Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-27, 11:33   #31
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kac w wieku 20 lat i w wieku 30 lat to niebo i ziemia Pare lat temu w wieku ok. 25 lat potrafilam wypic butelke wina w jeden wieczor i nie miec potem kaca, teraz po butelce byly wymioty i 18 h snu
Ja w wieku 19-23 lat co prawda miałam kaca (lekkiego) po butelce wina, ale mówiło się e tam i szło się na zajęcia. Od mniej więcej 23. roku życia, czyli od 1.5 roku za to okropnie znoszę kaca... Dzis po tej samej butelce pewnie nie ruszylabym się z łóżka do 18. A pewnie będzie jeszcze gorzej ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 11:36   #32
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Po 30 stce czlowiek zaczyna sie sypać?

Kiedyś imprezowałam dwa dni w tygodniu i jakoś nie dochodziłam do siebie tydzień. Teraz wystarczy jedna imprezka i umieram, ale może to wynikać nie tylko z wieku (prawie 40), ale też wielu obowiązków, których nie miałam kiedyś, a które mam teraz.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 11:57   #33
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja jakies 10 miesiecy temu poszlam na drinki do sasiadki, bylo nas 5, 5 butelek wina, dla jednej z nas bylo to pierwsze takie wyjscie po urodzeniu dziecka, omatkobosko, jaka ja bylam pijana, doslownie 18h przespalam z jedna krotka przerwa na wymiotowanie. Po tej akcji juz mnie nie ciagnie do picia wiecej
Ja sobie zapamiętałam żeby nie łączyć piwa, wina i gulaszu z cielęcinki za milion monet, bo później te milion monet spotkało się z białą damą. Chłop mi wypominał, że on się tak starał, a mój żołądek nie docenił

Po tym były inne pijaństwa, ale mam patent, który prawie zawsze działa: jedzenie przed snem, z pół litra herbaty i butelka wody przy łóżku. Po prostu umiem balansować na takiej granicy, gdzie alkoholu jest dużo, ale jednak później wykonuje się te kilka czynności dzięki którym świat na drugi dzień nie chce człowiekowi spaść na głowę.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 12:12   #34
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Ja w ogóle zaczęłam źle znosić piwo - potrafię mieć kaca po 2-3 piwach. W miarę znoszę whisky. Tequila to zabójstwo. Wódki staram się unikać, bo za łatwo mnie upija
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 12:20   #35
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja w ogóle zaczęłam źle znosić piwo - potrafię mieć kaca po 2-3 piwach. W miarę znoszę whisky. Tequila to zabójstwo. Wódki staram się unikać, bo za łatwo mnie upija
Ja ogolnie pije tylko wino, bo nic innego mi nie smakuje
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 20:49   #36
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Z alko mam podobnie. Po 30 mam dziś impreza, jutro hospicjum. \
Z pozostałych rzeczy - trochę sypią mi się stawy - ale to przez sport, który uprawiałam i uprawiam. Odpowiednia suplementacja i powinno być ok.
To czy zaczniesz się sypać po 30 zależy tylko od Ciebie - sama sobie pracujesz na tą rozsypkę.
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 21:12   #37
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Mam 30 lat, potrafię wypić butelkę wina a nawet i ciut więcej i kaca nie mam a na studiach miałam często kaca haha aż to ciekawe.
Po imprezie szybko dochodzę do siebie, nie mam z tym wielkiego problemu.

Edytowane przez KrolowaDancingu
Czas edycji: 2018-12-27 o 21:13 Powód: dodanie tekstu
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-27, 21:25   #38
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Mam 30 lat, potrafię wypić butelkę wina a nawet i ciut więcej i kaca nie mam a na studiach miałam często kaca haha aż to ciekawe.
Po imprezie szybko dochodzę do siebie, nie mam z tym wielkiego problemu.
Mam dokładnie tak samo Z tym, że butelki wina nie wypiję ale teraz nie mam kaca po tej samej ilości alkoholu co kiedyś. Może to dlatego, że teraz nigdy nie piję na pusty żołądek, w ogóle lepiej się odżywiam i po alkoholu piję sporo wody
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 06:58   #39
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja w ogóle zaczęłam źle znosić piwo - potrafię mieć kaca po 2-3 piwach. W miarę znoszę whisky. Tequila to zabójstwo. Wódki staram się unikać, bo za łatwo mnie upija
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja ogolnie pije tylko wino, bo nic innego mi nie smakuje
Piję wszystko po za słodkimi winami i piwami typu Tyskie itp.

