Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-10, 08:15   #91
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chyba nigdy sie nie spotkalam w Polsce z woda z kranu za darmo w restauracji
Za to u mnie to standard.
Ja raz, w taniej knajpie z zupami. Na boku ustawiona była karafka z wodą i szklanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 09:34   #92
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
To jest przeczenie powyzszemu. To właśnie starsi nie powinni być zszokowani zdzierstwem a młodzi jak chcą podróżować i zwiedzać to płacac trzykrotnosc zwykłych stawek to się nie najeżdża raczej.
Tak i nie. Zależy, co dla kogo jest dobrem podstawowym a co luksusem. Najczęściej krytykuje się rosnące ceny dóbr podstawowych (wody, prądu, podstawowych produktów spożywczych). Dla osób młodych restauracja to dobro podstawowe więc krytykują ceny. Dla jakiejś emerytki to lusus więc stołuje się w domu, barze mlecznym i nie krytykuje.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 09:39   #93
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chyba nigdy sie nie spotkalam w Polsce z woda z kranu za darmo w restauracji
Za to u mnie to standard.
To samo.

Wody za darmo tu nie mam tylko w McDonalddzie, a tak wszędzie od pizzerii po kawiarnię. Każdy sam może sobie nalać czekając na danie czy kawę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 11:48   #94
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Właśnie wracam z weekendu nad Bałtykiem. Typowa, chyba najbardziej oklepana turystyczna miejscowość. Przed wyjazdem naoglądałam się właśnie tych "paragonów grozy" i nawet zaczęłam się zastanawiać nad zaopatrzeniem się w coś na obiad we własnym zakresie, bo wydawać po 150 zł na parę dzień w dzień to trochę dużo. Tylko... To nieprawda. Jedliśmy w kliku miejscach takie typowe danie obiadowe: ryba, frytki i zestaw surówek. Na spokojnie można taki zestaw kupić za 30 zł. I to były bardzo konkretne porcje. Za każdym razem ryba bardzo mi smakowała, tylko raz jedna osoba była niezadowolona. Jak ktoś nie chce mrożonych frytek to można było podmienić na ziemniaki. Piwo na mieście widziałam za 7 zł duże (nie jestem pewna jak przy samej plaży), to taniej niż we Wrocławiu. Gofry z bitą śmietaną i owocami jadłam dwa razy, 15 i 14 zł. To dla mnie dość normalne ceny. Za pokój dla pary na 3 noce zapłaciłam 500 zł. Nie było 5*, ale czysto i całkiem ładnie. Uważam, że nie ma tragedii. Stragany to faktycznie masakra cenowa, ale na dobrą sprawę widziałam tam tylko tony podróbek, pluszaki, lipne plastikowe zabawki, jakieś kubki, magnesy i durnostojki. Nawet się nie zatrzymywałam.
Czy można drożej? Oczywiście. Ktoś może chcieć wypasiony hotel, eleganckie restauracje, kilka drinków po 3 dychy. Mi tego nie trzeba.

A co do innych usług. Rozmawiałam z moją kosmetyczką. Ceny używanych przez nią produktów rosną, więc i ona musi podnieść stawki żeby go się opłaciło.
W ogóle zawsze zanim pójdę do jakiejś restauracji, fryzjera czy kosmetyczki to sprawdzam wcześniej ile to mniej więcej kosztuje. Jeśli coś jest zbyt drogie to zwyczajnie rezygnuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 12:19   #95
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 277
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Ja tez byłam nad morzem, jedzenie nie wiem ile kosztuje, bo miałam wyżywienie. Zdarzyło nam się zjeść kolacje w pizzeri (1 pizza, plus sałatka, napoje, drinki) koszt około 100 zł, wiec norma.
Piwo wszędzie 10 zł (taniej w lokalach nie widziałam), aperol koło 25 zł, gofry na wypasie 18 zł, lód z automatu 7,50, porcja loda 5 zł (ceny podobne jak na Mazowszu). Najdrożej kosztował hotel (ale przy samej plazy, z wyżywieniem, basenem itp). Ogólnie to paragony grozy były przy wszystkich atrakcjach typu dmuchańce, trampoliny każde 10 minut zabawy od 20 do 30 zł, każde wejście gdziekolwiek płatne, molo, falochron…
No i stragany (mam dziecko), te same rzeczy które na aliexpres są za 5 zł na straganie za 35


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 13:39   #96
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Tak i nie. Zależy, co dla kogo jest dobrem podstawowym a co luksusem. Najczęściej krytykuje się rosnące ceny dóbr podstawowych (wody, prądu, podstawowych produktów spożywczych). Dla osób młodych restauracja to dobro podstawowe więc krytykują ceny. Dla jakiejś emerytki to lusus więc stołuje się w domu, barze mlecznym i nie krytykuje.

