Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-24, 16:31   #4981
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 133
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Że nie ma szansy na to, żeby żyć dalej, narodzić się i rozwijać? Dziwne pytanie. Krzywda nie dzieje się jedynie wtedy, kiedy ktoś odczuwa ból.
No i?

Gdybyś się nie urodziła, to jaka krzywda by ci się stała?

Ja na przykład wolałabym się nie urodzić i żałuję, że moja mama nie usunęła ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
elvegirl, tutaj mówimy o aborcji na życzenie. Terminacja ciąży to jednak nieco inna para kaloszy.



I jestem bardzo na tak w temacie większej ilości hospicjów perinatalnych!


motyla, przykro mi z powodu Twoich doświadczeń.
Aborcja i terminacja to nie są synonimy przypadkiem?

Tobie też nie po drodze z katolicyzmem, skoro dla ciebie to inna para kaloszy, czy na życzenie czy z powodów zdrowotnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:32   #4982
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i?

Gdybyś się nie urodziła, to jaka krzywda by ci się stała?

Ja na przykład wolałabym się nie urodzić i żałuję, że moja mama nie usunęła ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

też bym nie miała nic przeciwko. ten świat z każdym dniem irytuje mnie coraz bardziej.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
motyla, przykro mi z powodu Twoich doświadczeń.

jakich doświadczeń? czy ja o czymś nie wiem?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:33   #4983
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 133
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
też bym nie miała nic przeciwko. ten świat z każdym dniem irytuje mnie coraz bardziej.
To nie jest tak, że chcę umrzeć.

Ale żyć mi się nie chce. A moja choroba to takie trochę guano w porównaniu do ludzi naprawdę chorych lub nieszczęśliwych.

Plus stare pytanie - czy doradziłbyś matce Hitlera aborcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:34   #4984
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Że nie ma szansy na to, żeby żyć dalej, narodzić się i rozwijać? Dziwne pytanie. Krzywda nie dzieje się jedynie wtedy, kiedy ktoś odczuwa ból.
Komórka jajowa także traci szansę na to, żeby żyć dalej, narodzić się i rozwijać, kiedy nie decydujesz się na stosunek w trakcie dni płodnych. Czy dzieje się jej krzywda?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:37   #4985
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że chcę umrzeć.

Ale żyć mi się nie chce. A moja choroba to takie trochę guano w porównaniu do ludzi naprawdę chorych lub nieszczęśliwych.

Plus stare pytanie - czy doradziłbyś matce Hitlera aborcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednak w tej kwestii możesz decydować jedynie za siebie. Przykro mi, że z jakiegoś powodu uważasz, że nie chciałabyś żyć (sugerowałabym udanie się po specjalistyczną pomoc), ale żeby zdać sobie z tego sprawę, musiałaś jednak się narodzić. I są ludzie, którzy jednak nie żałują, że przyszli na ten świat, więc nie wiem w ogóle, czy jest sens tworzenie z tego argumentu.


I oczywiście, że nie doradziłabym aborcji matce Hitlera. Przecież on nie urodził się zbrodniarzem.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:39   #4986
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że chcę umrzeć.

Ale żyć mi się nie chce. A moja choroba to takie trochę guano w porównaniu do ludzi naprawdę chorych lub nieszczęśliwych.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

to ja odczuwam dokładnie tak samo. też nie chcę umrzeć, ale równie dobrze mogłabym się nigdy nie urodzić. tzn. gdybym teraz mogła cofnąć się w czasie i zapobiec moim narodzinom, to bym to zrobiła bez wahana.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:40   #4987
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 133
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Jednak w tej kwestii możesz decydować jedynie za siebie.
Czyli ja mogę decydować za siebie, ale Ty możesz decydować za wszystkich innych?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 16:43   #4988
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
elvegirl, z katolickiego punktu widzenia aborcja zawsze jest zabójstwem, ale powody jest popełnienia podlegają już innej ocenie moralnej.
Kobiety po terminacji miałyby wiele do powiedzenia na temat tej "innej oceny moralnej", niestety rzadko spotykają się z prawdziwie inną.


Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Możesz w odpowiedzi napisać, jak wiele hospicjów perinatalnych wybudowały feministki opowiadające się za prawem do legalizacji aborcji.
Gajusz w Łodzi chociażby, feministek tam nie brakuje. Czy opowiadają się za prawem do legalizacji? Część z nich tak, ale przede wszystkim opowiadają się za prawem do dokonania wyboru.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:45   #4989
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

O. nie-moge-tego-zrobic-moja-religia-mi-zabrania-vs-nie-mozesz-tego-zrobic-moja-religia-ci-zabrania.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:48   #4990
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Limonka - tak. Z tym, że to właśnie aborcja jest podejmowaniem decyzji za kogoś.


elvegirl, wygląda więc na to, że obie strony barykady budują hospicja. Przepięknie!


