Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-23, 17:36   #1651
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziewczyny, ja takie szybciutkie pytanie:

węglowodany wskazane rano, przed treningiem i po treningu również?

Pozdrawiam
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 09:49   #1652
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy węglowodany rano - to jest indywidualna sprawa, jedni mówią, że nie, inni, że tak, trzeba poczytać, żeby zastanowić się, co dla nas lepsze.

A co do treningów to generalnie jest przyjęte, że przed treningiem węglowodany z niskim IG, po treningu - z wysokim.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 20:55   #1653
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Od kilku dni zaczelam kurację hormonalną-biorę lek zwany Femoston,na wywołanie miesiączki. Przez rok stosowalam lekka,ale zdrową dietę,uprawiałam sport,ale tez mialam sporo stresu-w efekcie schudlam ok 5 kg i stracilam okres. Pytanie teraz-czy od tego leku nie przytyje z powrotem?od kiedy zaczelam go brac mam ciagle wzdęty brzuch, czuje,że cale moje wysiłki na siłowni poszly na marne Jak mam się teraz odzywiac,żeby nie przytyc pomimo brania hormonów,ale tez zadbac o swoje zdrowie?

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2012-06-25 o 20:57
julink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:23   #1654
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Od kilku dni zaczelam kurację hormonalną-biorę lek zwany Femoston,na wywołanie miesiączki. Przez rok stosowalam lekka,ale zdrową dietę,uprawiałam sport,ale tez mialam sporo stresu-w efekcie schudlam ok 5 kg i stracilam okres. Pytanie teraz-czy od tego leku nie przytyje z powrotem?od kiedy zaczelam go brac mam ciagle wzdęty brzuch, czuje,że cale moje wysiłki na siłowni poszly na marne Jak mam się teraz odzywiac,żeby nie przytyc pomimo brania hormonów,ale tez zadbac o swoje zdrowie?
dostałam ten sam lek, wcześniej sporo schudłam i zanikła mi miesiączka. No i powrócił mi straszny apetyt obżerałam się i przytyłam10kg.W ciągu dnia jak tak się podlicze dochodziłam do 5000kcal, teraz się ograniczyłam jem tak 1500kcal ,nie ćwicze i zeszło 5kg.Nadal mam takie skoki na obżeranie się,ale potrafię już nad tym w miare zapanowac. Takze nie mogę Ci powiedziec ,czy przytyjesz jedzac tyle samo. Sprawdzisz sama na sobie.Brzuch mam plaski jak "dobrze"jem w ciągu dnia,jak tylko sobie odpuszcze no to jest wzdęty.
magne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 22:33   #1655
kamisu84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na forum więc najpierw napiszę o sobie. Mam 28 lat, jestem mamą dwóch wspaniałych ( hehehe) chłopców w wieku 7 i 3 lat, i tak po raz drugi po 3 latach od porodu zachciało mi się wrócić do ciała 18-stk ( tak mawia mój mąż ) a ja najnormalniej chcę znormalnieć. Obecnie ważę (o zgrozo) 58 kg przy wzroście 160 cm, moim celem minimalnym jest zejście do 52 kg. "W młodości" uwielbiałam rower i basen, teraz najzwyczajniej nie mam na to czasu, więc czytając forum najpierw zakupiłam stepperek, a od paru dni w ruch poszło hula-hop - zaczynam aktywność fizyczną od rzeczy które mnie na starcie nie zniechęcą. Pomimo tego, że to mój pierwszy post soro czasu spędziłam na forum czytając, czytając, czytając ... niestety nie doczytałam się wszystkiego a jak już doczytałam to padają sprzeczne informacje . Odpowiecie mi na kilka nurtujących mnie pytań?
Drugi tydzień wcielam w życie zdobytą tu wiedzę na temat żywienia, od dawna zamierzałam zmienić sposób odżywiania, żadne diety mi nie podpasowały, a te wskazówki co znalazłam na forum są poprostu rewelacyjne, ale przejdę do pytań.
Jajko to białko czy tłuszcz? - można łączyć z węglami?
Co z tymi 4 "wolnymi" posiłkami w tygodniu będąc na redukcji? Stosować je, czy lepiej co jakiś czas zrobić "dzień rozpusty"?

