Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-13, 08:50   #91
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Witam się w nowym wątku. Ostatnio nie mam za dużo czasu, ale staram się podczytywać na bieżąco.

My coraz bardziej rośniemy, chyba powinnam czasem trochę zwolnić. Mały dość ciężko przechodzi wychodzenie 3 dolnej, ale jakoś dajemy radę. W sprawach dziciowych w sumie nic nie poszło do przodu. Dziś na drzemce synka mamy usiąść i zrobić jakiś harmonogram rzeczy które trzeba zrobić z datami. Zawsze mnie to uspokaja jak mam kontrolę. Tak to zaczynam myśleć "co z łóżeczkiem, przynieść ubranka, dokupić, pranie, prasowanie, apteka, dostawka, imię, położna aaaaaaaa!". A jak każda czynność ma swoje miejsce w szeregu to jakoś tak spokojniej i może ruszymy do przodu niby przy 2 dziecku jest mniej, ale też się uzbiera...

Super, że wszystkie wątkowe dzieciaczki i mamy zdrowe mam nadzieję się częściej odzywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Mam jeszcze pytanko do mam już doświadczonych. Kiedy przeniosłyście dzieci do łóżeczek bez szczebelków? Mały ma 18 miesięcy i chcemy wziąć jego łóżeczko dla maluszka a jemu coś kupić. I nie wiem na ile przyszłościowo patrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak mial 2 latka to kupilismy lozko z bocznymi zabezpieczeniami, zeby nie spadl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 09:07   #92
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

My wprowadziliśmy syna z łóżeczka jak miał 16 m-scy (wychodził nam wierzchem łóżeczka A to niebezpieczne) tylko mu mudirlidmh mi kupić taką sofkę żeby na dzień składać.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 09:10   #93
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Mi też się śpi dobrze, oby jak najdłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba za bardzo pochwaliłam się tym dobrym spaniem, bo dzisiaj ledwo co spałam. Mała praktycznie całą noc buszowała. Każda zmiana pozycji skutkowała tuptaniem po brzuchu. Jak nie bolące plecy, to zgaga, a nie miałam Rennie. W środku nocy ostatecznie wzięłam ciążową poduszkę, bo miałam dość. Jakoś do rana przekimałam z pobudkami. Tylko faktycznie jakoś mnie ucho boli od tej poduchy. Idę zrobić kawę

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Cocci buleczki byly z termomiksa na ciescie drozdzowym. Chcesz nadal przepis?


U nas byl dzis ksiadz po koledzie organista juz niezle wstawiony, ledwo siedzial na krzesle, ksiadz tez juz mial w glowie ale trzymal sie lepiej jeszcze przed wejsciem do domu ksiadz upominal organiste, zeby ten sie juz nie odzywal i faktycznie mogl sie nie odzywac ministranci wpadli na temat broni wiec wypytali dziadka o wszystko, co tylko mozliwe, a przy okazji jeden wsypal ojca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to niezła kolęda. U nas był proboszcz i jestem mile zaskoczona, bo nie wziął od babci koperty A wciskała mu nawet za drzwiami. Chociaż w sumie odkąd mamy tego proboszcza to dużo się pozmieniało w parafii, choćby nawet to, że pierwsze co zrobił, to ocieplił i otynkował kościół. Pieniądze się nagle znalazły
Poza tym młody się rozkręcił, bo ksiądz taki gaduła. I o ile udało nam się nie poruszać tematu "nie jesteśmy po ślubie, a to dziecko z pierwszego małżeństwa", to synek na koniec wypalił: A mama w brzuszku dzidziusia!!! Wszystko sprzedał

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
My sobie siedzimy z moją mamą i debatujemy nad kolorem paneli podłogowych z winem (ja mam glogga bezalkoholowego). Zeszło na temat łóżeczka dla Małego i zaczęłyśmy oglądać filmiki o tych dostawkach. I jest nowa wersja Chicco Next2Me - Magic.
https://www.chicco.pl/produkty/80586...dzieciece.html
Całkiem fajna
Obie nowe wersje Chicco są super. Gdybym to nie było łóżeczko ledwie na pół roku na pewno bym takie kupiła, bo przede wszystkim ma siateczki na obu ściankach.
Lubię ogólnie Chicco. Mam spacerówkę Multiway od nich i na pewno nam posłuży przy małej Bujaczek miałam przy synku i teraz też kupiłam taki składany od nich.

