Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-01-28, 18:51   #1
Kathyyy91
Raczkowanie
 
Avatar Kathyyy91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146

Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna


Witam,

Piszę z prośbą o poradę, może ktoś spotkał się z tak beznadziejną sytuacją, chociaż szczerze wątpię. We wrześniu 2023 r mnie i córkę coś zaczęło gryźć w domu. Robiłam opryski na własną reke, psikalam czym sie dało getox, Bros, raid itp. Do zastawionych pułapek złapały sie 3 może 4 pchły. Zapewne przyniesione od psa lub kotów z dworu, bo w domu zwierzaka brak. Ok pies, koty odpchlone porządnie i nadal odpchlane na bieżąco. A w domu nadal gryzie!!! Dobrze nie poradziłam sobie sama więc zaczęliśmy szukać pomocy u firm DDD. Mieliśmy już od połowy listopada 5(!) zabiegów DDD. Co najdziwniejsze, panowie, ktorzy byli u nas ocenić sytuację nie widzą zadnych śladów robactwa. A zwłaszcza pluskwy. Z domu poleciały 3 łóżka, to nic nie pomogło. To gryzie tylko córkę, mnie troszkę sporadycznie, męża kompetnie nic. Uwierzyłabym że córka ma chorobę skóry no ale gryzie sporadycznie, bo sporadycznie, ale i mnie. Jestem załamana. Mieszkamy w domu jednorodzinnym. Więc odpada, że przychodzą skądś. Nie wiem co mam robić. Myślicie że te pchły mogły sie tak zakamuflować w domu i nie działa na nie chemia firm DDD? Nie mamy już dywanów, wycieraczek, niczego. A jeśli to pluskwy to może być tak że gryzą 5 mies i nie ma po nich żadnego śladu? Myślę o wyprowadzce już bo odechciewa sie żyć. Przeleczyli nas nawet na świerzb i to nie to.
Kathyyy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-29, 08:09   #2
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Jak wyglądają te ugryzienia? Byłaś z tym u lekarza? Może to jakieś uczulenie?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-29, 08:22   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Byliście u dermatologa i alergologa? Używacie proszku do prania i płyny "sensitive"? Te "ugryzienia" to może być wysypka.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-29, 08:25   #4
Kathyyy91
Raczkowanie
 
Avatar Kathyyy91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Wyglądają jak ugryzienia komara, są bardziej czerwone i swedzace. Czasem obok siebie co jest charakterystyczne dla pchly/ pluskwy. Lekarze mówią różnie, już jak pisałam nawet na świerzb nam dali masci, na uczulenie tez, ale wątpię żebym nagle z córka dostała takiego samego uczulenia. 3 dermatologow od razu spytalo czy nie mamy pluskiew. Nie wiem czy mamy bo ani ja, ani żaden technik DDD ich nie odkrył, żadna chemia nie zabila a coś gryzie dalej. Jestem załamana.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Byliśmy u lekarzy. Przeważa pogląd że to jednak ugryzienia. Nie zmienialismy żadnych proszków itp
Kathyyy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-29, 09:57   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Skoro łóżka już poleciały, to sprawdzajcie następne meble i o ile macie to dywany. Kanapa sprawdzona? Można zamówić czyszczenie parą i odkażanie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-01, 12:07   #6
Tanooka
Raczkowanie
 
Avatar Tanooka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 152
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

U nie podobny problem okazał się pluskwami przywiezionymi z wakacji. Pomogły opryski i wypranie wszystkiego + kilkukrotne przejechanie całego łóżka parownicą żeby wybić jaja.
Tanooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-02, 11:33   #7
Kathyyy91
Raczkowanie
 
Avatar Kathyyy91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

A było widać te pluskwy np w łóżku? Robiłaś sama opryski czy firma? Ile ich było?

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Tanooka Pokaż wiadomość
U nie podobny problem okazał się pluskwami przywiezionymi z wakacji. Pomogły opryski i wypranie wszystkiego + kilkukrotne przejechanie całego łóżka parownicą żeby wybić jaja.
Dosłownie wszystko praliscie z szaf od a do z?
Kathyyy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-02-02, 14:29   #8
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Parownica i łóżko cisnąć parą jak leci. Do tego środki na pluskwy i też powtórzyć parowanie za tydzień, bo jajka po tygodniu się wykluwają.
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-02, 22:08   #9
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Jak miałam kiedyś pluskwy to były dokładnie takie ślady. Czerwone, kilka ugryzień obok siebie. Aczkolwiek wydaje mi się, że pracownicy firmy od zwalczania owadów na pewno by się poznali. Ja złapałam ten problem bardzo wcześnie i panowie nie mieli wątpliwości. U Ciebie trwa to o wiele dłużej. Na pewno byłyby jakieś ślady odchodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-03, 07:48   #10
Kathyyy91
Raczkowanie
 
Avatar Kathyyy91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jak miałam kiedyś pluskwy to były dokładnie takie ślady. Czerwone, kilka ugryzień obok siebie. Aczkolwiek wydaje mi się, że pracownicy firmy od zwalczania owadów na pewno by się poznali. Ja złapałam ten problem bardzo wcześnie i panowie nie mieli wątpliwości. U Ciebie trwa to o wiele dłużej. Na pewno byłyby jakieś ślady odchodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, dlatego napisałam że u nas to beznadziejna sytuacja... Nikt nic nie może znalezc a ugryzienia są. Chociaż czytałam na jakimś angielskim forum, że ludzie też tak mieli. Jedna pani wypowiadała sie że gryzlo ją i dzieci 8 mies. Nie było żadnych śladów pluskiew mieli 4 odkażania domu, nie pomogło. Mąż ja już za wariatke miał, nikt nie wierzył w te pluskwy. I dopiero po 8 mies znalazła jedna mała na łóżku. Napisała, że wtedy jej ulżyło w sumie, bo w końcu jej uwierzyli.
Ja myślę o wyprowadzce ale to nasz dom, nie wynajmowany, więc szkoda gdzieś płacić za wynajem mając swój kąt a po drugie boję sie że to zabiorę ze sobą do innego miejsca

Edytowane przez Kathyyy91
Czas edycji: 2024-02-03 o 07:51
Kathyyy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-06, 11:00   #11
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 158
Dot.: Coś nas gryzie w domu- sytuacja beznadziejna

Przejedź całe łózko parownicą/żelazkiem tak ze 3-4 razy co kilka dni, przepierz wszystko co się da - od pościeli, przez ubrania aż po poduszki i torby. do tego każdy kąt mieszkania spsikany środkiem na pluskwy.
miami_drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-06 12:00:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.