Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-05, 13:25   #1801
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Nie mogę przestać się śmiać.

Właśnie (spóźniona o milion lat) dowiedziałam się, że jak Will Wheaton chciał podwyżki w Star Treku, to mu zaproponowano awans dla jego postaci.

Czaicie, już wystarczającym chamstwem byłoby zaproponować awans na papierze bez dodatkowej kasy, kiedy przychodzi do ciebie pracownik prosząc o podwyżkę. A tutaj nawet to nie jest dla niego, tylko dla fikcyjnej postaci, którą grał.

Matko, co ja przeczytałam, co za januszyzm biznesu. Popłakałam się ze śmiechu.

Muszę zacząć tak robić. Jak ktoś przyjdzie po podwyżkę, to powiem "nie mogę ci dać podwyżki, ale mogę cię mianować generałem".
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-05, 15:41   #1802
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie mogę przestać się śmiać.

Właśnie (spóźniona o milion lat) dowiedziałam się, że jak Will Wheaton chciał podwyżki w Star Treku, to mu zaproponowano awans dla jego postaci.

Czaicie, już wystarczającym chamstwem byłoby zaproponować awans na papierze bez dodatkowej kasy, kiedy przychodzi do ciebie pracownik prosząc o podwyżkę. A tutaj nawet to nie jest dla niego, tylko dla fikcyjnej postaci, którą grał.

Matko, co ja przeczytałam, co za januszyzm biznesu. Popłakałam się ze śmiechu.

Muszę zacząć tak robić. Jak ktoś przyjdzie po podwyżkę, to powiem "nie mogę ci dać podwyżki, ale mogę cię mianować generałem".
Będzie można to sobie wpisać do CV?
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-05, 16:52   #1803
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A mi jakoś zdecydowanie częściej pomoc proponują kobiety Ale faceci też się zdarzają.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-05, 19:26   #1804
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No i sama piszesz, że głupi człowiek, czyli zdarza się każdemu głupotę palnąć. Ja prosiłam o umowę na maila i że potem podjadę podpisać.
A z bankiem na jakiś np. Kredyt to juz musowo wzór umowy najpierw. Ale też mi się zdarzaly głupoty formalne przez niedopatrzenie np. Warunków gwarancji kiedyś dawniej.

Kasia- Obecnie to chyba w formie shorta na tiktoku
Mnie dziwi że ludzie na stanowiskach podpisują dokumenty bez czytania.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-05, 20:32   #1805
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89683945]


No i sama piszesz, że głupi człowiek, czyli zdarza się każdemu głupotę palnąć. Ja prosiłam o umowę na maila i że potem podjadę podpisać.
A z bankiem na jakiś np. Kredyt to juz musowo wzór umowy najpierw. Ale też mi się zdarzaly głupoty formalne przez niedopatrzenie np. Warunków gwarancji kiedyś dawniej.

Kasia- Obecnie to chyba w formie shorta na tiktoku
Mnie dziwi że ludzie na stanowiskach podpisują dokumenty bez czytania.[/QUOTE]

Pisze o sobie "głupi człowiek", bo uwierzyłam na słowo.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-05, 20:41   #1806
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 21:58   #1807
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dziwi mnie określanie mianem tżta swojego (żonatego)kochanka.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-12, 22:01   #1808
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Weszłam na wątek gorzkie prawdy o życiu i dziwi mnie myślenie, że znajmość z płcią przeciwną bez podtekstów=znajomość powierzchowna, zażyła przyjaźń, to czekanie na okazję, single przyczepiają się do par, bo nie wychodzi im w związkach, a mądry przyjaciel dla dobra związku swojego przyjaciela płci przeciwnej nie powienien pchać się z propozycjami spotkań.

Jeszcze bardziej dziwi mnie stwierdzenie na wątku singielki 25+, że życie nie polega na tym żeby było wygodnie i przyjemnie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 22:11   #1809
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Weszłam na wątek gorzkie prawdy o życiu i dziwi mnie myślenie, że znajmość z płcią przeciwną bez podtekstów=znajomość powierzchowna, zażyła przyjaźń, to czekanie na okazję, single przyczepiają się do par, bo nie wychodzi im w związkach, a mądry przyjaciel dla dobra związku swojego przyjaciela płci przeciwnej nie powienien pchać się z propozycjami spotkań.

Jeszcze bardziej dziwi mnie stwierdzenie na wątku singielki 25+, że życie nie polega na tym żeby było wygodnie i przyjemnie.
Ten wątek to kosmos.Powrot Pusheen w swoim stylu-stereotypy i dziwne rozkminy.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 01:09   #1810
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-16 o 04:29
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 04:25   #1811
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Weszłam na wątek gorzkie prawdy o życiu i dziwi mnie myślenie, że znajmość z płcią przeciwną bez podtekstów=znajomość powierzchowna, zażyła przyjaźń, to czekanie na okazję, single przyczepiają się do par, bo nie wychodzi im w związkach, a mądry przyjaciel dla dobra związku swojego przyjaciela płci przeciwnej nie powienien pchać się z propozycjami spotkań.

