Garderoba-większa szafa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 21:40   #1
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137

Garderoba-większa szafa


Planuje odgrodzic sobie czesc pokoju i stworzyc małą garderobę - wiekszą szafę )
mniej wiecej 1x2m

nie wiem tylko jak ją wystroic....jakie polki,wieszaki itp macie moze jakies fotki wnętrza takich "wiekszych szaf"
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 23:14   #2
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Garderoba-większa szafa

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz, jakiego rodzaju ubrań masz najwięcej...

Z własnych doświadczeń - lepiej sprawdzają mi się drążki niż półki.
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:52   #3
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Garderoba-większa szafa

mysle ze standardowo - podrzebuje czegos na wieszaki, kilka polek, miejsce na buty , paski itp ... ale zupelnie nie wiem jak i gdzie to mam zamontowac...
no i nie wiem gdzie najlepej dac drzwi, po srodku na koncu... hmm
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 14:27   #4
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Garderoba-większa szafa

Zastanów się czy lepiej zabudować 1 x 2m czy zrobić szafę przesuwną z zabudową całej ściany po sufit.

Jeśli chcesz wydzielić część pokoju to musisz przemyśleć mniej więcej wymiary i to ile chcesz mieć miejsca w środku po wejściu.
Gdyby to był wymiar 1x2m to:
- drzwi przesuwne,
- "wejście" od szerszej strony,
- po wejściu na jednej stronie na pewno same relingi pod wieszaki (jakbym sobie robiła - to bym po obu stronach miała relingi a nad nimi jeszcze po półce na rzeczy rzadko używane), na wprost półki na ubrania, czy na buty/ torebki,
- musisz pamiętać o dobrym oświetleniu wnętrza.
- pomysł fajny, ale do realizacji albo przez stolarza, albo kogoś kto już miał szansę robić meble.

Przy zabudowie ściany szafą z przesuwnymi drzwiami, zyskujesz na pewno na przestrzeni w samym pokoju. Płytę można czasem dopasować tak, że sama szafa będzie niemal "niewidoczna".
Wydaj mi się, że łatwiej podzielić szafę, masz pewność pełnego wykorzystania przestrzeni.

Ja szczerze mówiąc wolałabym dużą szafę, niż małą garderobę.



No i oczywiście nieodłączny element garderoby - lustro.

Edytowane przez edytcia
Czas edycji: 2010-08-03 o 14:29
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:00   #5
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

wątek dla mnie - jestem na bieżąco ale moja szafa/garderoba dopiero w fazie przemyśleń więc ja za dużo nie pomogę. TŻ ma mi pomóc wszystko wykombinować, na jutro ma mi przynieść kosztorys

Tylko nie wiem jak będzie lepiej - mam duży pokój, 4x5 bodajże. Szafa musi być na dłuższej ścianie. Nie wiem czy lepiej zrobić na calutką ścianę od góry do dołu szafę, czy taką garderobę z wejściem, a przód imitujący drzwi przesuwne
Ta druga opcja to coś takiego jak w załączniku nr 3. Nie wiem czy tam jest poprostu wyjście z pokoju, czy właśnie jest to taka garderoba o jakiej myślę - załóżmy, że tam jest właśnie wejście.

obowiązkowo również będę mieć lustro(a), brązowe Zawsze dobrze się w nich wygląda
Co do półek, fajnym rozwiązaniem są takie ikeowskie, z załącznika nr 1. Na pewno w mojej szafie/garderobie będą koszyki (na buty, torebki), dużo miejsca na wieszaki bo chyba jednak one są praktyczniejsze. Półki u góry na rzeczy mniej używane jak pisze edytcia. Podoba mi się również opcja osobnych wieszaków na spodnie, jak na zdjęciu 2.
__________________


etorebkowy kod się zmył

Edytowane przez gaga87
Czas edycji: 2010-08-04 o 15:01
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:06   #6
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Garderoba-większa szafa

gaga pokój masz duży, ale jak dla mnie, nie na tyle,żeby odgradzać jego część na garderobę - wybrałabym zabudowę szafą od sufitu po podłogę.

No chyba, że jest to pokój np. tylko do spania, a nie do miewania gości - to wtedy może bym się zdecydowała na wydzielenie garderoby.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:17   #7
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
gaga pokój masz duży, ale jak dla mnie, nie na tyle,żeby odgradzać jego część na garderobę - wybrałabym zabudowę szafą od sufitu po podłogę.

