Instynkt macierzyński... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 20:17   #1
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173

Instynkt macierzyński...


Ostatnio obudził się we mnie bardzo silny instynkt macierzyński... Kiedy wchodzę do sklepu to w dziale dziecięcym dostaję ścisku w żołądku, sercu i mam ochotę zatargać mojego faceta do łóżka i nie wychodzić dopóki test nie pokaże mi, że jestem w ciąży. Idąc ulicą zaglądam do każdego mijanego wózka i każde dzieciątko wydaje mi się śliczniejsze od drugiego. Ja po prostu już mam ochotę podjąć, jakby nie było ciężki obowiązek wychowania dziecka. jest jeden szkopuł... Mam dopiero 18 lat i jestem uczennicą klasy maturalnej. W prawdzie jestem z moim chłopakiem od dwóch lat i poważnie myślimy o naszym związku, bo chcemy się pobrać, założyć rodzinę, zamieszkac razem, ale no... nadal mam wrażenie, ze jestem wariatką
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:18   #2
slawek_33
Raczkowanie
 
Avatar slawek_33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 357
Dot.: Instynkt macieżyński...

Popraw lepiej tytuł bo zaraz oberwiesz...
slawek_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:22   #3
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Ostatnio obudził się we mnie bardzo silny instynkt macierzyński... Kiedy wchodzę do sklepu to w dziale dziecięcym dostaję ścisku w żołądku, sercu i mam ochotę zatargać mojego faceta do łóżka i nie wychodzić dopóki test nie pokaże mi, że jestem w ciąży. Idąc ulicą zaglądam do każdego mijanego wózka i każde dzieciątko wydaje mi się śliczniejsze od drugiego. Ja po prostu już mam ochotę podjąć, jakby nie było ciężki obowiązek wychowania dziecka. jest jeden szkopuł... Mam dopiero 18 lat i jestem uczennicą klasy maturalnej. W prawdzie jestem z moim chłopakiem od dwóch lat i poważnie myślimy o naszym związku, bo chcemy się pobrać, założyć rodzinę, zamieszkac razem, ale no... nadal mam wrażenie, ze jestem wariatką
nie jesteś wariatką, wiele dziewczyn tak ma - dojrzewanie, hormony, normalka.
w końcu ci przejdzie ta chcica na bejbika, uspokoisz się, a kiedyś poczujesz [albo i nie] prawdziwy instynkt macierzyński
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:22   #4
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez slawek_33 Pokaż wiadomość
Popraw lepiej tytuł bo zaraz oberwiesz...
Czemu uważasz, ze oberwę i za co?
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:24   #5
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Czemu uważasz, ze oberwę i za co?
za to, że zamiast się ortografii uczyć, to rozanielasz się nad obcymi wózkami
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:24   #6
slawek_33
Raczkowanie
 
Avatar slawek_33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 357
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Czemu uważasz, ze oberwę i za co?
Instynkt macieżyński...
slawek_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:27   #7
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Ostatnio obudził się we mnie bardzo silny instynkt macierzyński... Kiedy wchodzę do sklepu to w dziale dziecięcym dostaję ścisku w żołądku, sercu i mam ochotę zatargać mojego faceta do łóżka i nie wychodzić dopóki test nie pokaże mi, że jestem w ciąży. Idąc ulicą zaglądam do każdego mijanego wózka i każde dzieciątko wydaje mi się śliczniejsze od drugiego. Ja po prostu już mam ochotę podjąć, jakby nie było ciężki obowiązek wychowania dziecka. jest jeden szkopuł... Mam dopiero 18 lat i jestem uczennicą klasy maturalnej. W prawdzie jestem z moim chłopakiem od dwóch lat i poważnie myślimy o naszym związku, bo chcemy się pobrać, założyć rodzinę, zamieszkac razem, ale no... nadal mam wrażenie, ze jestem wariatką
no coz z tym da sie zyc - mi tez sie wlaczyl jakis czas temu choc raczej dziecmi innych sie nie zachwycam ale lubie sobie juz wyobrazac ,ze mam wlasne itp - ale musze jeszcze poczekac min rok a najlepiej 2-3 (ale zobaczymy), takze wiesz.. poza tym jestes w wieku w ktorym to szybko moze przejsc wiec sie nie spiesz
btw- kupienie sobie zwierzatka i opiekowanie sie nim ponoc pomaga
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 20:32   #8
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez slawek_33 Pokaż wiadomość
Instynkt macieżyński...
O kurde, dzięki xD A zdaję rozszerzoną z polskiego...

