Były kleryk - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-04, 23:39   #31
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Były kleryk

Pewnie nie, dlatego tym bardziej tacy ludzie sa dla mnie tragiczni, bo cokolwiek wybiorą będzie źle. Jeżeli ktoś czuje wielkie szczęście na myśl pójścia do zakonu no to nie ma problemu, ale jesli czuje się jak Abraham, który musi zabić swojego syna, bo Bóg tak chce, ale serce mu się kraje to moim zdaniem nie potrzebuje zakonu a terapeuty.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2014-04-04 o 23:40
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 00:07   #32
Antymateria2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 42
Dot.: Były kleryk

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Pewnie nie, dlatego tym bardziej tacy ludzie sa dla mnie tragiczni, bo cokolwiek wybiorą będzie źle. Jeżeli ktoś czuje wielkie szczęście na myśl pójścia do zakonu no to nie ma problemu, ale jesli czuje się jak Abraham, który musi zabić swojego syna, bo Bóg tak chce, ale serce mu się kraje to moim zdaniem nie potrzebuje zakonu a terapeuty.
Postać Abrahama to jest w ogóle coś niesamowitego... Bo tego nie można zrozumieć. To jest właśnie to. Jak zrozumieć gościa, który całe życia czeka na syna a nagle ktoś mu każe go zabić. To jest niebywała historia. Jak w ogóle pojąć, to, że Abraham w ogóle dochodzi do przekonania, ze nie jest szalony, tylko to Bóg mu to mówi. Niezwykła historia, jedna z najciekawszych jakie znam.
Antymateria2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 00:16   #33
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Były kleryk

Problem w tym, ze Boże powołonie łatwo pomylić z niekoniecznie dobrymi podszeptami psychiki. O ile wierzę w powołanie, o tyle nie wierzę, że każdy człowiek, który uważa, że jest do czegoś powołany przez Boga rzeczywiście jest przez Niego do tego powołany.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 20:02   #34
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: Były kleryk

Najczęściej opuszczenie stanu kapłańskiego wiąże się z podaniem do Stolicy Apostolskiej o stwierdzenie nieważności sakramentu święceń. Jeśli uznają że sakramentu święceń nie było wówczas może mieć żonę i dzieci i przystępować do Komunii. Jeśli nie ma czyni to również świętokradczo i należy to potępić.
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 00:48   #35
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Były kleryk

Cytat:
Napisane przez Antymateria2 Pokaż wiadomość
Postać Abrahama to jest w ogóle coś niesamowitego... Bo tego nie można zrozumieć. To jest właśnie to. Jak zrozumieć gościa, który całe życia czeka na syna a nagle ktoś mu każe go zabić. To jest niebywała historia. Jak w ogóle pojąć, to, że Abraham w ogóle dochodzi do przekonania, ze nie jest szalony, tylko to Bóg mu to mówi. Niezwykła historia, jedna z najciekawszych jakie znam.
Ja pozostaję przekonana, że faceta, któremu wewnętrzny głos każe zabić syna należy zaklasyfikować jednoznacznie.

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Problem w tym, ze Boże powołonie łatwo pomylić z niekoniecznie dobrymi podszeptami psychiki. O ile wierzę w powołanie, o tyle nie wierzę, że każdy człowiek, który uważa, że jest do czegoś powołany przez Boga rzeczywiście jest przez Niego do tego powołany.
Myślę, że jakkolwiek tego nie nazwiemy - czy powołaniem, czy głosem Boga, czy misją, czy czymkolwiek innym - są takie zawody czy modele życia, które, pociągając wielu, są przeznaczone jedynie dla małej garstki tych, którzy faktycznie mają predyspozycje. Najgorsze jest to, że świat urządzono w ten sposób, byśmy większości kluczowych wyborów dokonywali jako całkowicie nieopierzone żółtodzioby. A przecież jak człowiek jest bardzo młody, to chce iść zmieniać świat i wierzy, że mu się uda, że przeskoczy własne ograniczenia.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 18:59   #36
Urszulenka1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Były kleryk

Witam ponownie!Dziś dowiedziałam się ze On planuje wrócić do seminarium,tylko ze mi wprost nic nie powiedział,ukrywa to chyba a mi tak przykro
Urszulenka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 17:03   #37
emilia098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Były kleryk

I co wrócił?
emilia098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 11:43   #38
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Były kleryk

Cytat:
Napisane przez Urszulenka1989 Pokaż wiadomość
Witam ponownie!Dziś dowiedziałam się ze On planuje wrócić do seminarium,tylko ze mi wprost nic nie powiedział,ukrywa to chyba a mi tak przykro
Tutaj pojawia się też pytanie, czy zechcą go z powrotem w seminarium. Chyba nie do końca napisałaś, na jakiej zasadzie poprzednim razem opuścił seminarium, ale nie jest to na pewno miejsce, gdzie można sobie przychodzić, odchodzić i wracać jak się zechce.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-09 12:43:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.