TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-27, 13:45   #31
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Moje intensywne poszukiwania oleju trwają
Póki co podzielę się moimi olejowymi spostrzeżeniami, bo wydają mi się całkiem interesujące

Otóż wbrew ogólnie przyjętej listy olejowej zakupiłam olej sezamowy (jednonienasycony; omega-9 50%). Wiem, że powinnam raczej go omijać, ponieważ oliwa, która wybitnie się u mnie nie sprawdziła znajduje się na liście zaledwie dwie pozycje wyżej (jednonienasycony; omega-9 56%).

I co z tym sezamowym? A no właśnie... Jest idealny! Tak właśnie wyobrażałam sobie efekty olejowania! Przebija olej ryżowy i lniany. Włosy są gładkie,nawilżone, odżywione, lśniące i chyba szczęśliwe, bo odwdzięczają się lekkim falowaniem Efekty mogę porównać do płukanki lnianej

Jak to możliwe, że oliwa i sezamowy, siostrzane oleje mogą dawać tak różne efekty?

Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest chyba zawartość omega-6, czyli pokrewieństwo do olejów z drugiej grupy. Wysoką zawartość omega-6 ma zarówno dobrze działający na moje włosy ryżowy, jak i sezamowy.

Wszystko byłoby ładne, piękne i logiczne gdyby nie to, że... wśród olejów z drugiej grupy lepiej zadziałał ten z dużą zawartością omega-3, niż -6 (lniany był lepszy od oleju z orzechów włoskich). I bądź tu człowieku mądry...
Kochana, jak on pachnie? Intensywnie, ostro? Do czego byś porównała? Bo ja zapachowiec jestem i spać z jakimś śmierdzielem na włosach całą noc... niefajnie
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:05   #32
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Kochana, jak on pachnie? Intensywnie, ostro? Do czego byś porównała? Bo ja zapachowiec jestem i spać z jakimś śmierdzielem na włosach całą noc... niefajnie
I tu jest jego jedyna wada Pachnie dość mocno (mam ten z Oleofarmu), dla mnie spalonymi sezamkami więc da się przeżyć, ale... co nos, to inne odczucia. Mój mężczyzna mówi, że śmierdzi jak stary olej w smażalni nad morzem Moim zdaniem trochę przesadza Pachnie raczej podobnie jak arachidowy tylko mocniej. Tak sezamowo-orzechowo.

Jednak na noc go jeszcze nie nakładałam, bo trochę mnie ten zapach irytuje. Zazwyczaj smaruję na odżywkę, na 2-3 godziny i wystarcza
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 23:05   #33
MrsImpressivo
Przyczajenie
 
Avatar MrsImpressivo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

mój ulubiony jak na razie, to olej lniany, którego używam w mniejszej, bądź większej ilości codziennie. kokos był moim pierwszym olejem i szczerze mówiac na moich włosach już lepiej spisał się zwykły słonecznikowy.. ale wczesniej miałam o wiele bardziej zniszczone włosy, więc może tu jest pies pogrzebany..
__________________
Kłaczki...


31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65
MrsImpressivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 15:44   #34
banjaluka
Przyczajenie
 
Avatar banjaluka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

Hej dziewczyny, chcę zacząć swoją przygodę z olejowaniem włosów ale nie wiem od czego zacząć.. jestem po rozjaśnianiu włosów i czuje że moje włosy są suche i mam zniszczone końcówki, jednocześnie moje włosy są silnie przetłuszczające się, nie wiem jaki olej mógłby mi nie zaszkodzić. co polecacie?
banjaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:18   #35
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

Cytat:
Napisane przez banjaluka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chcę zacząć swoją przygodę z olejowaniem włosów ale nie wiem od czego zacząć.. jestem po rozjaśnianiu włosów i czuje że moje włosy są suche i mam zniszczone końcówki, jednocześnie moje włosy są silnie przetłuszczające się,
Nie włosy, tylko skóra głowy. Możesz olejować tylko włosy a skórę pomijać, albo stosować np olej rycynowy tylko na skórę (jest polecany do tłustej skóry a suche włosy może wysuszyć).

Cytat:
Napisane przez banjaluka Pokaż wiadomość
nie wiem jaki olej mógłby mi nie zaszkodzić. co polecacie?
Zniszczonym włosom nie poleca się oleju kokosowego (i opartych na nim olei z wyciągami np Vatiki), masła shea.
Masz rozjaśniane włosy, więc też raczej nie oliwa z oliwek, bo może zażółcać blond.
Najlepiej zacznij od czegoś łatwo dostępnego, czego można używać też w kuchni np olej winogronowy, rzepakowy, słonecznikowy, albo tanie kosmetyki typu olejek Babydream. Nie radzę zamawiać czy kupować kilku olejów na raz, zwłaszcza tych z krótkimi datami przydatności.
Tak naprawdę nikt Ci nie poleci oleju, który na 100% się u Ciebie sprawdzi, to bardzo indywidualna sprawa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 22:06   #36
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

Włączę się do dyskusji
jak na razie w olejowaniu jestem niedoświaczona, używałam tylko oleju sojowego, który działa istne cuda, włosy mięciutkie, gładkie, za to nigdy więcej oliwy z oliwek której włosy nie cierpią, podobnie jak oleju z pestek winogron nie wiem, od czego to zależy, niezbyt znam się na teorii...
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 11:03   #37
Malinka0005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: TAK-oleje i NIE-oleje czyli pomoc w doborze oleju do włosów

Dziewczyny - odświeżę temat, bo musicie znać moje efekty, które uzyskałam podczas olejowania włosów.
Z natury mam bardzo kręcone włosy. Nigdy ich nie lubiłam, gdyż każdy lok kręcił się inaczej, nie miały równego skrętu i były bardzo przesuszone.
Żaden fryzjer sobie z nimi nie radził - niestety mało jest specjalistów, którzy znają się na tego rodzaju włosach. Musiałam sama znaleźć rozwiązanie. Stylizacja odpadała bo były za suche, postanowiłam obciąć je na krótko i skupić się na mocnym nawilżaniu.
Tak trafiłam na zabieg olejowania włosów. Samo ścięcie trochę pomogło - pozbyłam się najbardziej suchych końcówek.
Od tej pory włosy rosły szybko i bardzo nawilżone i lśniące.
Dzięki olejowaniu ponownie polubiłam swoje loki - jak za czasów dzieciństwa.
Malinka0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 08:24   #38
kasiam2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 16
Olejki vatika

Jakie olejki z firmy vatika polecacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiam2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 09:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.