Gdzie ta normalność? No gdzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-27, 13:23   #1
claireholt
Raczkowanie
 
Avatar claireholt
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 102

Gdzie ta normalność? No gdzie?


Gdzie nie spojrzeć wszystko przesiąknięte jest seksem. Ja wszystko rozumiem, ale świat dziś kręci się w okół jednego. Takie odnoszę wrażenie. Kiedyś łatwiej było znaleźć normalnego faceta, a dziś na dzień dobry albo na pierwszym lub na drugim spotkaniu padają propozycje seksualne. Zaczynam tracić wiarę, że znajdę kogoś normalnego. Poznaję facetów w różnych miejscach ale wszyscy których spotkałam chca jednego. Strasznego niefarta muszę mieć
Okej, seks tez musi być ale litości, ja wolałabym najpierw poznać dobrze człowieka, niżeli zaczynać znajomość od d*** strony, aby łóżko przykrywało inne ważne sprawy. Np. umiejętność rozmawiania, rozwiązywania konfliktów bez uprzedniego pójścia do łóżka.
Umiejętność rozmawiania powinna być fundamentem. Seks może być dodatkiem.Nie na odwrót.
Znam dziewczyny, które łatwo ulegały chłopakom a i tak im to nie pomogło w zatrzymaniu faceta. Facet znajdywał sobie szybko inną, pobawił się i szukał kolejnej.

Obserwując kolegów i koleżanki, dostrzegam, że dziewczyny robią się podobne do chłopaków. Szukają coraz częściej znajomości bez zobowiązań lub idą na układy typu 'sex friends'. Przykre.
Osobiście nie chciałabym być traktowana w taki sposób. Widzę niestety, że z każdym rokiem coraz gorzej znaleźć kogoś PO PROSTU NORMALNEGO.

Taki wniosek mi się nasuwa, że słowo MIŁOŚĆ przestaje istnieć, no chyba, że taka fizyczna..Coraz więcej rozwodów, wszystko takie jakieś niestabilne.


Jak to wygląda z Waszej perspektywy ?
claireholt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:32   #2
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez claireholt Pokaż wiadomość
Umiejętność rozmawiania powinna być fundamentem. Seks może być dodatkiem.Nie na odwrót.
Jeśli spojrzeć na piramidę Maslova, to jednak na samym jej dole jest właśnie seks, a rozmowa może ewentualnie przedostania. Życiem rządzi seks i nic tego nie zmieni.

Cytat:
Napisane przez claireholt Pokaż wiadomość
Obserwując kolegów i koleżanki, dostrzegam, że dziewczyny robią się podobne do chłopaków. Szukają coraz częściej znajomości bez zobowiązań lub idą na układy typu 'sex friends'. Przykre.
To akurat zasługa feminizacji życia społecznego. Czy to dobrze? Źle? Mnie to bez znaczenia, bo żyję swoim życiem.


Ale chyba nie ma w tym nic złego, że ktoś od samego początku znajomości przedstawia swoje oczekiwania. Wydaje się to cokolwiek uczciwe.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:36   #3
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Nie rozumiem Twojego problemu.


I miłość jest spoko i sam seks bez miłości też jest spoko.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:42   #4
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez claireholt Pokaż wiadomość
Strasznego niefarta muszę mieć
Najwyraźniej.
Umawiałam się z różnymi facetami, ale nigdy żadne propozycje seksualne nie padały na pierwszych kilku spotkaniach. Nigdy zanim nie ustaliliśmy, że oficjalnie jesteśmy razem.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:49   #5
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Jasne, że tak jest ale mnie to ani ziębi anie grzeje.
Czasy się zmieniają, warunki się zmieniają, wszystko się zmienia. Czy na lepsze? Dla jednych pewnie tak, dla innych nie koniecznie.
Popatrz dookoła nie tylko podejście do sexu się zmienia.
Spójrz chociażby na dzieci komunijne. Kiedyś radością było otrzymanie zegarka teraz quada lub najnowszego iphona.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:54   #6
claireholt
Raczkowanie
 
Avatar claireholt
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 102
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Jeśli spojrzeć na piramidę Maslova, to jednak na samym jej dole jest właśnie seks, a rozmowa może ewentualnie przedostania. Życiem rządzi seks i nic tego nie zmieni.

Ale chyba nie ma w tym nic złego, że ktoś od samego początku znajomości przedstawia swoje oczekiwania. Wydaje się to cokolwiek uczciwe.
Nie zgadzam się ze wszystkimi teoriami ''wielkich'' uczonych w tym Freud'a - pisał totalne głupoty.
Aczkolwiek wiem, że seks daje życie, to prokreacja, zostaliśmy stworzeni do prokreacji ALE NIE TYLKO DO TEGO. Mamy się czymś chyba odróżniać od zwierząt, prawda?

