retin A a przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-11, 08:32   #1
centus
Raczkowanie
 
Avatar centus
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 212

retin A a przebarwienia


Byłam wczoraj u dermatologa (przygotowuję się do zabiegu Yellow Peel), zapytałam ją co myśli o stosowaniu tego kremu na przebarwienia. Odpowiedziała mi, iż absolutnie nie, gdyż będzie powodował zwiększenie wzrostu komórek i powiększenie przebarwień. Hmm...zgłupiałam. A co z działaniem retnu A w opcji złuszczania i rozjaśniania? Co Wy na to?
__________________
efka
centus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 14:16   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: retin A a przebarwienia

no yellow peel to przede wszystkim kwas retinowy , czyli tretinoina, czyli to samo co retin A. co do przebarwień "pewnie ona nie brała opcji że filtry przy tym trzeba koniecznie używać , no jak się nie nasmaruje to owszem - takowe powstaną, lub powiększą się . pewnie to miała na myśli dermatolog. retin a złuszcza, rozjaśnia i likwiduje przebarwienia także. nie będę podważać zalecen dermatolog , ale do tego zabiegu trzeba przygotować skórę czy to prepatatami z kwasem fitowym czy też glikolowym. nie zaleciła Ci może smarowanie np lightening gel? powiadomiła Cię jakie preparaty będziesz musiała uzywać po zabiegu?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 22:05   #3
centus
Raczkowanie
 
Avatar centus
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 212
Dot.: retin A a przebarwienia

No właśnie mówiła, że nawet z filtrami to zbyt ryzykowne, do końca lata filtry używać na maksa co też czynię. A zabieg dopiero na jesień i wcześniej przygotowanie, ale to jeszcze mam zadzwonić. Sama się zastanawiam czy robić ten piling, moje przebarwienia są niby bardzo delikatne i tylko w naskórku, może spróbować najpierw powalczyć kremami aptecznymi? Widzę, że poprzez filtry i odstawienie betakarotenu słabną bardzo. Ale kusi mnie ten zabieg dla samego odświeżenia cery. Hm....
__________________
efka
centus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 14:18   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: retin A a przebarwienia

w sumie w lecie retin a też jest używany przez dziewczyny, ale obowiązkowo filtry! jeśłi masz powierzchniowe, to jak najbardziej apteczne kremy na przebarwienia, mozesz spróbować , a potem drastyczniejszy krok, jeslinei zadzaiaają! a filtry przez cały rok .taki zabieg to jak najbardziej na jesień , bo przez kilka mies skóra bedzie baardzo podatna na promienie UV i narażona na podraznienia. dla samego odświeżenia cery możesz zrobić zabieg w gab komsetycznym, ale yellow peel to fajna sprawa.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.