cofanie skutków palenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-11, 15:19   #1
Anka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3

cofanie skutków palenia


Cześć,
nie palę i jestem z tego dumna. Jednak mam duży problem z cerą. Nie ukrywam, że to jak widzę zniszczoną swoją twarz, to odbiera mi to radość mimo, że powinnam się cieszyć iż już nie pogarszam stanu skóry.
Co mam zrobić aby moja twarz wróciła do formy? Albo przynajmniej nie była taka zwiotczała i pożółkła?
Pozdrawiam
Anka
Anka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 16:19   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: cofanie skutków palenia

pij dużo czystej wody, dużo witaminy C i E- w suplementach, diecie, kosmetykach. serum z witaminą C do cery
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:01   #3
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: cofanie skutków palenia

Przydadzą ci się też peelingi (enzymatyczny lub jeśli nie ma przeciwwskazań to ziarnisty) i maseczki nawilżające/regenerujące. Możesz sięgać po kosmetyki dedykowane dla skóry dojrzałej nawet jeżeli metrykalnie jeszcze trochę ci brakuje. Unikaj opalania na słońcu i w solarium, bo także źle wpływają na stan skóry, szczególnie palacza/byłego palacz (wolne rodniki, dużo wolnych rodników).
Jesienią dobrze będzie się wybrać na serię kilku zabiegów u kosmetyczki np mikrodermabrazji lub kwasów.

Dobre serum z witaminą C - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 10:02   #4
Anka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: cofanie skutków palenia

A jak poprawić koloryt?
Czy znacie jakieś domowe sposoby na "odbarwienie" koloru nikotynowego?
Pozdrawiam
A
Anka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 09:01   #5
ChaseTheCloudsAway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 252
Dot.: cofanie skutków palenia

tez rzucilam palenie i tez mialam ogromny problem ze skora, ja po prostu buzie nawilzalam, nawilzalam, nawilzalam, robilam 3 razy w tygodniu peelingi - 2 enzymatyczne i mechaniczny, przecieralam skore "tonikiem" z soku cytryny i wody, i tak przez kilka miesiecy az wszystko wrocilo do normy. ze swojej strony moge polecic masc z wit. A - bardzo szybko poprawiała stan mojej skóry nie zapychając jej przy tym. dodam, że paliłam mniej wiecej 5 lat, a proces naprawiania skory zajal mi jakies pol roku
ChaseTheCloudsAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 07:51   #6
Anka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: cofanie skutków palenia

Chase
dzięki serdeczne zwłaszcza za otwartość co do palenia. To na początku drogi duże wsparcie.
Ja paliłam 12 lat. Nie palę od tygodnia dokładnie. Właśnie nabyłam dwie różne maseczki (oczyszczająca i rozświetlająca) oraz peeling. Byłam teraz też w saunie. Przez weekend jadłam też czosnek aby się od wewnątrz "wypalić". Cera zaczyna wyglądać o niebo lepiej (ale w tej chwili mówię w odniesieniu do stanu tragicznego). Zaczyna się ładnie wygładzać i oczyszczać.
Nie znam maści z wit. A. Czy ona nie jest przypadkiem na receptę?
Mam nadzieję, że starczy mi Twojej cierpliwości i regularności. Nic w życiu nie robiłam konsekwentniej jak samo palenie...
Na ten moment troszkę lepiej sie czuję, cera wygląda lepiej, w płucach ciągle mnie przydusza, humor dość chwiejny ( w większości bardzo dobry ale bywają czasem dosłownie sekundy aby wybuchł pożar...).
Czuję się z tym troszkę osamotniona ale cóż. "Sama se to piwo naważyłam to sama se teraz musze wypić..."
Dzięki za rady. Zamówiłam właśnie dodatkowo w sklepie produkty do zrobienia serum z wit. C. Wychodzi troszkę taniej a liczę, że efekty będą przynajmniej takie same.
Pozdrawiam
A.
Anka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 10:33   #7
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: cofanie skutków palenia

Życzę powodzenia i wytrwałości w takim razie !
Maść z witaminą A jest bez recepty, jeśli masz suchą skórę to spokojnie możesz używać a jeśli tłustą to ostrożnie, bo ta maść ma ciężkie podłoże i już pomijając "zapychanie" to estetyka takiego maścidła na tłustej skórze nie powala .
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 14:41   #8
ChaseTheCloudsAway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 252
Dot.: cofanie skutków palenia

Cytat:
Napisane przez Anka2013 Pokaż wiadomość
Chase
dzięki serdeczne zwłaszcza za otwartość co do palenia. To na początku drogi duże wsparcie.
Ja paliłam 12 lat. Nie palę od tygodnia dokładnie. Właśnie nabyłam dwie różne maseczki (oczyszczająca i rozświetlająca) oraz peeling. Byłam teraz też w saunie. Przez weekend jadłam też czosnek aby się od wewnątrz "wypalić". Cera zaczyna wyglądać o niebo lepiej (ale w tej chwili mówię w odniesieniu do stanu tragicznego). Zaczyna się ładnie wygładzać i oczyszczać.
Nie znam maści z wit. A. Czy ona nie jest przypadkiem na receptę?
Mam nadzieję, że starczy mi Twojej cierpliwości i regularności. Nic w życiu nie robiłam konsekwentniej jak samo palenie...
Na ten moment troszkę lepiej sie czuję, cera wygląda lepiej, w płucach ciągle mnie przydusza, humor dość chwiejny ( w większości bardzo dobry ale bywają czasem dosłownie sekundy aby wybuchł pożar...).
Czuję się z tym troszkę osamotniona ale cóż. "Sama se to piwo naważyłam to sama se teraz musze wypić..."
Dzięki za rady. Zamówiłam właśnie dodatkowo w sklepie produkty do zrobienia serum z wit. C. Wychodzi troszkę taniej a liczę, że efekty będą przynajmniej takie same.
Pozdrawiam
A.

maść z witaminą A mozna kupic bez recepty w kazdej aptece, kosztuje cos w granicach 2-3 zł odnosnie zapychania - nie zapycha, u mnie wrecz powodowala znikanie wypryskow, ktorych mialam pelno ze wzgledu na tarczyce i hormony. ale tlusta jest i ciezka, to fakt - dlatego tylko na noc, na dzien absolutnie sie nie nadaje ;p

pluca wroca do "normalnosci" po kilku miesiacach, podobnie ustepuje ten okropny kaszel i poranny kapec w buzi - chociaz to bardzo szybko u mnie minelo ja Ci zycze cierpliwosci i systematycznosci, chociaz efekty sa widoczne bardzo szybko - to motywuje

ostatnio, tzn jakis miesiac, moze 2 miesiace temu, chcialam sprobowac po prostu sie zaciagnac - omojboze to bylo najgorsze uczucie w zyciu, serio. nie wiem jak ktos, kto rzucil i potem zapali, moze ponownie wrocic do nalogu. uczucie porownywalne do duszenia torebka foliowa, MASAKRA po prostu.
ChaseTheCloudsAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.