Emerytka musi być słaba w matme jeżeli stołując się w domu nie widzi skoków cen produktów spożywczych.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 17:24   #97
Meere
Raczkowanie
 
Avatar Meere
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta
Wiadomości: 313
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Byłam pod koniec czerwca we Władysławowie. Bilet pociągiem TLK Kraków Główny- Gdynia Główna (w obie strony) - 134 PLN - sauna była, nie polecam... jeśli chodzi o ceny w restauracjach to płaciłam od 38 PLN do 47 PLN za rybę (filet z dorsza lub flądry do 200g), frytki, zestaw surówek i piwo 0,5l. Jeśli chodzi o gofry to płaciłam ok 11-12 zł z tym, że ja biorę zazwyczaj bez bitej śmietany. Czy mnie ceny szokują? Nie, bo pochodzę i mieszkam w Krakowie - najbardziej turystycznym mieście w PL i dosyć często wychodzę ze znajomymi do knajpek. W Krakowie przykładowo piwo 0,5 zaczyna się od 10-11 zł, rzemieślnicze w mniejszej objętości od 13-14 zł.

Ja akurat jestem z takich osób, że jak jadę na wakacje i mam sobie nie zjeść loda czy gofra bo drogo albo obracać w palcach każdą złotówkę to wolę nie jechać. Nie znoszę takiego "żydzenia" na każdym kroku, ale żeby nie było nie szastam hajsem na prawo i lewo
Meere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-10, 20:05   #98
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja jednego nie mogę przeżyć i jest to dla mnie groza.
Ze nie jest standardem udostępnianie darmowej wody. Wszędzie gdzie są jakiekolwiek usługi gastronomiczne. Zwyczajnej przegotowanej, albo jak jest dobrej jakości na danym terenie i surowej kranówki.

Jak kto chce butelkowana, albo napój, sok to niech kupi sobie co chce za cenę jaka jest, ale zwykła woda powinna być dostępna darmo, po prostu.

Na palcach mogę policzyć miejsca gdzie woda po prostu była stawiana na stole w karafce, za darmo.
W nasze knajpce jest woda w karafce, i to takiej nie snobujacej się.

Ale fakt, że to rzadkość.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 20:26   #99
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Meere Pokaż wiadomość

