Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-08, 13:20   #31
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Cytat:
Napisane przez Memolka Pokaż wiadomość
Macie bardzo ciekawe podejscie co do farm goldwell. Ale chce powiedziec pare rzeczy na ktore warto zwrocic uwage
1. Najwazniejsze, jest to farba PROFESJONAJNA co oznacza ze powinien ja dobrac i nakladac profesjonalista! wiec to ze farba jest gesta to dobrze - dla fryzjera i dla efektu kolorystycznego. farba nie jest przeznaczyna do uzytku domowego. musi sie tym zajac ktos kto bedzie w stanie dobrac odpowiednia wode utleniona do koloru wyjsciowego naturalnego jak i stanu wlosow. wtedy wlosy nie beda zniszczone zielonkawe i nie rowno pokryte ani nie wyjda za ciemno!
2. Aby kolor mial faktyczny blask jaki nam gawantuje farba goldwell nalezy uzyc odpowiednich kosmetykow ktorych w domciu nie mamy. Dla klienta szampon jak szampon. ale Fryzjer powiniem uswiadomic klienta ze ten szampon jest wyposazony w Fade Stop Formula ktory zakotwicza kolor i co najwazniejsze zapowiega jego wyplukiwaniu. Takze uzywanie kosmetykow do pielegnacji po koloryzacji w domu ma znaczenie.
3. Zielonkawe wlosy? to nie wina farby! tylko nie umiejetnosc ich zastosowania na danym stanie wlosow.
4.8OR? znakomity kolor, zapewniam. ale trzeba miec swiadomosc ze jako topchic - wycofano a kolor zostal w serii colorance ktora jest bez amoniaku i dziala jak toner nie jak permamentna farba. nie jest takze w stanie podjasnic wlosow jak topchic.
5. co warto powiedziec po przyczytaniu tych postow? golwdell to odlam welli ja osobiscie uwazam ze ten lepszy odlam.
6. a propos 8OR - jest to sredni blond o odcieniu pomaranczywym z lekka nutka czerwieni. nie wyjdzie czerwono! czerwien jest tu uzyta dla podkleslenia pomaranczu i intensywnosci odcienia nie dla zabicia rudego.
7.pamietajcie ze pisanie na forum typu Ja mam natomiast 8k i 8n zastanawiam się jak wyjdzie na ciemnym odroście?" nic wam nie da. dlatego ze ciemnu odrost to pojecie wzgledne i nawet profesjonalista czytajac forum nie jest w stanie okrescic jaki bedzie efekt kolorystyczny i jaka dodac wode utleniajaca.
8. Duzo by pisac duzo absurdalnych rzeczy dzisiaj przeczytalam, podsumowujac:
KOCHANI KLIENCI PO TO MACIE FRYZJEROW ABY STWORZYLI WAM NA GLOWIE CUDO CUDNA FARBA DO WLOSOW
NAWET NAJLEPSZA NA SWIECIE FARBA UZYTA NIEODPOWIEDNIO NIE DA OCZEKIWANYCH EFEKTOW NA WLOSACH!

PROFESJONALISTO - zawsze od fryzjera wychodziłam niezadowolona dlatego od lat farbuje sama włosy i znam sie na tym lepiej niz niejeden profesjonalista, tak czasami mam ochotę na wizytę u fryzjera ale okazuje sie że zawsze jest inaczej niz chciałam.
Po farbowaniu wystarczy dobrze zakwasic włosy - własnie po to aby farba się nie wypłukiwała i nie jest to wielkie ,,ale,, bo może to byc np. płukanka octowa. Znam sie na chemii lepiej od wiekszosci ,,pseudo-profesjonalistów,, którzy przed farbowaniem, nawet nie pytają jakiej chemii uzywałam wczesniej w domu - a przecież moge miec oblepine włosy silikonami z grupy niezmywalnych - włosy nie muszą byc obciazone...wiesz o czym mówię????
Poza tym farby Goldwell zawsze wychodza ciemniej niż na palecie.
Wiekszoś rudości wpada w brąz, nawet tych dobieranych - jak nie po farbowaniu to po paru myciach. Jedyne farby które lubie z Goldwella to tonery Colorance - za delikatnośc i połysk..co do koloru mogła bym sie zastanowic bo rudość tez trochę wpada w brąz.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:45   #32
Nicoleskinner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Farbowanie Goldwell Topchic - prośba o pomoc :)))

