Mamusie lipcowe 2021 - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-07, 20:34   #901
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Oooooo
To zadam Ci dziwne pytanie, bo zwykle pyta się o to mamy, a nie położne . Czy ma sens wynajmowanie położnych? Ja to sobie wyobrażam tak, że jeśli położna którą wybrałam pracuje w szpitalu, to wcale nie oznacza, że będzie mogła byc przy moim porodzie (a chyba w tym czasie jest to najważniejsze). Z drugiej strony, jak będę chodzić prywatnie do lekarza, który pracuje w szpitalu, to też nie mam pewności, że będzie odbierał mój poród. Może będę mieć cesarkę i sprawa się rozwiąże sama, ale jeszcze do niedawna nie wiedziałam, że można wynająć położną, więc zostawiłam sobie tę opcję z tyłu głowy kiedyś do rozważenia.



A może któraś z Was zna historie par, które korzystaly z takiej pomocy położnej ale same korzystałyście w pierwszej ciąży?
Wg mnie nie ma sensu akurat u mnie na porodówce są same świetne położne i każda pacjentkę traktują tak samo, tak samo się angażują itd.. Ale wiem, że różnie bywa, najlepiej poczytać opinie o wybranej porodówce i zobaczyć jakie tam pracują położne..
Sama osobiście położnej żadnej bym nie brała..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-07, 21:28   #902
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez aassiiaa1988 Pokaż wiadomość


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Ja dziś mam ostatnia nockę w pracy pracuje w szpitalu, więc lekarz kazał uciekać z zarazy, ale poprosiłam żeby od jutra było zwolnienie, bo nie chciałam koleżanek zostawiać na lodzie w ostatniej chwili...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
O super

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Noworodzie są spoko jazda zaczyna sie jak mają 2 tygodnie, ale to już nie Wasz problem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaa ciekawe które. Moja od samego porodu darla się wniebogłosy i tak jej zostało przez prawie że rok do tej pory jest mega wymagającym dzieckiem, nic nie zrobi sama, sama się nie bawi. Nic.


Co do położnej to ja nie brałam i też myślę że trochę to bez sensu. Jeszcze żeby była gwarancja że ona będzie przy porodzie to tak. Ale tak ma kilka zastępstw które nie muszą Ci do końca pasować więc chyba wolę zdać się na położna pracująca akurat na dyżurze. Poprzednio trafiłam całkiem ok, położna była przemiła. Za to lekarka z nocnej zmiany buc. Dopiero rano przyszła moja gin i było spoko

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 03:30   #903
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Ja nie miałam swojej położnej przy porodzie i teraz tez nie planuje.
Koleżanka miala i w sumie tez nie byla zadowolona, ale ona to sobie myślała, ze jak bedzie miala swoja polozna to będzie jak w raju a tu się okazalo ze poród cholernie boli