Wracając do tematu, ja zawsze wiedziałam, że będę miała rodzinę i, że tego chcę w przyszłości, ale ja po prostu czuję, że ta przyszłość mnie już depcze po piętach... Po prostu czuję się stabilnie, bezpiecznie u boku mojego faceta, wiem, że myśli o mnie poważne. No i bum...

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no coz z tym da sie zyc - mi tez sie wlaczyl jakis czas temu choc raczej dziecmi innych sie nie zachwycam ale lubie sobie juz wyobrazac ,ze mam wlasne itp - ale musze jeszcze poczekac min rok a najlepiej 2-3 (ale zobaczymy), takze wiesz.. poza tym jestes w wieku w ktorym to szybko moze przejsc wiec sie nie spiesz
btw- kupienie sobie zwierzatka i opiekowanie sie nim ponoc pomaga
Haha, mam dwa koty
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:35   #9
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
O kurde, dzięki xD A zdaję rozszerzoną z polskiego...

Wracając do tematu, ja zawsze wiedziałam, że będę miała rodzinę i, że tego chcę w przyszłości, ale ja po prostu czuję, że ta przyszłość mnie już depcze po piętach... Po prostu czuję się stabilnie, bezpiecznie u boku mojego faceta, wiem, że myśli o mnie poważne. No i bum...

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------


Haha, mam dwa koty
Ale to nie wszystko, stabilizacja uczuciowa to za mało do założenia rodziny.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:36   #10
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
O kurde, dzięki xD A zdaję rozszerzoną z polskiego...

Wracając do tematu, ja zawsze wiedziałam, że będę miała rodzinę i, że tego chcę w przyszłości, ale ja po prostu czuję, że ta przyszłość mnie już depcze po piętach... Po prostu czuję się stabilnie, bezpiecznie u boku mojego faceta, wiem, że myśli o mnie poważne. No i bum...

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------


Haha, mam dwa koty
Zyjecie juz na wlasny rachunek? Podejrzewam, ze nie. Jak bedziecie miec stabilna sytuacje emocjonalna, zawodowa i finansowa, to mozna mowic, ze sie czuje stabilnie i bezpiecznie u boku faceta. Jakbyscie teraz mieli dziecko, to bylby w stanie Was utrzymac? Po prostu hormony Ci szaleja, a nie jakies poczucie stabilizacji
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:39   #11
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Wracając do tematu, ja zawsze wiedziałam, że będę miała rodzinę i, że tego chcę w przyszłości, ale ja po prostu czuję, że ta przyszłość mnie już depcze po piętach... Po prostu czuję się stabilnie, bezpiecznie u boku mojego faceta, wiem, że myśli o mnie poważne. No i bum...
Wiesz, ale co innego 2 lata przyjemnego randkowania, a co innego wspólne mieszkanie, dzielenie obowiązków domowych, samodzielne utrzymywanie się i inne problemy dnia codziennego... W Waszym związku nie widziałabym na Twoim miejscu żadnego argumentu "za" rodzicielstwem w tym wieku, nawet jeśli naprawdę jesteście fajną parą. Rozumiem instynkt, mnie się kiedyś wydawało że będę w Twoim wieku już mamą, też mnie ciągnęło do tego bardzo Ale trzeba to przeczekać i planować założenie rodziny z głową. Gdy nie ma niezależności, wykształcenia i obowiązków doroslego człowieka, to dziecko nie jest dopełnieniem codzienności, tylko zwykłym widzimisię.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 20:41   #12
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Instynkt macieżyński...