Jeszcze bardziej dziwi mnie stwierdzenie na wątku singielki 25+, że życie nie polega na tym żeby było wygodnie i przyjemnie.
Jedno i drugie tez mnie dziwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-13, 05:45   #1812
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Weszłam na wątek gorzkie prawdy o życiu i dziwi mnie myślenie, że znajmość z płcią przeciwną bez podtekstów=znajomość powierzchowna, zażyła przyjaźń, to czekanie na okazję, single przyczepiają się do par, bo nie wychodzi im w związkach, a mądry przyjaciel dla dobra związku swojego przyjaciela płci przeciwnej nie powienien pchać się z propozycjami spotkań.



Jeszcze bardziej dziwi mnie stwierdzenie na wątku singielki 25+, że życie nie polega na tym żeby było wygodnie i przyjemnie.
Mnie też. A jedyne usprawiedliwienie spotkania zajętej dziewczyny z innym mężczyzną to homoseksualizm tej drugiej osoby, bo przyjaźń damsko-męska przecież nie istnieje.

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 06:37   #1813
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Myślę, że sporo zależy od definicji przyjaźni. Jeśli ktoś wyobraża sobie trójkąt koleżanka, facet, dziewczyna, gdzie facet z koleżanką non stop piszą do siebie wiadomości, umawiają się na kawy po nocach to rzeczywiście,może wyglądać to słabo.

Jednocześnie ani ja, ani mój facet nie ma przyjaciół odmiennej płci. Po prostu tak wyszło. Relacje z innymi osobami osłabły na przestrzeni lat do wymiany wiadomości raz w miesiącu.

Odnośnie, że życie nie wygląda tak kolorowo. Też patrzę na to pośrednio. Wiele lat słyszałam teksty, że twoje życie będzie wyglądać tak jak będziesz chciał, ucz się, będziesz miał super zawód, pracę... Bla bla bla. Życie nie musi być szare i do dupy, ale nie ma co ukrywać, że praca nie zawsze będzie kolorowa, wykształcenie i ciężka praca nie otworzy wszystkie wszystkie drzwi o jakich marzysz, obiad się sam nie zrobi, a lodówka nie ma opcji "automatyczne zapełnienie".
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 20:10   #1814
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89689056]Myślę, że sporo zależy od definicji przyjaźni. Jeśli ktoś wyobraża sobie trójkąt koleżanka, facet, dziewczyna, gdzie facet z koleżanką non stop piszą do siebie wiadomości, umawiają się na kawy po nocach to rzeczywiście,może wyglądać to słabo.

Jednocześnie ani ja, ani mój facet nie ma przyjaciół odmiennej płci. Po prostu tak wyszło. Relacje z innymi osobami osłabły na przestrzeni lat do wymiany wiadomości raz w miesiącu.
[/QUOTE]

dokladnie tak, dla niektorych przyjazn moze oznaczac spotkanie raz na pol roku z kolezanka z drugiego konca Europy, wiec w takim ukladzie to wszystko jest mozliwe
dla mnie przyjazn to zazyla relacja, bardzo czeste spotkania i najzwyczajniej w swiecie nie widze na to miejsca w zwiazku
kolezanke, kolege, jak najbardziej, ale nie trojkat
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 20:17   #1815
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
dla mnie przyjazn to zazyla relacja, bardzo czeste spotkania i najzwyczajniej w swiecie nie widze na to miejsca w zwiazku
kolezanke, kolege, jak najbardziej, ale nie trojkat
Ale co, żeby w ogóle nie mieć przyjaciół?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 20:55   #1816
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Mnie z kolei dziwią koleżanki, które mówią, że odkąd wyszły za mąż, to nie mają żadnych kolegów, bo nie potrzebują, mąż im wystarcza. Mężowie oczywiście nie mogą mieć żadnych koleżanek. A nawet jeśli by jakieś mieli, to absolutnie żadnego wyjścia na piwo tylko we dwójkę czy jakichkolwiek wiadomości.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 07:55   #1817
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie z kolei dziwią koleżanki, które mówią, że odkąd wyszły za mąż, to nie mają żadnych kolegów, bo nie potrzebują, mąż im wystarcza. Mężowie oczywiście nie mogą mieć żadnych koleżanek. A nawet jeśli by jakieś mieli, to absolutnie żadnego wyjścia na piwo tylko we dwójkę czy jakichkolwiek wiadomości.
Nie wiem, kogo mi bardziej szkoda w tej sytuacji – kobiety czy jej męża.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 10:56   #1818
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

