Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-02, 16:11   #4951
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja mam zwykłą poduszkę z puchu i pierza. Jest wygodna, bo mogę ją sobie odpowiednio spłaszczyć w dole - tam gdzie trzymam głowę.
Nie poradzę sklepu, bo to jakaś stara poduszka, którą moja ciotka sama robiła lata temu.
Ale na pewno łatwiej uformować pod siebie puch/pierz niż te syntetyczne wypełnienia.

Ja bym sprawdziła ofertę Jysk, z tych tańszych np. ta:
https://jysk.pl/sypialnia/poduszki/w...00g-alta-70x80

Tylko nie wiem, jak wypchana jest poduszka z 1200 g wypelnienia.
Ja mam poduszkę tej wielkości z takim wypełnieniem i jak na moje potrzeby, jest go za mało.

Moja jest inna, w niebieskim poszyciu, ale to chyba niewiele zmienia.
Rano jest rozpłaszczona. Podkładam jaśka pod twarz.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 20:01   #4952
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ja mam poduszkę tej wielkości z takim wypełnieniem i jak na moje potrzeby, jest go za mało.

Moja jest inna, w niebieskim poszyciu, ale to chyba niewiele zmienia.
Rano jest rozpłaszczona. Podkładam jaśka pod twarz.
To moim zdaniem osobie spiacej na brzuchu taka by odpowiadała. Jak ja śpię na brzuchu, to lubię mieć poduszkę dość płasko, żeby nie wykrzywiac zanadto kręgosłupa
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 09:25   #4953
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja mam zwykłą poduszkę z puchu i pierza. Jest wygodna, bo mogę ją sobie odpowiednio spłaszczyć w dole - tam gdzie trzymam głowę.
Nie poradzę sklepu, bo to jakaś stara poduszka, którą moja ciotka sama robiła lata temu.
Ale na pewno łatwiej uformować pod siebie puch/pierz niż te syntetyczne wypełnienia.

Ja bym sprawdziła ofertę Jysk, z tych tańszych np. ta:
https://jysk.pl/sypialnia/poduszki/w...00g-alta-70x80

Tylko nie wiem, jak wypchana jest poduszka z 1200 g wypelnienia.
Taka wieloletnia poduszka z pierza to jest bomba biologiczna. Wole poduszki z wypelnieniem sztucznym, ktore mozna wyprac. Wiele osob ma alergie, czesto nie mysla o tym zeby "zabrac sie" za swoje poduszki " jak objawy sie nasilaja podczas snu.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 17:19   #4954
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87139738]Taka wieloletnia poduszka z pierza to jest bomba biologiczna. Wole poduszki z wypelnieniem sztucznym, ktore mozna wyprac. Wiele osob ma alergie, czesto nie mysla o tym zeby "zabrac sie" za swoje poduszki " jak objawy sie nasilaja podczas snu.[/QUOTE]
Poduszkę z puchem i pierzem też można wyprać. A nawet trzeba.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To moim zdaniem osobie spiacej na brzuchu taka by odpowiadała. Jak ja śpię na brzuchu, to lubię mieć poduszkę dość płasko, żeby nie wykrzywiac zanadto kręgosłupa
Ja też śpię na brzuchu i dla mnie jest za płasko.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 18:13   #4955
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Poduszkę z puchem i pierzem też można wyprać. A nawet trzeba.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------


Ja też śpię na brzuchu i dla mnie jest za płasko.
No to widocznie kwestia preferencji. Ja lubię spać nisko. Miałam, że to kwestia spania na brzuchu, ale widocznie nie tylko.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 13:35   #4956
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mój problem - brak kompetentnych lekarzy i lekceważenie pacjentów.

I jeszcze podejście typu - jeśli powiesz, że nie możesz schudnąć a nie masz 20 kilo nadwagi to nie jest problem i nie wiadomo po co chcesz chudnąć, bo jakbyś miała 20 kilo nadwagi to wtedy byłby problem.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 13:44   #4957
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mój problem - brak kompetentnych lekarzy i lekceważenie pacjentów.