Ja akurat jestem z takich osób, że jak jadę na wakacje i mam sobie nie zjeść loda czy gofra bo drogo albo obracać w palcach każdą złotówkę to wolę nie jechać. Nie znoszę takiego "żydzenia" na każdym kroku, ale żeby nie było nie szastam hajsem na prawo i lewo
Ja mam bardzo podobne podejście, na wakajkach chcę mieć "full experience", zazwyczaj codziennie wjeżdża kawka na mieście, sprawdzamy wcześniej najlepsze restauracje w miejscach, w których będziemy, żeby popróbować jak najwięcej nowego. Dlatego zazwyczaj przewiduję cały dodatkowy budżet na jedzonko przed wyjazdem nie odpoczęłabym na wakacjach, gdzie musiałabym sama gotować albo wybierać knajpy po taniości. Z drugiej strony, dużo płacę tylko za dobrą jakość, nie dałabym w życiu prawie 20 zł za byle gofra z budy na wątpliwych dla mnie składnikach.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 20:33   #100
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Mi również bardzo brakuje darmowej wody w knajpach. To powinien być standard. Zwłaszcza że ja w czasie takich posiłków na mieście nie piję dużo, najchętniej to bym w ogóle nic do picia nie zamawiała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 20:35   #101
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Sporadycznie spotykam darmową wode w knajpach, szkoda ze to nie jest standard. Najbardziej mnie dziwi woda za krocie w bardziej fancy knajpach. Za szałowe jedzenie mozna duzo placic, ale za wode?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-11, 19:39   #102
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo podobne podejście, na wakajkach chcę mieć "full experience", zazwyczaj codziennie wjeżdża kawka na mieście, sprawdzamy wcześniej najlepsze restauracje w miejscach, w których będziemy, żeby popróbować jak najwięcej nowego. Dlatego zazwyczaj przewiduję cały dodatkowy budżet na jedzonko przed wyjazdem nie odpoczęłabym na wakacjach, gdzie musiałabym sama gotować albo wybierać knajpy po taniości. Z drugiej strony, dużo płacę tylko za dobrą jakość, nie dałabym w życiu prawie 20 zł za byle gofra z budy na wątpliwych dla mnie składnikach.
Ja też lubię dobrze wykorzystać czas na wakacjach i jeść fajne jedzenie, którego nie znajdę u siebie. Dlatego nie wydałabym kilkudziesięciu złotych na mrożoną rybę ze smażalni, ale na pysznego łososia już tak. W ogóle na wyjazdach nie zamawiam typowego domowego obiadu (oprócz pierogów, bo to takie bezpieczne danie), bo szkoda mi pieniędzy na coś, co mam w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 20:33   #103
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Ja też lubię dobrze wykorzystać czas na wakacjach i jeść fajne jedzenie, którego nie znajdę u siebie. Dlatego nie wydałabym kilkudziesięciu złotych na mrożoną rybę ze smażalni, ale na pysznego łososia już tak. W ogóle na wyjazdach nie zamawiam typowego domowego obiadu (oprócz pierogów, bo to takie bezpieczne danie), bo szkoda mi pieniędzy na coś, co mam w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to też zależy, gdzie jestem na tych wakacjach. Gdzieś za granicą domowy obiad może oznaczać co innego niż mam w domu. I w sumie wolałam iść na zestaw dnia niż do pewnej świetnie ocenianej restauracji, gdzie wszystko było doskonale przyrządzone, ale mogłoby być... gdziekolwiek. Choć najlepiej pośrodku, bo w tym zestawie jednak dania były nieco gorsze niż udało się dostać gdzie indziej.
A nad Bałtykiem znowu jakiejś egzotyki nie znajdę, żebym dużo straciła - choć np. w tym roku z ciekawszych rzeczy jadłam zupy rybne, a tego normalnie nie jadam. Pierogów w sumie też nie jadam na co dzień.
Jeśli chodzi o ceny, to jest ok, jeśli wiem, za co płacę - paragon grozy miałam kiedyś za pierś z kurczaka, ryż i zieleninę (akurat nie w Polsce) i wtedy zdecydowanie nie było warto.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 20:46   #104
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Przede wszystkim wymaganie od klientów by łazili po uliczkach i szukali słabiej dostępnych knajpek z intencją spotkania normalnych cen jest jakby trochę słabe. Rozumowanie w stylu ''przeciez wakacje nie są przymusowe''. Trochę to przypomina sytuację z przewozami taksówek które okazywały się świadczyć jakąś inną formę usługi, przewóz czy coś, i klient musiał jeszcze sam mieć oczy naokoło głowy żeby nie wsiąść do auta kogoś kto mu potem za krótki dystans policzył kilkaset zł. Jak dla mnie fajne podejście bynajmniej to nie jest.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 22:13   #105
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wymaganie od klientów by łazili po uliczkach i szukali słabiej dostępnych knajpek z intencją spotkania normalnych cen jest jakby trochę słabe. Rozumowanie w stylu ''przeciez wakacje nie są przymusowe''. Trochę to przypomina sytuację z przewozami taksówek które okazywały się świadczyć jakąś inną formę usługi, przewóz czy coś, i klient musiał jeszcze sam mieć oczy naokoło głowy żeby nie wsiąść do auta kogoś kto mu potem za krótki dystans policzył kilkaset zł. Jak dla mnie fajne podejście bynajmniej to nie jest.
Wiesz, ja nigdy nie wchodzę do restauracji bez wcześniejszego obczajenia menu i ocen w internecie. Więc w zasadzie każdy może sobie wcześniej ceny sprawdzić i ciężko być zaskoczonym.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 22:14   #106
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Ryby są mięsem szybko psującym się i były badania, po których się okazało, ze w gastronomii świeższe i bezpieczniejsze są ryby odmrażane, niż te nie przechodzące mrożenia.