No mnie też dziwi zabranianie komuś czegokolwiek, ale własny wybór już rozumiem Bo chyba sporo osób nie zrozumiało wypowiedzi na tamtym watku- trójkąt w związku jak któraś z dziewczyn tutaj wspomniała może być mega problematyczny. Mnie bardziej dziwi w tym kontekście coś innego - ludzie spędzają w takim trójkącie czas, a potem sie dziwią, że im się związki sypią.. No nie każdy partner jest tak otwarty na drugiego faceta, chyba są jakieś priorytety będąc z kimś w relacji romantycznej. Mi kiedyś kumpel sam napisał - cieszę sie że jesteś w związku ale nie będę się już pchał w te znajomość tak intensywnie bo wiadomo, nie chce Ci związku rozwalić. To jest dla mnie zdrowe podejście do tematu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 11:15   #1819
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
No mnie też dziwi zabranianie komuś czegokolwiek, ale własny wybór już rozumiem Bo chyba sporo osób nie zrozumiało wypowiedzi na tamtym watku- trójkąt w związku jak któraś z dziewczyn tutaj wspomniała może być mega problematyczny. Mnie bardziej dziwi w tym kontekście coś innego - ludzie spędzają w takim trójkącie czas, a potem sie dziwią, że im się związki sypią.. No nie każdy partner jest tak otwarty na drugiego faceta, chyba są jakieś priorytety będąc z kimś w relacji romantycznej. Mi kiedyś kumpel sam napisał - cieszę sie że jesteś w związku ale nie będę się już pchał w te znajomość tak intensywnie bo wiadomo, nie chce Ci związku rozwalić. To jest dla mnie zdrowe podejście do tematu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Może dlatego, że wyraziłaś się w tamtym wątku nieprecyzyjnie. Najpierw pisałaś o koleżankach i kolegach płci przeciwnej i całkowitym zakazie spotkań 1 na 1 typu kawka, teraz piszesz o jakimś trójkącie. To są dwie różne rzeczy. Ogólnie zgadzam się, że relacja z partnerem/partnerką powinna być priorytetowa. Jeżeli ktoś więcej czasu woli spędzać z kimś innym, z tym kimś w pierwszej kolejności omawia problemy życiowe/związkowe, zdanie tego kogoś ma większą wartość dla tej osoby niż partnera/ki to oczywiste, że tylko wbija gwoździe do trumny swojego związku. Tyle że tym kimś wcale nie musi być jakiś obiekt fascynacji romantycznej. Równie dobrze to może być kto w ogóle nas nie pociąga seksualnie i o żadnej zdradzie fizycznie nigdy nie było mowy. To nawet może być siostra, brat, tatuś czy mamusia.

A wypowiedź twojego kumpla to niezła arogancja. Czemu założył, że w ogóle ma jakiekolwiek szanse rozwalić ci związek? Czułaś coś do niego?

Edytowane przez PumpkinEyes
Czas edycji: 2023-10-14 o 11:24
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-14, 11:30   #1820
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Może dlatego, że wyraziłaś się w tamtym wątku nieprecyzyjnie. Najpierw pisałaś o koleżankach i kolegach płci przeciwnej i całkowitym zakazie spotkań 1 na 1 typu kawka, teraz piszesz o jakimś trójkącie. To są dwie różne rzeczy. Ogólnie zgadzam się, że relacja z partnerem/partnerką powinna być priorytetowa. Jeżeli ktoś więcej czasu woli spędzać z kimś innym, z tym kimś w pierwszej kolejności omawia problemy życiowe/związkowe, zdanie tego kogoś ma większą wartość dla tej osoby niż partnera/ki to oczywiste, że tylko wbija gwoździe do trumny swojego związku. Tyle że tym kimś wcale nie musi być jakiś obiekt fascynacji romantycznej. Równie dobrze to może być kto w ogóle nas nie pociąga seksualnie i o żadnej zdradzie fizycznie nigdy nie było mowy. To nawet może być siostra, brat, tatuś czy mamusia.

A wypowiedź twojego kumpla to niezła arogancja. Czemu założył, że w ogóle ma jakiekolwiek szanse rozwalić ci związek? Czułaś coś do niego?
No pisałam że u nas takie spotkania nie wchodza w gre- w moim prywatnym związku bo tak oboje zdecydowaliśmy i nam to pasuje Ja nie, ale z tego wynika ze on może coś czuł /a moze zwyczajnie nie chciał kwasów bo co innego od czasu do czasu do siebie napisać, a co innego komunikować sie parę razy dziennie + rozmawiać często przez telefon. Myślę, że większa część partnerów raczej nie byłaby zachwycona

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 12:11   #1821
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale co, żeby w ogóle nie mieć przyjaciół?
no, jesli z tym przyjacielem czy przyjaciolka spedza rownie duzo czasu co ze mna i zaczynam miec wrazenie, ze jestesmy w tej relacji we trojke to nie
jesli jakies spotkania na kawke czy wyjscia gdzies tam od czasu do czasu to spoczko
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 23:31   #1822
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
no, jesli z tym przyjacielem czy przyjaciolka spedza rownie duzo czasu co ze mna i zaczynam miec wrazenie, ze jestesmy w tej relacji we trojke to nie
jesli jakies spotkania na kawke czy wyjscia gdzies tam od czasu do czasu to spoczko
Tak jak napisała PumpkinEyes wyżej. (Zgadzam się ze wszystkim, już nie będę cytować.)

Tu się nie rozchodzi o przyjaciela innej płci, tylko po prostu o stawianie innej osoby niż partnera regularnie na pierwszym miejscu

Bo kłóciłabym się, że czasowo lub w szczególnych przypadkach można kogoś postawić i to nic złego. Przykładowo jeśli umówiłam się z partnerem do kina, ale mojej przyjaciółce zmarł ojciec, no to odwołuję kino i to raczej oczywiste. I nie byłabym w związku z kimś, dla kogo to nie jest oczywiste.

Jeżeli siedzę z facetem i oglądam film w domu, a dostaję wiadomość, że zalało biuro, to jadę do pracy odpompowywać wodę i ratować dokumenty.

Ale w drugą stronę też, jeżeli umówiłam się z przyjaciółkami na babski wieczór, ale facet właśnie złamał nogę i muszę jechać z nim na SOR no to też odwołuję spotkanie, bo siła wyższa.

Tak w 70-90% partner na pierwszym miejscu jest moim zdaniem racjonalną proporcją. Ale w trójkącie to właśnie można żyć też z rodzicem, rodzeństwem, sąsiadką czy kolegą z pracy, jak już jest wyżej.

