Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-15, 18:57   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Wink

Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?


Postanowiłam zacząć przygodę z profesjonalnymi farbami w domowym zaciszu Nie lubię przesiadywać w salonie fryzjerskim, a póki co muszę :/
Na forum wiele z Was zachwala profesjonalne farby przy domowym użytkowaniu. No ale jak to wygląda? Czy do takich farb jest załączona ulotka z dokładna instrukcją co i jak? Czy jest w niej napisane ilu procentowy utleniacz należy dodać i w jakich proporcjach? Czy taką farbę trzeba nakładać tak jak to robią fryzjerzy, czyli pasmo po paśmie, pędzelkiem i pozawijać w folię? Czy wystarczy w miarę równomiernie wmasować ją we włosy jak to można robić z farbami drogeryjnymi? No i czy dajecie radę same sie pofarbować czy niezbędna jest pomoc innej osoby? Będę bardzo, bardzo, bardzoooo wdzięczna za pomoc, bo czas nagli i muszę zdecydować czy iść do fryzjera tylko na cięcie czy na full serwis :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 13:04   #2
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

ja też jestem zainteresowana tymi informacjami, planuje zakupić farbę Wella Koleston Perfect , i nie wiem czy musze do tego zakupić dodatkowo utrwalacz czy juz bedzie w zestawie, no i oczywiście jakie proporcje ....
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 06:36   #3
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Postanowiłam zacząć przygodę z profesjonalnymi farbami w domowym zaciszu Nie lubię przesiadywać w salonie fryzjerskim, a póki co muszę :/
Na forum wiele z Was zachwala profesjonalne farby przy domowym użytkowaniu. No ale jak to wygląda? Czy do takich farb jest załączona ulotka z dokładna instrukcją co i jak? Czy jest w niej napisane ilu procentowy utleniacz należy dodać i w jakich proporcjach? Czy taką farbę trzeba nakładać tak jak to robią fryzjerzy, czyli pasmo po paśmie, pędzelkiem i pozawijać w folię? Czy wystarczy w miarę równomiernie wmasować ją we włosy jak to można robić z farbami drogeryjnymi? No i czy dajecie radę same sie pofarbować czy niezbędna jest pomoc innej osoby? Będę bardzo, bardzo, bardzoooo wdzięczna za pomoc, bo czas nagli i muszę zdecydować czy iść do fryzjera tylko na cięcie czy na full serwis :P

Słuchaj, ja wczoraj postanowiłam zajść do znajomej fryzjerki i zapytać co i jak z tymi farbami.
Dowiedziałam się, że proporcje mieszania farb zależą od producenta. I na opakowaniu powinno być napisane. Ona pracowała na farbach Welli i mieszała z 3% wodą w proporcji 1:1, czyli np. 60ml farby , 60ml wody ( podaje przykładowe ilości, wszystko zależy od długości i gęstości włosów, jak są któtke to wystarczy 30 a nawet mniej ). Miała też farbę Lechler i tam proporcja była już inna 1:2 ... także trzeba czytać.
Najlepiej taką farbę rozprowadzać równomiernie pędzelkiem pasmo po paśmie i zawijać w folie tak jak to robią fryzjerki, wtedy masz pewność że farba nałożona jest równomiernie i łatwiej jest po prostu nakładać. Najlepiej aby ktos w tym pomagał, mi np. zawsze włosy maluje mama.
Myśle , że bardziej opłaca się kupić farbę samemu i pomalować w domu , a do fryzjera iść tylko na styżenie. No chyba, że chodzi o rozjaśnianie, to wtedy już sama bym nie rezygnowała.
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 08:16   #4
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Dzięki za odp Kupiłam już farbę - Wella Koleston 'orzechowy brąz'. Niby się ją miesza z wodą 6% wzwyż, ale Pani w sklepie fryzjerskim powiedziała, że skoro nie mam siwych włosów to wystarczy 3% Dziś albo w sobotę zabieram się za farbowanie Już nie mogę się doczekać efektów :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 10:32   #5
Moniora
Przyczajenie
 
Avatar Moniora
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 10
GG do Moniora
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzięki za odp Kupiłam już farbę - Wella Koleston 'orzechowy brąz'. Niby się ją miesza z wodą 6% wzwyż, ale Pani w sklepie fryzjerskim powiedziała, że skoro nie mam siwych włosów to wystarczy 3% Dziś albo w sobotę zabieram się za farbowanie Już nie mogę się doczekać efektów :P


farbuje włosy tą farbą ale w salonie na inny kolor ale wychodzi super wlosy są błyszczące .Uszczupla to niestety mój budżet ale sama nie mogę sie odważyć,więc jestem ciekawa jak ci poszło-wyszło
Moniora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 15:08   #6
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez Moniora Pokaż wiadomość
farbuje włosy tą farbą ale w salonie na inny kolor ale wychodzi super wlosy są błyszczące .Uszczupla to niestety mój budżet ale sama nie mogę sie odważyć,więc jestem ciekawa jak ci poszło-wyszło