No chyba, że jest to pokój np. tylko do spania, a nie do miewania gości - to wtedy może bym się zdecydowała na wydzielenie garderoby.
porozmawiałam właśnie z TŻ i to samo mi doradził

więc pozostanę przy szafie, chociaż przyznam, że pomieszało mi to szyki w głowie. Poukładałam sobie wszystko, trochę nie biorąc pod uwagę proporcji
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 11:54   #8
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
więc pozostanę przy szafie, chociaż przyznam, że pomieszało mi to szyki w głowie. Poukładałam sobie wszystko, trochę nie biorąc pod uwagę proporcji
Szkoda, że nie wyszło, bo była ciekawa efektów. Mieć własną garderobę to wielka wygoda (jak np. Carrie z "Sex and the City", zwłaszcza w filmie jej pokój na ciuchy był gigantyczny) i luksus, ale faktycznie trzeba mieć na to warunki. Następnym razem kiedy będziesz miała ochotę zaplanować jakieś udogodnienia to lepiej sprawdź to robiąc wpierw projekt poglądowy w programie typu planmieszkania lub power net. Od razu się przekonasz co da się wprowadzić w życie.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 20:04   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Garderoba-większa szafa

Ja własnie przekształcam w garderobę wnękę 1,3x1,8m. Będzie oddzielona scianką regipsową z drzwiami ażurowymi na środku. Zabudowa na trzech ścianach do samego sufitu - system antonius z ikei - drążki, półki, kosze wysuwane. Mam nadzieje, że się sprawdzi. Choć dla mnei nigdy dość miejsca do przechowywania
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 21:46   #10
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie wyszło, bo była ciekawa efektów. Mieć własną garderobę to wielka wygoda (jak np. Carrie z "Sex and the City", zwłaszcza w filmie jej pokój na ciuchy był gigantyczny) i luksus, ale faktycznie trzeba mieć na to warunki. Następnym razem kiedy będziesz miała ochotę zaplanować jakieś udogodnienia to lepiej sprawdź to robiąc wpierw projekt poglądowy w programie typu planmieszkania lub power net. Od razu się przekonasz co da się wprowadzić w życie.
dziękuję bardzo za rady

Effciu82
- mogę liczyć na zdjęcia, gdy garderoba będzie już gotowa? Co do tego systemu Antonius - orientowałaś się w innych sklepach? Bo Ikea do najtańszych sklepów nie należy, ale możliwe, że ceny mają niezłe w tym zakresie ja słyszałam, że takie rzeczy to w Castoramie najlepiej
__________________


etorebkowy kod się zmył

Edytowane przez gaga87
Czas edycji: 2010-08-06 o 21:49
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 18:22   #11
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za rady

Effciu82
- mogę liczyć na zdjęcia, gdy garderoba będzie już gotowa? Co do tego systemu Antonius - orientowałaś się w innych sklepach? Bo Ikea do najtańszych sklepów nie należy, ale możliwe, że ceny mają niezłe w tym zakresie ja słyszałam, że takie rzeczy to w Castoramie najlepiej
Do ukończenia garderoby jeszcze daleka droga ale postaram sie wstawić jakieś zdjęcia.
System Antonius to chyba najtańszy tego typu. W Castoramie jest Elfa ale droższa choć prawdopodobnie solidniejsza. Przeglądałam tez ofertę sklepów internetowych i też było drożej.
Zaletą Ikei jest to, że wszystko można zaplanować na podstawie strony internetowej i pojechać do sklepu z gotową listą zakupów.
http://www.ikea.com/pl/pl/search/?qu...s&pageNumber=0
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 21:16   #12
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Garderoba-większa szafa

Witam,
podsuwam kilka pomyslow na garderobe, moze okaza sie przydatne.....
__________________

Edytowane przez ramonik
Czas edycji: 2010-08-07 o 21:29
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 09:36   #13
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Do ukończenia garderoby jeszcze daleka droga ale postaram sie wstawić jakieś zdjęcia.
System Antonius to chyba najtańszy tego typu. W Castoramie jest Elfa ale droższa choć prawdopodobnie solidniejsza. Przeglądałam tez ofertę sklepów internetowych i też było drożej.
Zaletą Ikei jest to, że wszystko można zaplanować na podstawie strony internetowej i pojechać do sklepu z gotową listą zakupów.
http://www.ikea.com/pl/pl/search/?qu...s&pageNumber=0
W takim razie dobrze wiedzieć, ja napisałam to tylko na podstawie tego co wyczytałam w Sieci. Część informacji była napisana dawno, więc też wiele mogło się zmienić. Ja osobiście jeszcze nie robiłam rozeznania co do sklepów, ale też sobie takie zrobię - może na miejscu, a nie w Krakowie, znajdę jakiś sklep, czy hurtownie z okazyjnymi cenami.