EDIT. A 100% tylko partner, partner, partner, mój związek, ja i mój partner to dla mnie chore, sorry. I nikt normalny się tak nie zachowuje. (Nawet jeśli napiszecie, że partnera zawsze stawiacie na pierwszym miejscu, to nie wierzę, bo są w życiu różne sytuacje, tak jak pisałam wyżej.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-10-14 o 23:36
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:15   #1823
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
dokladnie tak, dla niektorych przyjazn moze oznaczac spotkanie raz na pol roku z kolezanka z drugiego konca Europy, wiec w takim ukladzie to wszystko jest mozliwe
dla mnie przyjazn to zazyla relacja, bardzo czeste spotkania i najzwyczajniej w swiecie nie widze na to miejsca w zwiazku
kolezanke, kolege, jak najbardziej, ale nie trojkat
Zgadzam się, czym innym jest po prostu przyjaźń która sobie jest, a czym innym dokoptowanie do związku trzeciej osoby robiącej za jakąs straż przyboczną partnera/partnerki. To jest po prostu niekomfortowe i bardzo zahacza o cienką linię, w której relacja moze sie zrobić podejrzliwa i niezdrowa.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 13:10   #1824
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Też mnie to zaskoczyło. W sumie pierwszy ostatni raz w życiu słyszałam takie teksty, kiedy miałam kilka lat, byłam na wycieczce i jakieś starsze panie z tej samej wycieczki wymieniały się poglądami na temat "starszych panien po trzydziestce, które podróżują same i przyczepiają się do par"
Byłam pewna, że w dzisiejszych czasach myślenie ludzi się zmieniło i już nikt nie patrzy na kolegę czy przyjaciółkę bez partnera jako wroga nr 1 i zagrożenie.
Mnie też to dziwi. Tak samo jak zdziwko, że ludzie czasem, wychodzą gdzieś w trójkę i teksty będziesz robić za przyzwoitkę? No kurde, ludzie jak są już jakiś czas w relacji, to w większości przypadków nie mają potrzeby spędzać 100% czasu tylko z partnerem. Zwłaszcza jeśli razem mieszakają. Ja mam przyjaciół od lat. Przez ten czas każdy był w związku i był singlem, są tacy co pobrali śluby, tacy co się porozwodzili, tacy co mają dzieci. Ale nadal się przyjaźnimy. Nikt nikog nie wyklucza, bo jest w związku albo dlatego, że nie ma partnera. Jakby to miało wyglądać w ogóle. Wchodzę w związek, to mówię wszystkim przyjaciołom singlom nara? Albo mówię im żeby się odezwali jak też będą w związku? Cieszę się, że nie mam w soim otoczeniu takich ludzi. Inna kwestia jest taka, że jak z kimś się dłużej spotykałam, to on poznawał moich znajomych, a ja jego. Tak samo jak poznaję partnerów moich przyjaciół. Czasem się spotykamy razem, czasem osobno, ale nikt nikogo nie wyklucza.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89689056]Myślę, że sporo zależy od definicji przyjaźni. Jeśli ktoś wyobraża sobie trójkąt koleżanka, facet, dziewczyna, gdzie facet z koleżanką non stop piszą do siebie wiadomości, umawiają się na kawy po nocach to rzeczywiście,może wyglądać to słabo.

Jednocześnie ani ja, ani mój facet nie ma przyjaciół odmiennej płci. Po prostu tak wyszło. Relacje z innymi osobami osłabły na przestrzeni lat do wymiany wiadomości raz w miesiącu.

Odnośnie, że życie nie wygląda tak kolorowo. Też patrzę na to pośrednio. Wiele lat słyszałam teksty, że twoje życie będzie wyglądać tak jak będziesz chciał, ucz się, będziesz miał super zawód, pracę... Bla bla bla. Życie nie musi być szare i do dupy, ale nie ma co ukrywać, że praca nie zawsze będzie kolorowa, wykształcenie i ciężka praca nie otworzy wszystkie wszystkie drzwi o jakich marzysz, obiad się sam nie zrobi, a lodówka nie ma opcji "automatyczne zapełnienie".[/QUOTE]