Dzisiaj planuje się farbnąć, więc dam znać jak wyszło Ale już powoli zaczynam sie bać :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 06:23   #7
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzisiaj planuje się farbnąć, więc dam znać jak wyszło Ale już powoli zaczynam sie bać :P
Napisz jak tam efekty Ja tez jestem ciekawa jak poszło. Jeśli chodzi o wybór farby to trafiony na 100% Też ją mam , z tym że kolor gorzka czekolada. Rewelacja!!
Także pisz co i jak
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 09:11   #8
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

prosze o pomoc,
w przyszłą niedziele mamy duzo rodzinna uroczystość, musze cos zrobic z włosami, niestety nie moge wybrac sie do fryzjera bo mam malutkie dziecko które karmie.

Na głowie mam oktualnie odrosty ok4 cm po pasemkach robionych rozjaśnieczem u fryzjera, mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, co mogłabym nałozyc na włoski (jaki szampon ewentualnie farbę) która pokryłaby resztki pasemek i była bezpieczna ?
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 10:02   #9
Moniora
Przyczajenie
 
Avatar Moniora
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 10
GG do Moniora
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzisiaj planuje się farbnąć, więc dam znać jak wyszło Ale już powoli zaczynam sie bać :P
hej jak twoje włoski czy już farbowałaś bo ja także juz musze cos zrobic ze swoimi kłaczkami.Zawsze jednak mam problem z doborem odcienia brązu.Bo że brąz to wiem ale jest tyle odcieni że człowiek sie gubi i czasem wychodzi mi brąz wpad

ający w rudawy a tego nie chce (żle wtedy wyglądam)
odezwij siępa
Moniora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:25   #10
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

No to jestem już po Jeśli chodzi o farbę to w przypadku moich włosów widocznie powinnam sie trzymać dalej L'oreal, bo po Kolestonie mam wrażenie, że włosy sa bardziej suche i zniszczone niz po Majirel. Ale tragedii nie ma :P Troche inny wyszedł mi odcień na tej części włosów, która kiedys była rozjaśniana do blondu, ale nie rzuca sie to w oczy. Farbowałam 'orzechowąa czekoladą' czy jakos tak i nie mam rudawych odcieni, a na tym mi właśnie zależało. Generalnie jak na pierwszy raz poszło całkiem nieźle Tylko zastanawiam się czy jest sens bawic się w profesjonalne farby w domu, bo w sobote zafarbowałam Mamie włosy Casting color gloss i o dziwo złapało odrosty, mimo, że farba jest delikatna. Dodam jeszcze, że do tej pory Mama zawsze sie rozjaśniała u fryzjera, więc troche strachu było tylko, że z drugiej strony z tego co słyszałam to drogeryjne brązy praktycznie zawsze wypłukuja się do rudości i cięzko znaleźć odcień bez rudawych refleksów
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 06:33   #11
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
prosze o pomoc,
w przyszłą niedziele mamy duzo rodzinna uroczystość, musze cos zrobic z włosami, niestety nie moge wybrac sie do fryzjera bo mam malutkie dziecko które karmie.

Na głowie mam oktualnie odrosty ok4 cm po pasemkach robionych rozjaśnieczem u fryzjera, mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, co mogłabym nałozyc na włoski (jaki szampon ewentualnie farbę) która pokryłaby resztki pasemek i była bezpieczna ?
Proponuje wybrać się do grogerii i kupić tam jakąś zwykłą farbę np. L'oreal w kolorze jasny blond lub nawet platynowy blond. Ma ona właściwości rozjaśniające więc powinna chwycić twoje odrosty.
Ja jestem brunetką i kiedyś też rozjaśniałam włosy. I też miałam odrosty. I tak się ratowałam. Na twoich pasemkach kolor będzie wyglądał super, natomiast odrosty - no cóż , powalających efektów się nie spodziewaj, będą miały na pewno inny odcień od reszty ale nie będą sie rzucały w oczy, a o to przecież chodzi.