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;48364871]Zyjecie juz na wlasny rachunek? Podejrzewam, ze nie. Jak bedziecie miec stabilna sytuacje emocjonalna, zawodowa i finansowa, to mozna mowic, ze sie czuje stabilnie i bezpiecznie u boku faceta. Jakbyscie teraz mieli dziecko, to bylby w stanie Was utrzymac? Po prostu hormony Ci szaleja, a nie jakies poczucie stabilizacji[/QUOTE]
Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, ze to jest duża odpowiedzialność, ze musze skończyć szkołę i maturę zdać, dlatego nie robię dziecka na siłę (pozwolę sobie to tak ująć). Aczkolwiek gdyby się przydarzyło to owszem, było by z początku ciężko, ale kasa by była, bo pracuje.
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:43   #13
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, ze to jest duża odpowiedzialność, ze musze skończyć szkołę i maturę zdać, dlatego nie robię dziecka na siłę (pozwolę sobie to tak ująć). Aczkolwiek gdyby się przydarzyło to owszem, było by z początku ciężko, ale kasa by była, bo pracuje.
trzymajcie się tego, żeby się jednak nie przydarzyło, bo większość par nie wychodzi na tym najlepiej. co się odwlecze, to nie uciecze.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:48   #14
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
trzymajcie się tego, żeby się jednak nie przydarzyło, bo większość par nie wychodzi na tym najlepiej. co się odwlecze, to nie uciecze.
Otóż to, dlatego się nie spieszymy. Założyłam ten wątek, zeby tak jakby się wygadać. Mowiłam o tym mojej przyjaciółce i tylko usłyszałam, że mam się zamknąć i jestem poje...tego... A z chłopakiem sprawa była oczywiście setki razy przedyskutowana...
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:03   #15
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Otóż to, dlatego się nie spieszymy. Założyłam ten wątek, zeby tak jakby się wygadać. Mowiłam o tym mojej przyjaciółce i tylko usłyszałam, że mam się zamknąć i jestem poje...tego... A z chłopakiem sprawa była oczywiście setki razy przedyskutowana...
kopa w dupę takiej `przyjaciółce`, a nie zwierzenia
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:07   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Instynkt macierzyński...

To tylko taka faza. Koleżanki w liceum również miały takie jazdy, jeżeli chodzi o wózeczki, zabaweczki, ubranka itp., a swoje dzieci każda z nich urodziła sporo lat później. Bo zabaweczki fajne, ale sobie pomyśl, że nie, nie możesz wyjść gdzie chcesz (a raczej nie możecie, ale wiadomo jak to jest na początku: jednak nieco więcej obowiązków spada na kobietę), kiedy chcesz i robić tego, czego chcesz, bo jest dziecko; trzeba mieć kasę na konkretne rzeczy dla dziecka, bo jemu nie jest obojętne, czy zje kanapkę, czy spaghetti; trzeba robić rzeczy o określonych porach; jest proza życia i związku, a nie tylko miłe randki na luzie... Jeżeli oprócz "instynktu" włączy Ci się minimum wyobraźni, to szybko Ci ów "instynkt" przejdzie. A temat można z facetem przedyskutować i milion razy i może wyjść z tego d... blada, jak już problem realny się pojawi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:09   #17
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Instynkt macierzyński...

My Ci za duzo nie poradzimy, skoro sama wiesz, ze na dziecko nie jest czas. Sprobuj sie uspokoic, nie zagladac do wozkow, nie zachwycac sie dziecmi - odseparowac od tego tematu. Moze to Cie uspokoi.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:33   #18
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Instynkt macierzyński...

Ja sama miałam takie fazy już jak miałam 16 lat, już wtedy miałam chłopaka Oczywiście wiedziałam, że to musi poczekać, ale ta chęć, myśli były, patrzenie w kierunku wózków. Też zawsze wiedziałam, że chcę mieć rodzinę, dzieci. Z tamtym nie wyszło, teraz z obecnym jestem ponad 6 lat, ja mam 23 lata i planujemy dziecko tak za 2 lata. Nadal będę młóda -25 lat (nie mogę za długo zwlekać z ciążą przez problemy hormonalne), ale nie będę też podlotkiem. Chciałam w końcu skończyć liceum, muszę znaleźć dobrą pracę, potem zamieszkamy razem, bo jeszcze mieszkamy z rodzicami.