Co do oceny moralnej, to tutaj niestety bardzo brakuje zwyczajnej ludzkiej empatii. Ocenianie zawsze jest łatwiejsze, niezależnie od wyznawanych przez siebie poglądów.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:51   #4991
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ale wiesz, pozbywając się tasiemca, też podejmujesz decyzję za niego.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 16:59   #4992
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 133
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Limonka - tak. Z tym, że to właśnie aborcja jest podejmowaniem decyzji za kogoś.
Spłodzenie również.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:00   #4993
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Spłodzenie również.
O w sumie. Jak możemy decydować za nasze potencjalne dziecko, czy chce się urodzić?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:02   #4994
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Jak to spłodzenie? Spłodzenie dziecka nie jest karą - jest całkowicie naturalną konsekwencją uprawiania seksu, o której uczy się już w podstawówce.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:05   #4995
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Jak to spłodzenie? Spłodzenie dziecka nie jest karą - jest całkowicie naturalną konsekwencją uprawiania seksu, o której uczy się już w podstawówce.
A śmierć płodu nie jest karą, jest całkowicie naturalną konsekwencją przerwania ciąży.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:08   #4996
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Naturalną nie, skoro musimy ingerować, żeby zabić nienarodzone dziecko. Z naturalnego punktu widzenia łono matki powinno być dla dziecko najbezpieczniejszym miejscem na świecie.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:09   #4997
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość


Co do oceny moralnej, to tutaj niestety bardzo brakuje zwyczajnej ludzkiej empatii. Ocenianie zawsze jest łatwiejsze, niezależnie od wyznawanych przez siebie poglądów.
No takiego braku samoswiadomosci to dawno nie widziałam...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:13   #4998
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Naturalną nie, skoro musimy ingerować, żeby zabić nienarodzone dziecko. Z naturalnego punktu widzenia łono matki powinno być dla dziecko najbezpieczniejszym miejscem na świecie.
Żeby spłodzić dziecko, także musimy ingerować. Samo się nie spłodzi. I nie, z naturalnego punktu widzenia łono matki nie ma żadnej powinności moralnej. Wiele zwierząt jest w stanie dokonać samoistnej, naturalnej aborcji, wchłaniając płód i przerabiając go na składniki odżywcze. Naturalnie.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:23   #4999
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Żeby spłodzić dziecko, także musimy ingerować. Samo się nie spłodzi. I nie, z naturalnego punktu widzenia łono matki nie ma żadnej powinności moralnej. Wiele zwierząt jest w stanie dokonać samoistnej, naturalnej aborcji, wchłaniając płód i przerabiając go na składniki odżywcze. Naturalnie.
Ale my nie, a skoro nie mamy takiej naturalnej potrzeby, to najwidoczniej nas ten argument nie dotyczy.



W łonie matki dziecko jest najbardziej bezbronne i najbardziej od niej zależne. Stąd powinno być tam bezpieczne.



Przyznam szczerze, że dla mnie dyskusja w tym wątku zakrawa nieco o paranoję. Naprawdę czuję się dziwnie, wysłuchując ludzi, którzy przekrzykują mnie, że każda matka powinna mieć prawo wynajęcia kogoś do zabicia własnego dziecka.


Przeraża mnie to i nie wiem, czy chcę to kontynuować.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 17:29   #5000
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ale my nie, a skoro nie mamy takiej naturalnej potrzeby, to najwidoczniej nas ten argument nie dotyczy.



W łonie matki dziecko jest najbardziej bezbronne i najbardziej od niej zależne. Stąd powinno być tam bezpieczne.



Przyznam szczerze, że dla mnie dyskusja w tym wątku zakrawa nieco o paranoję. Naprawdę czuję się dziwnie, wysłuchując ludzi, którzy przekrzykują mnie, że każda matka powinna mieć prawo wynajęcia kogoś do zabicia własnego dziecka.


