Polecamy - odradzamy :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 11:07   #31
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Podkładka na prawdę jest super, a przewijak mam i jest mi nie zbędny, ale to ze względu na to, że mam nie wielki pokój. Ja mam taki nakładany na łóżeczko, tam przebieram swoją dzidzię, pielęgnuję po kąpieli itp. No i daje to dodatkowe miejsce np żeby położyć kocyk, czy pranko zaraz po ściągnięciu z suszarki, jeśli nie mam czasu od razu go uprasować i poskładać. Tak czy inaczej mi się przydaje, no i jeszcze jedna zaleta, przewijam na stojąco, nie muszę się schylać, tak jak to musiałabym robić przy przewijaniu na moim łóżku. Aha i jeszcze jedno... ja mam synka, a chłopcy tak mają, że kiedy jest im zimno to potrafią nasikać... Przewijak jest łatwy do umycia, choć i tak podkładam pieluszkę, bo czasem jest poprostu zimny.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-23, 10:47   #32
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiulka
A mysmy się własnie z mezem ostatnio zastanawiali do czego służy taki baldachim i jakos nie umielismy znaleźć zastosowania . Bo komar przeca i tak wlezie jak bedzie chciał, mąż stwierdzil ze to moze sie przydac jak komus sypie się tynk z sufitu .... wiec tego na pewno nie kupie.
A łóżeczko - przydaje sie od samego początku? Moja znajoma twierdzi ze nie, jej dziecko nie chciało spac w łóżeczku i od samego poczatku zabierali je do siebie do łóżka... ja bym sie chyba bała
Kupilam taki baldachim ale od razu nastawiam sie na czeste pranie. Ja mam tak ze dzidzius bedzie spal z nami w pokoju, gdzie jest tez komputer i np. chcielibysmy sobie cos poczytac wieczorem wiec mala lampka bedzie wlaczona.. dlatego myslalam ze baldachim zasloni dziecko przed swiatlem, da mu poczucie izolacji i spokojny sen. W lecie na stelaż baldachimu mozna zalozyc moskitiere a u nas komarow jest duzo. Zobaczymy jak sie sprawdzi.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-23, 21:38   #33
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Gorylek ja własnie myślałam podobnie niestety na wszelkie zasłonięcie baldachimem mały reagował płaczem, a jak się przebudził i zobaczył baldachim to było po śnie ... no ale każde dziecko jest inne
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 17:50   #34
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Gorylku, ja też chciałam osłonić swoje dziecko przed światłem podczas snu ale okazało się, że synek lepiej śpi przy zapalonej lampce.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 18:35   #35
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja jak tylko przygotowywalam pokoik dla malego odrazu zalozylam baldachim. Jak przyszlismy ze szpitala maly powedrowal do swoejgo lozeczka. Do tej pory go nie pralam. Ostatnio jak ktorys raz pralam posciel chcialam i go wyprac, bo tyle miesiecy wiec kurzu musi byc i co sie okazalo? Kurzu nie bylo. Siaglam baldachim z tym stelazem, co sie wciaga w tunel i wystawilam rece za okno, bo przeciez jak zaczne go sciagac z tej metalowej obreczy to mi sie kurz podniesie na caly pokuj i co? Nic. Trzepalam i sie dziwilam gdzie tez kurz. Pewnie sie nie zebral, bo jak ja np. wieszam pranie na suszarke to odslaniam luzeczko zeby maly mnie widzial. Poza tym on nie tylko ladnie wyglada. Chroni przed swiatlem. Mam jasna , bezowa posciel w brazowe misie i fakt jest jak zapali sie lampke czy swicie slonce , za duzo nie przycieni, bo to jednak jasny material(ciemny np. granatowy sprawdzil by sie lepiej), ale latem kiedy zaslanialam zaluzje , zeby malego polozyc spac na poludnie, to przez te dzuirki w zaluzjach slonce przeswitywalo i jednak bylo widac, ze przy osdunietym baldachimie na bok, wpada intensywniejsze swiatlo do lozeczka. Nawet teraz, jest bardziej przytklunie i intymnie. Maly jak zaczal konkretniej widziec, zawsze po przebudzieniu, przygladal sie misia na baldachimie. Powiesilam tez na nim z przedu gdzie jest kokarda taka pozytywke z materialu , co sie ciagnie za sznurek i gra. Zastanawiam sie co to bedzie jak malemu calkiem opuszcze lozeczko i wtedy przydalo by sie i baldachim zlikwidowac. Czy on wtedy bedzie tak ladnie na poludnie zasypiac? Czy mu nie bedzie za jasno? Dla mnie to korzystna rzecz, ale i bez niej tez sie mozna obejsc. Za to nie moge sie obejsc bez komody do przewijania i poduszki do karmienia i fotela z podnizkiem, ktory tez mi sluzy do karmienia.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 19:23   #36
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Smile Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Z mojego sześciomiesięcznego doswiadczenia wynika ,ze najlepiej z pieluch sprawdzaja sie huggiesy( pampersy wywołały uczulenie,a Happy sa jakies takie wielkie i przeciekaja).Rozek swietna rzecz,nawet teraz sie sprawdza jako podkladka na wyjsciach wizytowych.Oilatum do kąpieli przy kłopotach skornych lub dezynfekowanie wody kalium hypermanganicum ( tak tylko lekko wode zarozowic-nic nie wysusza).Zabawki najlepsze szeleszczace,spora ilosc grzechotek nie jest wykorzystana ,ale to trudno przewidzec co Dzidziusiowi przypadnie do gustu-musi byc kolorowo!!! tak tez z karuzelka ,nasza jest pastelowa i Mołdy zainteresował sie nia w 4 miesiacu,teraz juz sam sobie zdejmuje zabweczki i jest ok.
Ubranka najlepiej rozpinane w kroczku,bardzo wygodne,bodziaki super sprawa!
Fantastyczne było dla mnie odkrycie Plantexu,jeszcze gdy karmiłam piersią wypijałam sama ,a potem juz bezposrednio podawałam maluchowi-rewelacja na wszelkie kłopoty z brzuszkiem.
Pozdrawiam.
agasam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 12:14   #37
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Talking Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Dziewczyny, któraś z Was posiada lub ma zamiar kupić wózek Tako City Voyager? Podobno są dobre, ale chciałabym usłyszeć coś na ich temat od osób, które je przetestowały

