Nie umiem być sama - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-09, 09:17   #31
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego mitu - niezależnej singielki która stawia na rozwój. Tak jakby kobieta w związku się nie mogła rozwijać. To takie zaklinanie rzeczywistości - nie modę nikogo znaleźć wiec będę wszystkim wmawiać ze tak właśnie chciałam ..

Nie widze żeby mój związek mnie w jakikolwiek sposobi ograniczał- jest zupełnie przeciwnie bo mam coraz więcej motywacji i nawzajem się wspieramy w naszych dążeniach
Ale tu w ogole nie o to chodzi.

Jestem rok po rozwodzie, takze dlugo bylam w zwiazku, teraz jestem sama. I to bycie samym niejako wymaga zajęcia się czyms. Tez nie uwazalam ze bycie w zwiazku mnie ogranicza w rozwoju, a jednak dopiero odkad zaczęłam funkcjonowac calkowicie samodzielnie, zaczęłam sie na tym rozwoju skupiac, bo zupelnie inaczej sie funkcjonuje w dynamice związku a zupelnie inaczej kiedy jest sie odpowiedzialnym wylacznie za siebie i za swoja przyszlosc.

Ja mam inaczej niż autorka wątku, ja jak patrze na znajome pary to się głównie ciesze ze sie rozwiodłam. I tez doceniam zarówno cisze i spokoj wynikajacą z mieszkania samemu jak i wlasną silę plynącą z samodzielnosci.

I tak, trzeba sobie wyznaczyc jakis kierunek będac samemu, a samorowzoj, odkrywanie siebie i zglebianie sie sie w literaturze temu pomagajacej to kierunek calkiem dobry. Zwlaszcza jesli sie nie chce wejsc w kolejny sredni zwiazek lub popelnic tych samych bledow.
Ok, ja mam trochę inna historie, i jestem pewnie troche starsza, ale zazdroszcze i podziwiam samoswiadomosc singielek, ktore wola postawic na siebie PRZED wejsciem w zwiazek.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 09:27   #32
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Nie rozumiem tego mitu - niezależnej singielki która stawia na rozwój. Tak jakby kobieta w związku się nie mogła rozwijać. To takie zaklinanie rzeczywistości - nie modę nikogo znaleźć wiec będę wszystkim wmawiać ze tak właśnie chciałam ..

Nie widze żeby mój związek mnie w jakikolwiek sposobi ograniczał- jest zupełnie przeciwnie bo mam coraz więcej motywacji i nawzajem się wspieramy w naszych dążeniach
zdrowego podejścia brakuje po obu stronach. wartość człowieka sprowadza się do pryzmatu związku więc ci bez związku ''muszą'' udowadniać że są wartościowi. tam gdzie podejście jest zdrowe i normalne nikt nikomu nie tłumaczy się z tego że kogoś nie ma.


https://www.youtube.com/watch?v=mgVbHrAEO_U




Cytat:
No wlasnie takie bycie z kims z braku laku, bo ma sie z tego jakies profity. A jeszcze chłopak dobrze zarabia, z tego co wiem to jak gdzies wychodza to zawsze on stawia. Jak jej nie wyszlo mieszkanie ze wspollokatorami to od razu wynajela z nim. Jej jest dobrze i ma wyrabane, potrafi mu wprost powiedziec ze jak im sie nie ulozy to moze ze 2 dni uroni lezke i bedzie sie bawic. A on tak ją kocha, tak dba. Ona w ogole nie gotuje, jedyne co potrafi to ugotowac ryz z warzywami z torebki. A on ciagle w kuchni, robi to, tamto, siamto a laska mu potrafi wypomniec, ze jakim prawem cos tam zrobil, ona tego nie lubi i nie zje. Trzęsie mnie jak mozna byc takim człowiekiem, a jeszcze bardziej dlatego, ze ona ma to, czego ja bardzo pragne i bylam tego blisko, dbalam o zwiazek jak moglam, a sie okazalo, ze no nie bylo mi pisane to.. Moja mama sie smieje, ze ta kolezanka to troche jak moj byly, a ja jak jej facet i sie na odwrot powinnismy dobrać
może mają specyficzne poczucie humoru, dużo sobie żartują. niekoniecznie musi być zaślepionym cięzkim frajerem on widocznie nie potrzebuje kucharki a to że jej funduje knajpy nie równa się temu że ona nie mogłaby tego zrobić i kupić sobie kawy. Ty z kolei popełniłaś klasyczny błąd traktując kogoś - eksa - tak jak sama chciałabyś być traktowana rozpieszczając go. Ktoś kiedyś napisał na wizażu że facet nie docenia skakania wokół niego, tego dogadzania jak dziecku i miał świętą rację. dla osób które są serdeczne i lubią dbanie o partnera to trudne, ale w następnym związku rób to tak aby nie myślał że mu się to należy jak psu micha (niech mu to tak łatwo nie przychodzi) i więcej skupiaj się na sobie a nie na lataniu z obiadkami.

