Dobiór polskiego biustonosza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 07:49   #1
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Exclamation

Dobiór polskiego biustonosza


Hej, mam pytanie odnośnie doboru stanika-chodzi mi o obwód. Mój obwód to 72 cm, no i według wielu producentów mam obwód 70, jednak zamawiając axami okazał się zbyt luźny. Możecie mi powiedzieć jak to jest z Kingą, Matem, Mileną itd.. Kostar 70 okazał się idealny. Zamawiam przez internet i nie chciałabym długo czekać z powodu wymiany...
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 07:58   #2
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie odnośnie doboru stanika-chodzi mi o obwód. Mój obwód to 72 cm, no i według wielu producentów mam obwód 70, jednak zamawiając axami okazał się zbyt luźny. Możecie mi powiedzieć jak to jest z Kingą, Matem, Mileną itd.. Kostar 70 okazał się idealny. Zamawiam przez internet i nie chciałabym długo czekać z powodu wymiany...
Jeżeli masz 72cm powinnaś brać 65 pod biustem ale to też kwestia firmy Mat chyba troche luźejszy wychodzi. Pamiętaj że zawsze musisz mieć troche ciaśniej i zapinać się na środkową haftkę.

Edytowane przez gazelaa
Czas edycji: 2013-08-20 o 07:59
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 08:00   #3
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

też mam ciągle z tym problemy
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 08:03   #4
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Tylko przy zmniejszaniu obwodu trzeba pamiętać zeby na była za mała miseczka bo zazwyczaj jest ciut mniejsza wtedy trzeba wziąć miseczke wiekszą. Ale jak trafisz ma dobra babeczke w sklepie powinna ci idealnie dobrać
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 08:20   #5
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

W okolicy nie ma mojego rozmiaru więc tylko zostaje mi zakup przez internet. O miseczce pamiętam, to może ja powiem, które marki były ok. tzn sugerowałam się ich rozmiarówką i byłam zadowolona:
-atlantic,
-kostar,
Niezadowolona:
-axami (staniki pięknę-dałam obwód do zwężenia i krawiec spieprzył sprawę ...)
-kinga
-caprice-obwód ciut za luźny
-alles...
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 08:42   #6
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
W okolicy nie ma mojego rozmiaru więc tylko zostaje mi zakup przez internet. O miseczce pamiętam, to może ja powiem, które marki były ok. tzn sugerowałam się ich rozmiarówką i byłam zadowolona:
-atlantic,
-kostar,
Niezadowolona:
-axami (staniki pięknę-dałam obwód do zwężenia i krawiec spieprzył sprawę ...)
-kinga
-caprice-obwód ciut za luźny
-alles...
kinga ma bardzo ładne ale są bardzo zabudowane i nie każdy biust dobrze w nim leży. Z atlantica też jestem bardzo zadowolona choć z czasem rozciaga się ale są mega wygodne. Jeżeli preferujesz polskie firmy to Kris nie ma tanich biustonoszy ale są prawdę ładne i dobrze wykonane w szczegolności na duży biust ale na mniejszy też maja.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 09:22   #7
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Zamiast tych firm popróbowałabym na waszym miejscu z Dalią, a przede wszystkim z Comeximem i Ewą Michalak - wszystkie to polskie firmy, ostatnia to moja ulubiona firma stanikowa. Robią naprawdę świetną jakościowo bieliznę, a cena porównywalna.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 09:25   #8
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

A jak z rozmiarówką tych firm? Mam się sugerować tym co mówi producent?
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 09:58   #9
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
A jak z rozmiarówką tych firm? Mam się sugerować tym co mówi producent?
A ile cm masz w biuście? Ten obwód 72 cm jest zmierzony luźno, czy ścisło? W każdym razie, z takimi wymiarami z Effuniaka brałabym obwód 70. Ta firma szyje raczej na "realne" obwody, nie trzeba mocno zaniżać, ja ze swoimi 77 cm pod biustem noszę zawsze 75 tej firmy, raz mi się tylko 70 trafiła.
Hmm, ja rzadko korzystam z kalkulatorów na stronach producentów, ale ten Ewy Michalak podobno przelicza całkiem okej, a i pod konkretnymi modelami jest często informacja o np. bardzo ścisłym obwodzie.
Osobiście zdecydowanie wolę bardziej niż z kalkulatorów korzystać z recenzji na stronie Balkonetka.pl (żeby zobaczyć zdjęcia w recenzjach, trzeba się zarejestrować, rejestracja oczywiście jest darmowa, trochę mi to przypomina KWC ) - możesz zawsze stworzyć swój temat, użytkowniczki na pewno chętnie pomogą z doborem rozmiaru, siedzę już tam dość długo i zawsze ktoś pomoże, poza tym można wklepać nazwę modelu np. Cieluś i wyskoczą Ci recenzje tego stanika w różnych rozmiarach, bo staniki nawet jednej firmy mogą różnie wypadać - niektóre są mało, niektóre dużomiskowe, jedne ścisłe, inne luźniejsze, w zależności od modelu, do czego przyczynia się krój misek, materiał, z którego wykonany jest obwód itd. Opróćz tego na Balkonetce działa też swap, na tej samej zasadzie, co nasze wizażowe targowiska, z tym, że tam można również kupować, więc można zaoszczędzić parę groszy ; )