Można je kupić również na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67835125
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 12:58   #38
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Napiszę może o swoich niewypałach zakupowych bo te lepiej pamiętam Komplet pościeli z Drewexu Słoń z baldachimem, baldachim przeleżał w szafie, nigdy nie był wykorzystany. To zbieracz kurzu. Oliwka Johnson'a uczulała małego, przeszlismy na Bambino i na niej jest do dzisiaj. Małe buciki wszelkiej maści kompletny niewypał. Mały miał zakładane skarpetki. Termometr przykładany do głowy, za każdym razem pokazywał inną temperaturę. Wszelkie body zakładane jak koperta, niewypał, porozciągały się a dziecko z gołą klatą leżało. Powywalałam. Body nosi tylko wciągane przez głowę. Ubranka z kapturem dla dziecka jeszcze nie siedzącego są wg mnie niepraktyczne bo dziecko leży a z tym kapturem nie ma co zrobić. Pieluchy nie tetrowe tylko te drugie też z materiału (zapomniałam nazwy ) kupiłam w ilości 20 szt. i praktycznie kurze nimi później wycierałam bo nie były potrzebne. Huśtawka, moje dziecko nigdy nią nie było zainteresowane chyba żeby ją składać i rozkładać. Gąbka-podkładka do kąpania, tylko się w niej tłuszcz zbierał z tych wszystkich oliwek, wywaliłam po 3 kąpaniach. Wszelkie myjki zkładane na rękę, nie sprawdziły się. Huggies Soft&Dry uczulały.
Z rzeczy które uważam za niezbędne i które się bardzo sprawdziły to Sudocrem, Linomag krem, Frida do wyciągania klików z nosa, rożek z usztywnieniem (po cc bardzo ułatwiał mi podnoszenie dziecka), elektroniczna niania (dla nas absolutny niezbędnik), płyn Nivea do kąpania, pieluchy pampers, ręczniki papierowe do podkładania pod buzię po jedzeniu (dzięki nim nie musiałam prać co chwilę tetrowych pieluch, mój synek strasznie ulewał po jedzeniu), butelki szklane Canpol z rysunkami (plastikowych Aventu nigdy nie mogłam doczyscic z kamienia dokładnie), woda Żywiec Zdrój do przygotowania mleka na początku, kubek niekapek Nuby, i długie łyżeczki Nuby do karmienia którymi świetnie miesza się jedzonko z wysokich słoików, podgrzewacz do butelek, nożyczki do paznokci Canpol, karuzelka nad łóżeczko i grające misie Fisher Price.
Tyle z tego co pamiętam, jak mi się coś przypomni to napiszę
Właśnie mi się przypomniało, że absolutnie największym niewypałem okazał się być wózek Mutsy UrbanRider... Mieszkam na pierwszym piętrze bez windy. Mąż
pracuje i ja jestem cały dzień sama w domu. Zniesienie tego wózka, który razem z dzieckiem oscyluje wagowo w granicach 30-35 kg to dla mnie taki wysiłek, że wracam ze spaceru to nie mam siły na nic. Dzisiaj kupując wózek po raz drugi po pierwsze kierowałabym się jego wagą i wybrałabym jak najleżejszy. Żadna skretna oś, żadne pompowane koła nie są warte obolałych mięśni Przeklinam ten wózek. A najśmieszniejsze, że była to jedna z najdroższych rzeczy jakie kupilismy.
__________________
Marysia