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 05:16   #904
Cirillala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 145
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Nie miałam swojej położnej, nie miałam swojego lekarza w szpitalu i w sumie nie było źle.
Jednak podczas porodu położna lekko mnie nacieła i widziałam jak zaraz będzie to robić... Chyba się jakoś spielam i niestety czułam nacięcie. Ból nie do opisania... a tak to poród do przeżycia.
Drugi raz też nie będę mieć "swojej" położnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cirillala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 05:27   #905
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Cirillala Pokaż wiadomość
Nie miałam swojej położnej, nie miałam swojego lekarza w szpitalu i w sumie nie było źle.
Jednak podczas porodu położna lekko mnie nacieła i widziałam jak zaraz będzie to robić... Chyba się jakoś spielam i niestety czułam nacięcie. Ból nie do opisania... a tak to poród do przeżycia.
Drugi raz też nie będę mieć "swojej" położnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie nacięcie przebiegło bezboleśnie, bo podczas skurczu, nic nie poczułam. I mój mąż po wszystkim stwierdzil, ze dopiero wtedy sobie uświadomił jaki to jest ból skoro ja takiego nacięcia wogole nie poczułam. Za to sam poród wspominam zle, wogole nie umiałam sobie dac rady z bólem. Rodziłam 22h, po czym gdyby nie przetoczyli mi krwi to chyba bym przez tydzien nie wstała z łóżka. A tak to po dwóch dniach byłam wstanie wziasc córkę na rece.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 06:57   #906
Cirillala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 145
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
To u mnie nacięcie przebiegło bezboleśnie, bo podczas skurczu, nic nie poczułam. I mój mąż po wszystkim stwierdzil, ze dopiero wtedy sobie uświadomił jaki to jest ból skoro ja takiego nacięcia wogole nie poczułam. Za to sam poród wspominam zle, wogole nie umiałam sobie dac rady z bólem. Rodziłam 22h, po czym gdyby nie przetoczyli mi krwi to chyba bym przez tydzien nie wstała z łóżka. A tak to po dwóch dniach byłam wstanie wziasc córkę na rece.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Bardzo, bardzo współczuję. ja na salę porodową poszłam chwilkę po 19, bo akurat tak przyszła druga zmiana położnych a przed 20 córka była już na świecie. (Oczywiście wcześniej miałam już mocne skurcze) Po wszystkim tylko położna skruszona powiedziała, że widziała, że nacięcie mnie bolało a lekarz uznał, że bez sensu, że w ogóle mnie nacinała. (Miałam 2 szwy)
Z porodówki wyszłam o własnych siłach i w sumie od razu zajmowałam się córką.

Ecia oby drugi poród był dla Ciebie lekki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cirillala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 07:08   #907
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Ja narazie o drugim porodzie staram sie nie myśleć ;p. Na razie boje sie kolejnej wizyty u gina, a jak juz bede czuła ruchy to zacznę panikować porodem ;P.
Ogólnie zle wspominam poród a w sumie personel starał sie mi jak najwięcej pomoc ale no niestety nie jestem stworzona do rodzenia. Mam nadzieję, ze tym razem lepiej mi pojdzie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-08, 07:23   #908
Kamii_
Raczkowanie
 
Avatar Kamii_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 58
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
O tak. O Ciebie . I jak? Wszystko w porządku?




Ja to tam nie wiem jak to u mnie z tymi objawami. Niby sie cieszę, że mam mniej lub bardziej uciążliwe objawy ale potem przypominam sobie ze jestem na duphasonie wiec teoretycznie to moze byc jego zasługa.
Byle do środy, choć ja chyba padnę bo wizyta dopiero o 16:30a jeszcze zawsze jakies opóźnienie...


Dziękuję że pytasz. Na wizycie wszystko w porządku, kropek ma już rece i nogi więc juz nje jest kijanka




A neonatolog to nie zajmuje sie wczesniakami?


Ja to jezeli chodzi o poród to się boje że przegapie tak wiem, dziwnie to brzmi ale przy pierwszym porodzie to gdyby nie to że trafilam do szpitala to bym nie wiedziala że mam skurcze. Dopiero zaczęło bolec na samym końcu, jak rozwarcie bylo na 9, ale to było 20 min i po wszystkim. No i wczesniej to mi wody odeszly, ale tego to nie czuć 😂
Kamii_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 08:43   #909
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Oooooo
To zadam Ci dziwne pytanie, bo zwykle pyta się o to mamy, a nie położne . Czy ma sens wynajmowanie położnych? Ja to sobie wyobrażam tak, że jeśli położna którą wybrałam pracuje w szpitalu, to wcale nie oznacza, że będzie mogła byc przy moim porodzie (a chyba w tym czasie jest to najważniejsze). Z drugiej strony, jak będę chodzić prywatnie do lekarza, który pracuje w szpitalu, to też nie mam pewności, że będzie odbierał mój poród. Może będę mieć cesarkę i sprawa się rozwiąże sama, ale jeszcze do niedawna nie wiedziałam, że można wynająć położną, więc zostawiłam sobie tę opcję z tyłu głowy kiedyś do rozważenia.



