DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 21:28   #31
olcia2626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Nasz zespół wziął 2600 z poprawinami, i jesteśmy bardzo zadowoleni
olcia2626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 20:38   #32
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

My akurat od początku preferowaliśmy zespół byłam już na weselu gdzie grał DJ, było naprawdę fajnie, ale mimo to... to nie ten klimat Przyznaję - znalezienie porządnego, fajnego zespołu (który nie zmienia tempa piosenek na swoją modłę, ma fajny wokal, którego członkowie są po szkole muzycznej i którzy są po prostu fajnymi, wprowadzającymi wesołą atmosferę ludźmi) nie było łatwe, ale w końcu się udało
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 07:34   #33
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Hej dziewczynki
Właśnie jesteśmy na etapie planowania, faza Dj kontra zespół
i kompletnie nie wiemy na co się zdecydować!
Ja jestem za Dj, bo wiem, że zespół, nawet dobry moich ukochanych piosenek nie zagra. A z drugiej strony u nas w rodzinie nigdy nie było wesela z Dj, i chociaż jest to bardzo zabawowa rodzina to nie wiem jak go przyjmą
Jestem z okolic Lublina, myślałam o Hiszpanie albo Atlanticku może któraś słyszała coś więcej?
Z góry dzięki dziewczyny!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 23:47   #34
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki
Właśnie jesteśmy na etapie planowania, faza Dj kontra zespół
i kompletnie nie wiemy na co się zdecydować!
Ja jestem za Dj, bo wiem, że zespół, nawet dobry moich ukochanych piosenek nie zagra. A z drugiej strony u nas w rodzinie nigdy nie było wesela z Dj, i chociaż jest to bardzo zabawowa rodzina to nie wiem jak go przyjmą
Jestem z okolic Lublina, myślałam o Hiszpanie albo Atlanticku może któraś słyszała coś więcej?
Z góry dzięki dziewczyny!
Zawsze, kiedy czytam Twoje posty (nie licząc tych o sukni) mam wrażenie, że jesteś moją zaginioną siostrą bliźniaczką, bo mamy podobne zdanie na wiele tematów
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 15:48   #35
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
Zawsze, kiedy czytam Twoje posty (nie licząc tych o sukni) mam wrażenie, że jesteś moją zaginioną siostrą bliźniaczką, bo mamy podobne zdanie na wiele tematów
O widzisz
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 08:06   #36
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

ja bym wybrała dj, mi w ogóle nie podobają się zespoły na weselach.
przeinaczają wszystkie znane utwory i brzmi to trochę jak disco polo.
mi osobiście nie pasuje. nie słyszałam żadnego dobrego zespołu na weselu, a tam gdzie byliśmy to zespół pomimo tego, że sala była wspaniała, wszystko najlepsze, to oni się schlali. o 23 jeden to już kompletnie do niczego się nie nadawał.
poza tym koszty. zespół zazwyczaj ma 5 osób, kosztuje średnio 3 tys. wzwyż, do tego posiłki czyli średnio 200 zł/os w okolicach W-wy, czyli dodatkowe 1 tys. do tego napoje, zależy jak liczy knajpa, korkowe i sam alkohol.

tyle osób nie chce osób z dziećmi na weselach, a biorą zespoły, za które trzeba płacić jak za biesiadników. ja tego nie rozumiem. ale i nie muszę
dla starszych zespół napewno będzie fajniejszy, a dla młodszych - dj.
dj sam zazwyczaj jest wodzirejem. tak czy siak o jednych i o drugich bardzo trudno, żeby zagrali naprawdę fajnie. zazwyczaj trzeba brać namiary na cudzych weselach, bo inaczej nie ma jak ich sprawdzić.

mi bardziej odpowiada dj.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:40   #37
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

tylko zespół! wesele bez zespołu to nie wesele jak dla mnie
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 23:05   #38
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Dlaczego tak uważasz katja_22?

Byłam w sierpniu na dwóch weselach, które prowadzone były przez DJ+wokalistkę/ DJ+wodzireja. Na obu dużo tańczyłam, a przy proponowanych przez nich zabawach weselnych dobrze się bawiłam.
Tak wiem, że na DJ kręcą nosem starsze osoby, ale może to kwestia doboru repertuaru?
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:11   #39
zefirynakluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

U mnie grał DJ i jestem bardzo zadowolona Goście też byli bardzo zadowoleni. Nie braliśmy nawet pod uwagę zespołów.