Cytat:
To ty pierwsza zaczęłaś się w tym wątku wypowiadać kompletnie nie na temat i obrabiać tyłek jakiejś koleżance, chociaż nikt Cię o to nie pytał ani nie o tym jest ten wątek. Trudno, żebym nie odniosła wrażenia, że Cię najwyraźniej bolą cztery litery, skoro musisz w ten sposób dawać upust frustracji.
normalnie się wypowiedziała i na temat. widząc patolę u znajomych - tak to oceniając - tak to podsumowała i tyle. co byś nie mówiła ludzi tkwiących w toksykach wybierających bycie w gównianej relacji niż niebycie wcale też nie brak i wynika to z wygody, braku poczucia własnej wartości itp. ale bywa że potem takie Szczęśliwe Mężatki są pierwsze do oceniania drugiego.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-08-09 o 09:35
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 09:40   #33
Kaa_tie
Raczkowanie
 
Avatar Kaa_tie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 73
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Popoo, ja zupełnie inaczej zrozumiałem post Kaa_tie. Wg mnie nie stawia ona związków w opozycji do samorozwoju. Każda forma cierpienia na coś wskazuje. Jeśli jest to poczucie osamotnienia podczas bycia singlem - jest to okazja by się temu przyjrzeć. Gdy w związku pojawia się cierpienie, identycznie. To nie sytuacja życiowa jest najważniejsza ale emocje jakie są z nią związane, a dokładniej, PROTEST wobec niej.

Dokładnie tak
Nigdzie nie napisałam, że związek w jakikolwiek sposób ogranicza, wręcz przeciwnie. Chodzi właśnie o to, żeby znaleźć kogoś, kto będzie Cię wspierał w rozwoju i w realizacji celów, ale jednocześnie nie uzależniać tego rozwoju i swojego szczęścia wyłącznie od posiadania partnera.
Kaa_tie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:56   #34
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez Candybar86 Pokaż wiadomość
Hej

Jestem 32letnią singielką. Piszę bo chcę się wygadać. Nie umiem być sama, męczy mnie samotność do tego stopnia że zazdroszczę ludziom w związkach, małżeństwom.

Próbowałam umawiać się na randki, ale jakoś tak... Albo nie wypalało, albo związki się kończyły. Czuję się samotna na co dzień. Brakuje drugiego człowieka.

Mam znajomych, koleżanki, to nie jest tak, że jestem odludkiem zamkniętym w czterech ścianach. Tylko, że moja samotność naprawdę mi doskwiera i w sumie przeszkadza w cieszeniu się innymi rzeczami, życiem. Przykład? Jestem z koleżanką na kawie, plotkujemy, i ona nagle dostaje SMSa od narzeczonego, że kupił jej kawę w tschibo. I ja mam od razu takie myśli, że dopijemy kawę i na tą koleżankę w domu ktoś czeka, komuś zależy na niej na tyle, że wie jaką kawę lubi i kupił jej.

