pogubiłam się. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-13, 06:41   #1
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116

pogubiłam się.


Nieraz mi pomogłyście w moich rozterkach życiowych i teraz również chciałabym się Was poradzić.

Pogubiłam się trochę w życiu. Jestem na IV roku filologii angielskiej. Nie miałam żadnej przerwy, po licencjacie od razu poszłam na magisterkę, bez większych problemów.

Niestety teraz mam jedną poprawkę ( na 9 egzaminów więc tragedii nie ma) ALE zaczęłam się coraz intensywniej zastanawiać na zmianie studiów z dziennych na zaoczne. Na magisterce jestem na anglistyce, wszyscy szli to i ja. Tylko, że coraz częściej żałuję tej decyzji.

Jestem na etapie mojego życia kiedy poszukuje zawodu dla siebie. Tłumaczem na pewno nie chce być, tym bardziej przysięgłym, więc tak naprawdę mgr z anglistyki nie jest mi potrzebny. Bardziej skłaniam się ku hr/ logistyce.

Więc plan mam taki, żeby pójść na zaoczną logistykę i pracować.
Tylko, że początkowo to był plan awaryjny- jak nie zdam egzaminu we wrześniu, a teraz coraz częściej myślę, żeby bez względu na wynik tak zrobić. Najważniejszy powód to taki, ze ja już na mgr nic się nie uczę, w większości przedmioty to zapychacze, a jak skończę studia z mgr z anglistyki, a chce iść w logistykę, to tak naprawdę nie mam nic- musiałabym od razu się zapisać na jakąś podyplomówkę z logistyki.

I dlatego mam dylemat - jaka jest Wasza opinia? Lepiej iść na zaoczną logistykę i zdobywać doświadczenie (obecnie pracuje w hr, zarobki przyzwoite+ pracowałabym w szkole językowej) , czy ciągnąć tę anglistykę do końca, po prostu, żeby skończyć te studia dziennie?

Dodam, że już uczyć mogę bo mam podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 11:07   #2
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: pogubiłam się.

Ja uwazam, ze powinnas normalnie dokonczyc studia i zdobyc tego mgra, skoro tak niewiele Cie od niego dzieli. Po co sobie utrudiniac i komplikowac zycie Zrozumialabym Twoja sytuacje gdybys byla na 1 roku jakiegos kierunku, ale tak? Szkoda troche zmarnowac czas i energie ktore wlozylas w egzaminy na pierwszym roku magisterki.

Poza tym co Ci szkodzi isc na kolejny kierunek? Jednoczesnie zaczac te logistyke i normalnie dokonczyc magisterke, tymbardziej ze robisz ja dziennie. Czasowo moze byc troche ciezko, ale tez mozna sobie zalatwic indywidualny tok studiow.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 12:46   #3
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: pogubiłam się.

Niestety nie polacze pracy+ studia dzienne+ studia zaoczne

wiem wlasnie ze tego roku troche szkoda, ale nic mi on nie dal i wydaje mi sie ze nastepny tez za ciekawy nie bedzie.
takze na logistyke moglabym dopiero pojsc po mgr.
mialabym tylko 0,5 roku do tylu bo logistyka na Politechnice to 1,5 roku.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 17:41   #4
Lady Swallow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 111
Dot.: pogubiłam się.

Ja bym Ci radziła na początek sprawdzić jakie są przedmioty na magisterce z logistyki i ile będziesz miała różnic programowych. Bo może się okazać, że będzie ich tyle że nie dasz rady.
Lady Swallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 17:48   #5
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: pogubiłam się.

Właśnie też się zastanawiam, czy to w ogóle możliwe przejść z filo na czystą logistykę? Przedmioty tych dwóch to niebo i ziemia. Jedyne co się powtarza, to zapychacze (na lic).

Edit: coś źle doczytałam, chcesz iść na logistykę od początku czy magistra?
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.

Edytowane przez Kucias
Czas edycji: 2015-07-13 o 17:52
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 19:28   #6
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: pogubiłam się.

pewnie, że od nowa

wiadomo, że by mnie nie przenieśli z filo ang na logistykę.

a mgr trwa na politechnice 1,5 roku więc za dużo bym nie straciła. I tak już na mgr pracowałam na 1wszym roku, bo było mało poważnych przdmiotow, no ale nie bylam w stanie pracowac na pelen etat niestety bo pojawiac sie na zajeciach trzeba bylo.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 20:01   #7
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: pogubiłam się.

[QUOTE=Raspberry19;5207099 0]pewnie, że od nowa

wiadomo, że by mnie nie przenieśli z filo ang na logistykę.

a mgr trwa na politechnice 1,5 roku więc za dużo bym nie straciła. I tak już na mgr pracowałam na 1wszym roku, bo było mało poważnych przdmiotow, no ale nie bylam w stanie pracowac na pelen etat niestety bo pojawiac sie na zajeciach trzeba bylo.[/QUOTE]

Dlatego pisalam o indywidyualnym toku studiowania. Musialabys zobaczyc jak to wyglada w regulaminie uczelni. Moja kumpela miala ITS-a i sprowazalo sie to do tego, ze chodzila tylko na zaliczenia przedmiotu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 21:08   #8
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: pogubiłam się.

[QUOTE=pseudofeministka;52 071475]
Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
pewnie, że od nowa

wiadomo, że by mnie nie przenieśli z filo ang na logistykę.

a mgr trwa na politechnice 1,5 roku więc za dużo bym nie straciła. I tak już na mgr pracowałam na 1wszym roku, bo było mało poważnych przdmiotow, no ale nie bylam w stanie pracowac na pelen etat niestety bo pojawiac sie na zajeciach trzeba bylo.[/QUOTE]

Dlatego pisalam o indywidyualnym toku studiowania. Musialabys zobaczyc jak to wyglada w regulaminie uczelni. Moja kumpela miala ITS-a i sprowazalo sie to do tego, ze chodzila tylko na zaliczenia przedmiotu.
niestety moja uczelnia w tym nie pomaga... kilkoro moich znajomych chciało to zrobić to summa summarum dali 1 osobie na roku, która naprawdę była w tragicznej sytuacji.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 22:34   #9
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: pogubiłam się.

[QUOTE=Raspberry19;5207244 9]
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

niestety moja uczelnia w tym nie pomaga... kilkoro moich znajomych chciało to zrobić to summa summarum dali 1 osobie na roku, która naprawdę była w tragicznej sytuacji.
No, ale zawsze mozesz probowac. A jakby Ci sie nie chcialo, a z logistyka to tylko kwestia pol roku w plecy to poszlabym na logistyke.

Myslalam, ze Ty od samego poczatku chcesz isc na te logistyke, a z Twoich wypowiedzi wynika, ze chodzi tylko o magisterke.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-13 23:34:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.