Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-10, 11:14   #91
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
Wynik z wczorajszego badania 1,1

Mój endo postanowił zniknąć, dzwoniłam do przychodni jakieś 2 tyg temu, bo kończyły mi się leki, lekarza nie ma, nikt nie wie kiedy wróci, brak kontaktu, brak możliwości otrzymania recepty.
A u mnie taka niespodzianka i milion pytań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestem oczywiście lekarzem, ale z takim TSH że spokojem bym poczekała tydzień dłużej na wizytę. Myślę też że ginekolog i tak cię wyśle do endo, a sam nic w tej kwestii nie zdecyduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 11:36   #92
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Nie jestem oczywiście lekarzem, ale z takim TSH że spokojem bym poczekała tydzień dłużej na wizytę. Myślę też że ginekolog i tak cię wyśle do endo, a sam nic w tej kwestii nie zdecyduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanowię się jeszcze nad terminem wizyty, w razie czego zawsze mogę przełożyć. Będę obserwować siebie w tym tygodniu. Wiadomo, że lepiej pójść jak już minie 7 tydzień, dla pewności.

Wybrałam ginekolog-endokrynolog żeby mogła kontrolować tarczycę bez mojego "niedostępnego" endo. Dostanie całą historię dotychczasowych wyników, badań itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 12:04   #93
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
Zastanowię się jeszcze nad terminem wizyty, w razie czego zawsze mogę przełożyć. Będę obserwować siebie w tym tygodniu. Wiadomo, że lepiej pójść jak już minie 7 tydzień, dla pewności.

Wybrałam ginekolog-endokrynolog żeby mogła kontrolować tarczycę bez mojego "niedostępnego" endo. Dostanie całą historię dotychczasowych wyników, badań itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no to luz jak to też endo
A w którym teraz jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 12:33   #94
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
A no to luz jak to też endo
A w którym teraz jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzisiaj 5 tydzień i 3 dzień.
Tak więc trzymam kciuki żeby wszystko dalej układało się pomyślnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 13:03   #95
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hejo

Jak tak was czytam to zazdroszczę niektórym objawów...
Ja w sumie nie mam żadnych konkretnych. W zeszłym tygodniu pobolewanie brzucha, a w tym w sumie cisza Oczywiście generuje to najgorsze myśli.
Wizytę mam na 21.05 (dzień po naszej 3 rocznicy ślubu). Będzie wtedy 6+6.
Boję się strasznie.
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 13:17   #96
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez iwannaseearainbow Pokaż wiadomość
Hejo

Jak tak was czytam to zazdroszczę niektórym objawów...
Ja w sumie nie mam żadnych konkretnych. W zeszłym tygodniu pobolewanie brzucha, a w tym w sumie cisza Oczywiście generuje to najgorsze myśli.
Wizytę mam na 21.05 (dzień po naszej 3 rocznicy ślubu). Będzie wtedy 6+6.
Boję się strasznie.
Ja to też nie mam jakiś objawów, w pierwszej ciąży też nie miałam większy powód do radości niż smutku na pewno jest wszystko ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 13:36   #97
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
Ja to też nie mam jakiś objawów, w pierwszej ciąży też nie miałam większy powód do radości niż smutku na pewno jest wszystko ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie próbowałam sobie przypomnieć jak było w pierwszej ciąży Pamiętam pierwsze mdłości, ale nie umiem sobie przypomnieć kiedy to było
Teraz jedyny objaw to, że mam odmóżdżenie
Wszystko mi się myli, jestem niezdarna, zapominam o wielu rzeczach.
Ostatnio wylałam na siebie wodę przy odcedzaniu ziemniaków notorycznie zapominam słów mąż się śmieje, że po co te testy robiłam skoro widać gołym okiem
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-11, 19:54   #98
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej,
Jestem po wizycie. Fasolka ma szalone pół centymetra, serduszko bije, wszystko wygląda dobrze na tym etapie. Wg usg mam 6t1d, termin na nowy rok

Kolejna wizyta 2 czerwca i potem już pierwsze prenatalne..