A może któraś z Was zna historie par, które korzystaly z takiej pomocy położnej ale same korzystałyście w pierwszej ciąży?
No i jeszcze zależy czy szpital zezwala na wynajętą położną. W tym w którym rodziłam, nie było możliwości przyjścia ze swoją położną.
Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
Ja narazie o drugim porodzie staram sie nie myśleć ;p. Na razie boje sie kolejnej wizyty u gina, a jak juz bede czuła ruchy to zacznę panikować porodem ;P.
Ogólnie zle wspominam poród a w sumie personel starał sie mi jak najwięcej pomoc ale no niestety nie jestem stworzona do rodzenia. Mam nadzieję, ze tym razem lepiej mi pojdzie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Ja za to wole rodzić niż być w ciąży 3,5h od pierwszego do ostatniego skurczu, no bolało jak cholera, ale to 3,5h, a nie 9 miesiecy
Jak miałam rodzić, to bałam się 2 spraw: 1. Że będzie dużo rodzących i mnie nie znieczulą 2. Że trafie na weekend i nie bedzie doradcy laktacyjnego
No.. i rodzilam w nocy, 2 już były znieczulone, i nie mógł anestezjolog kolejnej, a jak już mógł, to już miałam parte, no i urodzilam w piatek rano, a jak bąbel zrobił się w końcu głodny, to już doradcy nie było, a położne no nie pałały chęcią pomocy do kp. Po wyjściu ze szpitala poszłam do doradcy i w 10min rozwiązała wszelakie trudności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 10:04   #910
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Dzień dobry

W pracy oczy mi się zamykały a w domu już spać nie mogę Mała w żłobku, więc się poobijam pókim sama

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 10:12   #911
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Ja ma samą myśl o porodzie to mnje ciarki przechodzą
Nie powiem Milusia rodziłam ze znieczuleniem, ale zszywali mnie prawie godzinę jak nie dłużej(w Norwegii nie nacinaja) A młody jak na złość miał dużo głowę
Nawet opisałam swój poród na wizażu Ale nie mogę do niego zajrzeć linka znalazłam Ale nie chce mi się otworzyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-08, 10:15   #912
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Ja poród wspominam całkiem nieźle, szybko poszło, najgorszy dla mnie był połóg, tak mnie krocze bolalo

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 10:37   #913
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Ja pamiętam wstałam jakoś koło 5 siku zrobić o od razu Inaczej się czułam jak tylko noge postawiłam. O 12 miałam. Już co 10min o 14 dzwoniłam do szpitala ze za niedługo jadę o 17 w końcu mnie zwieżli do szpitala. O 18.30 byłam na sali skurcze co 5 min rozdarcie na 4cm potem o 21 Epidural o 2 zatrzymanie akcji więc zabrali Epi dali Oxy ( tak szybko biegającej pielęgniarki to ja nigdy nie widziałam) jak zaczęłam.im odchodzić- drgawki wymioty od razu podłączyło znowu Epi i tak do 5.30 do 6.57 się męczyłam na zażyganym prześcieradle aby młodego wydać na świat
Ps młody mial 36cm obwód głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 10:53   #914
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Ja pamiętam wstałam jakoś koło 5 siku zrobić o od razu Inaczej się czułam jak tylko noge postawiłam. O 12 miałam. Już co 10min o 14 dzwoniłam do szpitala ze za niedługo jadę o 17 w końcu mnie zwieżli do szpitala. O 18.30 byłam na sali skurcze co 5 min rozdarcie na 4cm potem o 21 Epidural o 2 zatrzymanie akcji więc zabrali Epi dali Oxy ( tak szybko biegającej pielęgniarki to ja nigdy nie widziałam) jak zaczęłam.im odchodzić- drgawki wymioty od razu podłączyło znowu Epi i tak do 5.30 do 6.57 się męczyłam na zażyganym prześcieradle aby młodego wydać na świat
Ps młody mial 36cm obwód głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Och współczuję..
Ja wstałam po 2 do WC, pokrwawilam nieco, więc pojechaliśmy na IP, w międzyczasie się zaczęły lekkie skurcze. O 3.15 byłam na porodówce. Skurcze się rozkręciły i o 7.00 Mała była na świecie

