NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-10, 07:50   #1141
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Wołyń bardzo mi się podobał, myślę że warto obejrzeć, tym bardziej że to wydarzenia pomijane na lekcjach historii

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:25   #1142
Potato_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Potato_Pie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
ja chyba zacznę oglądać stranger things
oglądałam dziś pierwszy odcinek trzeciego sezonu z moim facetem i nie było złe
Ogladaj oglądaj, trzeci sezon jest moim zdaniem najbardziej sztosowy
Potato_Pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 11:24   #1143
Frrajeska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 3
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Nie wiem, czy było (jakoś nie przejrzałam wszystkich komentarzy, za dużo ich jest) - jeśli chodzi o Netflix, jedynym filmem jaki oglądałam i mogę polecić z czystym sumieniem to "Sierra Burgess is a loser", w wersji polskiej oczywiście.
Frrajeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 11:59   #1144
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
A jest ktoś, kto ogląda the 100?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja, ale dopiero zaczęłam 4 sezon


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 12:02   #1145
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Mnie nowy sezon Stranger Things trochę zawiódł. Właśnie za dużo akcji, nie przepadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi zwiekszenie dynamiki wlasnie sie podobalo, zwłaszcza po ewidentnie zbyt rozwleczonym sezonie drugim.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 12:23   #1146
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Wołyń bardzo mi się podobał, myślę że warto obejrzeć, tym bardziej że to wydarzenia pomijane na lekcjach historii

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Zdecydowanie warto obejrzec, ale nie jest to lekki i przyjemny seans.

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Mi zwiekszenie dynamiki wlasnie sie podobalo, zwłaszcza po ewidentnie zbyt rozwleczonym sezonie drugim.
Oba pierwsze sezony byly dla mnie srednie wlasnie z tego powodu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 13:10   #1147
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Możecie polecić jakiś serial fantasy? Większość tych popularnych już co prawda oglądałam, ale może jest coś fajnego o czym mniej się mówi. Podobał mi się Grimm, statek, the 100, lucyfer, nie mam nic przeciwko wilkołakom, wampirom i im podobnym. Horrory odpadają, bo na nich zasypiam.

Przeglądam netflixa i nic mi nie mówi: obejrzyj mnie!
Chyba mam za duży wybór...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 13:27   #1148
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakiś serial fantasy? Większość tych popularnych już co prawda oglądałam, ale może jest coś fajnego o czym mniej się mówi. Podobał mi się Grimm, statek, the 100, lucyfer, nie mam nic przeciwko wilkołakom, wampirom i im podobnym. Horrory odpadają, bo na nich zasypiam.

Przeglądam netflixa i nic mi nie mówi: obejrzyj mnie!
Chyba mam za duży wybór...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Altered carbon.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 13:40   #1149
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Altered carbon.
O, ciekawie się zapowiada
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 15:08   #1150
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Jesli nie przeszkadza Ci tematyka poniekad superbohaterska, to goraco polecam The Umbrella Academy. A z horrorow (jest inny, niz wiekszosc, bardzo wciaga) Tha haunting of Hill House.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 15:29   #1151
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jesli nie przeszkadza Ci tematyka poniekad superbohaterska, to goraco polecam The Umbrella Academy. A z horrorow (jest inny, niz wiekszosc, bardzo wciaga) Tha haunting of Hill House.
Pamiętam, że kiedyś próbowałam to obejrzeć, ale coś nam "nie pykło", tylko nie pamiętam co, więc może zrobię jeszcze jedno podejście.
Teraz oglądam Jessica Jones, ale jakoś nie ma miłości...
Szukam czegoś lekkiego, łatwego i przyjemnego. Dynastia jest dla mnie zbyt banalna, momentami za głupia.
Kryminałów słucham cały czas na audiobookach, więc chciałabym czegoś innego. Aczkolwiek jakimś dobrym nie pogardzę.
Ostatnio dużo piszecie o Stranger Things, ale mnie nawet do niego nie ciągnie...
Coś był obejrzała, ale sama nie wiem co, a netflix podobowiada mi same banały, albo rzeczy, które już widziałam.
Jutro zerknę na to co poleciłaś, moz emnie wciągnie. Chociaż szkoda, że tylko 10 odcinków


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 17:39   #1152
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakiś serial fantasy? Większość tych popularnych już co prawda oglądałam, ale może jest coś fajnego o czym mniej się mówi. Podobał mi się Grimm, statek, the 100, lucyfer, nie mam nic przeciwko wilkołakom, wampirom i im podobnym. Horrory odpadają, bo na nich zasypiam.