Ogarnęłam wczoraj zakupy dla dzidziusia, ale ostatecznie zamówiłam z Gemini, bo w sumie zrobiłam porównanie i parę rzeczy było taniej. A brałam jeszcze parę typowo aptecznych rzeczy. Nie kupowałam pieluszek tetrowych i kilka flaneli, bo mam dużo po synku. Może gdzieś stacjonarnie dokupię te muślinowe, ale w sumie mogę to zostawić jako opcję prezentową, żeby nikt już nam nie znosił ubranek, bo już takie zapowiedzi słyszałam. Jednak zestaw butelek z Aventu najlepiej wychodzi na Allegro od sprzedawcy Philipsa, bo najtaniej i z darmową przesyłką

Nie zdążyłam poprasować kolejnej partii ubranek, ani zrobić kolejnego w tym temacie prania, bo najpierw czekaliśmy na księdza, a potem zakupy, po których czułam się jak foka. Serio czasami mnie tak wypchnie brzuch po obiedzie, że chodzę jak połamany pingwin trzymając się za plecy.
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 09:24   #94
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Chyba za bardzo pochwaliłam się tym dobrym spaniem, bo dzisiaj ledwo co spałam. Mała praktycznie całą noc buszowała. Każda zmiana pozycji skutkowała tuptaniem po brzuchu. Jak nie bolące plecy, to zgaga, a nie miałam Rennie. W środku nocy ostatecznie wzięłam ciążową poduszkę, bo miałam dość. Jakoś do rana przekimałam z pobudkami. Tylko faktycznie jakoś mnie ucho boli od tej poduchy. Idę zrobić kawę


No to niezła kolęda. U nas był proboszcz i jestem mile zaskoczona, bo nie wziął od babci koperty A wciskała mu nawet za drzwiami. Chociaż w sumie odkąd mamy tego proboszcza to dużo się pozmieniało w parafii, choćby nawet to, że pierwsze co zrobił, to ocieplił i otynkował kościół. Pieniądze się nagle znalazły
Poza tym młody się rozkręcił, bo ksiądz taki gaduła. I o ile udało nam się nie poruszać tematu "nie jesteśmy po ślubie, a to dziecko z pierwszego małżeństwa", to synek na koniec wypalił: A mama w brzuszku dzidziusia!!! Wszystko sprzedał



Obie nowe wersje Chicco są super. Gdybym to nie było łóżeczko ledwie na pół roku na pewno bym takie kupiła, bo przede wszystkim ma siateczki na obu ściankach.
Lubię ogólnie Chicco. Mam spacerówkę Multiway od nich i na pewno nam posłuży przy małej Bujaczek miałam przy synku i teraz też kupiłam taki składany od nich.

Ogarnęłam wczoraj zakupy dla dzidziusia, ale ostatecznie zamówiłam z Gemini, bo w sumie zrobiłam porównanie i parę rzeczy było taniej. A brałam jeszcze parę typowo aptecznych rzeczy. Nie kupowałam pieluszek tetrowych i kilka flaneli, bo mam dużo po synku. Może gdzieś stacjonarnie dokupię te muślinowe, ale w sumie mogę to zostawić jako opcję prezentową, żeby nikt już nam nie znosił ubranek, bo już takie zapowiedzi słyszałam. Jednak zestaw butelek z Aventu najlepiej wychodzi na Allegro od sprzedawcy Philipsa, bo najtaniej i z darmową przesyłką

Nie zdążyłam poprasować kolejnej partii ubranek, ani zrobić kolejnego w tym temacie prania, bo najpierw czekaliśmy na księdza, a potem zakupy, po których czułam się jak foka. Serio czasami mnie tak wypchnie brzuch po obiedzie, że chodzę jak połamany pingwin trzymając się za plecy.
Ooo to fajnie ksiadz postapil skoro nie wzial kasy u nas niby mowi, ze nie trzeba ale bierze... Nie wiem jak od starszych ludzi, ktorzy mieszkaja sami.

Eh dzieci wszystko sprzedadza nasz mlody tez wszystko w przedszkolu opowiada.


