Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 15:38   #1171
LittleCherry97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 99
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ostatnio zrobiłam to tak, że najpierw na godzinę łyżkę oleju na włosy, zawinęłam to w ręcznik, a po upływie czasu nałożyłam maskę do włosów i znowu w ręcznik na godzinę, a później umyłam głowę. Czy taki sposób jest odpowiedni? Co trzy dni tak robię
LittleCherry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 18:40   #1172
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez LittleCherry97 Pokaż wiadomość
Ostatnio zrobiłam to tak, że najpierw na godzinę łyżkę oleju na włosy, zawinęłam to w ręcznik, a po upływie czasu nałożyłam maskę do włosów i znowu w ręcznik na godzinę, a później umyłam głowę. Czy taki sposób jest odpowiedni? Co trzy dni tak robię
Dwie godziny olejowania to trochę za mało. Zazwyczaj olejowanie powinno trwać 4-5 godzin.

A ja zaczęłam używać na początku sierpnia oleju ze słodkich migdałów. Ktoś próbował?
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 18:43   #1173
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Dwie godziny olejowania to trochę za mało. Zazwyczaj olejowanie powinno trwać 4-5 godzin.

A ja zaczęłam używać na początku sierpnia oleju ze słodkich migdałów. Ktoś próbował?
myślę, że jesli ktoś nie ma czasu to dobre i tyle
ja praktykuje nocne olejowanie
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 18:54   #1174
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Dwie godziny olejowania to trochę za mało. Zazwyczaj olejowanie powinno trwać 4-5 godzin.

A ja zaczęłam używać na początku sierpnia oleju ze słodkich migdałów. Ktoś próbował?
Niektórzy widza efekty po pół h, więc skąd pomysł, że za mało?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:57   #1175
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Niektórzy widza efekty po pół h, więc skąd pomysł, że za mało?
Nie wiem, jakie włosy ma osoba która zapytała, może mieć efekty po godzinie, a może po pięciu, co złego, że olej miałaby dłużej?
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:59   #1176
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie włosy ma osoba która zapytała, może mieć efekty po godzinie, a może po pięciu, co złego, że olej miałaby dłużej?
a bierzesz od uwagę że ktoś nie ma czasu? i nawet te pół godziny jest dobre... wydaje mi się że nawet po pół godzinie widać efekt niż wogóle bez olejowania
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:10   #1177
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
a bierzesz od uwagę że ktoś nie ma czasu? i nawet te pół godziny jest dobre... wydaje mi się że nawet po pół godzinie widać efekt niż wogóle bez olejowania
No cóż... Jeśli raz czy dwa w tygodniu nie można znaleźć kilku godzinek, to już nie moja sprawa.
Ano, racja. Zawsze lepiej chociaż pół godziny niż wcale.
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 20:14   #1178
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
No cóż... Jeśli raz czy dwa w tygodniu nie można znaleźć kilku godzinek, to już nie moja sprawa.
Ano, racja. Zawsze lepiej chociaż pół godziny niż wcale.
otóż to
ja gdyby nie wizaż nie domyśliłabym się że można olejować włosy
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:20   #1179
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
otóż to
ja gdyby nie wizaż nie domyśliłabym się że można olejować włosy
Chodzi mi o to, że po krótkim czasie efekty mogą być gorsze, ale dobra.
Ja o olejowaniu czytałam sporo, ale jakoś nie wyobrażałam sobie wcierać oleju we włosy - bałam się, że bardzo trudno będzie go spłukać, albo częściej będą tłuste, a tu taka niespodzianka
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:57   #1180
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie włosy ma osoba która zapytała, może mieć efekty po godzinie, a może po pięciu, co złego, że olej miałaby dłużej?
Większość pracujących osób od 8 do 16 jest w pracy, więc tak naprawdę 3/4 swojego wolnego czasu musiałyby siedzieć z olejem na głowie Nie każdy musi mieć tyle czasu (ludzie lubią czasami gdzieś wyjść, a i nie każdy chce tak paradować przed domownikami/TŻ/itd), tak samo jak nie każdy w ogóle lubi nakładać olej (przymus nakłądania na kilka h mógłby mocno zniechęcić). Trzeba też brać poprawkę na to, że są osoby, które nie używają suszarki, a którym włosy schną długo (to np. ja), nie chcą/nie mogą ich myć rano i inne czynniki. Więc lepiej niech ktoś nakłada na pół h niż miałby tego nie robić w ogóle. W OMO pierwszym O może być olej, wiec choćby taka zaleta tego jest.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:01   #1181
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że po krótkim czasie efekty mogą być gorsze, ale dobra.
Mogą ale nie muszą. Zdarza się tak, że znacznie lepiej służy olej trzymany krócej.
Nie ma co generalizować.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 21:01   #1182
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