Edytowane przez maryska13
Czas edycji: 2005-10-25 o 14:38
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 13:07   #39
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Marysiu, super, dzięki za tyle cennych wskazówkek. A co to jest ta "Frida do wyciągania klików z nosa"? Bo nic mi to nie mówi...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 13:48   #40
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez wenezja
Dziewczyny, któraś z Was posiada lub ma zamiar kupić wózek Tako City Voyager? Podobno są dobre, ale chciałabym usłyszeć coś na ich temat od osób, które je przetestowały

Można je kupić również na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67835125
dołączam się do pytania Mam zamiar go kupić, ale każda opinia sie przyda.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 14:02   #41
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

a ja bym sie chetnie dowiedziala czy polecacie wózeczki Chicco czy nie? Strasznie nam sie spodobał Chicco C1 trio ale jest dosc drogi i nie wiem czy warto... i czy w ogóle warto kupowac z tej firmy
to ten:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67899617
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 14:37   #42
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Wink Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Kasiulka, ja mam mieszane uczucie co do tych łapek w wózku Chicco. Mogą się wyrobić i potem każde będzie latało w inną stronę No i chyba nie da się go prowadzić jedną ręką... Zresztą sama nie wiem... A co do wózków Tako, to pan w sklepie bardzo zachwalał, że bardzo dobre no i cena nie jest wygórowana- niecałe 800,- Ma w zestawie nosidełko i spacerówkę- a takie coś mi odpowiada w 100 %. Nie mam zamiaru potem latać za spacerówką i obstawiać się wózkami z każdej strony
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 14:42   #43
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ah... Kurcza, zapomniałam o jednym. Dziewczyny, jakie witaminy polecacie? Słyszałam, że Materna z selenem jest dobra. Zawiera kwas foliowy i inne duperele Warto się w nią zaopatrzyć? Polecana jest kobietom w ciąży jak i tym, które planują dopiero dzieciaczka
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 14:45   #44
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Marysiu, super, dzięki za tyle cennych wskazówkek. A co to jest ta "Frida do wyciągania klików z nosa"? Bo nic mi to nie mówi...
http://www.skandprojekt.pl/frida/index_frida.htm

To adres, tam możesz zobaczyć jak to wygląda, w praktyce to aspirator do wyciągania wydzieliny z nosa. Ma część sztywną, taka rurkę którą wkłada się dizecku do noska a od której wychodzi wężyk. Wężyk bierze sie w usta i wciąga powietrze a tym samym wyciąga wydzielinę z nosa. To jedyny sposób dzięki któremu mogę małemu oczyścic nosek przy katarze. Żadne gruszki tak nie działają. Ja naprawdę to polecam, rewelacyjne i proste jak cep urządzenie
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 15:01   #45
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez wenezja
Kasiulka, ja mam mieszane uczucie co do tych łapek w wózku Chicco. Mogą się wyrobić i potem każde będzie latało w inną stronę No i chyba nie da się go prowadzić jedną ręką... Zresztą sama nie wiem... A co do wózków Tako, to pan w sklepie bardzo zachwalał, że bardzo dobre no i cena nie jest wygórowana- niecałe 800,- Ma w zestawie nosidełko i spacerówkę- a takie coś mi odpowiada w 100 %. Nie mam zamiaru potem latać za spacerówką i obstawiać się wózkami z każdej strony

wiesz a mi sie te łapki własnie spodobały jak oglądalismy w sklepie i to ze można je dostosowywac do wzrostu "kierowcy"... bo u mnie mama i tesciowa (które tez bedą na bank wozic) są małe jak krasnoludki , ja średniego wzrostu a mąż wysoki... ale masz racje, jedną reką prowadzic sie chyba nie da... zreszta bede jeszcze robic próby w sklepie