Ja myslalam, ze meza wczoraj udusze jak owijalismy dywan w strecza, on trzymal a zwiniety rulon, a ja mialam chodzi na okola z folia... Ale, ze brzuch mam juz duzy to nie moglam sie zmiescic pomiedzy nim, a dywanem i nam to nie szlo, a on mi mowi "to trzeba z gracja robic" utłuke go kiedys....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 09:26   #95
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja ze spaniem mam odwrotny problem, śpię jak zabita i nie jestem w stanie zwlec się z łóżka przed 9 co prawda chodzę późno spać, bo po 1, ale w dzień też zaliczam drzemkę.

Ja nadal w czarnej d. jeżeli chodzi o zakupy, poza tymi spiworkami (jeden chyba pójdzie do zwrotu) nie kupiłam jeszcze nic

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 09:50   #96
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera90 Pokaż wiadomość
Tak, kupiłam tam baby huga z chicco i właśnie łóżeczko next2me, jestem zadowolona W dream navy otwieranie jest bardzo wygodne (przycisk), w tych wczesniejszych wersjach są te suwaki z rurkami i to mi tez totalnie nie odpowiada. No i dream navy to tez 11 stopni regulacji, ale kołyska faktycznie odblokowywana jest na dole


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Decyzja stała się teraz trudniejsza


Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Chyba za bardzo pochwaliłam się tym dobrym spaniem, bo dzisiaj ledwo co spałam. Mała praktycznie całą noc buszowała. Każda zmiana pozycji skutkowała tuptaniem po brzuchu. Jak nie bolące plecy, to zgaga, a nie miałam Rennie. W środku nocy ostatecznie wzięłam ciążową poduszkę, bo miałam dość. Jakoś do rana przekimałam z pobudkami. Tylko faktycznie jakoś mnie ucho boli od tej poduchy. Idę zrobić kawę


No to niezła kolęda. U nas był proboszcz i jestem mile zaskoczona, bo nie wziął od babci koperty A wciskała mu nawet za drzwiami. Chociaż w sumie odkąd mamy tego proboszcza to dużo się pozmieniało w parafii, choćby nawet to, że pierwsze co zrobił, to ocieplił i otynkował kościół. Pieniądze się nagle znalazły
Poza tym młody się rozkręcił, bo ksiądz taki gaduła. I o ile udało nam się nie poruszać tematu "nie jesteśmy po ślubie, a to dziecko z pierwszego małżeństwa", to synek na koniec wypalił: A mama w brzuszku dzidziusia!!! Wszystko sprzedał



Obie nowe wersje Chicco są super. Gdybym to nie było łóżeczko ledwie na pół roku na pewno bym takie kupiła, bo przede wszystkim ma siateczki na obu ściankach.
Lubię ogólnie Chicco. Mam spacerówkę Multiway od nich i na pewno nam posłuży przy małej Bujaczek miałam przy synku i teraz też kupiłam taki składany od nich.

Ogarnęłam wczoraj zakupy dla dzidziusia, ale ostatecznie zamówiłam z Gemini, bo w sumie zrobiłam porównanie i parę rzeczy było taniej. A brałam jeszcze parę typowo aptecznych rzeczy. Nie kupowałam pieluszek tetrowych i kilka flaneli, bo mam dużo po synku. Może gdzieś stacjonarnie dokupię te muślinowe, ale w sumie mogę to zostawić jako opcję prezentową, żeby nikt już nam nie znosił ubranek, bo już takie zapowiedzi słyszałam. Jednak zestaw butelek z Aventu najlepiej wychodzi na Allegro od sprzedawcy Philipsa, bo najtaniej i z darmową przesyłką

Nie zdążyłam poprasować kolejnej partii ubranek, ani zrobić kolejnego w tym temacie prania, bo najpierw czekaliśmy na księdza, a potem zakupy, po których czułam się jak foka. Serio czasami mnie tak wypchnie brzuch po obiedzie, że chodzę jak połamany pingwin trzymając się za plecy.
Ja mam w planach 3 dzieciaków, więc posłuży ogólnie długo

Dostałam maila że w Babyland (to chyba te krakowskie Entliczki) jest dzisiaj -10% na wózki, foteliki, meble, pościel, akcesoria dla mamy i niemowląt, zabawki i ubranka
Kod: mega10
__________________
interior designer
food lover

