Koty część XIII - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-29, 09:11   #3631
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Witam się ja mam dość, nie zlicze ile miałam już karm z zooplusa i nie tylko a te male mendy nadal kręcą nosem. Jednego sąsiada przylapalam na dokarmianiu uwaga jakimis chrzastkami, kiełbasa... zwróciłam mu porządnie uwagę i myślę czy nie powiesić obok mojego domu na słupie z prośbą o niedokarmianie. Bo nie wiem czy inni nie mają takich głupich pomysłów.. bardzo się wyglupie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 09:31   #3632
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Witam się ja mam dość, nie zlicze ile miałam już karm z zooplusa i nie tylko a te male mendy nadal kręcą nosem. Jednego sąsiada przylapalam na dokarmianiu uwaga jakimis chrzastkami, kiełbasa... zwróciłam mu porządnie uwagę i myślę czy nie powiesić obok mojego domu na słupie z prośbą o niedokarmianie. Bo nie wiem czy inni nie mają takich głupich pomysłów.. bardzo się wyglupie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może po prostu nie wypuszczać kotów samopas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 09:33   #3633
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Wypuszczam i będę wypuszczać. Mieszkam w spokojnej okolicy, ale nowi ludzie się wprowadzili i pojawił się problem z jedzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 09:17   #3634
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Koty część XIII

Moja Hania wciąż ma chory pęcherz. Nie jest to zapalenie, ale wyniki nie są idealne, sikała ciągle poza kuwetę. Jak wygląda leczenie: Badanie moczu, gdzie wyniki wyszły średnie więc dostaliśmy na 10 dni kapsułki "marsjanki dla kotów", ale poprawy nie było więc drugie badanie moczu zrobiliśmy, wyniki bez zmian. Hania dostawała antybiotyki, co dwa dni byliśmy u weterynarza na dwa zastrzyki, poza tym w domu dostawała tabletki. Teraz już sika do kuwety, bardzo rzadko poza, ale zrobiliśmy trzeci raz badanie moczu, żeby się upewnić czy wszystko ok. Wyniki nadal się nie polepszyły.... Czy to jest możliwe? Weterynarz znowu chce nam dać te witaminki w kapsułkach.. Zastanawiam się czy wina nie leży po stronie weterynarza? Może zrobię badanie u innego? Co Wy myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 10:28   #3635
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Moja Hania wciąż ma chory pęcherz. Nie jest to zapalenie, ale wyniki nie są idealne, sikała ciągle poza kuwetę. Jak wygląda leczenie: Badanie moczu, gdzie wyniki wyszły średnie więc dostaliśmy na 10 dni kapsułki "marsjanki dla kotów", ale poprawy nie było więc drugie badanie moczu zrobiliśmy, wyniki bez zmian. Hania dostawała antybiotyki, co dwa dni byliśmy u weterynarza na dwa zastrzyki, poza tym w domu dostawała tabletki. Teraz już sika do kuwety, bardzo rzadko poza, ale zrobiliśmy trzeci raz badanie moczu, żeby się upewnić czy wszystko ok. Wyniki nadal się nie polepszyły.... Czy to jest możliwe? Weterynarz znowu chce nam dać te witaminki w kapsułkach.. Zastanawiam się czy wina nie leży po stronie weterynarza? Może zrobię badanie u innego? Co Wy myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Marsjanki dla kotów? Serio? Ja bym szukała innego weta. Przede wszystkim jakie są badania: posiew, pH? Nie wiadomo czy zakwaszać mocz czy nie? Czy dawać antybiotyk?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 12:55   #3636
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Koty część XIII

Hej, mam pytanie o karmę suchą Applaws. Spodobała mi się cenowo i składowo, ale później doczytałam że ma za duży stosunek wapnia do fosforu i nie jest przez to polecana, z drugiej strony znalazłam info w opisie karmy w jednym ze sklepów w necie "Idealne proporcje zawartości wapnia i fosforu, spełniając w 100% zalecenia i limity organizacji FEDIAF.". Później gdzieś znowu wyczytałam że mimo że proporcje ok to i tak jest tego w karmie za dużo i mimo odpowiednich proporcji może powodować problemy... i głupieje. Podobnie cenowo wychodzi porta 21, ale też podobno kiepsko z tym wapniem i fosforem + ma za mało tauryny, no i np Taste of the wild, ale jakoś mnie skład nie zachęca.