Ja to się bardziej obawiam co to z lustrami będzie, bo lustro chcę mieć koniecznie, a nawet 2 będą potrzebne, żeby było symetrycznie, bo szafa będzie duża (chyba 4 zasuwane drzwi i na środku odkryte półki - koleżanka ma z Komandora coś takiego, na niej właśnie się wzorowałam ). Problemem pewnie będzie wniesienie luster (bądź płyt z lustrem gdy jakaś firma mi je przyklei) o wysokości 2,5m i szerokości powiedzmy 1m.

No i też cenowo chyba najdrożej za lustra wyjdzie Nie orientujecie się gdzie najtaniej takich szukać? Konkretniej chodzi mi o brązowe lustro.


ramonik - taką z ostatniego zdjęcia mieć, ajjj
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:14   #14
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Garderoba-większa szafa

gaga a skąd jesteś? Ja znam okolice Kalwarii, więc pytaj jak coś potrzebujesz.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 19:43   #15
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

jestem z Trzebini (między Krakowem a Katowicami). Ale jakby ceny były konkurencyjne to i do Kalwarii by się pojechało
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:30   #16
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Garderoba-większa szafa

gaga no to niedaleko.
Wiesz co ostatnio tż zamawiał lustra, tyle, że takie zwykłe to mówił, że za m2 cena = ~80zł.
Tam gdzie on zamawia to bez problemu przyklejają, tyle,że my zazwyczaj przywozimy płyty do oklejenia i odbieramy po kilku dniach, już z lustrami. Oczywiści takie rozwiązanie jest korzystne jeśli chodzi o transport.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:09   #17
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Następnym razem kiedy będziesz miała ochotę zaplanować jakieś udogodnienia to lepiej sprawdź to robiąc wpierw projekt poglądowy w programie typu planmieszkania lub power net. Od razu się przekonasz co da się wprowadzić w życie.
dziękuję bardzo za rady
Cały czas liczę, że komuś uda się zrobić tę garderobę, bo ludzie się wykruszają Na innym forum jedna dziewczyna już miała robić, ale mąż jej wyperswadował, a ja wreszcie chciałabym zobaczyć garderobę w takim normalnym polskim domu. Moja mama śmieje się, kiedy wspominam, że w moim (wymarzonym) mieszkaniu chciałabym sobie zaprojektować garderobę, więc chcę jej udowodnić że się da.

Edytowane przez millia
Czas edycji: 2010-08-13 o 10:10
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:18   #18
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Cały czas liczę, że komuś uda się zrobić tę garderobę, bo ludzie się wykruszają Na innym forum jedna dziewczyna już miała robić, ale mąż jej wyperswadował, a ja wreszcie chciałabym zobaczyć garderobę w takim normalnym polskim domu. Moja mama śmieje się, kiedy wspominam, że w moim (wymarzonym) mieszkaniu chciałabym sobie zaprojektować garderobę, więc chcę jej udowodnić że się da.
na mnie w kwestii garderoby liczyć nie możesz, bo nie będzie możliwości wejścia do środka. Ale na szafę na całą ścianę, wizualnie z zewnątrz przypominającą garderobę, myślę że jak najbardziej.