Poza tym, mrożenie w żaden sposób nie niszczy mięsa, wiec nie rozumiem tego ciśnienia ze fuj odmrażana ryba. Co innego jakieś glazurowanej filety z makro, co innego sezonowa flądra która została podmrożona bezpośrednio po połowie albo i od razu na kutrze, ale jest lokalna i złowiona niedawno. Calkiem tak samo jak łosoś.

Idealnie świeże ryby są chyba tylko w smażalniach przy stawach rybnych, gdzie na bieżąco łowią tyle ile sprzedają, czasem wręcz trzeba poczekać bo musza złowić, a czasem w ramach atrakcji łowi się samemu a oni tylko pożyczają wędkę a potem rybę przygotowują i podają do stolika.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 05:44   #107
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wymaganie od klientów by łazili po uliczkach i szukali słabiej dostępnych knajpek z intencją spotkania normalnych cen jest jakby trochę słabe. Rozumowanie w stylu ''przeciez wakacje nie są przymusowe''. Trochę to przypomina sytuację z przewozami taksówek które okazywały się świadczyć jakąś inną formę usługi, przewóz czy coś, i klient musiał jeszcze sam mieć oczy naokoło głowy żeby nie wsiąść do auta kogoś kto mu potem za krótki dystans policzył kilkaset zł. Jak dla mnie fajne podejście bynajmniej to nie jest.
Wymaganie? XD

Jak mi cena nie pasuje, to idę dalej.
I nie widzę w tym jakiejś patologii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 06:09   #108
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 06:32   #109
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To samo.

Wody za darmo tu nie mam tylko w McDonalddzie, a tak wszędzie od pizzerii po kawiarnię. Każdy sam może sobie nalać czekając na danie czy kawę.
Tak samo, tanie sieciowe fast foody nie maja darmowej wody - bo nie ma obslugi przy stolikach.
Poza tym wszedzie ta woda jest, a w azjatyckich restauracjach (takich bardziej "domowych" niz fancy) jest najczesciej i woda i termos z goraca herbata - najczesciej jasminowa, pu erh albo oolong.

Cytat:
Napisane przez Meere Pokaż wiadomość
Ja akurat jestem z takich osób, że jak jadę na wakacje i mam sobie nie zjeść loda czy gofra bo drogo albo obracać w palcach każdą złotówkę to wolę nie jechać. Nie znoszę takiego "żydzenia" na każdym kroku, ale żeby nie było nie szastam hajsem na prawo i lewo
Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo podobne podejście, na wakajkach chcę mieć "full experience", zazwyczaj codziennie wjeżdża kawka na mieście, sprawdzamy wcześniej najlepsze restauracje w miejscach, w których będziemy, żeby popróbować jak najwięcej nowego. Dlatego zazwyczaj przewiduję cały dodatkowy budżet na jedzonko przed wyjazdem nie odpoczęłabym na wakacjach, gdzie musiałabym sama gotować albo wybierać knajpy po taniości. Z drugiej strony, dużo płacę tylko za dobrą jakość, nie dałabym w życiu prawie 20 zł za byle gofra z budy na wątpliwych dla mnie składnikach.
Tak samo, nie lubie sobie niczego odmawiac. A niedobre jedzenie potrafi mi popsuc nastroj na caly dzien.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-12, 08:10   #110
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Wiesz, ja nigdy nie wchodzę do restauracji bez wcześniejszego obczajenia menu i ocen w internecie. Więc w zasadzie każdy może sobie wcześniej ceny sprawdzić i ciężko być zaskoczonym.
Niestety wiele knajp nie udostępnia w internecie swojego cennika.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 08:13   #111
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 08:21   #112
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88852198]Niestety wiele knajp nie udostępnia w internecie swojego cennika.[/QUOTE]
Można się jednak domyśleć, że knajpy przy samej plaży lub na plaży nie policzą sobie tanio za widoki, dlatego mając skromne środki finansowe omija się takie miejsca.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 09:40   #113
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Mnie nie szokują ceny w restauracjach. Są jawne i mogę wybrać co zamówić i czy w ogóle tu zamówić.
Natomiast szokują mnie ceny usług fryzjerskich. Jakby fryzura to był jakiś luksus. Kilkaset złotych za cięcie i koloryzację to gruba przesada. Zwykły fach rzemieślniczy nobilitował jakby to było coś niesłychanego i jedynego w swoim rodzaju. A często jeszcze po wyjściu okazuje się, że to chwilowy "luksus", bo włosy są spalone i zniszczone. Wypaćkane nabłyszczaczami, wygładzone prostownicą.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 09:53   #114
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
Mnie nie szokują ceny w restauracjach. Są jawne i mogę wybrać co zamówić i czy w ogóle tu zamówić.
Natomiast szokują mnie ceny usług fryzjerskich. Jakby fryzura to był jakiś luksus. Kilkaset złotych za cięcie i koloryzację to gruba przesada. Zwykły fach rzemieślniczy nobilitował jakby to było coś niesłychanego i jedynego w swoim rodzaju. A często jeszcze po wyjściu okazuje się, że to chwilowy "luksus", bo włosy są spalone i zniszczone. Wypaćkane nabłyszczaczami, wygładzone prostownicą.
Teraz to każdy artysta jest i salony są na bogato, więc i cena to odzwierciedla.
Znajdują się chętni na cięcie za kilkaset złotych to fajnie, ale dla normalnych śmiertelników też coś powinno być, tak jak bar mleczny ( je też bardzo lubię ). Na szczęście osiedlowe starsze zakłady fryzjerskie jeszcze są i jest alternatywa. Te, które się otwierają już takich niskich cen nie mają, a i usługa nie zawsze taka jaką sobie klientka zażyczyła.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 10:01   #115
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88852198]Niestety wiele knajp nie udostępnia w internecie swojego cennika.[/QUOTE]

