Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-28, 14:43   #1
poeme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38

Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!


Witam!
Zacznę od początku dałam się namówić dzisiaj na opalanie,chociaż nie lubię leżeć i smażyć się na słońcu.

Opalałam się 2 h i po powrocie do domu na moim dekolcie i ramionach wskoczyło pełno czerwnych plamek.Nie wiem co to jest i mam pytanie do Was dziewczyny czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim i czy może ktoś mógłby mi polecić dobrą maść na takie uczulenie.
Dziwne mam ciemną karnacje i bardzo szybko i równomiernie się opalam, po 2h jestem brązowa,ale to coś na dekolcie wygląda paskudnie.

Bardzo prosze o pomoc.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
poeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 14:46   #2
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

poeme a może to przez kosmetyk jaki stosowałas??
a moze były one napełnione woda tak jak u mnie ostatnio na dekolcie??
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 14:55   #3
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

uczulenie posłoneczne dotyka coraz więcej ludzi.Moje koleżanki również zostały tym doknięte. Z tego co wiem bardzo fajne jest mleczko po opalaniu Ziaji z wapnem - przyjemnie chłodzi i zmniejsza obrzęki. Ponadto okłady z maślanki.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 14:57   #4
poeme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Przyznam bez bicia,że nie jestem przygotowana na sezon letni więc nie miałam w domu żadnego mleczka do opalania z filtrem.Znalazłam zwykły krem nivea i tylko nim się posmarowałam.A ta wysypka jest zupełnie płaska i czerwone plamy.
Nie mam pojęcia, może na dekolcie i ramionach jest wrażliwa i delikatna skóra i dlatego.Czasami wyskakują po opalaniu tzw."potówki",ale to nie to.Może zapytam w aptece o jakąś maść.
Dziękuje za odp.
poeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 14:59   #5
poeme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

o wieczorem wybieram się na zakupy więc jak będzie to mleczko w markecie to napewno kupie.Dzięki za podpowiedź i odpowiedź.
poeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 17:08   #6
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

ja tez mam uczulenie ( dermatolog poradzil mi przyzwyczaic skore w solarium, lykac beta koratoen (lykam od wrzesnia) i stosowac kremy z filtrami, a uczulenie i tak jest ( zarowno po solarium jak i po sloncu, jesli znacie albo slyszalyscie o czyms co pomaga na to to prosze piszcie
pozd
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 17:14   #7
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

http://www.przychodnia.pl/alergia/index18.php3?t=18
http://www.epacjent.pl/artykul.php?i...y%20wp%C5%82yw

To ciekawe z tym solarium,bo w tym pierwszym artykule wyraźnie pisze,by zrezygnować z solarium i słońca górskiego w zimie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia


Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2005-05-28 o 17:17
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-28, 17:21   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Z tego co piszesz wynika niestetey ze zasiliłas grono nieszczesnic, ktore sa uczulone na słonce
Ja jestem uczulona od dziecka - na sczsecie z wiekiem coraz mniej.
Co pomaga? Przyzwyczajanie skory na słoncu? moze, jesli ktos ma cierpliwosc i lubi chodzic cały w plamkach i drapac sie
solarium- ja knajbardziej, to troche inny rodzaj promieni, tak po kilka minut co 3 dni starczy by spedzic urlop nad morzem srodziemnym bez wysypki
Pomaga tez łykanie tabletek przeciwalergicznych np alertec
a na wyspyke polecam painke ziołowa sanofil - b. fajnie uspokaja skore, mi po poł h wysypka znika.
Wapno w moim wypadku nie działało nic- chociaz piłam je w niewyobrazalnych ilosciach.
Beta karoten dopiero wyprobuje. I nie opalam sie w miescie, gdzie jest duzo zanieczyszczen - to tez ma zwiazek z pojawianiem sie wysypki.
Acha - blokery pomagaja minimalnie. Moim zdaniem krem nie ma znaczenia.
Jeszcze jest mozliwosc zakazenia pewna bakteria - moj znajomy na Cyprze zakaził skore (i chyba cały organzim tez) czyms i pod wpływem promieni słonecznych pojawiała sie b. podobna wysypka.

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2005-05-28 o 17:25
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 12:42   #9
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

