świerzb - pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-09, 12:26   #1
niezabardzo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 81
Question

świerzb - pytania


jestem w trakcie leczenia świerzbu, którego przywiozłam z podróży. zaraziłam tym swojego faceta, ale mieszkamy osobno i podjęliśmy leczenie. pytanie tylko, jak długo nie powinniśmy się widywać (aby nie zarażać się tym nawzajem w kółko) i na jak długo konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna? słyszałam głosy, że kilka miesięcy, a szczerze powiedziawszy taka perspetywa trochę mnie przeraża.
niezabardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:22   #2
niezabardzo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 81
Unhappy Dot.: świerzb - pytania

błagam, niech ktoś odpowie, bardzo się przeraziłam tej choroby, wyprowadziłam się z domu na kwarantannę, słyszałam bowiem że to paskudztwo lubi powracać i łatwo jest się tym ponownie zarazić. dlatego też nie chcę np. zbyt wczesnym spotkaniem się z moim chłopakiem, lub też zbyt wczesnym powrotem do aktywnosci seksualnej(;p) spowodować nawrót choroby u mnie, u niego, lub u nas obojga...
niezabardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 06:53   #3
justyna0307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: świerzb - pytania

Słyszałam,że izolacja nie jest konieczna .Stosuje się odp.preparaty i koniecznie dezynf rzeczy (zamknięte w woskach plastykowych) .
justyna0307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 13:04   #4
nasti
Raczkowanie
 
Avatar nasti
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 41
Dot.: świerzb - pytania

Wypowiedź zdublowana - autorka założyła już wątek o tym samym temacie i tam dostała odpowiedź.
__________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba a niegrzeczne ..gdzie chcą...


Razem od 10.09.2004rpowiemy tak w 2011..cdn.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-10-28 o 13:24
nasti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 07:44   #5
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: świerzb - pytania

Mialam tak sama sytuacje ze swoim chlopakiem po przyjezdzie z nad morza,niestety leczenie troche trwa u nas ok 3 mcy,smarowalismy sie jakims plynem przepisanym od dermatologa,tak samo koszmarne swedzenie nog zwlaszcza wieczorem,trzeba wszystko wyprac w miare mozliwosci i prasowac,ale u nas nie bylo mowy o jakims izolowaniu bo mieszkalismy razem,tak ze glowa do gory no i cierpliwosci.Tez mialam wrazenie ze juz koniec,a to paskudzstwo znow sie pojawialoo w postaci swedzenia,ale wreszcie sie pozbylismy
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 17:25   #6
nasti
Raczkowanie
 
Avatar nasti
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 41
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez kulaczek Pokaż wiadomość
Mialam tak sama sytuacje ze swoim chlopakiem po przyjezdzie z nad morza,niestety leczenie troche trwa u nas ok 3 mcy,smarowalismy sie jakims plynem przepisanym od dermatologa,tak samo koszmarne swedzenie nog zwlaszcza wieczorem,trzeba wszystko wyprac w miare mozliwosci i prasowac,ale u nas nie bylo mowy o jakims izolowaniu bo mieszkalismy razem,tak ze glowa do gory no i cierpliwosci.Tez mialam wrazenie ze juz koniec,a to paskudzstwo znow sie pojawialoo w postaci swedzenia,ale wreszcie sie pozbylismy
mam pytanie ja cały czas smaruje się, jeśli zaswędzi crotamitonem , ostatnio dowiedziałam się ze solarium może pomóc czy to prawda??
__________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba a niegrzeczne ..gdzie chcą...


Razem od 10.09.2004rpowiemy tak w 2011..cdn.
nasti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 10:57   #7
nasti
Raczkowanie
 
Avatar nasti
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 41
Thumbs down przykra sprawa: świerzb ludzki....pomóżcie

Zaraziłam się prawdopodobnie przez przymierzenie spodni w sklepie...second hands...przynajmniej tak podejrzewam. I już 3tyg borykam się z tym cholerstwem!!To jest straszne byłam już dwa razy u dermatologa najpierw maści , potem płyn... przeszło i i po tyg skóra zaczęła mnie znów swędzieć wszystko wyprane i wygotowane, ciuchy w workach wyprane...mam dość! jeszcze mój chłopak się zaraził...mieszkamy osobno i nie wiem może jakaś izolacja??dziś zaczynam chodzić na solarium..czy ktoś miał ten problem i się go pozbył??proszę o radę..
__________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba a niegrzeczne ..gdzie chcą...