Edytowane przez NuFCia
Czas edycji: 2019-01-13 o 09:53
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 09:53   #97
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
My wprowadziliśmy syna z łóżeczka jak miał 16 m-scy (wychodził nam wierzchem łóżeczka A to niebezpieczne) tylko mu mudirlidmh mi kupić taką sofkę żeby na dzień składać.
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Jak mial 2 latka to kupilismy lozko z bocznymi zabezpieczeniami, zeby nie spadl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki a jaka długość tego drugiego łóżeczka? Jak zobaczyłam kurę w Ikea, do której się przymierzaliśmy, a która ma prawie 2m to zwątpiłam patrząc na moje dziecko i nie miały dzieciaki problemu ze schodzeniem, nie były za wysokie? Jakbyście miały jalieś sprawdzone rozwiązania to podrzućcie proszę.
Jeszcze mam obawy czy jak moje dziecko poczuje zew wolności noeograniczony szczebelkami to nie będzie chciało uciekać zamiast zasnąć

I przepraszam za offtop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 10:11   #98
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Witam się w nowym wątku. Ostatnio nie mam za dużo czasu, ale staram się podczytywać na bieżąco.

My coraz bardziej rośniemy, chyba powinnam czasem trochę zwolnić. Mały dość ciężko przechodzi wychodzenie 3 dolnej, ale jakoś dajemy radę. W sprawach dziciowych w sumie nic nie poszło do przodu. Dziś na drzemce synka mamy usiąść i zrobić jakiś harmonogram rzeczy które trzeba zrobić z datami. Zawsze mnie to uspokaja jak mam kontrolę. Tak to zaczynam myśleć "co z łóżeczkiem, przynieść ubranka, dokupić, pranie, prasowanie, apteka, dostawka, imię, położna aaaaaaaa!". A jak każda czynność ma swoje miejsce w szeregu to jakoś tak spokojniej i może ruszymy do przodu niby przy 2 dziecku jest mniej, ale też się uzbiera...

Super, że wszystkie wątkowe dzieciaczki i mamy zdrowe mam nadzieję się częściej odzywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Mam jeszcze pytanko do mam już doświadczonych. Kiedy przeniosłyście dzieci do łóżeczek bez szczebelków? Mały ma 18 miesięcy i chcemy wziąć jego łóżeczko dla maluszka a jemu coś kupić. I nie wiem na ile przyszłościowo patrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje dziecko w szczebelkowym spalo jakoś 5 miesięcy teraz ma swoje lozeczlo, zdecydowaliśmy się na wymiar 90x200.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Jak mial 2 latka to kupilismy lozko z bocznymi zabezpieczeniami, zeby nie spadl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy domek, śpi przy ziemi a i tak ciągle spada najlepsze ze się nie budzi i śpi nawet na ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 10:20   #99
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość

Ja myslalam, ze meza wczoraj udusze jak owijalismy dywan w strecza, on trzymal a zwiniety rulon, a ja mialam chodzi na okola z folia... Ale, ze brzuch mam juz duzy to nie moglam sie zmiescic pomiedzy nim, a dywanem i nam to nie szlo, a on mi mowi "to trzeba z gracja robic" utłuke go kiedys....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie ostatnio w ciasnych przestrzeniach jest tekst, że ja to brzucha niestety nie wciągnę
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dzięki a jaka długość tego drugiego łóżeczka? Jak zobaczyłam kurę w Ikea, do której się przymierzaliśmy, a która ma prawie 2m to zwątpiłam patrząc na moje dziecko i nie miały dzieciaki problemu ze schodzeniem, nie były za wysokie? Jakbyście miały jalieś sprawdzone rozwiązania to podrzućcie proszę.
Jeszcze mam obawy czy jak moje dziecko poczuje zew wolności noeograniczony szczebelkami to nie będzie chciało uciekać zamiast zasnąć

