale czuje się depresyjnie przez to ze nie mogę praktycznie nic zrobić w domu chociażby 🥵

Pau_pau super ze wszystko Ok i po cichu już gratuluje córeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Ollaya, ja nie podróżowałam ale gdybym się teraz dobrze czuła to na pewno bym gdzieś poleciała na urlop. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań to myśle ze nie ma co panikować. gdzie lecicie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-12, 10:47   #1970
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Plan jest taki żeby poleciec do Grecji, na którąś z wysp
Tam miał tez być nasz ślub, na Santorini..ale wiadomo przez wirusa obecna sytuacje na świecie musieliśmy mocno pozmieniać ślubne plany i ostatecznie ślub bierzemy w Belgii tu gdzie mieszkamy nie chcieliśmy tak całkowicie rezygnować z Grecji wiec padło na podróż poślubna właśnie tam
Rodzina straszy mnie i przegrzaniem ciąży i przeciążeniami w samolocie.. i tak zwlekam z zabukowaniem czegokolwiek, człowiek głupieje bo wiadomo nie chcę ani dla siebie ani dla Bąbla źle
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:08   #1971
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Plan jest taki żeby poleciec do Grecji, na którąś z wysp
Tam miał tez być nasz ślub, na Santorini..ale wiadomo przez wirusa obecna sytuacje na świecie musieliśmy mocno pozmieniać ślubne plany i ostatecznie ślub bierzemy w Belgii tu gdzie mieszkamy nie chcieliśmy tak całkowicie rezygnować z Grecji wiec padło na podróż poślubna właśnie tam
Rodzina straszy mnie i przegrzaniem ciąży i przeciążeniami w samolocie.. i tak zwlekam z zabukowaniem czegokolwiek, człowiek głupieje bo wiadomo nie chcę ani dla siebie ani dla Bąbla źle

Jakim przegzaniem? Przeciez kobiety tam tez rodza dzieci jesli lekarz wyrazil zgode i nie widzi przeciwskazan to sluchaj lekarza a nie rodziny mi kazali peklowac truskawki w sloiki bo po porodzie owocow nie mozna jesc swiezych to chociaz takie ze sloika sobie podjem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:42   #1972
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Jakim przegzaniem? Przeciez kobiety tam tez rodza dzieci jesli lekarz wyrazil zgode i nie widzi przeciwskazan to sluchaj lekarza a nie rodziny mi kazali peklowac truskawki w sloiki bo po porodzie owocow nie mozna jesc swiezych to chociaz takie ze sloika sobie podjem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tam nie słucham ciotek-klotek, tylko lekarza się pytam.

Z tymi owocami to chyba też Urban legend jakaś- mija siostra miała super położna środowiskowa i ta jej powiedziała, że te demonizowane owoce, a zwłaszcza cytrusy po porodzie to jakiś mit. To samo z czekoladą. Że może jeść wszystko karmiąc piersią, ale jeden dany produkt wprowadzać na raz- na przykład cytrusy jako nowy owoc w tygodniu i żadnych innych nowości. I obserwować dziecko, czy nie ma kolek, czy innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jak jest ok, można wprowadzać kolejno jakoś nowy produkt.

Koleżanka miała jakas stara położną kolo 60 roku życia i ta jej kazała tylko biały chleb z masłem jeść, żeby czasem dziecku nie zaszkodzić 🤦

Mama ginekolog też o tym pisała
https://mamaginekolog.pl/dieta-okres...ienia-piersia/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2020-07-12 o 11:46
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:44   #1973
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Jakim przegzaniem? Przeciez kobiety tam tez rodza dzieci jesli lekarz wyrazil zgode i nie widzi przeciwskazan to sluchaj lekarza a nie rodziny mi kazali peklowac truskawki w sloiki bo po porodzie owocow nie mozna jesc swiezych to chociaz takie ze sloika sobie podjem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodzi pewnie o to ze upał mógłby być bardziej męczący dla mnie teraz, ostre słońce itd
Już nawet nie chcę podrzucać innych argumentów żeby nie wyszło zbyt komicznie..wiem ze robią to z przesadnej troski i staram się te wszystkie „dobre rady” mocno przesiewać, ale jednym słowem- bywa ciężko nie wiem czy tylko ja mam szczęście i przyciągam takie ciotki dobre rady, nawet w pracy babeczki w moim wieku, koło 30stki potrafią mnie zaskoczyć tekstem „tego lepiej nie rob no co ty”
I potem siedzę główkuje czy to tak na serio