Możecie coś powiedzieć o applawsie, macie z tą karmą jakieś doświadczenie? Z tego co w necie widze to popularna karma, może nie ma co się przejmować na zapas? 7,5kg i tak starczy może na msc, później może znajdę co innego... Albo możecie polecić inne suche żarcie w podobnej cenie? Górne półki odpadają, kotów jest dużo, nie stać mnie na najbardziej polecane karmy. Dostają też mokre i mięso, czasem zjedzą coś co same upolują(ale raczej wolą tylko mordować), sucha karma nie jest ich jedynym pożywieniem.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 12:58   #3637
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie o karmę suchą Applaws. Spodobała mi się cenowo i składowo, ale później doczytałam że ma za duży stosunek wapnia do fosforu i nie jest przez to polecana, z drugiej strony znalazłam info w opisie karmy w jednym ze sklepów w necie "Idealne proporcje zawartości wapnia i fosforu, spełniając w 100% zalecenia i limity organizacji FEDIAF.". Później gdzieś znowu wyczytałam że mimo że proporcje ok to i tak jest tego w karmie za dużo i mimo odpowiednich proporcji może powodować problemy... i głupieje. Podobnie cenowo wychodzi porta 21, ale też podobno kiepsko z tym wapniem i fosforem + ma za mało tauryny, no i np Taste of the wild, ale jakoś mnie skład nie zachęca.

Możecie coś powiedzieć o applawsie, macie z tą karmą jakieś doświadczenie? Z tego co w necie widze to popularna karma, może nie ma co się przejmować na zapas? 7,5kg i tak starczy może na msc, później może znajdę co innego... Albo możecie polecić inne suche żarcie w podobnej cenie? Górne półki odpadają, kotów jest dużo, nie stać mnie na najbardziej polecane karmy. Dostają też mokre i mięso, czasem zjedzą coś co same upolują(ale raczej wolą tylko mordować), sucha karma nie jest ich jedynym pożywieniem.

A Purizon?
Też słyszałam od hodowcy od którego mam kota by nie podawać suchej Applaws.
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 13:06   #3638
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie o karmę suchą Applaws. Spodobała mi się cenowo i składowo, ale później doczytałam że ma za duży stosunek wapnia do fosforu i nie jest przez to polecana, z drugiej strony znalazłam info w opisie karmy w jednym ze sklepów w necie "Idealne proporcje zawartości wapnia i fosforu, spełniając w 100% zalecenia i limity organizacji FEDIAF.". Później gdzieś znowu wyczytałam że mimo że proporcje ok to i tak jest tego w karmie za dużo i mimo odpowiednich proporcji może powodować problemy... i głupieje. Podobnie cenowo wychodzi porta 21, ale też podobno kiepsko z tym wapniem i fosforem + ma za mało tauryny, no i np Taste of the wild, ale jakoś mnie skład nie zachęca.

Możecie coś powiedzieć o applawsie, macie z tą karmą jakieś doświadczenie? Z tego co w necie widze to popularna karma, może nie ma co się przejmować na zapas? 7,5kg i tak starczy może na msc, później może znajdę co innego... Albo możecie polecić inne suche żarcie w podobnej cenie? Górne półki odpadają, kotów jest dużo, nie stać mnie na najbardziej polecane karmy. Dostają też mokre i mięso, czasem zjedzą coś co same upolują(ale raczej wolą tylko mordować), sucha karma nie jest ich jedynym pożywieniem.
Przy dużej ilości kotów najbardziej ekonomicznie i najzdrowiej wychodzi BARF. Zwłaszcza jak masz szansę polować na mięso w promocyjnych cenach (czytaj - masz dostęp do więcej niż jednego mięsnego w okolicy) i zamrażalnik. A jak jedzą mięso to nie będzie problemu ich przestawić. Przy suchej zawsze bardzo zwiększasz ryzyko problemów z układem moczowym, niezależnie jaki stosunek wapnia do fosforu by nie miała. Co przyoszczędzisz na jedzeniu to wydasz na weterynarzy później.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-01-31 o 13:08
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 14:21   #3639
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