Przeglądam netflixa i nic mi nie mówi: obejrzyj mnie!
Chyba mam za duży wybór...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z takich wampirowych klimatów ostatnio oglądałam The Order. Zaczęłam Kroniki Shannary ale utknęłam na drugim odcinku

Wałkuję ostatni sezon Chesapeake Shores, tak się leniwie toczy, no co zrobię, podoba mi się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 19:53   #1153
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

A ogląda ktoś może anime? Z dostępnych na Netflixie mam za sobą "Puella Magi Madoka Magica" i "Death Note". Teraz jestem w trakcie "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" i powoli rozglądam się za kolejnym. Zaczynałam jakieś 3 w międzyczasie, ale żadne mnie nie wciągnęło (nie pamiętam tytułów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 21:41   #1154
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakiś serial fantasy? Większość tych popularnych już co prawda oglądałam, ale może jest coś fajnego o czym mniej się mówi. Podobał mi się Grimm, statek, the 100, lucyfer, nie mam nic przeciwko wilkołakom, wampirom i im podobnym. Horrory odpadają, bo na nich zasypiam.

Przeglądam netflixa i nic mi nie mówi: obejrzyj mnie!
Chyba mam za duży wybór...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bardzo polecam the expanse.


Mi się strange things bardzo podobał. Świetne dialogi, klimat, dużo akcji, no i ja po prostu lubię te dzieciaki. Świetnie spędzone parę h przed tv.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 09:13   #1155
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86981908]A ogląda ktoś może anime? Z dostępnych na Netflixie mam za sobą "Puella Magi Madoka Magica" i "Death Note". Teraz jestem w trakcie "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" i powoli rozglądam się za kolejnym. Zaczynałam jakieś 3 w międzyczasie, ale żadne mnie nie wciągnęło (nie pamiętam tytułów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Pogrubiony uwielbiam

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
Pamiętam, że kiedyś próbowałam to obejrzeć, ale coś nam "nie pykło", tylko nie pamiętam co, więc może zrobię jeszcze jedno podejście.
Teraz oglądam Jessica Jones, ale jakoś nie ma miłości...
Szukam czegoś lekkiego, łatwego i przyjemnego. Dynastia jest dla mnie zbyt banalna, momentami za głupia.
Kryminałów słucham cały czas na audiobookach, więc chciałabym czegoś innego. Aczkolwiek jakimś dobrym nie pogardzę.
Ostatnio dużo piszecie o Stranger Things, ale mnie nawet do niego nie ciągnie...
Coś był obejrzała, ale sama nie wiem co, a netflix podobowiada mi same banały, albo rzeczy, które już widziałam.
Jutro zerknę na to co poleciłaś, moz emnie wciągnie. Chociaż szkoda, że tylko 10 odcinków


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwa pierwsze sezony Stranger things mnie nie zachwycily, ale trzeci jest bardzo dobry.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 09:21   #1156
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Pogrubiony uwielbiam
FMA: Brotherhood to jest klasyka nawet jak się nie lubi anime, fakt
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:57   #1157
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86982330]Ja bardzo polecam the expanse.