A o mnie nikt nie myśli. Tak samo np. urządzamy sobie z koleżankami babskie spotkanie u jednej z nas, przeciąga się do późnego wieczora. W końcu wychodzimy, i pada hasło, że X się musi wyspać, bo jutro mąż wraca z delegacji, z kolei po Y przyjeżdża narzeczony, bo jest późno. Znowu - mną się nikt nie interesuje, mówimy sobie papa i ja stoję sama na przystanku, nawet nie ma komu wysłać głupiego smsa że zimno, że wrócę później niż zwykle...

Mam czasem uczucie, że dla kobiet w szczęśliwych związkach te kawki z koleżanką, wyjścia do kina itp. są dodatkiem do fajnego życia - a dla mnie są celem, bo nic innego nie ma.

Pocieszcie mnie jakoś
Też miałam takie uczucia jak nie byłam w związku. To normalne, naturalne. Pamietam jak mi smutno było podczas wieczornego samotnych powrotów z kina - takie puste ciemne osiedle i ja sama... Ale potem spotkałam meżczyzne, z którym sie pokochalismy i teraz miewam inne nieprzyjemne uczucia - tak na pocieszenie, np. wkurzenie, ze cos głupiego zrobił, powiedział, zmartwienie jak nie wraca o zwykłej godzinie, smutek, że nie moge sobie ot tak bez trudnosci logistyczno-uczuciowych niemal w każdej wolnej chwili wyskoczyc na kawkę z koleżanką, do kina, o moich ulubionych wyjazdach w góry musiałam na kilka lat zapomnieć
Masz jakieś hobby, ulubione rzeczy, ktore Cie cieszą?
życze Ci jak najwięcej takich miłyc ucucć jednak, wspomnień , jak spotkasz odpowiedniego faceta i załozysz rodzinę to jeszcze czasem powspominasz "jak to bywało fajnie tak samemu sobie zyc"
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:59   #35
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Nie umiem być sama

Czytanie książek o rozwoju nie równa się z rozwojem .
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 11:24   #36
topolka01
Raczkowanie
 
Avatar topolka01
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 55
Dot.: Nie umiem być sama

Co to to na pewno nie, ale powinno jednak coś tam rozwijać...
W sumie ciekawe jest to jak wszystko rozwija się w społeczeństwie, że po części każdy czuje się osamotniony i szuka tego punktu zaczepienia by poczuć się ważnym.
topolka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 11:26   #37
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Nie umiem być sama

Ta singielka starsza która znałam tez tak mówiła o rozwoju a w sumie nic konkretnego nie robiła. Chodziła do pracy i na siłownie oraz na imprezy.



Będąc w związku tez można być niezależnym (finansowo i emocjonalnie, czasowo) chyba ze dla as partnerzy to skakanie bliźnięta. i wydaje mi się se Mylicie trochę pojęcia. Samotność to nie to samo co niezależność.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Moim zdaniem to o czym piszecie to nie niezależność a nauka radzenia sobie z samotnością i oswajanie jej .
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 12:40   #38
liwiaoktawia
Przyczajenie
 
Avatar liwiaoktawia
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 26
Dot.: Nie umiem być sama

i na Ciebie przyjdzie czas i pora. Życie w związku też nie jest takie piękne i kolorowe. Dla nich spotkanie z Tobą też mogą być ucieczką od np. ostatniej kłótni. Nie siedzisz im w związku i tego nie wiesz. Szczerze? Póki możesz, czerp z życia singla jak najwięcej
liwiaoktawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:01   #39
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez liwiaoktawia Pokaż wiadomość
Życie w związku też nie jest takie piękne i kolorowe.
Moje jest
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:17   #40
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Nie umiem być sama

Moje tez XD

W życiu bym nie chciała być singielka czy tez stara panna

A to ze czasem są kłótnie to normalka i to nie sprawia ze tęsknie za byciem sama XD
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 13:34   #41
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Moje tez XD

W życiu bym nie chciała być singielka czy tez stara panna

A to ze czasem są kłótnie to normalka i to nie sprawia ze tęsknie za byciem sama XD
"Uwielbiam" ludzi, którzy czerpią takie wg mnie pejoratywne słowa, że jak kobieta (i nieważne czy młoda czy starsza wiekiem, doświadczeniem etc.) ale "wciąż sama" to zostanie starą panną.