Przeraża mnie to i nie wiem, czy chcę to kontynuować.
Widzisz, dla ciebie to zabójstwo, więc go nie rób. Dla mnie nie, więc jak będzie trzeba, to usunę ciążę. Mam nadzieję, że nie będziesz w życiu w takiej sytuacji.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:30   #5001
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że dla mnie dyskusja w tym wątku zakrawa nieco o paranoję. Naprawdę czuję się dziwnie, wysłuchując ludzi, którzy przekrzykują mnie, że każda matka powinna mieć prawo wynajęcia kogoś do zabicia własnego dziecka.

Przeraża mnie to i nie wiem, czy chcę to kontynuować.
Ale masz świetną okazję, żeby przekonać nas, że się mylimy. Masz szansę być może zapobiec śmierci dziecka którejś z nas. Więc powinnaś czuć się moralnie zobowiązana do kontynuowania dyskusji, zamiast odwracać się z niesmakiem.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:36   #5002
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Nie odwracam się z niesmakiem, a z przerażeniem.


Powiedziałam również wszystko, co mogłam w tym temacie powiedzieć.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:38   #5003
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Nie odwracam się z niesmakiem, a z przerażeniem.

Powiedziałam również wszystko, co mogłam w tym temacie powiedzieć.
Czyli przyznajesz, że nie znasz dobrego powodu, dla którego nie powinniśmy zabijać własnych dzieci, poza tym, że ty tak wierzysz?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:41   #5004
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Co do hospicjów, to Kościół (a dokładniej Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy) powołał do życia choćby hospicjum perinatalne w Bydgoszczy i wiem z własnych źródeł, że wspiera również funkcjonowanie innych hospicjów.
Możesz w odpowiedzi napisać, jak wiele hospicjów perinatalnych wybudowały feministki opowiadające się za prawem do legalizacji aborcji.
Ale po co hospicja perinatalne skoro można usuwać zawczasu i tak właściwie powinno się robić z każdą ciążą, gdzie płód ma potwierdzone poważne wady. Jak dla mnie osoba, która decyduje się na urodzenie dziecka z wadami letalnymi, bo na usunięcie nie pozwala jej światopogląd, powinna być sądzona za znęcanie się nad własnym dzieckiem. Tak samo jak rodzice, którzy nie zgadzają się na zaprzestanie uporczywej terapii. Dziecko powinno się odłączać, a rodzic nie powinien mieć nic do gadania. A jak nieopatrznie takie dziecko się urodzi i nie ma szans na przeżycie do okresu niemowlęctwa to powinno zostawać poddane od razu eutanazji w celu uśmierzenia cierpienia, a nie jakieś oczekiwanie na cud, chrzciny czy inne cuda na kiju jak dziecko nie ma niezbędnych do życia narządów. To nie rodzic sadysta powinien decydować czy dziecko ma żyć i cierpieć, tylko konsylium lekarzy. Na podstawie wiedzy naukowej i humanitarnych przesłanek, a nie emocji i zabobonów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2020-01-24 o 17:42
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:42   #5005
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Nie. Przyznaję jedynie, że to argumenty, które do Was nie docierają i nie dotrą, ale mimo to będziecie dalej zmuszać mnie do dyskusji ku uciesze gawiedzi.


Sukcesem będzie, jeśli choć jedna osoba zatrzyma się tu i zastanowi nad sobą.


Miłej dyskusji w niemiłym temacie.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:58   #5006
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 133
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Naturalną nie, skoro musimy ingerować, żeby zabić nienarodzone dziecko. Z naturalnego punktu widzenia łono matki powinno być dla dziecko najbezpieczniejszym miejscem na świecie.
No tak samo musimy ingerować, żeby to dziecko spłodzić, cudów nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Nie odwracam się z niesmakiem, a z przerażeniem.


Powiedziałam również wszystko, co mogłam w tym temacie powiedzieć.
Czyli... nic, poza tym, że dla ciebie to niemoralne i już.

A dla mnie niemoralne jest posiadanie nicka "AleKosmos", to jest oczywiste i elementarne, a jak nie rozumiesz czemu, to nie mamy o czym gadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87532512]Ale po co hospicja perinatalne skoro można usuwać zawczasu i tak właściwie powinno się robić z każdą ciążą, gdzie płód ma potwierdzone poważne wady. Jak dla mnie osoba, która decyduje się na urodzenie dziecka z wadami letalnymi, bo na usunięcie nie pozwala jej światopogląd, powinna być sądzona za znęcanie się nad własnym dzieckiem. Tak samo jak rodzice, którzy nie zgadzają się na zaprzestanie uporczywej terapii. Dziecko powinno się odłączać, a rodzic nie powinien mieć nic do gadania. A jak nieopatrznie takie dziecko się urodzi i nie ma szans na przeżycie do okresu niemowlęctwa to powinno zostawać poddane od razu eutanazji w celu uśmierzenia cierpienia, a nie jakieś oczekiwanie na cud, chrzciny czy inne cuda na kiju jak dziecko nie ma niezbędnych do życia narządów. To nie rodzic sadysta powinien decydować czy dziecko ma żyć i cierpieć, tylko konsylium lekarzy. Na podstawie wiedzy naukowej i humanitarnych przesłanek, a nie emocji i zabobonów.
[/QUOTE]