Jeśli chcecie namiary na mojego DJa to piszcie, bo moje oczekiwania spełnił w 100 %
zefirynakluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 10:48   #40
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez zefirynakluska Pokaż wiadomość
U mnie grał DJ i jestem bardzo zadowolona Goście też byli bardzo zadowoleni. Nie braliśmy nawet pod uwagę zespołów.

Jeśli chcecie namiary na mojego DJa to piszcie, bo moje oczekiwania spełnił w 100 %
Daj proszę namiary, bo akurat jestem na etapie poszukiwania. I napisz koniecznie, jak wyglądała z nim współpraca, a także czy oprócz puszczania muzyki grał również rolę wodzireja.
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:16   #41
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez oj_tam Pokaż wiadomość
Dlaczego tak uważasz katja_22?

Byłam w sierpniu na dwóch weselach, które prowadzone były przez DJ+wokalistkę/ DJ+wodzireja. Na obu dużo tańczyłam, a przy proponowanych przez nich zabawach weselnych dobrze się bawiłam.
Tak wiem, że na DJ kręcą nosem starsze osoby, ale może to kwestia doboru repertuaru?
Wesele to wesele a nie dyskoteka. Jak dla mnie już nie ma tego klimatu No ale każdy ma swój gust i robi jak mu się podoba... Ja sobie nie wyobrażam wesela bez zespołu

A byłam też na takim gdzie był DJ i nie wspominam go dobrze. Właściwie to nawet nie ma co wspominać
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 09:22   #42
zefirynakluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Tak, pełnił również rolę wodzireja Więcej chętnie napisze na priv:P
zefirynakluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:03   #43
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Dla wszystkich niezdecydowanych Byłam w sobotę na weselu na którym był DJ i coś na kształt wodzireja. Zabawa była przednia! Bawili się wszyscy - i młodzi i starzy. To, czy starsze osoby będą się bawić, nie zależy od tego czy będzie orkiestra czy DJ, tylko od tego, jakie piosenki będą grane.
Ja na swój ślub mam zamówiony zespół, po tym sobotnim weselu trochę pożałowałam, bo strasznie spodobał mi się jednak DJ ale nie będę zmieniać, po pierwsze dlatego, że do wesela już tylko 3 miesiące z hakiem, a po drugie, mamy ten zespół trochę po znajomości, bo założycielem i liderem jest mój kolega
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:54   #44
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Ja też byłam teraz w styczniu na takim weselu i... podtrzymuje swoje zdanie
To już nie ten klimat
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 19:18   #45
kami2019
Raczkowanie
 
Avatar kami2019
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: 49° 37' N, 20° 41' E
Wiadomości: 149
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Z orkiestrą trzeba dobrze trafić ... My obstawiamy za DJ. Ten którego wybraliśmy prowadził moją studniówkę z której byliśmy zadowoleni, wiec nie było dylematu. Po wizycie u niego okazało się że przez te parę lat niesamowicie poszerzył swoja ofertę...i nie ma już prawie terminów wolnych na 2013rok, wiec trzeba było się szybko decydować. Nie uważam że obsługa wesela przez DJ'a to dyskoteka :P zagra dokładnie takie utwory jakie sobie życzycie, poprowadzi zabawy, oczepiny zupełnie inne od tych oklepanych z durnymi konkursami<przynajmniej ten DJ, nie wiem jak inni>...dodatkowo w cenie są różne takie efekty jak bańki mydlane, ciężki dym, wyświetlanie na dużych ekranach prezentacji/zdjęć i różne takie bajery.nie jest zbyt tani, chociaż cena oscyluje w granicach dobrej orkiestry w moim regionie...z czystym sumieniem mogę go polecić

Słyszałam dużo realcji z wesel, że orkiestra się najzwyczajniej spiła, ponadto jeszcze jeden plus wynajęcia DJ'a( nie żebym była materialistką hah ) że płacimy za jedna osobę a nie za 5 czy 6 :P
__________________
'CO' i "GDYBY' to dwa niewinne słowa, ale gdy stają razem obok siebie, nabierają mocy, by prześladować Cię przez całe życie...