Polecam farbę l'oreal Recital Preference seria les blondissimes - nie wymagają one uprzedniej dekoloryzacji.
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 06:36   #12
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No to jestem już po Jeśli chodzi o farbę to w przypadku moich włosów widocznie powinnam sie trzymać dalej L'oreal, bo po Kolestonie mam wrażenie, że włosy sa bardziej suche i zniszczone niz po Majirel. Ale tragedii nie ma :P Troche inny wyszedł mi odcień na tej części włosów, która kiedys była rozjaśniana do blondu, ale nie rzuca sie to w oczy. Farbowałam 'orzechowąa czekoladą' czy jakos tak i nie mam rudawych odcieni, a na tym mi właśnie zależało. Generalnie jak na pierwszy raz poszło całkiem nieźle Tylko zastanawiam się czy jest sens bawic się w profesjonalne farby w domu, bo w sobote zafarbowałam Mamie włosy Casting color gloss i o dziwo złapało odrosty, mimo, że farba jest delikatna. Dodam jeszcze, że do tej pory Mama zawsze sie rozjaśniała u fryzjera, więc troche strachu było tylko, że z drugiej strony z tego co słyszałam to drogeryjne brązy praktycznie zawsze wypłukuja się do rudości i cięzko znaleźć odcień bez rudawych refleksów
A powiedz jakiej długości masz włosy i ile farby musiałaś zużyć aby pokryć wszystko?
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:43   #13
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez magda1kw Pokaż wiadomość
A powiedz jakiej długości masz włosy i ile farby musiałaś zużyć aby pokryć wszystko?
Włosy mam długie, tak gdzieś do łopatek i truuuudne, bo kręcone Wystarczyła mi spokojnie tubka 60 ml + drugie tyle utleniacza 3%
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:51   #14
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Odświeżam temat!!!!
Słuchajcie, ostatnio dowiedziałam się, że po koloryzacji farbami fryzerskimi wypadałoby użyć tzw. stabilizatora koloru!!!
Czy któraś z Was może używała coś takiego wcześniej?? A jeśli tak to jakiej firmy i czy to w ogóle ma sens ...
Nie wystarczy zwykła odżywka??
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 17:32   #15
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Hehe, nie wiem jakie magiczne składniki taki stabilizator musiałby w sobie mieć, żeby rzeczywiście "stabilizować' kolor Jak dla mnie to kolejna bajka, no ale skoro teraz farby profesjonalne są relatywnie łatwo dostępne trzeba jakoś zatrzymać klientów w salonach fryzjerskich Pamiętam kiedyś jak w jednym z programów tv ekspertka-"stylistka fryzur" wypowiadała się na temat maseczek babcinych typu nafta+żółtko+cytryna, że za dużo nie dają, bo to nie te sama jajka co kiedyś (no ale nawet jeśli to dalej mają w sobie duzo lecytyny, a przeciez o to chodzi ) i te profesjonalne kosmetyki są o niebo lepsze, bo wykorzystuje się w nich zaawansowaną technologię Odkąd nauczyłam się czytać składy INCI już podziękuję za taką "technologię"
A wracają do tematu, to po farbowaniu używałam z dwa razy szamponu L'oreal Post Colour czy jakoś tak - olbrzymia pół litrowa butla, szampon specjalnie po farbowaniu włosów, ma zamykać łuski, "stabilizować kolor, i takie tam A w praktyce... nie zauważyłam żadnej różnicy niz przy zwykłym szamponie Jednym słowem znów wyrzuciłam troche pieniędzy zupełnie nie potrzebnie :P

A co do farbowania w domu to ma to jedną, dużą zaletę - mogę sobie zrobić ulubioną maseczkę (polski Wax wzbogacony różnymi olejami i witaminkami) i siedzieć z nia w kompresie ile dusza zapragnie
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 06:41   #16
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

No i w sumie to racje masz ... Wczoraj byłam u fryzjerki i pytałam o ten "stabilizator" . Chciałam kupić, a ona mi wcisnęła jakiś zwykły szampon goldwella, odżywke i coś do pryskania. normalnie zła na siebie jestem, że dałam się tak naciągnąć!!! Niby wszystko do włosów "po koloryzacji" ale ...
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 11:48   #17
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Czyli wychodzi na to, że wszystko, co niby po koloryzacji to te stabilizatory... Pewnie nigdy nie udostępnią jakiegoś super skutecznego, bo by się to im nie opłacało, jak komuś wolno rosną włosy, to często prędzej się kolor wypłucze, niż odrost będzie i musi farbować, a z takim superstablizatorem... Za dobrze byśmy miały
Muszę powiedzieć, że zaciekawiłyście mnie tymi farbami profesjonalnymi, skoro to żadna filozofia
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:33   #18
magda1kw
Raczkowanie
 