Możecie podpowiedzieć jeszcze, czy w miarę wychodzi mi samodzielne układanie posiłków? Wiem że są gotowe jadłospisy dziewczyn, ale nie chcę opierać się tylko na nich, chcę nauczyć się jak iść do sklepu i wybrać coś dla siebie wiedząc jak i z czym to połączyć.

podam jadłospisy z dwóch ostatnich dni:

- śni. 9.30 2 kromeczki chleba razowego grubo posmarowanego twarogiem, pomidor + 2 plastry fileta z indyka
od 11 do 12 stepper + rozciąganie po
- II śni. 12.30 2 kromki chleba jak wyżej + rzodkewka + 2 malutkie wejsckie jajeczka + pomidor + ogórek
-16 ob. kalafior + brokuły + pierś z kurczaka gotowane na parze + szklanka bobu ( można mówić przy bobie gotowanym jako o węglu?)
- 18 pod. szklanka botwinki ( bez ziemniaków) na śmietanie 12% + 2 plasterki polędwicy + pomidor
- 21 kol. 1,5 kubka kefiru naturalnego + 2 ogórki + pół pomidorka

- śni. serek wiejski + 3 łyżeczki płatków owsianych + pomidor
- II śni. 3/4 piersi z kurczaka wędzonej + szklanka malin + szklanka czereśni
- ob. stek wołowy z udźca ( bardzo chudy i cienki ) podsmażony na teflonie i podgotowany na parze, fasolka z pary + szklanka bobu
- pod. szklanka kefiru + pomidor + ogórek
- stepper 30 min + hula-hop 15 min + rozcąganie
- kol. 2 jajka ( ugotowały się na miękko) 1/4 (pozostałość) piersi z kuraka wędzonej + pomidorek z cebulką.

I jak wychodzi coś z tego?
Jakich przypraw można używać, szczególnie do mięs?
Czy można jeść mozarellę jako białko?
I mam pytanko jeszcze do ćwiczeń ...
Jak ćwicze na stepperku 30 minut takie średnie kroki w jednym rytmie wychodzi około 1200 podwójnych i około 180 spalonych kcal, a czy można stosować takie jakby INTERWAŁY tzn wczoraj i dziś ćwczyłam 3 min na poziomie 50 kr/min i 3 min na poziomie 80-90 kroków/min i w tym samym czasie wyszło 1800 kroków podwójnych i 300 kcal spalonych, Ma to jakiś sens??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za doczytanie do końca mojego elaboratu, a jeszcze bardziej dziękuję za odpowiedź
kamisu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 16:43   #1656
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

kamisu84, odpowiadam tak na szybko, bo nie miałam czasu zagłębić się do końca w Twój post :

Jajko to i białko i tłuszcz. Białko jajka nie ma tłuszczu, natomiast w żółtku jest go sporo.

Co do "grzeszenia" - lepiej zrobić takie doładowanie jednego dnia. Przyspieszy to metabolizm. Gdzieś na tej stronie był ładny artykuł o tym, ale nie mogę go znaleźć http://super-sylwetka.pl/
Mimo wszystko radzę poczytać, znajdziesz tam wiele wartościowych informacji

Co do układania posiłków. Polecam Ci ściągnąć dziennik posiłków do ściągnięcia tutaj : http://www.darkthorn.republika.pl/dp.htm Bardzo mądrze robisz, że chcesz sama nauczyć się komponować posiłki i opracować dietę Do tego oczywiście przydałaby się waga kuchenna (nie jest to wielki wydatek - 20-30 zł).

Przypraw możesz używać każdych.