Nie ma czegoś takiego jak "stara panna", to chyba jedynie stan umysłu ludzi, którzy mentalnie są nadal w średniowieczu i wielokrotnie pokazują ten poziom swoim brakiem elokwencji i po prostu powtarzania pewnych wg mnie stereotypów.

Nie żebym coś do Ciebie miała, bo nie mam po prostu wyrażam pogląd, że dla mnie tacy ludzie odnoszący się tak pejoratywnie o singlach i singielkach to nie są dla mnie dobrzy kompani. Unikam takich ludzi, tak samo jak unikam na przykład wielu ludzi reprezentujących pewne grupy społeczne.

W obecnych czasach na szczęście wyrażenie "stara panna" czy "stary kawaler" już nie istnieje.

Singielstwo to stan ducha i umysłu. Bycie singielką czy singlem, nie tylko z wyboru to żadna ujma czy obelga dla tej osoby.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2019-08-09 o 13:35
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 14:33   #42
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
"Uwielbiam" ludzi, którzy czerpią takie wg mnie pejoratywne słowa, że jak kobieta (i nieważne czy młoda czy starsza wiekiem, doświadczeniem etc.) ale "wciąż sama" to zostanie starą panną.

Nie ma czegoś takiego jak "stara panna", to chyba jedynie stan umysłu ludzi, którzy mentalnie są nadal w średniowieczu i wielokrotnie pokazują ten poziom swoim brakiem elokwencji i po prostu powtarzania pewnych wg mnie stereotypów.

Nie żebym coś do Ciebie miała, bo nie mam po prostu wyrażam pogląd, że dla mnie tacy ludzie odnoszący się tak pejoratywnie o singlach i singielkach to nie są dla mnie dobrzy kompani. Unikam takich ludzi, tak samo jak unikam na przykład wielu ludzi reprezentujących pewne grupy społeczne.

W obecnych czasach na szczęście wyrażenie "stara panna" czy "stary kawaler" już nie istnieje.

Singielstwo to stan ducha i umysłu. Bycie singielką czy singlem, nie tylko z wyboru to żadna ujma czy obelga dla tej osoby.
Zgadzam się z Tobą, mnie już wcześniej uderzyło:
Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
To takie zaklinanie rzeczywistości - nie modę nikogo znaleźć wiec będę wszystkim wmawiać ze tak właśnie chciałam ..
Ludzie mają różną motywację do bycia w związku, tak samo jak mają rozną motywację do bycia singlem. Możemy rozstrząsać bycie w zwiazku na siłe, z byle kim, zeby tylko nie byc samemu, bo jak widac po wątkach na intymnym, nie jets to wcale rzadkie zjawisko, ale po co.

Ja wiem tyle, dużo łatwiej o refleksję po wyjsciu z związku niz w trakcie bycia w nim.Przynajmniej mnie. To naturalne, że czlowiek rozwaza jego dobre i zle strony, a poznajac nowe osoby staje się ogolnie bardziej samoswiadomy. To są dla mnie plusy bycia singlem. Mam czas i mentalną przestrzeń na siebie. w tym na zmiane siebie.

Bycie w związku ma jak najbardziej dużo plusów, zwlaszcza jeśli to dobry zwiazek, ale słaby ma więcej minusów, niz bycie samemu.

Natomiast dziwi mnie taka jawna niechęć do singli, którzy twierdzą ze im dobrze samym, tlumaczenie sobie ze to "zaklinanie rzeczywistosci"

Polecę przy okazji filmik mojego ukochanego School of Life:
https://www.youtube.com/watch?v=350qUmbcAZU&t=
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 14:40   #43
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez liwiaoktawia Pokaż wiadomość
i na Ciebie przyjdzie czas i pora. Życie w związku też nie jest takie piękne i kolorowe. Dla nich spotkanie z Tobą też mogą być ucieczką od np. ostatniej kłótni. Nie siedzisz im w związku i tego nie wiesz. Szczerze? Póki możesz, czerp z życia singla jak najwięcej
Ja tam w byciu singielka nie widzę żadnych plusów. To co robię będąc sama tak samo mogę robić w związku. No chyba, że ktoś lubi nie wiem, flirtowac z wieloma facetami/kobietami, mieć jednoonocne przygody itd., no to fakt, związek może to ograniczać, ale poza tym?