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 20:27   #99
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej,
Jestem po wizycie. Fasolka ma szalone pół centymetra, serduszko bije, wszystko wygląda dobrze na tym etapie. Wg usg mam 6t1d, termin na nowy rok

Kolejna wizyta 2 czerwca i potem już pierwsze prenatalne..

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Gratuluję! ️ Wspaniałe wieści!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 20:36   #100
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

A ile się w ciąży chodzi do ginekologa? Co miesiąc, co dwa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 20:56   #101
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej,
Jestem po wizycie. Fasolka ma szalone pół centymetra, serduszko bije, wszystko wygląda dobrze na tym etapie. Wg usg mam 6t1d, termin na nowy rok

Kolejna wizyta 2 czerwca i potem już pierwsze prenatalne..

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Super!
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A ile się w ciąży chodzi do ginekologa? Co miesiąc, co dwa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początku co miesiąc, pod koniec co 2 tygodnie plus jakieś ktg z tego co pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-12, 05:18   #102
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej,
Jestem po wizycie. Fasolka ma szalone pół centymetra, serduszko bije, wszystko wygląda dobrze na tym etapie. Wg usg mam 6t1d, termin na nowy rok

Kolejna wizyta 2 czerwca i potem już pierwsze prenatalne..

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Gratuluję serduszka

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 07:56   #103
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Hej,
Jestem po wizycie. Fasolka ma szalone pół centymetra, serduszko bije, wszystko wygląda dobrze na tym etapie. Wg usg mam 6t1d, termin na nowy rok

Kolejna wizyta 2 czerwca i potem już pierwsze prenatalne..

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Gratulacje



Ja jestem właśnie po czacie z położną. Wczoraj pojawiło się delikatne plamienie. Na dodatek bulgotanie w brzuchu. Położna wystawiła skierowanie na badanie usg - zapisałam się na 19-05.
Nam najczarniejsze myśli... Osiwieję lub nabawię się rozstroju nerwowego zanim się dorobię drugiego dziecka
Jedyne co mnie 'uspokaja' to to, że mąż i córka wstali i też twierdzą, że im jeździ w brzuchu. Może po prostu zbieg okoliczności. Bo ja się trochę pożegnałam z tą ciążą...
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 08:53   #104
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dziękuję za gratulacje wszystkie
Dla mnie to hmm połowa sukcesu. Wczoraj się nie ucieszyłam nawet, tylko odetchnęłam że jeden etap za mną. Moja poprzednia ciąża szła tak samo, pierwsza wizyta- wszystko ok, serduszko, badania. Druga wizyta cisza a potem już szpital. Ucieszę się po pierwszych prenatalnych.

A wczoraj tak się źle czułam, i nie wiem czy to stres ze mnie schodził czy za dużo latałam czy po badaniu. Bolał mnie brzuch, stwardniał, było mi niedobrze, nie mogłam usnąć. Plus z tego taki, że tż uśpił syna i da się. Wcześniej się nie chciało/dało. Pomijam to jak wygląda mieszkanie. Wstałam teraz i nie wiem gdzie ręce włożyć. Ale to mała cena
Cytat:
Napisane przez iwannaseearainbow Pokaż wiadomość
Gratulacje







Ja jestem właśnie po czacie z położną. Wczoraj pojawiło się delikatne plamienie. Na dodatek bulgotanie w brzuchu. Położna wystawiła skierowanie na badanie usg - zapisałam się na 19-05.

Nam najczarniejsze myśli... Osiwieję lub nabawię się rozstroju nerwowego zanim się dorobię drugiego dziecka

Jedyne co mnie 'uspokaja' to to, że mąż i córka wstali i też twierdzą, że im jeździ w brzuchu. Może po prostu zbieg okoliczności. Bo ja się trochę pożegnałam z tą ciążą...
Znam te czarne myśli ale nie daj się. W niektórych ciążach plamienie jest długo, póki to nie jest żywa krew to jest dobrze! Ściskam mocno i kciuki za wasze 3 brzuchy.
Czy mieszkasz w UK?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 09:20   #105
_pink_flamink_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 13
Dot.: Mamy styczniowe 2021

