Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;) - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-11, 22:17   #4261
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Jeśli jednak mleko ma byc podstawa żywienia do roczku to kiedy i jakie podawać? W kaszkach, plackach itp.? Mleko krowie wtedy czy podajecie mleko mm.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już nie maluszki mleko po roku się podaje z tego co pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-11, 22:55   #4262
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Jak przygotowania do świąt? Moja mama dziś zrobiła tylko sałatkę jarzynową, a ja skręciłam makowce i szarlotkę. Reszta na spokojnie jutro.

Jakoś smutno mi się zrobiło dziś. Podjechaliśmy do teściowej pod balkon. Przerzuciła nam parę rzeczy dla dzieciaków. Widać, że wykończona. Ona pracuje w dpsie, praktycznie codziennie po 12 godz. Ogólnie to jest na emeryturze, ale czuła się na siłach by jeszcze popracować. Tylko kto mógł wiedzieć, że będzie taka sytuacja i będzie brakowało personelu. A ona przecież nie może teraz zostawić tych ludzi, mimo iż sama ledwo ciągnie. I przez to gdzie pracuje to z nikim nie może się spotkać. No ogólnie dołowato...

U was zajączek przynosi prezenty? U nas zazwyczaj jakieś drobiazgi tak, ale jakoś w tym roku nic nie wymyśliłam i starszaki dostaną kasiutę. To już ten czas, że będą zadowolone zamówiłam też piaskownicę, więc zakładam, że to prezent dla Ady tż z moim tatą dziś ją skręcał, ale że nad nimi nie stałam to coś źle poskładali i tylko stwierdzili, że beznadziejną kupiłam. Poszłam później z mamą popatrzeć chwilę i wytłumaczyłam tym wybitnym inżynierom co namieszali

A i jeszcze jutro pochowam jajeczka czekoladowe na działce, żeby dzieciaki miały co szukać.
Do moich przychodzi zajączek ..w tym roku trochę więcej dostaną, po 3 prezenty. No i starszak słodycze. A mam sporo świątecznych dzięki paczce od mamy. Jedzenia w sumie nie robiłam jakoś przesadnie dużo, bo tylko my i mój szwagier zejdzie do nas z piętra wyżej, kilka jajek na śniadanie, żurek i pieczeń na obiad. I sernik.
Anuha, faktycznie nieciekawa sytuacja z teściową, bardzo ciężko teraz ma, naprawdę... Ale dobre z tą piaskownicą

Ehh usiłuje isc spać ale gwiazda uznała że już czas się obudzić i że to jest dobra pora na zabawę 🤦 póki nie ryczy to udaje że mnie nie ma, może sama padnie.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 04:14   #4263
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja nie mam nic, bo my i tak jajka nie możemy. Udało mi się tylko trochę ogarnąć dwa pokoje. Poza tym te noce... Wogole nie czuje tych świat. Dla mnie zwykły dzień i tyle. Wegetuje.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych 🥚

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 05:47   #4264
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U nas będzie symbolicznie prezent, auto taxi takie większe plastikowe od moich rodziców. Od chrzestnej dostał książkę i samochodzik goki. Nic więcej nie kupujemy bo zaraz i tak roczek to dostanie sporo prezentów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 06:52   #4265
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Zdrowych i wesołych świąt kochane

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 07:15   #4266
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Jak przygotowania do świąt? Moja mama dziś zrobiła tylko sałatkę jarzynową, a ja skręciłam makowce i szarlotkę. Reszta na spokojnie jutro.

Jakoś smutno mi się zrobiło dziś. Podjechaliśmy do teściowej pod balkon. Przerzuciła nam parę rzeczy dla dzieciaków. Widać, że wykończona. Ona pracuje w dpsie, praktycznie codziennie po 12 godz. Ogólnie to jest na emeryturze, ale czuła się na siłach by jeszcze popracować. Tylko kto mógł wiedzieć, że będzie taka sytuacja i będzie brakowało personelu. A ona przecież nie może teraz zostawić tych ludzi, mimo iż sama ledwo ciągnie. I przez to gdzie pracuje to z nikim nie może się spotkać. No ogólnie dołowato...

