Endometrioza? Proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-04, 18:23   #1
Nuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20

Endometrioza? Proszę o pomoc.


Witam.

Po krótce opiszę swój problem..

Mam strasznie bolesne miesiączki. Przez dwa tygodnie jestem na przeciwbólowych bo nie mogę normalnie funkcjonować. 5-6 dni okresu bardzo bolesnego a potem bóle niewiadomego pochodzenia. Od razu po okresie zaczyna kłuć mnie przy odbycie oraz kłuje lewa dolna strona brzucha. Byłam u lekarza, badania ok, badania krwi super, nawet badania na markery po których można stwierdzić endometriozę też w normie. Gdyby badania wyszły źle to lekarz przepisałby mi lek Visanne na endometriozę, ale że wszystko jest ok to nie przepisał, tylko że ja nadal strasznie cierpię. Tak mocno mnie kłuje że nie mogę ani siedzieć ani leżeć ani spać w nocy. Czy któraś z was cierpi na endometriozę i może powiedzieć czy moje objawy na to wskazują? Nie wiem co dalej robić..

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Dodam jeszcze że badania na markery miałam robione CA125 i HE4 oraz ROMA. A także miałam usg brzucha. Wszystko ok. Wyczytałam że jest coś takiego jak endometrioza jelita, a tak by mi pasowało bo boli lewa dolna strona. Co robić? :-(
Nuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 23:37   #2
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Endometrioza? Proszę o pomoc.

tak naprawde Visanne moze lekarz dac ci tylko i wylacznie na podstawie objawow sugerujacych endometrioze, markery nie zawsze wychodza podwyzszone a endometrioza jest.
natomiast jesli nie chce dac Visanne , mose dac Qlaira gdyz tam obok dienogestu, tego samego co w Visanne jest jeszcze estrogen. Ale decyzja nalezy do lekarza.
Wciaz zlotym standartem do rozpoznania endometriozy jest laparoskopia, moze laparoskopia diagnostyczna?
chociaz ja bym chyba wyprobowala Qlaira chociaz na krotko.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 08:56   #3
Nuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: Endometrioza? Proszę o pomoc.

Dziękuję za odpowiedź. No właśnie lekarz mówił o laparoskopii ale powiedział że po co iść na stół skoro można spróbować najpierw tabletkami. W takim razie jutro do niego zadzwonię i powiem mu że nadal mam straszne bóle i niech daje receptę. Przecież tak się nie da funkcjonować. :-( A czy jest szansa że te tabletki wyleczą czy tylko na czas brania ukoją ból?
Nuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 22:26   #4
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Endometrioza? Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Nuu Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. No właśnie lekarz mówił o laparoskopii ale powiedział że po co iść na stół skoro można spróbować najpierw tabletkami. W takim razie jutro do niego zadzwonię i powiem mu że nadal mam straszne bóle i niech daje receptę. Przecież tak się nie da funkcjonować. :-( A czy jest szansa że te tabletki wyleczą czy tylko na czas brania ukoją ból?
nie wyleczysz endometriozy, ale mozesz ja znaczaco wyciszyc i do tego sluza hormony.
pomysl ze jesli faktycznie to endometriozy to pewnie polepszy sie twoj komfort
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-05 23:26:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.