Witam serdecznie,

Potrzebuję małej pomocy od kogoś, kto pracuje na tych farbach i je zna. Chciałabym osiągnać odcień bardzo jasnego blondu. do tej pory po prostu mialam robione pasemka rozjasniaczem, plus farba miedzy folie. Chcialabym zrezygnowac z rozjasniacza i osiagnac jasny kolor samymi farbami.
Teraz uzylam nastepujaca mkeszanke farb topchic: 20ml☠11G specjalny złoty blond i 20ml 11B specjalny bezowy blond, do tego uzyłam wody 9%
Nakładanie tylko na odrost. Idealnie rozjasnil włosy. Natomiast jak dla mnie jest troszeczkę zbyt ruda poswiata. Wolalabym zeby kolor byl chlodniejszy, ale zeby nie wyszedl szary/ siwy.
Czy powinnam tylko zmienic proporcje farb i dac wiecej bezu? Czy moze dodac jeszcze jakiejs innej farby?
Nicoleskinner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:24   #33
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie Goldwell Topchic - prośba o pomoc :)))

Cytat:
Napisane przez Nicoleskinner Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

Potrzebuję małej pomocy od kogoś, kto pracuje na tych farbach i je zna. Chciałabym osiągnać odcień bardzo jasnego blondu. do tej pory po prostu mialam robione pasemka rozjasniaczem, plus farba miedzy folie. Chcialabym zrezygnowac z rozjasniacza i osiagnac jasny kolor samymi farbami.
Teraz uzylam nastepujaca mkeszanke farb topchic: 20ml☠11G specjalny złoty blond i 20ml 11B specjalny bezowy blond, do tego uzyłam wody 9%
Nakładanie tylko na odrost. Idealnie rozjasnil włosy. Natomiast jak dla mnie jest troszeczkę zbyt ruda poswiata. Wolalabym zeby kolor byl chlodniejszy, ale zeby nie wyszedl szary/ siwy.
Czy powinnam tylko zmienic proporcje farb i dac wiecej bezu? Czy moze dodac jeszcze jakiejs innej farby?
a może masz za ciemne włosy i farba po prosu nie dala rady rozjasnić ci odrostu??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 13:30   #34
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Podbijam watek.
Proszę o opinie o farbie.
Zamowilam blond na poziomie 8 zdaje sie z numerkami PGB. Nazywa sie z refleksem brazu.
Z serii tricolor naturals, przepraszam jak cos pokrecilam ale te nazwy są zakrecone.
Jak z trwaloscia?
Jak z tym jak sie farba ma do niszczenia wlosow?
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:06   #35
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Skusilam się na goldwella. Nakladany na tak mniej wiecej 2/3 wlosow od gory. Z woda 3%.
Kolor 8NGB jasny blond z refleksem brazu.
Jasny to on nie jest, no ale
Farba nie zniszczyła wlosow, nie smierdzi, głowa nie piecze.
Na razie jestem zadowolona.
AHA:P i nie wyszedł zielony kolor, nie ma glona
1 zdjęcie przed farbowaniem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2684.jpg (147,0 KB, 237 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2701.jpg (38,6 KB, 204 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2689.jpg (45,3 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2700.jpg (44,5 KB, 181 załadowań)
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:32   #36
greige
Raczkowanie
 
Avatar greige
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 372
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

A mnie się marzy odcień Ash Ash z serii Topchic Neutralights - macie jakieś doświadczenia, sugestie?
__________________