No chyba, że jest się singlem z własnego wyboru to pewnie wtedy jest inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 15:38   #44
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie umiem być sama

Powiem tak, być w dobrym związku to zdecydowanie lepiej niż być samemu, ale być w złym związku to zdecydowanie gorzej niż być samemu. Dlatego nie ma sensu wiązać się na siłę i trzymać drugiej osoby, kiedy coś nie gra. Jak byłam sama to skupiałam się na sobie i poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która wzbogaci pozytywnie moje życie. Udało się i myślę, że wam dziewczyny też powinno

Dziwią mnie tylko osoby, które tak niesamowicie gloryfikują singielstwo jakby związek to miały być same ograniczenia i kłótnie.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-08-09 o 15:40
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 16:03   #45
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Nie umiem być sama

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87068313]Powiem tak, być w dobrym związku to zdecydowanie lepiej niż być samemu, ale być w złym związku to zdecydowanie gorzej niż być samemu. Dlatego nie ma sensu wiązać się na siłę i trzymać drugiej osoby, kiedy coś nie gra. Jak byłam sama to skupiałam się na sobie i poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która wzbogaci pozytywnie moje życie. Udało się i myślę, że wam dziewczyny też powinno

Dziwią mnie tylko osoby, które tak niesamowicie gloryfikują singielstwo jakby związek to miały być same ograniczenia i kłótnie.[/QUOTE]No to oczywiste, że musi być to związek dobry, a nie byle jaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 16:05   #46
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie umiem być sama

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87068379]No to oczywiste, że musi być to związek dobry, a nie byle jaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jak patrzę na niektóre związki wśród moich znajomych to nie wiem czy to takie oczywiste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 16:12   #47
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nie umiem być sama

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87068159]Ja tam w byciu singielka nie widzę żadnych plusów. To co robię będąc sama tak samo mogę robić w związku. No chyba, że ktoś lubi nie wiem, flirtowac z wieloma facetami/kobietami, mieć jednoonocne przygody itd., no to fakt, związek może to ograniczać, ale poza tym?

No chyba, że jest się singlem z własnego wyboru to pewnie wtedy jest inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie rozumiem tych komentarzy. Co to ma na celu, wybacz? Dowalenie autorce - tak, beznadziejnie, że jesteś sama, ja jestem w związku i jestem TAKA szczęśliwa.

Wiadomo, że związek to fajna sprawa, ale ludzie wiążą się i rozstają, a zanim znajdą tego odpowiedniego partnera, może przewinąć się kilku różnych. Życie w związku i życie samemu jest różne i żadne głosy nie przekonają mnie, że tak nie jest. Kiedy jesteś sama skupiasz się cała na sobie. Żyjesz z sobą. Musisz, bądź chcesz zostać dłużej w pracy? Zostajesz. Nie martwisz się, że on tam w domu czeka, nie martwisz się, że wolałabyś być teraz w domu z nim. Chcesz pojechać na wakacje? Wybierasz biuro podróży i jedziesz gdzie chcesz, nie konsultując się z nikim, nie biorąc pod uwagę niczyje widzimisie. Chcesz spędzić 3 dni w piżamie przed telewizorem? Albo 3 dni na imprezie? ROBISZ TO. I nie przejmujesz się NIKIM. Nie myślisz o NIKIM.
Ale jest fajna sprawa, w której singielki mają przewagę - Zakochanie. Ile kobiet zamężnych chciałoby to przeżyć jeszcze raz. Kiedy poznajesz faceta, czujesz tą fascynacje, motyle w brzuchu, pożądanie. Niestety, ale u kobiet w stałych związkach to zanika i śni im się to po nocach.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 16:23   #48
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Nie umiem być sama

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87068159]Ja tam w byciu singielka nie widzę żadnych plusów. To co robię będąc sama tak samo mogę robić w związku. No chyba, że ktoś lubi nie wiem, flirtowac z wieloma facetami/kobietami, mieć jednoonocne przygody itd., no to fakt, związek może to ograniczać, ale poza tym?

