Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-20, 13:21   #241
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No bo właśnie nie ma żadnej listy co po czym, jak rozszerzałam starszakowi dietę w 2018 roku to też nie było...

A z tym ryżem to kojarzę, że trzeba po prostu uważać ze względu na arsen, po prostu nie przesadzać z ilościami, tak samo mleko ryżowe jest dozwolone chyba po 5 r.ż. dopiero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kojarzę stronę w necie, gdzie było wymienionych mnóstwo rzeczy spożywczych i zakładki, co w którym miesiącu można podać, np. że paprykę, to około 8. miesiąca, nawet przyprawy były rozpisane. Tylko muszę stronę odnaleźć. Dzięki tej stronie tworzyłam zupy-kremy starszakowi żadna mi się nigdy nie powtórzyła, bo dochodziły kolejne składniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 13:36   #242
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy KP jak z kaszkami bedziecie dawac te na mleku czy te na wodzie ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba na wodzie.. Nie orientuję się w tych kaszkach jeszcze.
Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Nie chce dawać tych instant kaszek, więc będę na początku gotować na wodzie i mieszać z mlekiem albo moim albo mm. Chyba zależy na jakie wytyczne się patrzy, ja jakis czas temu sprawdzałam nasze polskie. Może WHO ma inne... Dużo stawiam też na swoją intuicję w żywieniu dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co bedziesz gotowac? Też nie chce nic instant, ale nie wiem jeszcze jakie są w ogóle kaszki. Normalna mannę, płatki owsiane, jaglanej itd. można czy jakieś specjalne dla dzieci?
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Kojarzę stronę w necie, gdzie było wymienionych mnóstwo rzeczy spożywczych i zakładki, co w którym miesiącu można podać, np. że paprykę, to około 8. miesiąca, nawet przyprawy były rozpisane. Tylko muszę stronę odnaleźć. Dzięki tej stronie tworzyłam zupy-kremy starszakowi żadna mi się nigdy nie powtórzyła, bo dochodziły kolejne składniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłabym wdzięczna jakbyś podała tę stronę jak znajdziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 14:15   #243
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Kojarzę stronę w necie, gdzie było wymienionych mnóstwo rzeczy spożywczych i zakładki, co w którym miesiącu można podać, np. że paprykę, to około 8. miesiąca, nawet przyprawy były rozpisane. Tylko muszę stronę odnaleźć. Dzięki tej stronie tworzyłam zupy-kremy starszakowi żadna mi się nigdy nie powtórzyła, bo dochodziły kolejne składniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś faktycznie był jakiś podział na miesiące ale tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia bo czym np. taka papryka różni się od marchewki czy brokuła Ale i tak każda z nas zrobi najlepiej jak potrafi i chce dla swojego dziecka.



Z ciekawostek na którejś stronie o blw czytałam ze warto nie zaczynać właśnie od marchewki czy dyni, która jest słodka a od zielonych warzyw jak np. brokuł czy cukinia bo podobno przez lekką goryczkę dzieci je najmniej lubią a tak jak nie poznają wcześniej słodszych warzyw to chętniej je zjedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 15:16   #244
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chyba na wodzie.. Nie orientuję się w tych kaszkach jeszcze. A co bedziesz gotowac? Też nie chce nic instant, ale nie wiem jeszcze jakie są w ogóle kaszki. Normalna mannę, płatki owsiane, jaglanej itd. można czy jakieś specjalne dla dzieci?Byłabym wdzięczna jakbyś podała tę stronę jak znajdziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, strona fajna była, bo na zielono były zaznaczone nowości w diecie, które można podać. Poszukam w wolnej chwili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Kiedyś faktycznie był jakiś podział na miesiące ale tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia bo czym np. taka papryka różni się od marchewki czy brokuła Ale i tak każda z nas zrobi najlepiej jak potrafi i chce dla swojego dziecka.