Ale to nie do końca o to chodziło. Bardziej o założenie, że życie ma nie być miłe i przyjemne. Wiadomo, że życie składa się z różnych sytuacji, tych mniej przyjemnych też, ale ja ogólnie dążę do tego żeby było jak najwięcej tych przyjemnych, a nie na odwrót. I zgadzam się, że nie na wszystko mamy wpływ, ale są takie rzeczy na które jednak mamy.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
dokladnie tak, dla niektorych przyjazn moze oznaczac spotkanie raz na pol roku z kolezanka z drugiego konca Europy, wiec w takim ukladzie to wszystko jest mozliwe
dla mnie przyjazn to zazyla relacja, bardzo czeste spotkania i najzwyczajniej w swiecie nie widze na to miejsca w zwiazku
kolezanke, kolege, jak najbardziej, ale nie trojkat
Ale co to dla Ciebie znaczy zażyła relacja i częste spotakania? Ja swoje przyjaźnie budowałam latami. Razem przeżywaliśmy wzloty i upadki. Świętowaliśmy sukcesy, wspieraliśmy się w porażkach, Przeżyliśmy wiele imprez, wyjazdów, rozterek sercowych. Znamy się na wylot, wiemy o sobie bardzo dużo. Wiemy, że możemy na siebie liczyć, że zawsze jak jest problem możemy się spotkać i pogadać, ale to nie oznacza, że spotykamy się 3 razy w tygodniu i codziennie ze sobą piszemy W dorosłym życiu raczej mało kto ma czas na takie rzeczy. Raz się uda spotakć częściej, a raz rzadziej. Nie wiem co masz na myśli przez trójkąt.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
No mnie też dziwi zabranianie komuś czegokolwiek, ale własny wybór już rozumiem Bo chyba sporo osób nie zrozumiało wypowiedzi na tamtym watku- trójkąt w związku jak któraś z dziewczyn tutaj wspomniała może być mega problematyczny. Mnie bardziej dziwi w tym kontekście coś innego - ludzie spędzają w takim trójkącie czas, a potem sie dziwią, że im się związki sypią.. No nie każdy partner jest tak otwarty na drugiego faceta, chyba są jakieś priorytety będąc z kimś w relacji romantycznej. Mi kiedyś kumpel sam napisał - cieszę sie że jesteś w związku ale nie będę się już pchał w te znajomość tak intensywnie bo wiadomo, nie chce Ci związku rozwalić. To jest dla mnie zdrowe podejście do tematu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ale co rozumiesz przez trójkąt, bo ja nie wiem. Że ktoś ma przyjaciela? Że się w trójkę spotykają? Mnie dziwi opieranie lojalności i wierności swojej i partnera na izolacji od ludzi. Nie będziemy się z nikim spotykać, to nikt się w nikim nie będzie miał okazji zakochać. Co to za wierność skoro nie ma żadnych pokus. Ja tam widzę inną zależność. Że sypią się związki, które są toksyczne i gdzie ludzie spędzają czas tylko ze sobą. Niestety, ale nawet najlpesze ciastko może się przejeść. A potem smuteczek, bo się nie ma żadnych zanjomych, bo się od wszystkich odwróciło. Posiadanie przyjaciół nie oznacza, że partner nie jest priorytetem. Nie wiem skąd w ogóle takie myśelnie Przyjaciele, to przyjaciele, a partner to partner. Tak samo jak rodzice to rodzice, a partner to partner. Jedno nie wyklucza drugiego. To są w ogóle inne relacje i nie ma co ich porównywać. W moim otoczeniu pary normalnie przyjaźnią się z singlami i wszystko dobrze funkcjonuje. W ogóle pisałaś, że odcięłaś się od przyjaciół, którzy na Tobie pasożytowali, a jednocześnie piszesz, że pożegnałaś swoich przyjaciół jak weszłaś związek, bo partner zaspokaja potrzeby, które wcześniej zaspokojali przyjaciele. Więc Ty tak samo pasożytujesz na ludziach. Okropne trakotwanie innych.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
no, jesli z tym przyjacielem czy przyjaciolka spedza rownie duzo czasu co ze mna i zaczynam miec wrazenie, ze jestesmy w tej relacji we trojke to nie
jesli jakies spotkania na kawke czy wyjscia gdzies tam od czasu do czasu to spoczko
Ale kto w ogóle mówi, że z przyjaciółmi trzeba spędzać tyle czasu co z partnerem?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak jak napisała PumpkinEyes wyżej. (Zgadzam się ze wszystkim, już nie będę cytować.)

Tu się nie rozchodzi o przyjaciela innej płci, tylko po prostu o stawianie innej osoby niż partnera regularnie na pierwszym miejscu

Bo kłóciłabym się, że czasowo lub w szczególnych przypadkach można kogoś postawić i to nic złego. Przykładowo jeśli umówiłam się z partnerem do kina, ale mojej przyjaciółce zmarł ojciec, no to odwołuję kino i to raczej oczywiste. I nie byłabym w związku z kimś, dla kogo to nie jest oczywiste.

Jeżeli siedzę z facetem i oglądam film w domu, a dostaję wiadomość, że zalało biuro, to jadę do pracy odpompowywać wodę i ratować dokumenty.

Ale w drugą stronę też, jeżeli umówiłam się z przyjaciółkami na babski wieczór, ale facet właśnie złamał nogę i muszę jechać z nim na SOR no to też odwołuję spotkanie, bo siła wyższa.

Tak w 70-90% partner na pierwszym miejscu jest moim zdaniem racjonalną proporcją. Ale w trójkącie to właśnie można żyć też z rodzicem, rodzeństwem, sąsiadką czy kolegą z pracy, jak już jest wyżej.

EDIT. A 100% tylko partner, partner, partner, mój związek, ja i mój partner to dla mnie chore, sorry. I nikt normalny się tak nie zachowuje. (Nawet jeśli napiszecie, że partnera zawsze stawiacie na pierwszym miejscu, to nie wierzę, bo są w życiu różne sytuacje, tak jak pisałam wyżej.)
Zgadzam się z Tobą w 100% i z tym co napisałaś w tamtym wątku też. Mam dokładnie takie samo myślenie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 13:13   #1825
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie też to dziwi. Tak samo jak zdziwko, że ludzie czasem, wychodzą gdzieś w trójkę i teksty będziesz robić za przyzwoitkę? No kurde, ludzie jak są już jakiś czas w relacji, to w większości przypadków nie mają potrzeby spędzać 100% czasu tylko z partnerem. Zwłaszcza jeśli razem mieszakają. Ja mam przyjaciół od lat. Przez ten czas każdy był w związku i był singlem, są tacy co pobrali śluby, tacy co się porozwodzili, tacy co mają dzieci. Ale nadal się przyjaźnimy. Nikt nikog nie wyklucza, bo jest w związku albo dlatego, że nie ma partnera. Jakby to miało wyglądać w ogóle. Wchodzę w związek, to mówię wszystkim przyjaciołom singlom nara? Albo mówię im żeby się odezwali jak też będą w związku? Cieszę się, że nie mam w soim otoczeniu takich ludzi. Inna kwestia jest taka, że jak z kimś się dłużej spotykałam, to on poznawał moich znajomych, a ja jego. Tak samo jak poznaję partnerów moich przyjaciół. Czasem się spotykamy razem, czasem osobno, ale nikt nikogo nie wyklucza.