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 11:03   #915
Blear
Raczkowanie
 
Avatar Blear
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 43
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Witam wszystkie nowe mamusie, gratuluje i życzę Wam zdrówka

Ja też dobrze wspominam poród To były święta, więc bardzo się starałam aby jak najdłużej zostać przy stole i świętować Jak pojechałam na IP to się okazało, że na ktg nie piszą mi się żadne skurcze. A po badaniu okazało się, że mam 7.5cm rozwarcia Od przyjęcia na izbie do przewiezienia na salę poporodową minęły niecałe 4h. Sama ostatnia faza trwala 7 minut. Nie miałam swojej położnej ani lekarza w szpitalu i było spoko.
Połóg wspominam gorzej, niestety miałam spore nacięcie a i tak popękałam. Teraz pierwszą rzeczą jaką wezmę do torby będzie małe koło do pływania albo koło poporodowe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Blear
Czas edycji: 2020-12-08 o 11:04
Blear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 11:21   #916
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Zazdroszczę miłych wspomnień z porodówki. No ale tak jak pisalam- narazie się stresuje jutrzejszą wizyta a porodem bede sie pozniej martwic :p.
U mnie napewno tez duzym problemem bylo, ze jechałam na wywolanie, a nie po prostu z skurczami do szpitala. Na pewno wtedy lepiej bym to wspominala bo początkowa faze spędziłabym w domu.

A tak na serio to przestałam sobie radzić ze stresem przed jutrzejszą wizyta

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 11:37   #917
MissHalfway
Raczkowanie
 
Avatar MissHalfway
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 138
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę miłych wspomnień z porodówki. No ale tak jak pisalam- narazie się stresuje jutrzejszą wizyta a porodem bede sie pozniej martwic :p.
U mnie napewno tez duzym problemem bylo, ze jechałam na wywolanie, a nie po prostu z skurczami do szpitala. Na pewno wtedy lepiej bym to wspominala bo początkowa faze spędziłabym w domu.

A tak na serio to przestałam sobie radzić ze stresem przed jutrzejszą wizyta

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Zrób coś miłego tak tylko dla siebie; zjedz coś dobrego, zrób mini spa albo posłuchaj muzyki. Coś co Cię choć trochę zrelaksuje Będzie dobrze

Ja miałam zamówioną położną i jeśli znów będę rodzić to też zamówię. Akurat jak rodziłam dyżur miała chyba jedyna niemiła położna na oddziale. Słabo mi szło z rozwarciem a ona ilekroć mnie widziała mówiła, że na pewno dziś nie urodzę. No jak to, cholera, od wczoraj mam skurcze, ledwo żyję a ona mi mowi, że nie urodzę i mam się tak jeszcze męczyć. No i urodziłam, rzutem na tasmę po przed 23, ale jeszcze tego samego dnia Miałam 3h partych bo córa szła z ręką przy głowie jak Superman i finalnie mnie nacinali


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissHalfway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 11:50   #918
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość

A tak na serio to przestałam sobie radzić ze stresem przed jutrzejszą wizyta

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Trzymaj się! Będzie dobrze

Ja celuję w cesarkę (ze względów zdrowotnych), ale też się boję. Za dużo naczytałam o powikłaniach i problemach z pionizacją. Na razie odsuwam od siebie tę myśl do czasu prenatalnych, ale gdzieś tam tkwi w głowie. Myślałam, żeby rodzić gdzieś w prywatnym szpitalu, ale chyba jedynie państwowa patologia ciąży w moim przypadku będzie wchodzić w grę (o ile dobrze pójdzie )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 12:32   #919
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez MissHalfway Pokaż wiadomość
Zrób coś miłego tak tylko dla siebie; zjedz coś dobrego, zrób mini spa albo posłuchaj muzyki. Coś co Cię choć trochę zrelaksuje Będzie dobrze