[/QUOTE]

A ja zdecydowanie nie, serial w większości kręci si ę w kółko, jest we wszystkich sezonach kilka ciekawych odcinków, ale nadal nie zasługuje na miano dobrego serialu. Wymęczył mnie.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 18:00   #1158
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja skuszona zapewnieniami, ze to zupelnie co innego niz 2 poprzednie sezony, obejrzalam w koncu 3. sezon Stranger Things. Tak jak mowie, ST1 i ST2 byly dla mnie bardzo mocno przehajpowane, ale poniekad rozumiem ten ogolny zachwyt. Ale obejrzec, obejrzalam, jakas rozrywka to byla, dzieciaki fajne i ogolnie mozna bylo obejrzec. Jednak oba byly dla mnie duzym rozczarowaniem, a trojka... jest jeszcze gorsza niz dwa poprzednie. Ogolnie bedzie dlugo, bo lubie pisac o filmach i serialach, zwlaszcza jesli mnie zwyczajnie wkurza. Spoilerowo oczywiscie.

Pierwszy odcinek byl bardzo fajny, naprawde bylam zaskoczona, rzucono nas w wir wydarzen, bohaterowie wydawali sie charyzmatyczni, miedzy nimi klarowaly sie ciekawe relacje, absurdalny humor, pieknie nakrecony, bardzo ladny wizualnie, no wygladalo to naprawde obiecujaco. Ale z kazdym kolejnym odcinkiem jest coraz gorzej. Juz od 2. wlasciwie zdalam sobie sprawe, ze jedyny watek, ktory jakkolwiek mnie obchodzi to team up Steve&Robin&Dustin. Po 2. sezonie uwielbiam Steve'a, w dodatku wszystko bylo tak uroczo absurdalne (poscig za szpiegiem-fitnessiakiem, sam koncept, chemia miedzy bohaterami, ta siostra Lucasa), ze swietnie sie to sledzilo. Ale tez do czasu jak mniej wiecej sie okazalo, ze ta baza faktycznie istnieje, wtedy wszystko zaczelo przypominac przeciagniety zart, ktory staje sie po prostu zenujacy.

Nie bede sie przyczepiac do fabuly, bo ta jest oczywiscie celowo kiczowata i nie byloby z tym problemu gdyby nie 2 rzeczy: bohaterowie i kompletny brak pomyslow.

1) Bohaterowie

Tak jak nie bylam fanka poprzednich sezonow, tak nie mozna bylo zaprzeczyc, ze dzieciaki byly swietne. Czuc bylo chemie, swietna zabawe, naturalne dialogi, po prostu chcialo sie to ogladac. Tylko wtedy taka kiczowata fabula w duchu lat 80. ma sens, szczegolnie ciagnieta tak dlugo. Tutaj natomiast ten najwiekszy plus produkcji jest totalnie zawalony. Z jakiegos powodu tworcy usilnie chca nam wmowic, ze kazdy musi byc w zwiazku, a jak nie jest, to ciagle do tego dazy. A liczne sceny calowania, klotni i gadania o mojej dziewczynie, moim chlopaku momentalnie sprawilo, ze bohaterowie irytowali.

Mike&11 - od poczatku nie jestem fanka postaci 11. Tyle ze w 1. sezonie jej brak charakteru mozna bylo jeszcze jakos usprawiedliwiac. Natomiast tutaj mimo spedzenia, nie wiem, 2 lat z dzieciakami dalej sprawia wrazenie jakby cale zycie byla trzymana w bunkrze z dala od cywilizacji. Jej chyba najbardziej brakuje jakiegos rozwoju, dalej kojarze ja tylko z irytujacym krwawieniem z nosa, tym placzliwym 'Mike', darciem ryja i totalnym zagubieniem. Mike z kolei byl.w 1. sezonie jedna z moich ulubionych postaci. Tutaj nie zaprezentowal nic ciekawego, nie wiem po co ciagle przedstawiano go w jakichs udziwnionych rozmowach z 11, ciagle tylko 11, 11 i 11, kompletnie stracil charakter i jakas charyzme.

Nancy&Jonathan - nigdy nie przepadalam za ta 2, szczegolnie za Nancy. Tutaj jej watek jest tak debilny, ze nawet nie skomentuje. Dalej jest malo rozgarnieta postacia z uboga mimika. Jonathan ma potencjal, tutaj natomiast pelni role statysty, ale przynajmniej juz ich watek romansowy spadl na 3. plan, chociaz tyle.