Ale to nie do końca o to chodziło. Bardziej o założenie, że życie ma nie być miłe i przyjemne. Wiadomo, że życie składa się z różnych sytuacji, tych mniej przyjemnych też, ale ja ogólnie dążę do tego żeby było jak najwięcej tych przyjemnych, a nie na odwrót. I zgadzam się, że nie na wszystko mamy wpływ, ale są takie rzeczy na które jednak mamy.







Ale co to dla Ciebie znaczy zażyła relacja i częste spotakania? Ja swoje przyjaźnie budowałam latami. Razem przeżywaliśmy wzloty i upadki. Świętowaliśmy sukcesy, wspieraliśmy się w porażkach, Przeżyliśmy wiele imprez, wyjazdów, rozterek sercowych. Znamy się na wylot, wiemy o sobie bardzo dużo. Wiemy, że możemy na siebie liczyć, że zawsze jak jest problem możemy się spotkać i pogadać, ale to nie oznacza, że spotykamy się 3 razy w tygodniu i codziennie ze sobą piszemy W dorosłym życiu raczej mało kto ma czas na takie rzeczy. Raz się uda spotakć częściej, a raz rzadziej. Nie wiem co masz na myśli przez trójkąt.







Ale co rozumiesz przez trójkąt, bo ja nie wiem. Że ktoś ma przyjaciela? Że się w trójkę spotykają? Mnie dziwi opieranie lojalności i wierności swojej i partnera na izolacji od ludzi. Nie będziemy się z nikim spotykać, to nikt się w nikim nie będzie miał okazji zakochać. Co to za wierność skoro nie ma żadnych pokus. Ja tam widzę inną zależność. Że sypią się związki, które są toksyczne i gdzie ludzie spędzają czas tylko ze sobą. Niestety, ale nawet najlpesze ciastko może się przejeść. A potem smuteczek, bo się nie ma żadnych zanjomych, bo się od wszystkich odwróciło. Posiadanie przyjaciół nie oznacza, że partner nie jest priorytetem. Nie wiem skąd w ogóle takie myśelnie Przyjaciele, to przyjaciele, a partner to partner. Tak samo jak rodzice to rodzice, a partner to partner. Jedno nie wyklucza drugiego. To są w ogóle inne relacje i nie ma co ich porównywać. W moim otoczeniu pary normalnie przyjaźnią się z singlami i wszystko dobrze funkcjonuje. W ogóle pisałaś, że odcięłaś się od przyjaciół, którzy na Tobie pasożytowali, a jednocześnie piszesz, że pożegnałaś swoich przyjaciół jak weszłaś związek, bo partner zaspokaja potrzeby, które wcześniej zaspokojali przyjaciele. Więc Ty tak samo pasożytujesz na ludziach. Okropne trakotwanie innych.







Ale kto w ogóle mówi, że z przyjaciółmi trzeba spędzać tyle czasu co z partnerem?







Zgadzam się z Tobą w 100% i z tym co napisałaś w tamtym wątku też. Mam dokładnie takie samo myślenie.
Nic nie zrozumiałaś z mojej wypowiedzi ale trudno, już mi się nie chce pisać tego samego kolejny raz

Posiadanie partnera i bliskiego przyjaciela płci męskiej, singla z którym jesteśmy w stalym kontakcie w ciągu dnia i często widujemy się we dwoje raczej żadnemu związkowi nie zrobi dobrze - tym jest właśnie trójkąt o którym mówimy Jeśli wierzysz w takie relacje to gratulacje, ja już trochę widziałam, w paru związkach byłam i to się nikomu nie kończyło w optymistyczny sposób. Nie wiem więc po co się samemu tak podkładać.
A przyjaciół/znajomych mam, bez obaw, ale też nie dla każdego obcy ludzie są ważniejsi niż rodzina