Co do witamin to ja biorę Maternę z selenem ale nie wiem czy jest dobra, ciezko to ocenic.... co prawda włosy mi juz mniej wypadają ale nie mam pojecia czy zawdzięczam to Maternie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 15:49   #46
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez wenezja
Ah... Kurcza, zapomniałam o jednym. Dziewczyny, jakie witaminy polecacie? Słyszałam, że Materna z selenem jest dobra. Zawiera kwas foliowy i inne duperele Warto się w nią zaopatrzyć? Polecana jest kobietom w ciąży jak i tym, które planują dopiero dzieciaczka
W ciązy to chyba trudno polecić konkretne witaminy. Najlepiej jak lekarz dobierze odpowiednie i zaleci, które brać. Tak na własną rękę to chyba lepiej nie próbować. A jak wyniki są dobre to nie ma potrzeby szczególnie brać jakies preparaty witaminowe.
W pierwszym trymestrze ciąży jak i jeszcze przed ciążą - kwas foliowy powinien wystarczyć
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 18:41   #47
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez wenezja
Ah... Kurcza, zapomniałam o jednym. Dziewczyny, jakie witaminy polecacie? Słyszałam, że Materna z selenem jest dobra. Zawiera kwas foliowy i inne duperele Warto się w nią zaopatrzyć? Polecana jest kobietom w ciąży jak i tym, które planują dopiero dzieciaczka
ja używam własnie trych witamin i musze powiedziec,ze jestem zadowolona bardzo.
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 18:52   #48
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

a ja mam pytanie odnosnie płynu do kompieli Oilatum. otoz znalazlam taki tyle ze ma dopiske "plus" i nie mozna go stosowac ponizej 6m-ca zycia. ktorego rodzaju płynu używacie dokładniej dla noworodka? zastanawia mnie tez czy stosuje sie go do kazdej kompieli i kiedy uzywacie mydla do umycia bobasa bo jest napisane ze plynu nie stosuje sie razem z mydlem. I ostatnie pytanie-czym smarujecie dziecko po kompieli?
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 19:47   #49
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Smile Dot.: Polecamy - odradzamy :)

