Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 16:47   #121
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

millia dziękuję cieszę się że kuchnia wielu się podoba
powiem szczerze że projektankte zawołalismy dopiero gdy było już praktycznie szykowane pod malowanie, bo nie wiem jak plytki ułożyć w łazienkach, chcę taką kuchnię ale nie jestem pewna a że nie wychodziło mi samej tworzenie wizualizacji w programach to poprosiliśmy znajomą projektantkę ekipy budowalnej która nam robiła. Cieszę się bo dzięki niej widziałam na wizualizacji jak będze wyglądać moja kuchnia przekonała mnie do pomysłu tż (czyli do tych szaf z drugiej strony kuchni te bez uchwytów która służy jako wielka spiżarka), mam świetną tapetę w salonie w życiu bym jej nie znalazła w necie chociaż by dlatego że nie sądziłam że za tapetę można zapłacic ponad 300 zł no ale jak się dowiedziałam można i 800.
Generalnie Projektantka dopracowała szczególy których nie byłam pewna, a łazienki to jej robota mój to tylko wybór płytek.

Początkowo mieliśmy wziąść projektantkę/projektanta który by wszytsko zaprojektował przyjechały fajne dwie babeczki ale nie wzieły roboty bo wygrały przetarg na pałac i nim się zajeły, no więc polecono jakiegoś pana to była tragedia on robi tak jak on uważa niby słucha klientów ale robi według swojego gustu i próbuje klienta nakłonić na jego pomysły, kompletny ignorant będąc u tż w starym domu to nic mu się nie podobało oprócz jakiś koni stojących w kuchni ukrytych na szafce. Obiecuje, że gdybyście posiedziały z gościem 15 minut oszalałybyście on u nas siedział chyba ze 2 czy 3 godziny wychodząc stwierdził do nas z głupim śmiechem ja wiem że pewnie państwo mnie nie zechcą ale jakbyście chcieli to ja będe czekać na telefon i ten śmiech jak czkawka. Różni są ludzie ale takiego osobnika w życiu nie spotkałam.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:15   #122
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ano, projektanci są naprawdę różni. Wiadomo, że najlepsi to tacy, którzy pamiętają, że projektują dla klienta, a nie dla siebie, wysłuchają jego opinii i życzeń. Pół biedy, kiedy człowiek nie ma pomysłu na aranżację mieszkania, ale w sytuacji, kiedy część decyzji została już podjęta i teraz ktoś usilnie chce zmienić zdanie inwestorów... Czasami, kiedy czytam wypowiedzi niektórych profesjonalistów to mam wrażenie, że zapominają, że są tylko ludźmi, jak ich klienci i nie tylko oni mają smykałkę do takich rzeczy, więc teoretycznie może się zdarzyć, że klient będzie miał dobre pomysły na mieszkanie, mimo że nie ma papierka wyższej uczelni. Układy płytek często sprawiają kłopot ludziom, nawet tym którzy już mają w tym trochę doświadczenia (jak ja), więc faktycznie jeśli nie jest się pewnym czy się dobrze kombinuje to lepiej poradzić się (kompetentnego) fachowca.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 12:50   #123
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

wyglada na to, ze w październiku bedziemy miec w koncu kuchnie a zyjemy na pudłach od maja pomiar zrobiony, w tym tyg ma byc projekt i wycena, a potem zakuuuupyy - zlew, bateria, płyta, piekarnik i płytki
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 16:48   #124
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

polecam szczegolnie baterię wysoką z wyciaganą wylewką rewelacja szczególnie przy duzych garnkach fakt tania nie jest zalezy jeszcze jaka firma ale warta każdych pieniędzy, no i jeśli macie możliwość to młynek na odpadki super sprawa my mamy z teki chyba najbardziej popularne zlewozmywak z teki a baterie z kludiego, płyta mastercook też godna polecenia
ktsw pokaż projekt i jakie materiały wybrałaś??
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 08:18   #125
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

projektu jeszcze nie mam, w tym tygodniu firma ma sie odezwac, pewnie sie nie odezwie bo jutro juz piątek u mnie w miescie jest jakas masakra z firmami robiacymi meble - terminy kosmiczne, ceny tez i nic ich nie obchodzi. Jeden facet był z nami umowiony na projekt, odwołał smsem (!) ze chory, ze sie odezwie za pare dni i tak od 2 tyg cisza Na razie sie nie wkurzam, bo musze jeszcze uzbierac pare tysiaków