Uważam, że jeśli każdy by szukał tylko seksu to niebawem instytucja rodziny przestanie istnieć.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Popatrz dookoła nie tylko podejście do sexu się zmienia.
Spójrz chociażby na dzieci komunijne. Kiedyś radością było otrzymanie zegarka teraz quada lub najnowszego iphona.
Fakt. Niedługo dzieci na komunię będą otrzymywać domy z basenami :/
claireholt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:58   #7
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Wielu ludzi skupia się na seksie nie dlatego, że takie czasy więc TRZEBA, tylko dlatego, że takie czasy więc MOŻNA. No nie każdy chce miłości, nie każdy chce rodziny, poważnego związku - nic z tym nie zrobisz, priorytety ludzie mają różne. Teraz przynajmniej można swobodnie decydować o sobie - kiedyś był społeczny przymus zakładania rodziny odpowiednio wcześnie, więc siłą rzeczy masa była rodzin patologicznych, nieszczęśliwych, masa rodziców niedojrzałych, niezainteresowanych dziećmi, masa małżeństw które żyją jak obcy sobie ludzie, bo przecież rozwodu nie wezmą. Tak, związki i instytucja rodziny staje się nietrwała i mniej popularna, ale bynajmniej nie dlatego, że ludzie się zmieniają. Po prostu ludzie mają możliwość teraz wymiksować się albo zrezygnować z czegoś, co im nie odpowiada.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 14:29   #8
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez claireholt Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się ze wszystkimi teoriami ''wielkich'' uczonych w tym Freud'a - pisał totalne głupoty.
Aczkolwiek wiem, że seks daje życie, to prokreacja, zostaliśmy stworzeni do prokreacji ALE NIE TYLKO DO TEGO. Mamy się czymś chyba odróżniać od zwierząt, prawda?

Uważam, że jeśli każdy by szukał tylko seksu to niebawem instytucja rodziny przestanie istnieć.
Z całym szacunkiem, ale nikt jak dotąd nie wpadł na to do czego zostaliśmy stworzeni. Nauka odpowiada jednak, że do prokreacji/przedłużenia gatunku/zapewnienia bytu zstępnym itd. Jeśli masz jakieś inne informacje, to zamieniam się w słuch.

Człowiek jest zwierzęciem, więc nie może się od niego różnić.

Rodzina jako instytucja urzędowa sama w sobie jest sztuczna, więc nic dziwnego, że coraz mniej ludzi chce się w nią pakować.
W dobie lansowania wyemancypowanych i samowystarczalnych kobiet, facet nie widzi dla siebie miejsca przy niej, więc po co w takową miałby inwestować czas, energię, pieniądze?
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 18:39   #9
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez claireholt Pokaż wiadomość
Gdzie nie spojrzeć wszystko przesiąknięte jest seksem. Ja wszystko rozumiem, ale świat dziś kręci się w okół jednego. Takie odnoszę wrażenie. Kiedyś łatwiej było znaleźć normalnego faceta, a dziś na dzień dobry albo na pierwszym lub na drugim spotkaniu padają propozycje seksualne. Zaczynam tracić wiarę, że znajdę kogoś normalnego. Poznaję facetów w różnych miejscach ale wszyscy których spotkałam chca jednego. Strasznego niefarta muszę mieć
Okej, seks tez musi być ale litości, ja wolałabym najpierw poznać dobrze człowieka, niżeli zaczynać znajomość od d*** strony, aby łóżko przykrywało inne ważne sprawy. Np. umiejętność rozmawiania, rozwiązywania konfliktów bez uprzedniego pójścia do łóżka.
Umiejętność rozmawiania powinna być fundamentem. Seks może być dodatkiem.Nie na odwrót.
Znam dziewczyny, które łatwo ulegały chłopakom a i tak im to nie pomogło w zatrzymaniu faceta. Facet znajdywał sobie szybko inną, pobawił się i szukał kolejnej.

Obserwując kolegów i koleżanki, dostrzegam, że dziewczyny robią się podobne do chłopaków. Szukają coraz częściej znajomości bez zobowiązań lub idą na układy typu 'sex friends'. Przykre.
Osobiście nie chciałabym być traktowana w taki sposób. Widzę niestety, że z każdym rokiem coraz gorzej znaleźć kogoś PO PROSTU NORMALNEGO.

Taki wniosek mi się nasuwa, że słowo MIŁOŚĆ przestaje istnieć, no chyba, że taka fizyczna..Coraz więcej rozwodów, wszystko takie jakieś niestabilne.


