Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-19, 14:01   #211
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Może po prostu potrzebuje bliskości dlatego nie chce spać i się wybudza ciągle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślałam, ale nawet na rękach, na klatce na nas nie chce tez spać zbyt długo. Juz z mężem byliśmy gotowi się poświęcić i na zmianę ją tak trzymać byle spala a nosić juz człowiek nie ma siły. Teraz to pewnie zęby i skok się nałożyły, bo juz nie wiem co może być przyczyną. Chyba dzis na noc dam ibuprofen zobaczymy czy to zęby...

Dziś zamiast sprzątać na święta to koczujemy na kanapie, bo niewyspani

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 16:25   #212
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas też dalej słabe nocki. Wczoraj zasnął nam dopiero około północy i jako tako pospał do 6, tylko 2 razy się obudził na kp i zaliczam tę noc do lepszych, bo dzień wcześniej też prawie nie spaliśmy...

A wczoraj tak się wkurzyłam na szwagra. Pojechaliśmy do mojej siostry w odwiedziny. Szwagier wziął małego na ręce i po jakimś czasie zapytał czy dajemy mu już coś do jedzenia. Powiedziałam, że nie, bo jest za mały. Ledwo co skończył przecież 4 miesiące. A on już zaczął nas pouczać, że jak to?!? Dlaczego nie dajemy dziecku popróbować nowych smaków? On już powinien zacząć jeść stałe pokarmy! I chciał mu wcisnąć skórkę od chleba. Powiedziałam, że sobie tego nie życzę i żeby się uspokoił. A on, że ok ok i za chwilę już nie pytając nas o zgodę dał mu prawie tę skórkę. Siostra siedziała obok i mu zabrała małego z rąk i nagadała do słuchu, żeby się nie wtrącał w wychowywanie cudzych dzieci, bo mały jest karmiony piersią i póki co to mu wystarcza. A szwagier znowu "to ty mu jeszcze dajesz cyca?" No nie kurna, karmię go kotletami.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 16:45   #213
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Feli, bez komentarza ten szwagier..🤦🏻☠♀️ Oni nie mają dzieci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 16:49   #214
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U nas też dalej słabe nocki. Wczoraj zasnął nam dopiero około północy i jako tako pospał do 6, tylko 2 razy się obudził na kp i zaliczam tę noc do lepszych, bo dzień wcześniej też prawie nie spaliśmy...

A wczoraj tak się wkurzyłam na szwagra. Pojechaliśmy do mojej siostry w odwiedziny. Szwagier wziął małego na ręce i po jakimś czasie zapytał czy dajemy mu już coś do jedzenia. Powiedziałam, że nie, bo jest za mały. Ledwo co skończył przecież 4 miesiące. A on już zaczął nas pouczać, że jak to?!? Dlaczego nie dajemy dziecku popróbować nowych smaków? On już powinien zacząć jeść stałe pokarmy! I chciał mu wcisnąć skórkę od chleba. Powiedziałam, że sobie tego nie życzę i żeby się uspokoił. A on, że ok ok i za chwilę już nie pytając nas o zgodę dał mu prawie tę skórkę. Siostra siedziała obok i mu zabrała małego z rąk i nagadała do słuchu, żeby się nie wtrącał w wychowywanie cudzych dzieci, bo mały jest karmiony piersią i póki co to mu wystarcza. A szwagier znowu "to ty mu jeszcze dajesz cyca?" No nie kurna, karmię go kotletami.

Jesli chodzi o nocki u nas mile zaskoczenie. Zasnela wczoraj 19:20 zjadla ok 21/23/1/5 ale spała!! Do 7:40 lubie to! Ciekawe za to co przyniesie dzisiaj...