Mozarella jest źródłem białka

Jeszcze zachęcam do przeczytania wątku : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...63#post7904063

Co do steppera to nie odpowiem Ci, bo nie znam się na tym. Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 07:50   #1657
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cześć dziewczyny Mam problem z tzw. skinny fat na brzuchu(poniżej pępka), mimo, że ćwiczę(8 km biegania, 10 km rolek, czasami Brazil Butt Lift na brzuch i inne zestawy z tego programu). Mam 166 cm wzrostu i 53,7 kg wagi- wg BMI jestem chyba gdzieś na granicy niedowagi, chociaż nie wyglądam Chudnąć nie chcę, bo jak zbliżam się do wagi 50-51 kg, to wyglądam po prostu źle(tak, 2-3 kg różnicy u mnie widać wyraźnie ), poza tym jestem HCK i z tego względu muszę ważyć powyżej 50 kg Czy mój problem może wynikać z tego, że jem mało pełnowartościowego białka? Nie lubię mięsa, jem go mało, więc w tym się upatruję przyczyn.

I drugie pytanie: czy parówki 83% mięsa wieprzowego zaliczają się do pełnowartościowego białka? W sumie mają wysoką zawartość mięsa, ale w końcu to jest parówka

Jeśli miałoby to jakieś znaczenie: wszystkie badania krwi w normie, nie mam żadnej anemii etc
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 08:25   #1658
kamisu84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Solciuchna dzięki za odpowiedź.
Hmm wątki polecone czytałam, co do wagi kuchennej w takową się zaopatrzę ale już w nowym miejscu zamieszkania co by jeszcze nie napiętrzać rzeczy do zabrania - bo to aż 700 km będzie do przebycia i zgodnie z 10 przykazaniami najpierw chciałabym bardziej nauczyć się komponowania posiłków, a dopiero później zacznę skrupulatne liczenie .... mam jeszcze koło 2 tygodni na trenowanie układania jadłospisu - później przyjdzie czas na równoważenie B/T/W.
A co wynika z przykładowych jadłospisów z tych 2 dni?

Pozdrawiam wszystkich czytających i piszących
kamisu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 10:16   #1659
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

ile powinna wynosić kaloryczność poszczególnych posiłków na U/lekkie P?

według dziennika posiłków moje zapotrzebowanie kaloryczne to ok. 2000kcal, na I śniadanie zjadłam prawie 500 kcal. zastanawiam się jak rozplanować resztę posiłków, zależy mi na tym żeby nie schudnąć ale ćwiczę prawie codziennie
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 16:06   #1660
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam problem z tzw. skinny fat na brzuchu(poniżej pępka), mimo, że ćwiczę(8 km biegania, 10 km rolek, czasami Brazil Butt Lift na brzuch i inne zestawy z tego programu). Mam 166 cm wzrostu i 53,7 kg wagi- wg BMI jestem chyba gdzieś na granicy niedowagi, chociaż nie wyglądam Chudnąć nie chcę, bo jak zbliżam się do wagi 50-51 kg, to wyglądam po prostu źle(tak, 2-3 kg różnicy u mnie widać wyraźnie ), poza tym jestem HCK i z tego względu muszę ważyć powyżej 50 kg Czy mój problem może wynikać z tego, że jem mało pełnowartościowego białka? Nie lubię mięsa, jem go mało, więc w tym się upatruję przyczyn.

I drugie pytanie: czy parówki 83% mięsa wieprzowego zaliczają się do pełnowartościowego białka? W sumie mają wysoką zawartość mięsa, ale w końcu to jest parówka

Jeśli miałoby to jakieś znaczenie: wszystkie badania krwi w normie, nie mam żadnej anemii etc
Co do brzusia - zgadzam się z powiedzeniem, że brzuch zaczyna się ćwiczyć w kuchni, a nie na siłowni
Mogę powiedzieć Ci co ja robię na brzuch, a wcale się nie przemęczam Jakoś sam się wyhodował całkiem ładny (mój chłopak narzeka, że jest za chudy ). Oczywiście trzymam odpowiednią dietę, poza tym 2 razy w tygodniu chodzę na siłownię i tam ćwiczę brzuch na maszynach. W domu przed aerobami ćwiczę go trochę tuż po lekkich ćwiczeniach siłowych, czasami zrobię też jakąś 6 weidera. Rewelacyjne jak dla mnie jest ćwiczenie "pomost" i różne wariacje na jego temat (zginanie kolan itp.) - właściwie odkąd zaczęłam je wykonywać, wtedy zrobił mi się taki piękny brzuch Więc w tym upatruję przyczynę.
Polecam poczytać :
http://super-sylwetka.pl/jak-schudna...iesnie-brzucha