Will - nie mam pojecia o co chodzi, ale czy nikt nie zauwaza jaka ten chlopak jest tragiczna postacia? Przezyl taka traume w 1 i 2, tutaj dalej jest niejako zwiazany z potworem, a po tym wszystkim nie tylko kumple kompletnie go olewaja, ciagle pitola o jednym i tym samym, ale rowniez jego matka zamiast zapewnic mu wsparcie woli latac za nauczycielem fizyki, bo magnesy jej spadly z lodowki... Szkoda, ze nie rozwinieto jego watku aseksualnosci (?) Ale to juz kompletnie kreuje go na postac tragiczna, ktora jednak dalej pelni role statysty. No i ma 1 irytujaca scene jak wybucha, potem placze w deszczu, a dodatkowo kilka razy drapie sie po karku. Po co w ogole ta postac w tym serialu skoro kazdy (lacznie ze scenarzystami) ma ja centralnie w dupie?

Lucas - koles jest tak bez znaczenia, ze co chwile zapominam jego imienia. Mam wrazenie, ze pelni tu podobna role jak kobiety w wielu filmach grupowych. Tyle ze u niego cecha charakteru nie jest bycie kobieta, a kolor skory najwidoczniej.

Max - jedna z niewielu postaci, ktora dalej lubie. Zdaje sie dosc twardo stapac po ziemi, ale jednoczesnie ma sporo uroku i takiej szalenczej charyzmy. Mam wrazenie, ze to duza zasluga aktorki, swoja droga przepiekna dziewczyna, nie moglam oderwac wzroku. Btw nie mam pojecia co ona widzi w Lukasie, kolejny irytujacy zabieg, czyli jak w druzynie jest kobieta, to musi byc w zwiazku z jakims facetem z tej druzyny.

Billy - okropnie zmarnowana postac. Lubilam go w 2, ale mialam wrazenie, ze dopiero w 3. sezonie stanie sie naprawde ciekawy. A tu kupa, co z tego, ze co chwile sie pojawia jak wlasciwie ciagle jest zombiakiem kontrolowanym przez jakiegos stwora. Szkoda, bo aktor zdaje sie fajnie bawic swoja rola w 2. sezonie, zreszta to jest postac o dosc bogatej dynamice z reszta bohaterow. Ale w obu sezonach zostal kompletnie olany przez scenarzystow

Steve&Robin&Dustin - spoko, tylko mam wrazenie, ze te postacie juz do konca beda takimi comic reliefami. Ale podoba mi sie zmiana Steve'a z typowego popularnego kolesia w szkole na przegrywa/najlepszego kumpla 7 lat mlodszych dzieciakow. Dustin byl uroczy, ale z czasem zaczelo to juz meczyc. Robin na poczatku bardzo fajna, ale potem zostala sprowadzona do roli stazystki. I nie podoba mi sie rozwiazanie jej relacji ze Stevem, specjalnie budowano jej relacje ze Stevem w kierunku romantycznym tylko po to, zeby na koncu zrobic wielki zwrot akcji dla samego zwrotu akcji, ze jest les. Slabe zagranie. No i ponownie, razem pracuja, znaja sie i sprzeczaja = wszystko dazy do romansu na 100% Meh

Joyce&Jim - nie, nie, nie. Podobnie jak bylo z Nancy i Jonathanem, nie przepadam za nimi od samego poczatku. Znaczy, ok, Jim moze i byl kiedys nawet spoko, ale teraz raz jest stereotypowym ojcem z najgorszych filmow, raz jakas karykatura protagonisty akcyjniakow z lat 80. dracym ryja zawsze i wszedzie i wystrzeliwujacym caly magazynek na raz. Joyce od zawsze mnie irytuje, chociaz juz mniej niz w 1. Moze to szarzujaca aktorka. A moze to, ze z jakiegos powodu tworcy caly czas trzymaja sie utworzonych team-upow. A lepiej gdyby ich wymieszali i bohaterowie nawiazaliby ciekawa dynamike na nowo. A tutaj udzial Joyce nie ma w tej intrydze zadnego sensu. A jej fiksacja na punkcie magnesow podkresla tylko jak sama nie wie co ma ze soba zrobic. Oboje zachowuja sie mniej wiecej jak ich dzieciaki, dorosli ludzie, a dalej zachowania rodem z gimnazjum. Co nie bylo ani urocze, ani zabawne... Jeden z bohaterow fajnie to podsumowal