Cel nr 1 - osiągnięty
Cel nr 2 - osiągnę latem
2A
greige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:11   #37
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Jestem ostatnimi czasy oczarowana Topchic, najpierw kolor 8 NGB, potem dwa razy 7 MB, teraz przymierzam się do 6 BM- piękny matowy ciemny chłodny brąz lub 6 GB ciemny blond złoto brązowy. I choć teraz w modzie sa naturalne , ale chłodne kolory i takowy mam obecnie ( swoją drogą bardzo mi się podoba) wydaje mi się, że nie bardzo mi pasują, więc chyba jednak postawię na 6 GB- wydaje się być taką mleczną ciepłą czekoladką. Jeśli ktoś ma doświadczenia z tymi dwoma kolorkami, jakie wymieniła, bardzo proszę o jakieś sugestie. Choć tak naprawdę chciałabym spróbować z Goldwell Nectaya , ale jeszcze nigdzie jej nie zauważyłam
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe

Edytowane przez Mariti
Czas edycji: 2013-08-26 o 16:14
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 19:59   #38
kirjanna7000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Witam Was dziewczyny!!!
Mam taki dylemat - od roku farbuje włosy goldwellem colorance w odcieniach od 5 do 6, aktualnie mam na sobie od miesiąca kolor 5 NN ekstramocy naturalny jasny brąz - jasny on nie jest raczej ciemny, ale się wypłukuje. Nigdy nie farbowałam włosów trwał,ą farbą.Colorance nie jest farbą trwałą, pokrywa siwe włosy tylko na 2 tyg, później się wypłukuje. Myślałam o czymś trwałym i do tego blondzie - dokładnie topchic 7B - średni beżowy blond. Nie wiem jak z tymi oznaczeniami czy z 5 NN do 7B to są 2 tony, chciałabym żeby wyszedł taki jak na zdjęciu.

Proszę o poradę czy powinnam użyć jaśniejszego koloru któregoś z tonów 8? nr 8B jasny beżowy blond? I najważniejsze czy potrzebna jest dekoloryzacja, jeśli zawsze farbowałam włosy tonerem? czy wystarczy utleniacz? jeśli tak to jaki 6% czy 9% w proporcja 2:1 czy 1:1

Z góry dzięki za odp
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg xGoldwell-Topchic-7B-safari-60-ml.png.pagespeed.ic.vYw8XDgSBQ.jpg (11,6 KB, 42 załadowań)
kirjanna7000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 20:26   #39
Memolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Niestety dekoloryzacja jest niezbedna. Trzeba zrobic odpowiednia mieszanke rozjasniacza i zrobic to umiejetnie. Do tego nigdy nie wiadomo jaki kolor wyjdzie po dekoloryzacji. Moze sie okazac bardzo zolty i nieraz trzeba dodac do farby czegos, co to zneutralizuje mam na mysli jakis kolor. To tak mowiac na chlopski rozum a ogolnie polecam ze skorzystania salonu goldwell a nie eksperymenty samemu bo mozemy sie zrazic niepotrzebnie do bardzo dobrych produktow.
Memolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 14:11   #40
synestezja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 7
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

według mnie to ten podany kolor powinien wyjść bez problemu jeśli colorance się spłukał do zera. wg instrukcji do rozjaśnienia z poziomu 5 na 7, czyli o dwa tony bierzemy utleniacz 9% w proporcji 1:1. z tym, że to będzie ciemny odcień blondu, może być ciemniejszy niż na palecie, a do jaśniejszego odcienia na poziomie 8 czyli trzy tony już bierzemy utleniacz 9% w proporcji 2:1.

jeżeli kładziemy farbę na inną trwałą farbę to z czasem włosy się rozjaśnią, ale dla braku niespodzianek radzę rozjaśniać tylko o 1 ton za każdym farbowaniem, chyba że ktoś chce cudować z rozjaśniaczami, ja nie używam bo mi szkoda włosów.

przykro mi bardzo że w dobie internetu wiele kobiet wybiera samodzielne farbowanie, może to dlatego że nieraz nauczenie się samemu nawet na paru błędach wychodzi lepiej niż męczenie włosów u jakiegoś niekompetentnego fryzjera, który chce robić dekoloryzację na naturalnych włosach żeby położyć odcień prawie taki sam jak wyjściowy.