@mervie super gratulacje ) Fajnie czytać, że serduszko już jest, teraz będzie tylko lepiej Ja mam za tydzień 19.05 wizytę serduszkową. Umówiłam się na 9 rano, żeby nie stresować się cały dzień. Mam nadzieję że już coś będzie widać, bo będzie to u mnie 6+2 oczywiście na pierwszą wizytę pobiegłam już tydzień temu, bardziej żeby się uspokoić i warto było oczywiście stwierdziliśmy z lekarzem zgodnie że za wcześnie na usg, bo nic nie będzie widać. Zwiększył mi dawkę euthyroxu, zbadał szyjkę macicy, zobaczył dwie mini torbiele i uczulił, ze plamienie może się pojawić, żeby nie panikować w razie czego. Uspokoił, że beta jest naprawdę w normie, ale żeby już jej nie powtarzać. No i że cieszy się, że spotykamy się tym razem w lepszych okolicznościach. To jest mój nowy lekarz, zajmował się mną na izbie przyjęć w czasie poronienia i od razu stwierdziłam ze to jest to . Mój poprzedni ginekolog, bardzo polecany i oblegany, ale chyba nadawaliśmy na innych falach i ciężko było mi złapać z nim naturalny kontakt i nie lubiłam wizyt u niego. Tego nowego bardzo lubię i nawet w opiniach na znanylekarz pojawia się często, że to jest lekarz od uspokajania takich różnych panikar jak ja nie mogę się doczekać badania za tydzień, wierzę że będzie z nami wszystko dobrze.

A i jeszcze w likend byliśmy u rodziców, jak zostałam sama z mamą, to przy obieraniu ziemniaków mówi mi tak: wiesz co Ola, w tamtym tygodniu śniły mi się jaja, takie wielkie kosze jaj! I tak sobie pomyślałam, czy ty przypadkiem w ciąży nie jesteś?
_pink_flamink_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 11:18   #106
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cześć

Ktoś pisał, że nie ma objawów. Ja w sumie też nie za bardzo.
W poprzednim tygodniu miałam, ale teraz się uspokoiło.
Chociaż w sumie mam jeden objaw, biust mi rośnie jak na drożdżach.

Umówiłam się do lekarza na 25 maja - podobno wtedy już będzie serduszko. Zastanawiam się jeszcze nad prowadzeniem ciąży u położnej. Dzisiaj będziemy rozmawiać i ustalać szczegóły.
Ogólnie czuję się wybitnie dobrze, mąż jest wyjątkowo troskliwy. Fajna ta ciąża
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 13:22   #107
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Znam te czarne myśli ale nie daj się. W niektórych ciążach plamienie jest długo, póki to nie jest żywa krew to jest dobrze! Ściskam mocno i kciuki za wasze 3 brzuchy.
Czy mieszkasz w UK?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Dokładnie to samo napisała mi położna niby to wiem, ale ta ciąża po stracie jest dla mnie strasznie trudna pod względem emocjonalnym i nie myślę logicznie
Nie, mieszkam w PL

I w końcu poszłam na betę mąż nie miał zaplanowanej żadnej rozmowy to poleciałam do pobliskiego labu. I wiecie co? Wyszłam zapominając zapłacić Pani się śmiała, że chyba niepotrzebna ta beta Bardzo się wszystkim stresuję. Z córką ciąża to było takie głaskanie się po brzuszku i buszowanie po necie w poszukiwaniu wyprawki


Dziewczyny ile nas tu po stratach?
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 13:41   #108
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Iska00 Pokaż wiadomość
Cześć

Ktoś pisał, że nie ma objawów. Ja w sumie też nie za bardzo.
W poprzednim tygodniu miałam, ale teraz się uspokoiło.
Chociaż w sumie mam jeden objaw, biust mi rośnie jak na drożdżach.

Umówiłam się do lekarza na 25 maja - podobno wtedy już będzie serduszko. Zastanawiam się jeszcze nad prowadzeniem ciąży u położnej. Dzisiaj będziemy rozmawiać i ustalać szczegóły.
Ogólnie czuję się wybitnie dobrze, mąż jest wyjątkowo troskliwy. Fajna ta ciąża
Ja też nie mam objawów.