Razem od 10.09.2004rpowiemy tak w 2011..cdn.
nasti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 11:21   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: przykra sprawa: świerzb ludzki....pomóżcie

Świerzb najczęściej ustępuje po uprzednim zastosowaniu maści zawierających lindan. Bieliznę, pościel, ręczniki używane podczas choroby należy po wypraniu odstawić i nie stosować przez okres 2 tygodni.

Inne dostępne leki to:
  • maści zawierające 1% permetrynę - zwykle wystarczy jednorazowe zastosowanie.
  • maść Wilkinsona (15% siarki, 15% dziegciu) - stosowanie kilkanaście dni
  • Novoscabin (30%ester benzylowy kwasu benzoesowego w oleju parafinowym) - stosowany dwukrotnie (nie zawsze skuteczny)
  • iwermektyna - stosowana doustnie w dawce 150-200μg/kg mc. - zwykle jednorazowo, niekiedy wymaga powtórzenia dawki po dwóch tygodniach (lek niedostępny w Polsce)
źródło: wikipedia.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:20   #9
karuska88
Raczkowanie
 
Avatar karuska88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: tajne:)
Wiadomości: 246
Dot.: świerzb - pytania

mam pytanie jakie sa objawy świerzbu i czy pojawiaja sie jakies slady na skórze???
karuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 09:24   #10
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez karuska88 Pokaż wiadomość
mam pytanie jakie sa objawy świerzbu i czy pojawiaja sie jakies slady na skórze???
Objawy i przebieg http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awierzb
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 18:25   #11
wysoki81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Mam nadzieję, że to nie narusza regulaminu forum, a może komuś pomóc. Posiadam maść LYCLEAR, zostało mi po moim leczeniu. Jest to jedyna tak skuteczna maść, niedostępna w Polsce, zawiera permetrynę 5%. Zamówiłem jej sporo dla całej rodziny, ale im wystarczyło tylko jedno smarowanie, ja smarowałem się dwa razy, bo miałem bardzo zaawansowane zmiany (pierwsze dermatolog nie stwierdził świerzbu tylko alergię!!!). Zostało mi 5 tubek, w pudełeczkach, z ulotką, data ważności 2013 rok. Mój email - wysoki81@poczta.onet.pl
wysoki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 01:37   #12
suchashame14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Unhappy Czy to może być coś poważnego?

Witam.
Bardzo przepraszam, jeżeli trochę nieprzyjemne będzie to co napiszę, ale bardzo potrzebuję rady. Jestem jeszcze... młodziutką osobą, moje życie jest niestety ostatnio bardzo skomplikowane, nie chcę tu tego opisywać, ale w związku z tym nie mam się do kogo zwrócić w takiej sprawie, boję się i wstydzę iść z tym sama do lekarza...