I jeszcze podejście typu - jeśli powiesz, że nie możesz schudnąć a nie masz 20 kilo nadwagi to nie jest problem i nie wiadomo po co chcesz chudnąć, bo jakbyś miała 20 kilo nadwagi to wtedy byłby problem.
Bardzo się zgadzam.

Mam PCOS, miałam BARDZO bolesne i nieregularne okresy, gdy poszłam do ginekologa to stwierdził 'że taka moja uroda', a ewentualnymi problemami z płodnością i zajściem w ciążę będziemy się martwić jak będę chciała zostać mamą. Oczywiście wtedy zaprasza do swojej kliniki leczenia bezpłodności
Myślałam że przeskoczę przez to jego biurko i go pobiję.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-04, 13:54   #4958
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Bardzo się zgadzam.

Mam PCOS, miałam BARDZO bolesne i nieregularne okresy, gdy poszłam do ginekologa to stwierdził 'że taka moja uroda', a ewentualnymi problemami z płodnością i zajściem w ciążę będziemy się martwić jak będę chciała zostać mamą. Oczywiście wtedy zaprasza do swojej kliniki leczenia bezpłodności
Myślałam że przeskoczę przez to jego biurko i go pobiję.
Jak jeszcze raz usłyszę, że taka uroda hashi, że jestem senna, nic mi się nie chce, że mam suchą skórę, że tyję, że nie mogę schudnąć itd i że nic nie da się z tym zrobić to będę gryźć. Tak samo jeszcze żaden endo nie powiedział mi nic na temat jedzenia, diety, jakie to ważne itd. A potem się dziwią, że ludzie diagnozują się w necie.

Ostatnio usłyszałam coś co mnie rozłożyło na łopatki - kiedy powiedziałam, że mam otłuszczony brzuch, wyglądam jakbym była w ciąży i ponad 80 cm w pasie, co przy mojej sylwetce nie wygląda za ciekawie (mimo liczenia kalorii, diety itd) i nie powinno tak być to usłyszałam, że niektórzy już po prostu tak mają, że tłuszcz odkłada się na brzuchu i ciężko go ruszyć i "Ćwiczy pani? Musi pani robić więcej ćwiczeń typowo na brzuch i wtedy pozbędzie się pani tego tłuszczu"
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 16:36   #4959
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak jeszcze raz usłyszę, że taka uroda hashi, że jestem senna, nic mi się nie chce, że mam suchą skórę, że tyję, że nie mogę schudnąć itd i że nic nie da się z tym zrobić to będę gryźć. Tak samo jeszcze żaden endo nie powiedział mi nic na temat jedzenia, diety, jakie to ważne itd. A potem się dziwią, że ludzie diagnozują się w necie.
Mi dwóch endokrynologów powiedziało, że mam żadnej diety nie stosować, bo żadne wyniki badań nie potwierdzają, że dieta wpływa jakoś na hashimoto. I że mam żadnych forów nie czytać, bo jest tam masa bzdur I ja się zgadzam. Żadnej diety nie stosuję, fora podczytuję, ale mam dystans do tego co ludzie tam piszą.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 16:53   #4960
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87144255]Mi dwóch endokrynologów powiedziało, że mam żadnej diety nie stosować, bo żadne wyniki badań nie potwierdzają, że dieta wpływa jakoś na hashimoto. I że mam żadnych forów nie czytać, bo jest tam masa bzdur I ja się zgadzam. Żadnej diety nie stosuję, fora podczytuję, ale mam dystans do tego co ludzie tam piszą.[/QUOTE]Ja czytałam sporo artykułów na ten temat, nie na forach. I wszędzie piszą, że prawidłowo dobrana dieta jest równie istotna co farmakoterapia a lekarze powinni edukować pacjentów odnośnie postępowania wspomagającego, jakim jest odpowiednio dobrana dieta. Są też ludzie, którzy dzięki odpowiednieniu żywieniu mogli przestać brać leki. I mówiąc dieta nie mam na myśli jakichś specjalnych diet cud, tylko odpowiednio dobranego makro i ilości kalorii. Nie uważam, żeby to były bzdury.
Ja myślę, że lekarze po prostu nie mają o tym pojęcia.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2019-09-04 o 16:56
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 18:57   #4961
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak jeszcze raz usłyszę, że taka uroda hashi, że jestem senna, nic mi się nie chce, że mam suchą skórę, że tyję, że nie mogę schudnąć itd i że nic nie da się z tym zrobić to będę gryźć. Tak samo jeszcze żaden endo nie powiedział mi nic na temat jedzenia, diety, jakie to ważne itd. A potem się dziwią, że ludzie diagnozują się w necie.