Co do parówki - to jest raczej shit, pies+buda+łańcuch, a już z mięsa wieprzowego - na pewno. Zerknij sobie na jakąkolwiek stronę z podanymi wartościami odżywczymi :
http://www.ilewazy.pl/parowka-wieprzowa
białko - 9,5g tłuszcz - 34,3 g.
Ja bardzo lubię parówki, smaczne są, i do pewnych potraw niezastąpione, ale mimo wszystko staram się jeść je rzadko, i tylko z mięsa drobiowego (najlepiej takie z piersi kurczaka).

Edytowane przez Solciuchna
Czas edycji: 2012-06-29 o 16:08
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:55   #1661
mrmagic2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ja chciałabym zapytać czy kawa ma negatywny wpływ przy odchudzaniu, czy spowalnia je??
mrmagic2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 10:09   #1662
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrmagic2 Pokaż wiadomość
Ja chciałabym zapytać czy kawa ma negatywny wpływ przy odchudzaniu, czy spowalnia je??
Ja słyszałam że wręcz przyspiesza Oczywiście, bez cukru i śmietanki.
Ale podobno sprzyja powstawaniu cellulitu.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 21:14   #1663
OnaJuzNieZyje
Zadomowienie
 
Avatar OnaJuzNieZyje
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Nieba
Wiadomości: 1 232
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Pracuje na 3 zmiany:
22:00-06:00 , przerwa 20min o 01:30 i 10 min o 4.00 ( wstaję ok godz. 12-13)
06:00-14:00 , przerwa 20min o 09:40 i 10 min o 12.00(wstaję ok 4:30)
14:00-22:00 , przerwa 20min o 17:40 i 10 min o 20:00(wstaję ok 9-10)

Jak ułożyć godziny regularnych posiłków? przeszukuje internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi.
__________________
"Wyjatkowosc nie polega na idealnosci"

2014r:
Skalpel x 1
Bez slodyczy 1/30
OnaJuzNieZyje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 07:07   #1664
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Co do brzusia - zgadzam się z powiedzeniem, że brzuch zaczyna się ćwiczyć w kuchni, a nie na siłowni
Mogę powiedzieć Ci co ja robię na brzuch, a wcale się nie przemęczam Jakoś sam się wyhodował całkiem ładny (mój chłopak narzeka, że jest za chudy ). Oczywiście trzymam odpowiednią dietę, poza tym 2 razy w tygodniu chodzę na siłownię i tam ćwiczę brzuch na maszynach. W domu przed aerobami ćwiczę go trochę tuż po lekkich ćwiczeniach siłowych, czasami zrobię też jakąś 6 weidera. Rewelacyjne jak dla mnie jest ćwiczenie "pomost" i różne wariacje na jego temat (zginanie kolan itp.) - właściwie odkąd zaczęłam je wykonywać, wtedy zrobił mi się taki piękny brzuch Więc w tym upatruję przyczynę.
Polecam poczytać :
http://super-sylwetka.pl/jak-schudna...iesnie-brzucha

Co do parówki - to jest raczej shit, pies+buda+łańcuch, a już z mięsa wieprzowego - na pewno. Zerknij sobie na jakąkolwiek stronę z podanymi wartościami odżywczymi :
http://www.ilewazy.pl/parowka-wieprzowa
białko - 9,5g tłuszcz - 34,3 g.
Ja bardzo lubię parówki, smaczne są, i do pewnych potraw niezastąpione, ale mimo wszystko staram się jeść je rzadko, i tylko z mięsa drobiowego (najlepiej takie z piersi kurczaka).
A jak wygląda to ćwiczenie "pomost"?
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 10:06   #1665
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
A jak wygląda to ćwiczenie "pomost"?
http://www.super-sylwetka.pl/trening...wniemaproblemu

Tylko trzeba przy nim pamiętać, żeby pupa nie była ani podniesiona za wysoko, ani opuszczona za nisko (najczęstsze błędy). Pośladki mają być napięte, czujesz też mięśnie brzucha.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 15:29   #1666
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
http://www.super-sylwetka.pl/trening...wniemaproblemu

