podrażniona skóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-25, 15:33   #1
Etka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 12

podrażniona skóra twarzy


witam wszystkich
mam pytanie dotyczące podrażnionej skóry po użyciu differinu (prawdopodobnie po tym, bo stosuję jeszcze clindacne - ale podobno raczej nie powoduje podrażnień). po 2 użyciach na noc (co 2 dzień) powstały mi na całej twarzy (mam cerę wrażliwą cienką i naczynkową) duże czerwone wypukłe łuszczące się plamy. wygląda to okropnie czym mogę je w miarę szybko zlikwidować? czy pomoże peeling enzymatyczny + maseczka nawilżająca? może ktoś ma podobne doświadczenia i zechciałby się nimi podzielić?
pozdr
__________________
Etka
Etka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 00:22   #2
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: podrażniona skóra twarzy

Czesc Etka!
opis Twojej skory wyglada mi troche powaznie i ja bym poszla z tym do lekarza ktory Ci to przepisal.Po Differin'ie zazwyczaj ma sie podaznienia, tj zaczerwienienie, pieczenie, swedzenie, moga byc strupki czy pecherzyki, skora jest sucha i boli jak oparzenie posloneczne. to wszystko powinno ustapic w ciagu paru tyg. brania leku.
Jesli twoja skora jest naczynkowa, delikatna, musisz uzywac tego kremu rzadziej, raz-dwa razy na tydz- az sie skora przystosuje.
Wydaje mi sie tez, ze to podraznienie jest spowodowane tym ze bierzesz rowniez klindamycyne (clindacne), ktory sie silnym srodkiem przeciwtradz. w polaczeniu moga oba podrazniac bardziej skore, i differin moze wnikac glebiej do skory powodujac takie efekty uboczne! Powinnas unikac wszelkich lekow na tradzik, wszelkich "ostrych" , wysuszajacych tonikow, zelow do mycia itp.
Nie mart sie , powoli a do celu, stosuj tylko differin stopniowo, a potem coraz czesciej. To tyle ode mnie.a dlaczego w ogole bierzesz differin? masz tradzik?
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:06   #3
Etka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 12
Dot.: podrażniona skóra twarzy

Witaj Kamisol!
dziękuję za szybki odzew.
ostatnio (od kilku miesięcy) mimo 31 lat zaczęlam mieć problemy z cerą (nigdy nie miałam idealnej ale nie mogłam narzekać). wypryski zaczęły pojawiać się cześciej, w większej ilości niż dotychczas i już nie tylko przed "trudnymi dniami", dłużej się goiły i długo zostawały po nich ślady. właściwie to nie wyglądały one jak typowe wypryski, ponieważ początkowo była to czerwona plamka (z reguły na policzkach jak nigdy dotąd), która z czasem stawała się wypukła i tak trwała sobie dni kilka lub dłużej. myślałam, że to może z powodu zmian pór roku, później że to może jakieś uczulenie, ale ogólnie stan skóry bardzo mi się pogorszył i zrobiła się "nierówna". poszłam więc z tym problemem do dermatologa do instytutu kosmetyki lekarskiej i pielęgnacyjnej. tam (wizyta trwała max 10 min) usłyszałam że to na szczęście nie trądzik różowaty a tzw późny trądzik grudkowy i pani doktor przepisała mi właśnie differin (co 2 wieczór przez 2 tyg, później codziennie) i clindacne codziennie rano. a efekt ich używania opisałam wczoraj...
__________________
Etka
Etka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 11:21   #4
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: podrażniona skóra twarzy

Jestem alergikiem, poza tym ostatnio leczę skórę z małych grudek, więc coś wiem o podrażnieniach. Na wszystko polecam krem Bambino. Koi, nawilża, wspaniale i szybko łagodzi podrażenienia
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.