używamy Oilatum Emulsja do kapieli leczniczej,raz na jakis czas,niestety nie mam juz kartonika wiec nie wiem czy jest tu informacja o tych 6 miesiacach.Stosowalismy to w lecie jak Malutki miał 3-4 miesiace,potem smarowanie oliwką Penaten albo ziajka,pupa Linomagiem zielonym a okolice odbytu Sudocremem,jak na razie sie sprawdza
agasam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 20:20   #50
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Alien
W ciązy to chyba trudno polecić konkretne witaminy. Najlepiej jak lekarz dobierze odpowiednie i zaleci, które brać. Tak na własną rękę to chyba lepiej nie próbować. A jak wyniki są dobre to nie ma potrzeby szczególnie brać jakies preparaty witaminowe.
W pierwszym trymestrze ciąży jak i jeszcze przed ciążą - kwas foliowy powinien wystarczyć
Zgadzam się - w pierwszym trymestrze i przed ciążą kwas foliowy
Mój lekarz od 3 miesiąca powiedział, żebym brała witaminy, ale wybór pozostawił mnie. Ni mam problemów zdrowotnych a chyba tak strasznie składem się nie różnią (bardziej chyba ceną). Co więcej - w pierwszym trymestrze odradzał witaminy.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 20:30   #51
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ja przez cala ciaze nic nie bralam. Na poczatku kwas foliowy, a ostatnie 3 miesiace magnez, bo mi sie szyjka skracala i mialam skurcze, ostatnie 2 miesiace pilam tez Kräutablut saft, bo mialam za niskie zelazo. Moj lekarz powiedzail mi ze preparaty witaminowe sa niepotrzebne skoro sie dobrze odzywiam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 21:00   #52
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja używałam Oilatum Emulsji bez mydła od miesiąca do około 3-4 później moja córka już tego po prostu nie potrzebowała. oilatum polecam jak najbardziej do wszelkich problemów ze skórą. Gąbka do kąpieli u mnie była niezastąpiona, po prostu czułam się pewniej kapiąc tak małą istotkę, a z utrzymaniem czystości gąbki też nie było problemu - wystarczyło ją dobrze wypłukać. Aspirator do oczyszczania noska u mnie wogóle się nie sprawdził - trzeba miec zdrowe i bardzo mocne płuca żeby dobrze działał, u mnie najlepsz była zwykła gruszka. Przewijak służył mi do ok 5 miesiąca dopóki mała nie zaczęła się kręcić przy przewijaniui uważam go za bardzo wygodny. Baldachim tylko ładnie wygląda. Kompletny niewypał to odciągacz gruszka- był tragiczny i nieskuteczny - przez niego nabawiłam się zastoju pokarmu (miałam dużo pokarmu). Polecam laktatory lakta plus z taką pompką reczną nie sa drogie a dobre. Chociaż ja żałuję że nie kupiłam elektrycznego (ale teraz już mi się nie opłaca). Pieluchy to sprawa indywidualna. Nam odpowiadały tylko pampersy, hagisy były tragiczne. Yeraz jesteśmy na etapie przechodzenia na pieluchy z Rosmana są bardzo dobre tak jak ich chusteczki które stosujemy od początku bo są najtańcze na rynku -4zł i lepsze od firmowych. Z ciuchów to faktycznie body rewelacja. Z kosmetyków sudocrem, eweuntualnie krem Oilatum soft dla problemów ze skórą- używałam go przez pierwsze 2 miesiące bo mała miała uczulenie na oliwke, która odstawiłam po miesiącu i do dziś jej nie stosuję. Polecam jeszcze maść majerankową na ból brzuszka u nas pomogło smarowanie nią stópek po kąpieli nakolki, oraz herbatkę Plantex też na kolki. Oczywiście Avent jest bardzo dobry jeżeli chodzi o wszelkie akcesoria a przede wszystkim butelki. TO chyba tyle ale i tak choćby nie wiem jak rozsądnie się przygotowywało wyprawkę to i tak wszystko wyjdzie "w praniu" i zawsze znajda się takie rzeczy które sa dla nas nie potrzebne a dla innych np niezbędne pozdrawiam
dph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 22:21   #53
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiulka
wiesz a mi sie te łapki własnie spodobały jak oglądalismy w sklepie i to ze można je dostosowywac do wzrostu "kierowcy"... bo u mnie mama i tesciowa (które tez bedą na bank wozic) są małe jak krasnoludki , ja średniego wzrostu a mąż wysoki...
No tak, więc ruchoma 'kierownica' musi być!
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 09:18   #54
hakunamatata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

witam serdecznie podniosłam już wcześniej założony wątek - pragnę poradzić nie tyle co kupować ale gdzie tanio i szybko zrobić zakupy w naprawdę niezłych cenach i dobrych gatunkowo towarów - polecam link

Zauważyłam że są nowe produkty - własnie niedawno zakupiłam pościel do użeczka 2 komplety - po prostu super, a w sklepie widziałam tą pościel w cenie prawie o 50% większej takze z czystym sumieniem polecam każdej mamie.

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2005-10-26 o 11:46 Powód: usuniety spam :)
hakunamatata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 09:19   #55
hakunamatata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ale babol --- miało być pościel do łóżeczka - sorry
hakunamatata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 11:43   #56
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Hm, Hakunamatato, już zareklamowałaś raz tego Sprzedawcę /siebie?/, pragne przypomnieć, że tu dzielimy sie informacjami niekomercyjnymi- dlatego warto napisać właśnie CO KUPOWAĆ, A NIE GDZIE SZYBKO I TANIO, bo w ten sposób szybko i minimalną iloscią postów zostaniesz poczęstowana bananem
Do wątku dopisze jeszcze mój patent na pazurki, kupiłam w sklepie rękawiczki dla niemowląt za 3,50zł, takie pełne, cienkie, wystepuja w różnych kolorkach . Nakładałam je maleństwu na łapęcje, żeby nie podrapało sobie buzi swoimi pierwszymi szponami.
Odradzam stanowczo kosmetyki Johnsona, Penatena- niezwykle czesto uczulają. Zamiast drogiej emulsji Oilatum można smiało zakupić podobny w swoich właściwosciach Hascosan- stosując obie emulsje nie potrzebujemy używać mydła.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 12:04   #57
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Mariqa to, że kosmetyki Johnsona uczulają to już słyszałam od wielu mam, ale że Penaten też ?
ostatnio na zajęciach szkoły rodzenia położna poleciła nam zamiast uczulających kosmetyków Johnsona właśnie nieuczulające Penaten ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 12:12   #58
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

