Gdzie na narty za granicę?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 13:44   #31
Hanaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 120
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Ja niestety też nie jeżdżę na nartach, ale wiem, że znajomi byli w zeszłym roku na nartach w Austrii niedaleko miasteczka Solden i nie wyszło ich to aż tak drogo, natomiast w tym roku jadą do Włoch z biurem podróży
Hanaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:42   #32
LaLaRe87
Rozeznanie
 
Avatar LaLaRe87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 822
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

polecam Les Deux Alpes we Francji, przedwczoraj wróciłam) cudownie!
__________________
zdrowie, fitness, Norwegia, smaczne jedzonko
instagram https://www.instagram.com/lalare_fit/


Moja Marcelinka
LaLaRe87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 12:28   #33
pluskiewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

wydaje mi się, że to zależy, czy masz ochotę zorganizować sobie wyjazd sama, czy jechać z biurem... to jakby dwa różne rodzaje wyjazdu.
chyba nie wybrałabym się za jakąś dalszą granicę (nie mówię o czechach czy słowacji, bo tam się bez problemu porozumiesz) bez biura. bałabym się.
no, ale ja strachajło jestem
pluskiewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 07:56   #34
Krotochwila
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: za górami za lasami
Wiadomości: 443
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

My się wybieramy na Słowację i lecimy eurolotem bo otworzyli połączenie z Warszawy do Popradu
Oprócz na narty chcemy jeden dzień spędzić w aqua parku w Popradzie
Krotochwila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 08:44   #35
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Trzy Doliny we Francji to najlepszy ośrodek, jaki może być
Tydzień się jeździ bez przejeżdżania tego samego stoku dwa razy, hotele są bezpośrednio przy wyciągach (nie ma jeżdżenia skibusem, chodzenia pieszo z plecaczkiem...)...

Przepiękne miejsce, ogrom miejsca, świetnie snowparki.

No trochę drożej niż gdzieś indziej, ale warto, bo przeskok jest ogromny. Najlepiej z bura podroży i chyba samolotem, bo trzy dni w autokarze jak dla mnie są ostraszające.
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 10:56   #36
Zabinetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 16
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Szwajcaria jest kapitalna, piękna zimą, ahh i te ich lokalne wina coś a'la niby musujące a jednak normalne no i ... toblerone hehe, choć to akurat można kupować teraz u nas wszędzie praktycznie. Ale na narty jeśli ma się kasę to Szwajcaria będzie super, myśmy jechali autem przez niemcy to trochę kosztowało na paliwo, ale było zdecydowanie warto!
Zabinetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 17:28   #37
gofer7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Polecam dolinę Zillertal, szczególnie miejscowość Mayrhofen. Super lokaliza, super ośrodki.
__________________
sprzedaż i wymiana ubrań
gofer7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-22, 18:03   #38
karmala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Ja z reguły jeżdżę do Czech. Raz wybrałam się trochę dalej, do Francji - Chamrousse. Przecudowne miejsce. Jechaliśmy z biura podróży, snowtrex bodajże. Bardzo tanio wyszło, z tym że trzeba było samemu dojechać na miejsce.
__________________

karmala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 14:13   #39
Nastja84
Raczkowanie
 
Avatar Nastja84
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 54
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Cytat:
Napisane przez susan594 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to moi znajomi polecali Włochy. Jest taniej niż w Szwajcarii czy Austrii, a warunki tak samo dobre. Szczególnie zachwalali wspominane przez Was Livigno.
I to sie zgadza, Madonna polaczyla swoj osrodek z dwoma innymi duzymi i teraz bedzie tam prawdziwy raj dla narciarzy.

