Łojotokowe zapalenie skóry głowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 23:44   #61
gochna75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

co do tabletek hormonalnych to nigdy nie brałam więc nie wiem... jedyne co to naprawdę miałam mega ,mega stres... no i wizyta u fryzjera,ale nie chcę nawet mysleć od czego.ten szampon faktycznie sam nie bardzo działa ,zaczęłam tez ten diprosalic ale raz dziennie,powiem że zasusza.jednak problem tłustych włosów nie znika... no i wciąż wypadają,moze ciut mniej ale mam wrażenie że są rzadsze...

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

jedno muszę przyznać że bez odżywki są nawet ok po tym szamponie... przed tym ŁZS musiałam uzywać czegos żeby je ogarnąć. co do sfery intymnej to właśnie też miałam delikatny problem stąd tez dostałam tę tabletkę Flumycon na grzybka... dlatego pytałam o intymne... pierwszy raz miałam tu i tu.. intymnie coś tam się juz zdarzyło ale nie tak jak teraz!!! no i mam jakiś gruczołek łojotokowy w miejscu intymnym dostałam maść TRAVOGEN,ech męczące to... i mam używać mydełko dla dzieci i nie przesadzać z higieną ha haha ........ ale żeby w ieku 36 lat dopiero mieć problemy,nawet trądzika nie miałam...

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

ale popatrzmy na to optymistycznie... ja teraz diprosalic będę używać z szamponem stieprox- i zobaczymy efekty, bo szampon sam to juz 2 butelka.on tez jest na receptę
pozdrawiam i czekam tez na wasze obserwacje....
gochna75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 06:47   #62
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Ten szampon jest chyba na sterydach prawda??
Ja chce leczyć się jak najdalej od sterydów.... Dopóki nie będzie takiej potrzeby to nie będę ich używała... Flumycon łykałam przez miesiąc... Pomógł... Mam go nawet w zapasie jakby co, ale co za dużo to nie zdrowo...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 20:05   #63
gochna75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

wiesz coKAMI1984 nie wiem na czym jest szampon , na pewno steryd to diprosalic.
ale bez obaw taka ilość raczej nie wchodzi tak ogólnie do krwioobiegu, spokojnie nic Ci nie będzie.ja biorę leki na tarczycę ,nadcisnienie i takie do tego jakby nasercowe i nic sie ni dzieje. po dipro widze że zasuszają się te wstręciuchy na głowie i tak mi nie puchnie to lekke ulga a dopiero kilka dni używam dipro. płatkiem kosmetycznym nasiąkniętym pocieram delikatnie zmienione miejsca na głowie

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

może warto powalczyć.. mnie troche brak cierpliwości na czekanie... ciekawe czy te łojotoki i grzybki maja jedno podłoże w sensie na głowie i w intymnym miejscu? bo u mnie na złość na raz... ach gdzie te czasy gładkiej cery i witalności... hi hi chyba starość idzie wielkimi krokami.no fakt że nie mogę sobie pozwolic np.na nie umycie głowy 3 dni... ale wiesz ten szampon naprawdę ładnie pachnie,jest wydajny i włosy po nim są ok,nawet sie fajnie prostownicy poddają, a mam długie więc wiesz co innego facet na krótko ścięty... skoro przy długich jest ok...tylko drogi 46 zł

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

a torebka eksssstrrraaaa!!!!!
jezcze jedno... czekam aż przestaną tak wypadać :-(

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

ale Flumycon miesiąc?! ja dostałam 150 mg 1 tabletkę...... może za mało...
i wie ktoś czy w czasie stosowania stieproxu i diprosalicu mozna farbować włosy?????
gochna75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 20:40   #64
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez gochna75 Pokaż wiadomość
wiesz coKAMI1984 nie wiem na czym jest szampon , na pewno steryd to diprosalic.
ale bez obaw taka ilość raczej nie wchodzi tak ogólnie do krwioobiegu, spokojnie nic Ci nie będzie.ja biorę leki na tarczycę ,nadcisnienie i takie do tego jakby nasercowe i nic sie ni dzieje. po dipro widze że zasuszają się te wstręciuchy na głowie i tak mi nie puchnie to lekke ulga a dopiero kilka dni używam dipro. płatkiem kosmetycznym nasiąkniętym pocieram delikatnie zmienione miejsca na głowie