CZesc! Ja wczoraj opalalam sie dosc dlugo ok. 5 h i rowniez po tym seansie zauwazylam czerwone plamki. Naszczescie potraktowalam je chlodzacym zelem z avonu i przeszlo. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:38   #10
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

u mnie tez powstaly a wczesniej nigdy nie maialam.... ale sie musze przyznac ze to jest od mojej mgielki: ma 70% ( normalnie spiryt) i to wszystko jej wina zabardzo sie w sumie tym nie przejmuje kiedys zejda...aha moga tez wyskiczyc od balsamu do ciala gdy sie taka wysmarowana klapnie na słoncu jak nalesnik
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:46   #11
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez olkie
u mnie tez powstaly a wczesniej nigdy nie maialam.... ale sie musze przyznac ze to jest od mojej mgielki: ma 70% ( normalnie spiryt) i to wszystko jej wina zabardzo sie w sumie tym nie przejmuje kiedys zejda...aha moga tez wyskiczyc od balsamu do ciala gdy sie taka wysmarowana klapnie na słoncu jak nalesnik
Ja bym się zaczęła przejmować.Moja mama jakieś 5-6 lat temu popsikała sobie za uszami perfumami i ani to nie blednie,ani nie schodzi.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 20:51   #12
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja bym się zaczęła przejmować.Moja mama jakieś 5-6 lat temu popsikała sobie za uszami perfumami i ani to nie blednie,ani nie schodzi.
wlasnie looknelam zeszlo!!!! nie ma juz sladu a przed poludniem bylam jeszcze zakropkowana
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 06:48   #13
anna_paw
Raczkowanie
 
Avatar anna_paw
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 272
GG do anna_paw
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Hej
Ja też to przerabialam Okazało się, że uczulenie wyszło na skutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych.
Aktualnie nie biorę ich już kilka miesięcy i jakoś na uczulenie nie narzekam...
anna_paw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 07:22   #14
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

To moja mama nie miała tyle szczęścia i do końca życi jej zostaną ciemne plamy za uszami-mama ma jasną karnację,a ta skóra ma kolor jak u Murzynki
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 08:24   #15
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez poeme
Witam!
Zacznę od początku dałam się namówić dzisiaj na opalanie,chociaż nie lubię leżeć i smażyć się na słońcu.

Opalałam się 2 h i po powrocie do domu na moim dekolcie i ramionach wskoczyło pełno czerwnych plamek.Nie wiem co to jest i mam pytanie do Was dziewczyny czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim i czy może ktoś mógłby mi polecić dobrą maść na takie uczulenie.
Dziwne mam ciemną karnacje i bardzo szybko i równomiernie się opalam, po 2h jestem brązowa,ale to coś na dekolcie wygląda paskudnie.

Bardzo prosze o pomoc.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Może tutaj znajdziesz podpowiedź: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52117 (zwłaszcza może pomóc Fenistil, jeżeli skóra Cię swędzi)
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 00:55   #16
poeme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Dziękuje dziewczyny za odpowiedź przepraszam,że tak pozno się odzywam,ale byłam w rozjazdach. hmmm piłam wapno,ale nie pomogło, może przestało swędzieć,ale plamki znikneły dopiero po ok tygodniu.

Dziekuje szczególnie Marylin za odpowiedź. Jak będę następnym razem się opalać to kupie pianke łagodzacą,którą poleciłas.

Pozdrawiam i zmykam spać.
poeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 14:24   #17
Malina26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Witam wszystkie dziewczyny , które są uczulone na słonce ja mam z tym problemy od 4 lat, tyle że ja to bardziej na solarium chyba. byłam juz u 4 dermatologów jutro jade do następnego nawet maście ze sterydami nie pomogły wrecz przeciwnie skóra sie przyzwyczaiła i jak przestałam smarować to dostałam jeszcze większej wysypki, zadne wapno i inne specyfiki kremy z filtrami wysokimi też na mnie nie działają. jedyne co pomaga do robiona maść z mocznikiem i witaminami całego składu nie paniętam jak znajde to napiszę bo jest naprawde dobra, i jeszcze zwykły fluid wysusza skórę, ale najlepiej skontaktowac sie z lekarzem próbki bakterii do badania i wtedy wie jaki lek ma podać, pozdrawiam
Malina26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 16:35   #18
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Uczulenie znika po posmarowaniu skóry hydrocortizonem (1% krem).Przepisze Ci lekarz pierwszego kontaktu.Na słońce natomiast musisz używać mocniejszych filtrów.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 16:37   #19
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
uczulenie posłoneczne dotyka coraz więcej ludzi.Moje koleżanki również zostały tym doknięte. Z tego co wiem bardzo fajne jest mleczko po opalaniu Ziaji z wapnem - przyjemnie chłodzi i zmniejsza obrzęki. Ponadto okłady z maślanki.
to mleczko jest bardzo fajne i kosztuje tylko 5 zl
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-01, 14:31   #20
Paulisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 288
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

moja kolezanka to miala jak sie opalalysmy pare dni temu tez na dekolcie i ekach i troche na udach ale z tego co wiem to jej zeszlo samo... znaczy nie wiem czy jej zeszlo ale nie uskarzala sie wiec tak mysle

to nie koniecznie musi byc od olejkow czy balsamow... by opalałysmy sie "na sucho"
Paulisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 14:57   #21
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

uczulenie na słońce zrobiło mi się raz - 2 lata temu. skóra wyglądała traficznie była cała w plamy, napuchnięta... piłam wtedy wapno kilka razy dziennie i po kilku dniach zniknęło bez śladu. co ciekawe nie powróciło do dziś chociaż zdarza mi się wyjść niepofiltrowana na dwór w słoneczny dzień.
moja lekarka powiedziała że mogło być tak że opalałam się w pobliżu rośliny która wydzielała fotouczulający olejek eteryczny.
często też po perfumowanych kosmetykach oraz po perfumach w ogóle dzieją się takie rzeczy.
ja polecam przede wszystkim picie wapna - a gdy jest naprawdę źle zgłoszenie się na pogotowie po zastrzyk przeciw uczuleniu.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 13:44   #22
oOoCziKiTaoOo
Przyczajenie
 