A ja mam nawet wrażenie, że krótsze olejowanie daje mi lepsze efekty. Kiedyś nakładałam olej na całą noc i efekty były dobre, ale teraz z maską na pół godziny są lepsze Choć mam więcej czasu i chyba znowu spróbuję nałożyć na całą noc a potem 'dobić' je maską
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:05   #1183
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
A ja mam nawet wrażenie, że krótsze olejowanie daje mi lepsze efekty. Kiedyś nakładałam olej na całą noc i efekty były dobre, ale teraz z maską na pół godziny są lepsze Choć mam więcej czasu i chyba znowu spróbuję nałożyć na całą noc a potem 'dobić' je maską
Mi jak miałam średnioporowate włosy bardziej służył dłużej trzymany olej, a teraz, gdy mam niższą porowatość zauważyłam, że nie ma różnicy Większe znaczenie dla mnie ma to, jaki to olej niż czas
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:22   #1184
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Większe znaczenie dla mnie ma to, jaki to olej niż czas
I to jest dla mnie podsumowanie.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 13:26   #1185
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Hej Drogie Wizażanki! Zwracam się do Was z prośbą, bo totalnie nie potrafię porozumieć się z moimi włosami i im dogodzić. Szukam jakiegoś oleju dla siebie, który pozwoli mi je nawilżyć i odżywić a przy tym nie doprowadzi do puchu. Moje włosy sięgają łopatek, są cienkie i szorstkie w dotyku. Nigdy ich nie farbowałam. Można je szybko zmoczyć i równie szybko schną, pusząc się przy tym niesamowicie. Łatwo odkształcają się np. od gumki, ale gdy próbuje je skręcić za pomocą koczka - skręt potrafi przetrwać jedynie 15 minut. Próbowałam już:
1. sesa - puch
2. alterra na cellulit - puch i szorstkość
3. olejek z pestek arbuza - puch
4. khadi na porost - na długości powoduje puch
5. lniany - tutaj chyba było lepiej, ale to było jakiś czas temu i efekty musiały mnie nie zachwycić jakoś znacząco, żebym zapamiętała ten olej.
Olejuje włosy na godzinę-dwie przed ich umyciem.
W tej chwili przymierzam się do zakupów na zsk i jestem w totalnej kropce, nie wiem na jakie oleje tym razem zwrócić swoją uwagę... Może macie jakieś wskazówki i sugestie?
[oprócz olejowania po myciu/czasem przed nakładam maski - głownie biovax 3oleje lub dla brunetek]

Edytowane przez MiaVall
Czas edycji: 2013-08-28 o 13:28
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 18:38   #1186
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

witam można dołączyć do olejomaniaczek?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 07:56   #1187
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 304
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Hej Drogie Wizażanki! Zwracam się do Was z prośbą, bo totalnie nie potrafię porozumieć się z moimi włosami i im dogodzić. Szukam jakiegoś oleju dla siebie, który pozwoli mi je nawilżyć i odżywić a przy tym nie doprowadzi do puchu. Moje włosy sięgają łopatek, są cienkie i szorstkie w dotyku. Nigdy ich nie farbowałam. Można je szybko zmoczyć i równie szybko schną, pusząc się przy tym niesamowicie. Łatwo odkształcają się np. od gumki, ale gdy próbuje je skręcić za pomocą koczka - skręt potrafi przetrwać jedynie 15 minut. Próbowałam już:
1. sesa - puch
2. alterra na cellulit - puch i szorstkość
3. olejek z pestek arbuza - puch
4. khadi na porost - na długości powoduje puch
5. lniany - tutaj chyba było lepiej, ale to było jakiś czas temu i efekty musiały mnie nie zachwycić jakoś znacząco, żebym zapamiętała ten olej.
Olejuje włosy na godzinę-dwie przed ich umyciem.
W tej chwili przymierzam się do zakupów na zsk i jestem w totalnej kropce, nie wiem na jakie oleje tym razem zwrócić swoją uwagę... Może macie jakieś wskazówki i sugestie?
[oprócz olejowania po myciu/czasem przed nakładam maski - głownie biovax 3oleje lub dla brunetek]