My się dziś przeprowadzamy, boję się co koty na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 14:27   #3640
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
My się dziś przeprowadzamy, boję się co koty na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz im na początku ograniczyć przestrzeń do jednego pokoju, a potem stopniowo poszerzać, żeby łatwiej im było się oswoić z nowym miejscem.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 14:32   #3641
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86443353]Możesz im na początku ograniczyć przestrzeń do jednego pokoju, a potem stopniowo poszerzać, żeby łatwiej im było się oswoić z nowym miejscem. [/QUOTE]Z pewnych względów (niestety wciąż trwający remont) nawet będę musiała tak zrobić. Feliway już w kontakcie, ale bardzo się boje o ich stan psychiczny

Za to siatka na balkon już zamontowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-01, 08:51   #3642
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
My się dziś przeprowadzamy, boję się co koty na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za szybka aklimatyzacje w nowym miejscu

My w ciągu 1,5 roku przeprowadzaliśmy się 3 razy (w tym za granicę) i kot dal rady... i zapewne to nie jest nasza ostatnia przeprowadzka Wiadomo jest stres, ale będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 19:54   #3643
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Z pewnych względów (niestety wciąż trwający remont) nawet będę musiała tak zrobić. Feliway już w kontakcie, ale bardzo się boje o ich stan psychiczny
Przyzwyczają się
Moja kotka po przeprowadzce najpierw blisko nas się trzymała, trwało to maksymalnie tydzień, a potem już się interesowała każðą rzeczą w mieszkaniu
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 19:33   #3644
imaginaryfriend
Przyczajenie
 
Avatar imaginaryfriend
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 27
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Z pewnych względów (niestety wciąż trwający remont) nawet będę musiała tak zrobić. Feliway już w kontakcie, ale bardzo się boje o ich stan psychiczny

Za to siatka na balkon już zamontowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś wetka do której jeździmy powiedziała, że obroża jest lepsza w przypadku jednego kota. Bo nosi ją cały czas na sobie i ten zapach ma ciągle przy nosku. Podobno ten Feliway do kontaktu słabiej działa.
imaginaryfriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 20:34   #3645
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez imaginaryfriend Pokaż wiadomość
Kiedyś wetka do której jeździmy powiedziała, że obroża jest lepsza w przypadku jednego kota. Bo nosi ją cały czas na sobie i ten zapach ma ciągle przy nosku. Podobno ten Feliway do kontaktu słabiej działa.
Szczerze wątpię, by obroża u moich kotów się sprawdziła. Cokolwiek na nie założę udają martwe

Ale tydzień mieszkania za nimi, starsza kotka, tak jak myślałam, od razu była u siebie, młodsza panika, ciągle pod kocem albo wtulona w panciow. Trwało to dwa dni, trzymałam ją w jednym pokoju, potem zrobiłyśmy przechadzkę na rękach po mieszkaniu, jeszcze jeden dzień z lekkim dystansem, a teraz pani na włościach, nawet do fachowca z ekipy podchodzi.
Nawet balkon koty zaliczyły, mimo zimy. Jest dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 20:38   #3646
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

Mój szanowny kot postanowił zeżreć pomponik od wędki, nieinwazyjne metody przetkania go (na początku nie wiedzieliśmy, że to ciało obce, myśleliśmy że po prostu ma zaparcie) nie zadziałały, wczoraj po usg wylądował na stole operacyjnym...
Po wybudzeniu wyglądał na mocno zaskoczonego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png gowniak.png (660,2 KB, 60 załadowań)
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 20:55   #3647
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

No minę ma bezbłędna! I ten podpis
Moja Lady zjadła kiedyś rzemyki od wędki. Na szczęście zwróciła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 21:01   #3648
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

On zeżarł kiedyś silikonową opaskę na rękę, na szczęście zwrócił (obiema stronami) w całości. Zeżarł też pół silikonowej łopatki kuchennej, obgryzł formę do chleba, notorycznie próbuje mi ukraść gumki do włosów i generalnie jest w stanie zjeść wszystko (zakładam, że to kwestia bycia na skraju śmierci głodowej za kociaka - to znajdek) więc jak wet rzucił podejrzeniem, że to może być ciało obce, to stawialiśmy na coś gumowego właśnie... Najdroższy pomponik w moim życiu kurde xD
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 05:08   #3649
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