Ramen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Nie. Przyznaję jedynie, że to argumenty, które do Was nie docierają i nie dotrą, ale mimo to będziecie dalej zmuszać mnie do dyskusji ku uciesze gawiedzi.
Ok. Ale gdzie te argumenty? Na szaro napisałaś, czy coś przeoczyłam?

Ja dyskutuję bo lubię i uważam, że to ważne, ze by rozmawiać z ludźmi, którzy mają inne zdanie. Coś mi dadzą do myślenia, ja im coś dam, każdy coś z tego wyniesie.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Sukcesem będzie, jeśli choć jedna osoba zatrzyma się tu i zastanowi nad sobą.
No. My się już zastanowiłysmy. Twoja kolej.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 18:07   #5007
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Nie. Przyznaję jedynie, że to argumenty, które do Was nie docierają i nie dotrą, ale mimo to będziecie dalej zmuszać mnie do dyskusji ku uciesze gawiedzi.
Przypominam, że to ty zaczęłaś temat. Domaganie się uzasadnienia tezy, którą postawiłaś, nie jest zmuszaniem do dyskusji.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 18:37   #5008
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Mijanou, teraz zaczynam rozumieć, dlaczego z katolicyzmem nie było Ci po drodze. Nie traktuj tego jako przytyk, po prostu widzę pewne uzasadnienie takiej, a nie innej decyzji.


Widzisz, dla Ciebie ważniejsze jest to, że ktoś może czuć się urażony Twoim "narzucaniem" swojego światopoglądu, niż to, że zabija własne dziecko. Dla mnie jest odwrotnie. Jeżeli widzę, że ktoś rozważa taką zbrodnię, to zaczynam zastanawiać się, co go do tego popchnęło i czy może nie potrzebuje pomocy. Podobnie jest ze wszystkim. Jako katoliczka nie mogę zatykać sobie uszu i zasłaniać oczu, kiedy widzę, że komuś dzieje się krzywda. Reaguję, kiedy ktoś zaniedbuje dziecko, bije je czy znęca się nad nim psychicznie. I tym bardziej reaguję, kiedy planuje zlecenie jego zabójstwa. Niestety współczesny świat doszedł już do takiej granicy absurdu, za którą większym złem jest zwrócenie komuś uwagi (bo może być mu przykro i może poczuć się niekomfortowo) niż zabicie człowieka.
Ty najpierw masz obowiazek być człowiekiem. Tu, na ziemi, nie jesteśmy powołani do potępiania i oceniania. Najpierw jest się człowiekiem. I podchodzi się do innych ludzi starając się ich zrozumieć, pomóc, wesprzeć. A dopiero późnej jest się katolikiem. Nigdy nie wpieraj nikomu swojego światopoglądu. Wysłuchaj, wesprzyj w trudnej sytuacji.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 18:58   #5009
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Że nie ma szansy na to, żeby żyć dalej, narodzić się i rozwijać? Dziwne pytanie. Krzywda nie dzieje się jedynie wtedy, kiedy ktoś odczuwa ból.
Czym się różni w takim razie niedopuszczenie do rozwoju na etapie zarodka od niedopuszczenia do rozwoju na etapie gamet?
Idąc tym tokiem dokładnie takim samym złem powinno być niezachodzenie w ciążę przy każdej owulacji.
Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
elvegirl, tutaj mówimy o aborcji na życzenie. Terminacja ciąży to jednak nieco inna para kaloszy.
Terminacja to inna nazwa aborcji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 19:31   #5010
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Naturalną nie, skoro musimy ingerować, żeby zabić nienarodzone dziecko. Z naturalnego punktu widzenia łono matki powinno być dla dziecko najbezpieczniejszym miejscem na świecie.
Wg ciebie. Płód w moim "łonie " to pasożyt, którego się pozbywam, bo go nie chcę w tym "łonie " i tyle.
Następna nawiedzona...
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.