Ostatnio od jakiegoś czasu odczuwałam od czasu do czasu swędzenie w okolicy odbytu... Przestraszyłam się, gdyż niedawno przygarnęłam młodziutkiego kotka ze świerzbem w uszach. Czytałam, że świerzb ludzki może się pojawić w tamtych okolicach u człowieka, ale czytałam również, że z kota na człowieka raczej nie powinien przejść, więc się uspokoiłam.
Niestety dzisiaj wieczorem leżałam w łóżku, w pościeli i kołdrze w której spałam już od jakiegoś czasu i nagle pościel zaczęła mnie strasznie "gryźć, drapać" po rękach (a jest chyba satynowa, gładka i nigdy tego nie czułam). Popatrzyłam na ręce i były od ramion prawie do nadgarstków pokryte czerwonymi plackami, swędzącymi, większymi i malutkimi. Pierwsze co, to zmieniłam tą gryzącą pościel i trochę swędzenie zaczęło przechodzić. I wtedy znowu poczułam to swędzenie w okolicy odbytu. Chciałam zobaczyć, czy są jakieś zaczerwienienia i niestety zauważyłam na pośladkach zaraz przy odbycie po jednym takim czerwonym, chropowatym (wydawało mi się, że na górze trochę białawym i łuszczącym się) placku. Nie udało mi się temu hmm... dokładnie przyglądnąć, ale zauważyłam, że nie są po prostu okrągłe, tylko to trochę jakby takie dość cienkie linie.
Tak jak mówiłam, nie bardzo mam się do kogo zwrócić, więc natychmiastowo przeczesałam tysiące stron internetowych i znalazłam pełno niby pasujących chorób, sama się już w tym pogubiłam, dlatego postanowiłam tu napisać.
W trakcie tego przeszukiwania stron, plamy zaczęły znikać, swędzenie na pośladkach trochę też ustało, ręce dalej co jakiś czas miejscami swędzą, jakieś drobniejsze plamki jeszcze zostały. Popatrzyłam jeszcze raz na te pośladki i po czasie nie widać już wyraźnie tych linii, przybrało to znowu kształt bardziej dwóch plam (ale dalej takie szorstkawe, łuszczące)

Co to może być? Czy możliwe, żeby to był świerzb od tego kotka? Czy może coś innego?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź...
suchashame14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 16:41   #13
suchashame14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to może być coś poważnego?

Bardzo proszę o odpowiedź...
Dzisiaj sprawdziłam i dalej jest to na pośladkach, widać wyraźnie linie
suchashame14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 16:44   #14
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy to może być coś poważnego?

musisz iść do lekarza.
Powiedz rodzicom, bo nikt Cie przez net nie zdiagnozuje.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:54   #15
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Czy to może być coś poważnego?

Przede wszystkim idź do lekarza! Nie masz się czego wstydzić, lekarzowi możesz zaufać, to jest ich praca, nie czekaj aż coś się pogorszy. Nie znam się na tym, ale możesz mieć uczulenie na kocią sierść, lub rzeczywiście kot jest na coś chory, więc lepiej zabierz go do weterynarza w drugiej kolejności.
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 13:45   #16
inia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Smile Dot.: świerzb - pytania

a może to drożdżyca? objawy podobne, poszukajcie na necie
inia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 21:48   #17
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Dot.: świerzb - pytania

nie

Edytowane przez orzeldp
Czas edycji: 2011-01-19 o 13:00
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:52   #18
agusia__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Unhappy świerzb - pomocy .! ;/

Witam,
Dzis udałam się do lekarza po wycierpieniu trzytygodniowego swędzenia i okazało się, że mam świerzb. ;/ Jestem załamana, przypuszczam , że zaraziłam się nim od swojego poprzedniego partnera podczas stosunku. ;(
Teraz poznałam nowego mężczyznę. Czy może się zarazić przez długotrwałe spędzanie ze mną czasu ? NP gdy siedzimy u mnie w pokoju ?
Co z rodziną? Czy ona profilaktycznie tez ma przyjmować leki . ?
Czytałam troche i dowiedziałam sie ze trzeba oczyścić mieszkanie. Jednak to fizycznie nie możliwe. Nie mamy mozliowści wyjechania na wczasy. I nie wyobrazam sobie po wypraniu ubrań odłożyć je w wroki i przez dwa tygodnie nie miec w co sie ubrac? Prosze o pomoc, jakas rade. ! ;(
agusia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 10:48   #19
wirniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Hejka!