A co to znaczy prowadzenie ciąży przez położną? Zawsze mi się wydawało, że to lekarz prowadzi.

Ja mam wizytę za tydzien.
Mam nadzieję, że dostanę jakiś papier na tą ciążę, jakieś zaświadczenie.

Zwolnienia nie chce, bo chce jak najdłużej chodzić do pracy, o ile nie będę się źle czuła itp. tylko chce żeby mój pracodawca mial na papierze, że jestem w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 13:50   #109
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez _pink_flamink_ Pokaż wiadomość
@mervie super gratulacje ) Fajnie czytać, że serduszko już jest, teraz będzie tylko lepiej Ja mam za tydzień 19.05 wizytę serduszkową. Umówiłam się na 9 rano, żeby nie stresować się cały dzień. Mam nadzieję że już coś będzie widać, bo będzie to u mnie 6+2 oczywiście na pierwszą wizytę pobiegłam już tydzień temu, bardziej żeby się uspokoić i warto było oczywiście stwierdziliśmy z lekarzem zgodnie że za wcześnie na usg, bo nic nie będzie widać. Zwiększył mi dawkę euthyroxu, zbadał szyjkę macicy, zobaczył dwie mini torbiele i uczulił, ze plamienie może się pojawić, żeby nie panikować w razie czego. Uspokoił, że beta jest naprawdę w normie, ale żeby już jej nie powtarzać. No i że cieszy się, że spotykamy się tym razem w lepszych okolicznościach. To jest mój nowy lekarz, zajmował się mną na izbie przyjęć w czasie poronienia i od razu stwierdziłam ze to jest to . Mój poprzedni ginekolog, bardzo polecany i oblegany, ale chyba nadawaliśmy na innych falach i ciężko było mi złapać z nim naturalny kontakt i nie lubiłam wizyt u niego. Tego nowego bardzo lubię i nawet w opiniach na znanylekarz pojawia się często, że to jest lekarz od uspokajania takich różnych panikar jak ja nie mogę się doczekać badania za tydzień, wierzę że będzie z nami wszystko dobrze.

A i jeszcze w likend byliśmy u rodziców, jak zostałam sama z mamą, to przy obieraniu ziemniaków mówi mi tak: wiesz co Ola, w tamtym tygodniu śniły mi się jaja, takie wielkie kosze jaj! I tak sobie pomyślałam, czy ty przypadkiem w ciąży nie jesteś?
Bardzo ważne jest mieć lekarza, z którym można normalnie porozmawiać i przy którym dobrze się człowiek czuje. Ja w ciąży z synem zmieniłam prowadzącego pod koniec 1 trymestru. Nie żałuję, do dziś zostałam z moją gin, młoda lekarka, ciepła a przy tym rzeczowa i życiowa, taka na czasie

Cytat:
Napisane przez Iska00 Pokaż wiadomość
Cześć

Ktoś pisał, że nie ma objawów. Ja w sumie też nie za bardzo.
W poprzednim tygodniu miałam, ale teraz się uspokoiło.
Chociaż w sumie mam jeden objaw, biust mi rośnie jak na drożdżach.

Umówiłam się do lekarza na 25 maja - podobno wtedy już będzie serduszko. Zastanawiam się jeszcze nad prowadzeniem ciąży u położnej. Dzisiaj będziemy rozmawiać i ustalać szczegóły.
Ogólnie czuję się wybitnie dobrze, mąż jest wyjątkowo troskliwy. Fajna ta ciąża
No i oby taka fajna ciąża była do końca


Cytat:
Napisane przez iwannaseearainbow Pokaż wiadomość
Dokładnie to samo napisała mi położna niby to wiem, ale ta ciąża po stracie jest dla mnie strasznie trudna pod względem emocjonalnym i nie myślę logicznie
Nie, mieszkam w PL

I w końcu poszłam na betę mąż nie miał zaplanowanej żadnej rozmowy to poleciałam do pobliskiego labu. I wiecie co? Wyszłam zapominając zapłacić Pani się śmiała, że chyba niepotrzebna ta beta Bardzo się wszystkim stresuję. Z córką ciąża to było takie głaskanie się po brzuszku i buszowanie po necie w poszukiwaniu wyprawki