Ja jade w tym roku do Pinzolo i tez slyszalam wiele dobrych opinii. Przede wszystkim pogoda czesto dopisuje, jest slonecznie, wlosi sa fajni, a jedzenie wysmienite

Bylam tez we Francji, ale jest drozej, daleko, orodek narciarski swietny, ale nic po za nim i w poblizu nie bylo, zeby mozna bylo sie pobawic :/

Ciao
Nastja84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 15:48   #40
Burowianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków Balice
Wiadomości: 2
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

A czy jakieś opinie o austryjackim lodowcu Molltal można poznać ?
Burowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 10:05   #41
fuerta
Raczkowanie
 
Avatar fuerta
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 125
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Na Słowacji jest pięknie byliśmy 2 lata temu. W tym roku juz nie ale na przełomie stycznia i lutego myślimy o tym http://www.podroze.pl/dzial/poznaj/p...slowacji/1722/ znaleźliśmy tez promocje na pakiety pobytowe gdzie dają zniżki http://www.facebook.com/note.php?not...02291249847985
__________________
od 14.07 - codziennie, godzina 20.00- biegam!!!
fuerta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 18:03   #42
november_rain
Raczkowanie
 
Avatar november_rain
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 323
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Jeżeli chodzi o Włochy to polecam region Val di Fiemme. W zeszłym roku byłam z chłopakiem w hotelu Veronza w Carano, niedaleko miejscowości Cavalese. Przepiękne widoki, mnóstwo tras w okolicy, szczególnie upodobaliśmy sobie Alpe Lusia, naprawdę dobre górki mają, mega długie splatające się ze sobą trasy Świetne na narty i na deskę ( TŻ nie narzekał Byłam w lutym i każdego dnia świeciło słońce, można było się opalać
W tym roku również wybieram się w tamte rejony za dwa tygodnie i już nie mogę się doczekać!
W poprzednich latach zawsze wyjeżdżałam na Słowację i do Czech, oraz jeździłam u nas w kraju. Ale od kiedy poznałam,co to narty we Włoszech, nie wyobrażam sobie jechać gdzie indziej
november_rain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 08:55   #43
Katalonha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Nie czytałam całęgo wątku a chcę się wciąć, jeżeli powielam czyjeś opinię to wielkie sorrrry

Ja ze szczerego serca polecam Wam włoskie Livinho- ceny kussszące !
Ale miłością niezmierną pałam do Innsbrucka- Alpy austriackie mnie uwiodły i sama miejscowość

Za niecały miesiąc wybieram się tam jak co roku żeby pośmigać przedwiosennie na lodowcach Ok ceny może super małe nie są ale mam wtyki hehe :P
Katalonha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 16:58   #44
viki28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Gdybyście miały wybrać włoski lub austriacki kurort to na który byście się zdecydowały ?
viki28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 17:26   #45
ludianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

W Austrii porównuje dwa ośrodki Soelden i Mayrhofen. W obu mi się podobało, ale chyba ten drugi ze względu na możliwość zakupu karnetu i dojazdu do ośrodków autobusem lub pociągiem po całej dolinie daje duży plus.

Natomiast Włochy to byłam w Ponte di Legno - było bajecznie, słońce i trasy też dobrze przygotowane. Ale mniej śniegu i na przykład mojemu mężowi brakowało puchu poza trasami.

Także wyjazd na Słowację na Chopok dobrze wspominam. Tylko tutaj to zalecam wybór terminów poza feriami.

Zresztą w każdym ośrodku byłam w terminach poza feriami, więc o kolejkach się nie wypowiem
ludianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 13:10   #46
aniamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
GG do aniamilo
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Witam
W tym roku byliśmy w Austrii w miejscowości Kapll - mieliśmy pensjonat a na narty jeździliśmy o 10 km dalej położonej miejscowości Ischgl - super polecam. http://www.ischgl.com/index-pl.en.htm jest dużo tras tak jak dla początkujących i jak dla zaawansowanych narciarzy. Dwa sezony wcześniej byliśmy w Szwajcarii - Zermatt http://www.zermatt.com/ też bardzo piękne krajobrazy tylko jakoś mam złe wspomnienia bo już w drugim dniu pobytu miałam wypadek - ściągali mnie ze stoku helikopterem - innej możliwości nie było - złamana ręka. w Polsce okazało się, że rękę trzeba składać na śruby także do dnia dzisiejszego jeszcze je mam
aniamilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 10:37   #47
Katalonha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Cytat:
Napisane przez viki28 Pokaż wiadomość
Gdybyście miały wybrać włoski lub austriacki kurort to na który byście się zdecydowały ?
Austriacki- po pierwsze ZERO kolejek do wyciągów, no i te skibusy spod hotelu na stoki w cenie karnetu
Katalonha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:29   #48
Katalonha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Cytat:
Napisane przez Kosiaczek84 Pokaż wiadomość
Ja zawsze jezdzilam na Słowację, ale w tym roku zainteresowałam się bardzo Gruzją, nawet na miescie widzialam plakaty promujące ten kraj a z tego co sie orientuje to sa tam bardzo dobre trasy narciarskie, wiec moze w te strone sie udam.
Gruzja dopiero co się rozpowszechnia, nie jest przygotowana tak jak włochy, austria czy francja na przyjmowanie turystów, ja na razie bym się tam nie zdecydowała pojechać. Gruzja można powiedzieć to jakby odkrycie ostatnich kilku lat.
Jestem ciekawa Twojej opinii- jak serio tam pojedziesz, napisz swoją opinię i przeżycia, oraz wszystkie za i przeciw - to zawsze jakas ciekawostka i poszerzeni wiedzy
Katalonha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 09:54   #49
lena_mar_lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Witam