Strasznie tego nie lubie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 10:15   #116
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Strasznie tego nie lubie.
Ja też, dlatego do takich nie chodzę. Po prostu szukam dalej.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 10:49   #117
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Zmienia się dostępność dóbr. 25 lat temu zagraniczne wczasy na takiej Malcie, Krecie były dobrem luksusowym dla nielicznych (kosztowały więcej niż połowę lekarskiego wynagrodzenia i ze dwie pensje zwykłego człowieka). Podobnie z dobrymi restauracjami- mało kto do nich chodził

Młodzi ludzie traktują podróże, jedzenie w restauracjach jako dobro podstawowe, a osoby starsze chyba jeszcze nie do końca. Stąd zdziwienie, że w jakiejś restauracji ceny są trzy razy więsze niż gdzie indziej.

Zgadzam się. Teraz powstaje coraz więcej restauracji ciekawych miejsc gdzie można posiedzieć, coś zjeść i coś wypić, ale to głównie młodzi z tego korzystają. Starsze pokolenie nadal częściej spotyka się w domu. A jak ktoś pochodzi z małego miasta i takich miejsc nie ma lub jest mało to już w ogóle. I potem jedzie na wakacje i wydaje mu się, że w knajpach jest drogo.


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja jednego nie mogę przeżyć i jest to dla mnie groza.
Ze nie jest standardem udostępnianie darmowej wody. Wszędzie gdzie są jakiekolwiek usługi gastronomiczne. Zwyczajnej przegotowanej, albo jak jest dobrej jakości na danym terenie i surowej kranówki.

Jak kto chce butelkowana, albo napój, sok to niech kupi sobie co chce za cenę jaka jest, ale zwykła woda powinna być dostępna darmo, po prostu.

Na palcach mogę policzyć miejsca gdzie woda po prostu była stawiana na stole w karafce, za darmo.

Też nad tym ubolewam. Rzadko kiedy spotykam się z tym, że jest woda w karafce za free.



Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Sporadycznie spotykam darmową wode w knajpach, szkoda ze to nie jest standard. Najbardziej mnie dziwi woda za krocie w bardziej fancy knajpach. Za szałowe jedzenie mozna duzo placic, ale za wode?

Mnie też to dziwi i trochę zniesmacza. Jedzenie to wiadomo inna bajka, dobre składniki, przepis, wykonanie, ale napój który jest kupiony za grosze w hurtowni, a sprzedawany za 4 krotność tej ceny to dla mnie kiepski żart.


Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Strasznie tego nie lubie.