bateria wysoka i wyciągana to moje marzenie, tez sie męcze z napełnianiem czajnika i mam dosc, gary - planuje kupic zmywarke w koncu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 16:01   #126
agusiowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Susanna, moja koleżanka ma identyczne meble, są z BRW, prawda? sprawdzają się?
my dziś za jej namową pojechaliśmy do salonu brw, nie zdecydowaliśmy się jeszcze co prawda, ale nawet jak się nie zdecydujemy u nich, to zamówię tam te porcelanowe rączki, są genialne

generalnie fajna kuchnia.
agusiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 08:18   #127
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

no ja nic dobrego nie słyszałam o meblach z BRW wprost przeciwnie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 08:30   #128
Asiczka
Rozeznanie
 
Avatar Asiczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 578
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
no ja nic dobrego nie słyszałam o meblach z BRW wprost przeciwnie
ja również nic dobrego nie słyszałam o meblach BRW

podzielę się z Wami moimi doświadczeniami jeśli chodzi o meble kuchenne, może kiedyś jeszcze komuś robiącemu kuchnie od zera się przyda
sama robiąc swoją kuchnię zamówiłam ją w studio mebli kuchennych, bo taka opcja wydawała nam się najlepsza, ale niestety rozczarowałam się bardzo, meble niby dobrze zrobione, ale sam szef firmy jak dla mnie niestety jakiś burak i chyba inaczej nie mogę powiedziec
po 1 rozumiem że firma ma dostac zaliczkę przed zrobieniem kuchni no bo to takie zabezpieczenie, ale płatnośc całości jeszcze przed jej skończeniem ehhh, niestety musieliśmy się do tego przychylic bo inaczej wogóle pewnie bym jej nie miała, no i oczywiście pan wziął pieniądze pojechał sobie i zostawił ekipę roboczą, no i niestety efekt pozostawił dużo do życzenia, do tej pory wojuję z państwem żeby tą kuchnię poprawili, jeśli 3 lata po założeniu kuchni mam połamane cokoły i nóżki od kominka w którym jest piekarnik to coś jest nie halo, ostatnio cargo wyjechało mojemu synkowi na nogi
także nie zawsze wybór firmy jest dobry, a jeśli już to trzeba sprawdzic opinie innych klientów
2 moja szwagierka ma kuchnię z IKEA i jest bardzo zadowolona, użytkuje podobny czas jak my naszą i niestety muszę powiedziec, że jest lepszej jakości no i gwarancje jakie daje IKEA na swoje kuchnie również są dobre, bo 25 lat na niektóre ze składowych kuchni to naprawdę długi okres. Jedyny minus jaki widzę to blaty i ich długości , bo max mają 2,5 m a jeśli ktoś nie lubi łączeń to proponuje zamówic gdzieś indziej na wymiar
Asiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 13:22   #129
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

witajcie, może mi ktoś doradzi odnośnie kuchni.
mam do zabudowy szafkami 7,4 m w kształcie litery U posrodku okno, w tym w zabudowie chce miec lodowke, piekarnik, zmywarke, plyte gazowa, zlewozmywak.
i teraz mam problem, nie wiem czy chce kuchnie ciemna np. fronty wenge, czy ciemno jasną, codziennie zmieniam koncepcję.
myslę nad czymś takim jak w załaczniku. tylko mam już wyciąg zrobiony pod okap i musi byc w danym miejscu a nie innym i to mi komplikuje moją wizję tak samo ze zlewem. chciałabym narozny, nie wiem czy on jest praktyczny? jakies cargo by sie przydało rownież. szukam na necie jakis inspiracji ale ciagle mi czegos brakuje. moze wy jestescie w posiadaniu jakichs fotek co by mnie zainspirowaly?
byli nas w pon panowie, ale jakos ich projekt nie przypadl mi do gustu.
w nd jestesmy umówieni z nastepnym.
oni wycenili mi kuchnie łacznie juz z oswietleniem na 6500zł.
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 10:30   #130
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