W Polsce nie jest kolorowo i dlatego tak, gdyby nie to, to pewnie jeszcze wcześniej staralibyśmy się o dziecko. No, ale da się wytrzymać, to odpowiedzialność, więc lepiej jeszcze poczekać. Postaraj się zająć jakimś hobby, czymś innym, w końcu to nie będzie aż tak dokuczliwe. Mi taka faza też tak minęła, wiadomo nadal chcę mieć bardzo dziecko i jak pisałam planujemy, ale nie jest to aż taki mocne jak wtedy, a wtedy to wiadomo hormony, dojrzewanie, to tym bardziej się odczuwało, tylko wtedy nie było też dojrzałości, a teraz powoli jest Przetrwasz to, jak wiele z nas przetrwało. Po prostu wtedy dochodzi rozsądek do głosu w końcu i wiadomo wtedy, że lepiej poczekać.

A przyjaciółka.. hmm.. ja bym tak jej nie nazwała. Moim zdaniem okropnie się zachowała, brak szacunku jakiś, żeby tak się odzywać do bliskiej niby nam osoby. Nie jesteś jak to powiedziała "po☠☠☠..", tak miewa wiele dziewczyn, jak pisałam też tak miałam, a dziecko jednak będzie późno, jak mówię planujemy jak będę miała 25 lat. No, ale takie odczucia są normalne i nie słuchaj się jej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-10-01 o 21:35
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:50   #19
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Instynkt macierzyński...

A ja mam 26 i na widok/dźwięk dzieci dostaję ścisku żołądka, tyle że z nerwów mam tak od kiedy pamiętam, dzieci są okropne i pewnie nigdy mi to nie minie :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 22:03   #20
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Instynkt macierzyński...

Też tak mam od 18 roku życia. Dziecka nie mam. To normalne i imho należy sobie pozwolić na rozczulanie się nad dziećmi, ale zrozumieć, że to etap, który nadchodzi w odpowiednim momencie. I ja czuję się szczęśliwa i spokojna, że tak będzie.

Aczkolwiek jak moja znajoma wpadła, to się poryczałam z zazdrości dwa lata temu. Chwilowy moment słabości. Czasami targają niektórymi z nas silne, irracjonalne emocje. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że fakt posiadania tych emocji nie oznacza, że od razu trzeba się o dziecko starać, to nie jest źle.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:04   #21
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja mam 26 i na widok/dźwięk dzieci dostaję ścisku żołądka, tyle że z nerwów mam tak od kiedy pamiętam, dzieci są okropne i pewnie nigdy mi to nie minie :P
No tak, ale temat jest o czym innym Chodzi o rady w stronę autorki.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:05   #22
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Instynkt macieżyński...

Pewnie to hormony i może za jakiś czas instynkt się "uspokoi".
Nie zazdroszczę takiego wewnętrznego parcia na zostanie matką już w tak młodym wieku. Musi być to bardzo męczące, bo z jednej strony natura woła, a z drugiej rozum każe stąpać twardo po ziemi i się opanować.
U mnie jest "problem" w drugą stronę. Ja instynktu nie czuję w zasadzie wcale, owszem, dziecięce ubranka są urocze ale to tyle. Wizja potomstwa mnie autentycznie przeraża, a składane na ślubie życzenia rodziny dotyczące dzieci wywołały we mnie małą panikę
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:14   #23
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Instynkt macierzyński...

Ja zwykle w wakacje mam takie fazy z wózkami, dzieciaczkami itd, teraz dodatkowo oglądałam ,,Call the midwife" i hopla gotowe. Ale jak nadchodzi rok akademicki i cykl życiowy uczelnia-drzemka-kawa-nauka-sen-uczelnia, to za każdym razem, gdy wchodzę do mieszkania i nikt nic ode mnie nie chce, mogę się położyć, mogę obejrzeć serial, to tylko obsesyjniej łykam tabletki anty, żeby przypadkiem nie było wpadki. Przede wszystkim Autorko, jak będziesz po studiach/będziesz mieć jakąś pozycję zawodową, to takiemu dziecku będziesz mogła dać od siebie więcej, niż teraz. Nie twierdzę, że nie ma dobrych bardzo młodych matek, bo są. Ale wszystkim jest wtedy trudniej - i tym rodzicom, i również tym dzieciom, pomijając nawet kwestie finansowe - młodzi ludzie zwykle więcej pracują, by zdobyć doświadczenie, do tego się kształcą. Mój tata był takim rodzicem, wiecznie nieobecnym, jednak trochę się to na moim bracie odbiło (urodził się, gdy tata był na ostatnim roku studiów, a potem jeszcze się kształcił w zawodzie przez kolejne 6). Gdyby nie mama, która miała luźniejszą pracę i więcej czasu, to brat byłby w sumie takim trzecim dzieckiem moich dziadków
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:32   #24
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Instynkt macieżyński...