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lasagna_ze_szpinakiem
Czas edycji: 2023-10-16 o 13:19
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 14:09   #1826
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie też to dziwi. Tak samo jak zdziwko, że ludzie czasem, wychodzą gdzieś w trójkę i teksty będziesz robić za przyzwoitkę? No kurde, ludzie jak są już jakiś czas w relacji, to w większości przypadków nie mają potrzeby spędzać 100% czasu tylko z partnerem. Zwłaszcza jeśli razem mieszakają. Ja mam przyjaciół od lat. Przez ten czas każdy był w związku i był singlem, są tacy co pobrali śluby, tacy co się porozwodzili, tacy co mają dzieci. Ale nadal się przyjaźnimy. Nikt nikog nie wyklucza, bo jest w związku albo dlatego, że nie ma partnera. Jakby to miało wyglądać w ogóle. Wchodzę w związek, to mówię wszystkim przyjaciołom singlom nara? Albo mówię im żeby się odezwali jak też będą w związku? Cieszę się, że nie mam w soim otoczeniu takich ludzi. Inna kwestia jest taka, że jak z kimś się dłużej spotykałam, to on poznawał moich znajomych, a ja jego. Tak samo jak poznaję partnerów moich przyjaciół. Czasem się spotykamy razem, czasem osobno, ale nikt nikogo nie wyklucza.
No i to mi się wydaje najbardziej naturalne.
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale to nie do końca o to chodziło. Bardziej o założenie, że życie ma nie być miłe i przyjemne. Wiadomo, że życie składa się z różnych sytuacji, tych mniej przyjemnych też, ale ja ogólnie dążę do tego żeby było jak najwięcej tych przyjemnych, a nie na odwrót. I zgadzam się, że nie na wszystko mamy wpływ, ale są takie rzeczy na które jednak mamy.
Dokładnie. Wiadomo, że bywa różnie i nie można oczekiwać, że zawsze będzie różowo, ale tak szczerze to moim zdaniem życie nie jest wcale takie ciężkie jak to je niektórzy próbują przedstawiać. Czasami ludzie też sami sobie wymyślają jakieś standardy, a potem mają pretensje do innych, że tamci mają luźniejsze i żyje im się łatwiej.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak jak napisała PumpkinEyes wyżej. (Zgadzam się ze wszystkim, już nie będę cytować.)

Tu się nie rozchodzi o przyjaciela innej płci, tylko po prostu o stawianie innej osoby niż partnera regularnie na pierwszym miejscu

Bo kłóciłabym się, że czasowo lub w szczególnych przypadkach można kogoś postawić i to nic złego. Przykładowo jeśli umówiłam się z partnerem do kina, ale mojej przyjaciółce zmarł ojciec, no to odwołuję kino i to raczej oczywiste. I nie byłabym w związku z kimś, dla kogo to nie jest oczywiste.

Jeżeli siedzę z facetem i oglądam film w domu, a dostaję wiadomość, że zalało biuro, to jadę do pracy odpompowywać wodę i ratować dokumenty.

Ale w drugą stronę też, jeżeli umówiłam się z przyjaciółkami na babski wieczór, ale facet właśnie złamał nogę i muszę jechać z nim na SOR no to też odwołuję spotkanie, bo siła wyższa.

Tak w 70-90% partner na pierwszym miejscu jest moim zdaniem racjonalną proporcją. Ale w trójkącie to właśnie można żyć też z rodzicem, rodzeństwem, sąsiadką czy kolegą z pracy, jak już jest wyżej.

EDIT. A 100% tylko partner, partner, partner, mój związek, ja i mój partner to dla mnie chore, sorry. I nikt normalny się tak nie zachowuje. (Nawet jeśli napiszecie, że partnera zawsze stawiacie na pierwszym miejscu, to nie wierzę, bo są w życiu różne sytuacje, tak jak pisałam wyżej.)
Myślę bardzo podobnie.


Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Nic nie zrozumiałaś z mojej wypowiedzi ale trudno, już mi się nie chce pisać tego samego kolejny raz

Posiadanie partnera i bliskiego przyjaciela płci męskiej, singla z którym jesteśmy w stalym kontakcie w ciągu dnia i często widujemy się we dwoje raczej żadnemu związkowi nie zrobi dobrze - tym jest właśnie trójkąt o którym mówimy Jeśli wierzysz w takie relacje to gratulacje, ja już trochę widziałam, w paru związkach byłam i to się nikomu nie kończyło w optymistyczny sposób. Nie wiem więc po co się samemu tak podkładać.
A przyjaciół/znajomych mam, bez obaw, ale też nie dla każdego obcy ludzie są ważniejsi niż rodzina

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie ma osoby, z którą byłabym w stałym kontakcie w ciągu dnia. Ani też z nikim, również z kimś, kogo nazywam przyjaciółką, nie widuję bez przerwy. Tak że opisana przez Ciebie relacja faktycznie byłaby zagrożeniem dla związku, ale jest w moim odczuciu mocno abstrakcyjna i trochę jakby wymyślona na siłę.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 14:16   #1827
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89691624]No i to mi się wydaje najbardziej naturalne.

Dokładnie. Wiadomo, że bywa różnie i nie można oczekiwać, że zawsze będzie różowo, ale tak szczerze to moim zdaniem życie nie jest wcale takie ciężkie jak to je niektórzy próbują przedstawiać. Czasami ludzie też sami sobie wymyślają jakieś standardy, a potem mają pretensje do innych, że tamci mają luźniejsze i żyje im się łatwiej.



Myślę bardzo podobnie.