Jak już tyle czasu jeżdzicie na nartach to ja polecam Kaprun w Austri, fajne miejsce, duzo tras i lodowiec... miasteczko też fajne nie duze, za to sporoy wybor knajpek także jest gdzie spedzic tez wolny czas po ciezkim dniu na stoku;-)

polecam tez http://gamatui.istore.pl/pl/podroze_...29-04-05-05-12
lena_mar_lena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 20:26   #50
midnight_city
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Mi się udało pojechać do trzech miejscach i każde z nich opiszę:

Gerlitzen (Austria)- ogólnie ok.
+ dobrze przygotowane stoki, w południe ponownie jeżdżą ratraki
+ hotele na stoku
+ brak kolejek na wyciągi
+ górka z pomiarem czasu
+/- osoby które lubią jeździć po muldach po 14 mają pole do popisu : )
- ośrodek po 3 dniach się nudzi bo nie ma więcej tras
- byłam 2 razy w sezonie i pogoda była raczej nietrafiona, za drugim razem 6 dni mgły i mżawki
- widoki fajne, ale we Francji i Włoszech fajniejsze

Livigno (Włochy)
+ 2 fajne snowparki, jeden z poduchą
+ więcej tras niż w Gerlitzen- dwa duże ośrodki
+ słoneczna pogoda
+ strefa wolnocłowa
+ dużo młodych ludzi i klubów, ogólnie pozytywna atmosfera
+ szeroka oferta apres ski
+ kursują darmowe skibusy
+ piękne widoki
- ok. 13-14 śnieg robi się b.tępy, topnieje i ponownie zamarza, tworzą się rynny lodowe
- tor do snowcrossu jest wąski, trudno się na nim ścigać w dwie osoby

Puy Saint Vincent (Francja)
+ super pogoda
+ świetny tor do boardercross'u
+ snowpark
+ hotele na stoku
+ małe pokoje w ośrodkach gdzie śpią studenci
+ fajna, kameralna pizzeria w której odbywają się imprezy
(?'chameurries'?)
+/- dużo przyjemnych tras dla początkujących, zaawansowani szybko się znudzą
- ośrodek nie za duży, trasy się mogą szybko znudzić, ale jest opcja skisafari do miejscowości oddalonych 1-2 h np. Risoul/Vars (świetne snowparki, piękne widoki), Sestriere, Montegenevre
midnight_city jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 11:47   #51
wickywook
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: +71
Wiadomości: 55
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Cytat:
Napisane przez Katalonha Pokaż wiadomość
Austriacki- po pierwsze ZERO kolejek do wyciągów, no i te skibusy spod hotelu na stoki w cenie karnetu
Super ;D Dla ciebie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=O_gZyJ_nrgg
wickywook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 19:09   #52
malina330
Raczkowanie
 
Avatar malina330
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 279
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Na nartach nauczyłam się jeździć w Czechach na stoku w Ramzovej. Widoki jak dla mnie śliczne i miłe wspomnienia nauki. Są tam różne poziomy trudności stoków dobre dla zaawansowanych i dla początkujących.
__________________
...że nie zważasz na to, że czasem zachowuję się jak diabeł z piekła rodem...