Jestem w szoku! Ogromnym szoku! Rozumiem się nie zgadzac, rozumiem mieć inne zdanie. Wiele osob rozszerza po 4 mc - ok! Mozemy porozmawiac powiedziec skad takie podejscie, ale zeby dziecku dac! !? Wbrew woli rodzica?! I jeszcze kpic ze jeszcze na piersi.... matko z corka... to jest dopiero zasciankowe.. za przeproszeniem... juz jak sie wymadrzac to chociaz miec racje... i choc troche uaktualnic wiedze...Nie dziwie sie, ze sie wkurzylas..



Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Aa jakbyscie chcialy to na bbox bidony na empiku promocja sa po 47/49 zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 17:09   #215
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Literka28, ja chyba będę stosować mieszane, nie sztywno BLW. I nie wiem czy będę czekać równo do ukończenia 6 miesiąca, bo wtedy to już chyba dziecko musi dostać 2 posiłki oprócz piersi prawda? Tak wczoraj przeczytałam w tej publikacji pdf.. Więc może trochę wcześniej dam mu czegoś spróbować troszeczkę, tym bardziej, że on się bardzo interesuje już jedzeniem jak my jemy to się przygląda, cieszy i tak rusza buzią lubi dotykać kubek albo szklankę z wodą jak popijam karmiąc go Jak go biorę na kolana i siadam do stołu to taki dumny i zadowolony jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 17:12   #216
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Feli, bez komentarza ten szwagier.. Oni nie mają dzieci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mają, dwoje. Tylko szwagier był raczej zawsze niezbyt interesujący się dziećmi. To siostra wychowywała. Wczoraj mu to też wypomniała, że miał i ma szanse się wykazać przy własnych dzieciach.


Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o nocki u nas mile zaskoczenie. Zasnela wczoraj 19:20 zjadla ok 21/23/1/5 ale spała!! Do 7:40 lubie to! Ciekawe za to co przyniesie dzisiaj...

Jestem w szoku! Ogromnym szoku! Rozumiem się nie zgadzac, rozumiem mieć inne zdanie. Wiele osob rozszerza po 4 mc - ok! Mozemy porozmawiac powiedziec skad takie podejscie, ale zeby dziecku dac! !? Wbrew woli rodzica?! I jeszcze kpic ze jeszcze na piersi.... matko z corka... to jest dopiero zasciankowe.. za przeproszeniem... juz jak sie wymadrzac to chociaz miec racje... i choc troche uaktualnic wiedze...Nie dziwie sie, ze sie wkurzylas..



Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Aa jakbyscie chcialy to na bbox bidony na empiku promocja sa po 47/49 zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super, oby już wam tak zostało!


No serio, brak słów na taką ignorancję. Miałam go zawsze raczej za ogarniętego faceta, ale jak widać nie do końca tak jest.
Siostra nie karmiła zbyt długo piersią bo ich córka miała skazę białkową i siostra zdecydowała się zrezygnować z kp na rzecz mm dla alergików.
Syna też nie karmiła piersią, tylko mm. To może i szwagier ma jakieś mylne wyobrażenie o kp. Nie wiem. W każdym razie jak dla mnie jego zachowanie było bardzo nie w porządku.
Wszystkie dzieci nasze są... ja nie wiem dlaczego niektórzy ludzie uzurpują sobie prawo do wtrącania w wychowywanie cudzych dzieci.


Ja jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie z rozszarzeniem diety. W styczniu będę się edukować, bo od lutego zaczniemy rozszerzać.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 17:13   #217
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Czemu b.boxy są lepsze od innych bidonów? Pytam, bo nie znam się, a te są dosyć drogie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-19, 17:15   #218
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja tez chce mieszanie. Blw wydaje sie super, ale napewno jakas zmielona zupka, marchewka czy sloiczek tez dam.
Mysle my zaczac tak w okolicach 6mcs. Moze minimalnie szybciej ? Zobacze jak mala bedzie sie zachowywac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 18:15   #219
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U nas też dalej słabe nocki. Wczoraj zasnął nam dopiero około północy i jako tako pospał do 6, tylko 2 razy się obudził na kp i zaliczam tę noc do lepszych, bo dzień wcześniej też prawie nie spaliśmy...