Ostatnia wizytę przed ewentualnym urlopem mam w czwartek także wypytam o wszystko lekarza
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:45   #1974
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Plan jest taki żeby poleciec do Grecji, na którąś z wysp
Tam miał tez być nasz ślub, na Santorini..ale wiadomo przez wirusa obecna sytuacje na świecie musieliśmy mocno pozmieniać ślubne plany i ostatecznie ślub bierzemy w Belgii tu gdzie mieszkamy nie chcieliśmy tak całkowicie rezygnować z Grecji wiec padło na podróż poślubna właśnie tam
Rodzina straszy mnie i przegrzaniem ciąży i przeciążeniami w samolocie.. i tak zwlekam z zabukowaniem czegokolwiek, człowiek głupieje bo wiadomo nie chcę ani dla siebie ani dla Bąbla źle

Ja tez chciałam do Grecji w tamtym roku była Kreta a teraz może byłoby Rodos No ale rodos będzie w Polsce
Lećcie i odpoczywajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:49   #1975
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Ja tez chciałam do Grecji w tamtym roku była Kreta a teraz może byłoby Rodos No ale rodos będzie w Polsce
Lećcie i odpoczywajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Haha to u nas byłoby na odwrót w tamtym roku był Rhodos, a teraz myślę właśnie nad Kreta albo Kos.
Santorini mnie trochę zaczęło przerażac pod względem ilości turystów i chyba odpuścimy i wybierzemy się kiedyś poza sezonem..

Dziekuje mam nadzieje ze odpoczynek się uda
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:54   #1976
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dzień dobry
Mimo 14 tc moje mdłości wracają od czasu do czasu, ale zdecydowanie lepiej jest niż na samym początku. Od czwartku szaleje w kuchni, piekę, gotuję, ale po spróbowaniu nic absolutnie mi nie smakuje i mój malyzon na tym jedynie korzysta, bo objedzony pod korek, a ja się przy garach nastroje jedynie
Dziewczyny, czy któraś z Was karmi jeszcze piersią starszaka? Nie wiem jak i czy odstawiac moja potworzyce malutka i potrzebuje porady.
Co do wakacji to jeśli się dobrze czujecie i nie ma medycznych przeciwwskazań to drugi trymestr jest najlepszym czasem na podróże. Jedyne co to ja bym się obawiała, że w zwiazku z wirusem mnie gdzieś zagranicą na kwarantannie zamkną Jeśli nie macie takich obaw to bon voyages

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:55   #1977
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Jak funkcjonować z Mdłościami do końca ciąży? Jakaś rada? coś czuje ze to mój los. Jakbym pierwsza ciąże taka miała to chyba poważnie zastanowiłabym się nad druga 🤦🏻♀️ ja wiem, to minie, ciąża się skończy itp itd ale czuje się depresyjnie przez to ze nie mogę praktycznie nic zrobić w domu chociażby 🥵

Pau_pau super ze wszystko Ok i po cichu już gratuluje córeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Ollaya, ja nie podróżowałam ale gdybym się teraz dobrze czuła to na pewno bym gdzieś poleciała na urlop. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań to myśle ze nie ma co panikować. gdzie lecicie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam dołka. Dzisiaj przeryczałam cały poranek, tak się okropnie czuję Nic nie robię, tżtowi przepada urlop przez moje samopoczucie