z tego co wyczytałam w necie to nie polecam narożnego zlewu. Podobno tylko jedna osoba moze z niego korzystać (stać w rogu). Sama tak chciałam ale jednak robię w tradycyjnej szafce. Co do koloru wenge to teraz połowa kuchni w Polsce jest w tym kolorze dla mnie zdecydowanie za ciemny- zalezy też ile masz słońca w pomieszczeniu
cenę masz rewelacyjną u mnie za około 7 metrów chcieli 10-12 tyś
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 13:40   #131
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
z tego co wyczytałam w necie to nie polecam narożnego zlewu. Podobno tylko jedna osoba moze z niego korzystać (stać w rogu). Sama tak chciałam ale jednak robię w tradycyjnej szafce. Co do koloru wenge to teraz połowa kuchni w Polsce jest w tym kolorze dla mnie zdecydowanie za ciemny- zalezy też ile masz słońca w pomieszczeniu
cenę masz rewelacyjną u mnie za około 7 metrów chcieli 10-12 tyś
dziękuje za opinieno własnie sporo osob mi odradza ten zlew narozny i chyba z niego zrezygnuje, wiem że ten wenge to juz wszędzie jest, jak nie kuchnie to sypialnie, salony. tylko że tak jakieś czerwone z połyskiem tudzież pomarańczowe nie bardzo mi się podobają, takie kawowe orzechowe też nie, cała jasna też odpada więc w sumie ten wenge najbardziej mi odpowiada. na inspiracjach leroy merlin znalazłam taką jak w zał. i chyba zrobię coś w tym stylu bo nic innego jakoś mnie nie zachwyca a jednak kuchnia musi mi się podobac od początku bo będę spedzac tam wiele czasu
w nd ma przyjechac firma na wymiar zobaczę co oni mi zaproponują...
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 14:41   #132
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

mi tez odradzili zlew narożny, niewygodny to raz a dwa to ta szafka do niego jest mało praktyczna i zajmuje duzo miejsca.
U mnie niestety cena naszej kuchni przekroczyla nasze mozliwosci finansowe wiec wciąż składamy i siedzimy na pudłach
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:08   #133
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Casria zastanów sie jeszcze czy chcesz mieć błysk czy mat. To połaczenie wenge/wanilia mi się podoba rozjaśnia kuchnię i jest stylowe
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:29   #134
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wenge to świetny kolor, ale najbrdziej przypada mi do gustu połaczony z czymś jasniejszym. A co do zlewy w rogu - moi tesciowi maja taki i teściowa strsznie narzeka, ze nie wygodny, w rogu zmieściłoby się więcej mebli niz tylko zlew.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:16   #135
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
Casria zastanów sie jeszcze czy chcesz mieć błysk czy mat. To połaczenie wenge/wanilia mi się podoba rozjaśnia kuchnię i jest stylowe
kusi mnie błysk ale wiem że każdy palec na nim znac i chyba zdecyduje sie na mat. a jakby wyglądał wenge mat+ wanilia błysk? głupio

i z tego zlewu rezygnuje, za duzo was jest na nie - dzięki
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 19:00   #136
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez agusiowy Pokaż wiadomość
Susanna, moja koleżanka ma identyczne meble, są z BRW, prawda? sprawdzają się?
my dziś za jej namową pojechaliśmy do salonu brw, nie zdecydowaliśmy się jeszcze co prawda, ale nawet jak się nie zdecydujemy u nich, to zamówię tam te porcelanowe rączki, są genialne

generalnie fajna kuchnia.
Nie no co Ty - nie x BRW Jeśli chodzi o kuchnie w stylu rustykalnym /klasycznym to mi się podobały w BRW - przynajmniej na zdjęciach w necie bo na żywo nieogladalam takowych kuchni. Ale jakoś nie mam zaufania do mebli tej firmy więc pojechaliśmy na giełde i tam zamówiliśmy meble w firmie "kuchnie WEKO". No i użytkuję ta kuchnię od kilku miesiecy i jestem zadowolona Tym bardziej, że cena była do przełknięcia. Wiem, że to za krótko zeby wyrazić opinię ale póki co jest wszystko OK. No i teraz kuchnia jest uzupelniona o niektóre dodatki więc wyglada ladniej