Tylko trzeba przy nim pamiętać, żeby pupa nie była ani podniesiona za wysoko, ani opuszczona za nisko (najczęstsze błędy). Pośladki mają być napięte, czujesz też mięśnie brzucha.
Dziękuję Znam to ćwiczenie pod nazwą "deska"
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:43   #1667
Laramie
Zadomowienie
 
Avatar Laramie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 787
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

A ja mam takie pytanie. Najprostszy koktajl - banan + mleko, nic więcej - wskazany przy odchudzaniu? Nie mam żadnej diety, po prostu jem mniej, częściej, zdrowiej. Czytałam, że to koktajl na masę. Jasne - dużo białka, ale przecież to chyba zdrowe?
__________________

"You can't sleep, you can't eat
There's no doubt, you're in deep (...)
Gonna have to face it, you're addicted to love..."



WYMIANA KSIĄŻEK
Laramie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:56   #1668
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Laramie Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie. Najprostszy koktajl - banan + mleko, nic więcej - wskazany przy odchudzaniu? Nie mam żadnej diety, po prostu jem mniej, częściej, zdrowiej. Czytałam, że to koktajl na masę. Jasne - dużo białka, ale przecież to chyba zdrowe?
Ok, i bez przesady, nawet będąc na redukcji od czasu do czasu można sobie pozwolić.

Chyba, że jesteśmy jakimiś purytanami żywieniowymi, którzy we wszystkim dostrzegają to co niezdrowe (w warzywach, bo pryskane, w kurczaku, bo napchany hormonami, w owocach rosnących przy ulicy, bo dużo spalin).

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

A, z tym, że mleko (i w ogóle nabiał) to słabe źródło białka, raczej źródło węglowodanów (no i zawiera laktozę), dlatego nie jest polecane na redukcji. Owoce też nie /w dużych ilościach/ bo zawierają fruktozę. Ale sądzę, że jeżeli ktoś nie ma problemów z chudnięciem przestrzegając zdrowej diety, i nie jest jakimś zawodowym sportowcem, czy nie zależy mu na takim już profesjonalnym budowaniu ciała, to od czasu do czasu na taki koktajl można sobie pozwolić
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 08:20   #1669
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Pewnie glupie pytanie ale...

wyliczylam z tabelek zapotrzebowanie kaloryczne, wyszlo mi ponad 1900kcal dziennie
ja zjadam okolo 1200 plus cwicze godzinke
powinnam zwiekszyc kalorie aby waga spadala?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 15:40   #1670
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Pewnie glupie pytanie ale...

wyliczylam z tabelek zapotrzebowanie kaloryczne, wyszlo mi ponad 1900kcal dziennie
ja zjadam okolo 1200 plus cwicze godzinke
powinnam zwiekszyc kalorie aby waga spadala?
A póki co nie spada?

Ja mam takie samo zapotrzebowanie kaloryczne i po obserwacji mojego organizmu zauważyłam, że jak jest za mało kcal to waga ani drgnie. Jak jest za mało tłuszczu (oczywiście tego zdrowego) to też ani drgnie. Dla mnie idealnie jest jeść 1400-1500 kcal dziennie i tłuszczu 1g na kg masy ciała (czyli 50 g).

asmenaa, a skoro już bawisz się w liczenie kcal, to nie lepiej będzie dołączyć do tego obliczanie B T W ? Same kcal mogą nic Ci nie dać, jeśli tamte wartości będą zaburzone.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 16:13   #1671
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
A póki co nie spada?