I przepraszam za offtop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy kurę! Sprawdziłam teraz, że synek miał 2 lata jak mu kupiłam i złożyłam na ten niski poziom i z barierką. Nie wiem jak teraz, ale wtedy nie było w Ikei pasującej barierki do tego, więc kupiłam taką składaną. Na piętrowe przekręciłam rok później, ale nie miał problemów ze schodzeniem (ćwiczone na placu zabaw ) Prezentacja poniżej :P Myślę, że jakby złożyć z drabinką, koło barierki to też dodatkowe zabezpieczenie. Młody nigdy przy samej barierce nie wypadł, mimo że ruchliwy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 50055966_1122192324620928_3724658929729273856_n.png (675,8 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: png 50264321_483510688844585_2564523121310695424_n.png (803,7 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez pestka_arbuza88
Czas edycji: 2019-01-13 o 10:23
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 10:24   #100
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dzięki a jaka długość tego drugiego łóżeczka? Jak zobaczyłam kurę w Ikea, do której się przymierzaliśmy, a która ma prawie 2m to zwątpiłam patrząc na moje dziecko i nie miały dzieciaki problemu ze schodzeniem, nie były za wysokie? Jakbyście miały jalieś sprawdzone rozwiązania to podrzućcie proszę.
Jeszcze mam obawy czy jak moje dziecko poczuje zew wolności noeograniczony szczebelkami to nie będzie chciało uciekać zamiast zasnąć

I przepraszam za offtop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje uciekało. Miała pol roku jak spala w otwartym łóżku i były trudne momenty bo jest uparta wiec chciała wyjść z łóżka to nie było bata. Ale w szCzebelkowym dostawała szału. A ja nie miałam siły patrzeć na histerię i rozpacz. Plusem było to ze na roczek sama juz komunikował spanie, szła do łóżka, kładła sie. A teraz jej tlumaczymy i w sumie to pyta czy może juz wyjść moja córka nawet zamknięta by nie spala jeśli by nie chciała. Myślę ze prędzej by sama wyskoczyła niż tam została Taka swoboda uczy dzieci samokontroli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-01-13 o 10:28
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 10:46   #101
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

My mieliśmy mały pokoik i po rozłożeniu sofki między naszym łóżkiem a syna była bardzo mała przerwa więc wyglądało to jak jedna wielka powierzchnia spania oba łóżka były takiej samej wysokości. Dodatkowo sofka ma te podłokietnik więc to też jakieś zabezpieczenie i jest jak na dziecko szeroka - 120cm. Miał duże pole do wiercenia się

Niedawno spotkałam koleżankę która urodziła w 28 t.c. (jest teraz zdrowym 2 latkiem). Dało mi to do myślenia ,że chyba trzeba już naprawdę przyłożyć się do tematu przyjęcia dziecka w domu.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 10:49   #102
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Decyzja stała się teraz trudniejsza




Ja mam w planach 3 dzieciaków, więc posłuży ogólnie długo

Dostałam maila że w Babyland (to chyba te krakowskie Entliczki) jest dzisiaj -10% na wózki, foteliki, meble, pościel, akcesoria dla mamy i niemowląt, zabawki i ubranka
Kod: mega10
Mam wrażenie że te 10% jest coraz częściej. Mogłoby dać 15 to bym się ostatecznie skusila
Ale zastanawiam się nad wzięciem espiro next Avenue grey dove i mieć święty spokój. Ostatnio widziałam Manhattan pacific Blue (ten nam się chyba bardziej podoba) na bobowozki w outlet za 1999, ale nie dodzwoniłam się czy te outletowe nie są np powystawowe czy coś, a pozniej znikła ta oferta.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-01-13 o 10:56
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:14   #103
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Poczyniłam zakupy w Gemini...na 400 zł Ale zamawiałąm tez rzeczy na teraz potrzebne. Większość juz na wyprawkę też bedzie gotowe. Zostanie tylko jakies pojedyncze rzeczy kupić. Pampersy, chusteczki, rurki, podpaski. Domówie albo kupie stacjonarnie może jakieś pare sztuk nowek pieluch flanelowych i muślinowych.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:18   #104
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Poczyniłam zakupy w Gemini...na 400 zł Ale zamawiałąm tez rzeczy na teraz potrzebne. Większość juz na wyprawkę też bedzie gotowe. Zostanie tylko jakies pojedyncze rzeczy kupić. Pampersy, chusteczki, rurki, podpaski. Domówie albo kupie stacjonarnie może jakieś pare sztuk nowek pieluch flanelowych i muślinowych.
Podzielisz się lista co tam miałaś w koszyku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:18   #105
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Chyba za bardzo pochwaliłam się tym dobrym spaniem, bo dzisiaj ledwo co spałam. Mała praktycznie całą noc buszowała. Każda zmiana pozycji skutkowała tuptaniem po brzuchu. Jak nie bolące plecy, to zgaga, a nie miałam Rennie. W środku nocy ostatecznie wzięłam ciążową poduszkę, bo miałam dość. Jakoś do rana przekimałam z pobudkami. Tylko faktycznie jakoś mnie ucho boli od tej poduchy. Idę zrobić kawę


