Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-10, 22:03   #1
takietambzdety
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10

Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą?


Wiem, że mój problem z perspektywy osoby dorosłej może wydawać się nieco śmieszny, ale proszę mi uwierzyć, że dla mnie jego rozwiązanie wcale nie jest takie oczywiste. Mam prawie 18 lat i przez całe życie byłam tzw. chłopczycą. I nie, nie chodzi mi o to, że mam włosy obcięta na jeża i nigdy nie miałam na sobie sukienki. Włosy mam długie, umiem się nawet pomalować, ale mimo wszystko nie czuję się dziewczęco. Noszę luźne i niezobowiązujące ubrania; taki trochę unisex - nie za kobieco, nie za męsko. Niby nie ma nic złego w takim stylu, ale z czasem zaczął mi on naprawdę przeszkadzać. Przestałam czuć się z tym dobrze. Chciałabym wyglądać bardziej dziewczęco. Ponadto wierzę w to, że to jak wyglądamy, ma wpływ na nasze samopoczucie, na to jak postrzegamy sami siebie i inni nas postrzegają. Ja przez szereg wydarzeń w moim życiu przyjęłam postawę właśnie takiej zadziornej chłopczycy; trochę głośnej, trochę zbuntowanej. Ale mam poczucie, że jest to jakaś maska, że nie jestem to prawdziwa ja. Chciałabym umieć pokazać swoje wnętrze. Tę cieplejszą stronę. Uważam, że zmiana wizerunku to dobry pierwszy krok.
takietambzdety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 15:44   #2
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą?

W moim odczuciu najbardziej dziewczęce są kwiatki i sukienki Ale jeśli chodzi o Twoje własne samopoczucie to chyba powinnaś sama siebie zapytać, jakie ubrania kojarzą Ci się z byciem bardziej dziewczęcą i wprowadzanie ich stopniowo do swojej garderoby. Jeśli "nagle" zmienisz styl to nie sądzę żebyś czuła się z tym komfortowo.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 07:39   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą?

Moim zdaniem można zacząć od bawełnianych spódnic czy sukienek, które są dużo mniej zobowiązujące i pewnie łatwiej będzie się na nie przestawić. Wydaje mi się, że kloszowana spódnica + koszula + szpilki dające bardzo kobiece retro zestawienie może być niekomfortowe.
No chyba że jest jakiś styl, który bardzo Ci się podoba - możesz wtedy z nim spróbować.

Fajną alternatywą dla mocno kobiecych butów, a pasującą zarówno do spodni, jak i spódnic/sukienek mogą być oksfordki lub mokasyny. Nie trzeba od razu szpilek
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 08:09   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą?

Moze najpierw zmien fason dzinsow czy tshirt na taki z talia i w kobiecy wzor/kolor. Nadal bedzie mlodziezowo i wygodnie, ale juz nie tak unisex.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 10:13   #5
sokole_oko
Raczkowanie
 
Avatar sokole_oko
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Tuchola
Wiadomości: 139
Dot.: Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą?

ja przym przechodziła jednak stopniowo z jednego na drugie. sama nie czuję jest mega kobieca, ale staram sie powoli zmierzać w tę stronę. Może jeżeli chodzi o takie stopniowe zmiany to może zacznij lekko wchodzisz w coś co będzie podkreślało troje kształty? u mnie zaczynało sie od jeansów z wysokim stanem i paskiem żeby zaznaczyć talię plus marynarki z lekkim wcięciem w tali. poza tym zawsze możesz iść z bluzki, które też będą bardziej przylagające tam gdzie czujesz że powinnym przylegać a zakrywac to co chcesz ukryć. jak nie jesteś w stanie wchodzić w sukienkę tak nagle to małymi krokami zaczniej zaznaczać atuty kobiecości, czyli zwężenie w talii, ładne obojczyki czy zgrabne nogi, pupe czy biust, ale wiadomo.. nie wulgarnie chyba że tego będziesz chciała
__________________
Higher, Further, Faster,
sokole_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 13:09   #6
Leyraa
Przyczajenie
 
Avatar Leyraa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 21
Dot.: Jak być bardziej dziewczęcą/kobiecą?

Zależy co rozumiesz przez pojęcie "dziewczęcą/kobiecą"?
Może przejrzyj internet w poszukiwaniu inspiracji? Blogi, social media, zapisuj zdjęcia stylizacji które Ci się spodobały, i spróbuj wprowadzić w swój ubiór
Leyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 14:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.