A wczoraj tak się wkurzyłam na szwagra. Pojechaliśmy do mojej siostry w odwiedziny. Szwagier wziął małego na ręce i po jakimś czasie zapytał czy dajemy mu już coś do jedzenia. Powiedziałam, że nie, bo jest za mały. Ledwo co skończył przecież 4 miesiące. A on już zaczął nas pouczać, że jak to?!? Dlaczego nie dajemy dziecku popróbować nowych smaków? On już powinien zacząć jeść stałe pokarmy! I chciał mu wcisnąć skórkę od chleba. Powiedziałam, że sobie tego nie życzę i żeby się uspokoił. A on, że ok ok i za chwilę już nie pytając nas o zgodę dał mu prawie tę skórkę. Siostra siedziała obok i mu zabrała małego z rąk i nagadała do słuchu, żeby się nie wtrącał w wychowywanie cudzych dzieci, bo mały jest karmiony piersią i póki co to mu wystarcza. A szwagier znowu "to ty mu jeszcze dajesz cyca?" No nie kurna, karmię go kotletami.
Brak słów na tego szwagra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 18:26   #220
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada w dzień ma mniej więcej staly schemat spania - pierwsza drzemka 9.30-10.00 i śpi do 45min, druga drzemka po 12.00 śpi 1.5-2godz (zasypia na mnie, odkładam i kilka razy musze ja dosypiać brać na ręce i zalulac bo przebudza się z płaczem około 3 razy, wiec nie jest to drzemka ciągniem), trzecie spanie kolo 17.00 tez do 45min. Codziennie około 20.30 kąpiemy, bo juz jest zmęczona i marudzi. Nie wiem gdzie popełniam błąd, ona ewidentnie nie lubi spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno odpowiedni poziom dha też ma duży wpływ na sen dziecka. Przyjmujesz preparat z dha? Potem warto zadbać np. o ryby w diecie


Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?
Z pierwszą córką (była na mm) rozszerzałam po 4 miesiącu. Ogólnie wyszła z tego jedna wielka porażka, mała jest ogromnym niejadkiem, nie je prawie nic poza rosołem i kotletem z piersi kurczaka. Aa i suchy chleb i placki bananowe i serek waniliowy. Czasem jakiś owoc. NIC poza tym, zero kanapek, nalesników, nic a nic... Ale dużo w tym i naszego zaniedbania ale myślę że też mogła mieć niezdiagnozowane wędzidełko bo miała duży problem z grudkami i kawałkami, dławiła się, miała odruch wymiotny. Temat rzeka.

Teraz planuję czekać równo do skończonego 6 miesiąca, widzę że Stefcia mimo tego że zaraz skończy 5 nie jest jeszcze w ogóle gotowa. Będę mieszać papki i blw. Bidon z wodą od razu



Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czemu b.boxy są lepsze od innych bidonów? Pytam, bo nie znam się, a te są dosyć drogie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że to kwestia tego że bbox ma obciążnik na rurce dzięki czemu można z niego pić w każdej pozycji. Dodatkowo rurka ma takie jakby utrudnienie, że dziecko musi trochę się wysilić żeby coś poleciało. Ale może i tańszy z obciążnikiem też się znajdzie, powiem szczerze że nie szukałam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-12-19 o 18:52
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 18:31   #221
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o nocki u nas mile zaskoczenie. Zasnela wczoraj 19:20 zjadla ok 21/23/1/5 ale spała!! Do 7:40 lubie to! Ciekawe za to co przyniesie dzisiaj...

Jestem w szoku! Ogromnym szoku! Rozumiem się nie zgadzac, rozumiem mieć inne zdanie. Wiele osob rozszerza po 4 mc - ok! Mozemy porozmawiac powiedziec skad takie podejscie, ale zeby dziecku dac! !? Wbrew woli rodzica?! I jeszcze kpic ze jeszcze na piersi.... matko z corka... to jest dopiero zasciankowe.. za przeproszeniem... juz jak sie wymadrzac to chociaz miec racje... i choc troche uaktualnic wiedze...Nie dziwie sie, ze sie wkurzylas..



Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Aa jakbyscie chcialy to na bbox bidony na empiku promocja sa po 47/49 zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja pewnie spróbuję coś podać na początku lutego, 12. kończymy pół roku. Chcę zacząć rozszerzać w 25. tygodniu, ale bez spiny. Najpierw dynia, marchewka, ziemniak, brokuł, inne warzywa, owoce, mięso, kaszki, jajko, jogurt, przyprawy, etc. Takim schematem rozszerzałam starszemu. Raczej papki, blw się bałam na początku, bo usiadł na 9 m-cy dopiero a w bujaku blw to absolutnie nie do pomyślenia. Kornel się szybciej rozwija, ale doświadczyłam dławianie starszego aż bordowy był, bo nie mógł złapać powietrza. Bardzo mnie to stresowało i mimo że kurs pierwszej pomocy maluchom przeszłam, to za dużo nerw dla mnie. Blw fajne, ale ja dopiero później z nim ruszę. Fajnym rozwiązaniem był u nas gryzak silikonowy z dziurkami. Tam wkładalam jabłko, banana, kiwi i synek sobie zjadał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czemu b.boxy są lepsze od innych bidonów? Pytam, bo nie znam się, a te są dosyć drogie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy 1,5 roku b.boxa, milion razy upadł lub celowo został rzucony i nic mu nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Będę rozszerzać dietę zgodnie z zasadą, że ja decyduję, co dziecku podać, a synek zdecyduje czy zje I ile zje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-19, 18:38   #222
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

To widzę, że podobnie myślimy też chyba zaczniemy trochę wcześniej... tym bardziej, że Maja dziś łapnela skorke z chleba i bum do buzi... zabralam jej od razu i taka obraza majestatu
Szklanka/kubkiem też bardzo zainteresowana oczywiscie bacznie nas obserwuje i jak na razie najbardziej podobaja jej sie kanapki
A Bboxa duzo osob polecalo jest z obciaznikiem na rurce - podobno trwaly. Zobaczymy. Reszte rzeczy kupie jakas zwykla w koncu poczatki i tak sa „biedne” w ilosc i czestosc potraw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 19:00   #223
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada w dzień ma mniej więcej staly schemat spania - pierwsza drzemka 9.30-10.00 i śpi do 45min, druga drzemka po 12.00 śpi 1.5-2godz (zasypia na mnie, odkładam i kilka razy musze ja dosypiać brać na ręce i zalulac bo przebudza się z płaczem około 3 razy, wiec nie jest to drzemka ciągniem), trzecie spanie kolo 17.00 tez do 45min. Codziennie około 20.30 kąpiemy, bo juz jest zmęczona i marudzi. Nie wiem gdzie popełniam błąd, ona ewidentnie nie lubi spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może fizjo ? Może to przez to spanie w ortezie ? :-(

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość

Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?

Aa jakbyscie chcialy to na bbox bidony na empiku promocja sa po 47/49 zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myśle, że nie ma co się sztywno trzymać co do dnia chociaż przy pierwszej córce byłam taka sztywniara na pewno nie zamierzam szybciej, ona ledwo się raz obróciła, usiądzie być może też później ... w końcu jednak urodziła się 3 tygodnie za szybko... Będę dawać i papki ze słoiczka i nasze jedzenie jak będzie coś odpowiedniego i do ręki banana, brokuła więc mieszanie.
Nie miałam b box, ale bardzo zachwalany więc może kupię. Któraś podwójna, potrójna mama poleca ? U nas słomkę załapała ok 10M byliśmy w knajpie i my piliśmy ze słomki i tak naśladując się nauczyła

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-12-19 o 19:06
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 19:11   #224
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Może fizjo ? Może to przez to spanie w ortezie ? :-(