No chyba, że jest się singlem z własnego wyboru to pewnie wtedy jest inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Hm. Byłaś kiedyś w takim dłuższym, bliskim związku? Takim ze wspólne plany, mieszkanie itp.? Bo trochę mnie zdziwiło to stwierdzenie, że możesz robić to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 16:27   #49
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Nie umiem być sama

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87068436]Hm. Byłaś kiedyś w takim dłuższym, bliskim związku? Takim ze wspólne plany, mieszkanie itp.? Bo trochę mnie zdziwiło to stwierdzenie, że możesz robić to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, byłam nawet zareczona
I nie zauważyłam bym czegoś robić nie mogła albo by mój facet nie mógł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87068414]Nie rozumiem tych komentarzy. Co to ma na celu, wybacz? Dowalenie autorce - tak, beznadziejnie, że jesteś sama, ja jestem w związku i jestem TAKA szczęśliwa.

Wiadomo, że związek to fajna sprawa, ale ludzie wiążą się i rozstają, a zanim znajdą tego odpowiedniego partnera, może przewinąć się kilku różnych. Życie w związku i życie samemu jest różne i żadne głosy nie przekonają mnie, że tak nie jest. Kiedy jesteś sama skupiasz się cała na sobie. Żyjesz z sobą. Musisz, bądź chcesz zostać dłużej w pracy? Zostajesz. Nie martwisz się, że on tam w domu czeka, nie martwisz się, że wolałabyś być teraz w domu z nim. Chcesz pojechać na wakacje? Wybierasz biuro podróży i jedziesz gdzie chcesz, nie konsultując się z nikim, nie biorąc pod uwagę niczyje widzimisie. Chcesz spędzić 3 dni w piżamie przed telewizorem? Albo 3 dni na imprezie? ROBISZ TO. I nie przejmujesz się NIKIM. Nie myślisz o NIKIM.
Ale jest fajna sprawa, w której singielki mają przewagę - Zakochanie. Ile kobiet zamężnych chciałoby to przeżyć jeszcze raz. Kiedy poznajesz faceta, czujesz tą fascynacje, motyle w brzuchu, pożądanie. Niestety, ale u kobiet w stałych związkach to zanika i śni im się to po nocach.[/QUOTE]No akurat tu się mylisz bo aktualnie w związku nie jestem A uważam, że jak ktoś pragnie być kochany i kochac, a życie mu się nie układa to ma prawo być nieszczęśliwy i ja to rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87068382]Jak patrzę na niektóre związki wśród moich znajomych to nie wiem czy to takie oczywiste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No na życie innych ludzi nie mamy wpływu. Natomiast jeśli chodzi o toksyczne związki to jest to złożona sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 16:38   #50
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie umiem być sama

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87068414]Nie rozumiem tych komentarzy. Co to ma na celu, wybacz? Dowalenie autorce - tak, beznadziejnie, że jesteś sama, ja jestem w związku i jestem TAKA szczęśliwa.

Wiadomo, że związek to fajna sprawa, ale ludzie wiążą się i rozstają, a zanim znajdą tego odpowiedniego partnera, może przewinąć się kilku różnych. Życie w związku i życie samemu jest różne i żadne głosy nie przekonają mnie, że tak nie jest. Kiedy jesteś sama skupiasz się cała na sobie. Żyjesz z sobą. Musisz, bądź chcesz zostać dłużej w pracy? Zostajesz. Nie martwisz się, że on tam w domu czeka, nie martwisz się, że wolałabyś być teraz w domu z nim. Chcesz pojechać na wakacje? Wybierasz biuro podróży i jedziesz gdzie chcesz, nie konsultując się z nikim, nie biorąc pod uwagę niczyje widzimisie. Chcesz spędzić 3 dni w piżamie przed telewizorem? Albo 3 dni na imprezie? ROBISZ TO. I nie przejmujesz się NIKIM. Nie myślisz o NIKIM.
Ale jest fajna sprawa, w której singielki mają przewagę - Zakochanie. Ile kobiet zamężnych chciałoby to przeżyć jeszcze raz. Kiedy poznajesz faceta, czujesz tą fascynacje, motyle w brzuchu, pożądanie. Niestety, ale u kobiet w stałych związkach to zanika i śni im się to po nocach.[/QUOTE]A jaki sens ma mówienie autorce, że bycie w związku jest gorsze, a jej szczęśliwe koleżanki pewnie tak naprawdę nie są szczęśliwe? Bo posty, których się przyczepiłaś były odpowiedzią na taki post.