W przypadku mojego pierwszego dziecka Penaten sprawdził się świetnie, więc polecam.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 12:17   #59
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

o tym zapewniali mnie alergolog i pediatra, którzy zajmowali się moimi dziećmi./ pewnie maja ku temu jakieś powody, choć przyznam, że na 3 oddziały noworodkowe, które obejrzałam, 3 stosowały Johnsony do pielęgnacji noworodków ech.../
Do tej grupy dorzucę jeszcze chusteczki sensitive z rumiankiem Pampersa- są swietne i sensitive, o ile dziecko nie jest uczulone na rumianek / a jak wiadomo rumianek i insze ziółka są silnymi alergenami/.
Doświadczenie mi podpowiada, ze dobre i sprawdzone są serie typowo apteczne np wspomniane Oilatum oraz Nivea .
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 18:44   #60
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Za to nie moge sie obejsc bez komody do przewijania i poduszki do karmienia i fotela z podnizkiem, ktory tez mi sluzy do karmienia.[/QUOTE]

Zapomnialam dodac, ze oprocz tych rzeczy powyzej, nie umiem sie obejsc bez lezaczka do kapieli(nie ma problemu z utrzymaniem czystosci jak te gabki, nawet nie wiem co to jest, ja znam tylko plastikowy lezaczek). Lubie tez body. Mialam trzy zapinanie na koperte, ale jak maly troche pordusl i juz body nie bylo na niego za duze, to mial taki wielki dekolt. Latem to nie problem, ale w inne zimne miesiace, niby nie ma samego body, bo tez bluzke mu zakladam, ale ten dekolt mi sie niepodobal. Nie umiem sie obejsc bez foli przeciwdeszczowej na wozek. Nie musialam jej czesto uzywac, ale sie juz pare razy przydala. Do tego mozna ja uzywac przy duzym wietrze. Spiworek coeplany do wozka tez niezbednik, zwlaszcza teraz gdy sie zimno robi, nie potrzeba poscieli. Chcialam kupic sobie na lato siatke przeciw komarom na wozek, ale okazalo sie ze tego lata komary i muszki nam nie dokuczaly, kupilam za to siatke na lozeczko, ale tez jej nie wykorzystalam. Zobaczymy jak bedzie na przyszle lato. Acha i jeszcze jeden niezbednik to spiworek do spania. Z kosmetykow na odparzona i czerwona pupe najlepsza jest maka ziemniaczana, uzywalam jej przez pierwsze 4 miesiace, potem gdy zrobilo sie goraco, przezucilam sie na krem do pupy, lepiej dawal sobie rade z odparzeniami w pachwinie. Ogolem przestrzegam przed kosmetykami i rece precz od Penaten , Johnson. Kobitki, patrzcie na sklady, im krotsza lista z prostyki skladnikami tym lepiej. I zeby nie byly mocno perfumowane. I nie przesadzajcie z pielegnacja. Dziecko nie potrzebuje calej tej chemii. Wystarczy kupic delikatny plyn, czy zel do kapieli i to wszystko. Jesli okaze sie ze dziecko ma sucha skore lub inne dermatozy, wtedy nalezy sie zaopatrzyc w oliwki, kremy do cialka itp. Ale przy zdrowym bobasie zel do mycia i krem do pupy lub maka ziemniaczana wystarczy. Latem polecam tez delikatna oliwke jesli dziecku bedzie sie odparzac szyjka , raczki w zgieciach lokci czy pod kolanami. Takie rzeczy trzeba natluszczac. Dobra alternatywa jest olejek migdalowy. Acha i bardzo lubie reczniki z kapturkiem, czasto sa w kaplecie z myjka z tego samego materialu co recznik.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.