Ostatnio usłyszałam coś co mnie rozłożyło na łopatki - kiedy powiedziałam, że mam otłuszczony brzuch, wyglądam jakbym była w ciąży i ponad 80 cm w pasie, co przy mojej sylwetce nie wygląda za ciekawie (mimo liczenia kalorii, diety itd) i nie powinno tak być to usłyszałam, że niektórzy już po prostu tak mają, że tłuszcz odkłada się na brzuchu i ciężko go ruszyć i "Ćwiczy pani? Musi pani robić więcej ćwiczeń typowo na brzuch i wtedy pozbędzie się pani tego tłuszczu"
Lol.

Od kiedy mój teść po zawale usłyszał od lekarza "nieee, nie trzeba zmieniać diety" - nic mnie już nie zdziwi. Jak facet po sześćdziesiątce, jedzący codziennie schabowego ze schabowym, ziemniaki z tłuszczem spod schabowych i kiełbachę smażoną przez kilka dni na tym samym smalcu () nie musi po zawale zmienić diety na bardziej świadomą bo to najpewniej od stresu... no to luuudzie, żyć nie umierać, dieta to jakieś nowomodne fanaberie, c'nie?
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-04, 23:29   #4962
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87144643]Lol.

Od kiedy mój teść po zawale usłyszał od lekarza "nieee, nie trzeba zmieniać diety" - nic mnie już nie zdziwi. Jak facet po sześćdziesiątce, jedzący codziennie schabowego ze schabowym, ziemniaki z tłuszczem spod schabowych i kiełbachę smażoną przez kilka dni na tym samym smalcu () nie musi po zawale zmienić diety na bardziej świadomą bo to najpewniej od stresu... no to luuudzie, żyć nie umierać, dieta to jakieś nowomodne fanaberie, c'nie?[/QUOTE]


Niektorzy lekarze to chyba dyplom ukonczenia medycyny w chipsach znalezli
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 12:29   #4963
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Czy u was rowerzysci ostatnio tez jezdza jak szaleni? Ostatnio bylam swiadkiem jak jakas baba potracila pieszego na przejsciu i jeszcze zaczęła na niego bluzgac, w tym miesiacu widzialam wracajac z pracy juz chyba ze cztery sytuacje jak radiowóz spisywal rowerzystów a obok leżały rowery z np. wygiętymi kołami.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 12:36   #4964
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Tez mi sie wydaje, ze coraz gorzej to wyglada, ściezki powstaly, u nas juz włączone w ulice, to sie znowu za bardzo rozbestwiają. I praktycznie trzeba uwazac jak sie idzie i jak sie jedzie samochodem.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 12:55   #4965
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Shady_Lady Pokaż wiadomość
Czy u was rowerzysci ostatnio tez jezdza jak szaleni? Ostatnio bylam swiadkiem jak jakas baba potracila pieszego na przejsciu i jeszcze zaczęła na niego bluzgac, w tym miesiacu widzialam wracajac z pracy juz chyba ze cztery sytuacje jak radiowóz spisywal rowerzystów a obok leżały rowery z np. wygiętymi kołami.
Tak. Od jakichś 5 lat jak mam prawo jazdy to zauważyłam.

Ostatnio idę przejściem dla pieszych. I trąbi za mną. I trąbi. I w końcu mnie wymija i mówi "serio?"