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2013-08-20 o 10:07
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:04   #10
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie odnośnie doboru stanika-chodzi mi o obwód. Mój obwód to 72 cm, no i według wielu producentów mam obwód 70, jednak zamawiając axami okazał się zbyt luźny. Możecie mi powiedzieć jak to jest z Kingą, Matem, Mileną itd.. Kostar 70 okazał się idealny. Zamawiam przez internet i nie chciałabym długo czekać z powodu wymiany...
według wszystkich zasad dobOru , które znałabyś, gdybyś użyła wyszukiwarki i znalazła wątek o biustonoszach, powinnaś nosić 65 cm a dopasowując skupić się już tylko na miseczkach, bo na tym właściwy dobÓr stanika polega . Zaokraglasz w dół i odejmujesz 5. Musiałaś założyć nowy wątek , żebyśmy ci to przeczytały ?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:45   #11
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
według wszystkich zasad dobOru , które znałabyś, gdybyś użyła wyszukiwarki i znalazła wątek o biustonoszach, powinnaś nosić 65 cm a dopasowując skupić się już tylko na miseczkach, bo na tym właściwy dobÓr stanika polega . Zaokraglasz w dół i odejmujesz 5. Musiałaś założyć nowy wątek , żebyśmy ci to przeczytały ?
To zależy jakie staniki - przykładowo Freya, akurat angielska firma, szyje tak luźne obwody, że ja spokojnie pomykam w 70, a może i nawet w niektóre 65 bym się zmieściła i w tym wypadku dla autorki odpowiednim obwodem byłoby 65, ale w większości polskich firm nie ma potrzeby nadmiernego zaniżania obwodu i jeżeli model jest z tych przeciętnie lub bardziej ścisłych, to taka Comeximowa, czy Effuniakowa 70-tka myślę byłaby w sam raz. No ale to trzeba samemu przymierzyć i sprawdzić.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 17:53   #12
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;42354747]To zależy jakie staniki - przykładowo Freya, akurat angielska firma, szyje tak luźne obwody, że ja spokojnie pomykam w 70, a może i nawet w niektóre 65 bym się zmieściła i w tym wypadku dla autorki odpowiednim obwodem byłoby 65, ale w większości polskich firm nie ma potrzeby nadmiernego zaniżania obwodu i jeżeli model jest z tych przeciętnie lub bardziej ścisłych, to taka Comeximowa, czy Effuniakowa 70-tka myślę byłaby w sam raz. No ale to trzeba samemu przymierzyć i sprawdzić.[/QUOTE]
Ale to nie powód do zakładania kolejnego wątku Masz racje, ale to tylko przykłady, żeby przekazać jej całą wiedzę musiałybyśmy przepisać tu księżniczce cały watek stanikowy.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:42   #13
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ale to nie powód do zakładania kolejnego wątku Masz racje, ale to tylko przykłady, żeby przekazać jej całą wiedzę musiałybyśmy przepisać tu księżniczce cały watek stanikowy.
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy jak? pytam czy mogłybyście mi powiedzieć jak jest z rozmiarówką takiech producentów jak Mat, itp itd. Z resztą nie będę się powtarzać, a Tobie zalecam powrót do podstawówki i powtórki z lekcji z czytania ze zrozumieniem
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:14   #14
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy jak? pytam czy mogłybyście mi powiedzieć jak jest z rozmiarówką takiech producentów jak Mat, itp itd. Z resztą nie będę się powtarzać, a Tobie zalecam powrót do podstawówki i powtórki z lekcji z czytania ze zrozumieniem
cytuję dla moderatora

byw Zaleca mi powrót do podstawki osoba co pisze 'dobiór", dobre, dobre.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-21 o 09:16
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:52   #15
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
cytuję dla moderatora

byw Zaleca mi powrót do podstawki osoba co pisze 'dobiór", dobre, dobre.
zwykła literówka... na klawiaturze "i" i "o" są koło siebie... z resztą nie wypowiadaj się, jeśli masz, aż taki problem.
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 17:00   #16
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
zwykła literówka... na klawiaturze "i" i "o" są koło siebie... z resztą nie wypowiadaj się, jeśli masz, aż taki problem.
aha chciałaś napisać doboor... ? Jesteś taka miła że na pewno teraz ci wszyscy pomogą Zwłaszcza, że ja też ci tutaj doradziłam , ale widać mama cię nie nauczyła podziękować
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:26   #17
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Dobiór polskiego biustonosza

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
aha chciałaś napisać doboor... ? Jesteś taka miła że na pewno teraz ci wszyscy pomogą Zwłaszcza, że ja też ci tutaj doradziłam , ale widać mama cię nie nauczyła podziękować
Moja mama wychowała mnie dobrze, nie mam Jej nic do zarzucenia. Weź ogarnij się dziewczyno, nie będę z Tobą dyskutowała na tak niskim poziomie. Jeśli Twoje porady tak wyglądają to naprawdę podziękuję Ci... A jak już tak się wymądrzasz to odpowiadaj na temat, chociaż pewnie kupujesz staniki u jakiegoś chińczyka, więc za dużo doświadczenia nie masz i po prostu napisałaś to co kiedyś tam przypadkiem przeczytałaś w internecie-gdyby było inaczej wiedziałabyś, że mało co właśnie ta rozmiarówka się sprawdza. Każdy powie, że trzeba przymierzyć-ja nie mam tej możliwości. Skoro Ty twierdzisz, że znasz odpowiedź na moje pytanie to było podać mi linka i byłoby po sprawie.
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.