Edytowane przez synestezja
Czas edycji: 2013-12-02 o 08:18
synestezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 11:59   #41
DreaM HunteR
Raczkowanie
 
Avatar DreaM HunteR
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

A ja mam takie pytanko - mam naturalne włosy popielaty/mysi ciemny brąz. Długo farbowałam Goldwellem Topchic (wcześniej rozjaśniając całość) 7KR, potem 7KG ( paleta: http://www.szalonenozyczki.home.pl/a...well/Pgold.jpg ). Chciałabym pójść teraz w blondy typu 8GB/8G. Nie wiem czy to wyjdzie, więc to pierwsze pytanie a drugie jest takie czy kupić lotion 6% czy 9%? A może powinnam spróbować najpierw 7G??? Chciałabym uniknąć rozjaśniania przed farbowaniem, ale może jednak jest ono konieczne???

Ogólnie bardzo podoba mi się blond jaki ma Kate Hudson tutaj (chodzi mi o te ciemniejsze pasma, bo nie chcę nic bardzo bardzo jasnego): http://www.picomazing.com/wp-content...-Photos-26.jpg
DreaM HunteR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 08:29   #42
synestezja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 7
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

jak ja wychodziłam z rudości, to dla pewności najpierw położyłam sobie mieszankę farby neutralnej i chłodnego beżu (akurat ja robiłam to majirelem), dlatego, że złota farba położona od razu na rudych włosach wyjdzie ładnie, ale będzie jeszcze przez dłuższy czas ten rudawy refleks. co do rozjaśnienia samą farbą o 1 ton to sama tak ciągle robię i wychodzi bez rozjaśniacza
synestezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 20:36   #43
MilkyGirl
Raczkowanie
 
Avatar MilkyGirl
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 73
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Czy wie ktos jak czytać odcienie tych farb?Chodzi o te literki np 7OR? Może istnieje gdzieś jakaś instrukcja?
MilkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 23:08   #44
xxvxx6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Jestem szatynką i mam kupione 2 farby które chce zmieszać farbę Goldwell Topchic 6RB i 6RV MAX. Moje pytanko brzmi jaki oxydant powinnam zakupić 3 % czy może 6 % ???
xxvxx6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 15:47   #45
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Jezeli jestescie zainteresowane jak wychodzi goldwell 11N na ciemnym odroscie i ogolnie jako blond na reszcie wlosow to zajrzyjcie tu - http://foxyyhair.crazylife.pl/
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 00:39   #46
Emilka020c
Raczkowanie
 