Ale się wku*wiłam. Wrzasnęłam za nim "to jest przejście dla pieszych, niedouczony peonie, przepisy ruchu drogowego się kłaniają"

Ciekawe czy usłyszał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 13:13   #4966
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Shady_Lady, z tego co widze, to tutaj na watku co chwile ktos narzeka na rowerzystow.

I tak samo na ludzi na tych hulajnogach. Pruja z predkoscia swiatla po chodnikach wymijajac ludzi od tylu jak pionki, wciskajac sie w 0,5m przestrzenie miedzy nimi. Bez zadnego ostrzezenia, dzwonka. Jakby ktos z pieszych zrobil krok w bok, to jest wypadek. Ale to wina skrajnie nieodpowiedzialnych kierowcow tych rowerow i hulajnog
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 13:14   #4967
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Nie raz już widziałam jak rowerzyści jechali ulicą, a za nimi sznurek aut jadących 20km/h choć obok niemal na wyciągnięcie ręki mieli ścieżkę dla rowerów. Nie wiem czy oni to robią specjalnie czy o co chodzi.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 13:26   #4968
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

To chyba zależy, jak kto się przemieszcza. I wtedy widzi wariatów gdzie indziej.

Ja najczęściej jednak narzekam na kierowców samochodów.
- wiele razy zdarzyło mi się, że czekałam na przejściu, samochód na bliższym pasie jazdy się zatrzymał, ruszyłam i musiałam stawać na środku przejścia, bo na drugim pasie kierowca postanowił, że zatrzymywanie przed przechodzącym na pasach pieszym go nie obowiązuje
- przejeżdżałam powoli na przejeździe rowerowym z sygnalizacją (nigdy nie jadę szybko na światłach), miałam oczywiście zielone, mimo to kierowca przejeżdżający na swojej zielonej strzałce (w prawo) uznał, że ma pierwszeństwo przed moim zielonym światłem i zmusił mnie do zatrzymania się na środku przejazdu rowerowego, przejeżdżając mi tuż przed nosem
- przechodziłam przez przejście, w 2/3 zapaliło się czerwone, ale no przecież się nie cofnę, więc ide dalej, kierowca stojący przed pasami mnie zbluzgał, ruszając z piskiem opon, wyminął mnie z tyłu (ja podbieglam do chodnika, bo się bałam, że mnie przejedzie), prawie potrącając babkę, która szła za mną - dodam, że na tym skrzyżowaniu nawet nie ma zielonej strzałki, po prostu przejechał na czerwonym świetle


Tak więc w każdej grupie zdarzają się debile.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-09-05 o 13:27
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 13:27   #4969
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Moj ostatni problem: niewychowani ludzie w kinach. Bylam na maratonie ostatnio i akurat nade mna siedzieli jacys mlodzi chlopak i laska, na oko koncowka liceum/poczatek studiow. Od poczatku reklam, jak tylko weszli, ciagle strasznie glosno gadali, smiali sie, ogolnie bluzgi i ten koles ciagle ‚oj tam, oj tam’. A laska widziala wczesniej pierwsza czesc i ciagle mowila co teraz bedzie. No, jak sie zaczal film, to na chwile przycichli, ale zaraz potem znowu i znowu. W koncu nie wytrzymalam i zwrocilam uwage, ze prosilabym, aby byli ciszej, bo nie sa na sali sami. Po 5 min znowu, upominam po raz kolejny. Zero efektu, w koncu musielismy sie z facetem przesiasc. Naprawde, brak slow
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-05, 13:30   #4970
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To chyba zależy, jak kto się przemieszcza. I wtedy widzi wariatów gdzie indziej.
(...)

Tak więc w każdej grupie zdarzają się debile.
Absolutnie.

Jednak w grupie, w której nie ma ograniczeń wiekowych ani żadnego testu zanim się dostanie uprawnienia jest ich po prostu najwięcej.