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86290418]Mam dokładnie tak samo Z tym, że butelki wina nie wypiję ale teraz nie mam kaca po tej samej ilości alkoholu co kiedyś. Może to dlatego, że teraz nigdy nie piję na pusty żołądek, w ogóle lepiej się odżywiam i po alkoholu piję sporo wody [/QUOTE]

No i tak jak u mnie

Jedyne co mi sie w tym roku porobiło, może to od starości - jakoś bardziej marznę. Lata jak nienawidziałam, tak nienawidzę i nadal czekam na trzaskające mrozy ale fakt, ubieram się cieplej.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 08:14   #40
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Zobaczycie, jak się posypiecie w okolicach klimakterium.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 09:54   #41
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
No i tak jak u mnie
Może po 30-tce organizm jest już zahartowany

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zobaczycie, jak się posypiecie w okolicach klimakterium.
No to nas podniosłaś na duchu z rana
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-28, 10:02   #42
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zobaczycie, jak się posypiecie w okolicach klimakterium.
Na szczęście mam jeszcze ze 20 lat i zamierzam je dobrze wykorzystać
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 15:47   #43
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zobaczycie, jak się posypiecie w okolicach klimakterium.
U mnie w rodzinie kobiety jakoś się nie posypały. Najbardziej odczuwają to ludzie, którzy nie dbają o siebie i swoje zdrowie. Taka prawda, nie ma co zwalać wszystkiego na wiek (to lenistwo po prostu).
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 15:59   #44
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie kobiety jakoś się nie posypały. Najbardziej odczuwają to ludzie, którzy nie dbają o siebie i swoje zdrowie. Taka prawda, nie ma co zwalać wszystkiego na wiek (to lenistwo po prostu).
Pytałaś się ich, jak się czują w porównaniu z trzydziestką?

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Na szczęście mam jeszcze ze 20 lat i zamierzam je dobrze wykorzystać
Korzystaj, korzystaj. Ja też korzystam, chociaż jak porównuję z trzydziestką, to wtedy byłam jak bogini młodości.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 18:09   #45
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Pytałaś się ich, jak się czują w porównaniu z trzydziestką?

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------



Korzystaj, korzystaj. Ja też korzystam, chociaż jak porównuję z trzydziestką, to wtedy byłam jak bogini młodości.
Pytałam
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 20:40   #46
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zobaczycie, jak się posypiecie w okolicach klimakterium.
Zaciekawilas mnie. Co masz na myśli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 21:13   #47
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Sypie się już przed 30tka.

Ale dobrze wiem że to kwestia małej ilości ruchu i pracy przy komputerze albo wcześniejszych kontuzji, w połączeniu z chorobą która będzie już na zawsze
Niestety musiałam z powodów zdrowotnych zrezygnować ze sportu który uwielbiałam, a poszukiwania czegoś co mnie wciągnie i będzie ok przy reszcie czynników są w trakcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 04:58   #48
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Sypie się już przed 30tka.

Ale dobrze wiem że to kwestia małej ilości ruchu i pracy przy komputerze albo wcześniejszych kontuzji, w połączeniu z chorobą która będzie już na zawsze
Niestety musiałam z powodów zdrowotnych zrezygnować ze sportu który uwielbiałam, a poszukiwania czegoś co mnie wciągnie i będzie ok przy reszcie czynników są w trakcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo..

Najbardziej dokucza mi takie zwykłe chorowanie, bycie przeziębioną. Jeszcze 2-3 lata temu w miarę mogłam wtedy funkcjonować. Teraz? Mam wrażenie, że zionę ducha za każdym razem. Niestety nie przesadzam, wiem, że brzmię jak przysłowiowy "chorujący facet" spisujący testament Nie mogę wtedy oddychać, czuję straszny ból całego ciała I uprzedzam, że praktycznie za każdym razem jestem u lekarza, biorę L4 i dosłownie całymi dniami siedzę/ leżę i nic nie robię.
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 10:05   #49
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zaciekawilas mnie. Co masz na myśli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Problemy ze snem, te typowe zmiany nastroju i poty, mniejsza ogólna wydolność organizmu, migotanie przedsionków lub inne arytmie, dużo większe problemy z utrzymaniem wagi , pogorszenie się wzroku-nalekowidztwo lub początek zaćmy, pogarszanie się słuchu, konieczność rozchodzenia się rano, jeśli bolą po nocy stawy. Na przykład. Moja tylko część objawów, reszta zebrana wśród paru koleżanek. Nie, nie są to zapuszczone babony. Wiek -około piecdziesiatki.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie kobiety jakoś się nie posypały. Najbardziej odczuwają to ludzie, którzy nie dbają o siebie i swoje zdrowie. Taka prawda, nie ma co zwalać wszystkiego na wiek (to lenistwo po prostu).
Twoje znajome mają też sporo szczęścia, spróbuj zwalić na lenistwo te objawy.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-29, 10:12   #50
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Problemy ze snem, te typowe zmiany nastroju i poty, mniejsza ogólna wydolność organizmu, migotanie przedsionków lub inne arytmie, dużo większe problemy z utrzymaniem wagi , pogorszenie się wzroku-nalekowidztwo lub początek zaćmy, pogarszanie się słuchu, konieczność rozchodzenia się rano, jeśli bolą po nocy stawy. Na przykład. Moja tylko część objawów, reszta zebrana wśród paru koleżanek. Nie, nie są to zapuszczone babony. Wiek -około piecdziesiatki.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------