Pomóżcie mi proszę, bo też złapałam to cholerstwo i ręce mi już opadają, bo nic nie pomaga. Stosowałam wg wskazówek lekarza Novoscabin plus maści na podrażnioną skórę, nic to nie dało. Minęły już dwa miesiące a wciąż mam krosty. Widziałam na allegro jakiś środek Lyclear. Strasznie drogi, ale chyba kupię, bo może to ostatnia deska ratunku. Cholerka lato się zbliża, przydałoby się trochę ciała odsłonić , ale jak z takimi plamami i krostami wszędzie. Naprawdę jestem załamana.. Co sądzicie o tym Lyclearze? Stosował ktoś?
wirniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 20:39   #20
edzia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pomocy .! ;/

Ja zwalczyłam bardzo szybko i skutecznie świerzba maścią (na receptę) infectoscab 5% http://www.docsimon.pl/towar/infectoscab-5-krem-1x-30g posmarowałam sie raz i wszystko minęło, ale nie myłam sie cały dzień, potem się umyłam ale mydłem siarkowym (wystarczy mydło szare) to podobno bardzo ważne aby nie używać mydła nawilżającego. Przez tydzień gotowałam codziennie pościel, piżamki i inne ubrania bezpośrednio stykające się ze skórą. To czego nie mogłam wygotować chowałam do zamrażalnika lub do worka (przez 2 tygodnie nie wyciagą sie zworka zawartości) np kołdrę.
edzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 13:05   #21
anu_lik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: świerzb - pomocy .! ;/

Lek na świerzb Infectoscab 5% krem jest dostępny w polskich aptekach na receptę. Wystarczy jedno smarowanie. Radzę udać się do dermatologa - on wszystko wyjaśni i przepisze lek.
anu_lik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 20:33   #22
henryka1961
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: świerzb - pomocy .! ;/

witam
jezeli ma ktos problemy ze świerzbem szczerze polecam masc Lyclear, ktora niestety nie jest dostepna w Polsce, ale mozna ja bez problemu zamowic od uzytkownika o adresie a_allego@interia.eu oraz nr gg 8876436 , cena okolo 65zł
w google mozna wiecej poczytac na temat tego specyfika
ja wysmarowalam cale cialo wg ulotki na noc i po tygodniu swedzenie sie zmniejszylo po dwoch juz nic mnie nie swedzi
pozdrawiam i zycze powodzenia!!!
Magda
henryka1961 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 18:48   #23
anu_lik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: świerzb - pomocy .! ;/

Infectoscab jest dużo tańszy od Lyclear, a ma taki sam składnik czynny. Po co przepłacać?
Poza tym, Lyclear nie jest w Polsce sprzedawany legalnie! Lek na receptę do kupienia w internecie, poza apteką, bez żadnej kontroli farmaceuty lub lekarza?! Skąd można mieć pewność, że w tubce rzeczywiście jest to, co deklaruje sprzedawca?
Żeby kupić Infectoscab wystarczy odwiedzić swojego lekarza, wziąć od niego receptę i w aptece zaopatrzyć się w zarejestrowany w Polsce, sprawdzony lek.
Pozdrawiam!
anu_lik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 13:00   #24
gitarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: świerzb - pytania

Hej, mam takie pytanko

W ubiegły weekend nocowałam kumpele u siebie, a później jechałyśmy w góry. Trzy dni temu napisała mi o jakimś uczuleniu, rodzinny lekarz dał jej jakiś badziew, który tylkopogorszył sprawę, a teraz dostała receptę na świerzb... wczoraj mi o tym powiedziała, a ja dziś koło nadgarstków, na biodrach i plecach mam krostki...

Miejsca niby charakterystyczne jednak wszędzie czytam, że objawy świerzbu pojawiają się dopiero po paru tygodniach (??). Pech chciał, że dziś sobota i nijak mam już jak do rodzinnego skoczyć czy szukać dermatologa...