No moja kotka uwielbia gumki do włosów, gumki recepturki i te plastikowe tyrtyki plastikowe od metek żadna z tych rzeczy nie umknie jej wzrokowi, więc chowamy i wyrzucamy od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 09:50   #3650
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koty część XIII

A propos remontów 2 lata temu robiliśmy całkiem spory remont w mieszkaniu (cyklinowanie parkietów, gładź w kuchni i jednym pokoju, malowanie). Najpierw 2 pokoje (więc cały szmelc z nich przeniesiony do innego), potem, po około miesiącu- trzeci pokój i kuchnia.
Kot był cały czas w domu. Ja zamieszkałam u bratowej, więc jak wpadałam do domu na chwilę, to do mnie wyłaziła (podobno cały dzień siedziała zaszyta gdzieś tak głęboko, że nawet kuszenie karmą na nią nie działało). Jak zobaczyła maszynę do cyklinowania na przedpokoju, to wiała gdzie pieprz rośnie. Ogólnie remont przeżyła, nawet nie schudła, więc stres nieszczególnie się na niej odbił (na szczęście).
Jakiś czas po zakończeniu remontu przyjechał właściciel firmy, która to robiła, żeby się rozliczyć. Siedzimy w pokoju z balkonem, kawa, pogawędka (musiałam ustalić remont kancelarii), aż nagle z balkonu wpada moja kocica. Idzie zadowolona, pewna siebie, no królowa świata jakaś. Zobaczyła tego gościa i przysięgam, że pierwszy raz widziałam, jak u kota zmienia się momentalnie wyraz pyska- w sekundę pojawiło się zwątpienie, kąciki "ust" opadły, ogon opadł, a ona skuliła się za stojakiem na paproć licząc, że nie będzie jej widać (tjaaa, boczki wystawały ).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 17:00   #3651
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, z góry przepraszam, zjem zaraz ten telefon z nerwów i wizażową wyszukiwarkę
Przypomnicie mi proszę jaką narkozę „polecacie” dla kotków do sterylki?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 19:04   #3652
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z góry przepraszam, zjem zaraz ten telefon z nerwów i wizażową wyszukiwarkę
Przypomnicie mi proszę jaką narkozę „polecacie” dla kotków do sterylki?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wziewna lub dożylna Wziewną pewnie niewielu wetów ma, dożylna (propofol) powinien mieć już każdy, jak kastrowałam to wetka tylko się zaśmiała jak o to pytalam, bo z góry powiedziała, że domięśniowo to robią tylko na kotach bezdomnych (z powodów finansowych). Choć niektózy twierdzą, że i domięsniowa jest ok o ile poda się środki odwaracające (bez tego kot ma omamy, chodzi jak pijany itd.). Dożylna działa krótko, bez skutków ubocznych (podczas wstrzykiwania boli, ale właściwie od razu się odpływa, miałam raz podawaną), po wybudzeniu można normalnie funkcjonować (podobno większości chce się spać, ja byłam bardzo głodna i spać mi się nie chciało w ogóle). Moje koty odebrałam po chyba 3 czy 4 godzinach, wybudzone i pełne energii
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 19:15   #3653
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Wziewna lub dożylna Wziewną pewnie niewielu wetów ma, dożylna (propofol) powinien mieć już każdy, jak kastrowałam to wetka tylko się zaśmiała jak o to pytalam, bo z góry powiedziała, że domięśniowo to robią tylko na kotach bezdomnych (z powodów finansowych). Choć niektózy twierdzą, że i domięsniowa jest ok o ile poda się środki odwaracające (bez tego kot ma omamy, chodzi jak pijany itd.). Dożylna działa krótko, bez skutków ubocznych (podczas wstrzykiwania boli, ale właściwie od razu się odpływa, miałam raz podawaną), po wybudzeniu można normalnie funkcjonować (podobno większości chce się spać, ja byłam bardzo głodna i spać mi się nie chciało w ogóle). Moje koty odebrałam po chyba 3 czy 4 godzinach, wybudzone i pełne energii