Ogolnie podobala mi sie chemia miedzy dzieciakami, sceny calowania nie wygladaly na wymuszone (ekhem, scena seksu w 2. sezonie Dark XD), widac, ze dalej sie swietnie bawia. Ale zauwazylam cos, co mnie strasznie irytuje, taka gra aktorska, ktora celowo jest slaba, w scenach kiedy np. bohater komus klamie w zywe oczy. Jest to typowe dla filmow Marvela i niesamowicie dziala mi na nerwy, nie mam pojecia czy to rezyser tak kazal im grac czy o co chodzi, bo w innych scenach dzieciaki naprawde daja rade.

2) Odgrzewany kotlet
W 1. sezonie byl fajny koncept Drugiej Strony. Mroczniejsze odwzorowanie naszego swiata polaczone ze swietnym klimatem robilo wrazenie. Tutaj natomiast tak jak juz w 2. sezonie znowu pojawia sie potwor, bohaterowie musza go pokonac, a na koncu zamykaja portal i jest super. Doslownie 3. raz sie to dzieje. A scenka po napisach sugeruje, ze za 2 lata bedzie 4. raz. Raz jest Kwiatek, potem jakis Hentai, a teraz znowu bedzie Kwiatek. A co gorsza w ogole nie czuc stawki, status quo w zaden sposob nie jest zmieniany, co z tego, ze ktos tam wyjechal, ktos umarl, skoro na poczatku 4. wszystko znowu wroci do normy? Poza tym widac bylo, ze ten potwor byl zbyt potezny, serio, zamiast rozpieprzyc ich w tej chatce to wkladal po jednej macce, to az razilo. Po tych zachwytach jak to jest cos zupelnie nowego oczekiwalam naprawde jakiegos pier.dolniecia, a widac, ze Netflix znowu powtarza to co zwykle: jak cos wyszlo, to zrobmy kolejny sezon, tak samo, tylko walnijmy jeszcze wiecej nostalgii. Polaczenie tych 2 glownych problemow sprawia, ze zaden w zamysle emocjonalny moment nie wybrzmial. Pozorna smierc i list Hoppera? To byl jakis zart? Smierc tego zenujacego Rosjanina w okularach zachowujacego sie jak labrador? Powaznie to mialo kogos wzruszyc? Tak samo jak ta smierc tego chlopaka Winony w 2, myslalam, ze to jakis zart. Chyba jedyna scena jaka mnie poruszyla (niezamierzenie) to 2 wersy piosenki Dustina i Suzie, glownie dlatego, ze dziewczynka byla urocza

A wszystkei te odniesienia, klasyki lat 80. typu fabula z karate, Hitlerem i dinozaurami, Terminator czy zli Rosjanie zwyczajnie irytowalo zamiast bawic kiczem, bo nie bylo to ubrane w nowo, ciekawa forme, tylko wplecione w nudna historyjke, bez zadnego polotu, a same te elementy byly kopia z oryginalow.

Ja naprawde nie wymagam wiele od serialu, co wiecej jednymi z moich ulubionych filmow sa kiczowate akcyjniaki z lat 80., ale nie moze byc tak, ze zaden watek nie jest ciekawie poprowadzony, postacie stoja w miejscu albo wrecz cofaja sie w rozwoju, a kazdy kolejny sezon jest kopia poprzedniego

W koncu pojawia sie coraz wiecej konkurencyjnych platform streamingowych, ktore chociaz sie staraja oferowac jakas jakosc, a nie masowka produkcji klasy D jak Netflix. Dosc juz mam takich mialkich seriali jak OITNB, 13 powodow, Stranger Things, Dark, Czarne Lustro, Sabrina czy Sex Education. Skoro wreszcie odpadnie im kilka seriali, ktore przyciagaja ludzi (niewyprodukowanych przez nich, takich jak Rick&Morty czy Friends), to moze w koncu sie obudza i zaczna produkowac cos sensownego, ja juz rezygnuje.