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

może warto powalczyć.. mnie troche brak cierpliwości na czekanie... ciekawe czy te łojotoki i grzybki maja jedno podłoże w sensie na głowie i w intymnym miejscu? bo u mnie na złość na raz... ach gdzie te czasy gładkiej cery i witalności... hi hi chyba starość idzie wielkimi krokami.no fakt że nie mogę sobie pozwolic np.na nie umycie głowy 3 dni... ale wiesz ten szampon naprawdę ładnie pachnie,jest wydajny i włosy po nim są ok,nawet sie fajnie prostownicy poddają, a mam długie więc wiesz co innego facet na krótko ścięty... skoro przy długich jest ok...tylko drogi 46 zł

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

a torebka eksssstrrraaaa!!!!!
jezcze jedno... czekam aż przestaną tak wypadać :-(

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

ale Flumycon miesiąc?! ja dostałam 150 mg 1 tabletkę...... może za mało...
i wie ktoś czy w czasie stosowania stieproxu i diprosalicu mozna farbować włosy?????
Tak, Flumycon całe 28 dni lub 21 dni - 100 mg...Taką miałam kurację .. ale wtedy choroba nie nawróciła się przez 4 miesiące... Kiedyś używałam też BELOSALIC- to jest podobne chyba do DIPROSALICU.... Fajne to było na czas stosowania ...później znowu to samo... Ile ja już pieniędzy na to wydałam...aż żal.... teraz piję Gelacet na wypadanie włosów... jest genialne....po 3 tyg. widac było różnice bardzo wielką ... teraz jestem po prawie 4 miesiacach stosowania i zrobię przerwę.... Po użyciu 3 razy Salicylolu mam spokój... za tydzień wizyta u dermatologa!!
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 00:11   #65
yuunna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez gochna75 Pokaż wiadomość
wiesz coKAMI1984 nie wiem na czym jest szampon , na pewno steryd to diprosalic.
ale bez obaw taka ilość raczej nie wchodzi tak ogólnie do krwioobiegu, spokojnie nic Ci nie będzie.ja biorę leki na tarczycę ,nadcisnienie i takie do tego jakby nasercowe i nic sie ni dzieje. po dipro widze że zasuszają się te wstręciuchy na głowie i tak mi nie puchnie to lekke ulga a dopiero kilka dni używam dipro. płatkiem kosmetycznym nasiąkniętym pocieram delikatnie zmienione miejsca na głowie

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

może warto powalczyć.. mnie troche brak cierpliwości na czekanie... ciekawe czy te łojotoki i grzybki maja jedno podłoże w sensie na głowie i w intymnym miejscu? bo u mnie na złość na raz... ach gdzie te czasy gładkiej cery i witalności... hi hi chyba starość idzie wielkimi krokami.no fakt że nie mogę sobie pozwolic np.na nie umycie głowy 3 dni... ale wiesz ten szampon naprawdę ładnie pachnie,jest wydajny i włosy po nim są ok,nawet sie fajnie prostownicy poddają, a mam długie więc wiesz co innego facet na krótko ścięty... skoro przy długich jest ok...tylko drogi 46 zł

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

a torebka eksssstrrraaaa!!!!!
jezcze jedno... czekam aż przestaną tak wypadać :-(

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

ale Flumycon miesiąc?! ja dostałam 150 mg 1 tabletkę...... może za mało...
i wie ktoś czy w czasie stosowania stieproxu i diprosalicu mozna farbować włosy?????
Nie można farbować włosów bo się pogarsza, bez skonsultowania się z dermatologiem zrobilam sobie pasemka niestety w niektorych miejscach nowe plamy mi wyskoczyly ktore swędziały i piekły na zmiane;/

I nie bójcie się leków sterydowych, rozmawiałam dużo o tym z jedną panią dermatolog i stwierdziła, że praktycznie żaden lek dermatologiczny nie istniałby bez sterydów, tylko trzeba ostrożnie stosować takie specyfiki gdyż skóra szybko się przyzwyczaja.
yuunna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:36   #66
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

czytam i jestem coraz bardziej przerażona. Wydaje mi się, ze mam ŁZS... i to od paru lat. Nie byłam jeszcze u dermatologa, ale objawy się chyba zgadzają:

- tłusta skóra głowy, włosy bardzo szybko mi się przetłuszczają,
- krostki i takie jakby "wągry" na skórze głowy,
- niemal cały czas mam łupież, który zawsze mocno się nasila jak tylko przetłuszczę odrobinę bardziej włosy,
- nie mogę myć włosów rzadziej niż codziennie, bo już drugiego dnia strasznie swędzi mnie cała głowa (tak naprawdę nie do wytrzymania), piecze, jest jakby podrażniona,
- po umyciu jest sucha, jakby ściągnięta, ale uczucie szybko mija i pojawia sie łój
- włosy cały czas wypadają w dużych ilościach i przez ostatnie parę lat zauważalnie się przerzedziły.