Czy jest możliwe, że to co innego? Jeju, tak mi na czasie zależy, bo pracuje z dziecmi, a i w tygodniu miałam mieć spotkanie, na którym mi szalenie zależy (czemu gdy pojawia się szansa, to zawsze musi się coś popsuć?!). Jest jakaś domowa metoda "zapobiegawcza" czy coś? Nie znam się na tym
gitarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:01   #25
anu_lik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: świerzb - pytania

Rada na świerzb: wizyta u dermatologa + recepta na krem INFECTOSCAB. Nie ma skutecznych leków bez recepety na świerzb. Infectoscab jest TAŃSZYM i zarejestrowanym w Polsce odpowiednikiem maści Lyclear.
anu_lik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 09:34   #26
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: świerzb - pytania

Kiedyś miałam świerzb, musiałam myć się szarym mydłem (nie wiem dlaczego), smarować się specjalnym płynem. Obowiązkowe pranie ciuchów, pościeli i ręczników w wysokiej temperaturze. Zaraziłam się przymierzając ciuchy w Orsayu
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:11   #27
zoska22
Raczkowanie
 
Avatar zoska22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Francisco
Wiadomości: 92
Dot.: świerzb - pytania

Witam!
Dzisiaj dowiedzialam sie,ze zarazilam, sie swierzbowcem, bylam w szoku, gdyz zawsze szczegolnie dbalam o higiene, a tu taka niespodzianka.
Podejrzewam iz jest to skutek wizyty w solarium, chociaz nie wiem jaki czas świerzbowiec znajduje sie w organizmie przed wystapieniem objawow, czy jesli objawy ustapia to przestaje sie zarazac itp. Wiecie moze?
Jutro sylwester, mialam isc na impreze a tu doktorek kazal mi sie nie myc przez dwa dni mascia nacierac Niezla doprawdy koncowka roku A w domu panika (mieszkam z 4 osobami) Wiadomo jeszcze byly swieta, goscia a ja czuje sie jak jakas tredowata, moglam pozarazac tyle osob
I impreze lepiej odpuscic nie?Jak radzicie?
__________________
No stress...mysle tylko o sobie

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=4130 MOJE NATURALNE PAZURKI
zoska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 12:53   #28
Mylka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Witam! ja od poniedziałku zaczynam kurację lekiem Infectescob. Mam nadzieję że pomoże choć ani ja ani mój dermatolog nie jesteśmy pewni czy ja na 100% mam świerzb. Wcześniej leczyłam się jak na uczulenie ale nie pomogło. Z tego co czytałam to jak jedna osoba w rodzinie jest chora na to paskudztwo to reszta rodziny zaraża się tym. I tak się zastanawiam że ani mój mąż ani córka (ma 3l) nie mają jak na razie żadnych problemów, mimo ze ja już z "tym" męczę się od ponad pół roku. Czy to możliwe że oni się nie zarazili nawet jeśli śpimy razem i córa nad ranem do nas przechodzi
Mylka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 20:45   #29
Spinka08
Przyczajenie
 
Avatar Spinka08
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 22
ŚWIERZB w mojej szkole.

Witam.
Chciałabym prosić o pomoc w sprawie pewnego problemu.
Otóż w mojej szkole pojawił się świerzb jestem w 3 klasie gimnazjum i mamy łączoną szkołę z podstawówką i dowiedziałam się, że dzieci z podstawówki mają świerzb. Czy jest możliwość zarażenia się świerzbem poprzez dotyk ławki, krzesła, poręczy lub ściany? Jak się przed tym chronić? Błagam o pomoc ponieważ za 3 tygodnie mam egzamin gimnazjalny i nie chce mieć świerzba na ten okres.
Spinka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:00   #30
martusia6802
Przyczajenie
 
Avatar martusia6802
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Żyrardow
Wiadomości: 7
Dot.: świerzb - pytania

Witam!
Ja również mam to cholerstwo :/
Bylam u dermatologa ale niestety nie pomaga mi novoscabin,infectoscab i balsam na zapalenia skóry.
Ostatnio mi przypisała (tylko na receptę) Crotamiton Farmapol 40g jedna tubka kosztuje okolo 3,20zl ale przypisała mi 3 tubki bo to 3-4 dni kuracji.
To już działa trochę lepiej.
Ale niestety nadal to mam i rownież wszyscy w moim domu..
gotowałam pościel, prałam ubrania... ale to nadal jest.. a jak czasem swędzi to nie można przestać się drapać..
Jeśli znacie jakieś metody, aby się tego pozbyć, to dajcie znać
__________________
Pozdrawiam
martusia6802 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-31 16:04:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.