Edytowane przez kami2019
Czas edycji: 2012-03-07 o 19:22
kami2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 23:00   #46
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Tylko i wyłącznie dj.
Zdanie nie tylko moje ale i mojej rodziny.
Ale musi być porządny, nie ma co oszczędzać, u nas na Pomorzu jest taki dj, ale kosztuje 2800, czaję się na niego, ale do 2014 pewnie z 3 koła będzie kosztował i nie wiem czy damy radę aż tyle zapłacić
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 06:38   #47
kami2019
Raczkowanie
 
Avatar kami2019
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: 49° 37' N, 20° 41' E
Wiadomości: 149
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

u nas (małopolska) ceny dobrych DJ zaczynaja się od 2700zł , a jeden z prawdopodobnie najlepszych to koszt rzędu 4-5tyś. :/ z tym, że jak pisałam wcześniej dobra orkiestra u nas to taki sam koszt :P
__________________
'CO' i "GDYBY' to dwa niewinne słowa, ale gdy stają razem obok siebie, nabierają mocy, by prześladować Cię przez całe życie...
kami2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:47   #48
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez kami2019 Pokaż wiadomość
u nas (małopolska) ceny dobrych DJ zaczynaja się od 2700zł , a jeden z prawdopodobnie najlepszych to koszt rzędu 4-5tyś. :/ z tym, że jak pisałam wcześniej dobra orkiestra u nas to taki sam koszt :P
To tym bardziej nie rozumiem argumentu z poprzedniego posta: "jeszcze jeden plus wynajęcia DJ'a( nie żebym była materialistką hah ) że płacimy za jedna osobę a nie za 5 czy 6 :P" skoro za jedną osobą płacicie tyle samo, a w sumie może i więcej My mieliśmy 4 osobowy zespół za 2.100 zł. I nikt się nie spił

Cytat:
Napisane przez kami2019 Pokaż wiadomość
Z orkiestrą trzeba dobrze trafić ... My zagra dokładnie takie utwory jakie sobie życzycie, poprowadzi zabawy, oczepiny zupełnie inne od tych oklepanych z durnymi konkursami<przynajmniej ten DJ, nie wiem jak inni>...dodatkowo w cenie są różne takie efekty jak bańki mydlane, ciężki dym, wyświetlanie na dużych ekranach prezentacji/zdjęć i różne takie bajery.nie jest zbyt tani, chociaż cena oscyluje w granicach dobrej orkiestry w moim regionie...z czystym sumieniem mogę go polecić
Z zespołem też można to wszystko dogadać. Szczerze to nie zauważyłam, tej odmienności, "nie oklepania" na weselu prowadzonym przez DJ'a. Wręcz odwrotnie, było raczej drętwo

Cytat:
Napisane przez bianka25bb Pokaż wiadomość
Moim zdanie na wesele to tylko dobry DJ.
Przy orkiestrze teraz młodzi nie potrafią się bawić po drugie przy czwartym kawałku ludzie się rozkręcają a tu przyśpiewka IDZIEMY NA JEDNEGO........ i znowu siedzimy 30 min
Zależy jacy młodzi... U nas nawet Ci co rzekomo nie potrafią tańczyć świetnie się bawili i wcale nie było tego widać, a wręcz przeciwnie... Co do częstych przerw to na to też nie ma reguły. Byliśmy na weselu gdzie był zespół i faktycznie była lipa, ale to samo było na tych, gdzie był DJ. Były przerwy, muzyka mało ciekawa, żadnych zabaw, zero urozmaicenia. Nasz zespół pod tym względem był nie do przebicia
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:48   #49
kami2019
Raczkowanie
 
Avatar kami2019
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: 49° 37' N, 20° 41' E
Wiadomości: 149
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

katja_22 tak jak pisałam , wszystko zależy od tego na jaką orkiestrę i DJ'a trafisz, i nie mowie że nie ma dobrych orkiestr i zawsze bedzie tak że jedni będą za tym a drudzy za tamtym
__________________
'CO' i "GDYBY' to dwa niewinne słowa, ale gdy stają razem obok siebie, nabierają mocy, by prześladować Cię przez całe życie...
kami2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 14:18   #50
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Tylko i wyłącznie dj.
Zdanie nie tylko moje ale i mojej rodziny.
Ale musi być porządny, nie ma co oszczędzać, u nas na Pomorzu jest taki dj, ale kosztuje 2800, czaję się na niego, ale do 2014 pewnie z 3 koła będzie kosztował i nie wiem czy damy radę aż tyle zapłacić
Możesz zdradzić kogo masz na myśli?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:59   #51
Betis81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Tak czytam o cenach i widzę duże rozbieżności.
Cena za Dj-a 1400 z 3000 tyś to duża różnica.
My też zastanawiamy się nad tym komu oddamy nasze wesele pod względem muzycznym.
Mamy też kilku DJ-i ( nie wiem czy tak się piszę )
Ale może, któraś z koleżanek podeślę sprawdzony namiar.