Dziewczyny ile nas tu po stratach?
Ten czat z położną mnie zmylił, to takie bardzo brytyjskie mieszkałam tam kilka lat, pewnie mam zboczenie

No i po stratach niestety ja, mam jednego syna, teraz to moja 4 ciąża


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-12, 14:08   #110
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Ten czat z położną mnie zmylił, to takie bardzo brytyjskie mieszkałam tam kilka lat, pewnie mam zboczenie

No i po stratach niestety ja, mam jednego syna, teraz to moja 4 ciąża
Ja akurat mam opiekę w luxmedzie i tam oferują czaty z różnymi specjalistami

Jesteś mega silna <3 ja się obawiam, że jeśli jeszcze raz nam się nie uda, to kolejny raz nie dam rady...
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 14:13   #111
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez iwannaseearainbow Pokaż wiadomość
Ja akurat mam opiekę w luxmedzie i tam oferują czaty z różnymi specjalistami



Jesteś mega silna <3 ja się obawiam, że jeśli jeszcze raz nam się nie uda, to kolejny raz nie dam rady...
Ja z tż już podjęliśmy taką decyzję, jak teraz się nie uda to koniec. To wszystko dużo nas kosztuje- nerwy, stres i złamane serca. A ja mam 33 lata skończone i od kilku lat nie pracuję bo były studia i Iwo był mały. Więc jak dla mnie ostatni gwizdek bo przed 40 chciałabym ruszyć też ze swoim życiem

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 14:37   #112
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja też nie mam objawów.

A co to znaczy prowadzenie ciąży przez położną? Zawsze mi się wydawało, że to lekarz prowadzi.

Ja mam wizytę za tydzien.
Mam nadzieję, że dostanę jakiś papier na tą ciążę, jakieś zaświadczenie.

Zwolnienia nie chce, bo chce jak najdłużej chodzić do pracy, o ile nie będę się źle czuła itp. tylko chce żeby mój pracodawca mial na papierze, że jestem w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od 2017 roku weszło prawo, które daje położnym uprawnienia do prowadzenia ciąży fizjologicznej. Położna bada, rozmawia, przygotowuje do porodu psychicznie i fizycznie, zleca badania, pobiera materiał do badań, interpretuje wyniki, itp. Do lekarza należy iść raz w trakcie każdego trymestru na badanie USG (i prenatalne, jeśli ktoś chce).
Położne prowadzą swoje praktyki w ramach NFZ lub prywatnie.
Taka położna prowadzi kobietę praktycznie od pierwszej wizyty aż po wizyty patronażowe.
Jestem po rozmowie z moją panią położną i powiem Wam, że jestem zachwycona Współpracuje też z bardzo dobrą panią ginekolog, do której mogę chodzić na USG.

L4 nie planuję, ale powiem Wam że mam trochę wyrzuty sumienia wobec pracodawcy Kilka miesięcy temu zaczęłam nową pracę, a teraz muszę iść powiedzieć, że jestem w ciąży. Pracodawca cudowny, więc tym bardziej mi przykro, że trochę go wystawiam. ehhh, dylematy

Edytowane przez Iska00
Czas edycji: 2020-05-12 o 14:45
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 14:46   #113
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Iska00 Pokaż wiadomość
Od 2017 roku weszło prawo, które daje położnym uprawnienia do prowadzenia ciąży fizjologicznej. Położna bada, rozmawia, przygotowuje do porodu psychicznie i fizycznie, zleca badania, pobiera materiał do badań, interpretuje wyniki, itp. Do lekarza należy iść raz w trakcie każdego trymestru na badanie USG (i prenatalne, jeśli ktoś chce).

Położne prowadzą swoje praktyki w ramach NFZ lub prywatnie.

Taka położna prowadzi rodzącą praktycznie od pierwszej wizyty aż po wizyty patronażowe.

