Moda z TK Maxx - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-23, 11:21   #61
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Moda z TK Maxx

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zdradzasz jakie macie w Paryżu outlety?
Najczesciej outlety danej marki, gdzie sprzedaja stare kolekcje.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze pamiętam czasy, kiedy balerinki nie istniały w modzie - lata 90 i wczesne 00. Ewentualnie w latach 90 jako buty dla dziewczynek. I jak zaczęły wracać te ponad 10 lat temu, to dyskusje na to komu pasują i do czego nosić trwały chyba ze 3 lata.
Możliwe że albo jesteście młodsze i tego nie pamiętacie, albo tak przyzwyczaiłyście się do tego fasonu, że wydaje się on Wam oczywisty i ponadczasowy. A tak naprawdę ponadczasowych rzeczy to właściwie nie ma, są trendy i tendencje powracające falami.
Przypuszczam, że balerinki też wypadną z obiegu za jakiś czas i będą na co najmniej 10 lat kojarzone z moda z lat 2010-2020. Potem pewnie powrócą.
Ja cale studia przechodzilam w dzwonach i nosilam buty na koturnach. Teraz koturny raczej nie sa az tak popularne i nadal dominuja spodnie o fasonie "rurki"
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jestem od Ciebie o kilka lat mlodsza, ale tez to pamietam. Ale moda powraca, czasami po kilku latach, czasami po kilkudziesieciu. Obecnie zauwazam glownie tendencje rozluzniajaca jesli chodzi o definicje mody.
Kiedy bylam w gimnazjum i liceum (lata 2001-2007) to wszystko w sklepach bylo na jedno kopyto. Moda na dzwony - w wiekszosci sklepow same dzwony. Jak w 2 klasie liceum kupilam sobie jako pierwsza osoba w szkole dzinsy-rurki, to ludzie sie na mnie gapili jak na kosmitke doslownie. Byl to rok 2005.
Obecnie mozna w sklepach dostac wszystko. Dzwony, rurki, proste spodnie, dluzsze, krotsze, z niskim stanem, ze srednim, z wysokim, dla kazdego cos sie znajdzie i uwazam to za bardzo pozytywne zjawisko i szczerze mam nadzieje, ze tak zostanie. Z butami jest dosc podobnie, widuje w sklepach balerinki, najrozniejsze obcasy, rozne ksztalty noskow - okragle, prostokatne, szpice. Chociaz wiadomo, ze tych najbardziej trendy modeli bedzie zawsze wiecej, ale nie mam nigdy problemu ze znalezieniem czegos, co niekoniecznie sie z tymi sezonowymi trendami pokrywa. Poza tym nie kupuje raczej w podazajacych za trendami budzetowych sieciowkach typu Zara czy H&M (pomijajac kupowanie dresow i pizam w tym drugim).

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------



Minelo od tamtego czasu ponad 25 lat, ale nadal pamietam czerwone balerinki w szpic, ktore mialam w zerowce W czasach nastoletnich z kolei kazde lato chodzilam w szmacianych balerinkach "czeszkach", z rozrzewnieniem wspominam jakie to byly wygodne buty
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To chyba muszę doprecyzować. Dla mnie baleriny to płaskie buty bez wiązania z okrągłym noskiem (ewentualnie w stronę migdała). Czeszki to nie są baleriny, to są...czeszki. Płaskie półbuty bez wiązania w szpic to loafersy/lordsy.
Czeszki to moja wielka milosc wszechczasow. Nie mam ich w szafie tylko dlatego, ze nie mam ich jak teraz zamowic. Nawet tenisowki lacoste ich nie zastepuja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 12:08   #62
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moda z TK Maxx

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
W ogóle chyba teraz nie są zbyt modne żadne buty z okrągłym noskami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, raczej odchodzą w stronę "niemodne", a pewnie za jakiś czas staną się obciachowe.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja cale studia przechodzilam w dzwonach i nosilam buty na koturnach. Teraz koturny raczej nie sa az tak popularne i nadal dominuja spodnie o fasonie "rurki"
Sądzę, że rezygnacja z rurek trochę się rozciągnie w czasie, bo jednak nie był to krój jednosezonowy, lecz panował ponad dekadę. Ale chyba możliwości eksploatowania tego kroju powoli się wyczerpały, zwężaną nogawkę przerabialiśmy w przeróżnych odsłonach i powoli coraz częściej widuje się też powrót szerszych nogawek od palazzo, przez proste, boot cuty po dzwony. Wydaje mi się, że za jakieś 2 lata mało kto będzie już nosił rurki i generalnie przykrótkie spodnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 12:11   #63
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Moda z TK Maxx

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Najczesciej outlety danej marki, gdzie sprzedaja stare kolekcje.


Ja cale studia przechodzilam w dzwonach i nosilam buty na koturnach. Teraz koturny raczej nie sa az tak popularne i nadal dominuja spodnie o fasonie "rurki"



Czeszki to moja wielka milosc wszechczasow. Nie mam ich w szafie tylko dlatego, ze nie mam ich jak teraz zamowic. Nawet tenisowki lacoste ich nie zastepuja.
Latem zawsze widuje pelno sandalow - espadryli na koturnach, mam zreszta kilka par i bardzo je lubie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-23 13:11:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.