Też nie czaję tych tekstów o ograniczeniach w związku. Jak muszę zostać dłużej w pracy to piszę facetowi o tym i sam się sobą zajmie, a ja nie mam nawet czasu myśleć w robocie, że wolałabym być gdzieś indziej. 3 dni z domu mi się też zdarza nie wychodzić i siedzieć w dresie. Mój facet z tym nie ma problemu. Fakt, na imprezy nie chodzę, ale po prostu nie lubię. Jakbym lubiła to bym się pewnie związała z imprezowiczem. A jak chce gdzieś jechać to po prostu mówię i jakoś to razem dogrywamy. Sama i tak bym nie pojechała, bo nie lubię. Jako singielka jeździłam z przyjaciółką. Jeszcze trudniej było nam się zgadać niż z facetem, z którym żyje pod jednym dachem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-08-09 o 16:39
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 17:52   #51
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nie umiem być sama

A po co w ogóle przyjmować jakiekolwiek stanowisko co jest lepsze, a co gorsze? Związek to stan rzeczy a nie wybór. Chodzi o znalezienie równowagi w swoim życiu. Tak wybalansować wszystkie jego części aby, gdy zabraknie jednej, nic nie runęło.
Każdy człowiek ma okresy w życiu gdy jest w związku i okresy gdy nie jest. Dlaczego ten gdy nie jest - jest biedniejszy i szybciutko, szybciutko trzeba kogoś znaleźć?
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 18:53   #52
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Nie umiem być sama

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87068313]Powiem tak, być w dobrym związku to zdecydowanie lepiej niż być samemu, ale być w złym związku to zdecydowanie gorzej niż być samemu. Dlatego nie ma sensu wiązać się na siłę i trzymać drugiej osoby, kiedy coś nie gra. Jak byłam sama to skupiałam się na sobie i poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która wzbogaci pozytywnie moje życie. Udało się i myślę, że wam dziewczyny też powinno

Dziwią mnie tylko osoby, które tak niesamowicie gloryfikują singielstwo jakby związek to miały być same ograniczenia i kłótnie.[/QUOTE]

Tak samo myślę.

Ja bez związku nie potrafię być szczęśliwa. Nie uważam, że w każdym przypadku jest to realne. To dla wielu osób taki fundament piramidy szczęścia (w tym dla mnie). Cała reszta jest dla mnie tylko właśnie miłym dodatkiem do rodziny, czyli mojego TŻ. Jest on moim całym światem.

Przy tym rozwijam się w dużym tempie, dbam o siebie, TŻ troszczy się o mój rozwój zawodowy i mnie wspiera, daje kopa, czy choćby ogarnia przestrzeń żebym mogła się realizować (to działa w obie strony). Będąc singielką nie miałabym znikąd wsparcia.

Nie do końca wierzę w takie "bądź szczęśliwa sama ze sobą, zanim wejdziesz w związek". Przed związkiem byłam bardzo nieszczęśliwa, obecnie jestem szczęśliwa i spełniona, choć oczywiście zajęło to kilka lat. Ale moim zdaniem niespecjalnie da się rozwinąć w kierunku bycia lepszej partnerką, będąc samemu. To trzeba robić z kimś. Czuję, że nic mnie tak nie rozwinęło, żadna znajomość i żadna ilość zajęć w szkole, jak głęboka relacja z partnerem.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 10:36   #53
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Tak samo myślę.