Ja miałam zamówioną położną i jeśli znów będę rodzić to też zamówię. Akurat jak rodziłam dyżur miała chyba jedyna niemiła położna na oddziale. Słabo mi szło z rozwarciem a ona ilekroć mnie widziała mówiła, że na pewno dziś nie urodzę. No jak to, cholera, od wczoraj mam skurcze, ledwo żyję a ona mi mowi, że nie urodzę i mam się tak jeszcze męczyć. No i urodziłam, rzutem na tasmę po przed 23, ale jeszcze tego samego dnia Miałam 3h partych bo córa szła z ręką przy głowie jak Superman i finalnie mnie nacinali


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaa... mój syn też na supermana... i tez mnie nacinali dlatego.
Jezu... na słowo połóg mam ciary... było strasznie. Tak mnie rana po szyciu bolała, że po 2 dniach w domu jechałam na ip żeby sprawdzili czy wszystko napewno okej. Horror... ból i niekończące się 4-tygodniowe krwawienie. W sierpniu. Także ten. Przynajmniej już wiem jak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-08, 13:33   #920
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Ja tam połóg wspominam świetnie. Poród w sumie też, no oprócz zakończenia ale ciąża mnie wymasakrowala na tyle że reszta to był pikuś.
Mi się skurcze zaczęły w czwartek, od razu meeeeega mocne, bolesne i w miarę regularne. I tak bujałam się do niedzieli do 8 rano. Masakra najgorzej wspominam to odsyłanie mnie ze szpitala "bo to nie poród".

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 15:44   #921
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez MissHalfway Pokaż wiadomość
Zrób coś miłego tak tylko dla siebie; zjedz coś dobrego, zrób mini spa albo posłuchaj muzyki. Coś co Cię choć trochę zrelaksuje Będzie dobrze
]


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie najgorsze jest to, że ja miałam miec wizytę rano i wzięłam sobie urlop. Po czym ginka zmieniła mi godzine na 16:30 i tym sposobem bede sama kwitła w domu- córkę zawiozę do przedszkola, mąż w pracy... Ale w sumie znając mnie to ja i tak zalicze jakaś drzemkę


Dla mmie mało, że poród byl straszny to połóg tak samo. MIESIĄC nie moglam usiasc normalnie. Masakra, położna przyjeżdżała, z wszelakimi nowymi pomysłami na gojenie a to i tak mało co pomagało. No ale było, minęło wszystko jest do przeżycia jak to mawiają

