Wybór Szkoły - jaki profil w technikum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-23, 14:09   #1
Kolorowaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Question

Wybór Szkoły - jaki profil w technikum?


Witam,
Jestem obecnie w 3 gimnazjum. Niedługo będziemy składać podania do szkół ponadgimnazjalnych. I tu właśnie problem. Nie mam pojęcia co chciałabym robić w życiu a już właściwie powinnam być zdecydowana. W mojej okolicy nie ma zbyt dużego wyboru i raczej stawiam na technikum, chce mieć po szkole maturę oraz zawód. Myślałam nad "technik żywienia i usług gastronomicznych" ale nie jestem pewna czy poradziłabym sobie w kuchni, bo na tym kierunku uczniowie gotują i nie wiem czy dałabym sobie tam radę, bo na co dzień od czasu do czasu pomagam tylko mamie w kuchni i nie umiem za bardzo gotować.. Z drugiej strony myślałam o "technik architektury krajobrazu" ale w tym zawodzie mogę mieć problem przy znalezieniu pracy, i musiałbym umieć rysować i projektować a w tym nie jestem za dobra.. Kompletnie nie wiem co wybrać.. Nie interesuję się niczym jakoś szczególnie, dlatego jestem tak niezdecydowana.. Na pewno złoże też podanie do szkoły o profilu "technik kelner" ale prawda jest taka, że po ukończeniu technikum gastronomicznego też mogę nim zostać i raczej to mało opłacalne.. Proszę doradźcie mi coś.. Ciągle zadręczam się myślami o tym, bo już niedługo czeka mnie wybór nowej szkoły, a to decyzja na całe życie, kompletnie nie wiem co robić :/

Edytowane przez Kolorowaa21
Czas edycji: 2016-04-23 o 14:11
Kolorowaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 16:26   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Wybór Szkoły

Moim zdaniem technik kelner absolutnie nie ma sensu.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 17:12   #3
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Wybór Szkoły

To nie jest decyzja na całe życie - klasę zawsze można zmienić, szkołę zawsze można zmienić, a nawet jeśli wytrwasz do końca, to później i tak możesz ukończyć jakieś kursy i tym podobne, żeby wykształcić się w innym zawodzie. Zastanów się, co sprawia Ci największą przyjemność. Nie, co umiesz robić, bo nauczyć się zawsze można, ale co jest dla Ciebie przyjemne - bo nawet jeśli tego nie umiesz, to będziesz szybciej przyswajała z tego wiedzę, po prostu bo to lubisz.
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:54   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wybór Szkoły

Cytat:
Napisane przez Kolorowaa21 Pokaż wiadomość
Myślałam nad "technik żywienia i usług gastronomicznych" ale nie jestem pewna czy poradziłabym sobie w kuchni, bo na tym kierunku uczniowie gotują i nie wiem czy dałabym sobie tam radę, bo na co dzień od czasu do czasu pomagam tylko mamie w kuchni i nie umiem za bardzo gotować.
Taki kierunek to nie jest zły pomysł. Mój kuzyn na to poszedł, mimo że wcześniej nie potrafił usmażyć kiełbasy tak, żeby jej nie przypalić, a z przypraw znał tylko pieprz i sól. I dał radę, potrafi teraz coś fajnego przygotować i nabrał też teoretycznej wiedzy jakie smaki łączyć, jak doprawiać potrawy. Baaardzo dużo widzę ogłoszeń dotyczących pracy w tym zawodzie. A wiele osób zaczynało nawet na zmywaku, kończąc na szefie kuchni w kilku gwiazdkowej restauracji

Także jest to zdecydowanie lepsza opcja niż pozostałe dwa profile.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-23 19:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.