Z góry dziękuję za info
Betis81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 09:02   #52
morasiek
Raczkowanie
 
Avatar morasiek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 100
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Hej dziwczyny
Po przeczytaniu wątku nie mogłam nie podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami. Jeśli jesteście z zachodniopomorskiego to z całego serca polecam wam DJ'a Tatinka, nazywa się Artur Szyszkowski. Niestety nie ma swojej strony internetowej, ale dla mnie to, że facet jest rozchwytywany bez tego, dzięki poczcie pantoflowej to dodatkowa rekomendacja. Byłam na weselu, które prowadził i od tego czasu wiem kto poprowadzi moje wesele. Serio będę skłonna zmienić datę ślubu, żeby tylko on był wtedy wolny Słuchajcie dzięki niemu 15 minut po objedzie weselnym, bezpośrednio po pierwszym tańcu na parkiecie bawili się WSZYSCY!! Starzy i młodzi, żadnych papierosków, kolejeczek wódeczki, nawet mój tż, który jest w zasadzie nie tańczący (bez %) bawił się rewelacyjnie!!!
Wyszła mi z tego posta reklama, ale mam wrażenie, że i tak nie oddałam geniuszu tego człowieka
Dodam jeszcze, że jestem palaczką, a na tym weselu spaliłam tyle co normalnie w 3-4 godzinki Wesele odbyło się pół roku temu, a mój zachwyt nie słabnie
A, i koleżanka zapłaciła ok 2000 zł i Dj nie pije w trakcie wesela.
morasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 10:41   #53
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Witaj,
wszystko zależy od tego jaki to zespół. Żeby wybrać dobry zespół na wesele trzeba trochę czasu na to poświęcić. Na rynku działa wiele firm, które o muzyce nie mają zielonego pojęcia, dlatego musisz szukać i prosić o demo muzyki. Osobiście nie spotkałam się jeszcze z zespołem godnym uwagi. Na swoim weselu miałam DJ wodzireja i byłam zachwycona i nie spodziewałam się tak świetnej imprezy. Goście również byli zachwyceni. Muzyka grała cały czas a wodzirej bawił nas i cały czas był między nami. Organizował różne śmieszne zabawy ale bez podtekstów czyli zbijanie balonów, kręcenie wałkiem, przenoszenie jajek, nic z takich rzeczy. Wszystkie zabawy były na poziomie. Było rewelacyjnie. Druga rzecz: cena, wodzirej będzie tańszy niż zespół. Na dobrego wodzireja wydasz ok 2000 zł, jednak na zespół wydasz znacznie więcej, więc zastanów się ile pieniędzy chcesz wydać i wg tego się kieruj. Nie należy oszczędzać na zespole muzycznym, ponieważ jest to najważniejsza część przyjęcia weselnego, jeżeli muzyka będzie beznadziejna, gościom nie będzie się podobać wesele i nie będą się bawić. Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, trzeba się trochę namęczyć w poszukiwaniach ale najważnieszy jest efekt końcowy. Mam nadzieję, że coś znajdziesz, najlepiej coś z polecenia. Może zapytaj się znajomych lub fotografa/kamerzystę czy kogoś mogą polecić, oni chodzą na wiele wesel i z pewnością mają jakieś kontakty/namiary. Jeśli masz wesele w 2013 roku, to najwyższy czas żeby zacząć szukać, ponieważ dobrzy fachowcy zarezerwowani są na 2-3 lata do przodu. Ja również miałam z polecenia i na szczęście udało nam się zarezerwować, jednak moje koleżanki już tyle szczęścia nie miały.