Myśle, że nie ma co się sztywno trzymać co do dnia chociaż przy pierwszej córce byłam taka sztywniara na pewno nie zamierzam szybciej, ona ledwo się raz obróciła, usiądzie być może też później ... w końcu jednak urodziła się 3 tygodnie za szybko... Będę dawać i papki ze słoiczka i nasze jedzenie jak będzie coś odpowiedniego i do ręki banana, brokuła więc mieszanie.
Nie miałam b box, ale bardzo zachwalany więc może kupię. Któraś podwójna, potrójna mama poleca ? U nas słomkę załapała ok 10M byliśmy w knajpie i my piliśmy ze słomki i tak naśladując się nauczyła

Maja to wogole... nie obraca sie. Mimo ze juz zaczynalo jej sie udawac. Ale za to pelza! Do przodu do tylu... piwoty robi.. nie kumam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 19:31   #225
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Może fizjo ? Może to przez to spanie w ortezie ? :-(



Myśle, że nie ma co się sztywno trzymać co do dnia chociaż przy pierwszej córce byłam taka sztywniara na pewno nie zamierzam szybciej, ona ledwo się raz obróciła, usiądzie być może też później ... w końcu jednak urodziła się 3 tygodnie za szybko... Będę dawać i papki ze słoiczka i nasze jedzenie jak będzie coś odpowiedniego i do ręki banana, brokuła więc mieszanie.
Nie miałam b box, ale bardzo zachwalany więc może kupię. Któraś podwójna, potrójna mama poleca ? U nas słomkę załapała ok 10M byliśmy w knajpie i my piliśmy ze słomki i tak naśladując się nauczyła
Szczerze polecam b.boxa. Mój starszak pije głównie z niego po dzisiejszy dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 20:25   #226
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Roselyn, jak tam po szczepieniu i ogólnie po wizycie?

U nas zasypianie już lepiej od paru dni, nie ma płaczu i krzyku, zasypia dość szybko po odłożeniu. Najczęściej jeszcze się wierci i próbuje zedrzeć z siebie śpiworek, ale cyc i/lub szumiący miś potrafią pomóc zasnąć W nocy pobudki są jeszcze częste, co 2-3 godziny średnio, ale to nie problem, bo śpimy razem, więc zje przez 5 minut, odwraca główkę i śpi dalej
A propos jedzenia... czy Wasze dzieci też jedzą krócej, tzn. 4 minuty z jednego cycka i koniec? Niby nic na to nie wskazuje, że się nie najada, ale dziwi mnie, że tak krótko.. I chyba nawet potrafi pierś opróżnić w te 4 minuty, często nie chce już drugiej..

Skąd czerpiecie wiedzę nt. rozszerzania diety? Ja mam na razie książkę o BLW i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja najada się w tak szybkim tempie ale jedynie w ciągu dnia jak chce coś przekąsić. Przed spaniem ciągnie i ciągnie i nigdy nie zjadła z drugiej piersi od razu po pierwszej. Czasami dopiero po kilkunastu minutach jak wierci się przez sen i zaproponuje ta druga to zje.
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o nocki u nas mile zaskoczenie. Zasnela wczoraj 19:20 zjadla ok 21/23/1/5 ale spała!! Do 7:40 lubie to! Ciekawe za to co przyniesie dzisiaj...

Jestem w szoku! Ogromnym szoku! Rozumiem się nie zgadzac, rozumiem mieć inne zdanie. Wiele osob rozszerza po 4 mc - ok! Mozemy porozmawiac powiedziec skad takie podejscie, ale zeby dziecku dac! !? Wbrew woli rodzica?! I jeszcze kpic ze jeszcze na piersi.... matko z corka... to jest dopiero zasciankowe.. za przeproszeniem... juz jak sie wymadrzac to chociaz miec racje... i choc troche uaktualnic wiedze...Nie dziwie sie, ze sie wkurzylas..



Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Aa jakbyscie chcialy to na bbox bidony na empiku promocja sa po 47/49 zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja chciałam rozszerzać w ostatni weekend stycznia jak Mała skończy równe pół roku ale wymyśliłam dziś że zrobię wtedy imprezę niespodziankę urodzinowa dla męża więc nie będzie czasu na jedzenie z Mała. A chciałam na weekendzie żeby Mąż był w domu w tym czasie. Może więc z tydzień wcześniej zacznę jej coś podawać. Ogólnie planuje BLW ale jasne że jakieś zupki wpadną bo my ogólnie dość często sami jemy jakąś zupe krem.
Moją też się ciągnie do jedzenia i zawsze odwraca główkę jak ktoś je i jest mega zainteresowana.

U nas nie dość że zęby ostatnio w natarciu to jeszcze Mała się nauczyła odwracać na brzuch i teraz próbuje to zrobić dosłownie wszędzie, łącznie z blatem w łazience gdzie ją przygotowuje do kąpieli nawet w nocy się jej zdażyło raz przez sen.
Noce pozwólcie że nie będę komentować

Feli jakoś nie potrafię sobie wyobrazić co mają osoby w głowach które tak komentują wybory rodzica co do wychowania. U nas na szczęście nikt nie wtrąca się w rozszerzanie diety ale założyłam się z Mężem że jego mama prędzej czy później będzie dawać nam "złote rady" że córa powinna już jeść. Taki typ, z tym nie wygrasz 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Enilis
Czas edycji: 2020-12-19 o 20:27
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 20:30   #227
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Justysia pierwsze słyszę o wpływie DHA na sen, ale Twoja ładnie śpi, to pewnie masz rację.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 21:07   #228
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Justysia pierwsze słyszę o wpływie DHA na sen, ale Twoja ładnie śpi, to pewnie masz rację.
Właśnie ostatnio to zaniedbałam, z miesiąc juz nie biorę żadnych witamin... Ryb też jem mało. Musze znów zacząć suplementacje. Tyle tylko, że mała na noc dostaje kleik na Bebilonie z DHA.

Akada mysle wlasnie o fizjo, ale pewnie uda mi się dopiero po nowym roku gdzieś umówić, bo teraz będzie martwy czas orteza na pewno swoje dołożyła do tego spania...

Ja jak pisałam juz trochę rozszerzam dietę- ziemniak, marchewka, dynia, batat, ryż i dzisiaj jabłko jako drugi posilek juz mamy za sobą. Mała zjada chętnie po kilka łyżeczek, jak nie chce zaczyna się kręcić lub odwraca głowę. Na razie same papki. Boje się jeszcze BLW, ale za jakiś czas na pewno będę tez probowac. Na razie kupilam doidy cup-dostanie pod choinkę, ale też się czuje na bidon bbox.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 21:20   #229
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Feli szwagier dramat.

Mój najstarszy syn jest alergikiem, kiedyś gdy byliśmy tydzień przed testami skórnymi i syn z tego powodu nie przyjmował leków na alergię pojechalismy do mojej mamy, która w tajemnicy dała mojemu synkowi czekoladowego cukierka z takiej mieszanki gdzie często są orzechy. Dobrze, że zauważyłam że coś kombinuje, bo bez leków z podejrzeniem alergii na bardzo dużo różnych produktów mogła doprowadzić do tragedii. Ale przecież szkoda 1,5 rocznego dziecka, że nie je tego typu słodyczy.


Co do rozszerzania diety to my pewnie zaczniemy w okolicach szóstego miesiąca. Szczerze mówiąc wcale mi się nie chce tego robić. Nie mam już weny na to wprowadzanie posiłków. Z synem szło dobrze mimo diety eliminacyjnej, ale teraz słabo je. Córka podobnie, wszystko chętnie próbowała a teraz jest dramat.