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Pewnie to hormony i może za jakiś czas instynkt się "uspokoi".
Nie zazdroszczę takiego wewnętrznego parcia na zostanie matką już w tak młodym wieku. Musi być to bardzo męczące, bo z jednej strony natura woła, a z drugiej rozum każe stąpać twardo po ziemi i się opanować.
U mnie jest "problem" w drugą stronę. Ja instynktu nie czuję w zasadzie wcale, owszem, dziecięce ubranka są urocze ale to tyle. Wizja potomstwa mnie autentycznie przeraża, a składane na ślubie życzenia rodziny dotyczące dzieci wywołały we mnie małą panikę
No racja, łatwe to nie jest, a ja poczułam to jeszcze wcześniej, jak pisałam w wieku 16 lat i już w głowie to często było, no ale już właśnie starałam się zająć czymś innym itp. Łatwo nie było, to prawda. No, ale fakt, to emocja, hormony plus do tego dochodziło to, że wiedziałam, że chcę mieć rodzinę, dziecko, jestem taka właśnie ciepła, rodzinna, w sensie, że bardzo chcę mieć rodzinę, więc nic dziwnego, że poczułam to tak wcześnie i mocno też. Niemniej, wiadomo rozsądek musiał dojść do głosu. Jakbym wpadła, to i bym sobie pewnie poradziła, ale lepiej jak to będzie jednak zaplanowane później, co też nie znaczy późno, ale już z głową, nie jako podlotek, wtedy jest łatwiej sobie poradzić na pewno,
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:53   #25
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No tak, ale temat jest o czym innym Chodzi o rady w stronę autorki.
Ale co tu doradzić ;p dziecko robić albo instynkt dusić Innego wyjścia nie ma
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 23:02   #26
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Instynkt macierzyński...

Jak sobie uswiadomisz, ze dziecko to nie jest male słodkie bobo z reklamy tylko olbrzymia odpowiedzialnosc na cale zycie to ci wroci rozum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 23:19   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Instynkt macierzyński...

musisz dać rozsądkowi dojść do głosu, a jak za kilka lat do tego wrócisz to będziesz mam nadzieje szczęśliwą mamą ze stabilną styuacją
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 06:24   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja mam 26 i na widok/dźwięk dzieci dostaję ścisku żołądka, tyle że z nerwów mam tak od kiedy pamiętam, dzieci są okropne i pewnie nigdy mi to nie minie :P
Ja za parę tygodni kończę 27 i mam to samo.
A kiedyś miałam to samo, co autorka wątku, nazywam taki "instynkt" żartobliwie szałem macicy, bo to czysta biologia, hormony, organizm mówi nam, że fizycznie jesteśmy w optymalnym wieku na rozmnażanie, większość kobiet to ma. Mnie minęło po paru miesiącach.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 06:45   #29
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Instynkt macierzyński...

może zajmij się po pracy/szkole dzieckiem znajomej albo jakiejś ciotki. Z jednej strony może to zaspokoi Twój instynkt a z drugiej strony zobaczysz że dziecko to nie zawsze aniołeczek
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 06:46   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Instynkt macierzyński...

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja mam 26 i na widok/dźwięk dzieci dostaję ścisku żołądka, tyle że z nerwów mam tak od kiedy pamiętam, dzieci są okropne i pewnie nigdy mi to nie minie :P
Ja mam prawie 34 i zero uczuć pt. chce dziecko. Może nie patrzę na dzieci, jako na coś "okropnego", ale to ogromna zmiana w życiu. Jednak widzę po znajomych, jak wiele to zmienia (nie mówię, że tylko na gorsze, są uroki, radości etc., ale jednak są i ciemne strony bycia rodzicem). Mam dwa koty - wystarczy na razie i może na zawsze.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-07 00:25:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.