Btw jesli to zbyt duzy offtop to sorry, zwyczajnie chce wyjasnic czemu nie polecam i czemu to strata czasu, chyba ze ktos nigdy wczesniej nie ogladal zadnego serialu, to moze sie spodobac
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 07:00   #1159
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86981908]A ogląda ktoś może anime? Z dostępnych na Netflixie mam za sobą "Puella Magi Madoka Magica" i "Death Note". Teraz jestem w trakcie "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" i powoli rozglądam się za kolejnym. Zaczynałam jakieś 3 w międzyczasie, ale żadne mnie nie wciągnęło (nie pamiętam tytułów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja oglądam od kilku lat, ale nie używam do tego akurat Netflixa. Widziałam, że dodali kilka pozycji, co odebrałam pozytywnie



Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 07:47   #1160
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez LadyI Pokaż wiadomość
Polecam nowa produkcje - Ostatni Carowie bardzo dobrze się ogląda, nawet dla osoby nielubiącej historii
O, właśnie zostałam na miesiąc sama i poszukuję najlepiej jedno sezonowego serialu. Dam mu szansę
Ale może coś jeszcze polecacie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy nie odpuszcze sobie, zobacze za pare dni, jak bede miala czas czy nadal chce mi sie ogladac. Moj maz w polowie drugiego odcinka oznajmil mi, ze on tego ogladac nie bedzie, bo za powolne
Dark raczej się za bardzo nie rozbuja. Ta historia po prostu robi się coraz bardziej pogmatwana. Są kolejne wątki, które wciągają. Ale jak ktoś nie lubi takiego formatu to umrze z nudów
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 12:24   #1161
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dark raczej się za bardzo nie rozbuja. Ta historia po prostu robi się coraz bardziej pogmatwana. Są kolejne wątki, które wciągają. Ale jak ktoś nie lubi takiego formatu to umrze z nudów
Postanowilam nie wracac do ogladania, szkoda mi czasu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 15:15   #1162
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś mi się nie spodoba od pierwszego, max drugiego odcinka, to nie ma sensu tracić czasu. Jest wystarczająco dużo seriali, by wybrać coś dla siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 09:09   #1163
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja czasami potrzebuję więcej czasu,, żeby wciągnąć się w historię. Ale jeśli np 2 czy 3 razu nie mogę nawet przez pierwszy odcinek przebrnąć, to daje sobie spokój. Tak mialam np z, House of cards.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 10:54   #1164
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86990543]Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś mi się nie spodoba od pierwszego, max drugiego odcinka, to nie ma sensu tracić czasu. Jest wystarczająco dużo seriali, by wybrać coś dla siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Uwazam podobnie, ba, zdarzalo mi sie wylaczac seriale w polowie pilota, bo stwierdzalam, ze to jednak nie dla mnie i nie mam ochoty tego ogladac. Mialam tak z Penny Dreadful i paroma sitcomami.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 12:28   #1165
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

To ja gdybym tak miala, to przegapilabym Ricka i Morty’ego, a to jedna z absolutnie najlepszych rzeczy jakie znam
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 14:05   #1166
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
To ja gdybym tak miala, to przegapilabym Ricka i Morty’ego, a to jedna z absolutnie najlepszych rzeczy jakie znam
Mnie sie Rick & Morty podoba od pierwszych minut.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 16:57   #1167
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Dla mnie pierwszy odcinek był slaby, w ogole nie bylo tam tego za co ten serial uwielbiam
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 17:01   #1168
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Dla mnie pierwszy odcinek był slaby, w ogole nie bylo tam tego za co ten serial uwielbiam
Nawet nie pamietam, co bylo w pierwszym odcinku, pamietam jedynie, ze ogladalam odcinek za odcinkiem, bo niesamowicie mnie serial wciagnal.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 17:28   #1169
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Rick i Morti to genialna kreskówka. Cały czas mam nadzieję, że powstaną kolejne sezony.
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 20:29   #1170
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Altered carbon.
Też polecam!
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-29 18:11:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.