Avatar Emilka020c
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 158
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Pozwole sobie odświeżyć wątek... kilka dni temu byłam u fryzjerki, Pani ufarbowala mi włosy Topchickiem 6bp. Okazuje się że jest to kolor dla mnie idealny (po wielu latach poszukiwań...). Będę farbowala włosy tylko tą farba, jednak musicie mi troszkę pomoc... na czym polega dobieranie oxydantu? Skąd wiemy że do danej farby dodajemy 6% a do innego 3? Super by było jakby któraś z Was, która się na tym zna rozwinęła temat
__________________
14.05.2014 najważniejszy dzień w moim życiu
Marzenia nie spełniają się ot tak... w tym cała ich magia, że są w-y-c-z-e-k-a-n-e...
23.09.2015 - PORÓD - jest jedyną randką w ciemno,
podczas której masz totalną pewność,
że spotkasz miłość swojego życia
Emilka020c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 21:03   #47
Memolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Ehh odpowiedziałam na pytanie ale coś poszło nie tak z internetem nie mam siły narazie tego powtarzać:P w razie pytań proszę o kontakt mailem na maja.pawelczyk@gmail.com
W skrócie prawdopodobnie użyjesz 6% ale to w wielkim skrócie chyba, że internet załapie a mój wywód jednak się ukaże na stronie. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
PROFESJONALISTO - zawsze od fryzjera wychodziłam niezadowolona dlatego od lat farbuje sama włosy i znam sie na tym lepiej niz niejeden profesjonalista, tak czasami mam ochotę na wizytę u fryzjera ale okazuje sie że zawsze jest inaczej niz chciałam.
Po farbowaniu wystarczy dobrze zakwasic włosy - własnie po to aby farba się nie wypłukiwała i nie jest to wielkie ,,ale,, bo może to byc np. płukanka octowa. Znam sie na chemii lepiej od wiekszosci ,,pseudo-profesjonalistów,, którzy przed farbowaniem, nawet nie pytają jakiej chemii uzywałam wczesniej w domu - a przecież moge miec oblepine włosy silikonami z grupy niezmywalnych - włosy nie muszą byc obciazone...wiesz o czym mówię????
Poza tym farby Goldwell zawsze wychodza ciemniej niż na palecie.
Wiekszoś rudości wpada w brąz, nawet tych dobieranych - jak nie po farbowaniu to po paru myciach. Jedyne farby które lubie z Goldwella to tonery Colorance - za delikatnośc i połysk..co do koloru mogła bym sie zastanowic bo rudość tez trochę wpada w brąz.
Przy okazji że jestem na forum i zorientowałam się, że kopę czasu temu nie odpowiedziałam na tą wypowiedź. Z zapłonem szachisty ale mogę się wypowiedzieć. Tak, trafiła Pani, jestem fryzjerką. I Zgadzam się ze wszystkim co Pani napisała, również z tym że włos trzeba zakwasić i często gęsto to wystarcza. W swoich słowach próbuję tylko wytłumaczyć ogółowi forumowiczów, że nie są uświadamiane o pewnych rzeczach. Bronię tych farb jak lew, ponieważ miałam okazję długo na nich pracować i znam je od podszewki technologii i wykonania. Sama na własnej głowie miałam rudości z goldwella (czy to był topchic czy colorance czy elumen, nectaya nie miałam nigdy) stąd moje zdziwienie które brzmi --> wpada w brąz? nie powinno. Być może coś, co było robione z włosami ma znaczenie, może właśnie włos był czymś oblepiony lub podstawowy kolor nie pozwolił na inny efekt. Nie umiem odpowiedzieć na obecnym etapie. Kto wie, może był to także efekt jak to Pani nazwała oblepionych włosów silikonami? Lub oczywiście czymś innym. Nawet olejek arganowy może wpłynąć na odcień koloru. Osobiście nie uważam, żeby kolory wychodziły specjalnie ciemniej niż w palecie ale proszę pamiętać, że włos włosowi nie równy i że próbka koloru to tylko zbliżony odpowiednik efektu końcowego. Również oksydant ma ogromne znaczenie, czy kolor wyjdzie jaśniej czy ciemniej. Powiedziałabym, że wręcz kluczowe. W każdym razie farny są na prawdę bardzo ok tylko trzeba sobie poradzić z ogarnięciem tematu.
Jeśli irytują was moje odpowiedzi typu "polecam iść do fryzjera" to przepraszam z całego serca. Mówię to w dobrej wierze, ponieważ na za dużo naoglądałam się i nasłuchałam klientek które były niezadowolone bo zrobiły a nie wyszło. Tak już jest, czasem jest to wyższa szkoła jazdy ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W każdym razie cieszę się że była Pani czujna razem z nami na forum bo mam nadzieje, że te wszystkie uwagi połączone w całość dadzą internautkom odpowiedzi na zadane pytania i problemy Szkoda tylko, że jest Pani zrażona do fryzjerów :c Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego co jest na rynku. Mam nadzieje, że trafi Pani w końcu na porządnego fryzjera kto wie może nawet kiedyś na siebie trafimy..? Świat jest mały Pozdrawiam