U was zajączek przynosi prezenty? U nas zazwyczaj jakieś drobiazgi tak, ale jakoś w tym roku nic nie wymyśliłam i starszaki dostaną kasiutę. To już ten czas, że będą zadowolone zamówiłam też piaskownicę, więc zakładam, że to prezent dla Ady tż z moim tatą dziś ją skręcał, ale że nad nimi nie stałam to coś źle poskładali i tylko stwierdzili, że beznadziejną kupiłam. Poszłam później z mamą popatrzeć chwilę i wytłumaczyłam tym wybitnym inżynierom co namieszali

A i jeszcze jutro pochowam jajeczka czekoladowe na działce, żeby dzieciaki miały co szukać.
U mnie w domu zajączek przynosił słodycze Ale widzę moi bracia już raczej kupują swoim dzieciom prezenty.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 07:36   #4267
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja juz pochowalam mieszkaniu prezenty, raczej słodycze i jakis większy prezent. Starszy juz się nie może doczekać szukania a mozna dopiero po sniadaniu

Wesolych Świąt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-12, 08:01   #4268
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Wesołych, zdrowych Świąt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 09:59   #4269
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U nas się nie robi prezentów na Wielkanoc. Ale jak Ola podrośnie może ja dojrzeję do tego, żeby jej w ogrodzie pochować trochę łakoci od zajączka
Wesołych Świąt!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-12, 15:15   #4270
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U nas zawsze były jakieś drobiazgi na zajączka od rodziny, w tym roku Ala też dostała. My sami nic nie kupowaliśmy, bo zatoniemy w tych zabawkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 10:44   #4271
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Witam po świętach! Jak tam, wyjadacie resztki czy uzupełniacie zapasy?

Ada jakiegoś turbodoładowania dostała i od wczoraj nie chodzi tylko biega biegnie, padnie, wstaje, biegnie... i tak w kółko. No daje czadu! A ja tylko patrzę by głowy gdzieś nie rozbiła

Muszę odpalić maszynę do szycia i wyczarować maseczki dla tżta, no i kilka na zapas gdybyśmy się gdzieś mieli ruszyć. Ciekawa jestem czy niemowlaki też mają obowiązek ich noszenia
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-14, 12:01   #4272
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam po świętach! Jak tam, wyjadacie resztki czy uzupełniacie zapasy?

Ada jakiegoś turbodoładowania dostała i od wczoraj nie chodzi tylko biega biegnie, padnie, wstaje, biegnie... i tak w kółko. No daje czadu! A ja tylko patrzę by głowy gdzieś nie rozbiła

Muszę odpalić maszynę do szycia i wyczarować maseczki dla tżta, no i kilka na zapas gdybyśmy się gdzieś mieli ruszyć. Ciekawa jestem czy niemowlaki też mają obowiązek ich noszenia
Nie mają obowiązku, dopiero dzieci po 2 rż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 12:03   #4273
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja dla małego nie mam Ale on tylko przed dom wychodzi

Cześć po świętach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 12:56   #4274
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Nie mają obowiązku, dopiero dzieci po 2 rż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale zmieniło się coś od wczoraj? Siedzę na grupie prawnej gdzie są prawnicy i wczoraj było kilkanaście zapytań na ten temat i wg prawa niestety muszą, chyba, że coś się zmieniło.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 13:09   #4275
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ale zmieniło się coś od wczoraj? Siedzę na grupie prawnej gdzie są prawnicy i wczoraj było kilkanaście zapytań na ten temat i wg prawa niestety muszą, chyba, że coś się zmieniło.
A to ja nie wiem, kurcze, może ja mam jakieś słabe info

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 13:30   #4276
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja wszędzie widzę posty żeby nie zakładać bo to niebezpieczne. Ale od strony prawnej to nie wiem..