Czy mam rację? Czy to ŁZS?

Wszystkie te objawy utrzymują się juz od paru lat i są dla mnie bardzo uciążliwe myślałam, że po prostu taka już moja uroda... najbardziej pomaga mi szampon nivea przeciwłupieżowy z tej białej serii - po nim nie swędzi głowa i łupież jest znikomy, ale niestety włosy po nim mam szybko oklapnięte i tłuste
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:44   #67
namalowana_w_lustrze
Raczkowanie
 
Avatar namalowana_w_lustrze
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 56
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Co najlepsze na problemy skórne głowy ??
namalowana_w_lustrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 08:55   #68
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez namalowana_w_lustrze Pokaż wiadomość
Co najlepsze na problemy skórne głowy ??
Zależy jakie problemy ...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 21:17   #69
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
Maski??? O jakie Ci chodzi?? Moja Pani dermatolog mi powiedziała, że odżywki tak ale tylko do połowy długości włosów...broń boże by się stykały ze skórą...
.

Ja nakładam maski nawet na skórę głowy.
Naczytałam się na wizażu o pielęgnacji włosów i zaczęłam używać.
Nic nadzwyczajnego - Alterra, Kallos, Wax itd.

W chwili obecnej moje ŁZS jest minimalne czasami nawet o nim zapominam.
Po "zabiegach" o których pisałam jest lepiej więc nadal się ich trzymam.

Co do dermatologów to ja nie trafiłam nigdy na takiego,który by mi pomógł na dłuższa metę,niestety.
A do sterydów mam uraz-do tej pory włosy nad karkiem rosną mi dużo wolniej niż cała reszta.
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 19:06   #70
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Ja nakładam maski nawet na skórę głowy.
Naczytałam się na wizażu o pielęgnacji włosów i zaczęłam używać.
Nic nadzwyczajnego - Alterra, Kallos, Wax itd.

W chwili obecnej moje ŁZS jest minimalne czasami nawet o nim zapominam.
Po "zabiegach" o których pisałam jest lepiej więc nadal się ich trzymam.

Co do dermatologów to ja nie trafiłam nigdy na takiego,który by mi pomógł na dłuższa metę,niestety.
A do sterydów mam uraz-do tej pory włosy nad karkiem rosną mi dużo wolniej niż cała reszta.
Mnie skóra głowy piekła po użyciu odżywek... Ja chodziłam do wielu dermatologów... Każdy z nich też nie pomagał mi na dłuższą metę dopóki nie trafiłam do obecnej Pani dermatolog... Fakt ostrzegła mnie, że choroba będzie nawracała, ale nauczy mnie z nią żyć i walczyć.. Najbardziej podoba mi się to, że nie olewa mnie gdy jej potrzebuje tzn. gdy jest problem to dzwonię do niej i na tel. mówi mi co mam robić, a na wizyty u niej (może to dziwnie zabrzmi) czekam z niecierpliwością... Szkoda tylko, że trzeba umawiać się dwa miesiące wcześniej, a za każdą wizytę trzeba płacić - rabatów dla stałych pacjentów niestety nie ma
__________________
Coco Chanel Mademoiselle

Edytowane przez kami1984
Czas edycji: 2012-03-11 o 19:08
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 11:59   #71
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

W takim razie możesz się cieszyć,że masz taką Panią dermatolog
Ja u dermatologa nie byłam już chyba 1,5roku.
Nie widzę potrzeby bo jak pisałam aktualnie moje ŁZS jest minimalne.

Ja ostatnio pielęgnuję włosy tak jak bym nie miała ŁZS:
oleje,wcierki,odżywki itd. i nic mnie nie piecze.

Jeżeli trafiasz na dobrego lekarza to zazwyczaj jest oblegany i ciężko się do niego umówić.
Najważniejsze,ze Pani dermatolog jest ok i p0otrafi pomóc.
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 21:55   #72
suria_
Przyczajenie
 
Avatar suria_
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Witam!

Jak to "miło" nie być samym z tym problemem...
Mnie ŁZS męczy od 10-11 lat ( a mam 25). Kazda wizyta u lekarza pomagala na chwile. A ostatnio to pan "doktor" nawet nie obejrzal glowy, tylko od razu zapisal leki <lol>
Na poczatku dostalam jakas oliwke do smarowania, kazali obwijac glowe folia i zakladac czapke (hehehe), pozniej jakies smarowidla i wyczesywanie.