Cytat:
Napisane przez Asiczka Pokaż wiadomość
ja również nic dobrego nie słyszałam o meblach BRW

zef firmy jak dla mnie niestety jakiś burak i chyba inaczej nie mogę powiedziec
po 1 rozumiem że firma ma dostac zaliczkę przed zrobieniem kuchni no bo to takie zabezpieczenie, ale płatnośc całości jeszcze przed jej skończeniem ehhh, niestety musieliśmy się do tego przychylic bo inaczej wogóle pewnie bym jej nie miała, no i oczywiście pan wziął pieniądze pojechał sobie i zostawił ekipę roboczą, no i niestety efekt pozostawił dużo do życzenia, do tej pory wojuję z państwem żeby tą kuchnię poprawili, jeśli 3 lata po założeniu kuchni mam połamane cokoły i nóżki od kominka w którym jest piekarnik to coś jest nie halo, ostatnio cargo wyjechało mojemu synkowi na nogi
także nie zawsze wybór firmy jest dobry, a jeśli już to trzeba sprawdzic opinie innych klientów
2 moja szwagierka ma kuchnię z IKEA i jest bardzo zadowolona, użytkuje podobny czas jak my naszą i niestety muszę powiedziec, że jest lepszej jakości no i gwarancje jakie daje IKEA na swoje kuchnie również są dobre, bo 25 lat na niektóre ze składowych kuchni to naprawdę długi okres. Jedyny minus jaki widzę to blaty i ich długości , bo max mają 2,5 m a jeśli ktoś nie lubi łączeń to proponuje zamówic gdzieś indziej na wymiar
O matko pechowo trafilaś Współczuję bo jednak solidna kuchnia to podstawa. U nas wykonawca tez brał zaliczkę ale chyba cos ok. 700 zł? Jakoś tak, w każdym razie nie wiele.

Castia jeśli mogę coś podpowiedzieć to byłam ostatnio u znajomych. Oni mają wyremontowane mieszkanie. Użądzone w nowoczesnym stylu i mimo ze to nie nasz styl (tz. z mężem) to naprawdę jedno z nielicznych nowoczesnych mieszkań, które się nam podobało. Oni mieli kuchnię właśnie wenge czyli takie ciemny brąż, matowy polączony z pomarańczem. Świetnie to wygladało. Takie orzywiajace elementy wyszly kuchi na dobre
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 16:55   #137
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
dziękuje za opinieno własnie sporo osob mi odradza ten zlew narozny i chyba z niego zrezygnuje, wiem że ten wenge to juz wszędzie jest, jak nie kuchnie to sypialnie, salony. tylko że tak jakieś czerwone z połyskiem tudzież pomarańczowe nie bardzo mi się podobają, takie kawowe orzechowe też nie, cała jasna też odpada więc w sumie ten wenge najbardziej mi odpowiada. na inspiracjach leroy merlin znalazłam taką jak w zał. i chyba zrobię coś w tym stylu bo nic innego jakoś mnie nie zachwyca a jednak kuchnia musi mi się podobac od początku bo będę spedzac tam wiele czasu
w nd ma przyjechac firma na wymiar zobaczę co oni mi zaproponują...

fajna kuchnia, mi sie podobaja w podobnym stylu.
w zasadzie juz mam zrobiony projekt w jednej firmie i jestem zachwycona. niestety cena troszke mniej wyszło 14 tys, ale bylismy tam zrezygnowalismy z róznych "wypasionych" zawiasów i dostalismy 10% rabatu i teraz cena wygląda lepiej 11 tys. oczywiscie same meble, no i tak sie jeszcze zastanwiamy....

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
witajcie, może mi ktoś doradzi odnośnie kuchni.
mam do zabudowy szafkami 7,4 m w kształcie litery U posrodku okno, w tym w zabudowie chce miec lodowke, piekarnik, zmywarke, plyte gazowa, zlewozmywak.
i teraz mam problem, nie wiem czy chce kuchnie ciemna np. fronty wenge, czy ciemno jasną, codziennie zmieniam koncepcję.
myslę nad czymś takim jak w załaczniku. tylko mam już wyciąg zrobiony pod okap i musi byc w danym miejscu a nie innym i to mi komplikuje moją wizję tak samo ze zlewem. chciałabym narozny, nie wiem czy on jest praktyczny? jakies cargo by sie przydało rownież. szukam na necie jakis inspiracji ale ciagle mi czegos brakuje. moze wy jestescie w posiadaniu jakichs fotek co by mnie zainspirowaly?
byli nas w pon panowie, ale jakos ich projekt nie przypadl mi do gustu.
w nd jestesmy umówieni z nastepnym.
oni wycenili mi kuchnie łacznie juz z oswietleniem na 6500zł.
cena super!!! ja tez taka chce. widze , ze mamy kuchnie o podobnym metrazu ja się w koncu decyduje na fronty wenge i szafki u góry z bezowej szyby dla rozjasnienia, a do tego wszystkiego marza mi sie na podłodze kafle szare, ale nie wiem czy nie bede miała za ciemno
moja wizja kuchni tez została zburzona, marzyl mi sie piekarnik wyzej w słupku z mikrofala. ale z TZ zafundowalismy sobie lodówke side by side i teraz piekarnik mi sie nie miesci wiec musze go umiescic tradycyjnie na dole pod płyta
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 13:13   #138
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez india83 Pokaż wiadomość