"Never let the fear of striking out, keep you from playing the game"
malina330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 13:56   #53
hhw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Polecam Włoskie Livingo
Zakochałam się w tym miejscu, duża różnorodność tras i prawie brak kolejek na wyciągi (wiadomi koło południa jest najwiekszy tłok i wyciągi koło kafejek są oblegane )

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez midnight_city Pokaż wiadomość

Livigno (Włochy)

+ strefa wolnocłowa

o tak, zapomniałam o tym, a oboje z mężem obkupiliśmy się w fajne perfumki
hhw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 15:06   #54
Rozallka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Ja właśnie wróciłam z Solden jeżdżę tam co roku w listopadzie. Bardzo fajne miejsce, dużo tras fajne miasteczko. Natomiast na zimę polecam Włochy np. Val Gardenę
Rozallka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 18:51   #55
Martusia_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

A ja dwa dni temu wróciłam z Ukrainy- bosko było-śnieg, góry, narty. Cała w siniakach na początku byłam, no bo dawno nie jeździłam, ale teraz na nartach śmigam. Plusy tanio, zimno, jak to zimą być powinno, super ekipa się zebrała mimo że 43 nieznające się osoby musiały się dogadać. pilot też niczego sobie Tylko trochę mało czasu we Lwowie śliczne, choć bardzo zaniedbane miasto. Polecam Bukowel i wytwórnie wypraw
Martusia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 18:10   #56
richkidsblue
Raczkowanie
 
Avatar richkidsblue
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 96
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Hej, byłyście może któras w resorcie Grossglockner w Austrii? Jade tam za 2 tyg. i przyznam, że jestem bardzo ciekawa.
__________________



Here I am a rabbit hearted girl...
richkidsblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 10:01   #57
illly
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Cytat:
Napisane przez pluskiewka Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że to zależy, czy masz ochotę zorganizować sobie wyjazd sama, czy jechać z biurem... to jakby dwa różne rodzaje wyjazdu.
chyba nie wybrałabym się za jakąś dalszą granicę (nie mówię o czechach czy słowacji, bo tam się bez problemu porozumiesz) bez biura. bałabym się.
no, ale ja strachajło jestem
na wakacje przeważnie sama sobie organizuję wyjazdy, ale na narty (jeśli chodzi o zagranicę) to ostatnio jeżdżę z biurem podróży. może to jest także kwestia wygody... nie wiem czemu ale wydaje mi się ze jest znacznie więcej załatwiania w zimie - a to łańcuchy na koła bo dużo śniegu,a to sprzęt trzeba gdzieś do auta przypiąć....a to skipass i takie tam zresztą 8.02 jadę właśnei we francuskie alpy i nei moge się doczekać!
pluskiewka z jakiego biura jeździsz? z jednego czy za każdym razem inne?
illly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 13:21   #58
smilenow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 82
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

Widze, ze ktoś jest tutaj tez fanka LIvigno Ja zaczęłam jeździć z biurem skilivigno.pl illly Pytalas czy zmieniać biura.. hmm no wiesz co, jak zapłaciłaś w fajnej cenie, wszystko sie udalo, bylo tak jak chciałaś to po co ? ; p ja wole nie ryzykowac i jezdze caly czas z tego samego dodatkowo w Livigno masz okres, ze sa darmowe skipassy wiec fajnie mozna sobie zaoszczedzic : D ba, wlasciciel skilivigno powiedzial mi nawet o tych okresach, ze dzieci maja za darmo skipassy, ze jak bym chciala, to tez moze mi oferte zaplanowac
smilenow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 10:09   #59
halitowy
Raczkowanie
 
Avatar halitowy
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

coś wybitnego robią?
halitowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 09:46   #60
smilenow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 82
Dot.: Gdzie na narty za granicę??

No wiesz co wybierasz sobie apartament albo hotel, następnie wybierasz wyżywienie, możesz dokupić przejazd autokarem, ubezpieczenie jest w cenie. ,mogą CI również załatwić taniej możliwość wypożyczenia sprzętu no i najlepsze jest to ,ze możesz bezpośrednio sie zwrocic do biura czego szukasz i co ci mogą zaproponowac Na ich stronie jest tez wyszukiwarka noclegów
smilenow jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-09 15:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.