Ostatnio myslalam ze mnie na zawsze opuscilo to dziadostwo. W ciąży nnic a nic nie mialam na glowie. Moglam zwiazac wlosy w kitek i bylo super. ... ale... po porodzie - ok 2 m-ce wrocilo...

Naprawde doluje mnie to... Swedzi, sypie sie na ubrania. wrrr... moja jedyna fryzura to rozpuszczone wlosy - wow ;/

Jutro mam zamiar kupic szampon ERIS i moze chociaz troche pomoze..
suria_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 19:20   #73
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

A co myślicie o używaniu olejku KHADI na problemy z łzs głowy??

suria_- próbowałaś Polytar?? Nie wiem czy ten szampon, o którym wspomniałaś pomoże... W jakim jesteś stadium choroby??
__________________
Coco Chanel Mademoiselle

Edytowane przez kami1984
Czas edycji: 2012-04-30 o 19:22
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:40   #74
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
A co myślicie o używaniu olejku KHADI na problemy z łzs głowy??

suria_- próbowałaś Polytar?? Nie wiem czy ten szampon, o którym wspomniałaś pomoże... W jakim jesteś stadium choroby??

A jest olejek Khadi przeznaczony do stosowania dla osób z ŁZS,czy tylko się zastanawiasz czy jakiś podpasuje?

W sumie mogę sobie sprawdzić...

Co do szamponu Polytar to dla mnie jest świetny.
Myślę,że warto przetestować,krzywdy nie zrobi(tak wiem to nie było pytanie do mnie,ale nie mogłam się powstrzymać,przepraszam za nadgorliwość ).
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 15:28   #75
suria_
Przyczajenie
 
Avatar suria_
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Obecnie suche "placki" mam najbardziej za uszami a ostatnio zauważyłam zaczerwienienie na przodzie głowy... Staram się nie drapać, ale ciężko... ;/

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Spróbuję kupić ten szampon POLYTAR... A co to za olejek ten KHADI?
suria_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:05   #76
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez suria_ Pokaż wiadomość

Spróbuję kupić ten szampon POLYTAR... A co to za olejek ten KHADI?
Szczerze mówiąc ja znam tylko 2 olejki Khadi a mianowicie takie:
Olejek przeciwłupieżowy - kozieradka & gorczyca http://www.helfy.pl/olejek-przeciw%C...radka-gorczyca


Olejek Stymulujący Wzrost Włosów http://www.helfy.pl/olejek-stymuluja...muje-wypadanie

Niby ten 1 jest przeciwłupieżowy,ale nie mam pojęcia czy na ŁZS pomoże.
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 21:15   #77
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc ja znam tylko 2 olejki Khadi a mianowicie takie:
Olejek przeciwłupieżowy - kozieradka & gorczyca http://www.helfy.pl/olejek-przeciw%C...radka-gorczyca


Olejek Stymulujący Wzrost Włosów http://www.helfy.pl/olejek-stymuluja...muje-wypadanie

Niby ten 1 jest przeciwłupieżowy,ale nie mam pojęcia czy na ŁZS pomoże.
Mi właśnie chodzi o ten stymulujący wzrost włosów. Moja siostra sobie go kupiła (nie ma problemów ze skórą) i dała mi spróbować... Dwa razy wtarłam w skórę i włosy... Nie czułam swędzenia i nic na razie się nie tworzy... Mam ochotę na jego zakup, ale boję się że coś mi wyjdzie po dłuższym stosowaniu..
Ps. Suche masz placki czy tylko czerwony rumień??
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 12:15   #78
suria_
Przyczajenie
 
Avatar suria_
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

suche placki z bialą łuską.. bleee
suria_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 12:45   #79
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez suria_ Pokaż wiadomość
suche placki z bialą łuską.. bleee
Zaaplikuj sobie Salicylol strzykawką
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 18:03   #80
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

moja diagnoza to też łzs.Przez 3 miesiące stosuje squa med szampon, pirolam i squamax emulsja...niestety to nic nie pomaga!!!włosów zostało mi połowa jestem kompletnie załamana
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 12:58   #81
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
moja diagnoza to też łzs.Przez 3 miesiące stosuje squa med szampon, pirolam i squamax emulsja...niestety to nic nie pomaga!!!włosów zostało mi połowa jestem kompletnie załamana
Pirolam znam... mi nic nie pomógł... Byłaś u dermatologa??
Polecam to co pisałam wyżej... a na wypadanie włosów Gelacet w saszetkach...jak dla mnie niezastąpiony pomimo dosyć drogiej ceny... Z tą chorobą niestety należy umieć żyć.... Też miałam ciężkie momenty, ale dałam radę ... i mam nadzieję, że nigdy doły nie wrócą...Trzeba być dobrej myśli.
__________________
Coco Chanel Mademoiselle