TŻ był w Leroy Merlin pytać jaki byłby koszt materiałów na taką szafę - wyliczyli mu 1150zł już z półkami wyjeżdżanymi, drążkami itd. Wszystko gotowe do montarzu, już poobcinane itd. Do ceny dojdą jeszcze lustra i pewnie jakieś udogodnienia, które sama sobie wymyślę
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:10   #19
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Cały czas liczę, że komuś uda się zrobić tę garderobę, bo ludzie się wykruszają Na innym forum jedna dziewczyna już miała robić, ale mąż jej wyperswadował, a ja wreszcie chciałabym zobaczyć garderobę w takim normalnym polskim domu. Moja mama śmieje się, kiedy wspominam, że w moim (wymarzonym) mieszkaniu chciałabym sobie zaprojektować garderobę, więc chcę jej udowodnić że się da.
Ja też planuję garderobę. Jest to moim marzeniem odkąd zobaczyłam swój spory kwadratowy przedpokój- aż szkoda by było nie wykorzystać tego miejsca i nie zabudować.
Planujemy wydzielić garderobę ściankami z karton-gipsu i zrobić rozsuwane drzwi (tak jak na zdjęciu). Ekipa remontowa wchodzi we wrześniu, więc jeszcze trochę czasu minie, nim wszystko urządzę. Najgorsze jest to, że wszystkie fajne wnętrza garderobiane (półki, drążki itp.) były koszmarnie drogie
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 10:13   #20
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
na mnie w kwestii garderoby liczyć nie możesz, bo nie będzie możliwości wejścia do środka. Ale na szafę na całą ścianę, wizualnie z zewnątrz przypominającą garderobę, myślę że jak najbardziej.
U mnie w rodzinie też są podobne szafy wnękowe na całą ścianę (z lustrami oczywiście, aby człowiek mógł po przebudzeniu oglądać swoje urodziwe oblicze) i nikt na nie nie narzeka. Garderoba to oczywiście szczyt marzeń, ale w chwili obecnej zadowoliłabym się nawet kolejną zwykłą szafą, bo ubrania nam się nie mieszczą, tylko wpierw musiałabym zdecydować się co wyrzucić - szafy z książkami czy łóżko.


Cytat:
Napisane przez Meariel Pokaż wiadomość
Ja też planuję garderobę. Jest to moim marzeniem odkąd zobaczyłam swój spory kwadratowy przedpokój- aż szkoda by było nie wykorzystać tego miejsca i nie zabudować.
Planujemy wydzielić garderobę ściankami z karton-gipsu i zrobić rozsuwane drzwi (tak jak na zdjęciu). Ekipa remontowa wchodzi we wrześniu, więc jeszcze trochę czasu minie, nim wszystko urządzę. Najgorsze jest to, że wszystkie fajne wnętrza garderobiane (półki, drążki itp.) były koszmarnie drogie
O, to fajnie. Mi po głowie chodzi raczej sypialnia połączona z garderobą i pewno do czasu kiedy będę ją miała zdążę stworzyć kilka projektów w cad decorze "tak na przyszłość", aby wypróbować różne koncepcje. Z drugiej strony nie ma sensu umieszczać gdzieś garderobę na siłę, ale akurat tam, gdzie znajdzie się na nią idealne miejsce. Czyli, że nawet przystałabym na ten przedpokój.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:58   #21
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie też są podobne szafy wnękowe na całą ścianę (z lustrami oczywiście, aby człowiek mógł po przebudzeniu oglądać swoje urodziwe oblicze) i nikt na nie nie narzeka. Garderoba to oczywiście szczyt marzeń, ale w chwili obecnej zadowoliłabym się nawet kolejną zwykłą szafą, bo ubrania nam się nie mieszczą, tylko wpierw musiałabym zdecydować się co wyrzucić - szafy z książkami czy łóżko.




O, to fajnie. Mi po głowie chodzi raczej sypialnia połączona z garderobą i pewno do czasu kiedy będę ją miała zdążę stworzyć kilka projektów w cad decorze "tak na przyszłość", aby wypróbować różne koncepcje. Z drugiej strony nie ma sensu umieszczać gdzieś garderobę na siłę, ale akurat tam, gdzie znajdzie się na nią idealne miejsce. Czyli, że nawet przystałabym na ten przedpokój.
Jakiej są mniej więcej długości? czy mogłabyś porobić zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz (może być na maila), chciałabym zobaczyć jak macie to zorganizowane w środku
Robiliście samodzielnie?

Co do wady takiej szafy, to koleżanka podała mi jedną - po kilku latach z taką znudziło jej się trochę, bo wiadomo, że położenia szafy się nie zmieni, a jak pokój niewielki to i z resztą mebli małe pole do popisu

Ja ciągle czekam na TŻa, aż będzie miał czas
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 11:16   #22
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Garderoba-większa szafa

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Jakiej są mniej więcej długości? czy mogłabyś porobić zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz (może być na maila), chciałabym zobaczyć jak macie to zorganizowane w środku
Robiliście samodzielnie?
W rodzinie tj. u ciotki i kuzynki i jej męża, więc fotek nie mam. U ciotki jest baaardzo duży pokój więc jest to co najmniej 5-6 metrów, u kuzynki ok 3. Co do organizacji w szafach, to o ile pamiętam (nie byłam z wizytą już jakiś czas), to są tam na przemian same półki lub ze 2-3 półki na dole i wolna przestrzeń na wieszaki u góry. I z pewnością nie było to robione samodzielnie, chyba jacyś fachowcy na wymiar, bo inaczej trudno byłoby dokładnie dopasować szafę do pokoju.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:59   #23
gorzech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Garderoba-większa szafa