Myślałaś może nad...olejkiem z pestek winogron lub oliwą z oliwek ? Ja także mam puszące się włosy , szorstkie (rozjaśniane +cieniowane =puuuch ) i mi osobiście pomogły w jakimś stopniu . Może powinnaś spróbować ? ; )

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
witam można dołączyć do olejomaniaczek?

Zawsze znajdzie się miejsce . Witam
__________________
"In a second you'll be wrapped around my finger
'Cause I can, 'cause I can do it better
There's no other, so when's it gonna sink in
She's so stupid, what the hell with your thinking?! ; d..."



Odrost 11 ...12...13 ...23! zapuszczam naturalne włoski ^^
arashii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:49   #1188
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Moje włosy: krótkie, od lat farbowane na jasny blond, wysokoporowate (chyba), są cienkie, ale jest ich dużo.
Jedyna metoda olejowania, która się sprawdziła:

- raz w tygodniu mieszankę oliwki Hipp(Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil) oraz prostej odżywki np. Gloria nakładam na umyte (oczyszczającym szmponem), mokre włosy na ok. 2h.

Efekt - włosy nawilżone, mięsiste, nie puszą się ani nie są przetłuszczone i co mnie mega cieszy - uniesione u nasady!!! Jestem zachwycona tym efektem.
Odkąd stosuję tą metodę stan moich włosów bardzo się poprawił.
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:33   #1189
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Moje włosy: krótkie, od lat farbowane na jasny blond, wysokoporowate (chyba), są cienkie, ale jest ich dużo.
Jedyna metoda olejowania, która się sprawdziła:

- raz w tygodniu mieszankę oliwki Hipp(Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil) oraz prostej odżywki np. Gloria nakładam na umyte (oczyszczającym szmponem), mokre włosy na ok. 2h.

Efekt - włosy nawilżone, mięsiste, nie puszą się ani nie są przetłuszczone i co mnie mega cieszy - uniesione u nasady!!! Jestem zachwycona tym efektem.
Odkąd stosuję tą metodę stan moich włosów bardzo się poprawił.
To może być bardzo dobra metoda dla niektórych. Sama już dawno stwierdziłam, że rezygnuję z olejowania, bo nie przynosiło to żadnych efektów, ale mimo wszystko oleje się co jakiś czas w mojej pielęgnacji pojawiają np do niedawna łopianowy na porost, potem olej jako dodatek do sprayu po myciu włosów.

Mam wrażenie, że w przypadku moich włosów sprawdza się zasada, która akurat tutaj nie jest popularna czyli: nakładanie na włosy oleju/maski/czegokolwiek innego przed myciem jest bezsensowne, bo łuski włosa zostały domknięte podczas poprzedniego mycia (dzięki niskiemu pH odżywek, płukankom, chłodnej wodzie) i substancje odżywcze nie mają szansy zadziałać na głębszym poziomie. Taką możliwość mają tylko po umyciu szamponem, który łuski rozchyla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 14:52   #1190
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Hej Drogie Wizażanki! Zwracam się do Was z prośbą, bo totalnie nie potrafię porozumieć się z moimi włosami i im dogodzić. Szukam jakiegoś oleju dla siebie, który pozwoli mi je nawilżyć i odżywić a przy tym nie doprowadzi do puchu. Moje włosy sięgają łopatek, są cienkie i szorstkie w dotyku. Nigdy ich nie farbowałam. Można je szybko zmoczyć i równie szybko schną, pusząc się przy tym niesamowicie. Łatwo odkształcają się np. od gumki, ale gdy próbuje je skręcić za pomocą koczka - skręt potrafi przetrwać jedynie 15 minut. Próbowałam już:
1. sesa - puch
2. alterra na cellulit - puch i szorstkość
3. olejek z pestek arbuza - puch
4. khadi na porost - na długości powoduje puch
5. lniany - tutaj chyba było lepiej, ale to było jakiś czas temu i efekty musiały mnie nie zachwycić jakoś znacząco, żebym zapamiętała ten olej.
Olejuje włosy na godzinę-dwie przed ich umyciem.
W tej chwili przymierzam się do zakupów na zsk i jestem w totalnej kropce, nie wiem na jakie oleje tym razem zwrócić swoją uwagę... Może macie jakieś wskazówki i sugestie?
[oprócz olejowania po myciu/czasem przed nakładam maski - głownie biovax 3oleje lub dla brunetek]
Sesa ma sporo ziół, które mogą wysuszyć i powodować puch.