A co do bidonu to faktycznie bbox jest bardzo dobry, ale moja siostra miała Canpol z obciążnikiem i była zadowolona

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-19, 21:21   #230
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio to zaniedbałam, z miesiąc juz nie biorę żadnych witamin... Ryb też jem mało. Musze znów zacząć suplementacje. Tyle tylko, że mała na noc dostaje kleik na Bebilonie z DHA.

Akada mysle wlasnie o fizjo, ale pewnie uda mi się dopiero po nowym roku gdzieś umówić, bo teraz będzie martwy czas orteza na pewno swoje dołożyła do tego spania...

Ja jak pisałam juz trochę rozszerzam dietę- ziemniak, marchewka, dynia, batat, ryż i dzisiaj jabłko jako drugi posilek juz mamy za sobą. Mała zjada chętnie po kilka łyżeczek, jak nie chce zaczyna się kręcić lub odwraca głowę. Na razie same papki. Boje się jeszcze BLW, ale za jakiś czas na pewno będę tez probowac. Na razie kupilam doidy cup-dostanie pod choinkę, ale też się czuje na bidon bbox.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ryż już podałaś? Muszę spojrzeć w najnowsze schematy żywienia, bo ja zaczynałam od warzyw, później przeplatałam z owocami. Wiadomo, na początku to po kilka łyżeczek. Zboża dopiero koło 7-8 miesiąca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 23:10   #231
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mój młodszy synek jeszcze nie śpi!!! Kręci piruety na macie, non stop na brzuch się przekręca, unosi głowę i bum odbija jak szalony. W dodatku obudził starszego i jest histeria. Ręce i nogi opadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 08:25   #232
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

A my dziś kolejna super noc zasnela przed 21 o 22:30 jedzenie i kolejne po 4 fakt ze wtedy obudzila sie rozbawiona, ale wzielam ja do nas pogadala pogadala i zasnela :p choc nie wiem ktora z nas pierwsza! O 7.30 pobudka i do 8:30 prawie w lozku lezalysmy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mój młodszy synek jeszcze nie śpi!!! Kręci piruety na macie, non stop na brzuch się przekręca, unosi głowę i bum odbija jak szalony. W dodatku obudził starszego i jest histeria. Ręce i nogi opadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zazdroszcze ze juz robi obroty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 08:39   #233
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ryż już podałaś? Muszę spojrzeć w najnowsze schematy żywienia, bo ja zaczynałam od warzyw, później przeplatałam z owocami. Wiadomo, na początku to po kilka łyżeczek. Zboża dopiero koło 7-8 miesiąca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kleik ryżowy jakis czas juz daje, a trochę ryżu rozgotowanego z marchewka zblendowane też dałam. Ryż nie ma glutenu. Z tego co czytałam to nie opóźniać wprowadzania alergenów teraz zalecają. Po jednym dziennie wprowadzać i obserwować. Calkiem teraz jest inaczej wszystko zalecane niż jak rozszerzałam dietę w 2012r. dla starszej. Ona miała 28tyg i jadla juz biszkopty ostatnio oglądałam filmiki jak byla malutka. Teraz sobie nie wyobrażam młodszej za 5tygodni jak je sama biszkopta xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 08:52   #234
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mamy KP jak z kaszkami bedziecie dawac te na mleku czy te na wodzie ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 08:59   #235
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Kleik ryżowy jakis czas juz daje, a trochę ryżu rozgotowanego z marchewka zblendowane też dałam. Ryż nie ma glutenu. Z tego co czytałam to nie opóźniać wprowadzania alergenów teraz zalecają. Po jednym dziennie wprowadzać i obserwować. Calkiem teraz jest inaczej wszystko zalecane niż jak rozszerzałam dietę w 2012r. dla starszej. Ona miała 28tyg i jadla juz biszkopty ostatnio oglądałam filmiki jak byla malutka. Teraz sobie nie wyobrażam młodszej za 5tygodni jak je sama biszkopta xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, wiem, że ryż bezglutenowy Ja rozszerzałam dietę starszakowi rok temu. To znowu coś zmienili w tych schematach w takim razie, bo pamiętam, że ryż był później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 09:18   #236
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy KP jak z kaszkami bedziecie dawac te na mleku czy te na wodzie ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na wodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 09:37   #237
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy KP jak z kaszkami bedziecie dawac te na mleku czy te na wodzie ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie chce dawać tych instant kaszek, więc będę na początku gotować na wodzie i mieszać z mlekiem albo moim albo mm.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, że ryż bezglutenowy Ja rozszerzałam dietę starszakowi rok temu. To znowu coś zmienili w tych schematach w takim razie, bo pamiętam, że ryż był później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba zależy na jakie wytyczne się patrzy, ja jakis czas temu sprawdzałam nasze polskie. Może WHO ma inne... Dużo stawiam też na swoją intuicję w żywieniu dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 10:05   #238
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Nie miałam b box, ale bardzo zachwalany więc może kupię. Któraś podwójna, potrójna mama poleca ? U nas słomkę załapała ok 10M byliśmy w knajpie i my piliśmy ze słomki i tak naśladując się nauczyła
Starsza do tej pory pije głównie z bboxa



Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Justysia pierwsze słyszę o wpływie DHA na sen, ale Twoja ładnie śpi, to pewnie masz rację.
Gdzieś mi się to obiło o uszy na jakimś webinarze odnośnie snu dzieci właśnie U nas zęby w natarciu chyba, wczoraj bidulka tak strasznie płakała jakby przez sen że aż jej dałam syrop i dopiero po tym spokojnie zasnęła i spała do rana





Co do rozszerzania diety ja nie będę sie trzymać schematów typu po 6 miesiącu marchewka, po 7 mięso, po 8 zboża. Będę podawać od razu wszystko tzn. wiadomo ze nie wszystko na raz żeby obserwować w razie co czy nie ma alergii ale chodzi o to że skoro dziecko jest gotowe na rozszerzanie diety to może jeść od razu "wszystko" czyli warzywa, owoce, nabiał, zboża Wiadomo że są produkty dozwolone np. po roku jak miód czy po 12 rż. grzyby leśne i że nie podam dziecku od razu smażonego czy coś ale planuję dość szybko wprowadzać normalne, urozmaicone posiłki żeby mi nie wyrósł kolejny niejadek



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 10:11   #239
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Starsza do tej pory pije głównie z bboxa



Gdzieś mi się to obiło o uszy na jakimś webinarze odnośnie snu dzieci właśnie U nas zęby w natarciu chyba, wczoraj bidulka tak strasznie płakała jakby przez sen że aż jej dałam syrop i dopiero po tym spokojnie zasnęła i spała do rana





Co do rozszerzania diety ja nie będę sie trzymać schematów typu po 6 miesiącu marchewka, po 7 mięso, po 8 zboża. Będę podawać od razu wszystko tzn. wiadomo ze nie wszystko na raz żeby obserwować w razie co czy nie ma alergii ale chodzi o to że skoro dziecko jest gotowe na rozszerzanie diety to może jeść od razu "wszystko" czyli warzywa, owoce, nabiał, zboża Wiadomo że są produkty dozwolone np. po roku jak miód czy po 12 rż. grzyby leśne i że nie podam dziecku od razu smażonego czy coś ale planuję dość szybko wprowadzać normalne, urozmaicone posiłki żeby mi nie wyrósł kolejny niejadek



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo właśnie nie ma żadnej listy co po czym, jak rozszerzałam starszakowi dietę w 2018 roku to też nie było...

A z tym ryżem to kojarzę, że trzeba po prostu uważać ze względu na arsen, po prostu nie przesadzać z ilościami, tak samo mleko ryżowe jest dozwolone chyba po 5 r.ż. dopiero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 10:38   #240
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja raczej też będę stopniowo wszystko dawać i obserwować.
Skoro B box taki dobry, to chyba też kupię.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.