Dlatego rowerzyści i te hulajnogi to najgorszy sort uczestnika drogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 13:33   #4971
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To chyba zależy, jak kto się przemieszcza. I wtedy widzi wariatów gdzie indziej.
Całe zycie przemieszczam sie glownie transportem publicznym i pieszo, niemniej ten trend z rowerzystami dopiero ostatnio stał sie dla mnie cholernie odczuwalny. Więc to raczej nie to.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 07:05   #4972
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Moj ostatni problem: niewychowani ludzie w kinach. Bylam na maratonie ostatnio i akurat nade mna siedzieli jacys mlodzi chlopak i laska, na oko koncowka liceum/poczatek studiow. Od poczatku reklam, jak tylko weszli, ciagle strasznie glosno gadali, smiali sie, ogolnie bluzgi i ten koles ciagle ‚oj tam, oj tam’. A laska widziala wczesniej pierwsza czesc i ciagle mowila co teraz bedzie. No, jak sie zaczal film, to na chwile przycichli, ale zaraz potem znowu i znowu. W koncu nie wytrzymalam i zwrocilam uwage, ze prosilabym, aby byli ciszej, bo nie sa na sali sami. Po 5 min znowu, upominam po raz kolejny. Zero efektu, w koncu musielismy sie z facetem przesiasc. Naprawde, brak slow
Czyżby TO ?
Współczuję... nie znoszę takiego buractwa , dziś po pracy chyba pójdę ewentualnie w poniedziałek ale od razu po 14-stej więc liczę że nie bedzie dużo ludzi
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 08:27   #4973
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Ja pamietam, ze raz sie zdecydowalismy na kino, bo chcielismy zobaczyc This is it na duzym ekranie i tez wybralismy dziwną w sumie godzinę, ale wlasnie chodzilo by ludzi było jak najmniej

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

A moim problemem jest problem mojej córki dotyczący klimatyzacji w klasie. Zimno jej, siedzi w bluzie, a pani zamiast wietrzyć, to woli włączać klimę, a ona jeszcze pod nią siedzi
Dzisiaj stwierdzila, ze moze lepiej ksiądz bylby ich wychowawca, bo on wyłącza tę klimę
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 09:38   #4974
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Shady_Lady Pokaż wiadomość
Czy u was rowerzysci ostatnio tez jezdza jak szaleni? Ostatnio bylam swiadkiem jak jakas baba potracila pieszego na przejsciu i jeszcze zaczęła na niego bluzgac, w tym miesiacu widzialam wracajac z pracy juz chyba ze cztery sytuacje jak radiowóz spisywal rowerzystów a obok leżały rowery z np. wygiętymi kołami.
z rowerzystami to jak ze wszystkim, co sie upowszechniło i więcej ludzi zaczęło korzystać. Tak jak z internetem - podobno były takie dawne czasy, że w sieci to sami inteligentni ludzie pisali, uwierzycie?

Ja widuje więcej rowerów na mieście i siła rzeczy też częściej jakies stwarzające niebezpieczeństwo zachowania tychże. Jako piesza i ajkok kierowca jednak zauważam,ze tych rowerzystów trudniej zauwazyć (bo mniejszy, niby wolniejszy niż auto, ale jednak szybki) - jak np. skręcam w ul. prostopadła, a na ul. równoległej na ścieżce pomyka rowerzysta, to muszę aż głowę do tyłu wykręcać, żeby zauważyc, że nie nadjeżdza- z tego samego kierunku co ja jadę (pieszy jednak wolniej do przejścia się zbliża).
Miałam sytuacje- jako kierująca autem, ze jechał sobie po chodniku rower i nagle skrecił na przejście - przejazd rowerowy - przez który ja akurat przejeżdzałam - ledwo wyhamowaliśmy. No wypadałoby by sie rozejrzeć czy przejście (bez świateł) jest wolne, piesi tez mają obowiązek sie rozejrzeć. chociaz i pieszych coraz więcej takich ze wzrokiem w komórce i ciach - bez zatrzymania się na przejście wkraczają - ja sie rozglądam po bokach i oni wolniej chodzą to łatwiej nie rozjechać.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 10:03   #4975
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

