Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 17:23   #1
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Question

Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help


Byłam dzis pierwszy raz u dermatologa, i jako ze moje problemy z cera zaczeły sie niedawno ( mam 18 lat ) to zupełnie nie jestem zorientowana w temacie. Mój trądzik nie jest bardzo powazny ale mam troche wągrów na nosku i brodzie, białe gródki na czole i górze policzków no i raz na jakis czas pojawiają sie ropne krosty;(
Dermatolog przepisała mi Davercin w płynie i Metronidazol tylko nie powiedziala czy w kremie czy w płynie...
aa no i jeszcze powiedziala zebym sobie kupila zel do twarzy Iwostin

No i teraz jest mój zasadniczy problem - dermatolog nie powiedzala mi jak ja mam to stosowac! wogule to spławiła mnie dosc szybko, a ja sie tak dałam głąb ze mnie i nie wpadłam na to zeby się jej zapytac... na recepcie nic nie jest napisane, choc moze cos na opakowaniach bedzie ( jeszce nie zakupilam ) Jeśli sie na tym znacie to prosze powiedzcie mi cos o tych lekach i jak je stosowac. Czy na całą twarz czy punktowo, czy to sie przemywa jak tonikiem czy cos innego sie z tym robi. No i jak często powinnam to uzywac.
Jestem rozczarowana tą dermatolog myslalam ze wczuje sie troche w rolę i mi pomoze a ona dala mi recepte i odesłała do domu.
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:46   #2
blondi1234
Raczkowanie
 
Avatar blondi1234
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 237
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

No niestety ja tez mam taka pania dermatolog.. ale coz..
Co do twojego pytania to o ile dobrze pamietam to davercin jest w plynie a metronidazol w kremie, na opakowaniu powinnno byc napisane jak stosowac, ale czesto tez w aptece mowia co sie z czym je Jesli nie bedzie Cie to satysfakcjonowac to poszukaj w googlach... pozdrawiam
blondi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 19:09   #3
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

dzieki blondi ale prosze powiedzcie mi jeszcze dwie wazne rzeczy, juz sobie zakupilam i przeczytalam "instrykcje obsługi" ale nadal nie dowiedzialam sie czy te środki nalezy zmyc po jakims czasie z buzi ?? czy sie juz tak to zostawia ?? chodzi mi o davercin i metronidazol. Domyślam sie ze davercin biore na wacik i przemywam nim buźke tak jak tonikiem ? ale czy mam zmyc twarz po jakims czasie? a metronidazol z tego co mi sie wydaje nakładam tylko na wypryski ( zakupiłam w kremie ) czy również mam go zmyc po jakimś czasie czy pozostawic ??
No i ostatnie pytanie: czy metronidazol moge stosowac zaraz po davercinie ?? czy nalezy tego nie mieszac i stosowac w odstępach czasu od siebie? Pliss powiedzcie mi, wiem ze to pewnie są malo inteligentne pytania ale ja pierwszy raz mam doczynienie z takimi specyfikami
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 19:11   #4
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

Z tego co pamietam matronidazol jest chyba tlusty, a davercinu nie powinno sie stosowac na dzien, zreszta to straszne paskudztwo.Wysusza skore niemilosiernie. Kiedys nie zmylam go z palcow i przez tydzien schodzila mi skora z opuszkow. Nie myslalam ze jeszcze kogos tym katuja...
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 20:31   #5
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

Co do Davercinu się nie wypowiem bo nie używałam. Za to Metranidazol miałam (tylko że ten w żelu). Stosowałam go początkowo na całą strefę T (bo tylko tam miałam trądzik) a jak już mi się trochę stan skóry poprawił to miejscowo. O ile się orientuje to ten w kremie jest łagodniejszy od żelu. Radziła bym stosować na noc a rano zmyć i nałożyć krem nawilżający.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:35   #6
anescs
Przyczajenie
 
Avatar anescs
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: LuBLiN=)
Wiadomości: 28
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

davercin...nie mam do tego ulotki ale wiem ze mi pani dermatolog przepisala go ale na kurzajki...w czasie leczenia ...tzn wypalania ;p ale moze ma wiele zastOsowań
__________________
..::NEtUś::..
anescs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:55   #7
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Thumbs down Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

hej widze ze wątek został podbity, wiec się jeszcze wypowiem,
TRAGEDIA ten davercin to poprostu zbrodnia w biały dzień, po tygodniu mam skórę wysuszoną na wiór, mimo ze stosuje kremiki, postanowiłam stosowac go tylko na miejsca wyjątkowo problematyczne ale i tak schodzni mi skóra koło nosa i w miejscach które potraktowałam tym świństwem.
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 08:58   #8
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

ostatnio mama dostała w aptece próbkę Ivostinu i mi ją dała i jakiś szczególnych efektów nie widze i strasznie śmierdzi :P
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:49   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

Iwostin nie śmierdzi, tylko pachnie olejkiem z drzewa herbacianego, który ma działanie antybakteryjne ae rozumiem, że każdy ma inny gust zresztą - chyba nie myślisz, że po jednej próbce zauważysz poprawę cery? Zużyłam kilka tubek i mam o nim bardzo dobre zdanie (-> KWC )
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 19:49   #10
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

Davercin to faktycznei paskudztwo, Metronidazol za to zawsze mi dobrze sluzyl aczkolwiek odrylam cos lepszego - Tormentiol - jak wieczorem posmaruje nim wykwitajacy pryszcz, rano zostaje po nim kropeczka i nei ma szans by sie rozwinał.
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 22:08   #11
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Pani dermatolog mi nie wytłumaczyła... Help

No to mi też dermatolog przepisał davercin i metranidazol (obydwa w żelu). Kiedyś już miałam davercin i strasznie przesuszył mi skórę ale teraz tylko delikatnie(dziwne:rolleye s: ) Jakiś powalających efektów nie zauważyłam chyba tylko wszystko zaczęło mi wychodzić na wierzch A ten metranidozol to chyba na mnie działa najwilżająco Co do termantiolu to nie zauważylam żeby jakoś działał na krosty jedynie jakby koloryt skóry mi się poprawił (jakieś pół roku temu się tym smarowałam )
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.