Ja mam takie samo zapotrzebowanie kaloryczne i po obserwacji mojego organizmu zauważyłam, że jak jest za mało kcal to waga ani drgnie. Jak jest za mało tłuszczu (oczywiście tego zdrowego) to też ani drgnie. Dla mnie idealnie jest jeść 1400-1500 kcal dziennie i tłuszczu 1g na kg masy ciała (czyli 50 g).

asmenaa, a skoro już bawisz się w liczenie kcal, to nie lepiej będzie dołączyć do tego obliczanie B T W ? Same kcal mogą nic Ci nie dać, jeśli tamte wartości będą zaburzone.
Niby spada ale sie zatrzymala... jestem jak na razie na ONZ (dieta taka, znasz?) i z ciekawosci policzylam ile kalorii jem dziennie, ile spalam bo obiecalam sobie, ze jak waga przestanie spadac to poczekam jeszcze jedna ture i jak dalej nie drgnie to albo wracam na SB albo liczenie kalorii.
(nie wiem czy znasz ONZ, w skrocie powiem, ze je sie 4 posilki dziennie, nie laczy sie bialek z weglami- to tak ogolnikowo, jednak tura trwa 9 dni, nastepnie moga nastapic 1-3 dni przerwy czyli zjedzenie np sera zoltego, ktorego nie ma w diecie i od nowa)

Dlatego swoje zapotrzebowanie policzylam z ciekawosci i sie zastanawiam ile powinnam uciac kalorie zeby waga spadala.

edit.
a na diecie South beach nie spadala w ogole
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:04   #1672
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

ONZ to inaczej dieta rozłączna czy jakoś tak?

Nie wiem czy to prawda, ale ponoć organizm na dietę "nabiera" się tylko raz Więc jak przestanie działać to proponowałabym ułożyć sobie zapotrzebowanie na BTW i kcal i obserwować swój organizm
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:45   #1673
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
ONZ to inaczej dieta rozłączna czy jakoś tak?

Nie wiem czy to prawda, ale ponoć organizm na dietę "nabiera" się tylko raz Więc jak przestanie działać to proponowałabym ułożyć sobie zapotrzebowanie na BTW i kcal i obserwować swój organizm
Coś podobnego do rozłącznej,
sa wegle (owoce, warzywa, chleb)
i bialka (mieso, ryba, orzechy, serek wiejski)
dziewiec dni w ciagu ktorych je sie: 3w 1b w pierwszy dzien i proporcje zmieniaja sie w kolejne dni, czyli po 4 dniach mamy 1w 3b.

Ale tak naprawde zastanawiam sie czy nie jest to kwestia zmniejszenia kalorii- i dlatego waga spada. Czy rzeczywiscie nielacznie na to wplywa? Obliczylam sobie ilosc spozywanych kalorii w ciagu dnia i wlasnie wyszlo niezbyt duzo- dlatego obliczylam swoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Wydaje mi sie, ze to prawda, ze organizm na diete nabiera sie tylko raz przykladem moze byc sb, za pierwszym razem zrzucilam sporo a przy kolejnych probach juz nie.

Lepiej wylicz zapotrzebowanie?:rolleyes :
Tylko ukladanie jadlospisu moze byc wtedy meczace, prawda?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:39   #1674
Nutella_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 42
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Zdrowsza jest otrębianka (z otrębów owsianych) czy owsianka (z płatków owsianych)?
Taka owsianka dostarcza już odpowiednią ilość białka czy mam dodać do niej jeszcze jakiś serek homo naturalny ?
__________________
To moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.

Edytowane przez Nutella_1
Czas edycji: 2012-07-19 o 18:46 Powód: błąd
Nutella_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 23:29   #1675
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Coś podobnego do rozłącznej,
sa wegle (owoce, warzywa, chleb)
i bialka (mieso, ryba, orzechy, serek wiejski)
dziewiec dni w ciagu ktorych je sie: 3w 1b w pierwszy dzien i proporcje zmieniaja sie w kolejne dni, czyli po 4 dniach mamy 1w 3b.

Ale tak naprawde zastanawiam sie czy nie jest to kwestia zmniejszenia kalorii- i dlatego waga spada. Czy rzeczywiscie nielacznie na to wplywa? Obliczylam sobie ilosc spozywanych kalorii w ciagu dnia i wlasnie wyszlo niezbyt duzo- dlatego obliczylam swoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Wydaje mi sie, ze to prawda, ze organizm na diete nabiera sie tylko raz przykladem moze byc sb, za pierwszym razem zrzucilam sporo a przy kolejnych probach juz nie.