Z ciekawostek na którejś stronie o blw czytałam ze warto nie zaczynać właśnie od marchewki czy dyni, która jest słodka a od zielonych warzyw jak np. brokuł czy cukinia bo podobno przez lekką goryczkę dzieci je najmniej lubią a tak jak nie poznają wcześniej słodszych warzyw to chętniej je zjedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, może tym, że niektóre rzeczy bywają ciężkostrawne dla takiego malucha. Papryka, cebula czy czosnek pewnie gorzej się trawią w małym brzuszku od marchewki czy dyni. Są też takie, które mogą uczulać i specjaliści proponują wprowadzać później lub w maleńkich ilościach. Wiadomo, to jest rozszerzanie diety, poznawanie smaków a później treści pokarmu. Dziecko nie musi zaraz zjadać zupy i drugiego dania
Brokuła wprowadziłam starszemu jako jedno z kolejnych warzyw. Pamiętam, że najpierw się krzywił, ale dzielnie zjadał. Później uwielbiał brokuła i pasternak 🤣 teraz zje, ale średnio mu wchodzi gotowany bez dodatku masełka. Dziecko podobno musi około 20x spróbować żeby coś zaakceptować.
Kaszki podawałam instant z owocami (kaszki Holle) na wodzie, bo mleko miał ode mnie Dopiero około roku zmieniłam na te z mm z Bobovity Porcja Zbóż bez cukru. Raz spróbowałam zrobić kaszkę na moim mleku, nie próbujcie, bo kilku minutach robi się woda. Mleko matki ma jakiś enzym, który kaszki rozkłada do substancji wodnistej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 15:25   #245
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
No, strona fajna była, bo na zielono były zaznaczone nowości w diecie, które można podać. Poszukam w wolnej chwili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Wiesz co, może tym, że niektóre rzeczy bywają ciężkostrawne dla takiego malucha. Papryka, cebula czy czosnek pewnie gorzej się trawią w małym brzuszku od marchewki czy dyni. Są też takie, które mogą uczulać i specjaliści proponują wprowadzać później lub w maleńkich ilościach. Wiadomo, to jest rozszerzanie diety, poznawanie smaków a później treści pokarmu. Dziecko nie musi zaraz zjadać zupy i drugiego dania
Brokuła wprowadziłam starszemu jako jedno z kolejnych warzyw. Pamiętam, że najpierw się krzywił, ale dzielnie zjadał. Później uwielbiał brokuła i pasternak teraz zje, ale średnio mu wchodzi gotowany bez dodatku masełka. Dziecko podobno musi około 20x spróbować żeby coś zaakceptować.
Kaszki podawałam instant z owocami (kaszki Holle) na wodzie, bo mleko miał ode mnie Dopiero około roku zmieniłam na te z mm z Bobovity Porcja Zbóż bez cukru. Raz spróbowałam zrobić kaszkę na moim mleku, nie próbujcie, bo kilku minutach robi się woda. Mleko matki ma jakiś enzym, który kaszki rozkłada do substancji wodnistej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

to co piszesz i zalecenia konkretne sa po prostu stare tak jak np ze zoltko po 7mc. Teraz mozesz podac cale jajko i to kiedy chcesz tyle ze wygodniej spokojniej i bezpieczniej jest zaczac od pojedynczych warzyw. Jednak wcale nie trzeba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 16:08   #246
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość

Z ciekawostek na którejś stronie o blw czytałam ze warto nie zaczynać właśnie od marchewki czy dyni, która jest słodka a od zielonych warzyw jak np. brokuł czy cukinia bo podobno przez lekką goryczkę dzieci je najmniej lubią a tak jak nie poznają wcześniej słodszych warzyw to chętniej je zjedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby ma to sens, ale dziecko i tak zna słodki smak, moje mleko jest słodziutkie
Ale się nakręciłyście na to rd po świętach muszę pomyśleć żeby jakiś mały dobry olej kupić bo przy Agacie nie miałam i na dzień dobry dałam suchego ziemniaka ;-)

Jak tam pierogi ? ;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg C6764687-F147-41AE-B28D-162194C30022.jpeg (17,8 KB, 41 załadowań)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 16:39   #247
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Kurcze a to musi byc specjalny olej? Nie moze byc zwykla oliwa czy cos z takich „dla doroslych”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-20, 16:50   #248
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Akada, dobre 🤣
Ej tam, zaraz nakręciłyście. Dla mnie rd to jeszcze odległy temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 16:55   #249
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Moje gotowe !
Daje przepis na farsz z tofu bo Enilis sie pytala ,a wyszlo pysznie

-dwa opakowania tofu wedzonego
-czosnek, cebulka
-paczka szpibaku
-pol kostki fety, pol sloiczka suszonycb pomidorow
-jedno jajko
-przyprawy (ja dalam sol,pieprz,czosnek granulowany, przyprawa do kurczaka)
-maselko i oliwa do smazenia

Podzmazamy na oliwie lub maselki cebulke i czosnek, dorzucamy tofu pokrojone w dosc drobna kostka i posmazamy az sie boczki zarumienia, dodajemy szpinak potem suszone pomidory z feta, przyprawi i jajko. Farsz nakladamy jak wystygnie Tyle starcza na ciasta z pol kg maki