Dziękuję Ci bardzo, bardzo!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 20:56   #3654
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

Ja koty po zabiegach z narkozą dożylną odbierałam zawsze po kilku godzinach (5-8) i zawsze były jeszcze 'przyćpane', chcoiaż może mieć znaczenie fakt, że to były dłuższe i bardziej skomplikowane zabiegi niż kastracja...
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 21:01   #3655
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Ja koty po zabiegach z narkozą dożylną odbierałam zawsze po kilku godzinach (5-8) i zawsze były jeszcze 'przyćpane', chcoiaż może mieć znaczenie fakt, że to były dłuższe i bardziej skomplikowane zabiegi niż kastracja...

Dziękuję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 21:12   #3656
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Ja koty po zabiegach z narkozą dożylną odbierałam zawsze po kilku godzinach (5-8) i zawsze były jeszcze 'przyćpane', chcoiaż może mieć znaczenie fakt, że to były dłuższe i bardziej skomplikowane zabiegi niż kastracja...
ALe przyćpane mogły być np. od leków przeciwbólowych, a nie od narkozy No i długość zabiegu na pewno ma znaczenie, kastracja kocurków to chwila, kotek trochę dłużej (mam parkę), więc nie było sensu dłużej trzymać ich w lecznicy (krótka obserwacja po zabiegu+czekanie na pierwsze siku po wybudzeniu, wtedy dostałam telefon że mogę je odebrać).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 12:25   #3657
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

Dla mnie w pooperacyjnej opiece nad kotami najgorsze było to, że bardzo szybko przez kubraczek łapały bunt na kuwetę i lały gdzie popadnie...pilnowanie i łapanie tych sików jeśli były akurat daleko od kuwet lub zaganianie do którejś jeśli zaczęły się za to zabierać w pobliżu...masakra, mam nadzieję, że wyczerpały już pulę trafiania na stół w swoim życiu
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 13:51   #3658
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koty część XIII

Moja po narkozie (jakieś 8 lat temu) wróciła pijana i się przewracała. Potem, jak doszła do siebie, to kubraczek działał na nią uspokajająco- nie wskakiwała nawet na wersalkę, grzecznie trzymała się podłogi. Raz jej się zdarzyło zdjąć (nie mam pojęcia jak...) i zaczęła świrować po swojemu, ale jak zakuliśmy ją z powrotem w kaftan bezpieczeństwa to znowu była grzeczna.
Z kuwetowaniem problemów nie było- po sterylce w kubraczku sikała i załatwiała się w kuwecie od razu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 10:28   #3659
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Koty część XIII

Chyba popsułam kota - Lusia już do mnie przywykła, bawi się ze mną i przychodzi na kiźmanie, a ja okazywałam jej swój afekt i zachwyt częstując ją smaczkami z cosmy. I zaczęła mi wybrzydzać - nie chce jeść normalnej karmy. Mac's -nie, catz finefood- nie, animondę zje jak już jest głodna, jadła też całkiem normalnie granatapet, ale kurier z glsa olał i nie przywiózł mi w piątek zamówienia z zooplusa. Surowa wołowinka i kura za to bałdzo chętnie! Jak myślicie - zrobić odwyk od smaczków i przeczekać czy zacząć dosmaczać jej czymś żarcie?
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 10:38   #3660
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Chyba popsułam kota - Lusia już do mnie przywykła, bawi się ze mną i przychodzi na kiźmanie, a ja okazywałam jej swój afekt i zachwyt częstując ją smaczkami z cosmy. I zaczęła mi wybrzydzać - nie chce jeść normalnej karmy. Mac's -nie, catz finefood- nie, animondę zje jak już jest głodna, jadła też całkiem normalnie granatapet, ale kurier z glsa olał i nie przywiózł mi w piątek zamówienia z zooplusa. Surowa wołowinka i kura za to bałdzo chętnie! Jak myślicie - zrobić odwyk od smaczków i przeczekać czy zacząć dosmaczać jej czymś żarcie?
Skoro surowe je chętnie to może barf?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.