Podsumowując:
Zespół weselny:
-co chwila mają przerwy „idziemy na jednego”, a co za tym idzie? Schodzi więcej alkoholu
-nie trudno trafić na fałszujący zespół, goście nie wiedzą jak tańczyć do jakiej piosenki
-duża cena za zespół ale także dodatkowe miejsca na przyjęciu weselnym, jeśli zespół kosztuje 4000 zł i są w nim 4 osoby, gdzie powiedzmy za jedną osobę płacimy 200 zł, musisz liczyć dodatkowe 800 zł, tak więc zespół wykosztuje Cię ok 4800 zł.
-często organizują „niebezpieczne” zabawy, nie raz spotkałam się na weselach, gdzie komuś z gości coś się stało, u mojej kuzynki na jednej z zabaw dziewczyna złamała sobie palec
DJ Wodzirej:
-cały czas muzyka gra i zabawia gości, idzie mniej alkoholu, bo ludzie cały czas bawią się na parkiecie i nie mają kiedy pić, między posiłkami muzyka w tle
-nie fałszuje, bo puszcza gotową muzykę
-dobry wodzirej kosztuje ok 2000 zł, jest to zazwyczaj jedna osoba, czyli zapłacimy dodatkowe 200 zł za osobę.
-zazwyczaj śmieszne zabawy i na poziomie.

Porównując moje wesele a znajomych (alkohol)
Ja - DJ wodzirej: (ilość gości: 85)
40 butelek wódki 0,5 l

Znajoma - Zespół: (ilość gości: 76)
130 butelek wódki 0,5 l

Na parkiecie bawili się wszyscy, młodzi i starsi i babcie. Podziękowania dla rodziców zrobiliśmy o 21:00, ponieważ babcia zadeklarowała przed weselem, że o tej godzinie pójdzie do domu, jednak została do 6 rano także świetnie się bawiła. Nikt nie mógł powiedzieć "beznadziejna muzyka", bo wszyscy byli zachwyceni.

U nas goście nawet nie mieli czasu pić alkoholu, ponieważ cały czas bawili się na parkiecie. Wesele trwało od 14:30-07:00. Goście zaczęli się zbierać do domu o 7:00

Także życzę powodzenia w poszukiwaniach. Jeśli ktoś chce dam namiary na mojego DJ wodzireja. Jestem ze Śląska a dokładnie z Mysłowic.

Z tego co się orientuję ten DJ wodzirej działa na terenie całej Polski, nie wiem czy za dojazd nie liczy sobie czasem dodatkowej opłaty.

Edytowane przez betty0502
Czas edycji: 2012-03-09 o 10:46
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 11:25   #54
GothicLolita22
Zadomowienie
 
Avatar GothicLolita22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

My będziemy mieć niewielkie wesele, bo na około 40 osób, w przeważającej części starszych bo tylko najbliższa rodzina i lokal jest niewielki, więc zespół odpadał sam przez się. Mieliśmy wziąć dja ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na takiego faceta, który sam gra, śpiewa i prowadzi wesele a grał już u mojego kuzyna więc wiem jak to wygląda Wiadomo, że starszym ludziom podobają się raczej brzmienia a'la orkiestra, a nam w zasadzie wszystko jedno więc jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy
Byłam na wielu weselach, na których były zespoły i mam mieszane co do nich uczucia, ale jestem osobą która niezbyt dobrze tańczy więc nic dziwnego, że odnosiłam wrażenie, że za dużo jest zbyt szybkich piosenek Byłam również na weselu, które było podzielone na 2 dni - w pierwszy dzień było przyjęcie tylko dla gości starszych, nie pamiętam już jaka tam była muzyka ale słyszałam że wszyscy szybko się rozeszli, natomiast na 2 dzień była zabawa dla młodszej części gości, był dj i pamiętam że bawiliśmy się dobrze
__________________
GothicLolita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 20:42   #55
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Możesz zdradzić kogo masz na myśli?
Przepraszam, że dopiero teraz, myślałam o Robercie Jakubku, ale nie wiem czy będzie nas na niego stać, choć słyszałam, ze warto
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:34   #56
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez kami2019 Pokaż wiadomość
Z orkiestrą trzeba dobrze trafić ... My obstawiamy za DJ. Ten którego wybraliśmy prowadził moją studniówkę z której byliśmy zadowoleni, wiec nie było dylematu. Po wizycie u niego okazało się że przez te parę lat niesamowicie poszerzył swoja ofertę...i nie ma już prawie terminów wolnych na 2013rok, wiec trzeba było się szybko decydować. Nie uważam że obsługa wesela przez DJ'a to dyskoteka :P zagra dokładnie takie utwory jakie sobie życzycie, poprowadzi zabawy, oczepiny zupełnie inne od tych oklepanych z durnymi konkursami<przynajmniej ten DJ, nie wiem jak inni>...dodatkowo w cenie są różne takie efekty jak bańki mydlane, ciężki dym, wyświetlanie na dużych ekranach prezentacji/zdjęć i różne takie bajery.nie jest zbyt tani, chociaż cena oscyluje w granicach dobrej orkiestry w moim regionie...z czystym sumieniem mogę go polecić