Lepiej wylicz zapotrzebowanie?:rolleyes :
Tylko ukladanie jadlospisu moze byc wtedy meczace, prawda?
A teraz nie jest męczące?
Po prostu baw się tym, wcale nie zajmuje aż tak dużo czasu, a z dziennikiem posiłków jest łatwe i przejrzyste. Ja korzystam z http://www.darkthorn.republika.pl/dp.htm
Na początku korzystałam z zapotrzebowania wyliczonego przez dziennik, ale potem, kiedy lepiej poznałam swój organizm (eksperymentowałam), sama zaczęłam ustawiać zapotrzebowanie. No i to już nie jest "dieta", na którą organizm nabierze się tylko raz. Będzie skuteczne w 100%.

Co do łączenia i rozdzielania różnych rzeczy - trzeba jedynie uważać, żeby nie łączyć węgli i tłuszczy. Warzywa + białko + tłuszcze są ok, tak samo warzywa + np. makaron + białko.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:47   #1676
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
A teraz nie jest męczące?
Po prostu baw się tym, wcale nie zajmuje aż tak dużo czasu, a z dziennikiem posiłków jest łatwe i przejrzyste. Ja korzystam z http://www.darkthorn.republika.pl/dp.htm
Na początku korzystałam z zapotrzebowania wyliczonego przez dziennik, ale potem, kiedy lepiej poznałam swój organizm (eksperymentowałam), sama zaczęłam ustawiać zapotrzebowanie. No i to już nie jest "dieta", na którą organizm nabierze się tylko raz. Będzie skuteczne w 100%.

Co do łączenia i rozdzielania różnych rzeczy - trzeba jedynie uważać, żeby nie łączyć węgli i tłuszczy. Warzywa + białko + tłuszcze są ok, tak samo warzywa + np. makaron + białko.
Teraz nie jest meczace bo mam okreslone produkty (malo) i jem produkty z danej kategorii a sa tylko dwie
Ale ciagle mam dziwne wrazenie, ze to tylko dzieki malej kalorycznosci spada mi waga. Swoja droga cos nie chce spadac

Co do Twojego linka to strona o podanym adresie nie istnieje

Skoro moje zapotrzebowanie to az 1900 kalorii to ile powinnam zjadac? przyjmujac, ze przynajmniej te 200 dziennie spalam ( choc pewnie wiecej)

edit.
mowie o redukcji
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:02   #1677
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

asmenaa, wystarczy, że odejmiesz 300 kcal
Tu info w pigułce : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...63#post7904063

cyt. :
Cytat:
przed podjęciem decyzji o kalorycznosci diety nalezy oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i odjac 200-300 kcal i otrzymamy ujemny bilans. Nie potrzeba jest stosowac duzej róznicy np jadamy cały czas 2000 kcal poczym przechodzimy na diete 1000 kcal ponieważ wystraczy ujemny bilans diety i jak odejmiejmy od zapotrzebowania otrzymamy go. po co sobie utrudniac zycie
Co do dziennika posiłków - wpisz w google "dziennik posiłków vitalmax" i to jest bodajże 2 link.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:51   #1678
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
asmenaa, wystarczy, że odejmiesz 300 kcal
Tu info w pigułce : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...63#post7904063

cyt. :


Co do dziennika posiłków - wpisz w google "dziennik posiłków vitalmax" i to jest bodajże 2 link.
dzieki

wczoraj juz znalazlam ten dziennik posilkow, nie dziala mi, nie wiem dlaczego, probowalam sposobu opisanego w nim i dalej nie dziala

boje sie
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 14:01   #1679
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
dzieki

wczoraj juz znalazlam ten dziennik posilkow, nie dziala mi, nie wiem dlaczego, probowalam sposobu opisanego w nim i dalej nie dziala

boje sie
Jak chcesz to podaj mejla na PW, prześlę Ci Mi też czasami się krzaczył
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 14:09   #1680
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

i jeszcze jedno pytanie
jesli moje zapotrzebowanie to 1900
a ja spozywam 1200
plus godzina dziennie cwiczen
plus praca stojąca
to utrudniam sobie redukcje?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.