Przetłuszczająca się skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-17, 16:00   #1
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016

Przetłuszczająca się skóra


Podobnych wątków pewnie było już kilka,ale używajac opcji "szukaj" nie natknełam się na odpowiedz dotyczącyh mojego problemu.

Generalnie mam skóre mieszaną z tendencją do zmian trądzikowych, włosy rozjaśniane ( w tej chwili od jakiś 4-5 m-cy już nie);

Jaki mam problem?

Od pewnego czasu (jakieś 2-3 miesiace) zauważyłam,że stan mojej cery uległ pogorszeniu. Teraz w zasadzie wygląda ona podobnie jak 3 lata temu. Wydaje się bardzo zanieczyszczona (pomimo częstych peelingów,masek, zmywania makijazu ect) a zbiega się to w czasie z faktem,ze skóra głosy strasznie zaczeła mi się przetłuszczać. Jeszcze pare m-cy temu mogłam myć włosy co drugi dzień, w tej chwili musze to robić codziennie inaczej moje włosy wyglądają dosłownie jakbym je posmarowała oliwą.
Wcześniej rozjasniałam włosy,więc w tej chwili są nieco przesuszone, w dodatku są słabe i wypadają. Codziennie używam suszarki, bo włosy same z siebie strasznie długo schną w dodatku placzą się i nie jestem w stanie potem ich rozczesać.
Próbowałam już różnych środków i niestety wiem,że po umyciu włosów szaponem musze użyć odzywki z silikonem-inaczej ich nie rozczesze.
Jestem bardzo zaniepokojona faktem,ze w tej chwili mam taki problem z przetłuszczaniem się zarówno skóry głowy jak i twarzy.
Zastanawiam się nad skorzystaniem jakiejś terapii dermatologicznej,bo to co się dzieje nie jest normalne.
A może się myle?

Czy któraś z was spotkała się z podobnym problemem?
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 18:26   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Przetłuszczająca się skóra

jakich kosmetyków do pielęgnacji twarzy używasz ? zmieniałaś coś ostatnio? może to któryś z nich cię zapycha. proponuje zrezygnować z częstych peelingów bo mogą przenosić bakterie w inne rejony twarzy.

co do włosów - ja zainwestowałabym w maski nawilżające i łagodny szampon (bez SLS) zrezygnuj z tej suszarki - wysuszasz skóre głowy i zwiekszasz tym wydzielanie łoju. odzywka z silikonami też na dłuższą mete wyszusza bo nie da sie jej "ot tak" zmyć i coś tam zawsze zostaje.

Edytowane przez angela2602
Czas edycji: 2011-04-18 o 18:28
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 19:45   #3
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Przetłuszczająca się skóra

nic nie zmienialam,a pelingi robie enzymatyczne tylko;

co do suszarki to niestety nie da rady jej nie uzywać ;/ i zamknięte koło.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.