Ja bez związku nie potrafię być szczęśliwa. Nie uważam, że w każdym przypadku jest to realne. To dla wielu osób taki fundament piramidy szczęścia (w tym dla mnie). Cała reszta jest dla mnie tylko właśnie miłym dodatkiem do rodziny, czyli mojego TŻ. Jest on moim całym światem.

Przy tym rozwijam się w dużym tempie, dbam o siebie, TŻ troszczy się o mój rozwój zawodowy i mnie wspiera, daje kopa, czy choćby ogarnia przestrzeń żebym mogła się realizować (to działa w obie strony). Będąc singielką nie miałabym znikąd wsparcia.

Nie do końca wierzę w takie "bądź szczęśliwa sama ze sobą, zanim wejdziesz w związek". Przed związkiem byłam bardzo nieszczęśliwa, obecnie jestem szczęśliwa i spełniona, choć oczywiście zajęło to kilka lat. Ale moim zdaniem niespecjalnie da się rozwinąć w kierunku bycia lepszej partnerką, będąc samemu. To trzeba robić z kimś. Czuję, że nic mnie tak nie rozwinęło, żadna znajomość i żadna ilość zajęć w szkole, jak głęboka relacja z partnerem.
Ok, pod warunkiem, że trafisz na odpowiednią dla siebie i dopasowaną osobę. A o to ciężko
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 12:09   #54
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Ok, pod warunkiem, że trafisz na odpowiednią dla siebie i dopasowaną osobę. A o to ciężko
Tak, w tym cały ten problem, że szczęście daje tylko związek udany. Nieudany, nie dość że szczęścia nie przysparza, to jeszcze go ujmuje. I tu się zgadzam z Leany, że lepiej być w dobrym związku niż samemu (o ile oczywiście chce się być w związku) ale lepiej być samemu niż w złym związku.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 13:22   #55
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Nie umiem być sama

Zapisałam się na fb na kilka kobiecych grup i tam ciagle jest wałkowany temat ze łobuz kocha najbardziej wiec nie wszyscy tak sadza Ze lepiej być samemu nuz w byle jakim związku XD

Muszę się wypisać z tych grup
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 14:22   #56
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Zapisałam się na fb na kilka kobiecych grup i tam ciagle jest wałkowany temat ze łobuz kocha najbardziej wiec nie wszyscy tak sadza Ze lepiej być samemu nuz w byle jakim związku XD

Muszę się wypisać z tych grup
Te kobiety też kiedyś dojrzeją
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 09:42   #57
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Nie umiem być sama

Ile lat mają te kobiety? 22? Myślę, że maksymalnie sądząc po tym. A potem płacz i pisanie smutnych wątków na wizażu
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 10:27   #58
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nie umiem być sama

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Ile lat mają te kobiety? 22? Myślę, że maksymalnie sądząc po tym. A potem płacz i pisanie smutnych wątków na wizażu

Obstawiam, że jakieś 17.

Ale zupełnie offtopowo - na studiach czytałam książkę o genetyce, w której wyjaśnione było dlaczego kobiety pociągają 'źli chłopcy'. Wszystkie ich niebezpieczne zachowania - tatuaże, kolczyki, jazda na motorze, sporty ekstremalne - odbieramy jako silne geny i większe szanse na przetrwanie (więc nasze potomstwo będzie silniejsze)
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 10:29   #59
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Nie umiem być sama

bardziej bym zakładała, że PoPoo nie wyłapuje ironii
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 11:17   #60
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Nie umiem być sama

To właśnie jest najstraszniejsze ze tam piszą zupełnie powaznie - np grupa „wyrafinowana”. Myślałam dołączając ze tematyka to będzie elegancja,lifestyle a tam peany na temat „ złych chłopców” XD

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

I zarzekanie się jak to się magicznie zmieniają po ślubie i przy dziecku , mówienie o tym jak to można takiego kogos „naprawić” i mieć cudownego faceta XF
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-25 13:56:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.