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 14:43   #4277
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Hej,
Wyobraźcie sobie niemowlaka w masce... Moja by od razu ściągnęła. Poza tym jeśli coś szkodzi, to nie ważne jakie by było prawo, ja nie założę swojemu dziecku. W sumie to nie muszę, bo i tak poza podwórko się jej ruszamy. Raz w tygodniu jadę na zakupy. I sama w maseczce ogarniam może z 5 min. Bo się duszę. Mam krzywą przegrode nosowa. Ostatnio w Tesco prawie zasłabłam w maseczce. Więc te wszystkie przepisy to o kant dupy rozbić można. Zresztą jak widać władzy przepisy nie obowiązują. Ważne żeby mieć własny rozsądek.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 15:43   #4278
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja w ub.tyg też w maseczce na zakupy pojechałam i myślałam że się uduszę.
Dzisiaj miałam tel od pediatry czy przyjedziemy jutro na szczepienie.
I suma summarum...jedziemy. Na konkretną godzinę. W przychodni tylko pediatra i recepcjonistka. Kazała przyjechać w maseczce i rękawiczkach.
Nie wiem czy robię dobrze, ale kij, później nie będzie ani terminów na szczepienia, ani łatwo dostępnych szczepionek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 16:11   #4279
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja za to jak prawidłowo założę maseczkę to nic nie widzę bo okulary mam zaparowane

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-14, 16:39   #4280
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja za to jak prawidłowo założę maseczkę to nic nie widzę bo okulary mam zaparowane

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
MAm to samo
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 17:15   #4281
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ja w ub.tyg też w maseczce na zakupy pojechałam i myślałam że się uduszę.
Dzisiaj miałam tel od pediatry czy przyjedziemy jutro na szczepienie.
I suma summarum...jedziemy. Na konkretną godzinę. W przychodni tylko pediatra i recepcjonistka. Kazała przyjechać w maseczce i rękawiczkach.
Nie wiem czy robię dobrze, ale kij, później nie będzie ani terminów na szczepienia, ani łatwo dostępnych szczepionek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No trudna decyzja. A na co te szczepienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 17:22   #4282
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Hej,
Wyobraźcie sobie niemowlaka w masce... Moja by od razu ściągnęła. Poza tym jeśli coś szkodzi, to nie ważne jakie by było prawo, ja nie założę swojemu dziecku. W sumie to nie muszę, bo i tak poza podwórko się jej ruszamy. Raz w tygodniu jadę na zakupy. I sama w maseczce ogarniam może z 5 min. Bo się duszę. Mam krzywą przegrode nosowa. Ostatnio w Tesco prawie zasłabłam w maseczce. Więc te wszystkie przepisy to o kant dupy rozbić można. Zresztą jak widać władzy przepisy nie obowiązują. Ważne żeby mieć własny rozsądek.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ja w maseczce mam wrażenie że się zaraz udusze, nie cierpie. Niemowlakowi też nie wyobrażam sobie założyć, zresztą też gdzieś czytałam że do 2 r.z nie jest wskazane zakładać masek
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ja w ub.tyg też w maseczce na zakupy pojechałam i myślałam że się uduszę.
Dzisiaj miałam tel od pediatry czy przyjedziemy jutro na szczepienie.
I suma summarum...jedziemy. Na konkretną godzinę. W przychodni tylko pediatra i recepcjonistka. Kazała przyjechać w maseczce i rękawiczkach.
Nie wiem czy robię dobrze, ale kij, później nie będzie ani terminów na szczepienia, ani łatwo dostępnych szczepionek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja 23 ma szczepienie, dziś tz dzwonił do przychodni spytać czy aktualne i tak, aktualne więc też idziemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 17:38   #4283
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U mnie nadal nie ma szczepień, więc nie wiem czy wogole będę te meningokoki kontynuował, potem cena może być wysoka, a ja muszę obsoczyc jeszcze innych lekarzy prywatnie że sobą i małym. Zbankrutuje, bo to się skumuluje.

Co do maseczek to ja z innej beczki. Jestem alergikiem, od marca zmagam się z pyleniem i jak mi się zdarzy kichnąć w sklepie to jest taki naskok, że jestem chora, nie powinnam wychodzić. Rozumiem strach, ale oprócz korony nadal mamy całe spektrum chorób pokowujacych kaszel/katar. Boję się wychodzić też dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 19:35   #4284
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ze szczepieniem nam się udało rzutem na taśmę 12 marca, więc teraz jeszcze miesiąc spokoju
Co do maseczek to macie rację, są koszmarne i ciężko się przez nie oddycha. Ale i tak te bawełniane są lepsze od jednorazówek, przepuszczają więcej powietrza. Dziecka nie zamierzam katować maseczką, nawet gdybym miała mandat dostać. Zresztą i tak nie przyjmę.
Absolwentka, ja też kichnęłam w sklepie i bałam się, że mnie w kajdanach wyprowadzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 19:41   #4285
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
No trudna decyzja. A na co te szczepienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pneumokoki druga dawka.