cena super!!! ja tez taka chce. widze , ze mamy kuchnie o podobnym metrazu ja się w koncu decyduje na fronty wenge i szafki u góry z bezowej szyby dla rozjasnienia, a do tego wszystkiego marza mi sie na podłodze kafle szare, ale nie wiem czy nie bede miała za ciemno
moja wizja kuchni tez została zburzona, marzyl mi sie piekarnik wyzej w słupku z mikrofala. ale z TZ zafundowalismy sobie lodówke side by side i teraz piekarnik mi sie nie miesci wiec musze go umiescic tradycyjnie na dole pod płyta
fajnie ze ci sie podoba zdecydowalam sie na fronty wenge a góra wanilia. ale widzialam wczoraj gdzies w TV szare fronty i są boskie i nie wiem czy nie zmienie i wtedy poloze na podlodze moje wymarzone szare kafle,moja wizja kuchni w ogole minela sie z praktyka i chyba nic w niej nie ma tego mojego wymyslonego
mam jeden projekt.
rzućcie okiem plisss przy oknie te słupki to 2 carga, chcac piekarnik w zabudowie musialam ten rog jakos zagospodarowac a zwykle szafki ginely tam

Edytowane przez Castia
Czas edycji: 2010-09-22 o 13:16
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 13:29   #139
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez india83 Pokaż wiadomość
w zasadzie juz mam zrobiony projekt w jednej firmie i jestem zachwycona. niestety cena troszke mniej wyszło 14 tys, ale bylismy tam zrezygnowalismy z róznych "wypasionych" zawiasów i dostalismy 10% rabatu i teraz cena wygląda lepiej 11 tys. oczywiscie same meble, no i tak sie jeszcze zastanwiamy....
ooo, masz taką samą cenę jak my tylko ze ja chcę wlasnie te wypasione zawiasy i głowa mnie boli jak to wszystko podliczam
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 11:40   #140
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
fajnie ze ci sie podoba zdecydowalam sie na fronty wenge a góra wanilia.
rzućcie okiem plisss przy oknie te słupki to 2 carga, chcac piekarnik w zabudowie musialam ten rog jakos zagospodarowac a zwykle szafki ginely tam
moim zdaniem o.k, ale tak jak zamieszczałaś zdjecie kilka postów wyżej bym zrobiła, czyli dała jasną górę + na dole część frontów jasnych (np.2), częsć wenge
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 15:57   #141
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja mam małą kuchnie na dodatek niebzyt wymiarowa bo ma dł. 2.95 m, zdecydowaliśmy z mężem ze zrobimy meble na wymiar, bo tym sposobem z małej kuchni uda nam sie więcej wydobyc miejsca i taki jest oto efekt:
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 19:55   #142
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