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 16:05   #922
Cirillala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 145
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Jutro mam test obciążenia glukozą. Na samą myśl jest mi słabo 🙈 oby tylko wyniki wyszły dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cirillala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 16:13   #923
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Cirillala Pokaż wiadomość
Jutro mam test obciążenia glukozą. Na samą myśl jest mi słabo oby tylko wyniki wyszły dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:26   #924
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Kurcze, trochę plamię ostatnio. Raz‐dwa na dzień (nie codziennie) i jest tego naprawde niewiele, wiec próbuję nie panikować, no ale kilka razy już było. Niestety wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień i do tego czasu no za bardzo nic nie mogę zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:41   #925
Cirillala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 145
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Kurcze, trochę plamię ostatnio. Raz‐dwa na dzień (nie codziennie) i jest tego naprawde niewiele, wiec próbuję nie panikować, no ale kilka razy już było. Niestety wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień i do tego czasu no za bardzo nic nie mogę zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli jest niewielkie myślę, że naprawdę nie ma co panikować. Gdyby coś Cię bardzo niepokoiło to możesz zawsze do szpitala podjechać to sprawdza czy wszystko w porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cirillala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:42   #926
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Kurcze, trochę plamię ostatnio. Raz‐dwa na dzień (nie codziennie) i jest tego naprawde niewiele, wiec próbuję nie panikować, no ale kilka razy już było. Niestety wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień i do tego czasu no za bardzo nic nie mogę zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem po sobie, ze nie jest łatwo nie wpadać w panikę ale napisze Ci tyle, ze ja w dwóch ciążach nie plamiłam a serduszka juz po 2 tygodnie nie biły, a z córką którą urodziłam plamiłam kilka razy i to byly takie po prostu bliżej nieokreślone plamienia.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:54   #927
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Kurcze, trochę plamię ostatnio. Raz‐dwa na dzień (nie codziennie) i jest tego naprawde niewiele, wiec próbuję nie panikować, no ale kilka razy już było. Niestety wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień i do tego czasu no za bardzo nic nie mogę zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wal teleporadę ostatecznie receptę na luteinę może wystawić przed wizytą jak uzna za konieczną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 21:05   #928
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Jutro mam wizyte o 9:30, trzymajcie kciuki.
Przyjechala dzis do mnie moja regionalna powiedziec, ze ma za mnie zastepstwo i zebym jej dala znac kiedy ide na L4. Generalnie dala mi do zrozumienia, ze woli zebym poszla szybciej i w zaplanowanym terminie niz pracowala dlugo i porzucila prace nagle przez czynniki niezalezne. W sumie zgodzilam sie z nia i umowilam na przekazanie stanowiska poczatkiem stycznia, wiec od polowy chyba juz bede siedziec w domu.
I co ja bede w tym domu robic...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 21:50   #929
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
Wiem po sobie, ze nie jest łatwo nie wpadać w panikę ale napisze Ci tyle, ze ja w dwóch ciążach nie plamiłam a serduszka juz po 2 tygodnie nie biły, a z córką którą urodziłam plamiłam kilka razy i to byly takie po prostu bliżej nieokreślone plamienia.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Właśnie kurcze o dziwo nie panikuję. Biorę to na zimno. Może dlatego, że plamienia są niewielkie, a może to magia kolejnej ciąży, że człowiwk nie ma czasu przezywać tego biegając za dzieckiem Zrobię bete jutro i w piątek i zobaczymy. Mam beta hcg z soboty, to nawet ta jutrzejsza da jakis tam obraz w kalkulatorze.



Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Jutro mam wizyte o 9:30, trzymajcie kciuki.
Przyjechala dzis do mnie moja regionalna powiedziec, ze ma za mnie zastepstwo i zebym jej dala znac kiedy ide na L4. Generalnie dala mi do zrozumienia, ze woli zebym poszla szybciej i w zaplanowanym terminie niz pracowala dlugo i porzucila prace nagle przez czynniki niezalezne. W sumie zgodzilam sie z nia i umowilam na przekazanie stanowiska poczatkiem stycznia, wiec od polowy chyba juz bede siedziec w domu.
I co ja bede w tym domu robic...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja siedziałam w domu od samiuteńkiego poczatku ciąży (praca przy laserach) i muszę przyznać, że miałam baaaaardzo przemyślaną wyprawkę. Wszystko tak jak chcialam, wszystko mi się sprawdziło, chyba nie miałam nic niepotrzebnego i niczego mi nie brakowało. Także nie ma tego złego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2020-12-08 o 21:54
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 22:07   #930
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamusie lipcowe 2021

Cytat:
Napisane przez Cirillala Pokaż wiadomość
Jutro mam test obciążenia glukozą. Na samą myśl jest mi słabo oby tylko wyniki wyszły dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Jutro mam wizyte o 9:30, trzymajcie kciuki.
Przyjechala dzis do mnie moja regionalna powiedziec, ze ma za mnie zastepstwo i zebym jej dala znac kiedy ide na L4. Generalnie dala mi do zrozumienia, ze woli zebym poszla szybciej i w zaplanowanym terminie niz pracowala dlugo i porzucila prace nagle przez czynniki niezalezne. W sumie zgodzilam sie z nia i umowilam na przekazanie stanowiska poczatkiem stycznia, wiec od polowy chyba juz bede siedziec w domu.
I co ja bede w tym domu robic...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzymam kciuki!
Zajmiesz się planowaniem wyprawki, pokoju, wystroju domu i czego tam sobie wymarzysz wybór wózka czy fotelika to nie taka prosta sprawa, a gdzie reszta

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-14 10:28:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.