No to niezła kolęda. U nas był proboszcz i jestem mile zaskoczona, bo nie wziął od babci koperty A wciskała mu nawet za drzwiami. Chociaż w sumie odkąd mamy tego proboszcza to dużo się pozmieniało w parafii, choćby nawet to, że pierwsze co zrobił, to ocieplił i otynkował kościół. Pieniądze się nagle znalazły
Poza tym młody się rozkręcił, bo ksiądz taki gaduła. I o ile udało nam się nie poruszać tematu "nie jesteśmy po ślubie, a to dziecko z pierwszego małżeństwa", to synek na koniec wypalił: A mama w brzuszku dzidziusia!!! Wszystko sprzedał



Obie nowe wersje Chicco są super. Gdybym to nie było łóżeczko ledwie na pół roku na pewno bym takie kupiła, bo przede wszystkim ma siateczki na obu ściankach.
Lubię ogólnie Chicco. Mam spacerówkę Multiway od nich i na pewno nam posłuży przy małej Bujaczek miałam przy synku i teraz też kupiłam taki składany od nich.

Ogarnęłam wczoraj zakupy dla dzidziusia, ale ostatecznie zamówiłam z Gemini, bo w sumie zrobiłam porównanie i parę rzeczy było taniej. A brałam jeszcze parę typowo aptecznych rzeczy. Nie kupowałam pieluszek tetrowych i kilka flaneli, bo mam dużo po synku. Może gdzieś stacjonarnie dokupię te muślinowe, ale w sumie mogę to zostawić jako opcję prezentową, żeby nikt już nam nie znosił ubranek, bo już takie zapowiedzi słyszałam. Jednak zestaw butelek z Aventu najlepiej wychodzi na Allegro od sprzedawcy Philipsa, bo najtaniej i z darmową przesyłką

Nie zdążyłam poprasować kolejnej partii ubranek, ani zrobić kolejnego w tym temacie prania, bo najpierw czekaliśmy na księdza, a potem zakupy, po których czułam się jak foka. Serio czasami mnie tak wypchnie brzuch po obiedzie, że chodzę jak połamany pingwin trzymając się za plecy.
Haha Mały Was sprzedał

Ale ksiądz super

Pochwal się listą wyprawkową z Gemini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:21   #106
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
My mieliśmy mały pokoik i po rozłożeniu sofki między naszym łóżkiem a syna była bardzo mała przerwa więc wyglądało to jak jedna wielka powierzchnia spania oba łóżka były takiej samej wysokości. Dodatkowo sofka ma te podłokietnik więc to też jakieś zabezpieczenie i jest jak na dziecko szeroka - 120cm. Miał duże pole do wiercenia się

Niedawno spotkałam koleżankę która urodziła w 28 t.c. (jest teraz zdrowym 2 latkiem). Dało mi to do myślenia ,że chyba trzeba już naprawdę przyłożyć się do tematu przyjęcia dziecka w domu.
Powiem Ci, ze ja tak na ten 32 tc chcialabym miec wszystko przynajmniej kupione gdyby cos. Bo zawsze to lepiej miec wszystko w domu i razie czego maz wypierze, a tesciowa poprasuje (haha) niz wypuscic meza na sklepy

Wiadomo, ze w takiej sytuacji pewnie i tak dziecko byloby w szpitalu ale to juz przynajmniej o tym nie trzeba myslec bo czlowiek bylby skupiony na czyms innym, zeby maluch byl zdrowy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:22   #107
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio w ciasnych przestrzeniach jest tekst, że ja to brzucha niestety nie wciągnę