Twoje znajome mają też sporo szczęścia, spróbuj zwalić na lenistwo te objawy.
Sporo osob, ktore znam wlasnie na te pogrubione objawy sie skarzy.
Przeraza mnie to bardziej, niz kolejne 20 lat zmagania sie z miesiaczkami i PMSem.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 10:28   #51
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Sporo osob, ktore znam wlasnie na te pogrubione objawy sie skarzy.
Przeraza mnie to bardziej, niz kolejne 20 lat zmagania sie z miesiaczkami i PMSem.
Och, da się żyć i nawet bywać szczesliwą, chociaż ostatnio z tym u mnie gorzej, ale pracuję nad tym. Dobrze jest wtedy mieć kogoś kochanego, kto też kocha i akceptuje i wspiera.
I zastosować się do rady z Dezyderaty. " Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości ". Dodam- i co ci organizm doradza.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Sporo osob, ktore znam wlasnie na te pogrubione objawy sie skarzy.
Przeraza mnie to bardziej, niz kolejne 20 lat zmagania sie z miesiaczkami i PMSem.
Jeszcze jest czas, że nigdy nie wiesz, czy, kiedy, jak obficie i jak długo będziesz krwawić. A. I zapomniałam dodać mięśniaki macicy. Które mocno wpływają na krwawienie.
Więc dość mocno bawią mnie osóbki, i różne "krolowe", które wszystko sprowadzają do braku dbania o siebie w życiu. "Ślepy o kolorach".

Edytowane przez mariamalaria
Czas edycji: 2018-12-29 o 10:31
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 10:33   #52
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Och, da się żyć i nawet bywać szczesliwą, chociaż ostatnio z tym u mnie gorzej, ale pracuję nad tym. Dobrze jest wtedy mieć kogoś kochanego, kto też kocha i akceptuje i wspiera.
I zastosować się do rady z Dezyderaty. " Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości ". Dodam- i co ci organizm doradza.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------



Jeszcze jest czas, że nigdy nie wiesz, czy, kiedy, jak obficie i jak długo będziesz krwawić. A. I zapomniałam dodać mięśniaki macicy. Które mocno wpływają na krwawienie.
Brrr, straszne. Na szczescie obstawiam, ze mam jeszcze przed soba co najmniej 15-20 lat zanim to u mnie nastapi (wiekszosc osob, ktore znam klimakterium dopadlo w wieku 50-54, bardzo rzadko wczesniej).
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 10:52   #53
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;86295997]Ja tak samo..

Najbardziej dokucza mi takie zwykłe chorowanie, bycie przeziębioną. Jeszcze 2-3 lata temu w miarę mogłam wtedy funkcjonować. Teraz? Mam wrażenie, że zionę ducha za każdym razem. Niestety nie przesadzam, wiem, że brzmię jak przysłowiowy "chorujący facet" spisujący testament Nie mogę wtedy oddychać, czuję straszny ból całego ciała I uprzedzam, że praktycznie za każdym razem jestem u lekarza, biorę L4 i dosłownie całymi dniami siedzę/ leżę i nic nie robię.[/QUOTE]
Twoje problemy da się łatwo rozwiązać o ile nie jesteś przeciwniczką szczepień ja kilka lat temu brałam szczepionkę doustną na bazie lizatów bakterii - od tego czasu ilość infekcji górnych dróg oddechowych spadła o ponad połowę, a jeśli już zachoruję to znacznie szybciej dochodzę do siebie. Do tego szczepienie na grypę i już chyba tylko zapalenie zatok jest mi straszne
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 10:52   #54
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Problemy ze snem, te typowe zmiany nastroju i poty, mniejsza ogólna wydolność organizmu, migotanie przedsionków lub inne arytmie, dużo większe problemy z utrzymaniem wagi , pogorszenie się wzroku-nalekowidztwo lub początek zaćmy, pogarszanie się słuchu, konieczność rozchodzenia się rano, jeśli bolą po nocy stawy. Na przykład. Moja tylko część objawów, reszta zebrana wśród paru koleżanek. Nie, nie są to zapuszczone babony. Wiek -około piecdziesiatki.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------


Twoje znajome mają też sporo szczęścia, spróbuj zwalić na lenistwo te objawy.
Ja bym do tego dodała problemy z plecami związane z wykonywanym zawodem (i tutaj chodzi zarówno o pracę siedzącą, jak i fizyczną) i problemy z równowagą (mam koleżankę po 40., która nie jest w stanie jeździć windą, bo jej błędnik szaleje).
Z tym, że ja słyszę o tym sypaniu się głównie po 40.