Haha, serio dziewczyny z tym kichaniem takie jaja? Ludzie to już powariowali. Niedługo nie będzie można być zwyczajnie przeziębionym bo zjedzą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 19:46   #4286
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Hej,
Wyobraźcie sobie niemowlaka w masce... Moja by od razu ściągnęła. Poza tym jeśli coś szkodzi, to nie ważne jakie by było prawo, ja nie założę swojemu dziecku. W sumie to nie muszę, bo i tak poza podwórko się jej ruszamy. Raz w tygodniu jadę na zakupy. I sama w maseczce ogarniam może z 5 min. Bo się duszę. Mam krzywą przegrode nosowa. Ostatnio w Tesco prawie zasłabłam w maseczce. Więc te wszystkie przepisy to o kant dupy rozbić można. Zresztą jak widać władzy przepisy nie obowiązują. Ważne żeby mieć własny rozsądek.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ale po co sobie wyobrażać niemowlaka w masce? I nie chodzi o maski (w sensie wszyscy muszą maski i tylko maski) w rozporządzeniu jest mowa o zakrywaniu nosa i ust. Btw. maski to odpady biomedyczne, gdyby był nakaz noszenia masek musieliby zapewnić odpowiednie pojemniki na zużyte maseczki etc etc. Ale już chyba nic nikogo nie dziwi, że to wszystko żyje swoim życiem.

"Ważne żeby mieć własny rozsądek." i pieniądze na mandaty

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87750789]U mnie nadal nie ma szczepień, więc nie wiem czy wogole będę te meningokoki kontynuował, potem cena może być wysoka, a ja muszę obsoczyc jeszcze innych lekarzy prywatnie że sobą i małym. Zbankrutuje, bo to się skumuluje.

Co do maseczek to ja z innej beczki. Jestem alergikiem, od marca zmagam się z pyleniem i jak mi się zdarzy kichnąć w sklepie to jest taki naskok, że jestem chora, nie powinnam wychodzić. Rozumiem strach, ale oprócz korony nadal mamy całe spektrum chorób pokowujacych kaszel/katar. Boję się wychodzić też dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Otóż to, zmiana zachowań spolecznych to będzie jakiś dramat. Ludzie już na siebie krzywo patrzą, strach pomyśleć co będzie później

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Eceea
Czas edycji: 2020-04-14 o 20:03
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 19:47   #4287
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ze szczepieniem nam się udało rzutem na taśmę 12 marca, więc teraz jeszcze miesiąc spokoju
Co do maseczek to macie rację, są koszmarne i ciężko się przez nie oddycha. Ale i tak te bawełniane są lepsze od jednorazówek, przepuszczają więcej powietrza. Dziecka nie zamierzam katować maseczką, nawet gdybym miała mandat dostać. Zresztą i tak nie przyjmę.
Absolwentka, ja też kichnęłam w sklepie i bałam się, że mnie w kajdanach wyprowadzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo za wiedzę na temat mandatów

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 20:02   #4288
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Baaaardzo ogólny zapis, niestety... ale na wątpliwe pocieszenie wszystko jeszcze w toku i można zgłaszać "pomysły" https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozpo...obGAwxWJ18XYoUIMG_20200414_205808.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 20:06   #4289
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Pneumokoki druga dawka.

Haha, serio dziewczyny z tym kichaniem takie jaja? Ludzie to już powariowali. Niedługo nie będzie można być zwyczajnie przeziębionym bo zjedzą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety serio, psychoza... Mówiłam, że ten koronawirus to stan umysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2020-04-14 o 20:07
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 20:16   #4290
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Niestety serio, psychoza... Mówiłam, że ten koronawirus to stan umysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 11:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.