Ja też nie. Dziwne dla mnie jest, że w dobie internetu ktoś tego nie robi. Mnie to strasznie zniechęca.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 13:43   #118
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Wiesz, ja nigdy nie wchodzę do restauracji bez wcześniejszego obczajenia menu i ocen w internecie. Więc w zasadzie każdy może sobie wcześniej ceny sprawdzić i ciężko być zaskoczonym.
a mnie się może czysto po ludzku nie chcieć do każdego drobnego zadania musieć przygotowywać się jak do zdobywania Marsa z rozbijaniem na czynniki pierwsze. Jedziesz na wakacje przestudiuj najpierw menu okolicznych knajp. To chyba jak jedziesz ale do pracy jako tester jedzenia. Ogólnie fajną zasadę chyba wyznajecie, frajer daje się nabierać to jego problem. Jeszcze co innego trafić na knajpę która pretenduje do jakiejś luksiurnej czy coś ale paragony grozy to raczej dot. takiej zwykłej gastro.

I trochę też bzdura że gdy klient zna ceny jednostkowe to sobie z góry przeliczy cenę końcową jeszcze za zamówienie dla kilku osób i nie do konca będąc świadomym ile to jest wagowo jakaś ryba. Ciekawe ile z was to takie matematyczne zdolniachy że wchodząc do sklepu po zakupy (inne niż do których jest przyzwyczajona więc z grubsza się orientuje ile płaci w sklepie za uzupełnianie lodówki) faktycznie podchodzi do kasy z gruntownym rozeznaniem ile wyniesie paragon.

Po 3 nikt z tego co się orientuję jeśli chodzi o wrzucane paragony grozy nie zrobił sceny że nie zapłaci i awantur tylko zapłacił a potem podsumował co uważa za zdzierstwo. Zgodnie z własną płaszczyzną odniesienia że jeśli na 1 obiad wydał 200 zł, i 7 takich obiadów ma kosztować 1400, w skali miesiąca 6 tyś, i być to jak wizaż twierdzi normalną ceną, no albo zawsze można spędzać wakacje z nosem w smartfonie studiując cenniki konkurencji, to powodzenia. Może jeszcze niech podpaski w miejscowościach turystycznych kosztują 3 x tyle co normalnie w końcu dostajesz okres na wakacjach to nie to samo co jakbyś nie był na urlopie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-08-12 o 13:46
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 13:51   #119
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Najwięcej tu widzę wypowiedzi na temat gofrów. Dla mnie mogą one kosztować nawet 50 złotych - są niezdrowe, najczęściej sprzedawane w budkach więc higiena spożycia odpada, multum kalorii. Specjał ten kojarzy mi się głównie z brudnymi palcami.

Co do cen posiłków, drinków, piwa. Przecież najczęściej juz przy wejściu widać standard i charakter lokalu. Często nie trzeba nawet sprawdzać menu by mieć pewną orientację w cenach. Rzadko kiedy można się pomylić.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 13:52   #120
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Paragony grozy, czyli czemu ludzie narzekają ze za drogo

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a mnie się może czysto po ludzku nie chcieć do każdego drobnego zadania musieć przygotowywać się jak do zdobywania Marsa z rozbijaniem na czynniki pierwsze. Jedziesz na wakacje przestudiuj najpierw menu okolicznych knajp. To chyba jak jedziesz ale do pracy jako tester jedzenia. Ogólnie fajną zasadę chyba wyznajecie, frajer daje się nabierać to jego problem. Jeszcze co innego trafić na knajpę która pretenduje do jakiejś luksiurnej czy coś ale paragony grozy to raczej dot. takiej zwykłej gastro.
No ja tam jestem foodie, i atrakcje gastronomiczne oznaczam na mapie obok atrakcji turystycznych Więc tak, przed wakacjami studiuję menu, oceny, tripadvisory itd pod kątem jedzenia.
Poza tym, nie przesadzajmy, jak już mamy gdzieś zjeść spontanicznie, to odpalenie google maps i poszukanie interesującej nas kuchni zajmuje, ile, 10 minut? I tak zazwyczaj jest tak, że ten nie je glutenu, tamten mięsa, a tamten nie znosi kuchni tajskiej, więc zanim się wejdzie do knajpy warto obczaić czy w ogóle każdy się tam naje. Nie wspominając o tym, że w bardziej obleganych restauracjach często trzeba zrobić rezerwację.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-16 21:27:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.