Avatar magda1kw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 77
GG do magda1kw
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Właściwie nie wszystko to co do włosów po koloryzacji jest stabilizatorem ... ta fryzjerka mnie po prostu oszukała.
Stablizator, to środek, który używa się tylko bezpośrednio po koloryzacji. Ma za zadanie oczyścić włosy z pozostałości po utleniaczu i zamknąć łuski . Dzięki temu kolor nie spłucze się tak szybko i a włosy będą błyszczeć ...
Niestety nie każdy fryzjer chce sprzedać coś takiego, bo wiadomo, że woli aby u niego koloryzowac włosy.
Ja poszukałam w necie i znalazłam
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=404&page=4 ORAZ
http://uradka.pl/product_info.php/cP...9e086e59dff9a4

według mnie warto zainwestować, jeśli decydujemy się na farbowanie w domu środkami profesjonalnymi.
Pozdrawiam
magda1kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:18   #19
Inka558
Raczkowanie
 
Avatar Inka558
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 85
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Odświeżam temat !! Niedawno zaczęłam farbować włosy farbami profesjonalnymi, do tej pory przetestowałam tylko farbę Ce Ce, malowałam nią włosy dwa razy. Teraz chciałabym zmienić na Welle koleston perfect. No i tu się pojawia moje pytanie - jak farbujecie farbami fryzjerskimi odrosty? Albo konkretnie kolestonem? Bo mam jakiś 3 cm odrost, a nie chciałabym nakładać farby na całe włosy.... Na farbach Ce Ce nie było w ogóle instrukcji jak się farbuje odrosty. Aha, no i czy jak mam włosy do łopatek, ale cienkie, to wystarczy mi jedna tubka farby?
Inka558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 12:32   #20
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez magda1kw Pokaż wiadomość
Najlepiej taką farbę rozprowadzać równomiernie pędzelkiem pasmo po paśmie i zawijać w folie tak jak to robią fryzjerki, wtedy masz pewność że farba nałożona jest równomiernie i łatwiej jest po prostu nakładać.
Czy to zawijanie jest naprawdę konieczne? Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem sens zawijania pojedynczych pasm, jeśli się nie robi pasemek/balejażu
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 17:04   #21
punkgirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 19
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

czesc!
ja rowniez kupilam profesjonalna farbe wella koleston (jakis zloty miedziany czy czerwony blond z serii RED)+woda.przeczytalam jak sie farbuje ale jakos sobie nie umiem wyobrazic najpierw odrosty(mam swoje duuze odrosty+jakies rudawe na koncu;dlugie wlosy za łopatki)a potem calosc i wychodzi okolo godziny.czy faktycznie tak jest ze trzeba ta farbe tak długo trzymac na wlosach?
bardzo prosze o pomoc i swoje doswiadczenia
punkgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:29   #22
AbeilleMaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 40
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez punkgirl Pokaż wiadomość
czesc!
ja rowniez kupilam profesjonalna farbe wella koleston (jakis zloty miedziany czy czerwony blond z serii RED)+woda.przeczytalam jak sie farbuje ale jakos sobie nie umiem wyobrazic najpierw odrosty(mam swoje duuze odrosty+jakies rudawe na koncu;dlugie wlosy za łopatki)a potem calosc i wychodzi okolo godziny.czy faktycznie tak jest ze trzeba ta farbe tak długo trzymac na wlosach?
bardzo prosze o pomoc i swoje doswiadczenia
Mi Pani w sklepie fryzjerskim doradziła, żeby zrobić tak:
1. Nałożyć farbę na odrosty i trzymać
2. Jak minie 25-30 minut to zmoczyć włosy i przeciągnąć farbę z odrostów na całą długość włosów trzymać 5-10 minut uważnie obserwując co się z włosami dzieje.
3. Spłukać wodą
4. Zastosować kwaśny szampon
AbeilleMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:50   #23
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Profesjonalne farby - jak się do tego zbrać?

Cytat:
Napisane przez punkgirl Pokaż wiadomość
czesc!
ja rowniez kupilam profesjonalna farbe wella koleston (jakis zloty miedziany czy czerwony blond z serii RED)+woda.przeczytalam jak sie farbuje ale jakos sobie nie umiem wyobrazic najpierw odrosty(mam swoje duuze odrosty+jakies rudawe na koncu;dlugie wlosy za łopatki)a potem calosc i wychodzi okolo godziny.czy faktycznie tak jest ze trzeba ta farbe tak długo trzymac na wlosach?
bardzo prosze o pomoc i swoje doswiadczenia
Pochwal się efektami I ilu % wodę kupiłaś?
Też myślę o przejściu na farby profesjonalne i zastanawiam się czy na bliżej nieokreślony rudawy kolor włosów kłaść farbę tylko na odrosty (oczywiście rudą) czy na całą głowę bo były farbowane asortymentem sklepowym.
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.