Ja już mam nowiutką garderobę w systemie elfa i jestem z niej bardzo dumy
Wszyscy znajomi mi zazdroszczą
Projekt przygotowała mi obsługa klienta - napisałem do nich na mailu podanym na stronie.
Z montażem sam sobie poradziłem
gorzech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:35   #24
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Garderoba-większa szafa

Tutaj jest ciekawy wątek o garderobie --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499900
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:42   #25
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Garderoba-większa szafa

My mamy garderobę w małym mieszkanku (37m2).
Naświetlę jak pokój +/- wygląda. Nasz "duży" hehe pokój miał początkowo wymiary 2,70 x 5,70.
Na wąskiej ścianie znajduje się okno, więc ściana przeciwległa była norą, gdzie zawsze było ciemno, tym bardziej, że mieszkanie na parterze i nad oknem wisi balkon sąsiadki
Odcięliśmy więc całe 1,30m pokoju - czyli norę. 1,30, gdyż tyle wynosiła odległość do futryny. Powstała więc garderoba za drzwiami. Plan mieliśmy inny, ale Panowie z Indeco zburzyli nasz plan na rzecz lepszego. Postawili nam 3 ścianki po ok. 50-60 cm - dwie po bokach i jedną na środku. Dwa otwory, które pomiędzy nimi powstały tworzą dwa osobne - dla mnie i męża - wejścia do garderoby (drzwi przesuwne z lustrami). Za tymi ściankami bocznymi mamy identycznie rozplanowane półki, relingi, szuflady. A za środkową wiszą dwa relingi "wspólne" - do których dostęp jest z obu stron szafy. Nie mam jak załączyć fotki w tej chwili, ale postaram się może jutro jak znajdę kabelek do komórki.

edit: foto póki co - jedno, z zewnątrz, bo tylko takie znalazlam w komputerze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg garderoba.jpg (55,9 KB, 87 załadowań)
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2011-02-15 o 22:07
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 09:53   #26
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Garderoba-większa szafa

No niestety nie każdy ma możliwości na garderobę, mnie się osobiście podoba takie pomieszczenie zamiast szafy, gdzie na środku stałaby jakaś pufa, aby można było na niej usiąść w trakcie ubierania, ale dobrym pomysłem byłaby szafa do sufitu w mniejszych pomieszczeniach, a co do wystroju najlepiej przy projektowaniu szafy poradzić się projektanta, który przyjedzie na pomiar, moi teściowie ostatnio robili taką szafę i jak najbardziej mogli liczyć na podpowiedzi przy zagospodarowaniu wnętrza, a tu fajne przykłady rozwiązania z tej firmy http://www.iszafy.pl/pl/inspiracje/p...onna_garderoba -zdjęcie w powiększeniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg garderoba.jpg (5,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szafa 1.jpg (10,9 KB, 41 załadowań)
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 14:06   #27
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Garderoba-większa szafa

ja w pokoju 2,30m na chyba ponad 4m mam małą garderobę, zrobioną własnymi siłami i małym kosztem.
Załączam zdjęcie poglądowe z painta w razie czegoś mogę załączyć zdjęcia
Szafa jest bardzo pojemna i w moim przypadku lepsza niż szafa robiona na wymiar i zdecydowanie tańsza. Najdroższe były drzwi, kupiliśmy je w Castoramie za ok. 300 zł z prowadnicami. A koszt całej szafy na 100% zamknął się w 1000zł, ale to jest duże zaokrąglenie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (23,2 KB, 63 załadowań)
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 22:37   #28
IzuniaH
Raczkowanie
 
Avatar IzuniaH
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
GG do IzuniaH
Dot.: Garderoba-większa szafa

Możesz podać wymiary tej garderoby i zdjęcia? Też się zastanawiam nad garderobą ale nie wiem jak to do końca będzie wyglądało.
IzuniaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 08:41   #29
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Garderoba-większa szafa

Wymiary to dłuższa ściana ma 2,30m a krótsza około metra. Zdjęcia postaram się dodać wieczorem. Pozdrawiam

edit: Drzwi przesuwane są mniej więcej na środku tej dłuższej ściany i mają ok. 70 cm szerokości.
__________________
brak podpisu

Edytowane przez Michasia222
Czas edycji: 2011-02-20 o 08:54
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.