Jak to wygląda z Waszej perspektywy ?
Mam dokładnie takie same spostrzeżenia, jeśli chodzi o facetów 30-40 lat. Nie wiem jak z innymi grupami wiekowymi.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 19:15   #10
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Wielu ludzi skupia się na seksie nie dlatego, że takie czasy więc TRZEBA, tylko dlatego, że takie czasy więc MOŻNA. No nie każdy chce miłości, nie każdy chce rodziny, poważnego związku - nic z tym nie zrobisz, priorytety ludzie mają różne. Teraz przynajmniej można swobodnie decydować o sobie - kiedyś był społeczny przymus zakładania rodziny odpowiednio wcześnie, więc siłą rzeczy masa była rodzin patologicznych, nieszczęśliwych, masa rodziców niedojrzałych, niezainteresowanych dziećmi, masa małżeństw które żyją jak obcy sobie ludzie, bo przecież rozwodu nie wezmą. Tak, związki i instytucja rodziny staje się nietrwała i mniej popularna, ale bynajmniej nie dlatego, że ludzie się zmieniają. Po prostu ludzie mają możliwość teraz wymiksować się albo zrezygnować z czegoś, co im nie odpowiada.
Zgadzam się. Teraz można szukać szczęścia takiego jak nam odpowiada, a nie jakiego oczekuje społeczeństwo/rodzina itp.

Z drugiej strony Autorka ma trochę racji. Dobrze jest mówić o swoich oczekiwaniach od samego początku, ale często to niestety wiąże się z chamstwem.
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 23:32   #11
AdiG2014
Raczkowanie
 
Avatar AdiG2014
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Okolice Gliwic
Wiadomości: 142
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Sa jeszcze normalni faceci. Ja odnosze wrazenie teraz jakby kazda kobieta chciala najprzystojniejszego, dobrze sytuowanego faceta, ktory ma niewiadomo jak ciekawe zycie...yhh. Dziwny jest ten swiat, a moze ja go teraz tak postrzegam. Moja byla oznajmila, ze slubu nie chce, a jej synus to pies. Czy sa na swiecie jeszcze kobiety, ktore chca czegos glebszego? Jak znajde taka to zmienie podejscie. Pozdrawiam
AdiG2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 23:52   #12
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

są tacy i tacy, tylko trudno ich czasem znaleźć.
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 01:30   #13
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

Cytat:
Napisane przez claireholt Pokaż wiadomość
Obserwując kolegów i koleżanki, dostrzegam, że dziewczyny robią się podobne do chłopaków.

Coraz więcej rozwodów, wszystko takie jakieś niestabilne.
Obawiam się, że niektóre dziewczyny zrobiły się podobne do niektórych chłopaków już jakiś czas temu, a teraz zaczynają ich nawet przerastać. Takie są moje wrażenia jak idzie o te młodsze roczniki.

Co do rozwodów - taka nastała moda. W mediach piszą o kolejnych sławach, każda ma na koncie po 2, 3, 4 rozwody. Umiejętność rozwiązywania problemów, kolokwialnie rzecz ujmując, "leży na całej linii" i "sięgnęła poziomu dnia i czterech metrów mułu", w wielu relacjach międzyludzkich. Niestety.
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 11:41   #14
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

świat się zmienia nie od wczoraj. na temat tego, że robi się coraz gorzej narzekali nasi rodzice, narzekali dziadkowie, narzekali pradziadkowie, i znajomi freuda pewnie też nie pozostawali w tyle

teraz zaczyna narzekać kolejne pokolenie i będą narzekały nasze dzieci, nasze wnuki i prawnuki. ludzie zawsze znajdą sobie coś, na co będą mogli sobie narzekać.

zluzuj majty autorko i żyj własnym życiem, zamiast wylewać gorzkie żale na wizażu idź zrób coś co lubisz, coś co ci sprawia przyjemność. wyjdzie ci to tylko na dobre
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 12:15   #15
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Gdzie ta normalność? No gdzie?

gdzie Wy wszyscy znajdujecie tych ludzi, dla których ważny jest tylko seks? Ja w otoczeniu mam przeważającą większość takich, którzy chcą mieć fajny związek i tyle. Zresztą nawet jakby większość myślała tylko o ciupcianiu, to co Was to interesuje? Chcą tak to niech tak mają. I nie, dziewczyny nie zachowują się w tych "niedobrych czasach" jak chłopcy. Zachowują się jak chcą. Jest antykoncepcja, więc w końcu mogą czerpać pełną radość z takiego seksu, jaki chcą uprawiać i tak często, jak tego chcą.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-28 13:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.