Avatar oOoCziKiTaoOo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Łykam tabletki juz 2 dzien i dekold dalej swedzi ale mniej.Niestety plamki nie znikły Chyba sie zaraz zadrapie.Moze dlatego ze dzis troszke na sloncu chodzilam? Podsumujcie co skutkuje na ta wysypke.Jakies pianki czy oklady z maslanki.Tabletki czy wapno czy co... Chce znow wyjsc na slonko zwlaszcza ze jest piekna pogoda
oOoCziKiTaoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 14:28   #23
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez oOoCziKiTaoOo Pokaż wiadomość
Łykam tabletki juz 2 dzien i dekold dalej swedzi ale mniej.Niestety plamki nie znikły Chyba sie zaraz zadrapie.Moze dlatego ze dzis troszke na sloncu chodzilam? Podsumujcie co skutkuje na ta wysypke.Jakies pianki czy oklady z maslanki.Tabletki czy wapno czy co... Chce znow wyjsc na slonko zwlaszcza ze jest piekna pogoda
polecam Fenistil zel- wsmaruj go w czerwone i swedzace miejsca.

wapno tez pij, ale od razu wieksza dawke 1000mg(jezeli kupilas takie zwyczajne wapno-to rozpusc od razu 6 tabletek)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 14:47   #24
oOoCziKiTaoOo
Przyczajenie
 
Avatar oOoCziKiTaoOo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Red face Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Dostane go w drogeri lub aptece? w jakiej cenie jest? Dziekuje za odp
oOoCziKiTaoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 16:37   #25
Lola_Psik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 26
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Tez mam uczulenie na slonce. Zawsze jak na nim przebywam, dostaje na rekach i dekoldzie pokrzywke, ktora strasznie mnie swedzi. Jak sobie z tym radze? Uzywam leku przyciwalegicznego zyrtec jak mnie tak wysypie a poza tym staram sie nie przebywac na sloncu i jezeli juz gdzies ide to smaruje dekolt i rece kremem z wysokim filtrem( 50).
Lola_Psik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 17:34   #26
oOoCziKiTaoOo
Przyczajenie
 
Avatar oOoCziKiTaoOo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

J ejku to nie mówicie ze nie mozna sie wogule opalac? Jak ja dostalam cos takiego pierwszy raz!!! Takto normalnie sie zawsze opalałam bez zadnych uczuleń =(
oOoCziKiTaoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:28   #27
CarlaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!!
__________________


CarlaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 18:56   #28
oOoCziKiTaoOo
Przyczajenie
 
Avatar oOoCziKiTaoOo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez CarlaR Pokaż wiadomość
Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!!
Wydaje mi sie ze to zwykle pecherzyki,ktre sygnalizuje zee bedzie schodzic skroa.Chyba ze to wyglada bardziej jak pokrzywka tzn jest duzo czerwonych miejsc jakby bombli.I bardzo swedzi.

P.S:Ja nadal mam to coś na rękach i troche na dekoldzie.Pije wapno specjalne na odczulenie i nic NAwet smaruje się jakaś śmierdzącą maścią!
oOoCziKiTaoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:55   #29
nnikka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 688
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

w tamtym roku pod koniec wakacji dostałam tego uczulenia-swędząca pokrzywka na rękach dekoldzie i udach-zeszło bo stosowałam maści
jakiś miesiąc temu po opalaniu znowu wyskoczyło mi to dziadostwo
w końcu doszłam z czego to mam-okazało się że taką reakcje powoduje u mnie olejek do opalania-zrobiłam test jedną strone ciała posmarowałam olejkiem a drugą opalałam "na wode"z przodu ręce i nogi mi wysypało a z tyłu skóra gładka i bez chrost
używałam olejku kolastyna z filtrem 2 dla średniej karnacji-obecnie wylądował w koszu i mam problem z głowy a po wysypce ani śladu
nnikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 16:11   #30
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Uczulenie po opalaniu - prosze o pomoc!!!

ja też jestem uczulona na słońce ale nie potrafie z niego zrezygnować, przed wyjściem (na słońce i na solarium) smaruje się balsamem do opalania albo przyspieszaczem, fakt że uczulenie jest i strasznie swędzi ale jak nie drape to samo znika i da się przeżyć
najlepiej byłoby zrezygnować ze słońca i używać blokerów ale ja nie potrafie
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.