Zegarki Sportowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-29, 16:36   #1
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38

Zegarki Sportowe


Witam Wszystkich


Rozglądam się za zegarkiem sportowym do 1000zł
Użytkujecie? Możecie coś polecić?
Ważne aby mierzył kroki, tętno. Dobrze też żeby miał wbudowany GPS i nie był zbyt masywny. Mam małe nadgarstki.
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 18:02   #2
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zegarki Sportowe

Szczerze polecam Polar M430. Ma wbudowany sensor do pomiaru tętna, GPS, całkiem solidną baterię, a w kolorze białym jest nawet w dwóch rozmiarach bransolety, w tym rozmiar S.
Wcześniej przez 3 lata używałam Suunto Ambit 3 Sport, ale to ogromna cebula. Do moich celów Polar nie ustępuje Suunto, ma wiele fajnych trybów sportowych, na zegarku można ustawić chyba 20. Nie trzeba oddzielnego pasa HR, bo tak jak pisałam, pomiar jest wbudwany w zegarku. Jedyny problem to ewentualne bieganie zimą, kiedy niektórzy nakładają zegarki na rękaw- wtedy wiadomo, że czujnik nie będzie łapał tętna i można pomyśleć o oddzielnym czujniku.
Jeśli będziesz kupować, to mogę też polecić na priv pewien sklep (nie jestem pewna, czy mogę wrzucić link publicznie, żeby nie było reklamy). Mają fajne, dobre ceny (niższe nawet niż w oficjalnym sklepie Polara) i bezpłatną przesyłkę, a ponadto są sprawdzeni- ja i brat kupiliśmy już tam łącznie 4 zegarki i jedną nawigację turystyczną, a moi znajomi- całe mnóstwo zegarków sportowych

Aplikacja Polara całkiem sprawnie działa na telefonach z androidem, jak ma się włączone BT w telefonie, to nawet kilka razy dziennie sam będzie się synchronizował.

Natomiast nie polecam Suunto Fitness czy jakoś tak. Ładnie wygląda i też ma wbudowany czujnik tętna, ale nie ma GPS
I nie wiem dlaczego, ale znajomi (biegacze i rowerzyści) nie polecają niższego modelu, tj. Polar M200. Też ma wbudowany czujnik tętna, ale kilku osobom do gustu nie przypadł.

Jest jeszcze Polar M400, starszy brat tego m430, ale bez pomiaru tętna w nadgarstku, konieczny jest dodatkowy czujnik.

Edit.
I jeszcze przypomniało mi się coś. Koleżanka pracująca w pogotowiu sprawdzała kiedyś dokładność pomiaru tętna w m430 z pulsoksymetrem i nie było wielkich różnic (mówiła, że różnice pomiaru rzędu 2-3 uderzenia serca na minutę). Piszę to dlatego, że do niedawna był opinie, że optyczny pomiar tętna jest mniej dokładny niż ten z pasa na klatkę piersiową, ale jak widać to wiele od prawdy nie odbiega.

Edit2.
Chyba, że chcesz biegać jakieś ultra. Wtedy niestety trzeba patrzeć na Suunto Spartan itp. ale to już przekracza budżet.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2018-08-29 o 18:09
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 09:20   #3
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Zegarki Sportowe

Dzięki za odpowiedź. Myślałam o Polar 430. Musze jechać do jakiegoś sklepu żeby sprawdzić jak na ręce wielkościowo będzie wyglądał.
Zastanawiałam się również nad marką Garmin (tu przekroczyłabym budżet) ale może warto?

Oglądałam na necie TomTomy - wgrywanie muzyki mnie zainteresowało.
Czytałam dużo a i tak się czuje zagubiona...
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 09:53   #4
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zegarki Sportowe

W Tom-Tomach pękają paski. Jak kupowałam swój, to mi babeczka w sklepie powiedziała, że mają sporo ich reklamacji z tego powodu.

Co do Garmina to nie znam chyba nikogo, kto obecnie go ma. Jedna z koleżanek miała ze 2 lata temu, ale szybko zmieniała na Polara m400. Z Garmina mam tylko nawigację turystyczną i mam mieszane uczucia:
1. mało intuicyjna aplikacja, jak dla mnie jest sporo trudniejsza do ogarnięcia niż ta z Polara czy Suunto (ale nie wiem, czy jest to ta sama aplikacja, co dla zegarków, bo dla nawigacji etrex25 jest jakaś starsza wersja);
2. serwis garmina- reklamowałam nawigację 2 razy, za pierwszym razem odesłali mi nówkę sztukę (ten sam model), a za drugim- nówkę sztukę model wyższy. Wszystko ekspresowo w przeciągu 10 dni. Serwis działa fajnie i sprawnie.

Jeśli chodzi jeszcze o polara- obecnie już nie produkują granatowego i zielonego, są tylko białe, czarne i pomarańczowe. Białe i pomarańczowe mają dużo bardziej miękki pasek niż czarny (ja mam czarny). Na aliexpress można dokupić wymienne paski, folię ochronną na wyświetlacz i takiej ochronne koszulki silikonowe na kopertę w różnych kolorach (więc można mieć np. zegarek biało-różowy ).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 08:17   #5
poldi45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zegarki Sportowe

Troszkę się znam na zegarka sportowych, kilka już przetestowałem. Jak potrzeba czegoś przyzwoitego czy wręcz dobrego, ale za nieduża kasę to śmiało obczajajcie Fitgo FW17 Power. Porzędny zegarek do biegania. Wszyskie funkcje działają precyzjnie (GPS, kalorie, pulsomierz, krokomierz) połączony z androidem, budzik i aplikacja hitfit.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Nyave Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Myślałam o Polar 430. Musze jechać do jakiegoś sklepu żeby sprawdzić jak na ręce wielkościowo będzie wyglądał.
Zastanawiałam się również nad marką Garmin (tu przekroczyłabym budżet) ale może warto?

Oglądałam na necie TomTomy - wgrywanie muzyki mnie zainteresowało.
Czytałam dużo a i tak się czuje zagubiona...
Troszkę się znam na zegarka sportowych, kilka już przetestowałem. Jak potrzeba czegoś przyzwoitego czy wręcz dobrego, ale za nieduża kasę to śmiało obczajajcie Fitgo FW17 Power. Porzędny zegarek do biegania. Wszyskie funkcje działają precyzjnie (GPS, kalorie, pulsomierz, krokomierz) połączony z androidem, budzik i aplikacja hitfit.
poldi45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 11:49   #6
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Zegarki Sportowe

Mam pytanie dotyczące Xiaomi Amazfit bip. Czy działa identyfikacja numeru przy ios?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-02 12:49:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.