Nie ma osoby, z którą byłabym w stałym kontakcie w ciągu dnia. Ani też z nikim, również z kimś, kogo nazywam przyjaciółką, nie widuję bez przerwy. Tak że opisana przez Ciebie relacja faktycznie byłaby zagrożeniem dla związku, ale jest w moim odczuciu mocno abstrakcyjna i trochę jakby wymyślona na siłę.[/QUOTE]Dla mnie nie, miałam takiego bliskiego kumpla, byliśmy singlami więc byliśmy w stałym kontakcie tel/komunikator. Na dzień dzisiejszy już sobie nie wyobrażam tak bliskiej relacji z drugim facetem będąc w związku małżeńskim.
Z koleżankami też jesteśmy w takim kontakcie codziennym/co drugi dzień na grupie więc to chyba nie takie rzadkie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 15:56   #1828
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale co to dla Ciebie znaczy zażyła relacja i częste spotakania? Ja swoje przyjaźnie budowałam latami. Razem przeżywaliśmy wzloty i upadki. Świętowaliśmy sukcesy, wspieraliśmy się w porażkach, Przeżyliśmy wiele imprez, wyjazdów, rozterek sercowych. Znamy się na wylot, wiemy o sobie bardzo dużo. Wiemy, że możemy na siebie liczyć, że zawsze jak jest problem możemy się spotkać i pogadać, ale to nie oznacza, że spotykamy się 3 razy w tygodniu i codziennie ze sobą piszemy W dorosłym życiu raczej mało kto ma czas na takie rzeczy. Raz się uda spotakć częściej, a raz rzadziej. Nie wiem co masz na myśli przez trójkąt.
jakby Ci to powiedziec
nie kreci mnie dyskusja co dla kogo znaczy przyjazn i jak budowalas swoje relacje, no fajnie
jesli dla Ciebie przyjazn to spotkania kilka razy w roku czy whatever to naprawde nic mi do tego, nie widze sensu w dyskusji na temat znaczenia slow gdzie kazdy ma inne
trojkat oznacza relacje trzech osob i jest niepozadany w monogamicznych relacjach, a tak to zaczyna wygladac gdy dla kogos przyjaciel jest na rowni z partnerem
mnie cos takiego nie kreci


Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale kto w ogóle mówi, że z przyjaciółmi trzeba spędzać tyle czasu co z partnerem?
nikt tak nie mowi
zostalam zapytana gdzie jest granica to ja podalam czego ja nie akceptuje
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 16:10   #1829
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Nic nie zrozumiałaś z mojej wypowiedzi ale trudno, już mi się nie chce pisać tego samego kolejny raz

Posiadanie partnera i bliskiego przyjaciela płci męskiej, singla z którym jesteśmy w stalym kontakcie w ciągu dnia i często widujemy się we dwoje raczej żadnemu związkowi nie zrobi dobrze - tym jest właśnie trójkąt o którym mówimy Jeśli wierzysz w takie relacje to gratulacje, ja już trochę widziałam, w paru związkach byłam i to się nikomu nie kończyło w optymistyczny sposób. Nie wiem więc po co się samemu tak podkładać.
A przyjaciół/znajomych mam, bez obaw, ale też nie dla każdego obcy ludzie są ważniejsi niż rodzina

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Zrozumiałam, z resztą nie tylko ja. Ty sobie nie ufasz, Twój partner sobie też, więc żeby zminimalizować ryzyko nie macie przyjaciół płci przeciwnej. Ty zakładasz, że przyjaźń mężczyna-kobieta bez podtekstów jest powierzchowna. Uważasz, że mądry przyjaciel powinien się wycofać z przyjaźni, jeśli druga strona wchodzi w relację partnerską. Jeśli Wam tak pasuje, to luz, ale dla mnie to jest dziwne. Nie wyobrażam sobie rezygnować z przyjaźni, bo ja czy mój przyjaciel wchodziwmy związek. Ludzie, to nie rzeczy żeby je nagle wyrzucać, bo są niepotrzebni. Nie widzę sensu w rezygnowaniu z przyjaźni na podstawie snucia jakiś hipotetycznych sytuacji, które być może w ogóle się nie zdarzą. Masz jakąś zakrzyiwoną wizję przyjaźni i w ogóle relacj damsko-męskich skoro uważasz, że każdy zaraz każdego pociąga seksulanie i się zakochuje, a jak nie to relacja jest powierzchowna. Oczywiście może się tak stać, ale jeśli tak się stanie, że się w kimś zakocham, to widocznie mój związek nie był tak udany jak myślałam. A jak ktoś zakocha się we mnie, to przecież nie oznacza, że ja to odwazjemnię.

Przyjaciele i znajomi, to nie są obcy ludzie i dalej nie wiem na podstawie czego twierdzisz, że ktoś uważa, że takie osoby są ważniejsze od partnera, bo nikt tego nie napisał. Ty uważasz, że przyjaciel = się spotykanie 5 razy w tygodniu, codzienne pisanie i stawianie go wyżej niż partnera, ale ja nie znam nikogo kto tak robi. Z nikim też nie wypsiuje codziennie ani z przyjaciółmi płci damskiej ani męskiej. Mam z różnymi osobami grupy na komunikatorach i zdarza się, że piszemy tam codziennie, ale w większości to są jakieś głupoty, jakbym miała z każdym piać osobno, to bym tego nie robiła. Nie mam czasu na takie rzeczy. Z tymi znajomymi co spotykam się w mairę często rozmawiam na żywo, z tymi co rzadziej po prostu do siebie dzownimy raz na jakiś czas.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 16:32   #1830
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

No i spoko, ty masz tak, ja mam tak każda jest szczęśliwa i zadowolona To że Ty masz jakies wyobrażenia o tym czy my sobie ufamy czy nie to już tylko Twoje własne domysły, nic mi do tego. Cieszę się że nigdy nie doświadczyłaś takich sytuacji. Z mojej strony eot bo tu się już nic nie da więcej wyjaśnić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.