Mi było bardzo ciężko przetrwać, mam emetofobię, więc to była podwójna męczarnia. Nie myśl tak, że do końca będziesz się męczyć.
Nie mam jakichś konkretnych rad, po prostu starałam się unikać tego co powoduje mdłości, starałam się wychodzić na spacery, nie dopuszczałam do uczucia głodu, bo wtedy było najgorzej. Zauważyłam, że jak bardziej się czymś stresowałam to te nudności się bardziej nasilały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:55   #1978
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Chodzi pewnie o to ze upał mógłby być bardziej męczący dla mnie teraz, ostre słońce itd
Już nawet nie chcę podrzucać innych argumentów żeby nie wyszło zbyt komicznie..wiem ze robią to z przesadnej troski i staram się te wszystkie „dobre rady” mocno przesiewać, ale jednym słowem- bywa ciężko nie wiem czy tylko ja mam szczęście i przyciągam takie ciotki dobre rady, nawet w pracy babeczki w moim wieku, koło 30stki potrafią mnie zaskoczyć tekstem „tego lepiej nie rob no co ty”
I potem siedzę główkuje czy to tak na serio

Ostatnia wizytę przed ewentualnym urlopem mam w czwartek także wypytam o wszystko lekarza

To ja chyba tez mam magnes bo juz sie tyle nasluchalam ze masakra zeby nie nosic telefonu przy sobie, a juz tym bardziej przy brzuchu w torebce bo promieniowanie. Z dieta po porodzie. Z dieta teraz, najpierw ze nic nie jem, potem ze przytylam, potem ze brzuszek na pewno nie jest ciazowy, potem znowu ze nie jem a musze

Klohe tak masz racje, nie ma diety matki karmiacej.
Ale wytlumacz to wszystkim ciotkom i babcia. To jak z czerwona wstazka, zabobon a olaboga jak mozesz nie miec babcia mi powiedziala ze po co chodze na usg co miesiac, lepiej nie chodzic, 2 wystarcza. Kiedys tego nie bylo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 11:56   #1979
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tam nie słucham ciotek-klotek, tylko lekarza się pytam.

Z tymi owocami to chyba też Urban legend jakaś- mija siostra miała super położna środowiskowa i ta jej powiedziała, że te demonizowane owoce, a zwłaszcza cytrusy po porodzie to jakiś mit. To samo z czekoladą. Że może jeść wszystko karmiąc piersią, ale jeden dany produkt wprowadzać na raz- na przykład cytrusy jako nowy owoc w tygodniu i żadnych innych nowości. I obserwować dziecko, czy nie ma kolek, czy innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jak jest ok, można wprowadzać kolejno jakoś nowy produkt.

Koleżanka miała jakas stara położną kolo 60 roku życia i ta jej kazała tylko biały chleb z masłem jeść, żeby czasem dziecku nie zaszkodzić 🤦

Mama ginekolog też o tym pisała
https://mamaginekolog.pl/dieta-okres...ienia-piersia/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety dużo położnych ma mocno nieaktualną wiedzę na temat KP. A szkoda, bo przez to wiele kobiet nie decyduje się na karmienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 12:01   #1980
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
We wtorek mam USG więc wtedy będzie komplet informacji To ja wyszłam na czepialska
To przez mój kalafior wszystko

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Ciążowa apka pokazuje u mnie początek 2go trymestru od 13 tygodnia, tak jak piszesz

U mnie dzisiaj tez to męczące uczucie- muszę coś zjeść ale nic nie wchodzi. Skończyło się ostatecznie na tym ze zjadłam obiad na śniadanie bo żadna śniadaniowa opcja nie podpasowała

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------





To rośnie Ci w brzuchu mała modeleczka albo model
Super ze takie dobre wyniki

U mnie jeszcze tydzien pracy i mała życiowa rewolucja - nasz ślub, urlop podróż poślubna..
Będzie się działo mam nadzieję że to ogarnę

Dziewczyny podróżowałyscie może samolotem w ciąży? rozmawiałam z lekarzem niby nie widzi żadnych przeciwwskazań, ale w rodzinie panikują i sama już nie wiem


Miłej niedzieli
Z jakiej apki korzystasz?

Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, ja bym leciała. O ile nie boisz się korona. My w te wakacje loty odpuściliśmy, jeszcze rzutem na taśmę udało się na Maltę w lutym, a teraz dopiero z maluszkiem. Po moich poronieniach boje się oddalać za bardzo od domu.
Ale mnóstwo kobiet lata i ma się świetnie. Nawet w długie podróże - moja kumpela leciała do Chin i też miała pozwolenie lekarza, tylko przy tak długim locie musiała zrobić sobie zastrzyk przeciwzakrzepowy.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.