Jestem po rozmowie z moją panią położną i powiem Wam, że jestem zachwycona Współpracuje też z bardzo dobrą panią ginekolog, do której mogę chodzić na USG.



L4 nie planuję, ale powiem Wam że mam trochę wyrzuty sumienia wobec pracodawcy Kilka miesięcy temu zaczęłam nową pracę, a teraz muszę iść powiedzieć, że jestem w ciąży. Pracodawca cudowny, więc tym bardziej mi przykro, że trochę go wystawiam. ehhh, dylematy
Myślałam, że w Polsce nie ma takiej możliwości żeby położna prowadziła ciążę. W przypadku fizjologicznej ciąży i kiedy wszystko jest w porządku to faktycznie dobra opcja.

Ja z kolei przechodzę od czerwca na krótki urlop wychowawczy. Planowałam, że będzie trwał do końca sierpnia i w trakcie chciałam szukać nowej pracy, ale w obecnej sytuacji to po 12 tygodniu ciąży chyba przejdę na L4. W poprzedniej ciąży pracowałam do 7 miesiąca, później będąc na zwolnieniu przychodziłam czasem pomoc osobie zatrudnionej na moje stanowisko, a i tak postanowiono mnie zwolnić po urlopach

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 19:49   #114
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Ja z kolei przechodzę od czerwca na krótki urlop wychowawczy. Planowałam, że będzie trwał do końca sierpnia i w trakcie chciałam szukać nowej pracy, ale w obecnej sytuacji to po 12 tygodniu ciąży chyba przejdę na L4. W poprzedniej ciąży pracowałam do 7 miesiąca, później będąc na zwolnieniu przychodziłam czasem pomoc osobie zatrudnionej na moje stanowisko, a i tak postanowiono mnie zwolnić po urlopach

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja się zastanawiałam nad wychowawczym... Boję się dać młodą teraz do żłobka... Boję się, że coś tam załapie. Jak chodziła to w sezonie wszyscy we 3 chorowaliśmy i to takie przeziębienia, że składało nas strasznie. W czasie kiedy poroniłam byłam właśnie chora (pierwszy raz od 5 lat miałam gorączkę) i to zaraziłam się od młodej (tyle, że ona już lżej przechodziła).

Przyszły wyniki bety. Oczywiście nie była bym sobą jakbym się nie zamartwiała. Ponad 29 tys Z córką miałam w 4+5 niecałe 3 tys
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 05:50   #115
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej
Wygląda na to, że będę styczniowką. Wczoraj zobaczyłam bladziocha i beta wyszła 25, sam początek Na stanie w domu mam roczniaka, więc cieszymy się bardzo ale również jesteśmy przerażeni co to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:48   #116
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Hej
Wygląda na to, że będę styczniowką. Wczoraj zobaczyłam bladziocha i beta wyszła 25, sam początek Na stanie w domu mam roczniaka, więc cieszymy się bardzo ale również jesteśmy przerażeni co to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetna wiadomość, witaj!
Mam koleżankę, która urodziła miesiąc temu 3 dziecko. Wszystkie rok po roku! Tak więc dacie radę...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:58   #117
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Hej
Wygląda na to, że będę styczniowką. Wczoraj zobaczyłam bladziocha i beta wyszła 25, sam początek Na stanie w domu mam roczniaka, więc cieszymy się bardzo ale również jesteśmy przerażeni co to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj

Gratulacje
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 17:41   #118
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Hej
Wygląda na to, że będę styczniowką. Wczoraj zobaczyłam bladziocha i beta wyszła 25, sam początek Na stanie w domu mam roczniaka, więc cieszymy się bardzo ale również jesteśmy przerażeni co to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 08:03   #119
Lilou_898
Raczkowanie
 
Avatar Lilou_898
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 146
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej Dziewczyny u mnie przesuneli wizytę z 22 na przedwczoraj i hije już serduszko ☺☺Wg USG 5+6. Od wczoraj mecza mnie wymioty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilou_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 08:12   #120
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Lilou_898 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny u mnie przesuneli wizytę z 22 na przedwczoraj i hije już serduszko Wg USG 5+6. Od wczoraj mecza mnie wymioty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.