teraz mam problem z wiecznymi oswiadczeniami do szkoly, ze moje dziecko moze samo autobusem wracac. No ludzie. najpierw mowili, ze tylko w 1 klasie trzeba po nia wychodzic i ja odprowadzac. To juz tak bylo, poszla raz, to nie, mam napisac, ze moze sama. Teraz znow dostalam, ze mam napisac, ze drugim kursem bedzie wracala. Jak ona wraca roznymi, tak jak sie z nia umowimy, bo to zalezy jaka mąz ma zmiane. Nie ma tych zmian, ze caly tydzien jedna, tylko 1 nieraz 2 dni nocki, to ona moze wrocic tym o 13. Ale ma tak rozny grafik pracy, ze ja nie napisze na caly miesiac, ze tak bedzie, bo cos sie zmieni, a mnie nerwy zeżrą.

Zadzwonilam na świetlice, a pni, ze mam z wychowaca, to tłumacze, ze sa rozne te powroty to mam tak napisac, ze poniedzialek tak,m wtorek tak itd., a u nas sie tak nie da, bo co tydzien bedzie inaczej.

no nic napisalam meila do wychowawcy i czekam jakie to oświadczenie napisac
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-09-06 o 10:05
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 12:04   #4976
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Moim problemem 1-go świata są ludzie, którzy nie oddają książek do biblioteki w terminie. Zarezerwowałam książkę, którą ktoś wypożyczył, termin jej oddania już dawno minął i ta osoba dalej książki nie oddaje ani ne przedłuża i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle odda
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 12:06   #4977
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87149247]Moim problemem 1-go świata są ludzie, którzy nie oddają książek do biblioteki w terminie. Zarezerwowałam książkę, którą ktoś wypożyczył, termin jej oddania już dawno minął i ta osoba dalej książki nie oddaje ani ne przedłuża i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle odda [/QUOTE]
Oj jak ja takiego czegos nie lubie

jakies telefony czy meile powinna miec teraz biblioteka, bo moze sie komus cos stalo i juz nie odda i co wtedy....
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 12:16   #4978
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Oj jak ja takiego czegos nie lubie

jakies telefony czy meile powinna miec teraz biblioteka, bo moze sie komus cos stalo i juz nie odda i co wtedy....
Moja biblioteka wysyła maile kilka dni przed upływem terminu oddania, ale jak widać nic to nie daje. Może smsy byłyby skuteczniejsze, albo wyższe kary za przetrzymywanie, bo 3zł za miesiąc to co to za kara?
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 12:20   #4979
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87149303]Moja biblioteka wysyła maile kilka dni przed upływem terminu oddania, ale jak widać nic to nie daje. Może smsy byłyby skuteczniejsze, albo wyższe kary za przetrzymywanie, bo 3zł za miesiąc to co to za kara?[/QUOTE]
No faktycznie 3 zł co to jest.

Nie wiem co dla takich ludzi jest skuteczne, meil czy esemes juz chyba nie, bo to taki typ. Faktycznie jakby mial ze 100 zaplacic moze by sie zastanowil. Choc nie, powiem rodzicom i dadza wiecej kasy. Ech no ciezko życ z takimi ludźmi serio.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 12:32   #4980
Organa
Raczkowanie
 
Avatar Organa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 285
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87149247]Moim problemem 1-go świata są ludzie, którzy nie oddają książek do biblioteki w terminie. Zarezerwowałam książkę, którą ktoś wypożyczył, termin jej oddania już dawno minął i ta osoba dalej książki nie oddaje ani ne przedłuża i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle odda [/QUOTE]

Miałam o to zwsze straszny ból tyłka na uczelni, zwłaszcza gdy chodzilo o bardzo potrzebna mi ksiazke ktora byla w jednym egzemplarzu a próba zdobycia jej samodzielnie albo nie istiala albo oznaczała wybulenie minimum kilkudziestu zlotych na dzielo, ktorego uzyje pewnie raz.
Organa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.