Edytowane przez kami1984
Czas edycji: 2012-05-18 o 13:01
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:46   #82
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Dobrze jest mieć taką grupę wsparcia. Ja też mam ŁZS od najmłodszych lat. Ciągle z tym walcze. Tak co pół roku wraca, często na zmianę klimatu, szczególnie ze stresu i przy nieodpowiedniej diecie, a że mam anemie i nie lubie jeść to problem jest mam wrażenie trochę gorszy. Miałam oliwki, ale to nie pomaga. Maście robione są lepsze, ale potem głowa cuchnie z dwa dni. Fajne są takie wcierane płyny jak woda, które nie przetłuszczają, nie zostawiają zapachu i pomagają. To po prostu ZAWSZE wraca. Na całe szczęście mam to na głowie, a nie na rękach, buzi czy nogach, a też tak czasem bywa i lekarz mnie ciągle straszył co wcale nie ułatwiało mi sprawy
Teraz już trochę się do tego przyzywczaiłam, wiem że tak jest jest i już. Mam cieniutkie włoski z natury, więc noszę krótkie fryzurki, w których podobno najlepiej wyglądam Pogodziłam się z tym chyba.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 16:55   #83
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

\Byłam u dermatologa i polecił mi szampon Clobex stosować przez 14 dni.Nie wiem jak to rozumieć codziennie myć tym szamponem włosy, czy co kilka dni?Ajjj...z tego wszystkiego go nie zrozumiałam.Ktoś z was używał tego szamponu???
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 06:34   #84
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

szampon Pirolam i Vichy dercos na łupież tłusty są najlepsze
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 08:58   #85
Majeczka2507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

świetnym szamponem który mi pomógł to szampon Bioderma własnie do uciążliwego łupieżu z łuszczeniem się głowy i czerwonymi plackami które się pojawiają, naprawdę mi pomógł bo chodziłam po wielu dermatologach nawet myślałam ze to łuszczyca, i raz poszłam do naprawdę dobrego dermatologa i przepisał mi własnie ten szampon, aż byłam w szoku że tak działał, placki z głowy mi znikneły. Szampon kosztuje ok 50 zł

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

a i dodam że stosuje się go ok 3 razy w tyg, pozniej mozna rzadziej chyba że objawy się nasilają, ale trzeba go stosować systematycznie
Majeczka2507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:34   #86
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Ja w lutym postanowiłam pójść do lekarza, ponieważ siostra stwierdziła ze "wyłysiałam". Pani przeraziła się i orzekła ŁZS.
Lekarka zaleciła mi:
Pirolam oraz raz na 2 tyg.płukanie wodą z octem (po umyciu dziecięcym szamponem)
po 2 m-cach; dodała szampon Dermena plus, na zmianę z Pirolamem i octem.
Teraz po zaleczeniu mam myć Dermeną i co 2 tygodnie Pirolamem.

Włosy odrastają, nie są przetłuszczone.
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:55   #87
gaaabsx
Raczkowanie
 
Avatar gaaabsx
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 58
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

polecam Diprosalic. w sumie to on rozwiązał mój problem na dłuższy czas
__________________
gaaabsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:59   #88
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez gaaabsx Pokaż wiadomość
polecam Diprosalic. w sumie to on rozwiązał mój problem na dłuższy czas

Mi też pomógł!
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 12:37   #89
suria_
Przyczajenie
 
Avatar suria_
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Od jakiegos czasu używam szamponu polytar i musze stwierdzic ze troche pomaga, ale.... Ostatnio olejowalam sobie wlosy olejem lnianym (tak dla przywrócenia blasku i miękkosci) i posmarowalam też moje chore miejsca na głowie, zostawilam na noc i wydaje mi się że troche pomógł. Czuje ze te such placki są,ale nie łuszcza sie i nie odpadaja platy. Moze cos ten olej zdzialał
suria_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 05:46   #90
dbb3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Moja siostra miała łojotokowe zapalenie skóry głowy, włosy jej powychodziły, coś strasznego. Zaczęła stosować szampon NIZORAL, smarowała nim chore miejsca a także stosowała sok z cebuli. Pomogło, do dziś ma spokój a minęło juz 15 lat.
dbb3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 10:33:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.