Alterra na cellulit jest na bazie oleju sojowego, dalej jest chyba jojoba i pestki moreli, ale nie znam składu na pamięć Tutaj może szkodzić no. olej sojowy, czyli mogą szkodzić kwasy tłuszczowe omega 6, bo sojowy ma ich większą część.

Pestki arbuza mają sporo omega 6 i możliwe, że właśnei mega 6 puszy. Ale arbuz ma też trochę kwasów tłuszczowych nasyconych, które to z kolei też lubią puszyć.

Khadi jest na bazie oleju sezamowego i kokosa, kokos lubi puszyć, sezam ma dużo kwasów tłuszczowych omega 9, ale ma też sporo omega 6, z którym się chyba nie lubisz.

Jeśli z lnianym było lepiej, można spróbować jeszcze linianki siewnej i pachnotki.

Albo spróbować z olejami z przewagą kwasów omega 9, które mają mniej omega 6, np. orzech laskowy, olej kameliowy i moringa.

Zerknij na moją olejową tabelkę, może Ci coś rozjaśni:
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...rocentowa.html część I
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...entowa_24.html część II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
witam można dołączyć do olejomaniaczek?
Oczywiście, witamy
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:25   #1191
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to olejek eteryczny i na Twoim miejscu bym go rozcieńczała, bo eterycznych powinno się dawać tylko kilka kropli.
no widzisz ja zawsze po czasie ale to chyba nie olejek eteryczny bo nic mi sie nie stalo i w ogole wyglada jak zwykly olej a kiedys mialam jakis eteryczny i byl taki wodnisty... czytalam na necie ,ze czesto ten olej jest na bazie jojoby robiony ale ja kupilam to przez allegro i sklad byl po arabsku i costam po francusku i rozroznialam tylko slowo roza

chimay ja tez nakladam zawsze maski i oleje po myciu albo na suche wlosy zeby im dodac troche blasku ale tu trzeba uwazac,zeby nie przesadzic
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:41   #1192
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no widzisz ja zawsze po czasie ale to chyba nie olejek eteryczny bo nic mi sie nie stalo i w ogole wyglada jak zwykly olej a kiedys mialam jakis eteryczny i byl taki wodnisty... czytalam na necie ,ze czesto ten olej jest na bazie jojoby robiony ale ja kupilam to przez allegro i sklad byl po arabsku i costam po francusku i rozroznialam tylko slowo roza

chimay ja tez nakladam zawsze maski i oleje po myciu albo na suche wlosy zeby im dodac troche blasku ale tu trzeba uwazac,zeby nie przesadzic
Nie każdy jest wodnisty. Są takie oleje, które są na bazie jojoby, oleju słonecznikowego lub ze słodkich migdałów i nazywają się olejem z róży, ale to zazwyczaj 'zwykły' olej z małym dodatkiem rózanego oleju eterycznego.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:20   #1193
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Pytanie:

czy której z Was po stosowaniu jakiegoś oleju na skalp zaczęły wypadać włosy?
Moje przez ostatnie dwa-trzy tygodnie lecą jak szalone, czego wcześniej nie miałam.
Może nastał po prostu taki czas (rok temu też mi się tak sypały z głowy), a może przyczyna jest inna i dlatego podejrzewam oleje.

MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:41   #1194
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Pytanie:

czy której z Was po stosowaniu jakiegoś oleju na skalp zaczęły wypadać włosy?
Moje przez ostatnie dwa-trzy tygodnie lecą jak szalone, czego wcześniej nie miałam.
Może nastał po prostu taki czas (rok temu też mi się tak sypały z głowy), a może przyczyna jest inna i dlatego podejrzewam oleje.

u mnie nie podowodowalo wypadania
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:48   #1195
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Pytanie:

czy której z Was po stosowaniu jakiegoś oleju na skalp zaczęły wypadać włosy?
Moje przez ostatnie dwa-trzy tygodnie lecą jak szalone, czego wcześniej nie miałam.
Może nastał po prostu taki czas (rok temu też mi się tak sypały z głowy), a może przyczyna jest inna i dlatego podejrzewam oleje.

Kładłam rycynowy na skalp tylko i zaczęły wypadać mocniej, dlatego nie eksperymentuję już z żadnym olejem w tym rejonie.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:00   #1196
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Pytanie:

czy której z Was po stosowaniu jakiegoś oleju na skalp zaczęły wypadać włosy?
Zdarzyło się Dlatego nie nakładam oleju na skórę głowy.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:14   #1197
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Sesa ma sporo ziół, które mogą wysuszyć i powodować puch.

Alterra na cellulit jest na bazie oleju sojowego, dalej jest chyba jojoba i pestki moreli, ale nie znam składu na pamięć Tutaj może szkodzić no. olej sojowy, czyli mogą szkodzić kwasy tłuszczowe omega 6, bo sojowy ma ich większą część.

Pestki arbuza mają sporo omega 6 i możliwe, że właśnei mega 6 puszy. Ale arbuz ma też trochę kwasów tłuszczowych nasyconych, które to z kolei też lubią puszyć.

Khadi jest na bazie oleju sezamowego i kokosa, kokos lubi puszyć, sezam ma dużo kwasów tłuszczowych omega 9, ale ma też sporo omega 6, z którym się chyba nie lubisz.

Jeśli z lnianym było lepiej, można spróbować jeszcze linianki siewnej i pachnotki.

Albo spróbować z olejami z przewagą kwasów omega 9, które mają mniej omega 6, np. orzech laskowy, olej kameliowy i moringa.

Zerknij na moją olejową tabelkę, może Ci coś rozjaśni:
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...rocentowa.html część I
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...entowa_24.html część II



Oczywiście, witamy
Baaardzo Ci dziękuję za pomoc! Spróbuję orzecha a jak nie, to pokombinuję coś z metodą olejowania.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję!
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:18   #1198
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Zdarzyło się Dlatego nie nakładam oleju na skórę głowy.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
u mnie nie podowodowalo wypadania
Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Kładłam rycynowy na skalp tylko i zaczęły wypadać mocniej, dlatego nie eksperymentuję już z żadnym olejem w tym rejonie.
Dzięki za odpowiedzi

Wstrzymam się jednak z olejowaniem skalpu w najbliższym czasie i poobserwuję.
Znowu olejując włosy tylko na długości mam wrażenie, że mniej się najedzą
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:32   #1199
Muneca_brava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 46
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi

Wstrzymam się jednak z olejowaniem skalpu w najbliższym czasie i poobserwuję.
Znowu olejując włosy tylko na długości mam wrażenie, że mniej się najedzą
U mnie te przy skalpie są ok i zależy mi żeby "najadały" się tylko od połowy długości, więc przyjmuję że ta metoda jest dla mnie jak najbardziej ok
__________________
Muneca_brava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:12   #1200
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Pytanie:

czy której z Was po stosowaniu jakiegoś oleju na skalp zaczęły wypadać włosy?
Moje przez ostatnie dwa-trzy tygodnie lecą jak szalone, czego wcześniej nie miałam.
Może nastał po prostu taki czas (rok temu też mi się tak sypały z głowy), a może przyczyna jest inna i dlatego podejrzewam oleje.

Tak, po Bhringraj. Mam wrażenie, że po łopianowym który miałam niedawno też, ale konstrukcja odpływu pod prysznicem nie pozwoliła mi się upewnić (po Bhringraj na zwykłym sitku w wannie zbierało się więcej włosów niż normalnie, pod prysznicem wszystkie od razu spływały do kanalizacji). Dlatego nie będę więcej olejować skóry głowy, bo wygląda na to, że ona ma się dobrze bez takich zabiegów (poza tym, że się przetłuszcza). Zresztą nie raz się już przekonałam, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 23:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.