My mamy kurę! Sprawdziłam teraz, że synek miał 2 lata jak mu kupiłam i złożyłam na ten niski poziom i z barierką. Nie wiem jak teraz, ale wtedy nie było w Ikei pasującej barierki do tego, więc kupiłam taką składaną. Na piętrowe przekręciłam rok później, ale nie miał problemów ze schodzeniem (ćwiczone na placu zabaw ) Prezentacja poniżej Myślę, że jakby złożyć z drabinką, koło barierki to też dodatkowe zabezpieczenie. Młody nigdy przy samej barierce nie wypadł, mimo że ruchliwy
Ale Mały ma swój mały świat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:23   #108
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Mąż w końcu zamówił Baby Hug. Mówię do niego, że nie wiem czy już zamawiać czy jeszcze zaczekać, czy kupić stacjonarnie (jakoś mi tak trudno wydawać pieniądze na rzeczy dla Maluszka ) a on usiadł i zamówił. No super. 5 miesięcy analizuje wszystkie za i przeciw, szukam tanich ofert a on po prostu klika. Mąż wytrzeszczył oczy i pyta "jak to 5 m-cy??" Na moje kontr pytanie "a Ty myślisz, że w którym ja miesiącu ciąży jestem?" miał tylko konsternację na twarzy. Trudno mu uwierzyć że tak szybko czas mija ale fakt że on naprawdę ma mało czasu bo jak nie pracy to wykończenie domu a dni mijają.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 11:45   #109
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że te 10% jest coraz częściej. Mogłoby dać 15 to bym się ostatecznie skusila
Ale zastanawiam się nad wzięciem espiro next Avenue grey dove i mieć święty spokój. Ostatnio widziałam Manhattan pacific Blue (ten nam się chyba bardziej podoba) na bobowozki w outlet za 1999, ale nie dodzwoniłam się czy te outletowe nie są np powystawowe czy coś, a pozniej znikła ta oferta.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaaak, 10% dostaniesz wszędzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 11:51   #110
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Haha, jak czytam co te dzieciaki potrafią wyklepać, to się boję co to będzie
Moja siora uszykowała mi 6 worów ciuchów dla małego. Przedział wiekowy:0-3lata. Do tego 3 kartony grzechotek i zabawek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 12:02   #111
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Mia mloda miala 2 lata. Łóżeczko ma 160x90 i spokojnie starczy na długo no i jak trzeba my sie obok kladziemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 12:14   #112
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Podzielisz się lista co tam miałaś w koszyku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, ale trochę później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mąż w końcu zamówił Baby Hug. Mówię do niego, że nie wiem czy już zamawiać czy jeszcze zaczekać, czy kupić stacjonarnie (jakoś mi tak trudno wydawać pieniądze na rzeczy dla Maluszka ) a on usiadł i zamówił. No super. 5 miesięcy analizuje wszystkie za i przeciw, szukam tanich ofert a on po prostu klika. Mąż wytrzeszczył oczy i pyta "jak to 5 m-cy??" Na moje kontr pytanie "a Ty myślisz, że w którym ja miesiącu ciąży jestem?" miał tylko konsternację na twarzy. Trudno mu uwierzyć że tak szybko czas mija ale fakt że on naprawdę ma mało czasu bo jak nie pracy to wykończenie domu a dni mijają.
Mój TŻ jest taki sam. Ja długo się zastanawiam, analizuje. On od razu podejmuje decyzje z jednej strony to dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 12:56   #113
czarna_pantera90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera90
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 461
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mąż w końcu zamówił Baby Hug. Mówię do niego, że nie wiem czy już zamawiać czy jeszcze zaczekać, czy kupić stacjonarnie (jakoś mi tak trudno wydawać pieniądze na rzeczy dla Maluszka ) a on usiadł i zamówił. No super. 5 miesięcy analizuje wszystkie za i przeciw, szukam tanich ofert a on po prostu klika. Mąż wytrzeszczył oczy i pyta "jak to 5 m-cy??" Na moje kontr pytanie "a Ty myślisz, że w którym ja miesiącu ciąży jestem?" miał tylko konsternację na twarzy. Trudno mu uwierzyć że tak szybko czas mija ale fakt że on naprawdę ma mało czasu bo jak nie pracy to wykończenie domu a dni mijają.

Dobry wybór
Czas leeeeci szybko, 72% ciąży za mną wg Preglife


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarna_pantera90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 12:57   #114
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Popsula mi się koncepcja łóżeczkowa. Ikeowe łóżeczko z szuflada ma tylko 2 poziomy wysokości zamiast 3 i nie wyciaganych 2-3 szczebelkow. Myślicie że łóżeczka z allegro są coś warte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 13:59   #115
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Popsula mi się koncepcja łóżeczkowa. Ikeowe łóżeczko z szuflada ma tylko 2 poziomy wysokości zamiast 3 i nie wyciaganych 2-3 szczebelkow. Myślicie że łóżeczka z allegro są coś warte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łóżeczka Aruś są polecane ;-)

My albo z tej firmy albo z firmy Klupś wybierzemy wraz z komodą.