Edytowane przez Memolka
Czas edycji: 2015-01-13 o 20:25
Memolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 18:57   #48
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Cytat:
Napisane przez Memolka Pokaż wiadomość
Ehh odpowiedziałam na pytanie ale coś poszło nie tak z internetem nie mam siły narazie tego powtarzać:P w razie pytań proszę o kontakt mailem na maja.pawelczyk@gmail.com
W skrócie prawdopodobnie użyjesz 6% ale to w wielkim skrócie chyba, że internet załapie a mój wywód jednak się ukaże na stronie. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------



Przy okazji że jestem na forum i zorientowałam się, że kopę czasu temu nie odpowiedziałam na tą wypowiedź. Z zapłonem szachisty ale mogę się wypowiedzieć. Tak, trafiła Pani, jestem fryzjerką. I Zgadzam się ze wszystkim co Pani napisała, również z tym że włos trzeba zakwasić i często gęsto to wystarcza. W swoich słowach próbuję tylko wytłumaczyć ogółowi forumowiczów, że nie są uświadamiane o pewnych rzeczach. Bronię tych farb jak lew, ponieważ miałam okazję długo na nich pracować i znam je od podszewki technologii i wykonania. Sama na własnej głowie miałam rudości z goldwella (czy to był topchic czy colorance czy elumen, nectaya nie miałam nigdy) stąd moje zdziwienie które brzmi --> wpada w brąz? nie powinno. Być może coś, co było robione z włosami ma znaczenie, może właśnie włos był czymś oblepiony lub podstawowy kolor nie pozwolił na inny efekt. Nie umiem odpowiedzieć na obecnym etapie. Kto wie, może był to także efekt jak to Pani nazwała oblepionych włosów silikonami? Lub oczywiście czymś innym. Nawet olejek arganowy może wpłynąć na odcień koloru. Osobiście nie uważam, żeby kolory wychodziły specjalnie ciemniej niż w palecie ale proszę pamiętać, że włos włosowi nie równy i że próbka koloru to tylko zbliżony odpowiednik efektu końcowego. Również oksydant ma ogromne znaczenie, czy kolor wyjdzie jaśniej czy ciemniej. Powiedziałabym, że wręcz kluczowe. W każdym razie farny są na prawdę bardzo ok tylko trzeba sobie poradzić z ogarnięciem tematu.
Jeśli irytują was moje odpowiedzi typu "polecam iść do fryzjera" to przepraszam z całego serca. Mówię to w dobrej wierze, ponieważ na za dużo naoglądałam się i nasłuchałam klientek które były niezadowolone bo zrobiły a nie wyszło. Tak już jest, czasem jest to wyższa szkoła jazdy ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W każdym razie cieszę się że była Pani czujna razem z nami na forum bo mam nadzieje, że te wszystkie uwagi połączone w całość dadzą internautkom odpowiedzi na zadane pytania i problemy Szkoda tylko, że jest Pani zrażona do fryzjerów :c Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego co jest na rynku. Mam nadzieje, że trafi Pani w końcu na porządnego fryzjera kto wie może nawet kiedyś na siebie trafimy..? Świat jest mały Pozdrawiam
Pozdrawiam również,
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:33   #49
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Farba Goldwell Topchic -czy ktoś na nich pracuje???

Cytat:
Napisane przez foxy313 Pokaż wiadomość
Jezeli jestescie zainteresowane jak wychodzi goldwell 11N na ciemnym odroscie i ogolnie jako blond na reszcie wlosow to zajrzyjcie tu - http://foxyyhair.crazylife.pl/
Rewelacja której emulsji używałaś 12% czy 9% ? Ja właśnie przymierzam się do farbowania w domu bo już mam dość płacenia miesiąc w miesiąc po 230 zł i ciągłego niezadowolenia z efektu :/
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-23 23:33:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.