Sama po 30. zaczęłam mieć problemy z plecami, o wiele gorzej znoszę zmęczenie i niewyspanie, do tego stopnia, że mam objawy takie same jak przy ciężkim kacu, kiedy wstaję o 5 rano. I bardzo szybko łapię sezonowe przeziębienia i grypy, a wcześniej prawie wcale ich nie miewałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 11:23   #55
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

co do picia to ja mam kaca po 2 piwach, po 3 to juz takiego wielkiego łącznie z wymiotami takze ten kiedys moglam wypic i 5 i nie mialam kaca.. wino to juz mi tylko jedno smakuje a kiedys roznicy nie bylo, zas wódki to wole nawet nie dotykac bo strach pomyslec co by mi po niej bylo.
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 11:30   #56
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez yemiola Pokaż wiadomość
co do picia to ja mam kaca po 2 piwach, po 3 to juz takiego wielkiego łącznie z wymiotami takze ten kiedys moglam wypic i 5 i nie mialam kaca.. wino to juz mi tylko jedno smakuje a kiedys roznicy nie bylo, zas wódki to wole nawet nie dotykac bo strach pomyslec co by mi po niej bylo.
U mnie to samo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 14:09   #57
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Brrr, straszne. Na szczescie obstawiam, ze mam jeszcze przed soba co najmniej 15-20 lat zanim to u mnie nastapi (wiekszosc osob, ktore znam klimakterium dopadlo w wieku 50-54, bardzo rzadko wczesniej).
Mnie się zaczęło przed 50.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 14:57   #58
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Przypomniał mi się jeszcze jedyn jedyny plus, który się u mnie pojawił po 30. Zaczęłam bardzo dobrze znosić upały, podczas których byłam wcześniej półżywa i przez to nie znosiłam lata. Myślałam, że to raczej z wiekiem się pogarsza, bo układ krążenia coraz gorzej się dostosowuje do warunków atmosferycznych.
Ale coś za coś, bo od tej pory fatalnie znoszę zimy, temperatura od której mogę ściągnąć skarpetki to jakieś 28 stopni.

Ogólnie to nie biorę na poważnie deklaracji o tym, jak to ktoś wygląda i czuje się jak dwudziestka mając na karku czterdzieści. Oczywiście takie przypadki się zdarzają, ale są to wyjątki, a faktem jest, że między 30-40 rokiem życia pojawiają się oznaki starzenia, spowolnienia niektórych procesów i nie ma sensu się z tym kłócić.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-12-29 o 15:06
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 15:36   #59
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Mi powoli nogi odmawiają posłuszeństwa,tzn. Często sa ciężkie i obolałe. Ale nie wiem o ile to "wiek", a ile tryb życia. Prace mam stojąca, ppdejrzewam, ze będę miała żylaki,bo mi wychodzą na jednej nodze widoczne żyły, i właśnie często mnie ta noga boli. Niby gadają, ze siedząca praca sprzyja zylakom, wiec Dobrzeń ze mam nie-siedząca, ruchliwą, ale stojąca tez nie za dobrze.. I tak zle, i tak niedobrze a uprawiam dużo sportu, a i tak mi dokuczają nogi. A jak brałam pigułki to był dramat-pp pracy zawsze musiałam odpoczywać,bo nogi to mnie tak szarpały, ze często musiałam w pracy brać przeciwbólowe tabletki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość

Jeszcze jest czas, że nigdy nie wiesz, czy, kiedy, jak obficie i jak długo będziesz krwawić. A. I zapomniałam dodać mięśniaki macicy. Które mocno wpływają na krwawienie.
Więc dość mocno bawią mnie osóbki, i różne "krolowe", które wszystko sprowadzają do braku dbania o siebie w życiu. "Ślepy o kolorach".
To samo moja mama mowila- ze lepszy "zły pms", bo przynajmniej wiesz kiedy będziesz miała okres. A w okresie menopauzy to nie wiadomo kiedy cie "zaleje"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 22:58   #60
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Po 30-stce człowiek zaczyna się sypać?

Mnie to plecy przed 30tka bolały, kiedy z cwiczeniami byłam na bakier. Teraz to naprawdę narzekać nie mogę, sport to i swoje, więc i kondycja lepsza, i infekcje się tak nie czepiaja, i kręgosłup nie daje o sobie znać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-05 11:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.