W ogóle dziś zrobiłam na śniadanie tosty z serem, szynką, czerwoną cebulą, papryką i kukurydzą. Jejjj jakie to było pyszne przepis Michachy? chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 14:01   #116
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Łóżeczka Aruś są polecane ;-)

My albo z tej firmy albo z firmy Klupś wybierzemy wraz z komodą.


W ogóle dziś zrobiłam na śniadanie tosty z serem, szynką, czerwoną cebulą, papryką i kukurydzą. Jejjj jakie to było pyszne przepis Michachy? chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba wiem, co zrobię na kolację
Też już ze dwa razy je robiłam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 14:02   #117
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera90 Pokaż wiadomość
Dobry wybór
Czas leeeeci szybko, 72% ciąży za mną wg Preglife


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za mną niespełna 62 %

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 14:12   #118
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Moja lista apteczna:
  1. Alantan Plus, maść od urodzenia, wzielam duzo bo uzywamy do wszystkiego, nadal dla corki dwuletniej,do pupy najlepszy
  2. Alantan Plus (20mg+50mg)/g, krem, od urodzenia, 35g
  3. Bepanthen Baby Extra, maść ochronna, od urodzenia, 100g
  4. ZIAJA Mamma Mia, lano-maść
  5. Disnemar Baby (Disnemar), woda morska w aerozolu do nosa dla dzieci ( wzięłam tę bo ma bardzo wąską koncowke. Nasz noworodek mial taką małą dziurkę do nosa ze ta jedynie dawala rade , nastepna bedzie marimer)
  6. Podkłady higieniczne, poporodowe BELLA MAMMA, 10 sztuk x2
  7. CANPOL, majtki poporodowe, wielorazowe, siateczkowe, rozmiar S/M, 2 sztuki
  8. Vigantol 20 000IU, krople doustne
  9. AKUKU, podkłady higieniczne jednorazowe
  10. Podkłady higieniczne, SENI SOFT SUPER, 90cmx60cm, 5 sztuk
  11. Kompresy VISCOPLAST jałowy, 17-nitkowe, 8-warstwowe, 5cmx5cm, 3 sztuki x 4
  12. Tantum Rosa, 10 saszetek
  13. LOVI, dynamiczny smoczek uspokajający, 0-2 miesięcy
  14. UNIMER BABY, Natrium Chloratum 0,9%, 50 ampułek po 5ml
  15. Ibuprom 200mg, 50 tabletek ( taki zapas domowy, wieksze opakowanie sie bardziej oplaca :P, na zapalenie piersi lepiej mieć w apteczce).

Wyrzucilam z koszyka Johnson's Baby, wkładki laktacyjne bo mam w domu prawie dwa opakowania, jak bede potrzebowac kupie zapas na allegro w smarcie :P
Octenisept mamy w domu
Wszystkiego moze tu nie byc bo niektore rzeczy mamy jak szczotka, nozyczki, aspirator.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

a ja od wczoraj walczę z zgagą i refluksem dzisiaj lepiej ale boje sie jeść zeby nie wrocilo bo juz momentami mi sie cofa. Dzisiaj na obiad fast food, hamburgery, ja wzielam salatke ale taka ilość ze po 20 minutach jestem znowu glodna panie sie pomylily i zamiast zrobic bulke z samymi warzywami bez sosow dla dziecka wrzucily wszystko corka nie zje wiec chyba zaraz ja ją pochlone a jej muszę coś zrobic a myslalam ze unikne stania wkuchni.
Cora zansela w aucie, wnieslismy ją do domu i dalej spi. i taak cisza w domu a ja mysle co jej zrobic, wczoraj na odpal zrobilam jej na szybko placki z dyni, ale smakowalo bo dwie patelnie zjadla i nic dla mnie nie zostawila
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 15:15   #119
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Listopadowa dzięki!
Tak pisalyscie o tych domowych burgerach i tak dojrzewam, żeby to był może jutrzejszy obiad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 16:41   #120
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dzięki wielkie zabwszystkie podpowiedzi odnośnie łóżeczek starszaków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.