Słyszałam dużo realcji z wesel, że orkiestra się najzwyczajniej spiła, ponadto jeszcze jeden plus wynajęcia DJ'a( nie żebym była materialistką hah ) że płacimy za jedna osobę a nie za 5 czy 6 :P
Nie mam nic do wesel prowadzonych przez DJ'a, ale i tak wolę orkiestrę. Fakt, spotkałam się z beznadziejnymi zespołami uskuteczniającymi picie, głupie gadki i żenujące zabawy, ale nie o takich piszę. My z TŻ po długich poszukiwaniach trafiliśmy na zespół składający się z pięciu młodych facetów (ok. 30 lat), miłośników swojego zawodu, absolwentów Akademii Muzycznej - są mega pozytywni Nie modyfikują utworów na swoją modłę, mają szeroki repertuar, praktycznie nie piją (zarzekają się, że jedna flaszka wystarczy im wszystkim na całą noc więc to tyle co nic) i sami na początku mówili, że żenujących zabaw nie prowadzą bo tego nie tolerują Jestem bardzo zadowolona, że ich odszukaliśmy. Gdybym miała wybrać zespół, który może odstawić żenadę, to też wolałabym DJ'a a tak wilk syty i owca cała

Cytat:
Napisane przez bianka25bb Pokaż wiadomość
Moim zdanie na wesele to tylko dobry DJ.
Przy orkiestrze teraz młodzi nie potrafią się bawić po drugie przy czwartym kawałku ludzie się rozkręcają a tu przyśpiewka IDZIEMY NA JEDNEGO........ i znowu siedzimy 30 min
Nie potrafią się bawić? W trakcie ostatnich 3 lat byłam z moją paczką (ok. 20 osób między 20 a 27 rokiem życia) na pięciu weselach, na każdym grała orkiestra a my na każdym do rana nie schodziliśmy z parkietu Wszystko zależy od samych młodych i od zespołu. Jeśli ktoś chce się czepiać, to zawsze będzie niezadowolony np. powie Ci, że przy DJ'u nie czuć tej pozytywnej energii płynącej ze sceny
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 20:02   #57
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Po 1 nie da sie porównywać ile pójdzie wódki. Dziewczyno nie mówisz o tych samych osobach. Sama byłam na weselu gdzie niewiele piło sie alkoholu i był zespół a na drugim wódka szła jak woda i też był zespół. Moge się zgodzić że zapłacisz za jedna osobe w lokalu anie np za 4. Co do ceny to jest różnie... tak jak i z orkiestra sa fajne i tanie a czasami sa drogie i do ...4 liter i nie ma znaczenia czy to DJ czy orkiestra.
Orkiestre tez można poprosić aby w przerwach puszczali muzyke z płyt.
Co do jakości... można trafić na nie fajną orkiestre tak samo jak na DJ który nie umie rozruszać ludzi. nie ma co wychwalać ani jednego ani drugiego.

Ja myślałam o DJ ale nie znam dobrego i skończyło sie na orkiestrze która jest mi znana.

Moim zdaniem nie ma znaczenia kto gra byle robił to dobrze. Najlepiej ktos kogo juz słyszeliśmy albo z polecenia. Słyszałam o niejednym weselu z DJ które sie przez niego nie udało, a sama byłam na weselach gdzie orkiestra sie nie spisała.
PS co do ceny ja płace za 2 dni 3800 wraz z graniem u mnie pod domem, DJ znajomych za 1 noc wzioł 2500 - więc nie koniecznie jest taki znowu tańszy.
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:28   #58
asiulkaa200
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

ja polecam zespół nie dj byłam na weselu gdzie był dj i tak spierdzielił wesele że szok co 4 piosenki przerwa według mnie dj ci tak wesela nie rozbawi jak zespół
asiulkaa200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:23   #59
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