Zrobilam tez drozdzowe z pieczarkami i soczewica i maaaasa przypraw. Tez fajnie wyszly

Hah a maz teraz spi padniety bo gdy ja z kolezanka lepilam to on przez 5 godzin bawil mala. I dobrze ze zobaczyl ze to nie tak lekko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 17:00   #250
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Akada, dobre 🤣
Ej tam, zaraz nakręciłyście. Dla mnie rd to jeszcze odległy temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też odległy jeszcze, ale trzeba się przygotować

Akada, z pierogami śmieszne, ale jakże prawdziwe.. Często jak się namęczę to mąż nosem kręci, a jak zrobię coś na szybko to się zajada

Ja jestem od słodkości na Święta. Piernik staropolski już upieczony i przełożony powidłami leży pod książkami, makowiec upieczony i zamrożony. Jeszcze sernik mam zrobić i pierniczki na prezenty. Na Wigilię paszteciki z kapustą i grzybami obiecałam. I może jeszcze pasztet warzywny zrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 17:17   #251
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Kurcze a to musi byc specjalny olej? Nie moze byc zwykla oliwa czy cos z takich „dla doroslych”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak masz dobry to nie, ja wstyd się przyznać nie zawsze mam dobrą oliwę z oliwek. Niedawno kupiłam lniany i dodaje do pasty jajecznej

https://alaantkoweblw.pl/dobre-tlusz...-jakie-wybrac/

Wczoraj nie mogłam się powstrzymać i kupiłam na zapas ;-) od 74 zaczynają się fajniejsze ciuszki w pepco
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 26A11B0E-B183-44D6-AE54-5F5B47D44E97.jpg (205,4 KB, 55 załadowań)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-20, 18:45   #252
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn dziękuję za przepis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 18:47   #253
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Catherrine można takie normalne kasze zbożowe gotować, ale ja będę zamawiać takie specjalnie dla dzieci z Helpa, mają zestawy różnych kaszek z certyfikatem Bio, polskie i są już tak rozdrobnione, że gotuje się je w 3min. Polecała mi znajoma, jej dziecko się nimi zajada.

Akada pierogi lepie dopiero w wigilię, wiec jak nie wyjdą to juz nie będzie odwrotu

Roselyn i co by było jakby to faceci siedzieli na macierzyńskim? A niby to kobiety są słabą płcią

Jak tam niedziela? My byliśmy u znajomych na kawie. W końcu jakas zmiana otoczenia, bo tak to ciągle w domu i w domu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 20:40   #254
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość

Jak tam niedziela? My byliśmy u znajomych na kawie. W końcu jakas zmiana otoczenia, bo tak to ciągle w domu i w domu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tak jak lubi mąż domator: śniadanie, drzemka młodej tym razem na cycku bo nie chciało mi się dwa razy wychodzić, obiad i dłuższy spacer z drzemką Oli, na wieczór mąż ze starszą zrobili pizzę, pograliśmy, poukładaliśmy puzzle, poczytaliśmy i w końcu obie śpią a my kończymy Gambit Królowej

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-12-20 o 21:27
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 21:12   #255
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mąż trzeci dzień w pracy.. dziś do 20:30. Dzień z Majka supernawet mimo marudzenia na zabkowanie dzielna byla. Za to wieczorne usypianie.. juz tracilam cierpliwosc.. mam takie wyrzuty sumienia ze sie zezloscilam ze szok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 21:40   #256
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ladne ciuszki Akada az kusi by zajrzec do pepco ...

Dziewczyny kiedys tu pisalyscie o hybrydach. Czy ktoras nie chce mojego zestawu ? Oddam za darmo (tzn no za koszt wysylki ). Zalega mi w szafie. Dzis go wyjelam i probowalam sie z nim przeprosic ,ale jednak ja i hybrydy sie nie polubimy. Neonail. Wszystko dziala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 06:19   #257
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ladne ciuszki Akada az kusi by zajrzec do pepco ...