My poprzednia uchnie mielismy z BRW i teraz też tam zrobimy nowa.
Z nowosci jak dla nas to bedzie piekarnik i mikron w slupku oraz lodowka pod zabudowe
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 06:48   #143
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja mam małą kuchnie na dodatek niebzyt wymiarowa bo ma dł. 2.95 m, zdecydowaliśmy z mężem ze zrobimy meble na wymiar, bo tym sposobem z małej kuchni uda nam sie więcej wydobyc miejsca i taki jest oto efekt:
I bardzo dobrze zrobiliście! Nie dość że macie idealnie spasowaną kuchnię to jeszcze pewnie kilka ciekawych rozwiązań kuchnia mała ale bardzo przyjemna dla oka, mi się podoba
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 17:25   #144
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wszystko to rzecz gustu...
Byłam święcie przekonana,że zrobię wenge. Jednak się nie zdecydowałam To nie w tym rzecz,że jest bardzo popularna i w co drugim mieszkaniu ,jesli coś mi się bardzo podoba,to nie przeszkadza mi, że połowie świata również i tak bedę to miała
Nie zdecydowałam się na wenge, bo ostatecznie uznałam,że kuchnia bedzie za ciemna i smutna. Tak wiem, można to zmienić dodatkami, ale mając okazję pobyć w takiej kuchni uznałam,że nie działa ona na mnie energetycznie. Tak więc moja wizja padła.
W życiu bym nie pomyślała,że moja kuchnia to będzie magnolia na wysoki połysk-MDF, na podłogę tam klepki z Qucik-Stepu w kolorze marbeau, a ściany pomaluję migdałową bielą. Kuchnia jest dużaaa, "czystaaaaa", świetlista, jasnaaaaa
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 22:05   #145
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja mam małą kuchnie na dodatek niebzyt wymiarowa bo ma dł. 2.95 m, zdecydowaliśmy z mężem ze zrobimy meble na wymiar, bo tym sposobem z małej kuchni uda nam sie więcej wydobyc miejsca i taki jest oto efekt:
Wenge faktycznie jest bardzo popularne Mam bardzo podobną kuchnię. Pare stron wstecz są zdjęcia. Uchwyty też te same, tylko układ zupełnie inny. Fajnie to wyszło. Mała kuchnia a wszystko jest
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 07:48   #146
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

u mnie bardzo popularne są białe kuchnie na wysoki połysk
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 11:28   #147
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Castia Odradzam kolor wenge na fonty w kuchni tż mama ma i strasznie narzeka wszytskie paluchy widać, odciski i już nie ma siły czyścić a kuchnię ma dopiero 4 miesiące. Chyba że nie masz zadużo światła dziennego w kuchni wówczas ewentualnie jak nie znajdziesz niczego lepszego. Tż siostra ma natomiast szare fronty w kuchni bardzo fajni ewygląda uniwersalne brudu nie widać i przyjemnie wygląda z ciemnym blatem Więc zastanów się porządnie nad tymi wenge frontami.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:14   #148
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Castia Odradzam kolor wenge na fonty w kuchni tż mama ma i strasznie narzeka wszytskie paluchy widać, odciski i już nie ma siły czyścić a kuchnię ma dopiero 4 miesiące. Chyba że nie masz zadużo światła dziennego w kuchni wówczas ewentualnie jak nie znajdziesz niczego lepszego. Tż siostra ma natomiast szare fronty w kuchni bardzo fajni ewygląda uniwersalne brudu nie widać i przyjemnie wygląda z ciemnym blatem Więc zastanów się porządnie nad tymi wenge frontami.
Tutaj się nie zgodzę. Mam fronty w wenge (mdf) i żadnych śladów nie ma, paluchów, odcisków itd. W ogóle to się zastanawiam jak można robić ślady z palców na frontach. Jakieś plamy od gotowania czy rozlewania to czasami może się zdarzyć wiadomo. Ale ja przecieram fronty tylko dla zasady, bo naprawdę prawie żadnego brudu i odciskow nie ma. Chyba, że mowa o szafkach otwieranych dotykowo. Może to zależy od materiału z jakiego są wykonane. Moja mama też ma kuchnie z mdf (taki jasny brąz) i podobnie nie ma problemów z żadnymi śladami i brudem.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:57   #149
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

tż mama ma ciemne fronty wenge (nie są gładkie) ale naprawdę wszystko na nich widać każdy odcisk dłoni (przy uchwytach) więc możliwe że to jest zależne od materiału z którego są wykonane a kuchnia jest bardzo przestronna no i prawie cały dzień jest słońce więc wszytsko uwydatnia, wiem że narzeka wcześniej miała tak jak pokazujecie wcześniej kuchnię z tego rodzaju co jest kolor waniliowy tylko że miała taki hm brzoskiwniowy? różowy? to tam nic nie było widać tak jak na mojej białej trzeba stanąć pod odpowiednim kontem i jeszcze światło dzienne więc wtedy coś wiadać.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 06:20   #150
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Znajomi tez mają kuchnię wenge - ciemne fronty na dole a u gór jasne. I tez nie widać odcisków palców a mają 3 letniego malca więc same rozumiecie
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.