No to faktycznie masz porównanie
Każdy może spieprzyć wesele i dj i zespół (czego byłam nieraz świadkiem- OBU PRZYPADKÓW
Tak czy siak nie wolno brać byle kogo. Ani taniego dj ani tym bardziej zespołu, przy zespole trzeba liczyć te 1000 zł za os, a dobry dj nie weźmie poniżej 2000 (choć oczywiście są wyjątki, ale swoja pracę trzeba cenić). No i wiadomo, że jeśli się bierze dj to n ie ma być osoba "odtwarzająca" muzykę z kompa tylko ktoś kto i ma sprzęt i umie rozruszać towarzystwo dobrą wodzirejką. Natomiast zespół musi mieć również sprzęt by odtwarzać muzykę podczas posiłków, warto też sprawdzić nagrania z wesel na których grali (tu odzywa się moje zboczenie, bo sama byłam wokalistką i wiem jak niewiele jest dobrych zespołów) i oczywiście ustalić z nimi, żeby nie było co chwilę "na jednego". Ufff, pozdrawiam - to co napisałam to tylko moja opinia i odnoszę się do wielu wesel na których byłam. A nie do jednego

PS. I przy zespole- niech nie puszczają podkładów tylko niech grają na żywo, w końcu od tego są

Edytowane przez misiadelko
Czas edycji: 2012-03-26 o 19:24
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 10:24   #60
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: DJ czy zespół? Jakie jest wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez kami2019 Pokaż wiadomość
u nas (małopolska) ceny dobrych DJ zaczynaja się od 2700zł , a jeden z prawdopodobnie najlepszych to koszt rzędu 4-5tyś. :/ z tym, że jak pisałam wcześniej dobra orkiestra u nas to taki sam koszt :P
Nie wiem gdzie szukałaś tego DJa, ale generalnie podajesz ceny mocno zawyżone. Od 2700 to raczej za dwie osoby DJa i wodzireja.

Dwóch najbardziej polecanych DJów na małopolskich forach ślubnych bierze za jednoosobowe prowadzenie odpowiednio 2200 i 1900, więcej za 2 osoby.

Cytat:
Napisane przez Betis81 Pokaż wiadomość
Tak czytam o cenach i widzę duże rozbieżności.
Cena za Dj-a 1400 z 3000 tyś to duża różnica.
My też zastanawiamy się nad tym komu oddamy nasze wesele pod względem muzycznym.
Mamy też kilku DJ-i ( nie wiem czy tak się piszę )
Ale może, któraś z koleżanek podeślę sprawdzony namiar.

Z góry dziękuję za info
Raczej nikt Ci nie pomoże jak nie podasz jaki region Polski Cię interesuje.


Co do tematu - moim zdaniem podstawą dobrego wesela są dobre zdolności konferansjerskie i kontakt z gośćmi osoby, która ja prowadzi - niezależnie od tego, czy jest to lider zespołu, DJ czy osobny wodzirej. To powinna być osoba do której mamy zaufanie, że goście będą się dobrze bawić i że nie urządzi nam żenady.

Ja byłam do tej pory na samych weselach z orkiestrą, najlepiej bawiłam się właśnie tam gdzie wodzirej umiał powyciągać gości na parkiet, mimo że poziom muzyczny bywał wyższy na innych. Ciężko powiedzieć tak naprawdę, co jest lepsze czy DJ czy orkiestra, na pewno DJ gwarantuje że przerwy będą krótsze, ale zespół/orkiestra to klimat bardziej weselny. Za to nie bardzo rozumiem argumenty że z orkiestrą idzie więcej wódki na weselu, to zależy raczej od gości.

Pierwsze wesele z DJem na którym będę to będzie moje własne, mam nadzieję że się nie rozczaruję. W naszych rodzinach i kręgu znajomych to też będzie pierwsze wesele z DJem, więc też nie wiem jak wszyscy na to zareagują, ale co tam - ktoś musi być pierwszy.

My wybraliśmy DJa z dwóch powodów - po 1. z oszczędności, na początku wszyscy nam mówili "DJ to bierze max. 1000 zł" i uwierzyliśmy w to, potem się okazało że średnio dwa razy tyle ale to i tak taniej niż zespół i płacimy za miejsce dla jednej osoby, u nas zanosiło się na malutkie wesele i nie chcieliśmy żeby jego obsługa muzyczno-fotograficzna stanowiła 10% gości bo to sporo.
Po 2. organizowaliśmy wesele dość szybko (od zaręczyn do ślubu będzie 5 miesięcy) i za orkiestrą mi osobiście nie chciało się chodzić, a żadnej ze sprawdzonych na weselach znajomych brać nie chciałam.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-11 10:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.