Dziewczyny kiedys tu pisalyscie o hybrydach. Czy ktoras nie chce mojego zestawu ? Oddam za darmo (tzn no za koszt wysylki ). Zalega mi w szafie. Dzis go wyjelam i probowalam sie z nim przeprosic ,ale jednak ja i hybrydy sie nie polubimy. Neonail. Wszystko dziala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć
Ja bardzo chętnie, jeśli chcesz się pozbyć moja kosmetyczka rodzi na początku lutego i na pewno na jakiś czas zamknie salon, sprobowałabym robić sama. Miałam jakiś czas temu plan kupić sobie zestaw, ale akurat stara prostownica odmówiła posłuszeństwa i padło na nowy sprzęt prostujący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 11:41   #258
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć
Ja bardzo chętnie, jeśli chcesz się pozbyć moja kosmetyczka rodzi na początku lutego i na pewno na jakiś czas zamknie salon, sprobowałabym robić sama. Miałam jakiś czas temu plan kupić sobie zestaw, ale akurat stara prostownica odmówiła posłuszeństwa i padło na nowy sprzęt prostujący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hejka. Pewnie Napisze Ci priv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 12:29   #259
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny czy wasze maluchy czasem mają bunt na was? Maja dzisiaj wogole do mnie nie chce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-21, 13:48   #260
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluchy czasem mają bunt na was? Maja dzisiaj wogole do mnie nie chce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wow zazdro ;-) ogólnie mamoza, ale czasem u mnie nie może zasnąć i ryczy a mężowi zajmuje to chwile ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 16:16   #261
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluchy czasem mają bunt na was? Maja dzisiaj wogole do mnie nie chce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas jest mama... I długo, długo nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 16:32   #262
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluchy czasem mają bunt na was? Maja dzisiaj wogole do mnie nie chce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale w jakim sensie nie chce? Bo mi się też czasami wyrywa na rękach, ale to jak ma wzdęcia czy coś tam go męczy..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 16:51   #263
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluchy czasem mają bunt na was? Maja dzisiaj wogole do mnie nie chce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hmmm... nie wiem, nie zauważyłam. Moja cyganskie dziecko tylko po rękach by siedziała obojętnie czyich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 17:19   #264
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć

My weekend spędziliśmy umoich rodziców, trochę odpoczęłam ale też się totalnie niewysypiałam bo mała budziła się do godzinę
Podróż też była średnia, trochę spala trochę ryczała
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o nocki u nas mile zaskoczenie. Zasnela wczoraj 19:20 zjadla ok 21/23/1/5 ale spała!! Do 7:40 lubie to! Ciekawe za to co przyniesie dzisiaj...

Jestem w szoku! Ogromnym szoku! Rozumiem się nie zgadzac, rozumiem mieć inne zdanie. Wiele osob rozszerza po 4 mc - ok! Mozemy porozmawiac powiedziec skad takie podejscie, ale zeby dziecku dac! !? Wbrew woli rodzica?! I jeszcze kpic ze jeszcze na piersi.... matko z corka... to jest dopiero zasciankowe.. za przeproszeniem... juz jak sie wymadrzac to chociaz miec racje... i choc troche uaktualnic wiedze...Nie dziwie sie, ze sie wkurzylas..



Dziewczyny rozszerzające po 6mc. Trzymacie sie sztywno tego? Czy np dacie juz cos kilka dni czy tydzien przed ukonczeniem 6? I bidon od razu probujecie czy po jakims czasie?
Papki/blw/mieszane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Aa jakbyscie chcialy to na bbox bidony na empiku promocja sa po 47/49 zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Raczej nie będę się trzymać sztywno, planuje gdzieś na początku lutego zacząć rozszerzanie diety (14 będzie mieć pół roku). No i będę stosowac trochę blw ale na samym początku myślę że będę dawać papki
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U nas też dalej słabe nocki. Wczoraj zasnął nam dopiero około północy i jako tako pospał do 6, tylko 2 razy się obudził na kp i zaliczam tę noc do lepszych, bo dzień wcześniej też prawie nie spaliśmy...

A wczoraj tak się wkurzyłam na szwagra. Pojechaliśmy do mojej siostry w odwiedziny. Szwagier wziął małego na ręce i po jakimś czasie zapytał czy dajemy mu już coś do jedzenia. Powiedziałam, że nie, bo jest za mały. Ledwo co skończył przecież 4 miesiące. A on już zaczął nas pouczać, że jak to?!? Dlaczego nie dajemy dziecku popróbować nowych smaków? On już powinien zacząć jeść stałe pokarmy! I chciał mu wcisnąć skórkę od chleba. Powiedziałam, że sobie tego nie życzę i żeby się uspokoił. A on, że ok ok i za chwilę już nie pytając nas o zgodę dał mu prawie tę skórkę. Siostra siedziała obok i mu zabrała małego z rąk i nagadała do słuchu, żeby się nie wtrącał w wychowywanie cudzych dzieci, bo mały jest karmiony piersią i póki co to mu wystarcza. A szwagier znowu "to ty mu jeszcze dajesz cyca?" No nie kurna, karmię go kotletami.
O kurde
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy KP jak z kaszkami bedziecie dawac te na mleku czy te na wodzie ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Starszej robiłam na wodzie, teraz chyba też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 17:36   #265
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My też byliśmy u mojej mamy na weekend i chyba wyjazd służył mojemu dziecku, bo poprawił mu się sen nocny. Teraz marudzenie jest rano i około południa. A w nocy mało pobudek. Przedwczoraj tylko 2 pobudki. Jedna jak jeszcze nie spałam około 23 i druga dopiero o 3. Ostatnia noc też nie najgorsza. Oby to już był koniec tego regresu/skoku.
Obym tylko nie przechwaliła, tfu tfu.



Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Hmmm... nie wiem, nie zauważyłam. Moja cyganskie dziecko tylko po rękach by siedziała obojętnie czyich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasze ma tak samo. Aby tylko ktoś wziął na ręce i już jest pełnia szczęścia.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 20:03   #266
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

A my mieliśmy jechać na święta i nie pojedziemy, starszy mega gorączkuje od soboty, dziś lekarz stwierdził anginę dostał antybola na 7 dni... Chyba tż z pracy przywlókł, w sumie mówił, że go gardło boli i mnie też bolało ale i jego i mnie pobolało i przestało... Może na nowy rok do dziadków pojedziemy
A Oliwka dziś cały dzień robi smierdzące, zielone kupy ze śluzem, także spodziewam się po nocy co najmniej czterech zębów haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 20:13   #267
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
A my mieliśmy jechać na święta i nie pojedziemy, starszy mega gorączkuje od soboty, dziś lekarz stwierdził anginę dostał antybola na 7 dni... Chyba tż z pracy przywlókł, w sumie mówił, że go gardło boli i mnie też bolało ale i jego i mnie pobolało i przestało... Może na nowy rok do dziadków pojedziemy
A Oliwka dziś cały dzień robi smierdzące, zielone kupy ze śluzem, także spodziewam się po nocy co najmniej czterech zębów haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o kurde zdrowia dla starszego
oby młoda nie złapała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 20:48   #268
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
My też byliśmy u mojej mamy na weekend i chyba wyjazd służył mojemu dziecku, bo poprawił mu się sen nocny. Teraz marudzenie jest rano i około południa. A w nocy mało pobudek. Przedwczoraj tylko 2 pobudki. Jedna jak jeszcze nie spałam około 23 i druga dopiero o 3. Ostatnia noc też nie najgorsza. Oby to już był koniec tego regresu/skoku.
Obym tylko nie przechwaliła, tfu tfu.
Lepiej nie chwal, kilka dni temu pochwaliłam się kuzynce jak Stefcia ładnie przesypia noce ( rodziłyśmy dzień po dniu) i od tej pory tragedia, pobudki i wielki płacz Ogólnie kiedyś to jak się przebudziła to na spokojnie, najpierw coś tam sobie gadała i machała rączkami a teraz to od razu z grubej rury ryk na pół bloku Ale chyba zęby w natarciu bo widzę jak się bidulka męczy ostatnio.


Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
A my mieliśmy jechać na święta i nie pojedziemy, starszy mega gorączkuje od soboty, dziś lekarz stwierdził anginę dostał antybola na 7 dni... Chyba tż z pracy przywlókł, w sumie mówił, że go gardło boli i mnie też bolało ale i jego i mnie pobolało i przestało... Może na nowy rok do dziadków pojedziemy
A Oliwka dziś cały dzień robi smierdzące, zielone kupy ze śluzem, także spodziewam się po nocy co najmniej czterech zębów haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj na same Święta Zdrówka dla synka



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 20:59   #269
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
A my mieliśmy jechać na święta i nie pojedziemy, starszy mega gorączkuje od soboty, dziś lekarz stwierdził anginę dostał antybola na 7 dni... Chyba tż z pracy przywlókł, w sumie mówił, że go gardło boli i mnie też bolało ale i jego i mnie pobolało i przestało... Może na nowy rok do dziadków pojedziemy
A Oliwka dziś cały dzień robi smierdzące, zielone kupy ze śluzem, także spodziewam się po nocy co najmniej czterech zębów haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, zdrówka i dużo siły !
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 21:01   #270
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Popołudniem się młodej odmieniło i znów była mamusiowaIMG_0259.jpg

Ehh u nas chyba też zęby w natarciu.. Maja dopiero padła więc i my padnięci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.